Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.74 | ||||||
2 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.48 | ||||||
3 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:17.04 | ||||||
4 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:20.10 | ||||||
5 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:20.43 | ||||||
6 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:20.75 | ||||||
7 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:22.06 | ||||||
8 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:22.08 | ||||||
9 | Rebecca Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:22.31 | ||||||
10 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:22.48 | ||||||
11 | Snæfridur Sol | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:22.77 | ||||||
12 | Kathrine Fog | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:23.67 | ||||||
13 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:23.75 | ||||||
13 | Mette Baack | 2000 | Randers GF Neptun | 1:23.75 | ||||||
15 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.12 | ||||||
16 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 1:24.61 | ||||||
17 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.70 | ||||||
18 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:24.77 | ||||||
19 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.86 | ||||||
20 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 1:25.00 | ||||||
21 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:25.28 | ||||||
22 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:25.36 | ||||||
23 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:25.60 | ||||||
24 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:25.97 | ||||||
25 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:26.08 | ||||||
26 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 1:27.14 | ||||||
27 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:27.20 | ||||||
28 | Frederikke Olsen | 2000 | O.S.L.F. | 1:28.90 | ||||||
29 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:29.42 | ||||||
30 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:30.28 | ||||||
31 | Emilie Madsen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 1:31.62 | ||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.94 | ||||||
2 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:16.98 | ||||||
3 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 1:19.25 | ||||||
4 | Line Johannsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:21.88 | ||||||
5 | Julie Sxgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 1:21.89 | ||||||
6 | Christine Lindvig Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:22.41 | ||||||
7 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:22.44 | ||||||
8 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:22.48 | ||||||
9 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:23.11 | ||||||
10 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:23.26 | ||||||
11 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.41 | ||||||
12 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.99 | ||||||
13 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.43 | ||||||
14 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:28.30 | ||||||
15 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 1:28.50 | ||||||
16 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svømning | 1:28.76 | ||||||
17 | Naja Holmgaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:29.32 | ||||||
18 | Ester Helth Møller | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:29.71 | ||||||
19 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:29.84 | ||||||
20 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:30.17 | ||||||
21 | Maja Ibsen | 2001 | Aars Svømmeklub | 1:30.34 | ||||||
22 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 1:30.54 | ||||||
23 | Maja Meinert | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:30.65 | ||||||
24 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 1:30.78 | ||||||
25 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:31.28 | ||||||
26 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:31.37 | ||||||
27 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:32.97 | ||||||
28 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 1:39.26 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:02 |