Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 32.87 | 1:06.91 | |||||
2 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 33.09 | 1:08.38 | |||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 33.97 | 1:10.44 | |||||
4 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.61 | 1:11.77 | |||||
5 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 34.94 | 1:12.35 | |||||
6 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 37.09 | 1:12.73 | |||||
7 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.90 | 1:18.24 | |||||
- | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.05 | 1:07.14 | |||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.93 | 1:08.64 | |||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.36 | 1:09.90 | |||||
4 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.47 | 1:13.09 | |||||
5 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 36.43 | 1:13.56 | |||||
6 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.36 | 1:14.08 | |||||
7 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.08 | 1:15.92 | |||||
7 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.86 | 1:15.92 | |||||
9 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.26 | 1:15.94 | |||||
10 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 40.14 | 1:22.50 | |||||
11 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 41.20 | 1:24.27 | |||||
12 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 41.11 | 1:24.56 | |||||
13 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 42.42 | 1:25.25 | |||||
14 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 41.77 | 1:25.73 | |||||
15 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.89 | 1:26.29 | |||||
16 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 42.14 | 1:27.36 | |||||
17 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | Vest-Brøndby | 42.95 | 1:27.47 | |||||
18 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 43.38 | 1:28.20 | |||||
19 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 44.21 | 1:28.93 | |||||
- | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | sv på mave e vend 25 | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.07 | 1:18.09 | |||||
2 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.66 | 1:22.82 | |||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.31 | 1:23.21 | |||||
4 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 40.86 | 1:23.57 | |||||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.45 | 1:24.20 | |||||
6 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.07 | 1:26.41 | |||||
7 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 43.25 | 1:28.00 | |||||
8 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.91 | 1:31.59 | |||||
9 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 45.37 | 1:33.32 | |||||
10 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 46.96 | 1:35.95 | |||||
11 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.16 | 1:36.28 | |||||
12 | Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | Sigma Swim Allerød | 46.56 | 1:38.03 | |||||
13 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 50.37 | 1:43.31 | |||||
14 | Max Albrecten | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 49.24 | 1:43.60 | |||||
15 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 53.86 | 1:45.47 | |||||
16 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 51.76 | 1:45.88 | |||||
17 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 53.29 | 1:49.30 | |||||
18 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 55.41 | 1:52.02 | |||||
19 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 55.34 | 1:53.74 | |||||
20 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 57.40 | 1:59.48 | |||||
- | Baldur Freyr Finnsson | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Otto Pons Martinsen | 2002 | Vest-Brøndby | DSQ | ej forts bev v 50m | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.63 | 1:33.71 | |||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 48.03 | 1:37.35 | |||||
3 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 52.24 | 1:45.28 | |||||
4 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 56.92 | 1:54.64 | |||||
5 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 58.78 | 1:59.67 | |||||
6 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.00 | 2:00.52 | |||||
- | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
- | Rasmus Spragge | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Svøm på mave 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:25 |