Resultater for Fynske årgangsmesterskaber 2014 gr 0+1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | FÅM gruppe 0 og gruppe 1 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 2:39.31 | ||||||
2 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:57.30 | ||||||
3 | Rikke Krebs | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:59.40 | ||||||
4 | Sidsel Agger | 1997 | Odense Svømme Klub | 3:27.84 | ||||||
- | Marianne Petersen | 1998 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Christina Larsen | 1998 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | 2crtag v ven150m | |||||
- | Julie Nellemose Nielsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 2:46.51 | ||||||
2 | Frederikke Olsen | 2000 | O.S.L.F. | 2:46.64 | ||||||
3 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 2:53.69 | ||||||
4 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 2:58.27 | ||||||
5 | Laura Gyldenkærne | 2000 | Ringe Svømme Klub | 3:09.65 | ||||||
6 | Renee Asbech | 2000 | Ringe Svømme Klub | 3:21.10 | ||||||
- | Kamilla Sigvardt | 2000 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | ej fort bev100m | |||||
- | Louise Lykke Hansen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej.fort bev150m | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Lerche | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 2:54.52 | ||||||
2 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 2:57.68 | ||||||
3 | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 3:00.62 | ||||||
4 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 3:10.20 | ||||||
5 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 3:11.74 | ||||||
6 | Linnea Paludan | 2001 | O.S.L.F. | 3:12.71 | ||||||
7 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 3:29.32 | ||||||
8 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 3:47.36 | ||||||
- | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | DSQ | 2crtag.i.ve125m | |||||
- | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | DSQ | Ej.fort.bev25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 15 marts 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:28 |