2018-09-22   17:33:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 12 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 12 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  07 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:44   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 12, 8X50 Medley mix, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lyngby Es2  1998  Lyngby Svømmeklub            4:19.71   
  Lukas Sieben  1999      31.87        31.87   
  Nikoline Biltoft-Jensen  2001      37.68        1:09.55   
  Jeppe Mathiassen  2000      51.82        2:01.37   
  Cassandra Hammershøj  2001      42.64        2:44.01   
  Emma Bjørnholdt  2000      35.76        3:19.77   
  Johan Feld Sørensen  1999      31.74        3:51.51   
  Josefine Søgaard Andresen  2000      28.20        4:19.71   
  Simon Ajken Hansen  1999              4:19.71   
                     
Lyngby Es3  1998  Lyngby Svømmeklub            4:28.11   
  Claudia Sperling  2002      28.17        28.17   
  William Textor Broch  2001      39.04        1:07.21   
  Mathilde van der Linden  2002      40.21        1:47.42   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      35.55        2:22.97   
  Katrine Brandt Nielsen  2002      49.10        3:12.07   
  William Simonsen  2000      18.44        3:30.51   
  Ida Gelineck Padborg  2002      57.60        4:28.11   
  Anders Blix Mogensen  2000              4:28.11   
                     
Gentofte Mix 1 A  1998  Gentofte Svømme Klub            4:30.22   
  Amalie Krogh Rohrberg  2000      36.05        36.05   
  Maria Munch-Menzer  2001      38.73        1:14.78   
  Rebecca Hansen  2000      33.53        1:48.31   
  Caroline Waage Nowak  2001      20.08        2:08.39   
  Peter Vangsgaard  2000      43.84        2:52.23   
  Jakob Sixten Soja  1999      35.01        3:27.24   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      32.54        3:59.78   
  Walther Hagemann  1999      30.44        4:30.22   
                     
Herlev Mix 1  1998  Herlev Svømning            4:33.05   
  Victoria Bierre  2000      18.77        18.77   
  Philip Hansen  2001      52.58        1:11.35   
  Christopher Kiss  1999      28.97        1:40.32   
  Maja Egebjerg Brast  2002      31.57        2:11.89   
  Cecilie Wiuff  2000      33.05        2:44.94   
  Felix Lund  2001      1:48.11        4:33.05   
  Victor Bendix Beiter  2001                 
  Celine Termark Brock  2000      4:33.05        4:33.05   
                     
Sigma Mix4  1998  Sigma Swim            4:44.10   
  Frederik Bornemann  2001      37.63        37.63   
  Frederik Eg Ibsen  2002      20.34        57.97   
  Silje Thramkrongart  2001      51.89        1:49.86   
  Mathias Holm  2001      44.61        2:34.47   
  Mads Keis Jepsen  1998      27.39        3:01.86   
  Mille Graasbøll  2002      38.49        3:40.35   
  Andrea M. Lang Bolvig  2000      33.85        4:14.20   
  Luna Juul Lentoft  2000      29.90        4:44.10   
                     
Sigma Mix2  1998  Sigma Swim            4:45.25   
  Christian K. Jensen  2000      31.73        31.73   
  Katrine Buhl Schrøder  2002      47.77        1:19.50   
  Rasmus Nielsen  2001      40.71        2:00.21   
  Camilla Taylor  2000      1:08.38        3:08.59   
  Sebastian Tullberg  2000      34.38        3:42.97   
  Julie Stampe  2002      31.08        4:14.05   
  Mikkel Eg Ibsen  2002      31.20        4:45.25   
  Karina Garne Larsen  2000              4:45.25   
                     
Sigma Mix3  1998  Sigma Swim            4:46.36   
  Alexander Eggers  1999      32.72        32.72   
  Esther Marie Heunicke  2003      46.05        1:18.77   
  Julie Stampe Meier  2001      32.38        1:51.15   
  Jannick Hansen  2001      23.78        2:14.93   
  Cecilie Porsdal  2002      49.90        3:04.83   
  Frederik Røgind  2001      41.52        3:46.35   
  Emil Engels Henriksen  1999      29.39        4:15.74   
  Thit Bondo  2000      30.62        4:46.36   
                     
Gentofte Mix 2 A  1998  Gentofte Svømme Klub            4:54.39   
  Emilie Holst Lange  2002      39.41        39.41   
  Sif Nikoline Madsen  2001      44.47        1:23.88   
  Natalie Clara Petersen  2002      39.70        2:03.58   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      19.70        2:23.28   
  Christoffer Vang-Jensen  2001      45.91        3:09.19   
  Carl-Emil Lønborg  2002      41.78        3:50.97   
  Mads Bjørn Andersen  2001      34.51        4:25.48   
  William Garred  1999      28.91        4:54.39   
                     
Vest Talent Mix  2000  Vest-Brøndby            5:32.18   
  Frederik Borg  2000      25.41        25.41   
  Sasia Lundhus  2002      1:00.72        1:26.13   
  Marcus G. Gjettermann  2001      43.96        2:10.09   
  Laura Lyngbye Nybroe  2002      1:19.76        3:29.85   
  Andreas Thybo Ganzhorn  2001      1:25.98        4:55.83   
  Mia Witt  2002      36.35        5:32.18   
  Andreas Brink-Frerup  2001                 
  India Klyver Vind  2001      5:32.18        5:32.18   
                     
Allerød Mix 1  1998  Sigma Swim Allerød            DNS   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Sigma Mix1  1998  Sigma Swim            DSQ  7-+8. sv fork stil 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  07 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark