Tulokset Vestkyst Cup 2008
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
2008-10-24
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2008 | Udskriftsdato | 27 oktober 2008 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg |
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Sportmaster Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Holst Pedersen | 1990 | 486 | 35.70 | 1:16.62 | 2:05.10 | 2:43.00 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Simone Friis | 1991 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sportmaster Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | 544 | 34.25 | 1:14.76 | 2:01.15 | 2:37.04 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Christina Lund | 1993 | 458 | 36.53 | 1:17.88 | 2:08.43 | 2:46.27 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Katrine Iversen | 1993 | 445 | 36.01 | 1:18.33 | 2:10.55 | 2:47.87 | |||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
4 | Katrine R. Jensen | 1992 | 440 | 37.77 | 1:21.09 | 2:10.90 | 2:48.54 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Line Aamann | 1993 | 383 | 39.40 | 1:24.52 | 2:16.92 | 2:56.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Siv Vuilliomenet | 1992 | 363 | 38.60 | 1:21.11 | 2:15.77 | 2:59.78 | |||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
7 | Emilie Forsberg | 1993 | 329 | 37.80 | 1:25.10 | 2:21.79 | 3:05.61 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maiken Arreborg Hansen | 1992 | 237 | 47.30 | 1:44.69 | 2:40.93 | 3:27.00 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sportmaster Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Solvej Mathissen | 1994 | 471 | 36.81 | 1:17.98 | 2:07.93 | 2:44.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Kathrine Maron | 1994 | 467 | 36.21 | 1:19.00 | 2:03.98 | 2:45.23 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sara Mogensen | 1995 | 460 | 36.77 | 1:19.41 | 2:09.15 | 2:46.10 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Line Nadia Hansen | 1994 | 457 | 35.77 | 1:19.62 | 2:07.87 | 2:46.38 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ulrika Toft | 1995 | 447 | 39.61 | 1:23.68 | 2:09.78 | 2:47.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mia Kynde | 1994 | 445 | 36.05 | 1:19.18 | 2:10.87 | 2:47.90 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Gitte Lading | 1994 | 437 | 36.10 | 1:20.04 | 2:11.30 | 2:48.97 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amalie Sundstrup | 1994 | 424 | 39.38 | 1:20.95 | 2:13.11 | 2:50.59 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
9 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 398 | 36.99 | 1:20.48 | 2:13.88 | 2:54.21 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lianne Bilderbeek | 1995 | 388 | 39.76 | 1:24.08 | 2:15.30 | 2:55.80 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Betina K. Pedersen | 1994 | 366 | 41.25 | 1:23.68 | 2:20.37 | 2:59.21 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 358 | 40.60 | 1:27.36 | 2:22.05 | 3:00.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Anne-Mette Müller | 1995 | 358 | 42.85 | 1:30.19 | 2:20.10 | 3:00.59 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
14 | Cornelia Buus | 1994 | 351 | 46.91 | 1:32.13 | 2:19.85 | 3:01.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 347 | 40.23 | 1:27.27 | 2:19.33 | 3:02.45 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Michelle K. Pelzer | 1995 | 338 | 39.44 | 1:24.82 | 2:23.11 | 3:03.94 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
17 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 335 | 42.04 | 1:29.25 | 2:24.91 | 3:04.49 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emina Granulo | 1994 | 311 | 41.55 | 1:29.56 | 2:26.12 | 3:09.24 | |||
Sgs Hamburg | ||||||||||
19 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 297 | 43.95 | 1:30.95 | 2:28.56 | 3:12.07 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Laura Methmann Tarpgaard | 1994 | 297 | 42.06 | 1:30.69 | 2:27.26 | 3:12.10 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
21 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | 297 | 43.66 | 1:31.81 | 2:28.16 | 3:12.24 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
22 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | 282 | 48.05 | 1:37.19 | 2:31.88 | 3:15.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 270 | 48.97 | 1:37.77 | 2:33.24 | 3:18.44 | |||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
24 | Julia Hvalsøe | 1995 | 221 | 49.27 | 1:41.96 | 2:44.32 | 3:32.11 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Sportmaster Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katja Möhring | 1996 | 542 | 35.55 | 1:16.56 | 2:02.34 | 2:37.18 | |||
Sgs Hamburg | ||||||||||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | 499 | 36.35 | 1:17.78 | 2:04.07 | 2:41.62 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 440 | 37.39 | 1:17.94 | 2:10.35 | 2:48.60 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Amalie Rasmussen | 1996 | 410 | 37.65 | 1:17.88 | 2:11.81 | 2:52.56 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Stine Mary Vissing | 1997 | 404 | 38.63 | 1:22.92 | 2:14.60 | 2:53.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jessica Voss | 1997 | 371 | 40.20 | 1:25.21 | 2:18.50 | 2:58.33 | |||
Sgs Hamburg | ||||||||||
7 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 369 | 40.42 | 1:25.11 | 2:17.35 | 2:58.78 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 353 | 41.20 | 1:28.36 | 2:20.68 | 3:01.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Katrine Larsen | 1997 | 350 | 43.04 | 1:31.66 | 2:22.20 | 3:01.82 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Emilie Yung Meiling | 1997 | 349 | 40.14 | 1:25.99 | 2:17.23 | 3:02.03 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Line Helbo | 1996 | 336 | 39.31 | 1:26.88 | 2:23.39 | 3:04.39 | |||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 328 | 41.67 | 1:26.90 | 2:24.28 | 3:05.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Sarah Ben Smida | 1997 | 323 | 39.37 | 1:26.88 | 2:23.47 | 3:06.77 | |||
Sgs Hamburg | ||||||||||
14 | Carina Hansen | 1997 | 309 | 44.67 | 1:34.38 | 2:25.80 | 3:09.56 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Cecilie Bjerg | 1996 | 285 | 45.73 | 1:34.90 | 2:30.10 | 3:14.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Mathilde Sundstrup | 1996 | 283 | 47.91 | 1:36.46 | 2:30.17 | 3:15.31 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
17 | Siw Lykke | 1996 | 277 | 42.67 | 1:37.73 | 2:33.42 | 3:16.63 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | 254 | 52.16 | 1:43.87 | 2:36.26 | 3:22.36 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
19 | Eline Krarup | 1996 | 247 | 44.26 | 1:37.82 | 2:37.65 | 3:24.38 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
20 | Nanna Frederiksen | 1996 | 240 | 56.23 | 1:46.40 | 2:39.07 | 3:26.33 | |||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
21 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | 228 | 48.60 | 1:45.62 | 2:40.23 | 3:29.70 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Helena Ryel Sandlyng Jaco | 1997 | 210 | 50.04 | 1:48.61 | 2:48.46 | 3:35.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 190 | 50.47 | 1:47.93 | 2:52.94 | 3:42.82 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ditte Maria Sønderskov Je | 1997 | 186 | 53.62 | 1:50.92 | 2:53.75 | 3:44.59 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
25 | Simone Larsen | 1996 | 173 | 56.60 | 1:52.62 | 2:59.00 | 3:49.95 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Julie Hedegaard | 1996 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
- | Rikke Lundberg Steffensen | 1997 | DSQ | Mavesvøm i ryg | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Sportmaster Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | 307 | 45.26 | 1:32.31 | 2:28.47 | 3:10.03 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sidal Uzundag | 1998 | 289 | 45.02 | 1:34.39 | 2:28.27 | 3:13.84 | |||
Sgs Hamburg | ||||||||||
3 | Pernille Louise Kellmann | 1998 | 236 | 50.97 | 1:42.98 | 2:39.97 | 3:27.45 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Alexandra Borucki | 1998 | 193 | 50.80 | 1:44.74 | 2:49.98 | 3:41.78 | |||
Sgs Hamburg | ||||||||||
5 | Shanna Armstrong | 1998 | 157 | 1:01.07 | 1:59.80 | 3:05.68 | 3:57.56 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Christina Blaaberg | 1998 | DSQ | Usynkron ben i bryst | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Swim Team Esbjerg |