2017-11-25   12:38:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  23 maj 2014   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  19:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Olsen  1998    585  1:03.53  2:18.27  3:44.55    4:51.41   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
William Matras  1998    573  1:06.16  2:19.53  3:46.57    4:53.52   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Bjørn Hansen  1998    539  1:07.18  2:22.01  3:52.44    4:59.59   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Mikkel Fogelberg Handberg  1998    515  1:08.61  2:26.19  3:53.31    5:04.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Tobias Andersen  1998    500  1:10.88  2:30.13  3:56.97    5:07.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mads Midtbøll  1998    498  1:10.51  2:34.09  4:01.18    5:07.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Asbjørn Laksafoss Sparre  1998    478  1:10.39  2:33.06  3:59.69    5:11.80   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Mads Andersen  1998    477  1:12.90  2:30.65  4:04.23    5:12.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Niels Ottosen  1998    457  1:10.49  2:36.75  4:01.48    5:16.38   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Thomas Engdal  1998    439  1:09.96  2:33.86  4:07.19    5:20.60   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Victor Emil Lundgaard  1998    430  1:17.17  2:38.55  4:11.25    5:23.03   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marcus Dan Hansen  1999    588  1:02.58  2:22.13  3:42.63    4:50.93   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
Frederik Rindshøj  1999    577  1:05.67  2:22.96  3:46.01    4:52.87   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Anton Borring Andersen  1999    537  1:07.45  2:25.34  3:53.38    4:59.94   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Magnus Carstensen  1999    519  1:07.40  2:29.97  3:54.99    5:03.34   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Jonas Hyllested  1999    501  1:10.47  2:30.90  3:54.70    5:06.84   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Thor Hvid Ulrich  1999    492  1:05.34  2:28.28  3:58.76    5:08.85   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Lukas Storm  1999    488  1:10.90  2:31.93  4:02.46    5:09.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Frederik Weiss  1999    476  1:10.08  2:33.63  4:02.58    5:12.28   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Emil Engels Henriksen  1999    470  1:08.83  2:30.94  4:02.12    5:13.52   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
10  Simon Krøyer Svendsen  1999    470  1:06.68  2:24.87  4:01.95    5:13.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Oliver Christiansen  1999    468  1:12.55  2:35.19  4:06.24    5:14.03   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
12  Johan Wentorf  1999    467  1:08.50  2:30.93  4:02.66    5:14.28   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
13  Christian Andersen  1999    464  1:11.72  2:34.15  4:04.37    5:14.81   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
14  Christopher Kiss  1999    462  1:10.95  2:35.77  4:05.22    5:15.29   
  Herlev Svømning                   
                     
15  Emil Hedegaard  1999    461  1:12.74  2:34.05  4:07.76    5:15.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
16  Valdemar Mariegaard  1999    451  1:09.06  2:31.24  4:07.28    5:17.86   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
17  André Goldberg Ballerini  1999    448  1:14.60  2:38.88  4:05.69    5:18.66   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
18  Jakob Schmidt  1999    448  1:11.58  2:33.60  4:06.03    5:18.67   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
19  Christian Mørkeberg  1999    440  1:13.15  2:35.26  4:05.98    5:20.36   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
20  Lukas Gustafson  1999    438  1:14.13  2:30.76  4:09.71    5:20.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
21  Mads Rishøj  1999    434  1:15.32  2:39.38  4:12.34    5:22.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
22  Anders Engtorp Olesen  1999    429  1:14.43  2:39.38  4:07.18    5:23.14   
  Roskilde Svømning                   
                     
23  Thyge Ludvigsen  1999    425  1:12.52  2:34.72  4:10.46    5:24.32   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
24  Pierre Høgenhaug  1999    420  1:13.86  2:39.65  4:12.13    5:25.55   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
25  Mathias Holdrup  1999    417  1:20.43  2:46.93  4:10.22    5:26.14   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
26  Johan Feld Sørensen  1999    407  1:18.70  2:44.03  4:17.27    5:28.98   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
27  Philip Schiøtz  1999    390  1:15.76  2:43.38  4:16.85    5:33.51   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
28  Mikkel Steffensen  1999    387  1:19.36  2:44.26  4:18.75    5:34.38   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
29  Jakob Petersen  1999    371  1:15.47  2:44.83  4:24.14    5:39.11   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
30  Mads Thorenfeldt Poulsen  1999    369  1:20.57  2:50.58  4:22.32    5:39.90   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
31  Joakim Palmqvist  1999    361  1:19.07  2:42.07  4:24.44    5:42.27   
  Roskilde Svømning                   
                     
Frederik Liljedahl  1999              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  23 maj 2014 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:02 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  23 maj 2014   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  19:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Thunø Rasmussen  2000    624  1:09.92  2:30.60  4:01.28    5:14.01   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Eva Olsen  2000    596  1:11.14  2:35.30  4:06.99    5:18.89   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Victoria Bierre  2000    580  1:12.92  2:32.27  4:08.05    5:21.78   
  Herlev Svømning                   
                     
Nina Toft  2000    578  1:13.00  2:34.01  4:10.25    5:22.23   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Phoebe Linde Atkins  2000    571  1:10.44  2:33.70  4:13.63    5:23.51   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
Emma Bjørnholdt  2000    533  1:16.69  2:43.10  4:16.30    5:30.96   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Mille Hesselgren Ikov  2000    530  1:14.95  2:40.52  4:11.10    5:31.67   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Luna Donde Feilberg  2000    523  1:14.76  2:46.11  4:19.36    5:33.04   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Augusta Marie Christensen  2000    523  1:19.18  2:48.40  4:17.67    5:33.15   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
10  Nina Leisted Bertelsen  2000    519  1:17.14  2:42.61  4:19.32    5:33.87   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Katrine Tetzschner Madsen  2000    518  1:13.50  2:38.35  4:14.54    5:34.04   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
12  Maria Olsen  2000    517  1:12.03  2:38.70  4:19.73    5:34.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
13  Marie-Louise Stentved  2000    512  1:10.12  2:36.58  4:20.26    5:35.33   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
14  Regitze Munch Nielsen  2000    511  1:16.24  2:43.01  4:23.05    5:35.55   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
15  Sofie Kornbek  2000    506  1:18.50  2:44.28  4:20.80    5:36.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
16  Helena Berg Wenk  2000    501  1:20.51  2:46.22  4:23.84    5:37.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
17  Natasja Kepp  2000    498  1:16.95  2:45.08  4:22.66    5:38.53   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
18  Cecilie Wiuff  2000    495  1:16.98  2:39.68  4:22.54    5:39.18   
  Herlev Svømning                   
                     
19  Amanda Egerod Lund  2000    482  1:19.27  2:49.68  4:24.91    5:42.21   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
20  Cecilie Salskov Jensen  2000    466  1:20.20  2:52.09  4:28.65    5:46.10   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
21  Natascha Bonnén Sjøgren  2000    459  1:18.63  2:44.08  4:27.45    5:47.75   
  Vest-Brøndby                   
                     
22  Karina Garne Larsen  2000    454  1:21.22  2:49.80  4:29.93    5:49.08   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
23  Josefine Strand Nielsen  2000    453  1:26.94  3:00.03  4:37.99    5:49.42   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
24  Luna Juul Lentoft  2000    440  1:22.32  2:51.14  4:34.55    5:52.86   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
25  Lea Alberte Olsen  2000    438  1:23.89  2:53.82  4:34.37    5:53.25   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
26  Anna Aavang Brendstrup  2000    425  1:21.15  2:50.11  4:36.00    5:56.95   
  Roskilde Svømning                   
                     
27  Sif Bjørk Pedersen  2000    419  1:20.53  2:56.96  4:36.91    5:58.56   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
28  Rebecca Hansen  2000    418  1:21.67  2:55.68  4:38.61    5:58.89   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
29  Caroline Schwenger  2000    417  1:20.91  2:55.28  4:36.63    5:59.08   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
30  Andrea M. Lang Bolvig  2000    414  1:21.70  2:55.91  4:38.61    5:59.96   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
31  Caroline Steffensen  2000    373  1:34.87  3:08.17  4:54.13    6:12.74   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Findahl Andersen  2001    591  1:14.09  2:36.93  4:04.58    5:19.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Mia Steen Duus  2001    570  1:16.08  2:43.33  4:10.12    5:23.63   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Regitze Gaard  2001    560  1:11.17  2:38.38  4:08.94    5:25.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Mathilde Nielsen  2001    546  1:14.63  2:43.05  4:14.75    5:28.32   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    529  1:13.68  2:40.18  4:15.14    5:31.74   
  Roskilde Svømning                   
                     
Kajsa Gregersen  2001    526  1:13.30  2:40.32  4:17.36    5:32.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Josefine Brosbøl Olsen  2001    515  1:14.02  2:42.46  4:17.90    5:34.84   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Julie Brandt  2001    482  1:23.44  2:48.45  4:26.79    5:42.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001    480  1:23.23  2:50.58  4:27.93    5:42.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Line Strandby  2001    477  1:24.76  2:48.45  4:25.95    5:43.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Laura Lange  2001    460  1:13.54  2:44.79  4:30.25    5:47.51   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
12  Victoria Martensen Norden  2001    441  1:28.91  2:56.17  4:35.47    5:52.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
13  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    438  1:26.96  2:52.28  4:32.77    5:53.22   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
14  Xandra Huryn  2001    438  1:21.15  2:54.86  4:32.64    5:53.31   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
15  Maria Munch-Menzer  2001    438  1:28.95  2:59.20  4:35.01    5:53.39   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
16  Maria Borre-Jacobsen  2001    438  1:23.60  2:53.85  4:34.07    5:53.43   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
17  Camille Erichsen  2001    437  1:32.70  2:52.05  4:37.27    5:53.64   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
18  Mille Bruun Høvring  2001    429  1:20.52  2:54.35  4:38.94    5:55.69   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
19  Benedikte Dam Hoffmann  2001    429  1:28.53  2:57.67  4:37.61    5:55.90   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
20  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    417  1:23.55  2:54.43  4:38.11    5:59.08   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
21  Josefine H. Lundstrøm  2001    409  1:24.50  2:48.97  4:40.46    6:01.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
22  Jamilla Bistrup  2001    402  1:22.13  2:56.21  4:42.06    6:03.55   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
23  Mette S. Køhler  2001    400  1:24.41  2:53.95  4:33.52    6:04.12   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
24  Zenia Aarestrup  2001    398  1:26.01  2:55.42  4:41.16    6:04.72   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
25  Katharina N Møller  2001    394  1:28.84  3:01.84  4:39.80    6:06.03   
  Herlev Svømning                   
                     
26  Caroline Sofie Hermannsen  2001    392  1:26.89  2:56.46  4:46.72    6:06.76   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
27  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001    383  1:18.39  2:53.14  4:42.84    6:09.44   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
28  Sofia Qvade Rasmusen  2001    377  1:27.19  3:02.01  4:50.06    6:11.54   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
29  Ida Sophie Ahm  2001    369  1:28.07  3:02.47  4:48.85    6:13.94   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Alberte Kjærsgaard  2001              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  23 maj 2014 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:02 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  23 maj 2014   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  19:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Olsen  1998    559          25.37   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Andreas Noer Sejrskild  1998    522          25.96   
  Hillerød Svømmeklub                   
Bertil Binau-Uldal  1998    506          26.24   
  Helsingør Svømmeklub                   
Jakob Deleuran  1998    487          26.57   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Mads Keis Jepsen  1998    487          26.57   
  Sigma Swim Allerød                   
Jon Riedel Pedersen  1998    479          26.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Bjørn Hansen  1998    475          26.79   
  Ringsted Svømme Klub                   
Frederik Galving  1998    474          26.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Martin W. Wifstrand  1998    459          27.09   
  Vest-Brøndby                   
10  Oliver Sintayehu Jensen  1998    448          27.31   
  Slagelse Svømmeklub                   
11  Emil Toft  1998    442          27.43   
  Holbæk Svømme Klub                   
12  Mathias Wilquin  1998    426          27.77   
  Vest-Brøndby                   
13  Niels Ottosen  1998    416          28.00   
  Holbæk Svømme Klub                   
14  Sebastian Mikkelsen  1998    412          28.10   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
15  Tobias Andersen  1998    405          28.24   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
16  Adam Hansen  1998    397          28.44   
  Gentofte Svømme Klub                   
17  Rasmus Aavang Jensen  1998    358          29.43   
  Slagelse Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johan Bragason  1999    561          25.34   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Frederik Rindshøj  1999    543          25.63   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Asbjørn Lau Everland  1999    530          25.83   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Marcus Dan Hansen  1999    528          25.86   
  Vat Copenhagen/mk31                   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    528          25.87   
  Lyngby Svømmeklub                   
Mathias Immerkjær  1999    501          26.32   
  Swim Team Tåstrup                   
Marcus Rappenborg  1999    500          26.34   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Anton Borring Andersen  1999    498          26.38   
  Sigma Swim Allerød                   
Marius Møldrup  1999    466          26.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
10  Carl Fabiansen  1999    466          26.97   
  Lyngby Svømmeklub                   
11  Mads Ørsted Nielsen  1999    461          27.05   
  Swim Team Tåstrup                   
12  Frederik O. Møller  1999    459          27.10   
  Gentofte Svømme Klub                   
13  Daniel Starup Falck  1999    450          27.28   
  Frederikssund Svømmeklub                   
14  Frederik Weiss  1999    447          27.33   
  Gentofte Svømme Klub                   
15  Mikkel Henriksen  1999    441          27.47   
  Holbæk Svømme Klub                   
16  Casper Davidsen  1999    440          27.48   
  Vest-Brøndby                   
16  Johan Wentorf  1999    440          27.48   
  Frederikssund Svømmeklub                   
18  Anders Uhre Guldfeldt  1999    435          27.59   
  Hillerød Svømmeklub                   
19  Jacob Funch Jørgensen  1999    434          27.60   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
20  David Yousefi Jensen  1999    426          27.77   
  Hørsholm Svømmeforening                   
21  Mikkel Halby  1999    421          27.89   
  Holbæk Svømme Klub                   
22  Marius Rasmussen  1999    418          27.95   
  Svømmeklubben Syd                   
23  Simon Krøyer Svendsen  1999    415          28.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
24  Valdemar Mariegaard  1999    412          28.08   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
25  Markus Bøjsen  1999    405          28.24   
  Holbæk Svømme Klub                   
26  Magnus Carstensen  1999    402          28.33   
  Ringsted Svømme Klub                   
27  Jacob Friland  1999    393          28.54   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
28  Emil Johansen  1999    386          28.70   
  Roskilde Svømning                   
29  Alexander Eggers  1999    386          28.71   
  Sigma Swim Birkerød                   
30  Simon Ajken Hansen  1999    385          28.74   
  Lyngby Svømmeklub                   
31  Martin Szokody  1999    364          29.27   
  Ringsted Svømme Klub                   
32  Andreas Norup  1999    310          30.88   
  Vat Copenhagen/mk31                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  23 maj 2014 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:02 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  23 maj 2014   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  19:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Schade Cantby  2000    604          28.07   
  Slagelse Svømmeklub                   
Katrine Stampe  2000    580          28.44   
  Sigma Swim Allerød                   
Victoria Bierre  2000    574          28.55   
  Herlev Svømning                   
Marie-Louise Stentved  2000    570          28.61   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Amanda Duus  2000    530          29.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Regitze Munch Nielsen  2000    526          29.38   
  Vat Copenhagen/mk31                   
Phoebe Linde Atkins  2000    525          29.40   
  Vat Copenhagen/mk31                   
Mira Mass  2000    525          29.41   
  Slangerup Svømmeklub                   
Josefine Søgaard Andresen  2000    516          29.58   
  Lyngby Svømmeklub                   
10  Julie Højer Truelsen  2000    515          29.60   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  My Weitling  2000    510          29.69   
  Hillerød Svømmeklub                   
12  Amanda Bundgaard Pedersen  2000    504          29.80   
  Hillerød Svømmeklub                   
13  Nicole Bennetsen  2000    498          29.92   
  Gentofte Svømme Klub                   
14  Xenia Huryn  2000    491          30.06   
  Swim Team Tåstrup                   
15  Daniella Thea Johansen  2000    478          30.34   
  Slagelse Svømmeklub                   
16  Caroline Schwenger  2000    477          30.35   
  Hørsholm Svømmeforening                   
16  Emma Bjørnholdt  2000    477          30.35   
  Lyngby Svømmeklub                   
18  Ida Maria Nielsen  2000    477          30.36   
  Holbæk Svømme Klub                   
19  Luna Juul Lentoft  2000    476          30.39   
  Sigma Swim Birkerød                   
20  Augusta Marie Christensen  2000    473          30.44   
  Sigma Swim Birkerød                   
21  Helena Splidt-Samuelsen  2000    472          30.47   
  Ishøj Svømme Klub                   
22  Alice Gantriis  2000    470          30.52   
  Helsinge Svømmeklub                   
23  Frederikke Mertins  2000    467          30.57   
  Hvidovre Svømme Klub                   
24  Caroline Sofie Lund  2000    467          30.58   
  Hørsholm Svømmeforening                   
25  Josephine Olsen  2000    465          30.61   
  Vat Copenhagen/mk31                   
26  Rosemarie Blicher  2000    464          30.63   
  Gentofte Svømme Klub                   
27  Alberte M Hansen  2000    458          30.77   
  Vat Copenhagen/mk31                   
28  Astrid Dyrmose Kestner  2000    457          30.79   
  JGI Svømning                   
29  Kristine Mikkelsen  2000    453          30.88   
  Hvidovre Svømme Klub                   
30  Thit Bondo  2000    448          31.01   
  Sigma Swim Birkerød                   
31  Line Aunstrup  2000    437          31.25   
  JGI Svømning                   
32  Celine Termark Brock  2000    431          31.40   
  Herlev Svømning                   
33  Amalie Krogh Rohrberg  2000    426          31.53   
  Gentofte Svømme Klub                   
34  Rebecca Hansen  2000    423          31.59   
  Gentofte Svømme Klub                   
35  Lisa Hemme Nielsen  2000    422          31.62   
  Roskilde Svømning                   
36  Helena Højsted Eriksen  2000    388          32.51   
  Helsingør Svømmeklub                   
37  Marta Kruse Johansen  2000    350          33.67   
  Helsingør Svømmeklub                   
Sofie Kornbek  2000              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
 
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Hager  2001    573          28.56   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Cassandra Hammershøj  2001    544          29.06   
  Lyngby Svømmeklub                   
Frida Hausting Jørgensen  2001    522          29.47   
  Gentofte Svømme Klub                   
Ida Just Mikkelsen  2001    503          29.83   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Josephine G. Lauridsen  2001    497          29.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Andrea Paaske  2001    496          29.97   
  Roskilde Svømning                   
Sarah Missing  2001    495          29.99   
  Vest-Brøndby                   
Mia Steen Duus  2001    490          30.09   
  Sigma Swim Birkerød                   
Amalie Frederiksen  2001    487          30.16   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
10  Lea Joensen  2001    479          30.32   
  Sigma Swim Birkerød                   
11  Kajsa Gregersen  2001    477          30.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
12  Emilie Larsen  2001    468          30.56   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
13  Katja Petersson  2001    467          30.58   
  JGI Svømning                   
14  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    464          30.63   
  Hvidovre Svømme Klub                   
15  Emma Poulsen  2001    458          30.77   
  Glostrup Svømme Klub                   
16  Julie Brandt  2001    458          30.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
17  Frederikke Petri  2001    448          30.99   
  Søllerød Svømmeklub                   
18  Ida Sophie Ahm  2001    448          31.01   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
19  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    444          31.10   
  Lyngby Svømmeklub                   
20  Rebecca Hauerberg Terp  2001    441          31.16   
  JGI Svømning                   
21  Clara Neumann  2001    440          31.19   
  Svømmeklubben Syd                   
22  Josefine Nickelsen  2001    432          31.38   
  Swim Team Tåstrup                   
23  Benedikte Dam Hoffmann  2001    428          31.48   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
24  Monica Kristiansen  2001    425          31.54   
  Swim Team Tåstrup                   
25  Caroline Waage Nowak  2001    414          31.83   
  Gentofte Svømme Klub                   
26  Iben Flytkjær-Hansen  2001    398          32.24   
  Haslev Svømmeklub                   
27  Mia Søgaard  2001    393          32.37   
  Vat Copenhagen/mk31                   
28  Laura Lange  2001    391          32.43   
  Hvidovre Svømme Klub                   
29  Anna Fiedler  2001    381          32.71   
  Hørsholm Svømmeforening                   
30  Victoria Martensen Norden  2001    380          32.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
31  Camilla Friis  2001    351          33.64   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
32  Madeleine Thornsen  2001    350          33.65   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
33  Victoria Vorm  2001    340          33.97   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Vilde Schulze Matthisen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  23 maj 2014 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:22 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  23 maj 2014   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  19:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
William Matras  1998    572  32.10  1:07.27  1:41.92    2:14.79   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Frederik Galving  1998    563  32.04  1:07.37  1:42.34    2:15.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Johan Müller  1998    559  33.00  1:06.97  1:41.70    2:15.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Bjørn Hansen  1998    519  33.86  1:09.11  1:44.10    2:19.23   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Mads Keis Jepsen  1998    511  32.25  1:08.49  1:44.70    2:19.97   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Mads Andersen  1998    482  32.93  1:08.72  1:45.77    2:22.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Jon Riedel Pedersen  1998    476  34.51  1:11.71  1:47.16    2:23.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Mikkel Fogelberg Handberg  1998    463  34.10  1:10.69  1:48.13    2:24.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Mads Holm  1998    453  34.37  1:11.81  1:49.24    2:25.65   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
10  Victor Emil Lundgaard  1998    450  35.16  1:12.42  1:49.54    2:26.05   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  Phillip Riis  1998    439  33.57  1:10.99  1:50.18    2:27.24   
  Roskilde Svømning                   
                     
12  Kenneth Abcell  1998    421  36.75  1:15.35  1:52.09    2:29.27   
  Vest-Brøndby                   
                     
13  Emil Toft  1998    308  39.27  1:21.73  2:04.24    2:45.70   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    603  32.19  1:05.87  1:38.90    2:12.46   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Johan Bragason  1999    530  33.11  1:08.30  1:43.08    2:18.27   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Lukas Gustafson  1999    512  32.60  1:08.82  1:44.69    2:19.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999    496  32.67  1:08.52  1:45.36    2:21.31   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Jakob Schmidt  1999    472  34.49  1:11.02  1:48.33    2:23.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mathias Immerkjær  1999    469  34.02  1:10.93  1:47.86    2:23.97   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Linus Koefoed Weiss  1999    457  33.81  1:10.67  1:48.01    2:25.23   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Marcus Dan Hansen  1999    451  34.86  1:11.50  1:49.03    2:25.91   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
Simon Krøyer Svendsen  1999    450  35.06  1:11.79  1:49.59    2:26.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Frederik O. Møller  1999    446  33.77  1:10.98  1:49.21    2:26.38   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  Mikkel Henriksen  1999    445  34.07  1:11.41  1:49.35    2:26.50   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
12  Jacob Funch Jørgensen  1999    426  34.65  1:12.44  1:50.80    2:28.69   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
13  Daniel C. Biørrith  1999    425  35.37  1:12.95  1:50.69    2:28.84   
  Roskilde Svømning                   
                     
14  Andreas Vestergaard  1999    424  34.46  1:12.34  1:51.07    2:28.97   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
15  Sebastian Bidstrup Lantz  1999    417  33.99  1:12.17  1:50.68    2:29.71   
  Vest-Brøndby                   
                     
16  Nikolai Hougaard  1999    413  34.65  1:12.86  1:52.29    2:30.18   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
17  Emil Johansen  1999    401  36.63  1:15.00  1:53.51    2:31.65   
  Roskilde Svømning                   
                     
18  Lukas Sieben  1999    401  36.83  1:15.43  1:54.11    2:31.70   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
19  Emil Hedegaard  1999    399  35.99  1:15.05  1:53.92    2:31.90   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
20  Mads Ørsted Nielsen  1999    395  35.89  1:14.20  1:53.41    2:32.50   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
21  Markus Bøjsen  1999    393  35.49  1:13.62  1:53.25    2:32.79   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
22  Thyge Ludvigsen  1999    392  35.95  1:14.85  1:54.05    2:32.81   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
23  Kristoffer Buus Langkilde  1999    381  36.73  1:15.41  1:54.90    2:34.34   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
24  Alexander Eggers  1999    375  35.23  1:14.38  1:55.51    2:35.15   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
25  Rasmus F. Jørgensen  1999    373  35.48  1:14.91  1:55.57    2:35.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
26  Marcus Rappenborg  1999    370  36.03  1:15.09  1:55.31    2:35.79   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
27  Magnus Carstensen  1999    355  37.86  1:18.41  1:58.78    2:37.99   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
28  Lars Thor Sørensen  1999    318  36.74  1:18.53  2:02.06    2:43.94   
  Vest-Brøndby                   
                     
Jonas Gram-Lange  1999              DNS   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  23 maj 2014 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:30 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  23 maj 2014   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  19:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victoria Bierre  2000    587  34.33  1:11.74  1:50.00    2:28.11   
  Herlev Svømning                   
                     
Caroline Hørlykke  2000    561  35.85  1:14.03  1:52.69    2:30.42   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Frederikke Jensen  2000    527  36.30  1:15.16  1:54.80    2:33.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Eline Victoria Rasmussen  2000    521  36.80  1:16.24  1:56.05    2:34.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Johanna Berthelsen  2000    504  37.22  1:16.84  1:56.90    2:35.84   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
Nikoline Nilsson Norby  2000    498  37.17  1:17.39  1:57.49    2:36.42   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Cecilie Wiuff  2000    496  36.78  1:16.57  1:57.10    2:36.62   
  Herlev Svømning                   
                     
Mille Hesselgren Ikov  2000    495  38.04  1:17.21  1:57.27    2:36.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    482  37.21  1:17.95  1:58.59    2:38.17   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Frederikke Arentoft  2000    477  38.30  1:19.31  2:00.29    2:38.67   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  Rosemarie Blicher  2000    451  38.51  1:19.35  2:00.84    2:41.76   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
12  Julia Jønsson  2000    439  37.50  1:18.97  2:01.25    2:43.13   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
13  Emilie Aanestad  2000    434  39.22  1:20.82  2:02.65    2:43.78   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
14  Jasmin Boe Rasmussen  2000    427  37.27  1:18.65  2:01.42    2:44.67   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
15  Nicoline Toth Nielsen  2000    425  38.91  1:19.93  2:03.69    2:44.91   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
16  Line Aunstrup  2000    422  38.97  1:20.59  2:03.17    2:45.30   
  JGI Svømning                   
                     
17  Clara Marott Schelde  2000    419  38.01  1:19.62  2:02.36    2:45.71   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Maria Holst Hansen  2000    403  40.56  1:22.45  2:05.22    2:47.84   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camille Erichsen  2001    555  34.80  1:12.10  1:51.24    2:30.91   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Laura Findahl Andersen  2001    517  37.17  1:16.58  1:56.43    2:34.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    509  36.74  1:16.09  1:56.82    2:35.30   
  Vest-Brøndby                   
                     
Caroline Mathiesen  2001    508  36.85  1:16.15  1:56.34    2:35.40   
  Albertslund IF                   
                     
Josephine G. Lauridsen  2001    507  36.54  1:16.40  1:55.78    2:35.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emma Brogaard  2001    503  36.24  1:15.79  1:56.79    2:35.91   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Sofie Nielsen  2001    480  37.32  1:16.94  1:57.84    2:38.35   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Josefine H. Lundstrøm  2001    476  38.97  1:19.94  2:00.63    2:38.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    455  37.82  1:18.17  1:59.86    2:41.21   
  Roskilde Svømning                   
                     
10  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    453  39.03  1:20.56  2:01.78    2:41.51   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
11  Mathilde Laugesen  2001    448  37.69  1:18.92  2:00.70    2:42.10   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
12  Katja Petersson  2001    444  38.18  1:19.10  2:00.71    2:42.54   
  JGI Svømning                   
                     
13  Line Strandby  2001    418  40.39  1:21.77  2:03.95    2:45.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Zenia Aarestrup  2001    418  38.72  1:20.77  2:03.30    2:45.89   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
15  Josefine Nickelsen  2001    416  39.78  1:21.85  2:04.86    2:46.06   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
16  Victoria Martensen Norden  2001    416  40.01  1:22.89  2:05.15    2:46.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
17  Julie Bojesen  2001    405  39.25  1:22.12  2:05.66    2:47.62   
  JGI Svømning                   
                     
18  Mette S. Køhler  2001    404  39.52  1:21.10  2:04.25    2:47.81   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
19  Kamille Auerbach-Lind  2001    399  41.49  1:24.07  2:06.64    2:48.38   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Emilie Nyegaard  2001    390  40.29  1:23.12  2:07.05    2:49.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
21  Cecilie Elkjær  2001    388  39.18  1:22.74  2:06.30    2:49.97   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
22  Alberte Mammen  2001    371  40.87  1:24.63  2:09.17    2:52.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
23  Caroline Sofie Hermannsen  2001    367  41.45  1:24.56  2:10.03    2:53.20   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
24  Xandra Huryn  2001    367  41.13  1:25.04  2:09.14    2:53.24   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
25  Emilie Larsen  2001    349  40.89  1:25.61  2:11.71    2:56.10   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  23 maj 2014 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:49 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  23 maj 2014   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  20:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 7, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gsc Drenge 1998    612          8:12.97   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  Anton Olsen  1998      58.98  2:01.05      2:01.05   
  Frederik Rindshøj  1999      1:00.13  2:02.33      4:03.38   
  William Matras  1998      58.93  2:02.89      6:06.27   
  Asbjørn Lau Everland  1999      59.51  2:06.70      8:12.97   
                     
Vat-Cph Drenge 1    579          8:22.08   
  Vat Copenhagen                   
  Mathias Immerkjær  1999      1:00.51  2:06.91      2:06.91   
  Mads Ørsted Nielsen  1999      1:00.22  2:07.14      4:14.05   
  Johan Bragason  1999      59.19  2:04.54      6:18.59   
  Marcus Dan Hansen  1999      57.99  2:03.49      8:22.08   
                     
Kvik Drenge 1  1900    558          8:28.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Lukas Storm  1999      1:00.34  2:06.10      2:06.10   
  Jon Riedel Pedersen  1998      1:00.96  2:05.61      4:11.71   
  Mads Midtbøll  1998      1:01.49  2:06.89      6:18.60   
  Frederik Galving  1998      1:01.35  2:09.67      8:28.27   
                     
Triton Drenge 1    533          8:36.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Johan Müller  1998      59.92  2:03.42      2:03.42   
  Tobias Andersen  1998      1:03.36  2:10.06      4:13.48   
  Marius Møldrup  1999      1:02.89  2:11.07      6:24.55   
  Lukas Gustafson  1999      1:01.89  2:11.58      8:36.13   
                     
Sigma Drenge  1998    513          8:42.60   
  Sigma Swim                   
  Anton Borring Andersen  1999      1:01.20  2:06.18      2:06.18   
  Mads Keis Jepsen  1998      1:01.56  2:08.89      4:15.07   
  Kasper Jeppsson  1999      1:05.62  2:16.32      6:31.39   
  Emil Engels Henriksen  1999      1:02.92  2:11.21      8:42.60   
                     
Helsingør Drenge  1998    491          8:50.32   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Felix Burmester  1999      1:04.16  2:14.27      2:14.27   
  Mads Ejdrup Hansen  1999      1:02.60  2:12.90      4:27.17   
  Bertil Binau-Uldal  1998      1:03.45  2:14.97      6:42.14   
  Oskar Lilleøre  1998      1:00.51  2:08.18      8:50.32   
                     
Lyngby Drenge1    454          9:04.47   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Simon Ajken Hansen  1999      1:06.88  2:15.88      2:15.88   
  Gustav Frydensberg  1999      1:05.49  2:15.63      4:31.51   
  Lukas Sieben  1999      1:06.25  2:15.69      6:47.20   
  Johan Feld Sørensen  1999      1:06.82  2:17.27      9:04.47   
                     
Frederikssund Drenge 1  1999    449          9:06.49   
  Frederikssund Svømmeklub                   
  André Goldberg Ballerini  1999      1:07.14  2:17.82      2:17.82   
  Mikkel Steffensen  1999      1:08.66  2:21.75      4:39.57   
  Daniel Starup Falck  1999      1:03.34  2:16.98      6:56.55   
  Johan Wentorf  1999      1:02.42  2:09.94      9:06.49   
                     
Roskilde Drenge 1  2002    410          9:23.05   
  Roskilde Svømning                   
  Emil Johansen  1999      1:05.86  2:15.87      2:15.87   
  Joakim Palmqvist  1999      1:05.72  2:19.25      4:35.12   
  Daniel C. Biørrith  1999      1:08.51  2:22.09      6:57.21   
  Anders Engtorp Olesen  1999      1:10.13  2:25.84      9:23.05   
                     
10  Triton Drenge 2    394          9:30.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Mads Rishøj  1999      1:08.81  2:20.36      2:20.36   
  Jakob Schmidt  1999      1:06.84  2:14.96      4:35.32   
  Jacob Friland  1999      1:09.15  2:23.30      6:58.62   
  Rasmus F. Jørgensen  1999      1:13.15  2:32.02      9:30.64   
                     
Kvik Drenge 2  1900              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Frederik Liljedahl  1999                 
  Mikkel Fogelberg Handberg  1998                 
  Mads Andersen  1998                 
  Thor Hvid Ulrich  1999              DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  23 maj 2014 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:18 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  23 maj 2014   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  20:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bombefemmeren  2000    621          9:01.60   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Sofie Thunø Rasmussen  2000      1:05.43  2:15.31      2:15.31   
  Josefine Strand Nielsen  2000      1:06.54  2:16.21      4:31.52   
  Eva Olsen  2000      1:05.33  2:12.42      6:43.94   
  Luna Donde Feilberg  2000      1:06.80  2:17.66      9:01.60   
                     
Gentofte Piger 1  2000    607          9:05.70   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Nina Toft  2000      1:04.64  2:14.02      2:14.02   
  Caroline Hørlykke  2000      1:04.92  2:14.42      4:28.44   
  Jessica Yu Mortensen  2000      1:06.93  2:17.89      6:46.33   
  Frida Hausting Jørgensen  2001      1:06.29  2:19.37      9:05.70   
                     
Triton Piger 1    572          9:16.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Amanda Duus  2000      1:06.08  2:16.64      2:16.64   
  Helena Berg Wenk  2000      1:09.42  2:21.29      4:37.93   
  Josephine G. Lauridsen  2001      1:07.16  2:20.42      6:58.35   
  Julie Brandt  2001      1:07.01  2:18.20      9:16.55   
                     
Kvik Piger 1  1900    550          9:23.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Maria Olsen  2000      1:07.35  2:20.87      2:20.87   
  Sofie Kornbek  2000      1:06.83  2:20.50      4:41.37   
  Eline Victoria Rasmussen  2000      1:07.85  2:21.79      7:03.16   
  Laura Findahl Andersen  2001      1:07.97  2:20.66      9:23.82   
                     
Vat-Cph Piger 1    541          9:26.80   
  Vat Copenhagen                   
  Phoebe Linde Atkins  2000      1:04.30  2:14.43      2:14.43   
  Alberte M Hansen  2000      1:07.46  2:17.69      4:32.12   
  Josefine Nickelsen  2001      1:13.53  2:33.30      7:05.42   
  Regitze Munch Nielsen  2000      1:08.50  2:21.38      9:26.80   
                     
Gsc Piger 2000    533          9:29.79   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  Marie-Louise Stentved  2000      1:02.71  2:09.82      2:09.82   
  Katrine Tetzschner Madsen  2000      1:07.09  2:21.19      4:31.01   
  Ida Just Mikkelsen  2001      1:09.00  2:27.43      6:58.44   
  Caroline Sofie Hermannsen  2001      1:12.26  2:31.35      9:29.79   
                     
Sigma Piger 2  2000    530          9:30.75   
  Sigma Swim                   
  Amanda Egerod Lund  2000      1:08.71  2:21.40      2:21.40   
  Luna Juul Lentoft  2000      1:06.26  2:19.04      4:40.44   
  Augusta Marie Christensen  2000      1:09.13  2:22.83      7:03.27   
  Camille Erichsen  2001      1:10.79  2:27.48      9:30.75   
                     
Sigma Piger 1  2000    523          9:33.49   
  Sigma Swim                   
  Katrine Stampe  2000      1:09.48  2:23.36      2:23.36   
  Thit Bondo  2000      1:08.56  2:25.22      4:48.58   
  Mia Steen Duus  2001      1:07.05  2:18.26      7:06.84   
  Karina Garne Larsen  2000      1:11.31  2:26.65      9:33.49   
                     
Kvik Piger 2  1900    514          9:36.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Regitze Gaard  2001      1:08.92  2:22.81      2:22.81   
  Kajsa Gregersen  2001      1:06.84  2:19.21      4:42.02   
  Liva Schmid  2000      1:08.14  2:57.00      7:39.02   
  Victoria Martensen Norden  2001        1:57.68      9:36.70   
                     
10  Lyngby Piger 1    506          9:39.63   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Emma Bjørnholdt  2000      1:08.57  2:20.27      2:20.27   
  Josefine Søgaard Andresen  2000      1:08.51  2:22.27      4:42.54   
  Cassandra Hammershøj  2001      1:11.80  2:29.95      7:12.49   
  Nikoline Biltoft-Jensen  2001      1:11.02  2:27.14      9:39.63   
                     
11  Triton Piger 2    489          9:46.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Kamille Auerbach-Lind  2001      1:11.20  2:24.46      2:24.46   
  Mille Hesselgren Ikov  2000      1:10.51  2:25.47      4:49.93   
  Frederikke Jensen  2000      1:11.08  2:25.13      7:15.06   
  Alberte Mammen  2001      1:11.74  2:31.28      9:46.34   
                     
12  Hs Piger 1  2000    483          9:48.86   
  Hørsholm Svømmeforening                   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      1:10.66  2:26.18      2:26.18   
  Caroline Schwenger  2000      1:09.71  2:26.94      4:53.12   
  Cecilie Salskov Jensen  2000      1:12.57  2:30.79      7:23.91   
  Caroline Sofie Lund  2000      1:09.69  2:24.95      9:48.86   
                     
13  Vat-Cph Piger 2    464          9:56.62   
  Vat Copenhagen                   
  Josephine Olsen  2000      1:10.03  2:26.47      2:26.47   
  Xandra Huryn  2001      1:13.09  2:32.96      4:59.43   
  Mia Søgaard  2001      1:13.67  2:34.15      7:33.58   
  Johanna Berthelsen  2000      1:09.08  2:23.04      9:56.62   
                     
14  Roskilde Piger 1    460          9:58.34   
  Roskilde Svømning                   
  Ingrid Bo Andersen  2001      1:09.93  2:24.43      2:24.43   
  Lisa Hemme Nielsen  2000      1:15.22  2:36.41      5:00.84   
  Anna Aavang Brendstrup  2000      1:14.08  2:33.75      7:34.59   
  Andrea Paaske  2001      1:08.57  2:23.75      9:58.34   
                     
15  Helsingør Piger  2000    450          10:02.57   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Mathilde Huberts  2000      1:08.44  2:23.32      2:23.32   
  Helena Højsted Eriksen  2000      1:11.93  2:33.51      4:56.83   
  Marta Kruse Johansen  2000      1:14.06  2:34.87      7:31.70   
  Emilie Aanestad  2000      1:13.07  2:30.87      10:02.57   
                     
16  Vat-Cph Piger 3    448          10:03.66   
  Vat Copenhagen                   
  Mille Bruun Høvring  2001      1:11.97  2:30.69      2:30.69   
  Xenia Huryn  2000      1:11.76  3:16.27      5:46.96   
  Mathilde Laugesen  2001      1:07.03  2:20.60      8:07.56   
  Maria Holst Hansen  2000      1:17.58  1:56.10      10:03.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  23 maj 2014 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:37 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Phoebe Linde Atkins  2000    672  1:05.02  2:14.46  3:23.84    4:32.97   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
Marie-Louise Stentved  2000    670  1:04.35  2:14.22  3:24.48    4:33.23   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Caroline Hørlykke  2000    615  1:07.17  2:18.01  3:29.87    4:41.13   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Alberte M Hansen  2000    610  1:07.46  2:19.45  3:31.86    4:41.93   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
Josefine Strand Nielsen  2000    571  1:09.43  2:22.31  3:35.66    4:48.13   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mira Mass  2000    568  1:09.48  2:22.76  3:35.86    4:48.76   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
Helena Berg Wenk  2000    557  1:09.60  2:24.41  3:39.22    4:50.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emma Bjørnholdt  2000    544  1:09.97  2:23.69  3:38.13    4:52.80   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Regitze Munch Nielsen  2000    542  1:10.77  2:25.57  3:40.82    4:53.16   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
10  Augusta Marie Christensen  2000    541  1:10.45  2:25.09  3:40.06    4:53.32   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
11  Maria Olsen  2000    525  1:09.33  2:24.05  3:40.34    4:56.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
12  Frederikke Jensen  2000    513  1:11.88  2:28.44  3:45.08    4:58.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Luna Juul Lentoft  2000    505  1:09.81  2:25.88  3:43.74    5:00.18   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
14  Natasja Kepp  2000    500  1:10.04  2:27.32  3:45.42    5:01.28   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
15  Josefine Søgaard Andresen  2000    497  1:12.11  2:29.40  3:46.44    5:01.89   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
16  Sofie Kornbek  2000    495  1:10.66  2:27.22  3:45.49    5:02.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
17  Nicole Bennetsen  2000    495  1:09.94  2:26.96  3:44.53    5:02.16   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
18  Amanda Egerod Lund  2000    492  1:12.94  2:29.56  3:46.81    5:02.79   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
19  Rebecca Hansen  2000    483  1:12.19  2:30.09  3:48.52    5:04.73   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
20  Julie Højer Truelsen  2000    474  1:13.14  2:30.21  3:47.82    5:06.62   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
21  Caroline Sofie Lund  2000    469  1:11.64  2:29.48  3:49.09    5:07.80   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kajsa Gregersen  2001    559  1:09.38  2:23.31  3:36.59    4:50.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Sarah Missing  2001    549  1:09.00  2:23.79  3:39.62    4:51.93   
  Vest-Brøndby                   
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    538  1:09.85  2:24.36  3:40.45    4:54.02   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Katja Petersson  2001    537  1:09.34  2:23.27  3:38.75    4:54.05   
  JGI Svømning                   
                     
Laura Findahl Andersen  2001    531  1:09.97  2:25.69  3:41.58    4:55.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Mathilde Hager  2001    526  1:12.46  2:30.17  3:44.79    4:56.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Frida Hausting Jørgensen  2001    524  1:10.31  2:25.62  3:42.09    4:56.50   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Sofie Nielsen  2001    523  1:10.54  2:26.56  3:43.40    4:56.64   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Josephine G. Lauridsen  2001    519  1:09.12  2:24.60  3:40.66    4:57.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Mia Steen Duus  2001    518  1:13.04  2:28.32  3:44.25    4:57.59   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
11  Julie Brandt  2001    517  1:12.04  2:27.11  3:42.28    4:57.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Kamille Auerbach-Lind  2001    509  1:12.96  2:30.32  3:46.49    4:59.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Andrea Paaske  2001    507  1:10.43  2:27.00  3:44.63    4:59.75   
  Roskilde Svømning                   
                     
14  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    487  1:13.73  2:30.16  3:47.65    5:03.76   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
15  Regitze Gaard  2001    480  1:11.14  2:29.18  3:47.72    5:05.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
16  Clara Neumann  2001    478  1:11.39  2:29.62  3:48.52    5:05.66   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
17  Maria Munch-Menzer  2001    475  1:13.68  2:32.52  3:50.57    5:06.32   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
18  Vilde Schulze Matthisen  2001    474  1:10.83  2:30.19  3:49.81    5:06.51   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
19  Alberte Kjærsgaard  2001    467  1:12.31  2:30.66  3:50.10    5:08.12   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
20  Zoe Henningsen  2001    466  1:11.17  2:29.98  3:49.51    5:08.25   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
21  Caroline Waage Nowak  2001    466  1:11.65  2:29.85  3:49.38    5:08.39   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
22  Sofia Qvade Rasmusen  2001    460  1:12.19  2:30.97  3:50.63    5:09.58   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
23  Sif Nikoline Madsen  2001    453  1:13.75  2:32.82  3:52.33    5:11.19   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
24  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    438  1:11.99  2:33.07  3:53.60    5:14.74   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
25  Xandra Huryn  2001    433  1:13.62  2:33.96  3:54.97    5:16.02   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
26  Lea Joensen  2001    427  1:14.55  2:35.02  3:56.95    5:17.34   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
27  Mathilde Laugesen  2001    410  1:14.22  2:35.80  3:59.76    5:21.85   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
28  Victoria Vorm  2001    409  1:15.08  2:37.66  4:00.91    5:22.11   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
29  Emilie Larsen  2001    406  1:14.06  2:37.58  4:02.22    5:22.71   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
30  Caroline Sofie Hermannsen  2001    397  1:16.14  2:40.34  4:03.72    5:25.33   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
31  Frida Toudal  2001    392  1:16.15  2:40.27  4:04.70    5:26.65   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:49 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Olsen  1998    610  27.57  57.90  1:29.08    2:00.23   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Mads Holm  1998    604  29.29  1:00.17  1:31.57    2:00.61   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
William Matras  1998    578  28.31  59.42  1:31.19    2:02.43   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Andreas Noer Sejrskild  1998    543  29.03  1:01.07  1:32.97    2:04.98   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Bjørn Hansen  1998    539  29.74  1:01.60  1:32.76    2:05.33   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Jon Riedel Pedersen  1998    537  28.74  1:00.47  1:33.02    2:05.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Oskar Lilleøre  1998    517  28.85  1:01.22  1:33.67    2:07.05   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Emil Toft  1998    516  29.03  1:01.38  1:34.66    2:07.09   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Mads Lünell Bruhn  1998    507  29.30  1:02.06  1:35.19    2:07.86   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
10  Mads Midtbøll  1998    506  30.03  1:03.28  1:36.16    2:07.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Mikkel Fogelberg Handberg  1998    479  30.11  1:02.85  1:36.99    2:10.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
12  Martin W. Wifstrand  1998    470  29.38  1:02.87  1:37.10    2:11.16   
  Vest-Brøndby                   
                     
13  Oliver Sintayehu Jensen  1998    448  30.13  1:03.76  1:39.51    2:13.28   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
14  Tobias Andersen  1998    446  29.94  1:04.67  1:38.52    2:13.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
15  Bertil Binau-Uldal  1998    432  30.82  1:04.90  1:39.92    2:14.86   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johan Bragason  1999    585  29.04  1:01.02  1:31.90    2:01.94   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Frederik Rindshøj  1999    584  28.52  59.70  1:31.15    2:02.02   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Marcus Dan Hansen  1999    575  28.57  1:00.98  1:33.05    2:02.64   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
Anton Borring Andersen  1999    567  28.68  58.70  1:30.65    2:03.17   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Lukas Storm  1999    515  29.27  1:02.26  1:34.88    2:07.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Mads Ørsted Nielsen  1999    509  29.76  1:01.83  1:35.10    2:07.67   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Marius Møldrup  1999    506  29.76  1:02.19  1:35.88    2:07.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Asbjørn Lau Everland  1999    503  29.61  1:01.79  1:35.79    2:08.22   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Mathias Immerkjær  1999    501  29.47  1:02.48  1:35.69    2:08.39   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
10  Emil Hedegaard  1999    496  29.89  1:02.77  1:36.26    2:08.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Andreas Vestergaard  1999    493  30.60  1:03.45  1:36.73    2:09.08   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
12  Carl Fabiansen  1999    492  30.06  1:03.42  1:35.85    2:09.18   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
13  Magnus Carstensen  1999    491  30.64  1:03.29  1:36.94    2:09.29   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
14  Marius Rasmussen  1999    488  30.22  1:03.49  1:37.16    2:09.53   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
15  Christopher Kiss  1999    480  31.53  1:04.44  1:37.95    2:10.26   
  Herlev Svømning                   
                     
16  Jacob Funch Jørgensen  1999    475  29.72  1:01.93  1:36.20    2:10.69   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
17  Emil Engels Henriksen  1999    473  29.21  1:02.39  1:36.56    2:10.82   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
18  Johan Wentorf  1999    473  30.38  1:02.85  1:37.22    2:10.90   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
19  Valdemar Mariegaard  1999    464  30.46  1:03.46  1:38.17    2:11.67   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
20  Frederik Lundgaard  1999    464  30.06  1:02.91  1:36.74    2:11.69   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
21  Markus Bøjsen  1999    459  29.60  1:02.56  1:37.04    2:12.14   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
22  Kasper Jeppsson  1999    449  31.21  1:05.69  1:40.23    2:13.11   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
23  Jonas Hyllested  1999    447  30.92  1:04.59  1:39.36    2:13.37   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
24  Daniel Starup Falck  1999    442  30.43  1:04.27  1:39.30    2:13.86   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
25  Lukas Gustafson  1999    438  31.28  1:05.26  1:39.44    2:14.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
26  Johan Feld Sørensen  1999    438  31.38  1:05.64  1:40.07    2:14.30   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
27  Christian Andersen  1999    436  31.87  1:06.09  1:40.72    2:14.42   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
28  Daniel Sørensen  1999    436  31.86  1:06.49  1:40.91    2:14.51   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
29  Simon Ajken Hansen  1999    425  31.23  1:05.35  1:40.26    2:15.63   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
30  Joakim Palmqvist  1999    420  32.52  1:08.13  1:42.77    2:16.15   
  Roskilde Svømning                   
                     
31  Mikkel Halby  1999    417  30.91  1:06.84  1:43.40    2:16.45   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
32  Pierre Høgenhaug  1999    415  31.34  1:06.09  1:41.95    2:16.72   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
33  Gustav Frydensberg  1999    411  31.71  1:07.21  1:42.10    2:17.08   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
34  Matthias Spring Granhøj  1999    404  32.35  1:07.56  1:43.43    2:17.94   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
35  Anders Uhre Guldfeldt  1999    399  31.85  1:06.41  1:43.46    2:18.52   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
36  Daniel C. Biørrith  1999    395  31.72  1:06.82  1:42.77    2:18.92   
  Roskilde Svømning                   
                     
37  Thyge Ludvigsen  1999    392  32.11  1:07.37  1:44.39    2:19.32   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
38  Andreas Foverskov  1999    319  34.62  1:12.65  1:51.19    2:29.16   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:12 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victoria Bierre  2000    669  32.47        1:06.43   
  Herlev Svømning                   
                     
Sara Sylvest  2000    603  33.81        1:08.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Nina Toft  2000    549  34.72        1:10.94   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    546  34.71        1:11.08   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Clara Schade Cantby  2000    545  34.07        1:11.12   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Cecilie Wiuff  2000    515  35.17        1:12.49   
  Herlev Svømning                   
                     
Nina Leisted Bertelsen  2000    505  35.76        1:12.96   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Nikoline Nilsson Norby  2000    493  36.36        1:13.53   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Frederikke Arentoft  2000    489  36.36        1:13.76   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
10  Julia Jønsson  2000    486  35.00        1:13.91   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  My Weitling  2000    480  36.20        1:14.21   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
12  Frederikke Jensen  2000    478  36.36        1:14.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Mille Hesselgren Ikov  2000    471  36.24        1:14.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Eline Victoria Rasmussen  2000    462  36.62        1:15.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
15  Line Aunstrup  2000    462  36.20        1:15.17   
  JGI Svømning                   
                     
16  Johanna Berthelsen  2000    461  36.49        1:15.20   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
17  Astrid Dyrmose Kestner  2000    453  37.49        1:15.63   
  JGI Svømning                   
                     
18  Natascha Bonnén Sjøgren  2000    432  37.56        1:16.88   
  Vest-Brøndby                   
                     
19  Nicoline Toth Nielsen  2000    429  37.36        1:17.04   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
20  Clara Marott Schelde  2000    426  37.38        1:17.23   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
21  Rosemarie Blicher  2000    415  37.20        1:17.90   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
22  Mai Andersen  2000    414  37.38        1:17.95   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
23  Emilie Aanestad  2000    405  38.69        1:18.53   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
24  Helena Splidt-Samuelsen  2000    385  38.44        1:19.85   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
25  Maria Holst Hansen  2000    384  39.11        1:19.95   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camille Erichsen  2001    578  33.97        1:09.77   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Emma Brogaard  2001    569  34.37        1:10.11   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    514  35.58        1:12.53   
  Vest-Brøndby                   
                     
Amalie Frederiksen  2001    497  34.88        1:13.37   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Julie Stampe Meier  2001    477  35.00        1:14.38   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Caroline Mathiesen  2001    467  36.23        1:14.88   
  Albertslund IF                   
                     
Josephine G. Lauridsen  2001    459  36.50        1:15.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    449  36.68        1:15.90   
  Roskilde Svømning                   
                     
Ida Just Mikkelsen  2001    442  36.77        1:16.27   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
10  Josefine Nickelsen  2001    424  37.16        1:17.33   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Josefine H. Lundstrøm  2001    422  38.55        1:17.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Mille Bruun Høvring  2001    420  36.48        1:17.55   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
13  Cecilie Elkjær  2001    420  37.05        1:17.56   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
14  Mathilde Laugesen  2001    416  37.14        1:17.81   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
15  Line Strandby  2001    408  38.53        1:18.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Victoria Martensen Norden  2001    407  37.39        1:18.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
17  Mette S. Køhler  2001    405  37.22        1:18.54   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
18  Emma Poulsen  2001    401  37.03        1:18.79   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
19  Julie Bojesen  2001    399  38.66        1:18.90   
  JGI Svømning                   
                     
20  Frida Hausting Jørgensen  2001    373  38.77        1:20.69   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
21  Zenia Aarestrup  2001    373  39.52        1:20.70   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Wilquin  1998    532          1:12.11   
  Vest-Brøndby                   
Niels Ottosen  1998    523          1:12.52   
  Holbæk Svømme Klub                   
Mads Keis Jepsen  1998    515          1:12.93   
  Sigma Swim Allerød                   
Asbjørn Laksafoss Sparre  1998    437          1:16.99   
  Sigma Swim Allerød                   
Sebastian Mikkelsen  1998    424          1:17.77   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Tobias Andersen  1998    424          1:17.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Kenneth Abcell  1998    407          1:18.87   
  Vest-Brøndby                   
Frederik Galving  1998    397          1:19.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Thomas Engdal  1998    394          1:19.72   
  Hillerød Svømmeklub                   
10  Rasmus Aavang Jensen  1998    365          1:21.76   
  Slagelse Svømmeklub                   
11  Bjørn Hansen  1998    357          1:22.37   
  Ringsted Svømme Klub                   
12  Emil Toft  1998    345          1:23.32   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marcus Dan Hansen  1999    570          1:10.49   
  Vat Copenhagen/mk31                   
Frederik Rindshøj  1999    564          1:10.72   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Jonas Hyllested  1999    469          1:15.23   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Frederik Weiss  1999    463          1:15.53   
  Gentofte Svømme Klub                   
Oliver Christiansen  1999    463          1:15.54   
  Helsinge Svømmeklub                   
Casper Davidsen  1999    458          1:15.79   
  Vest-Brøndby                   
Magnus Carstensen  1999    457          1:15.87   
  Ringsted Svømme Klub                   
Philip Schiøtz  1999    440          1:16.82   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Mads Thorenfeldt Poulsen  1999    437          1:17.03   
  Sigma Swim Allerød                   
10  André Goldberg Ballerini  1999    420          1:18.05   
  Frederikssund Svømmeklub                   
11  Markus Bøjsen  1999    406          1:18.91   
  Holbæk Svømme Klub                   
12  Thor Hvid Ulrich  1999    403          1:19.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
13  Martin Stengelshøj  1999    395          1:19.62   
  Holbæk Svømme Klub                   
14  Pierre Høgenhaug  1999    390          1:20.00   
  Søllerød Svømmeklub                   
15  Andreas Norup  1999    386          1:20.27   
  Vat Copenhagen/mk31                   
16  Alexander Eggers  1999    384          1:20.41   
  Sigma Swim Birkerød                   
17  Christian Mørkeberg  1999    379          1:20.77   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
18  Jakob Schmidt  1999    367          1:21.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
19  Mikkel Steffensen  1999    365          1:21.74   
  Frederikssund Svømmeklub                   
20  Johan Feld Sørensen  1999    360          1:22.16   
  Lyngby Svømmeklub                   
21  Jacob Friland  1999    359          1:22.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
22  Andreas Foverskov  1999    358          1:22.26   
  Holbæk Svømme Klub                   
23  Mathias Holdrup  1999    282          1:29.07   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:36 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  12:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Thunø Rasmussen  2000    592  33.69  1:11.12  1:48.30    2:25.05   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Eva Olsen  2000    536  33.54  1:11.87  1:51.30    2:29.90   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Amanda Duus  2000    534  34.17  1:13.25  1:52.30    2:30.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Luna Donde Feilberg  2000    513  36.27  1:16.05  1:54.57    2:32.15   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Katrine Tetzschner Madsen  2000    477  33.97  1:13.02  1:54.12    2:35.89   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Maria Olsen  2000    468  33.96  1:15.07  1:55.74    2:36.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Katrine Stampe  2000    461  34.91  1:14.90  1:55.83    2:37.62   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Mira Mass  2000    444  36.04  1:14.89  1:56.64    2:39.58   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
Cecilie Wiuff  2000    427  35.26  1:15.91  1:58.06    2:41.75   
  Herlev Svømning                   
                     
10  Mille Hesselgren Ikov  2000    408  36.47  1:18.66  2:00.96    2:44.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Regitze Munch Nielsen  2000    406  35.83  1:18.99  2:01.25    2:44.44   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
12  Ida Maria Nielsen  2000    375  35.85  1:18.94  2:04.12    2:48.88   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
13  Sif Bjørk Pedersen  2000    374  36.18  1:19.80  2:04.44    2:49.06   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
14  Natasja Kepp  2000    365  35.30  1:19.11  2:04.41    2:50.34   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
15  Nana Hansen  2000    355  36.76  1:19.92  2:05.36    2:51.95   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
16  Anna Aavang Brendstrup  2000    354  37.89  1:20.95  2:07.00    2:52.08   
  Roskilde Svømning                   
                     
17  Cecilie Meyn  2000    310  40.56  1:27.96  2:15.21    2:59.86   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
18  Andrea M. Lang Bolvig  2000    300  38.92  1:23.69  2:11.88    3:01.94   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
19  Daniella Thea Johansen  2000    282  42.27  1:27.64  2:17.83    3:05.62   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
20  Helena Berg Wenk  2000    274  38.48  1:26.59  2:16.50    3:07.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Caroline Sofie Lund  2000              DNF   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Regitze Gaard  2001    522  33.97  1:12.21  1:52.12    2:31.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Josefine Brosbøl Olsen  2001    473  34.92  1:14.61  1:55.71    2:36.28   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Kajsa Gregersen  2001    462  34.72  1:14.97  1:56.79    2:37.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Mia Steen Duus  2001    445  36.21  1:15.89  1:59.00    2:39.50   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Laura Findahl Andersen  2001    416  35.79  1:17.22  1:59.90    2:43.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Laura Lange  2001    414  35.11  1:15.96  1:58.91    2:43.33   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    413  35.31  1:15.96  1:59.00    2:43.44   
  Roskilde Svømning                   
                     
Andrea Paaske  2001    353  36.24  1:20.21  2:06.85    2:52.20   
  Roskilde Svømning                   
                     
Olivia Foltmar-Michaelsen  2001    333  36.53  1:19.49  2:07.09    2:55.58   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
10  Xandra Huryn  2001    320  38.32  1:22.85  2:10.96    2:57.92   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Line Strandby  2001    317  40.87  1:26.60  2:13.69    2:58.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Jamilla Bistrup  2001    308  37.81  1:23.85  2:10.72    3:00.27   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
13  Kamille Auerbach-Lind  2001    303  41.16  1:28.78  2:17.43    3:01.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Lea Joensen  2001    301  40.21  1:25.69  2:11.75    3:01.59   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
15  Caroline Sofie Hermannsen  2001    289  40.47  1:28.33  2:17.77    3:04.03   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
16  Clara Qvade Rasmusen  2001    285  37.26  1:22.99  2:12.25    3:04.98   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
17  Josefine H. Lundstrøm  2001    284  42.78  1:31.94  2:20.18    3:05.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
18  Camille Erichsen  2001    276  41.50  1:31.33  2:21.85    3:07.05   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
19  Rebecca Hauerberg Terp  2001    273  40.86  1:28.12  2:18.36    3:07.71   
  JGI Svømning                   
                     
20  Mikkeline Mentz  2001    262  39.12  1:26.04  2:17.20    3:10.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
21  Mathilde Kiilgaard  2001    248  41.81  1:30.70  2:21.67    3:13.78   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mathilde Nielsen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 maj 2014 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:06 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  24 maj 2014   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Olsen  1998    612  28.11  1:02.81  1:43.40    2:14.27   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Johan Müller  1998    599  27.53  1:01.69  1:44.34    2:15.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
William Matras  1998    551  30.20  1:05.23  1:48.13    2:18.99   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Mads Keis Jepsen  1998    548  30.03  1:06.15  1:47.43    2:19.23   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Jon Riedel Pedersen  1998    513  29.74  1:05.62  1:50.35    2:22.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Bjørn Hansen  1998    504  30.69  1:07.88  1:52.31    2:23.17   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Mikkel Fogelberg Handberg  1998    480  30.76  1:08.40  1:51.61    2:25.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Asbjørn Laksafoss Sparre  1998    465  31.00  1:10.57  1:54.29    2:27.13   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Tobias Andersen  1998    441  32.61  1:11.39  1:55.54    2:29.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Mads Midtbøll  1998    433  32.34  1:14.38  1:57.65    2:30.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Niels Ottosen  1998    433  31.95  1:14.64  1:55.91    2:30.67   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
12  Victor Emil Lundgaard  1998    426  34.04  1:11.95  1:57.63    2:31.40   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
13  Thomas Engdal  1998  &n