2017-11-24   23:29:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl 17.00

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 1    Udskriftsdato  23 maj 2014   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  20:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  23 maj 2014         
 
 
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bombefemmeren  2000    621          9:01.60   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Sofie Thunø Rasmussen  2000      1:05.43  2:15.31      2:15.31   
  Josefine Strand Nielsen  2000      1:06.54  2:16.21      4:31.52   
  Eva Olsen  2000      1:05.33  2:12.42      6:43.94   
  Luna Donde Feilberg  2000      1:06.80  2:17.66      9:01.60   
                     
Gentofte Piger 1  2000    607          9:05.70   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Nina Toft  2000      1:04.64  2:14.02      2:14.02   
  Caroline Hørlykke  2000      1:04.92  2:14.42      4:28.44   
  Jessica Yu Mortensen  2000      1:06.93  2:17.89      6:46.33   
  Frida Hausting Jørgensen  2001      1:06.29  2:19.37      9:05.70   
                     
Triton Piger 1    572          9:16.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Amanda Duus  2000      1:06.08  2:16.64      2:16.64   
  Helena Berg Wenk  2000      1:09.42  2:21.29      4:37.93   
  Josephine G. Lauridsen  2001      1:07.16  2:20.42      6:58.35   
  Julie Brandt  2001      1:07.01  2:18.20      9:16.55   
                     
Kvik Piger 1  1900    550          9:23.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Maria Olsen  2000      1:07.35  2:20.87      2:20.87   
  Sofie Kornbek  2000      1:06.83  2:20.50      4:41.37   
  Eline Victoria Rasmussen  2000      1:07.85  2:21.79      7:03.16   
  Laura Findahl Andersen  2001      1:07.97  2:20.66      9:23.82   
                     
Vat-Cph Piger 1    541          9:26.80   
  Vat Copenhagen                   
  Phoebe Linde Atkins  2000      1:04.30  2:14.43      2:14.43   
  Alberte M Hansen  2000      1:07.46  2:17.69      4:32.12   
  Josefine Nickelsen  2001      1:13.53  2:33.30      7:05.42   
  Regitze Munch Nielsen  2000      1:08.50  2:21.38      9:26.80   
                     
Gsc Piger 2000    533          9:29.79   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  Marie-Louise Stentved  2000      1:02.71  2:09.82      2:09.82   
  Katrine Tetzschner Madsen  2000      1:07.09  2:21.19      4:31.01   
  Ida Just Mikkelsen  2001      1:09.00  2:27.43      6:58.44   
  Caroline Sofie Hermannsen  2001      1:12.26  2:31.35      9:29.79   
                     
Sigma Piger 2  2000    530          9:30.75   
  Sigma Swim                   
  Amanda Egerod Lund  2000      1:08.71  2:21.40      2:21.40   
  Luna Juul Lentoft  2000      1:06.26  2:19.04      4:40.44   
  Augusta Marie Christensen  2000      1:09.13  2:22.83      7:03.27   
  Camille Erichsen  2001      1:10.79  2:27.48      9:30.75   
                     
Sigma Piger 1  2000    523          9:33.49   
  Sigma Swim                   
  Katrine Stampe  2000      1:09.48  2:23.36      2:23.36   
  Thit Bondo  2000      1:08.56  2:25.22      4:48.58   
  Mia Steen Duus  2001      1:07.05  2:18.26      7:06.84   
  Karina Garne Larsen  2000      1:11.31  2:26.65      9:33.49   
                     
Kvik Piger 2  1900    514          9:36.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Regitze Gaard  2001      1:08.92  2:22.81      2:22.81   
  Kajsa Gregersen  2001      1:06.84  2:19.21      4:42.02   
  Liva Schmid  2000      1:08.14  2:57.00      7:39.02   
  Victoria Martensen Norden  2001        1:57.68      9:36.70   
                     
10  Lyngby Piger 1    506          9:39.63   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Emma Bjørnholdt  2000      1:08.57  2:20.27      2:20.27   
  Josefine Søgaard Andresen  2000      1:08.51  2:22.27      4:42.54   
  Cassandra Hammershøj  2001      1:11.80  2:29.95      7:12.49   
  Nikoline Biltoft-Jensen  2001      1:11.02  2:27.14      9:39.63   
                     
11  Triton Piger 2    489          9:46.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Kamille Auerbach-Lind  2001      1:11.20  2:24.46      2:24.46   
  Mille Hesselgren Ikov  2000      1:10.51  2:25.47      4:49.93   
  Frederikke Jensen  2000      1:11.08  2:25.13      7:15.06   
  Alberte Mammen  2001      1:11.74  2:31.28      9:46.34   
                     
12  Hs Piger 1  2000    483          9:48.86   
  Hørsholm Svømmeforening                   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      1:10.66  2:26.18      2:26.18   
  Caroline Schwenger  2000      1:09.71  2:26.94      4:53.12   
  Cecilie Salskov Jensen  2000      1:12.57  2:30.79      7:23.91   
  Caroline Sofie Lund  2000      1:09.69  2:24.95      9:48.86   
                     
13  Vat-Cph Piger 2    464          9:56.62   
  Vat Copenhagen                   
  Josephine Olsen  2000      1:10.03  2:26.47      2:26.47   
  Xandra Huryn  2001      1:13.09  2:32.96      4:59.43   
  Mia Søgaard  2001      1:13.67  2:34.15      7:33.58   
  Johanna Berthelsen  2000      1:09.08  2:23.04      9:56.62   
                     
14  Roskilde Piger 1    460          9:58.34   
  Roskilde Svømning                   
  Ingrid Bo Andersen  2001      1:09.93  2:24.43      2:24.43   
  Lisa Hemme Nielsen  2000      1:15.22  2:36.41      5:00.84   
  Anna Aavang Brendstrup  2000      1:14.08  2:33.75      7:34.59   
  Andrea Paaske  2001      1:08.57  2:23.75      9:58.34   
                     
15  Helsingør Piger  2000    450          10:02.57   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Mathilde Huberts  2000      1:08.44  2:23.32      2:23.32   
  Helena Højsted Eriksen  2000      1:11.93  2:33.51      4:56.83   
  Marta Kruse Johansen  2000      1:14.06  2:34.87      7:31.70   
  Emilie Aanestad  2000      1:13.07  2:30.87      10:02.57   
                     
16  Vat-Cph Piger 3    448          10:03.66   
  Vat Copenhagen                   
  Mille Bruun Høvring  2001      1:11.97  2:30.69      2:30.69   
  Xenia Huryn  2000      1:11.76  3:16.27      5:46.96   
  Mathilde Laugesen  2001      1:07.03  2:20.60      8:07.56   
  Maria Holst Hansen  2000      1:17.58  1:56.10      10:03.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  23 maj 2014 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare