2017-12-16   19:53:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  07 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:36   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victoria Bierre  2000  Herlev Svømning            30.53   
Katrine Stampe  2000  Sigma Swim Allerød            31.27   
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby            31.39   
Cecilie Wiuff  2000  Herlev Svømning            31.87   
Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby            32.52   
Julie Stampe Meier  2001  Sigma Swim Birkerød            32.81   
Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning            32.93   
Amalie Krogh Rohrberg  2000  Gentofte Svømme Klub            33.40   
Sif Bjørk Pedersen  2000  Søllerød Svømmeklub            33.53   
10  Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning            33.69   
11  Andrea M. Lang Bolvig  2000  Sigma Swim Birkerød            34.39   
12  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub            34.69   
13  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            35.60   
14  Josefine Sørensen  2000  Vest-Brøndby            35.62   
15  Thit Bondo  2000  Sigma Swim Birkerød            35.78   
16  Amanda Egerod Lund  2000  Sigma Swim Allerød            35.96   
17  Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            36.32   
18  Elvira Wolff-Sneedorff  2001  Lyngby Svømmeklub            37.06   
19  Anna Lindholm  2001  Søllerød Svømmeklub            37.28   
20  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            37.69   
21  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            37.95   
22  Sif Nikoline Madsen  2001  Gentofte Svømme Klub            38.67   
23  Runa Worsaae Rask  2000  Søllerød Svømmeklub            38.69   
24  Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby            39.04   
25  Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            39.25   
26  Amalie K. Jacobsen  2000  Vest-Brøndby            40.61   
27  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            40.66   
28  Emilie Stilling Sørensen  2000  Vest-Brøndby            41.11   
29  Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            41.98   
30  Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            42.61   
31  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            42.70   
32  Alberte Vallentin  2003  Sigma Swim Birkerød            44.11   
33  Emma Hald  2001  Herlev Svømning            44.60   
34  Katrine Buhl Schrøder  2002  Sigma Swim Allerød            44.97   
35  Amalie Sindahl  2002  Sigma Swim Allerød            48.69   
36  Sofie Boesgaard Weber  2002  Herlev Svømning            57.08   
Cassandra Thimmer  1999  Lyngby Svømmeklub            33.94  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  07 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:36 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  07 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:51   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Keis Jepsen  1998  Sigma Swim Allerød            27.73   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            30.05   
Martin W. Wifstrand  1998  Vest-Brøndby            30.18   
Kasper Jeppsson  1999  Sigma Swim Allerød            30.35   
Pierre Høgenhaug  1999  Søllerød Svømmeklub            30.37   
Emil Engels Henriksen  1999  Sigma Swim Allerød            30.66   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub            30.93   
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            31.28   
Christopher Kiss  1999  Herlev Svømning            31.30   
10  Jens Christian Norus  2000  Gentofte Svømme Klub            31.72   
11  William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            31.85   
12  Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            32.56   
13  Mads Thorenfeldt Poulsen  1999  Sigma Swim Allerød            32.58   
14  Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub            33.80   
15  William Simonsen  2000  Lyngby Svømmeklub            34.21   
16  Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub            34.78   
17  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            35.05   
18  Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub            35.22   
19  Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            35.55   
20  Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby            35.80   
21  Valdemar Solok  2001  Søllerød Svømmeklub            36.66   
22  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            36.77   
23  Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød            37.19   
24  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            38.14   
25  Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub            38.26   
26  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            38.38   
27  Marcus G. Gjettermann  2001  Vest-Brøndby            39.66   
28  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            39.98   
29  Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby            41.31   
30  Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            41.40   
31  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            41.61   
32  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            41.92   
33  Frederik Borg  2000  Vest-Brøndby            43.23   
34  Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            43.76   
35  Gustav Blangstrup Toft  2002  Søllerød Svømmeklub            44.22   
36  Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            44.38   
37  Erik Li  2003  Herlev Svømning            45.87   
38  Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            48.03   
39  Otto Pons Martinsen  2002  Vest-Brøndby            48.05   
40  Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby            48.22   
41  Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød            50.46   
42  Alexander Platzer  2002  Sigma Swim Birkerød            50.63   
43  Max Albrecten  2003  Søllerød Svømmeklub            52.22   
44  Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning            58.62   
Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby            DNS   
William Hellmann  2000  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  07 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:51 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  07 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:58   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            28.98   
Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub            29.02   
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby            29.17   
Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby            30.53   
Luna Juul Lentoft  2000  Sigma Swim Birkerød            30.65  Deltager ikke i finalen 
Caroline Waage Nowak  2001  Gentofte Svømme Klub            31.21   
Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning            31.45  Deltager ikke i finalen 
Maria Borre-Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub            31.72   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            31.78   
10  Josefine Sørensen  2000  Vest-Brøndby            32.68   
11  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub            32.83   
12  Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby            33.20   
13  Elvira Wolff-Sneedorff  2001  Lyngby Svømmeklub            33.46   
14  Emilie Stilling Sørensen  2000  Vest-Brøndby            34.50   
15  Andrea Jess Hansen  2001  Gentofte Svømme Klub            34.97   
16  Amalie K. Jacobsen  2000  Vest-Brøndby            35.44   
17  India Klyver Vind  2001  Vest-Brøndby            35.81   
18  Emma Hald  2001  Herlev Svømning            39.60   
Cassandra Thimmer  1999  Lyngby Svømmeklub            31.22  EXTRA 
Alison Lodal Hinklon  2001  Herlev Svømning            DNS   
Cecilia Høgenhaug  2001  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Sarah Daly  2001  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub            29.00  Deltager ikke i finalen 
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub            30.43   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub            30.44   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            31.03   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning            31.32   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            31.93   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub            32.15   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød            32.54   
Laura Lyngbye Nybroe  2002  Vest-Brøndby            32.59   
10  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            33.31   
11  Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            34.83   
12  Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            35.18   
13  Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            35.59   
14  Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub            35.70   
15  Barbara Blicher  2003  Gentofte Svømme Klub            36.13   
16  Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub            37.28   
17  Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            37.39   
18  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            37.59   
19  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            37.75   
20  Sofie Boesgaard Weber  2002  Herlev Svømning            39.01   
21  Mia Witt  2002  Vest-Brøndby            39.42   
22  Alberte Vallentin  2003  Sigma Swim Birkerød            39.97   
23  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            40.15   
24  Emilie Sofie Astrup  2003  Søllerød Svømmeklub            40.24   
25  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            40.93   
26  Mathilde Kehlet  2003  Søllerød Svømmeklub            44.37   
27  Ida Oest  2003  Herlev Svømning            44.64   
28  Sofie Sønderby Persson  2003  Herlev Svømning            47.44   
29  Karen Bøg  2003  Herlev Svømning            50.28   
Laura Grøn Teschl  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            39.02   
Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød            42.54   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            42.87   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            43.66   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            44.00   
Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            44.31   
Karla Marie Fæster  2004  Sigma Swim Birkerød            44.38   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            44.79   
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            45.02   
10  Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning            46.11   
11  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning            47.22   
11  Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            47.22   
13  Björk N. Andersen  2006  Herlev Svømning            48.64   
14  Sarah Holm Clausen  2004  Sigma Swim Birkerød            49.47   
15  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            49.82   
16  Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød            51.45   
17  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            51.57   
18  Cathrine Ørneborg  2005  Herlev Svømning            53.92   
19  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            54.22   
20  Anna Krølner  2004  Sigma Swim Birkerød            55.51   
21  Mathilde Boesgaard Weber  2004  Herlev Svømning            1:02.19   
Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  07 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:58 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:18   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            29.26   
Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub            29.35   
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby            29.44   
Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby            30.29   
Caroline Waage Nowak  2001  Gentofte Svømme Klub            31.14   
Maria Borre-Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub            32.56   
                     
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub            30.29   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub            30.60   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            30.60   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            31.08   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning            32.06   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub            32.90   
                     
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            38.71   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            41.56   
Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            43.73   
Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød            43.92   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            44.13   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            44.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:18 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  07 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  21:22   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martin W. Wifstrand  1998  Vest-Brøndby            27.29   
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby            27.91   
Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            28.11   
Kenneth Abcell  1998  Vest-Brøndby            28.16   
Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            28.35  Deltager ikke i finalen 
David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            28.45  Deltager ikke i finalen 
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            28.75   
William Garred  1999  Gentofte Svømme Klub            29.35   
Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub            29.59   
10  Christoffer Drejer Mikkel  1999  Lyngby Svømmeklub            32.08   
Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            27.26   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            27.76   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            28.16   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub            28.64   
Jens Christian Norus  2000  Gentofte Svømme Klub            28.89   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning            28.92   
Christopher Toftel Larsen  2000  Lyngby Svømmeklub            29.43   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            29.89   
Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby            30.45   
10  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            30.59   
11  William Simonsen  2000  Lyngby Svømmeklub            30.90   
12  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            31.17   
13  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            31.34   
14  Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub            31.42   
15  Rasmus Nielsen  2001  Sigma Swim Allerød            31.54   
16  Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            31.62   
17  Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub            31.85   
18  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            31.87   
19  Andreas Brink-Frerup  2001  Vest-Brøndby            32.12   
20  Alfred Steensen  2001  Lyngby Svømmeklub            32.34   
21  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            32.66   
22  Valdemar Taul  2001  Gentofte Svømme Klub            32.71   
23  August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            33.00   
24  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            33.16   
25  Lucas Jensen  2001  Vest-Brøndby            33.55   
26  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            34.58   
27  Mathias Nørskov  2001  Søllerød Svømmeklub            35.78   
28  Mads Emil B. Carstensen  2001  Vest-Brøndby            38.15   
29  Adar Benli  2001  Herlev Svømning            41.99   
Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            DNS   
William Hellmann  2000  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            30.13   
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            30.20   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            30.43   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            31.69  Deltager ikke i finalen 
Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            31.90   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            32.43   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Birkerød            33.54   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            34.25   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            34.33   
10  Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            34.79   
11  Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            34.80   
12  Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            35.54   
13  Oliver Grunnet  2002  Søllerød Svømmeklub            35.63   
14  Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            35.74   
15  Alexander Platzer  2002  Sigma Swim Birkerød            36.01   
16  Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub            36.18   
17  Sebastian Sonne-Schmidt  2003  Vest-Brøndby            36.48   
18  Erik Li  2003  Herlev Svømning            37.24   
19  Baldur Freyr Finnsson  2002  Søllerød Svømmeklub            37.32   
20  Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            37.97   
21  Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning            38.17   
22  Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby            38.95   
23  Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            39.84   
24  Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød            40.35   
25  Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning            42.18   
26  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            45.27   
27  Ludvig Montag  2003  Søllerød Svømmeklub            48.19   
Altin Misimi  2002  Herlev Svømning            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            38.67   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            39.39   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            39.65   
Christian Røgind  2004  Sigma Swim Birkerød            42.50   
Nicolaj Pedersen  2005  Sigma Swim Birkerød            42.74   
Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning            45.55   
Asbjørn Rosenbohm  2004  Sigma Swim Birkerød            45.85   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            46.30   
Sebastian Pedersen  2005  Sigma Swim Birkerød            47.91   
10  Ben Hargreaves  2005  Sigma Swim Birkerød            48.02   
11  Thomas Jørgensen  2005  Sigma Swim Birkerød            48.33   
12  Rasmus Spragge  2004  Sigma Swim Birkerød            49.60   
13  Jonas Riff Alexandersen  2005  Sigma Swim Birkerød            50.59   
14  Alfred Mikkelsen  2004  Herlev Svømning            58.74   
Tobias Stenderup Jensen  2005  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  07 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  21:22 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:26   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martin W. Wifstrand  1998  Vest-Brøndby            26.67   
Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            27.18   
Kenneth Abcell  1998  Vest-Brøndby            28.52   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            28.71   
Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub            29.42   
Christoffer Drejer Mikkel  1999  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            25.50   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            27.44   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            27.88   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub            28.75   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning            29.03   
Christopher Toftel Larsen  2000  Lyngby Svømmeklub            29.33   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            29.67   
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            30.23   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            30.39   
Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            31.99   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            32.12   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Birkerød            35.04   
                     
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            37.23   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            37.51   
Nicolaj Pedersen  2005  Sigma Swim Birkerød            40.84   
Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning            43.74   
Christian Røgind  2004  Sigma Swim Birkerød            44.86   
Sebastian Pedersen  2005  Sigma Swim Birkerød            45.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:26 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  07 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:30   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Victoria Bierre  2000  Herlev Svømning    1:12.11  2:27.76  4:00.56    5:10.58   
Mia Steen Duus  2001  Sigma Swim Birkerød    1:17.14  2:42.60  4:11.41    5:23.94   
Cecilie Wiuff  2000  Herlev Svømning    1:15.87  2:39.53  4:16.37    5:29.84   
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub    1:17.39  2:38.37  4:14.72    5:31.43   
Augusta Marie Christensen  2000  Sigma Swim Birkerød    1:21.72  2:48.17  4:17.00    5:33.41   
Rebecca Hansen  2000  Gentofte Svømme Klub    1:19.81  2:47.30  4:24.48    5:39.56   
Amanda Egerod Lund  2000  Sigma Swim Allerød    1:21.35  2:47.89  4:24.28    5:40.49   
Natascha Bonnén Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    1:21.07  2:46.16  4:31.51    5:51.84   
Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub    1:30.24  2:57.91  4:35.31    5:53.26   
10  Sarah Krogh Scott  2000  Vest-Brøndby    1:27.61  3:06.56  4:54.31    6:13.67   
11  Runa Worsaae Rask  2000  Søllerød Svømmeklub    1:32.85  3:09.41  5:01.57    6:24.22   
Katharina N Møller  2001  Herlev Svømning            DSQ  ej berør. v 150 m 
                     
 
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    1:16.63  2:39.72  4:17.03    5:31.68   
Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød    1:22.63  2:49.53  4:26.46    5:42.47   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød    1:23.19  2:47.92  4:34.46    5:53.40   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub    1:33.84  3:07.13  4:53.73    6:13.22   
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød    1:35.96  3:07.99  5:01.26    6:23.87   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød    3:26.51  5:29.33  6:57.36    6:57.36   
Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød    3:32.83  5:33.17  7:06.52    7:06.52   
Marie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød    3:28.32  5:29.51  7:09.98    7:09.98   
Sofie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød    3:36.57  5:37.08  7:12.03    7:12.03   
10  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    3:32.66  5:36.63  7:12.99    7:12.99   
11  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød    3:40.82  5:46.87  7:19.89    7:19.89   
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  07 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:30 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  07 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:30   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Jakob Sixten Soja  1999  Gentofte Svømme Klub    1:12.34  2:32.74  3:57.11    5:03.18   
Christopher Kiss  1999  Herlev Svømning    1:09.82  2:34.62  4:03.57    5:12.03   
Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby    1:14.69  2:35.47  4:04.37    5:21.14   
                     
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    1:14.01  2:29.83  3:58.31    5:03.27   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    1:16.34  2:32.96  4:05.85    5:12.14   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    1:15.88  2:40.85  4:14.15    5:32.02   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub    1:18.41  2:38.75  4:20.06    5:34.18   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning    1:21.28  2:46.75  4:25.91    5:39.19   
Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød    1:22.71  2:53.11  4:32.04    5:47.96   
Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød    1:26.66  2:55.60  4:41.26    5:57.89   
Rasmus Nielsen  2001  Sigma Swim Allerød    1:30.78  2:57.75  4:41.20    6:00.05   
Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød    1:26.64  3:00.77  4:47.98    6:11.56   
10  Christian K. Jensen  2000  Sigma Swim Allerød    1:27.51  2:57.59  4:55.97    6:14.73   
11  Valdemar Solok  2001  Søllerød Svømmeklub    1:29.35  3:02.70  4:53.74    6:15.12   
12  Jannick Hansen  2001  Sigma Swim Allerød    1:30.00  3:06.84  4:59.71    6:18.08   
13  Albert Voldum Krog  2001  Vest-Brøndby    1:37.44  3:11.08  4:59.84    6:24.65   
14  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød    1:42.76  3:19.18  5:12.38    6:39.87   
15  Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby    1:42.88  3:26.59  5:49.50    7:23.52   
Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød            DSQ  ej samt berør v 250m 
                     
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    1:25.11  2:50.82  4:27.71    5:41.75   
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub    1:27.08  2:55.02  4:36.25    5:50.09   
Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning    1:31.85  3:06.62  4:44.56    6:04.36   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    1:25.81  2:59.55  4:44.13    6:05.50   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            DSQ  ej fort bev 150 vend 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  07 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:30 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  07 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  21:22   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            35.28   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            37.41   
Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub            38.52   
Amalie Krogh Rohrberg  2000  Gentofte Svømme Klub            38.59   
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub            39.79  Deltager ikke i finalen 
Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning            39.94   
Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub            40.10   
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby            40.33   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub            40.82   
10  Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub            40.90   
11  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub            40.92   
12  Julie Stampe Meier  2001  Sigma Swim Birkerød            41.77   
13  Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby            42.14   
14  Maria Borre-Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub            42.87   
15  Andrea Jess Hansen  2001  Gentofte Svømme Klub            43.40   
16  Katharina N Møller  2001  Herlev Svømning            43.47   
17  Laura Lyngbye Nybroe  2002  Vest-Brøndby            43.58   
18  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub            43.84   
19  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub            44.08   
20  Anna Lindholm  2001  Søllerød Svømmeklub            44.20   
21  Josefine Sørensen  2000  Vest-Brøndby            45.23   
22  Katrine Buhl Schrøder  2002  Sigma Swim Allerød            45.91   
23  India Klyver Vind  2001  Vest-Brøndby            45.93   
24  Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub            47.34   
25  Marie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            48.38   
25  Sofie Boesgaard Weber  2002  Herlev Svømning            48.38   
27  Barbara Blicher  2003  Gentofte Svømme Klub            48.66   
28  Asta Rygaard  2003  Sigma Swim Allerød            49.85   
29  Inge-Marie Ørneborg  2003  Herlev Svømning            50.56   
30  Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub            50.82   
31  Mathilde Kehlet  2003  Søllerød Svømmeklub            50.97   
32  Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby            51.48   
33  Sofie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            51.99   
34  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            53.78   
35  Karen Bøg  2003  Herlev Svømning            57.03   
36  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning            58.98   
37  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            1:02.25   
38  Sofie Sønderby Persson  2003  Herlev Svømning            1:13.26   
Laura Grøn Teschl  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Sarah Daly  2001  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  07 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  21:22 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:20   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            36.59   
Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub            38.44   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            40.57   
Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub            40.78   
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby            41.32   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub            41.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:20 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  07 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  21:23   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kenneth Abcell  1998  Vest-Brøndby            35.01   
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby            35.26   
Pierre Høgenhaug  1999  Søllerød Svømmeklub            35.67  Deltager ikke i finalen 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            35.84   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            36.42   
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            36.99  Deltager ikke i finalen 
Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            37.21   
Walther Hagemann  1999  Gentofte Svømme Klub            37.32   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning            37.48   
10  Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            39.25   
11  Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub            40.77   
12  Christoffer Drejer Mikkel  1999  Lyngby Svømmeklub            41.23   
13  Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            41.79   
14  Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            42.06   
15  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            43.59   
16  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            43.65   
17  Marcus G. Gjettermann  2001  Vest-Brøndby            45.36   
18  William Garred  1999  Gentofte Svømme Klub            45.43   
19  Christian K. Jensen  2000  Sigma Swim Allerød            47.16   
20  Otto Pons Martinsen  2002  Vest-Brøndby            48.77   
21  Andreas Brink-Frerup  2001  Vest-Brøndby            48.82   
22  Mathias Nørskov  2001  Søllerød Svømmeklub            49.11   
23  Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning            52.30   
24  Gustav Blangstrup Toft  2002  Søllerød Svømmeklub            52.35   
25  Adar Benli  2001  Herlev Svømning            52.82   
26  Peter Holm  2003  Herlev Svømning            57.60   
27  Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby            1:03.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  07 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  21:23 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:20   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            36.42   
Kenneth Abcell  1998  Vest-Brøndby            36.55   
Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            36.69   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            37.34   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning            37.76   
Walther Hagemann  1999  Gentofte Svømme Klub            38.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:20 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  07 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  21:23   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camille Erichsen  2001  Sigma Swim Birkerød            33.17  Deltager ikke i finalen 
Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby            34.08   
Camilla Taylor  2000  Sigma Swim Allerød            35.26   
Sif Bjørk Pedersen  2000  Søllerød Svømmeklub            36.72   
Rebecca Hansen  2000  Gentofte Svømme Klub            37.38   
Karina Garne Larsen  2000  Sigma Swim Allerød            38.12   
Sif Nikoline Madsen  2001  Gentofte Svømme Klub            38.53   
Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub            38.58   
Caroline Waage Nowak  2001  Gentofte Svømme Klub            39.05   
10  Amalie K. Jacobsen  2000  Vest-Brøndby            39.27   
11  Silje Thramkrongart  2001  Sigma Swim Allerød            41.95   
12  Andrea Jess Hansen  2001  Gentofte Svømme Klub            42.69   
13  Emilie Stilling Sørensen  2000  Vest-Brøndby            43.50   
14  Emma Hald  2001  Herlev Svømning            44.61   
Cecilia Høgenhaug  2001  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub            34.28   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning            35.50   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød            36.25   
Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød            37.08   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            37.71   
Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            38.60   
Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub            42.95   
Amalie Sindahl  2002  Sigma Swim Allerød            43.15   
Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby            46.44   
10  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            46.71   
11  Mia Witt  2002  Vest-Brøndby            47.18   
12  Inge-Marie Ørneborg  2003  Herlev Svømning            47.23   
13  Emilie Sofie Astrup  2003  Søllerød Svømmeklub            50.06   
14  Asta Rygaard  2003  Sigma Swim Allerød            50.87   
15  Sofie Sønderby Persson  2003  Herlev Svømning            52.71   
16  Ida Oest  2003  Herlev Svømning            54.40   
17  Karen Bøg  2003  Herlev Svømning            58.59   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            45.88   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            46.71   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            48.17   
Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød            48.96   
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            49.92   
Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            50.43   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            51.07   
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning            53.91   
Karla Marie Fæster  2004  Sigma Swim Birkerød            54.02   
10  Björk N. Andersen  2006  Herlev Svømning            54.72   
11  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            55.65   
12  Cathrine Ørneborg  2005  Herlev Svømning            56.86   
13  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            56.97   
14  Mathilde Boesgaard Weber  2004  Herlev Svømning            1:00.02   
Pauline Drucker  2004  Søllerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  07 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  21:23 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:58   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby            33.36   
Camilla Taylor  2000  Sigma Swim Allerød            34.85   
Sif Bjørk Pedersen  2000  Søllerød Svømmeklub            35.99   
Karina Garne Larsen  2000  Sigma Swim Allerød            36.87   
Rebecca Hansen  2000  Gentofte Svømme Klub            37.22   
Sif Nikoline Madsen  2001  Gentofte Svømme Klub            38.51   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub            34.67   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning            35.15   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød            36.35   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            37.02   
Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød            37.10   
Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            37.61   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            45.35   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            47.07   
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            47.87   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            48.16   
Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød            48.64   
Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            49.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  16:58 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  07 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  21:23   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kenneth Abcell  1998  Vest-Brøndby            31.31   
Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            33.12   
Jakob Sixten Soja  1999  Gentofte Svømme Klub            33.21   
Martin W. Wifstrand  1998  Vest-Brøndby            33.75   
David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            34.17  Deltager ikke i finalen 
Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub            35.75   
Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            36.33  Deltager ikke i finalen 
Walther Hagemann  1999  Gentofte Svømme Klub            36.66   
Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            32.19   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub            34.05   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            34.12   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning            34.38   
Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            35.56   
Christopher Toftel Larsen  2000  Lyngby Svømmeklub            37.04   
August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            38.70   
Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub            39.21   
Alfred Steensen  2001  Lyngby Svømmeklub            39.36   
10  Frederik Borg  2000  Vest-Brøndby            39.56   
11  Valdemar Taul  2001  Gentofte Svømme Klub            40.13   
12  Lucas Jensen  2001  Vest-Brøndby            41.78   
13  Jannick Hansen  2001  Sigma Swim Allerød            42.53   
14  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            42.71   
15  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            43.65   
16  Mads Emil B. Carstensen  2001  Vest-Brøndby            45.45   
17  Adar Benli  2001  Herlev Svømning            48.10   
Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            DNS   
William Hellmann  2000  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej fort bev vend 25m 
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            38.81   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            39.39   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Birkerød            39.96   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            39.97   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            41.01   
Sebastian Sonne-Schmidt  2003  Vest-Brøndby            42.12   
Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            42.71   
Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            43.28   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            43.40   
10  Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby            43.90   
11  Oliver Grunnet  2002  Søllerød Svømmeklub            44.51   
12  Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            46.90   
13  Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning            47.98   
14  Max Albrecten  2003  Søllerød Svømmeklub            48.56   
15  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            49.69   
16  Altin Misimi  2002  Herlev Svømning            51.95   
17  Peter Holm  2003  Herlev Svømning            52.69   
18  Ludvig Montag  2003  Søllerød Svømmeklub            55.81   
19  Baldur Freyr Finnsson  2002  Søllerød Svømmeklub            56.50   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            44.34   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            45.18   
Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning            51.60   
Rasmus Spragge  2004  Sigma Swim Birkerød            53.38   
Jonas Riff Alexandersen  2005  Sigma Swim Birkerød            53.85   
Alfred Mikkelsen  2004  Herlev Svømning            54.48   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  07 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  21:23 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:08   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kenneth Abcell  1998  Vest-Brøndby            30.37   
Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            30.68   
Jakob Sixten Soja  1999  Gentofte Svømme Klub            33.66   
Martin W. Wifstrand  1998  Vest-Brøndby            34.34   
Walther Hagemann  1999  Gentofte Svømme Klub            35.21   
Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub            35.33   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            32.01   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning            33.22   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub            33.32   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            34.41   
Christopher Toftel Larsen  2000  Lyngby Svømmeklub            34.71   
Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            36.24   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            37.51   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            38.18   
Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            38.31   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Birkerød            39.28   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            40.07   
Sebastian Sonne-Schmidt  2003  Vest-Brøndby            41.67   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            43.48   
Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning            49.63   
Rasmus Spragge  2004  Sigma Swim Birkerød            51.55   
Alfred Mikkelsen  2004  Herlev Svømning            DSQ  afslut på maven 
Jonas Riff Alexandersen  2005  Sigma Swim Birkerød            DSQ  ej fort bev 25m 
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:08 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  07 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:31   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 11, 8x50 medley mix, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Birkerød Minimix  2002  Sigma Swim Birkerød            5:51.92   
  Victor Arendt Skytte  2002      24.75        24.75   
  Camille Nørby  2004      1:03.21        1:27.96   
  Christoffer Rekling  2003      41.12        2:09.08   
  Mathilde Ramlow  2004      42.73        2:51.81   
  Esmeralda Johansen  2004      51.40        3:43.21   
  Christian Boutrup  2003      46.70        4:29.91   
  Emil Kildahl Døssing  2002      33.96        5:03.87   
  Kajsa G. Christensen  2004      48.05        5:51.92   
                     
Herlev Mix 2  2002  Herlev Svømning            6:28.95   
  Peter Eskjær-Køppen  2002      30.02        30.02   
  Amanda Da Silva B. Madsen  2005      57.98        1:28.00   
  Gustav Bendix Beiter  2003      40.34        2:08.34   
  Laura Thorlund Jensen  2004      2:29.68        4:38.02   
  Anja Xin Andersen  2004      41.88        5:19.90   
  Erik Li  2003      1:09.05        6:28.95   
  Nicolai Wiuff  2002                 
  Cathrine Ørneborg  2005      6:28.95        6:28.95   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  07 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:31 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 12 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  07 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:44   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 12, 8X50 Medley mix, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lyngby Es2  1998  Lyngby Svømmeklub            4:19.71   
  Lukas Sieben  1999      31.87        31.87   
  Nikoline Biltoft-Jensen  2001      37.68        1:09.55   
  Jeppe Mathiassen  2000      51.82        2:01.37   
  Cassandra Hammershøj  2001      42.64        2:44.01   
  Emma Bjørnholdt  2000      35.76        3:19.77   
  Johan Feld Sørensen  1999      31.74        3:51.51   
  Josefine Søgaard Andresen  2000      28.20        4:19.71   
  Simon Ajken Hansen  1999              4:19.71   
                     
Lyngby Es3  1998  Lyngby Svømmeklub            4:28.11   
  Claudia Sperling  2002      28.17        28.17   
  William Textor Broch  2001      39.04        1:07.21   
  Mathilde van der Linden  2002      40.21        1:47.42   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      35.55        2:22.97   
  Katrine Brandt Nielsen  2002      49.10        3:12.07   
  William Simonsen  2000      18.44        3:30.51   
  Ida Gelineck Padborg  2002      57.60        4:28.11   
  Anders Blix Mogensen  2000              4:28.11   
                     
Gentofte Mix 1 A  1998  Gentofte Svømme Klub            4:30.22   
  Amalie Krogh Rohrberg  2000      36.05        36.05   
  Maria Munch-Menzer  2001      38.73        1:14.78   
  Rebecca Hansen  2000      33.53        1:48.31   
  Caroline Waage Nowak  2001      20.08        2:08.39   
  Peter Vangsgaard  2000      43.84        2:52.23   
  Jakob Sixten Soja  1999      35.01        3:27.24   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      32.54        3:59.78   
  Walther Hagemann  1999      30.44        4:30.22   
                     
Herlev Mix 1  1998  Herlev Svømning            4:33.05   
  Victoria Bierre  2000      18.77        18.77   
  Philip Hansen  2001      52.58        1:11.35   
  Christopher Kiss  1999      28.97        1:40.32   
  Maja Egebjerg Brast  2002      31.57        2:11.89   
  Cecilie Wiuff  2000      33.05        2:44.94   
  Felix Lund  2001      1:48.11        4:33.05   
  Victor Bendix Beiter  2001                 
  Celine Termark Brock  2000      4:33.05        4:33.05   
                     
Sigma Mix4  1998  Sigma Swim            4:44.10   
  Frederik Bornemann  2001      37.63        37.63   
  Frederik Eg Ibsen  2002      20.34        57.97   
  Silje Thramkrongart  2001      51.89        1:49.86   
  Mathias Holm  2001      44.61        2:34.47   
  Mads Keis Jepsen  1998      27.39        3:01.86   
  Mille Graasbøll  2002      38.49        3:40.35   
  Andrea M. Lang Bolvig  2000      33.85        4:14.20   
  Luna Juul Lentoft  2000      29.90        4:44.10   
                     
Sigma Mix2  1998  Sigma Swim            4:45.25   
  Christian K. Jensen  2000      31.73        31.73   
  Katrine Buhl Schrøder  2002      47.77        1:19.50   
  Rasmus Nielsen  2001      40.71        2:00.21   
  Camilla Taylor  2000      1:08.38        3:08.59   
  Sebastian Tullberg  2000      34.38        3:42.97   
  Julie Stampe  2002      31.08        4:14.05   
  Mikkel Eg Ibsen  2002      31.20        4:45.25   
  Karina Garne Larsen  2000              4:45.25   
                     
Sigma Mix3  1998  Sigma Swim            4:46.36   
  Alexander Eggers  1999      32.72        32.72   
  Esther Marie Heunicke  2003      46.05        1:18.77   
  Julie Stampe Meier  2001      32.38        1:51.15   
  Jannick Hansen  2001      23.78        2:14.93   
  Cecilie Porsdal  2002      49.90        3:04.83   
  Frederik Røgind  2001      41.52        3:46.35   
  Emil Engels Henriksen  1999      29.39        4:15.74   
  Thit Bondo  2000      30.62        4:46.36   
                     
Gentofte Mix 2 A  1998  Gentofte Svømme Klub            4:54.39   
  Emilie Holst Lange  2002      39.41        39.41   
  Sif Nikoline Madsen  2001      44.47        1:23.88   
  Natalie Clara Petersen  2002      39.70        2:03.58   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      19.70        2:23.28   
  Christoffer Vang-Jensen  2001      45.91        3:09.19   
  Carl-Emil Lønborg  2002      41.78        3:50.97   
  Mads Bjørn Andersen  2001      34.51        4:25.48   
  William Garred  1999      28.91        4:54.39   
                     
Vest Talent Mix  2000  Vest-Brøndby            5:32.18   
  Frederik Borg  2000      25.41        25.41   
  Sasia Lundhus  2002      1:00.72        1:26.13   
  Marcus G. Gjettermann  2001      43.96        2:10.09   
  Laura Lyngbye Nybroe  2002      1:19.76        3:29.85   
  Andreas Thybo Ganzhorn  2001      1:25.98        4:55.83   
  Mia Witt  2002      36.35        5:32.18   
  Andreas Brink-Frerup  2001                 
  India Klyver Vind  2001      5:32.18        5:32.18   
                     
Allerød Mix 1  1998  Sigma Swim Allerød            DNS   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Sigma Mix1  1998  Sigma Swim            DSQ  7-+8. sv fork stil 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  07 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:44 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:33   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 12, 8X50 Medley mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lyngby Es2  1998  Lyngby Svømmeklub            4:17.38   
  Lukas Sieben  1999      31.88        31.88   
  Josefine Søgaard Andresen  2000      35.24        1:07.12   
  Simon Ajken Hansen  1999      31.35        1:38.47   
  Cassandra Hammershøj  2001      18.09        1:56.56   
  Mia Walter  2000      45.24        2:41.80   
  Johan Feld Sørensen  1999      36.40        3:18.20   
  Emma Bjørnholdt  2000      31.41        3:49.61   
  David Ajken Hansen  1999      27.77        4:17.38   
                     
Sigma Mix2  1998  Sigma Swim            4:25.82   
  Alexander Eggers  1999      23.48        23.48   
  Clara Gjerløv  2002      45.23        1:08.71   
  Anne Føyn  2002      32.57        1:41.28   
  Frederik Eg Ibsen  2002      30.08        2:11.36   
  Frederik Røgind  2001      37.93        2:49.29   
  Mille Graasbøll  2002      38.66        3:27.95   
  Sebastian Tullberg  2000      27.97        3:55.92   
  Julie Stampe  2002      29.90        4:25.82   
                     
Herlev Mix 1  1998  Herlev Svømning            4:29.84   
  Victoria Bierre  2000      30.27        30.27   
  Maja Egebjerg Brast  2002      19.92        50.19   
  Felix Lund  2001      44.82        1:35.01   
  Katharina N Møller  2001      43.22        2:18.23   
  Victor Bendix Beiter  2001      37.72        2:55.95   
  Christopher Kiss  1999      30.26        3:26.21   
  Cecilie Wiuff  2000      32.42        3:58.63   
  Nicolai Wiuff  2002      31.21        4:29.84   
                     
Gentofte Mix 1 A  1998  Gentofte Svømme Klub            4:31.88   
  Christoffer Vang-Jensen  2001      34.20        34.20   
  Walther Hagemann  1999      37.69        1:11.89   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      31.84        1:43.73   
  Peter Vangsgaard  2000      1:05.79        2:49.52   
  Sif Nikoline Madsen  2001      38.56        3:28.08   
  Maria Munch-Menzer  2001      32.31        4:00.39   
  Rebecca Hansen  2000      31.49        4:31.88   
  Caroline Waage Nowak  2001              4:31.88   
                     
Lyngby Es3  1998  Lyngby Svømmeklub            4:33.79   
  Claudia Sperling  2002      25.63        25.63   
  William Textor Broch  2001      41.96        1:07.59   
  Mathilde van der Linden  2002      40.71        1:48.30   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      37.47        2:25.77   
  Katrine Brandt Nielsen  2002      35.74        3:01.51   
  William Simonsen  2000      33.71        3:35.22   
  Ida Gelineck Padborg  2002      58.57        4:33.79   
  Anders Blix Mogensen  2000              4:33.79   
                     
Sigma Mix4  1998  Sigma Swim            5:19.56   
  Frederik Bornemann  2001      22.20        22.20   
  Amalie Sindahl  2002      15.97        38.17   
  Christian K. Jensen  2000      41.46        1:19.63   
  Caroline Buhl Schrøder  2003      30.44        1:50.07   
  Rasmus Nielsen  2001      38.18        2:28.25   
  Marie Nielsen  2003      41.81        3:10.06   
  Jannick Hansen  2001      46.22        3:56.28   
  Katrine Buhl Schrøder  2002      1:23.28        5:19.56   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:33 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:12   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 13, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Victoria Bierre  2000  Herlev Svømning    1:04.89  2:14.20  3:24.91    4:35.75   
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub    1:10.10  2:24.79  3:40.03    4:54.48   
Mia Steen Duus  2001  Sigma Swim Birkerød    1:11.28  2:27.65  3:43.67    4:56.11   
Rebecca Hansen  2000  Gentofte Svømme Klub    1:11.29  2:27.82  3:43.70    4:57.64   
Augusta Marie Christensen  2000  Sigma Swim Birkerød    1:11.41  2:27.09  3:42.83    4:58.27   
Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby    1:11.12  2:28.08  3:45.71    5:01.01   
Camille Erichsen  2001  Sigma Swim Birkerød    1:11.20  2:27.57  3:44.15    5:01.18   
Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub    1:11.55  2:29.65  3:50.00    5:09.81   
Natascha Bonnén Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    1:13.91  2:33.09  3:53.27    5:11.49   
10  Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby    1:15.82  2:36.99  3:59.77    5:19.40   
11  Sarah Krogh Scott  2000  Vest-Brøndby    1:16.07  2:37.91  4:01.67    5:24.60   
12  Amalie K. Jacobsen  2000  Vest-Brøndby    1:17.27  2:40.74  4:06.14    5:30.32   
13  Josefine Sørensen  2000  Vest-Brøndby    1:16.40  2:41.43  4:06.50    5:33.14   
14  Elvira Wolff-Sneedorff  2001  Lyngby Svømmeklub    1:19.56  2:49.80  4:26.21    6:06.93   
Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning            DNS   
                     
 
Løb 13, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    1:08.27  2:22.10  3:35.43    4:48.41   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    1:10.93  2:27.13  3:41.95    4:57.36   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub    1:13.26  2:34.69  3:58.60    5:21.06   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub    1:16.59  2:42.15  4:06.78    5:27.45   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub    1:17.60  2:43.21  4:09.44    5:35.61   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning    1:18.09  2:45.92  4:16.69    5:42.90   
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød    1:22.68  2:51.56  4:20.10    5:45.77   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub    1:22.98  2:54.39  4:27.16    5:55.27   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning    1:25.89  3:02.38  4:39.29    6:14.04   
10  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    1:34.83  3:17.18  4:59.27    6:39.47   
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 13, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mathilde Mikkelsen  2004  Sigma Swim Allerød    1:58.75  4:09.15  6:20.18    8:26.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:12 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Jakob Sixten Soja  1999  Gentofte Svømme Klub    1:07.32  2:17.19  3:27.42    4:34.72   
Martin W. Wifstrand  1998  Vest-Brøndby    1:05.59  2:16.21  3:28.90    4:38.98   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub    1:05.98  2:17.41  3:28.86    4:40.69   
Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub    1:08.16  2:20.63  3:33.09    4:44.30   
Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub    1:18.20  2:44.68  4:11.76    5:35.78   
Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    1:06.46  2:17.49  3:27.40    4:34.57   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    1:06.67  2:17.93  3:28.57    4:38.05   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:10.35  2:26.19  3:42.60    4:58.66   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning    1:11.65  2:28.14  3:45.64    4:59.75   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub    1:09.05  2:25.70  3:43.29    5:01.22   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    1:12.20  2:29.15  3:46.58    5:01.34   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    1:09.48  2:27.80  3:57.81    5:04.51   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:11.28  2:28.76  3:47.78    5:04.70   
Christopher Toftel Larsen  2000  Lyngby Svømmeklub    1:14.42  2:34.83  3:54.52    5:11.99   
10  Jannick Hansen  2001  Sigma Swim Allerød    1:14.33  2:34.17  3:54.95    5:14.82   
11  William Simonsen  2000  Lyngby Svømmeklub    1:14.41  2:36.05  3:57.46    5:15.77   
12  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub    1:14.66  2:36.21  3:57.40    5:17.12   
13  Valdemar Solok  2001  Søllerød Svømmeklub    1:14.87  2:35.97  3:58.80    5:20.14   
14  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub    1:14.84  2:36.33  3:59.13    5:20.85   
15  Christian K. Jensen  2000  Sigma Swim Allerød    1:14.44  2:36.37  3:59.31    5:20.92   
16  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub    1:16.21  2:40.80  4:07.64    5:36.58   
17  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød    1:21.90  2:49.61  4:16.69    5:42.53   
18  Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby    1:29.12  3:03.54  4:38.50    6:11.29   
                     
 
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub    1:12.63  2:31.10  3:49.01    5:03.92   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    1:16.71  2:38.73  4:01.60    5:22.54   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub    1:20.47  2:47.88  4:15.32    5:40.35   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub    1:21.07  2:50.87  4:19.78    5:46.74   
Erik Li  2003  Herlev Svømning    1:29.68  3:13.33  4:56.59    6:35.76   
Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød    1:32.51  3:16.46  4:59.45    6:36.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:00 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:10   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub    36.88        1:16.54   
Augusta Marie Christensen  2000  Sigma Swim Birkerød    37.06        1:19.51   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub    38.89        1:21.17   
Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub    38.73        1:21.98   
Amalie Krogh Rohrberg  2000  Gentofte Svømme Klub    39.09        1:23.05   
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby    41.03        1:26.96  Deltager ikke i finalen 
Andrea M. Lang Bolvig  2000  Sigma Swim Birkerød    41.78        1:28.19   
Cecilie Wiuff  2000  Herlev Svømning    41.88        1:28.65   
Katharina N Møller  2001  Herlev Svømning    43.72        1:29.44   
10  Karina Garne Larsen  2000  Sigma Swim Allerød    43.87        1:30.62   
11  Thit Bondo  2000  Sigma Swim Birkerød    42.55        1:30.82   
12  Luna Juul Lentoft  2000  Sigma Swim Birkerød    44.37        1:32.00   
13  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub    46.79        1:35.40   
14  Andrea Jess Hansen  2001  Gentofte Svømme Klub    45.58        1:35.87   
15  Anna Lindholm  2001  Søllerød Svømmeklub    46.49        1:37.27   
16  Silje Thramkrongart  2001  Sigma Swim Allerød    49.48        1:39.08   
17  India Klyver Vind  2001  Vest-Brøndby    46.26        1:40.63   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    40.43        1:26.68   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning    42.28        1:28.28   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub    40.92        1:28.52   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    43.64        1:33.40   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød    44.68        1:33.96  Deltager ikke i finalen 
Laura Lyngbye Nybroe  2002  Vest-Brøndby    43.94        1:34.36   
Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub    48.74        1:40.08   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød    49.04        1:40.51   
Katrine Buhl Schrøder  2002  Sigma Swim Allerød    48.66        1:40.68   
10  Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød    48.51        1:40.92   
11  Amalie Sindahl  2002  Sigma Swim Allerød    51.19        1:44.71   
12  Asta Rygaard  2003  Sigma Swim Allerød    49.73        1:45.38   
13  Sofie Boesgaard Weber  2002  Herlev Svømning    51.64        1:47.16   
14  Alberte Vallentin  2003  Sigma Swim Birkerød    53.00        1:47.43   
15  Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby    53.89        1:50.02   
16  Thea Jacobsen  2003  Herlev Svømning    54.70        1:53.11   
17  Mathilde Kehlet  2003  Søllerød Svømmeklub    54.26        1:53.88   
18  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød    55.36        1:55.37   
19  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning    55.97        1:55.43   
20  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød    55.48        1:57.12   
21  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    57.80        2:00.85   
22  Karen Bøg  2003  Herlev Svømning    1:02.43        2:05.01   
23  Ida Oest  2003  Herlev Svømning            2:16.13   
24  Sofie Sønderby Persson  2003  Herlev Svømning            2:33.25   
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Emilie Sofie Astrup  2003  Søllerød Svømmeklub            DSQ  crawlben v 75m 
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød    55.04        1:52.19   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød    54.40        1:52.90   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    53.91        1:53.34   
Ida Poulsen  2004  Sigma Swim Allerød    56.91        1:55.65   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød    1:00.07        2:07.02   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    59.77        2:10.00   
Karla Marie Fæster  2004  Sigma Swim Birkerød    1:04.82        2:17.15   
Mathilde Mikkelsen  2004  Sigma Swim Allerød    1:07.75        2:19.17   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    1:06.56        2:21.68   
10  Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød    1:08.64        2:26.76   
11  Sarah Holm Clausen  2004  Sigma Swim Birkerød            2:34.28   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:10 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:40   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub    36.40        1:15.68   
Augusta Marie Christensen  2000  Sigma Swim Birkerød    36.00        1:15.78   
Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub    38.33        1:20.47   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub    38.61        1:21.21   
Amalie Krogh Rohrberg  2000  Gentofte Svømme Klub    40.23        1:22.33   
Andrea M. Lang Bolvig  2000  Sigma Swim Birkerød    43.27        1:28.62   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    41.19        1:24.40   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning    42.25        1:27.82   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub    42.08        1:28.66   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    43.01        1:31.78   
Laura Lyngbye Nybroe  2002  Vest-Brøndby    44.80        1:35.97   
Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub    49.00        1:42.05   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød    51.16        1:45.33   
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød    52.13        1:45.70   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    53.97        1:51.61   
Ida Poulsen  2004  Sigma Swim Allerød    55.77        1:53.52   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    1:00.06        2:12.09   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  16:40 
 
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:10   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Keis Jepsen  1998  Sigma Swim Allerød    33.99        1:11.97   
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby    35.67        1:15.52   
Pierre Høgenhaug  1999  Søllerød Svømmeklub    36.52        1:17.32   
Anton Borring Andersen  1999  Sigma Swim Allerød    36.42        1:17.44   
Emil Engels Henriksen  1999  Sigma Swim Allerød    38.44        1:19.89   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub    37.89        1:20.27   
Christopher Kiss  1999  Herlev Svømning    39.65        1:20.72   
Walther Hagemann  1999  Gentofte Svømme Klub    39.41        1:21.92   
Christoffer Drejer Mikkel  1999  Lyngby Svømmeklub    43.35        1:30.41   
10  Kasper Jeppsson  1999  Sigma Swim Allerød    43.04        1:31.08   
Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    37.67        1:19.23   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub    40.94        1:26.12   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    41.99        1:26.79   
Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød    41.67        1:28.69   
Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød    43.55        1:30.39   
Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub    45.49        1:32.75   
Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød    44.83        1:34.51   
Albert Voldum Krog  2001  Vest-Brøndby    46.71        1:36.44   
Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød    46.97        1:36.59   
10  Lucas Jensen  2001  Vest-Brøndby    49.88        1:43.52   
Alfred Steensen  2001  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    41.07        1:25.59   
Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning    41.89        1:29.20   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    44.78        1:33.65   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    44.92        1:34.85  Deltager ikke i finalen 
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød    46.89        1:36.72   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød    46.18        1:37.58   
Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød    48.59        1:41.39   
Alexander Platzer  2002  Sigma Swim Birkerød    49.71        1:42.94   
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød    49.59        1:46.23   
10  Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub    50.87        1:49.38   
11  Malde Tesch Busse  2003  Sigma Swim Allerød    52.87        1:52.31   
12  Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning    52.89        1:52.48   
13  Nicholas S. Bjerregaard  2002  Sigma Swim Allerød    56.15        1:54.99   
14  Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød    57.31        1:56.96   
15  Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød    58.51        1:58.31   
16  Baldur Freyr Finnsson  2002  Søllerød Svømmeklub    1:00.43        2:13.95   
Gustav Blangstrup Toft  2002  Søllerød Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Ludvig Montag  2003  Søllerød Svømmeklub            DSQ  asynkr. ben 
Marius Wanscher  2002  Sigma Swim Allerød            DSQ  crawlben v start 
Otto Pons Martinsen  2002  Vest-Brøndby            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød    54.84        1:58.69  Deltager ikke i finalen 
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning    59.37        2:04.56   
Thomas Jørgensen  2005  Sigma Swim Birkerød    1:00.95        2:06.29   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød    1:01.92        2:08.96   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød    1:03.20        2:17.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  13:10 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:52   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Keis Jepsen  1998  Sigma Swim Allerød    34.54        1:12.73   
Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby    35.73        1:14.55   
Anton Borring Andersen  1999  Sigma Swim Allerød    36.45        1:14.84   
Emil Engels Henriksen  1999  Sigma Swim Allerød    37.10        1:17.47   
Pierre Høgenhaug  1999  Søllerød Svømmeklub    36.60        1:17.51   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub    39.00        1:20.17   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    38.16        1:19.35   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    40.96        1:23.85   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub    40.52        1:24.53   
Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød    42.30        1:29.20   
Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub    44.94        1:33.43   
Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    40.44        1:23.64   
Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning    42.42        1:27.58   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    44.36        1:32.96   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød    47.11        1:36.39   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød    45.86        1:37.37   
Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød    47.36        1:40.85   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning    59.86        2:04.83   
Thomas Jørgensen  2005  Sigma Swim Birkerød    1:01.63        2:06.02   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød    1:06.18        2:15.28   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            DSQ  en hånd v vend 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  16:52 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Camille Erichsen  2001  Sigma Swim Birkerød    36.73  1:15.99  1:55.11    2:34.22   
Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub    37.25  1:17.14  1:57.63    2:36.74   
Camilla Taylor  2000  Sigma Swim Allerød    36.88  1:17.17  1:59.06    2:41.36   
Katharina N Møller  2001  Herlev Svømning    38.70  1:22.77  2:06.65    2:48.37   
Sif Nikoline Madsen  2001  Gentofte Svømme Klub    41.00  1:23.60  2:06.92    2:50.20   
Caroline Waage Nowak  2001  Gentofte Svømme Klub    40.43  1:23.67  2:07.96    2:52.28   
Cassandra Thimmer  1999  Lyngby Svømmeklub    38.64  1:18.53  1:59.69    2:40.06  EXTRA 
Cecilia Høgenhaug  2001  Søllerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød    38.29  1:19.20  2:01.28    2:42.30   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub    37.66  1:18.13  2:01.38    2:44.84   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning    39.57  1:23.97  2:08.21    2:50.91   
Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub    41.35  1:26.41  2:10.61    2:56.18   
Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    40.30  1:24.75  2:10.82    2:56.27   
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød    41.17  1:26.48  2:12.78    2:57.35   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub    42.63  1:28.68  2:15.54    2:59.57   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød    44.92  1:32.05  2:19.29    3:05.59   
Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub    44.16  1:31.63  2:19.95    3:06.45   
10  Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub    44.19  1:32.20  2:20.25    3:07.11   
11  Benedikte Lin Soja  2002  Gentofte Svømme Klub    43.65  1:33.16  2:21.45    3:08.40   
12  Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub    45.33  1:33.44  2:22.20    3:09.99   
13  Marie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød    45.19  1:34.93  2:25.66    3:14.62   
14  Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød    46.61  1:37.89  2:28.04    3:17.29   
15  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    47.86  1:38.69  2:30.42    3:19.79   
16  Sofie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød    48.47  1:40.60  2:32.94    3:23.67   
17  Katrine Buhl Schrøder  2002  Sigma Swim Allerød    48.89  2:33.62  3:24.27    3:24.27   
18  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød    49.71  1:41.50  2:34.59    3:25.61   
19  Alberte Vallentin  2003  Sigma Swim Birkerød    50.57  1:45.67  2:38.77    3:30.85   
20  Asta Rygaard  2003  Sigma Swim Allerød    57.16  1:59.84  2:59.18    3:56.78   
                     
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning    52.89  1:48.98  2:44.71    3:38.53   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød    55.01  1:58.69  3:01.08    3:54.04   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød    55.02  1:56.20  2:56.00    3:56.24   
Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød    54.20  1:54.44  2:57.94    3:59.56   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    1:02.89  2:12.11  3:22.11    4:27.35   
Anna Krølner  2004  Sigma Swim Birkerød    1:01.08  2:11.06  3:22.47    4:30.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:52 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:28   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kenneth Abcell  1998  Vest-Brøndby    34.32  1:11.15  1:48.25    2:23.76   
Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby    34.98  1:11.50  1:48.96    2:25.25   
Martin W. Wifstrand  1998  Vest-Brøndby    36.81  1:15.43  1:54.21    2:31.97   
Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby    37.31  1:18.35  2:00.46    2:41.90   
Walther Hagemann  1999  Gentofte Svømme Klub    38.66  1:20.43  2:02.98    2:44.10   
Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub    39.50  1:21.38  2:04.78    2:45.44   
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    35.25  1:12.09  1:49.20    2:26.18   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub    36.92  1:16.76  1:56.87    2:35.20   
Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub    37.69  1:19.17  2:00.95    2:41.83   
Rasmus Nielsen  2001  Sigma Swim Allerød    38.13  1:20.19  2:03.54    2:44.74   
Valdemar Taul  2001  Gentofte Svømme Klub    40.29  1:23.45  2:07.86    2:51.23   
Marcus G. Gjettermann  2001  Vest-Brøndby    43.32  1:29.06  2:14.58    3:00.17   
Frederik Borg  2000  Vest-Brøndby    42.43  1:28.96  3:02.55    3:02.55   
Adar Benli  2001  Herlev Svømning            DSQ  afsl. på mave 
August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Ej forts bev 125m 
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Ej forts bev 150m 
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Ej forts bev 175m 
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub    39.40  1:20.83  2:02.95    2:43.02   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    39.66  1:23.01  2:06.43    2:48.44   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød    41.25  1:25.09  2:09.52    2:53.15   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub    41.50  1:26.48  2:13.07    2:56.97   
Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning    42.68  1:28.63  2:15.59    2:59.75   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød    43.61  1:32.98  2:22.57    3:09.68   
Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød    45.65  1:35.64  2:23.59    3:10.44   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød    47.02  1:36.74  2:25.76    3:11.37   
Oliver Grunnet  2002  Søllerød Svømmeklub    44.88  1:35.06  2:25.47    3:12.98   
10  Erik Li  2003  Herlev Svømning    46.52  1:38.29  2:31.23    3:18.89   
11  Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub    46.40  1:37.11  2:32.37    3:21.69   
12  Malde Tesch Busse  2003  Sigma Swim Allerød    50.30  1:44.42  2:39.52    3:30.41   
13  Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning    51.17  1:46.08  2:44.33    3:37.21   
14  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød    54.44  1:52.70  2:51.43    3:46.99   
15  Altin Misimi  2002  Herlev Svømning    54.18  1:53.98  2:56.27    4:13.50   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            DSQ  ej forts. bev. v 150 
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            DSQ  ej forts. bev. v 100 
Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød            DSQ  Ej forts bev 125m 
Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød            DSQ  svøm på mave v 50 
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød    48.48  1:41.96  2:36.71    3:28.77   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød    55.42  1:56.19  2:55.11    3:48.57   
Tobias Stenderup Jensen  2005  Sigma Swim Birkerød    56.24  1:56.75  2:56.53    3:50.73   
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød    53.79  1:54.98  2:57.76    3:53.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  12:28 
 
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:22   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victoria Bierre  2000  Herlev Svømning    31.45        1:07.96   
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub    33.59        1:12.01   
Katrine Stampe  2000  Sigma Swim Allerød    34.05        1:12.74   
Lea Joensen  2001  Sigma Swim Birkerød    34.62        1:13.37   
Mia Steen Duus  2001  Sigma Swim Birkerød    37.00        1:14.57  Deltager ikke i finalen 
Cecilie Wiuff  2000  Herlev Svømning    33.78        1:15.16   
Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub    35.33        1:15.53   
Maria Borre-Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub    35.53        1:15.82   
Rebecca Hansen  2000  Gentofte Svømme Klub    36.55        1:16.56   
10  Natascha Bonnén Sjøgren  2000  Vest-Brøndby    35.11        1:17.61   
11  Julie Stampe Meier  2001  Sigma Swim Birkerød    34.70        1:17.84   
12  Thit Bondo  2000  Sigma Swim Birkerød    36.41        1:18.50   
13  Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub    35.08        1:18.56   
14  Sif Bjørk Pedersen  2000  Søllerød Svømmeklub    35.87        1:19.00   
15  Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub    38.54        1:19.15   
16  Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby    40.37        1:21.47   
17  Sarah Krogh Scott  2000  Vest-Brøndby    38.88        1:22.90   
18  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub    38.96        1:22.99   
19  Anna Lindholm  2001  Søllerød Svømmeklub    38.68        1:23.27   
20  Elvira Wolff-Sneedorff  2001  Lyngby Svømmeklub    39.17        1:23.80   
21  Katharina N Møller  2001  Herlev Svømning    39.24        1:24.67   
22  Josefine Sørensen  2000  Vest-Brøndby    37.64        1:24.97   
23  Amalie K. Jacobsen  2000  Vest-Brøndby    39.87        1:25.63   
24  Emilie Stilling Sørensen  2000  Vest-Brøndby    40.61        1:30.11   
25  Emma Hald  2001  Herlev Svømning    45.43        1:42.15   
Cecilia Høgenhaug  2001  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning            DNS   
                     
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    36.96        1:19.09   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    37.42        1:19.48   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub    37.94        1:20.06   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub    37.42        1:21.44   
Laura Lyngbye Nybroe  2002  Vest-Brøndby    41.83        1:25.24   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub    39.12        1:26.23  Deltager ikke i finalen 
Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub    38.84        1:26.49   
Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    39.59        1:26.99   
Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    42.11        1:27.76   
10  Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød    43.28        1:31.90   
11  Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød    43.51        1:31.97   
12  Benedikte Lin Soja  2002  Gentofte Svømme Klub    43.11        1:33.61   
13  Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby    47.51        1:37.68   
14  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    44.16        1:39.05   
15  Inge-Marie Ørneborg  2003  Herlev Svømning    47.61        1:39.09   
16  Sofie Boesgaard Weber  2002  Herlev Svømning    50.72        1:40.77   
17  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning    47.97        1:42.14   
18  Thea Jacobsen  2003  Herlev Svømning    50.32        1:42.62   
19  Mia Witt  2002  Vest-Brøndby    49.65        1:43.11   
20  Emilie Sofie Astrup  2003  Søllerød Svømmeklub    51.85        1:43.26   
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød    45.89        1:38.55  Deltager ikke i finalen 
Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød    51.43        1:46.81   
Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød    49.81        1:48.92   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    51.13        1:49.15   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød    55.69        1:49.57   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød    53.56        1:55.19   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød    51.89        1:57.63   
Karla Marie Fæster  2004  Sigma Swim Birkerød    1:02.60        2:03.43   
Sarah Holm Clausen  2004  Sigma Swim Birkerød    1:02.16        2:09.17   
10  Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød    59.35        2:10.44   
11  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    1:05.20        2:10.89   
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Ej afslut på ryg 
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Ej afslut på ryg 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  14:22 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:22   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victoria Bierre  2000  Herlev Svømning    30.75        1:07.68   
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub    31.95        1:10.44   
Katrine Stampe  2000  Sigma Swim Allerød    32.47        1:11.33   
Cecilie Wiuff  2000  Herlev Svømning    33.21        1:13.38   
Lea Joensen  2001  Sigma Swim Birkerød    34.70        1:14.38   
Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub    35.61        1:17.51   
                     
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    34.18        1:14.04   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub    36.98        1:17.54   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    36.12        1:19.30   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub    37.21        1:20.84   
Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub    39.00        1:26.57   
Laura Lyngbye Nybroe  2002  Vest-Brøndby    41.65        1:26.66   
                     
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    51.57        1:45.84   
Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød    54.20        1:48.81   
Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød    52.24        1:50.97   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød    50.80        1:53.05   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød    56.25        1:53.12   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød    53.74        1:53.69   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:22 
 
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  14:23   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Keis Jepsen  1998  Sigma Swim Allerød    28.75        1:03.99   
Anton Borring Andersen  1999  Sigma Swim Allerød    31.09        1:06.89   
Kenneth Abcell  1998  Vest-Brøndby    31.52        1:07.79   
Emil Engels Henriksen  1999  Sigma Swim Allerød    32.03        1:08.90   
Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby    32.24        1:10.41   
Christopher Kiss  1999  Herlev Svømning    34.02        1:11.49   
Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød    32.83        1:11.72  Deltager ikke i finalen 
Mads Thorenfeldt Poulsen  1999  Sigma Swim Allerød    35.71        1:14.31   
Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby    33.22        1:14.88   
10  Christoffer Drejer Mikkel  1999  Lyngby Svømmeklub    37.61        1:20.35   
William Garred  1999  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    33.65        1:11.95   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    33.70        1:12.35   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    34.64        1:13.79   
Jens Christian Norus  2000  Gentofte Svømme Klub    34.56        1:15.04  Deltager ikke i finalen 
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    35.93        1:15.88   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning    35.31        1:15.94   
Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby    36.75        1:16.09   
Christopher Toftel Larsen  2000  Lyngby Svømmeklub    35.97        1:16.70   
Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub    35.39        1:17.12   
10  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød    36.30        1:18.27   
11  Frederik Røgind  2001  Sigma Swim Birkerød    36.72        1:19.38   
12  Rasmus Nielsen  2001  Sigma Swim Allerød    37.74        1:19.65   
13  Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød    38.00        1:20.18   
14  Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub    38.27        1:20.25   
15  Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub    39.24        1:20.70   
16  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub    39.12        1:21.31   
17  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød    37.27        1:21.59   
18  Valdemar Taul  2001  Gentofte Svømme Klub    40.12        1:22.28   
19  Alfred Steensen  2001  Lyngby Svømmeklub    40.40        1:22.54   
20  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub    40.17        1:23.39   
21  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub    40.35        1:23.89   
22  Andreas Brink-Frerup  2001  Vest-Brøndby    40.48        1:23.90   
23  August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub    39.46        1:23.95   
24  Lucas Jensen  2001  Vest-Brøndby    40.13        1:27.79   
25  Albert Voldum Krog  2001  Vest-Brøndby    40.48        1:28.39   
26  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning    42.37        1:28.85   
27  Frederik Borg  2000  Vest-Brøndby    42.00        1:29.98   
28  Adar Benli  2001  Herlev Svømning    46.52        1:40.22   
Mads Emil B. Carstensen  2001  Vest-Brøndby            DSQ  Ryg afslut på mave 
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    36.46        1:20.97   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    40.23        1:24.33   
Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning    42.51        1:24.95   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub    37.49        1:25.09   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Birkerød    41.25        1:25.73   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød    42.74        1:30.34   
Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub    41.98        1:30.99   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød    40.89        1:32.01   
Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning    41.98        1:33.24   
10  Otto Pons Martinsen  2002  Vest-Brøndby    45.29        1:34.51   
11  Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub    46.49        1:39.89   
12  Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød    45.34        1:40.07   
13  Sebastian Sonne-Schmidt  2003  Vest-Brøndby    47.09        1:40.58   
14  Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning    51.12        1:43.49   
15  Max Albrecten  2003  Søllerød Svømmeklub    50.19        1:47.95   
16  Marius Wanscher  2002  Sigma Swim Allerød    53.56        1:50.54   
17  Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning    55.17        1:53.01   
18  Peter Holm  2003  Herlev Svømning    52.42        1:54.12   
19  Baldur Freyr Finnsson  2002  Søllerød Svømmeklub    58.07        1:54.95   
Alexander Platzer  2002  Sigma Swim Birkerød            DSQ  tyvstart 
Gustav Blangstrup Toft  2002  Søllerød Svømmeklub            DSQ  Ej afslut på ryg 
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød    46.73        1:44.18   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød    50.70        1:49.97   
Thomas Jørgensen  2005  Sigma Swim Birkerød    1:00.10        2:02.51   
Asbjørn Rosenbohm  2004  Sigma Swim Birkerød    56.78        2:11.12   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  08 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  14:23 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  08 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:28   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Keis Jepsen  1998  Sigma Swim Allerød    29.10        1:03.62   
Anton Borring Andersen  1999  Sigma Swim Allerød    30.51        1:05.30   
Emil Engels Henriksen  1999  Sigma Swim Allerød    31.28        1:07.22   
Kenneth Abcell  1998  Vest-Brøndby    32.49        1:07.80   
Christopher Kiss  1999  Herlev Svømning    33.33        1:09.65   
Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby    33.09        1:10.16   
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    30.60        1:03.42   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    32.64        1:09.35   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    33.94        1:12.22   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub    36.58        1:16.46   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning    35.39        1:16.56   
Andreas Thybo Ganzhorn  2001  Vest-Brøndby    35.92        1:17.02   
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født