2017-11-25   12:38:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl 17.00

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  23 maj 2014   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  19:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victoria Bierre  2000    587  34.33  1:11.74  1:50.00    2:28.11   
  Herlev Svømning                   
                     
Caroline Hørlykke  2000    561  35.85  1:14.03  1:52.69    2:30.42   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Frederikke Jensen  2000    527  36.30  1:15.16  1:54.80    2:33.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Eline Victoria Rasmussen  2000    521  36.80  1:16.24  1:56.05    2:34.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Johanna Berthelsen  2000    504  37.22  1:16.84  1:56.90    2:35.84   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
Nikoline Nilsson Norby  2000    498  37.17  1:17.39  1:57.49    2:36.42   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Cecilie Wiuff  2000    496  36.78  1:16.57  1:57.10    2:36.62   
  Herlev Svømning                   
                     
Mille Hesselgren Ikov  2000    495  38.04  1:17.21  1:57.27    2:36.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    482  37.21  1:17.95  1:58.59    2:38.17   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Frederikke Arentoft  2000    477  38.30  1:19.31  2:00.29    2:38.67   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  Rosemarie Blicher  2000    451  38.51  1:19.35  2:00.84    2:41.76   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
12  Julia Jønsson  2000    439  37.50  1:18.97  2:01.25    2:43.13   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
13  Emilie Aanestad  2000    434  39.22  1:20.82  2:02.65    2:43.78   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
14  Jasmin Boe Rasmussen  2000    427  37.27  1:18.65  2:01.42    2:44.67   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
15  Nicoline Toth Nielsen  2000    425  38.91  1:19.93  2:03.69    2:44.91   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
16  Line Aunstrup  2000    422  38.97  1:20.59  2:03.17    2:45.30   
  JGI Svømning                   
                     
17  Clara Marott Schelde  2000    419  38.01  1:19.62  2:02.36    2:45.71   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Maria Holst Hansen  2000    403  40.56  1:22.45  2:05.22    2:47.84   
  Vat Copenhagen/mk31                   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camille Erichsen  2001    555  34.80  1:12.10  1:51.24    2:30.91   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Laura Findahl Andersen  2001    517  37.17  1:16.58  1:56.43    2:34.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    509  36.74  1:16.09  1:56.82    2:35.30   
  Vest-Brøndby                   
                     
Caroline Mathiesen  2001    508  36.85  1:16.15  1:56.34    2:35.40   
  Albertslund IF                   
                     
Josephine G. Lauridsen  2001    507  36.54  1:16.40  1:55.78    2:35.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emma Brogaard  2001    503  36.24  1:15.79  1:56.79    2:35.91   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Sofie Nielsen  2001    480  37.32  1:16.94  1:57.84    2:38.35   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Josefine H. Lundstrøm  2001    476  38.97  1:19.94  2:00.63    2:38.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    455  37.82  1:18.17  1:59.86    2:41.21   
  Roskilde Svømning                   
                     
10  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    453  39.03  1:20.56  2:01.78    2:41.51   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
11  Mathilde Laugesen  2001    448  37.69  1:18.92  2:00.70    2:42.10   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
12  Katja Petersson  2001    444  38.18  1:19.10  2:00.71    2:42.54   
  JGI Svømning                   
                     
13  Line Strandby  2001    418  40.39  1:21.77  2:03.95    2:45.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Zenia Aarestrup  2001    418  38.72  1:20.77  2:03.30    2:45.89   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
15  Josefine Nickelsen  2001    416  39.78  1:21.85  2:04.86    2:46.06   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
16  Victoria Martensen Norden  2001    416  40.01  1:22.89  2:05.15    2:46.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
17  Julie Bojesen  2001    405  39.25  1:22.12  2:05.66    2:47.62   
  JGI Svømning                   
                     
18  Mette S. Køhler  2001    404  39.52  1:21.10  2:04.25    2:47.81   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
19  Kamille Auerbach-Lind  2001    399  41.49  1:24.07  2:06.64    2:48.38   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Emilie Nyegaard  2001    390  40.29  1:23.12  2:07.05    2:49.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
21  Cecilie Elkjær  2001    388  39.18  1:22.74  2:06.30    2:49.97   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
22  Alberte Mammen  2001    371  40.87  1:24.63  2:09.17    2:52.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
23  Caroline Sofie Hermannsen  2001    367  41.45  1:24.56  2:10.03    2:53.20   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
24  Xandra Huryn  2001    367  41.13  1:25.04  2:09.14    2:53.24   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
25  Emilie Larsen  2001    349  40.89  1:25.61  2:11.71    2:56.10   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  23 maj 2014 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare