Results for U-GP2 Ã…kersberga - 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga SS | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.01,28 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.05,65 Po 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,89 Po 00 o yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.05 | 1:00.34 | |||||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 31.97 | 1:06.00 | |||||
3 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.86 | 1:06.71 | |||||
4 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.34 | 1:08.28 | |||||
5 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.04 | 1:08.51 | |||||
6 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.29 | 1:09.64 | |||||
7 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 35.26 | 1:12.60 | |||||
8 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.15 | 1:15.04 | |||||
9 | Mathias Murmester | 1998 | Södertörns Simsällskap | 38.02 | 1:18.21 | |||||
10 | Ludwig Häggblad | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 38.20 | 1:19.17 | |||||
11 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 39.68 | 1:23.34 | |||||
12 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 42.93 | 1:28.67 | |||||
13 | Erik From | 1996 | Södertörns Simsällskap | 43.64 | 1:30.76 | |||||
14 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 44.38 | 1:31.42 | |||||
- | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.01,28 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.05,65 Po 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,89 Po 00 o yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 31.00 | 1:05.34 | |||||
2 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 32.37 | 1:05.64 | |||||
3 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 33.40 | 1:09.88 | |||||
4 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 34.85 | 1:11.67 | |||||
5 | Filip Raguz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.19 | 1:16.10 | |||||
6 | Ilja Bondarev | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.98 | 1:20.92 | |||||
- | Kevin Ballchand | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.01,28 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.05,65 Po 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,89 Po 00 o yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.13 | 1:01.96 | |||||
2 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 33.61 | 1:09.13 | |||||
3 | Pontus Jonsson | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.23 | 1:11.05 | |||||
4 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 34.61 | 1:12.48 | |||||
5 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.42 | 1:18.28 | |||||
6 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.09 | 1:18.54 | |||||
7 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.27 | 1:18.89 | |||||
8 | Felix Persson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 40.24 | 1:20.68 | |||||
9 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 38.68 | 1:21.00 | |||||
10 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.78 | 1:22.37 | |||||
11 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 40.60 | 1:23.99 | |||||
12 | Gustav Ljungholm | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 41.79 | 1:24.09 | |||||
13 | Elias Gipperth | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.02 | 1:26.29 | |||||
14 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 46.51 | 1:37.48 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 1.01,28 Po 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.05,65 Po 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.06,89 Po 00 o yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.35 | 1:15.62 | |||||
2 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.67 | 1:18.88 | |||||
3 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.14 | 1:21.27 | |||||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 39.75 | 1:21.76 | |||||
5 | Emil Cederlöf | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 40.67 | 1:23.10 | |||||
6 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.50 | 1:23.48 | |||||
7 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.97 | 1:24.34 | |||||
8 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 41.25 | 1:24.65 | |||||
9 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.63 | 1:25.34 | |||||
10 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.28 | 1:25.72 | |||||
11 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.09 | 1:25.87 | |||||
12 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.64 | 1:25.90 | |||||
13 | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | 42.97 | 1:26.18 | |||||
14 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 42.18 | 1:26.55 | |||||
15 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 43.29 | 1:27.84 | |||||
16 | Elias Kamstedt | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.22 | 1:33.16 | |||||
17 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 47.10 | 1:35.23 | |||||
18 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.31 | 1:46.26 | |||||
- | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:08 |