2017-12-11   10:44:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  07 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  21:23   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kenneth Abcell  1998  Vest-Brøndby            31.31   
Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            33.12   
Jakob Sixten Soja  1999  Gentofte Svømme Klub            33.21   
Martin W. Wifstrand  1998  Vest-Brøndby            33.75   
David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            34.17  Deltager ikke i finalen 
Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub            35.75   
Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            36.33  Deltager ikke i finalen 
Walther Hagemann  1999  Gentofte Svømme Klub            36.66   
Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            32.19   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub            34.05   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            34.12   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning            34.38   
Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            35.56   
Christopher Toftel Larsen  2000  Lyngby Svømmeklub            37.04   
August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            38.70   
Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub            39.21   
Alfred Steensen  2001  Lyngby Svømmeklub            39.36   
10  Frederik Borg  2000  Vest-Brøndby            39.56   
11  Valdemar Taul  2001  Gentofte Svømme Klub            40.13   
12  Lucas Jensen  2001  Vest-Brøndby            41.78   
13  Jannick Hansen  2001  Sigma Swim Allerød            42.53   
14  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            42.71   
15  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            43.65   
16  Mads Emil B. Carstensen  2001  Vest-Brøndby            45.45   
17  Adar Benli  2001  Herlev Svømning            48.10   
Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            DNS   
William Hellmann  2000  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej fort bev vend 25m 
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            38.81   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            39.39   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Birkerød            39.96   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            39.97   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            41.01   
Sebastian Sonne-Schmidt  2003  Vest-Brøndby            42.12   
Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            42.71   
Asger Hugo Juul  2003  Søllerød Svømmeklub            43.28   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            43.40   
10  Tobias Davidsen  2003  Vest-Brøndby            43.90   
11  Oliver Grunnet  2002  Søllerød Svømmeklub            44.51   
12  Thomas Høgenhaug  2003  Søllerød Svømmeklub            46.90   
13  Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning            47.98   
14  Max Albrecten  2003  Søllerød Svømmeklub            48.56   
15  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            49.69   
16  Altin Misimi  2002  Herlev Svømning            51.95   
17  Peter Holm  2003  Herlev Svømning            52.69   
18  Ludvig Montag  2003  Søllerød Svømmeklub            55.81   
19  Baldur Freyr Finnsson  2002  Søllerød Svømmeklub            56.50   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            44.34   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            45.18   
Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning            51.60   
Rasmus Spragge  2004  Sigma Swim Birkerød            53.38   
Jonas Riff Alexandersen  2005  Sigma Swim Birkerød            53.85   
Alfred Mikkelsen  2004  Herlev Svømning            54.48   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  07 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  21:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare