Resultater for Vestdanske Langbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske Langbane 2014 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Sponsor: Catering Engro |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 685 | 34.32 | 1:10.18 | 1:46.17 | 2:21.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Østrup | 1997 | 676 | 33.98 | 1:10.27 | 1:46.65 | 2:22.15 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 653 | 34.37 | 1:11.12 | 1:47.86 | 2:23.86 | |||
Berns Swim Team | ||||||||||
4 | Helle Dohn | 1998 | 649 | 34.75 | 1:12.09 | 1:48.67 | 2:24.12 | Deltager ikke i finalen | ||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 616 | 33.40 | 1:10.55 | 1:49.39 | 2:26.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Hansen | 1995 | 615 | 33.97 | 1:11.46 | 1:49.61 | 2:26.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 601 | 35.65 | 1:13.25 | 1:51.48 | 2:27.83 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Stine Knudsen | 1999 | 587 | 34.94 | 1:12.44 | 1:51.01 | 2:28.99 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 570 | 36.02 | 1:13.39 | 1:51.91 | 2:30.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofia Zachariassen | 1999 | 562 | 35.71 | 1:14.07 | 1:53.13 | 2:31.18 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 537 | 35.13 | 1:13.38 | 1:53.41 | 2:33.47 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 531 | 36.43 | 1:15.89 | 1:55.29 | 2:34.06 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 522 | 35.90 | 1:15.66 | 1:55.69 | 2:34.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 516 | 36.20 | 1:16.66 | 1:57.30 | 2:35.52 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma H. Christiansen | 1999 | 516 | 36.83 | 1:15.98 | 1:56.02 | 2:35.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 501 | 36.70 | 1:16.22 | 1:57.07 | 2:37.09 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 495 | 37.49 | 1:17.23 | 1:58.22 | 2:37.74 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma A Andersen | 2000 | 493 | 38.06 | 1:18.10 | 1:58.42 | 2:37.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 482 | 37.00 | 1:17.21 | 1:59.09 | 2:39.10 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Trine Guldberg | 1999 | 480 | 38.32 | 1:18.84 | 1:59.67 | 2:39.34 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 480 | 37.95 | 1:18.19 | 1:59.40 | 2:39.39 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maria M. Porsmose | 2000 | 476 | 37.61 | 1:17.59 | 1:58.93 | 2:39.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 474 | 36.73 | 1:17.38 | 1:58.82 | 2:40.02 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Martha Andersen | 1999 | 463 | 38.14 | 1:18.99 | 2:00.69 | 2:41.29 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Anna Hertzog | 1999 | 461 | 36.88 | 1:17.78 | 2:00.19 | 2:41.53 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Freya R. Andersen | 2000 | 456 | 39.08 | 1:20.59 | 2:02.03 | 2:42.15 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 454 | 39.57 | 1:20.61 | 2:02.30 | 2:42.36 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Line J. V. Hededal | 2001 | 453 | 36.60 | 1:18.63 | 2:01.59 | 2:42.42 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Nicoline Bredahl | 2000 | 453 | 38.06 | 1:18.90 | 2:01.12 | 2:42.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anna Lund Henriksen | 1998 | 448 | 38.52 | 1:19.58 | 2:01.96 | 2:43.02 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
31 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 445 | 38.28 | 1:20.18 | 2:02.65 | 2:43.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mette Høgild Svane | 2000 | 443 | 40.06 | 1:21.55 | 2:03.01 | 2:43.63 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 441 | 38.10 | 1:19.12 | 2:02.04 | 2:43.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 440 | 39.57 | 1:21.17 | 2:03.17 | 2:44.03 | |||
Kolding SK | ||||||||||
35 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 439 | 38.97 | 1:20.77 | 2:02.74 | 2:44.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Kristine Lønne | 2000 | 438 | 38.27 | 1:19.84 | 2:02.65 | 2:44.23 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
37 | Sarah Andersen | 1999 | 436 | 39.47 | 1:21.07 | 2:03.28 | 2:44.58 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
38 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 433 | 40.27 | 1:22.03 | 2:04.41 | 2:44.93 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
39 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 431 | 37.79 | 1:19.02 | 2:01.91 | 2:45.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 424 | 39.13 | 1:21.47 | 2:04.33 | 2:46.04 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Anette Poulsen | 1999 | 419 | 38.58 | 1:20.57 | 2:04.21 | 2:46.70 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
42 | Betina K. Pedersen | 1994 | 417 | 38.03 | 1:19.95 | 2:03.65 | 2:47.04 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
43 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 416 | 40.48 | 1:22.49 | 2:05.24 | 2:47.12 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
44 | Clara Franck | 1999 | 385 | 39.67 | 1:22.36 | 2:06.91 | 2:51.47 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
45 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 372 | 39.78 | 1:24.06 | 2:10.30 | 2:53.52 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |