Results for Vestdanske Langbanemesterskaber
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 31 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske Langbane 2014 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Sponsor: Pågen |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:09.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie D. Hald | 1996 | 683 | 35.20 | 1:14.88 | 1:55.91 | 2:39.10 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 647 | 35.73 | 1:16.68 | 1:58.94 | 2:42.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 630 | 37.13 | 1:19.40 | 2:01.90 | 2:43.44 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Anna Wermuth | 1996 | 610 | 37.04 | 1:19.06 | 2:02.25 | 2:45.18 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 576 | 38.49 | 1:20.35 | 2:04.25 | 2:48.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 566 | 39.07 | 1:22.49 | 2:05.96 | 2:49.32 | Deltager ikke i finalen | ||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 558 | 39.17 | 1:22.29 | 2:06.69 | 2:50.10 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Julie Pavon Friis | 1999 | 535 | 39.34 | 1:23.01 | 2:07.31 | 2:52.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 529 | 40.70 | 1:25.75 | 2:09.49 | 2:53.21 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
10 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 528 | 39.03 | 1:23.41 | 2:07.92 | 2:53.29 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 528 | 39.28 | 1:23.96 | 2:09.04 | 2:53.33 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Sofie Poulsen | 1999 | 516 | 39.51 | 1:24.23 | 2:09.54 | 2:54.64 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christina Christensen | 2000 | 515 | 39.30 | 1:23.62 | 2:08.96 | 2:54.78 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Mathilde Hansen | 1998 | 514 | 40.14 | 1:24.40 | 2:09.55 | 2:54.83 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 512 | 39.32 | 1:24.69 | 2:10.14 | 2:55.05 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 512 | 40.95 | 1:25.94 | 2:10.29 | 2:55.07 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Marie Eske | 1999 | 511 | 40.10 | 1:24.76 | 2:10.10 | 2:55.22 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Anna C. Lange | 1998 | 502 | 39.62 | 1:24.59 | 2:10.57 | 2:56.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Michelle Franow | 2001 | 500 | 40.49 | 1:25.46 | 2:10.98 | 2:56.45 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Stella Krogh Lund | 2000 | 498 | 40.63 | 1:27.19 | 2:12.91 | 2:56.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Signe B. Thomasen | 1996 | 497 | 40.56 | 1:25.28 | 2:10.64 | 2:56.81 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Helene Olesen | 2000 | 492 | 39.42 | 1:24.35 | 2:10.21 | 2:57.41 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 478 | 41.24 | 1:26.64 | 2:13.24 | 2:59.16 | |||
Bov IF | ||||||||||
24 | Anna Lund Henriksen | 1998 | 474 | 41.28 | 1:28.08 | 2:13.91 | 2:59.60 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | Camilla Rask | 1999 | 468 | 41.76 | 1:27.79 | 2:14.21 | 3:00.40 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Caroline Christensen | 1999 | 460 | 40.13 | 1:25.42 | 2:12.72 | 3:01.42 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
27 | Therese E. Christensen | 1999 | 450 | 42.26 | 1:28.48 | 2:15.60 | 3:02.85 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
28 | Kirstine Feldinger | 1996 | 442 | 41.45 | 1:27.77 | 2:15.30 | 3:03.85 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 440 | 41.28 | 1:28.27 | 2:16.56 | 3:04.14 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sille Ibsen | 2001 | 439 | 42.46 | 1:29.94 | 2:17.64 | 3:04.32 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 436 | 42.34 | 1:29.19 | 2:17.46 | 3:04.73 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
32 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 432 | 42.59 | 1:29.91 | 2:18.09 | 3:05.24 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
33 | Sandra Guldborg | 1998 | 426 | 41.79 | 1:29.03 | 2:17.78 | 3:06.20 | |||
Kolding SK | ||||||||||
34 | Julie Søgaard | 2001 | 426 | 42.56 | 1:30.75 | 2:18.61 | 3:06.22 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 420 | 41.79 | 1:29.39 | 2:18.37 | 3:07.02 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
36 | Freya Ellehus | 2000 | 402 | 42.20 | 1:29.81 | 2:20.42 | 3:09.76 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Michelle Jatta | 2001 | 383 | 41.08 | 1:29.73 | 2:20.99 | 3:12.92 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
38 | Anette Poulsen | 1999 | 371 | 42.34 | 1:32.26 | 2:23.15 | 3:14.95 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
39 | Line J. V. Hededal | 2001 | 355 | 43.98 | 1:35.44 | 2:27.21 | 3:17.77 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Mette Bruun-Petersen | 2001 | OD akut syg | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Silke Meyer | 1998 | OD akut syg | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | DSQ | 2 flyben v start | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:00 |