Results for Falkenberg Race 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Felix Nilsson | 1990 | 668 | 30.50 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Jakob Sundén | 1995 | 567 | 32.22 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Filip Holmqvist | 1994 | 559 | 32.36 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Robin Fröstberg | 1996 | 528 | 32.99 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
5 | Daniel Andersson | 1997 | 516 | 33.25 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
6 | Daniel Ojaste | 1994 | 512 | 33.32 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
7 | Ludvig Hazard | 1995 | 491 | 33.79 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
8 | Julian Cöster | 1995 | 491 | 33.80 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Gustav Andersson | 1994 | 431 | 35.29 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
10 | Arvid Lundgren | 1997 | 359 | 37.52 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
11 | Anton Berglund | 1995 | 324 | 38.80 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
12 | Alexander Lundgren | 1997 | 323 | 38.85 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
- | Jesper Kaudern | 1997 | DNS | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Pär Börjeson | 1998 | 547 | 32.61 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Anton Dahlgren | 1999 | 456 | 34.64 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | 413 | 35.81 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
4 | Filip Henriksson | 1998 | 399 | 36.20 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Robert Sjöberg | 1998 | 392 | 36.42 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
6 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | 388 | 36.55 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Erik Brink | 1999 | 354 | 37.69 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
8 | Jesper Eriksson | 1999 | 331 | 38.53 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
9 | Samuel Rudqvist | 1999 | 302 | 39.75 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
10 | Johan Persson | 1998 | 280 | 40.73 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Ludvig Sohlberg | 1999 | 280 | 40.75 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
12 | Noah Svensson | 1999 | 250 | 42.28 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
13 | Hugo Bergman | 1999 | 233 | 43.30 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
14 | Sebastian Svensson | 1999 | 223 | 43.92 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Jonathan Karlsson | 1999 | 223 | 43.94 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Albin Larsson | 1998 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Jacob Olsson | 1998 | DNS | |||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Elias Hyvönen | 2000 | 450 | 34.80 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
2 | Erik Josefson | 2000 | 401 | 36.16 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Albin Edvardsson | 2000 | 390 | 36.48 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
4 | Daniel Någård | 2001 | 386 | 36.61 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Zacharias Olausson | 2000 | 376 | 36.95 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
6 | William Kerman | 2001 | 343 | 38.08 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
7 | Hampus Dahlgren | 2001 | 329 | 38.61 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
8 | Anton Hong | 2000 | 328 | 38.66 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
9 | Rikard Arnebjer | 2000 | 320 | 38.99 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
10 | Nam Do | 2001 | 315 | 39.16 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Emil Tiger | 2000 | 300 | 39.82 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Axel Gustavsson | 2000 | 290 | 40.25 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
13 | Filip Johansson | 2000 | 281 | 40.71 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
14 | Alexander Berglund | 2000 | 245 | 42.57 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
15 | Carl Uddgren | 2001 | 244 | 42.68 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
16 | Eric Jigrup | 2000 | 220 | 44.14 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 212 | 44.71 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Gustav Vallin | 2001 | 199 | 45.61 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
19 | Dennis Andersson | 2001 | 188 | 46.49 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
20 | Elias Hedberg | 2001 | 187 | 46.61 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
21 | Filip Brink | 2001 | 183 | 46.92 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
22 | Noah Gustafsson | 2000 | 183 | 46.96 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
23 | Martin Ettberger | 2001 | 181 | 47.10 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
24 | Pontus Hake | 2001 | 168 | 48.27 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
25 | Philip Solberg | 2000 | 158 | 49.28 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
26 | Oliver Torbjörnsson | 2001 | 154 | 49.73 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Alfred Thäng | 2001 | DNS | |||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Finn Gaudenz | 2002 | 212 | 44.72 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | David Polyushkin | 2002 | 191 | 46.27 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
3 | Walter Hero | 2002 | 191 | 46.29 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Viking Josefson | 2002 | 176 | 47.55 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
5 | Momir Reljanovic | 2002 | 172 | 47.94 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Gustaf Jonsson | 2003 | 159 | 49.22 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Carl Storberg | 2002 | 149 | 50.23 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
8 | Edward Björkman | 2002 | 130 | 52.62 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Axel Vaide | 2005 | 129 | 52.68 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Emil Curlow | 2002 | 100 | 57.29 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
11 | Albin Ekstrand | 2004 | 99 | 57.63 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Lucas Nilsson | 2003 | 94 | 58.46 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Michal Szczesniak | 2002 | 91 | 59.14 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
14 | Marcus Bjering | 2002 | 89 | 59.56 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Simon Johansson | 2003 | 81 | 1:01.52 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
16 | Alexander Mcadam | 2004 | 77 | 1:02.68 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
17 | Erik Rexfelt | 2004 | 57 | 1:08.95 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Alex Tudt | 2002 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 09:17 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Nike Kruners | 1996 | 618 | 29.42 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
2 | Mathilda Gärdesmed | 1994 | 594 | 29.81 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Rebecca Håkansson | 1996 | 550 | 30.59 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Ida Pettersson | 1993 | 549 | 30.60 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Josefin Lewton | 1997 | 522 | 31.13 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
6 | Klara Wallenbro | 1997 | 507 | 31.42 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
7 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | 473 | 32.16 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | Julia Karlsson | 1997 | 453 | 32.64 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Elvira Davidsson | 1996 | 434 | 33.11 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
10 | Linnea Kobel | 1996 | 433 | 33.12 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
11 | Saskia Kuhlins | 1996 | 424 | 33.37 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Benedicte Balslev | 1997 | 405 | 33.86 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
13 | Klara Ohlson | 1997 | 402 | 33.96 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
14 | Jessica Wilson | 1996 | 395 | 34.16 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
15 | Amanda Johansson | 1997 | 360 | 35.21 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
16 | Josefin Öster | 1997 | 312 | 36.93 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
17 | Aline Agnvall | 1997 | 247 | 39.94 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | 591 | 29.87 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Isabella Hong | 1998 | 511 | 31.34 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
3 | Matilda Flood | 1999 | 473 | 32.16 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
4 | Ellen Lindeby | 1999 | 468 | 32.27 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
5 | Josefin Ossmyr | 1999 | 464 | 32.36 | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
6 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 462 | 32.41 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Matilda Larm | 1999 | 446 | 32.81 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
8 | Sanna Lygnestrand | 1999 | 439 | 32.97 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
9 | Caroline Adlerborn | 1998 | 430 | 33.19 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
10 | Sandra Lange | 1999 | 430 | 33.21 | ||||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
11 | Julia Nilsson | 1999 | 422 | 33.40 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Gabriella Petersson | 1998 | 362 | 35.17 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
13 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 337 | 36.00 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Wilma Ryrbo | 1999 | 328 | 36.34 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
15 | Emma Taylor | 1998 | 326 | 36.40 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
16 | Nathalie Johansson | 1999 | 322 | 36.57 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
17 | Josefin Bering | 1999 | 310 | 37.01 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
18 | Jelka Feldhusen | 1998 | 304 | 37.25 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
19 | Julia Virgili | 1998 | 299 | 37.49 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
20 | Amanda Kullander | 1999 | 298 | 37.53 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
21 | Tilda Conradsson | 1999 | 278 | 38.37 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
22 | Julia Andersson Hult | 1998 | 238 | 40.44 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
23 | Matilda Pettersson | 1999 | 236 | 40.52 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
24 | Carolina Borre | 1999 | 212 | 42.03 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
25 | Elin Andersson | 1999 | 193 | 43.36 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
- | Matilda Klintberg | 1999 | DNS | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
- | Miranda Arvidsson | 1998 | DSQ | |||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Linnéa Lundborg | 2000 | 553 | 30.53 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Kamelia Gradinarska | 2001 | 527 | 31.03 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Linnea Dunberg | 2000 | 465 | 32.35 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
4 | Anna Sjölund | 2000 | 427 | 33.28 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
5 | Ebba Hultgren | 2000 | 414 | 33.63 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
6 | Olivia Rudqvist | 2000 | 409 | 33.77 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
7 | Rebecka Dagberg | 2000 | 399 | 34.03 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
8 | Kajsa Svensson | 2000 | 390 | 34.29 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
9 | Emma Lundgren | 2000 | 365 | 35.06 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
10 | Elsa Jörstam | 2001 | 338 | 35.96 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Frida Ljungberg | 2000 | 337 | 36.02 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
12 | Tuva Rosebrink | 2001 | 335 | 36.07 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
13 | Frida Rödin | 2000 | 330 | 36.25 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
14 | Emma Vileus | 2001 | 323 | 36.51 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
15 | Sara Westholm | 2001 | 315 | 36.83 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
16 | Klara Stigsson | 2001 | 313 | 36.91 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
17 | Elin Gustafsson | 2000 | 307 | 37.14 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
18 | Maike Kuhlins | 2000 | 300 | 37.41 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
19 | Felicia Adamsson | 2000 | 278 | 38.38 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
20 | Viktoria Sande | 2001 | 266 | 38.94 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
21 | Clara Balslev | 2001 | 266 | 38.98 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
22 | Alicia Virgili | 2000 | 244 | 40.10 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
23 | Anna Hamrin | 2000 | 243 | 40.12 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
24 | Therese Pålsson | 2001 | 243 | 40.16 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Ellen Premmert | 2001 | 231 | 40.85 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
26 | Emma Wetteskog | 2001 | 229 | 40.92 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
27 | Kinga Szczesniak | 2001 | 219 | 41.59 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
28 | Erika Grüneberger | 2001 | 214 | 41.90 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | 213 | 41.94 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
30 | Maja Hedström | 2001 | 205 | 42.49 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
31 | Julia Hedström | 2000 | 203 | 42.65 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
32 | Anna Lindberg | 2001 | 202 | 42.67 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
33 | Nathalie Grahn | 2000 | 199 | 42.93 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
34 | Emma Mickelsson | 2001 | 170 | 45.20 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
35 | Tove Johansson | 2000 | 155 | 46.63 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
- | Majja Vaara | 2000 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Tilde Persson | 2001 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Molly Bengtsson | 2001 | DSQ | |||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
- | Yulia Smirnova | 2001 | DSQ | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Mellie Wijk | 2002 | 399 | 34.05 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Tilde Morin | 2002 | 359 | 35.25 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Ida Larsson | 2002 | 336 | 36.04 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Julia Wollentz | 2002 | 319 | 36.68 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Emilia Karlberg | 2002 | 264 | 39.07 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Alexandra Schyum | 2002 | 261 | 39.21 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Karin Widerberg | 2003 | 248 | 39.85 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Nathalie Barrington | 2002 | 240 | 40.29 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Alva Back | 2002 | 233 | 40.70 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
10 | Molly Stranne | 2002 | 229 | 40.94 | ||||||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
11 | Hanna Lindström | 2002 | 223 | 41.29 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
12 | Lovisa Svensson | 2002 | 211 | 42.10 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
13 | Matilda Bengtsson | 2002 | 208 | 42.31 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
14 | Petronella Ottosson | 2002 | 199 | 42.87 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Cornelia Almqvist | 2002 | 197 | 43.08 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
16 | Hannah Fritz | 2003 | 195 | 43.22 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Henna Kjaergaard | 2003 | 195 | 43.23 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Ebba Davidsson | 2003 | 153 | 46.83 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
19 | Wilma Bergman | 2002 | 152 | 46.95 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
20 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 132 | 49.21 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Sofia Berander | 2003 | 111 | 52.15 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Sandra Kobel | 2002 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Maja Feldhusen | 2003 | DSQ | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sebastian Pettersson | 1994 | 641 | 26.07 | 54.39 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
2 | Markus Malm | 1997 | 613 | 26.75 | 55.22 | |||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
3 | Viktor Hörndahl | 1995 | 609 | 25.97 | 55.32 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
4 | Johan Hildesson | 1992 | 607 | 27.49 | 55.39 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
5 | Filip Holmqvist | 1994 | 595 | 27.71 | 55.76 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Julian Cöster | 1995 | 589 | 27.06 | 55.94 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Mathias Petrusson | 1993 | 584 | 27.60 | 56.12 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | Fredrik Schriever-Abeln | 1971 | 504 | 28.46 | 58.93 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Anton Johansson | 1996 | 502 | 28.46 | 59.00 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
10 | Jakob Sundén | 1995 | 491 | 28.42 | 59.43 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
11 | Ludvig Hazard | 1995 | 489 | 28.55 | 59.53 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Daniel Ojaste | 1994 | 486 | 28.66 | 59.66 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
13 | Göran Gustavsson | 1968 | 485 | 28.32 | 59.68 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Tobias Josefsson | 1997 | 470 | 28.75 | 1:00.33 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
15 | Oliver Freiholtz | 1997 | 462 | 29.01 | 1:00.67 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
16 | Alexander Lundgren | 1997 | 461 | 29.33 | 1:00.71 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
17 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | 455 | 29.06 | 1:00.98 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
18 | Jacob Alexandersson | 1995 | 454 | 28.68 | 1:01.03 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
19 | Daniel Andersson | 1997 | 437 | 29.09 | 1:01.80 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
20 | David Holm-Reise | 1997 | 413 | 29.87 | 1:02.96 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
21 | Viktor Jändel | 1996 | 410 | 29.92 | 1:03.12 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
22 | Sean Jentz | 1996 | 347 | 31.67 | 1:06.75 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
23 | Anton Berglund | 1995 | 334 | 31.36 | 1:07.56 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
24 | Cristian de Andrade | 1996 | 326 | 31.53 | 1:08.11 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Tor Leander | 1999 | 538 | 28.21 | 57.66 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Oscar Brohammer | 1998 | 522 | 27.74 | 58.24 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Aron Qvirist | 1998 | 517 | 28.12 | 58.43 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Oskar Örne | 1999 | 510 | 28.19 | 58.71 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Alfred Löfgren | 1998 | 470 | 28.91 | 1:00.30 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Filip Henriksson | 1998 | 457 | 29.15 | 1:00.89 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Philip Bergstedt | 1998 | 447 | 29.77 | 1:01.33 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | Alex Kaufmann | 1999 | 441 | 29.21 | 1:01.61 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
9 | Pontus Staudinger | 1998 | 421 | 29.47 | 1:02.57 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
10 | Max Karlsson | 1999 | 409 | 30.40 | 1:03.16 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | 408 | 30.23 | 1:03.21 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
12 | Pär Börjeson | 1998 | 397 | 29.99 | 1:03.81 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
13 | Fredrik Voigt | 1998 | 395 | 30.78 | 1:03.90 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
14 | Johannes Andersson | 1999 | 386 | 30.51 | 1:04.39 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
15 | Erik Ottosson | 1999 | 382 | 30.96 | 1:04.63 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
16 | Robert Sjöberg | 1998 | 372 | 31.20 | 1:05.22 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
17 | Samuel Arvidsson | 1999 | 368 | 30.76 | 1:05.42 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
18 | Alexander Ekman | 1999 | 355 | 30.93 | 1:06.20 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Gustav Johansson | 1999 | 354 | 31.89 | 1:06.29 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
20 | Karl Wallenberg | 1998 | 353 | 31.27 | 1:06.34 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
21 | Jesper Eriksson | 1999 | 351 | 31.19 | 1:06.48 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
22 | Marcus Wallén | 1999 | 347 | 31.76 | 1:06.70 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
23 | Noah Svensson | 1999 | 327 | 32.42 | 1:08.07 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
24 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | 320 | 32.72 | 1:08.58 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
25 | Johan Persson | 1998 | 312 | 32.91 | 1:09.16 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
26 | David Manea | 1999 | 298 | 33.50 | 1:10.17 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
27 | Jonathan Karlsson | 1999 | 297 | 33.34 | 1:10.24 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
28 | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | 286 | 33.91 | 1:11.16 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
29 | Daniel Andersson | 1999 | 283 | 33.49 | 1:11.39 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
30 | Sebastian Svensson | 1999 | 275 | 35.00 | 1:12.11 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
31 | Erik Brink | 1999 | 272 | 34.13 | 1:12.39 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
32 | August Bremander | 1999 | 271 | 34.32 | 1:12.42 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
33 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 270 | 34.83 | 1:12.51 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
34 | Ludvig Sohlberg | 1999 | 257 | 35.51 | 1:13.78 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
35 | Hugo Bergman | 1999 | 241 | 36.23 | 1:15.28 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
36 | Rickard Pettersson | 1998 | 157 | 39.81 | 1:26.90 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
- | Albin Larsson | 1998 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Jacob Olsson | 1998 | DNS | |||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sebastian Petersson | 2000 | 448 | 30.55 | 1:01.30 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | David Wollersjö | 2000 | 429 | 30.01 | 1:02.18 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
3 | Anton Hong | 2000 | 428 | 29.36 | 1:02.23 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
4 | Tobias Åberg | 2000 | 410 | 30.03 | 1:03.13 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Jonas Malmring | 2001 | 375 | 31.98 | 1:05.00 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
6 | Elias Lidberg | 2000 | 374 | 31.32 | 1:05.10 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | William Kerman | 2001 | 369 | 30.92 | 1:05.38 | |||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
8 | Sam Taheri | 2000 | 365 | 31.37 | 1:05.63 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Robin Pettersson | 2000 | 360 | 31.17 | 1:05.94 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
10 | Filip Johansson | 2000 | 359 | 30.79 | 1:06.00 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
11 | Rikard Arnebjer | 2000 | 351 | 30.77 | 1:06.44 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Max Lundberg | 2001 | 350 | 31.96 | 1:06.53 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
13 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | 347 | 31.40 | 1:06.73 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Axel Gustavsson | 2000 | 333 | 32.95 | 1:07.65 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
15 | Alexander Fredholm | 2001 | 323 | 32.62 | 1:08.32 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
16 | Felix Schiöler | 2001 | 309 | 32.28 | 1:09.36 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
17 | Hampus Johannesson | 2000 | 299 | 33.24 | 1:10.10 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
18 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | 296 | 33.80 | 1:10.35 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
19 | Gustav Vallin | 2001 | 295 | 33.77 | 1:10.44 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
20 | Dennis Andersson | 2001 | 292 | 33.39 | 1:10.67 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
21 | Jonatan Carlsson | 2001 | 286 | 34.49 | 1:11.17 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
22 | Emil Tiger | 2000 | 286 | 34.72 | 1:11.19 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
23 | Leo Iséni | 2001 | 280 | 34.48 | 1:11.62 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
24 | Hampus Dahlgren | 2001 | 280 | 34.62 | 1:11.64 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
25 | Balint Kis | 2001 | 272 | 34.55 | 1:12.33 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
26 | Zacharias Olausson | 2000 | 265 | 34.23 | 1:13.00 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
27 | Alexander Berglund | 2000 | 253 | 34.32 | 1:14.11 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
28 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 223 | 37.02 | 1:17.25 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Jonathan Einarsson | 2001 | 219 | 36.19 | 1:17.72 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
30 | Nam Do | 2001 | 219 | 36.39 | 1:17.77 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Pontus Hake | 2001 | 214 | 36.73 | 1:18.34 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
32 | Martin Ettberger | 2001 | 207 | 37.02 | 1:19.18 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
33 | Eric Jigrup | 2000 | 207 | 36.88 | 1:19.24 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
34 | Carl Uddgren | 2001 | 198 | 37.72 | 1:20.45 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
35 | Filip Brink | 2001 | 194 | 38.71 | 1:21.02 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
36 | Noah Gustafsson | 2000 | 192 | 37.48 | 1:21.20 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
37 | Elias Hedberg | 2001 | 163 | 41.62 | 1:25.72 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
38 | Philip Solberg | 2000 | 134 | 40.93 | 1:31.48 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Alfred Thäng | 2001 | DNS | |||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | 363 | 31.56 | 1:05.73 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
2 | Erik Stensson | 2002 | 342 | 31.94 | 1:07.05 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
3 | Johannes Strömberg | 2002 | 340 | 31.95 | 1:07.18 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Hugo Vaide | 2003 | 252 | 34.84 | 1:14.21 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | David Schuldt | 2002 | 218 | 36.81 | 1:17.92 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
6 | Isac Johansson | 2002 | 216 | 36.53 | 1:18.13 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Momir Reljanovic | 2002 | 208 | 38.40 | 1:19.15 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Anton Swedblom | 2002 | 201 | 36.41 | 1:20.04 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Gustaf Jonsson | 2003 | 191 | 39.05 | 1:21.34 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | David Hultberg | 2002 | 191 | 37.54 | 1:21.40 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
11 | Axel Vaide | 2005 | 163 | 40.70 | 1:25.79 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Carl Storberg | 2002 | 161 | 40.36 | 1:26.09 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
13 | Walter Hero | 2002 | 151 | 43.54 | 1:27.93 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Rasmus Ripa | 2002 | 149 | 42.80 | 1:28.38 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Albin Ekstrand | 2004 | 144 | 40.30 | 1:29.45 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | David Djuric | 2002 | 142 | 41.28 | 1:29.87 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Simon Gunnarsson | 2002 | 133 | 43.42 | 1:31.70 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
18 | Lukas Waide | 2004 | 131 | 45.07 | 1:32.36 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Lucas Nilsson | 2003 | 125 | 43.01 | 1:33.77 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Edward Björkman | 2002 | 117 | 44.16 | 1:35.65 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Viking Josefson | 2002 | 116 | 45.63 | 1:35.96 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
22 | Lucas Lundvall | 2002 | 112 | 45.42 | 1:37.25 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Oskar Ovik | 2003 | 103 | 49.40 | 1:39.86 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Nils Gröndahl | 2004 | 97 | 45.34 | 1:42.03 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Alexander Mcadam | 2004 | 94 | 47.81 | 1:43.02 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
26 | Marcus Bjering | 2002 | 94 | 48.57 | 1:43.03 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Simon Johansson | 2003 | 91 | 49.49 | 1:44.09 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
28 | William Silversten | 2003 | 87 | 48.34 | 1:45.50 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Michal Szczesniak | 2002 | 84 | 52.14 | 1:47.05 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
30 | Axel Wahlbeck | 2004 | 79 | 51.89 | 1:49.25 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Axel Gröndahl | 2004 | 68 | 52.16 | 1:54.51 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Alex Tudt | 2002 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | David Polyushkin | 2002 | DSQ | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Sofia Lindholm | 1993 | 676 | 30.94 | 1:03.13 | 1:35.99 | 2:08.72 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Nike Kruners | 1996 | 675 | 30.75 | 1:03.81 | 1:36.71 | 2:08.76 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Fanny Trollstad | 1997 | 599 | 30.87 | 1:04.65 | 1:39.33 | 2:14.02 | |||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
4 | Lovisa Malmgren | 1997 | 535 | 32.11 | 1:07.29 | 1:43.37 | 2:19.14 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
5 | Malin Wallén | 1997 | 521 | 33.29 | 1:08.38 | 1:44.76 | 2:20.34 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
6 | Klara Ohlson | 1997 | 515 | 33.02 | 1:08.24 | 1:45.12 | 2:20.88 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
7 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | 478 | 31.98 | 1:08.12 | 1:46.16 | 2:24.43 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | Julia Karlsson | 1997 | 448 | 33.88 | 1:10.40 | 1:49.72 | 2:27.58 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Hanna Rostén | 1997 | 444 | 34.52 | 1:12.21 | 1:49.97 | 2:28.00 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
10 | Sofie Jaensson | 1997 | 427 | 34.99 | 1:13.11 | 1:51.62 | 2:29.92 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
11 | Linnea Kobel | 1996 | 427 | 34.63 | 1:13.00 | 1:52.25 | 2:30.00 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
12 | Ulrika Krüger | 1996 | 417 | 34.40 | 1:12.79 | 1:52.18 | 2:31.20 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
13 | Josefin Öster | 1997 | 365 | 35.00 | 1:15.50 | 1:57.20 | 2:37.98 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
14 | Madeleine Andersson | 1997 | 330 | 36.69 | 1:17.44 | 2:00.76 | 2:43.40 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | 599 | 31.33 | 1:05.61 | 1:40.04 | 2:13.99 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Marta Qvirist | 1998 | 574 | 32.05 | 1:06.42 | 1:41.04 | 2:15.94 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Linnea Wranå | 1998 | 572 | 31.91 | 1:06.59 | 1:41.60 | 2:16.07 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
4 | Alice Lindhé | 1999 | 556 | 31.83 | 1:07.17 | 1:42.63 | 2:17.34 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Nina Bring | 1999 | 535 | 32.46 | 1:07.65 | 1:43.59 | 2:19.13 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
6 | Isabella Hong | 1998 | 518 | 32.11 | 1:07.13 | 1:43.47 | 2:20.65 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
7 | Emma Garmelius | 1999 | 518 | 31.88 | 1:06.96 | 1:44.07 | 2:20.66 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
8 | Matilda Klintberg | 1999 | 506 | 32.24 | 1:08.52 | 1:45.39 | 2:21.69 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Amanda Magnusson | 1999 | 498 | 32.28 | 1:07.29 | 1:44.55 | 2:22.52 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
10 | Elin Grenholm | 1999 | 485 | 32.11 | 1:08.72 | 1:46.43 | 2:23.74 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
11 | Caroline Adlerborn | 1998 | 484 | 33.05 | 1:09.61 | 1:47.34 | 2:23.89 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Lena Westerlund | 1998 | 480 | 33.00 | 1:08.77 | 1:46.83 | 2:24.25 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
13 | Sophie Eliasson | 1998 | 464 | 32.93 | 1:09.84 | 1:49.22 | 2:25.93 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
14 | Malin Andersson | 1999 | 448 | 33.15 | 1:10.38 | 1:49.29 | 2:27.65 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Amanda Rinde | 1998 | 444 | 33.42 | 1:11.46 | 1:51.09 | 2:28.00 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
16 | Isabella Brogren | 1999 | 442 | 33.02 | 1:10.30 | 1:49.80 | 2:28.27 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
17 | Agnes Fährlin | 1998 | 441 | 33.03 | 1:10.19 | 1:49.02 | 2:28.41 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
18 | Julia Nilsson | 1999 | 433 | 33.98 | 1:11.97 | 1:50.83 | 2:29.33 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
19 | Matilda Flood | 1999 | 429 | 32.89 | 1:11.09 | 1:50.87 | 2:29.75 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
20 | Emma Taylor | 1998 | 423 | 34.49 | 1:11.98 | 1:50.85 | 2:30.46 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
21 | Erica Staflund | 1999 | 407 | 34.04 | 1:13.06 | 1:53.65 | 2:32.41 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
22 | Lovisa Faarinen | 1999 | 402 | 36.06 | 1:15.88 | 1:55.90 | 2:32.98 | |||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
23 | Matilda Larm | 1999 | 396 | 35.18 | 1:14.48 | 1:55.43 | 2:33.80 | |||
Simklubben Götene | ||||||||||
24 | Karolina Alvekrans | 1998 | 395 | 35.36 | 1:14.79 | 1:54.92 | 2:33.89 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
25 | Linnéa Ivansson | 1998 | 391 | 33.30 | 1:11.83 | 1:52.88 | 2:34.38 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
26 | Matilda Pettersson | 1999 | 391 | 35.19 | 1:14.88 | 1:54.89 | 2:34.46 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
27 | Jessica Hagström | 1999 | 384 | 36.07 | 1:16.03 | 1:57.20 | 2:35.41 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
28 | Maja Karlsson | 1999 | 376 | 35.31 | 1:14.94 | 1:55.87 | 2:36.50 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
29 | Anna Reinholdz | 1999 | 375 | 36.29 | 1:16.05 | 1:56.98 | 2:36.58 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
30 | Kajsa Wensing | 1998 | 374 | 34.70 | 1:14.53 | 1:56.22 | 2:36.74 | |||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
31 | Ida-Linn Silfors | 1999 | 361 | 35.58 | 1:15.49 | 1:57.05 | 2:38.54 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
32 | Jelka Feldhusen | 1998 | 359 | 35.41 | 1:17.16 | 1:59.17 | 2:38.82 | |||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
33 | Julia Virgili | 1998 | 340 | 35.02 | 1:15.81 | 1:59.02 | 2:41.87 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Linnéa Lundborg | 2000 | 527 | 33.26 | 1:09.04 | 1:45.71 | 2:19.87 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Ida Swegmark | 2000 | 492 | 33.53 | 1:09.78 | 1:46.94 | 2:23.06 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Frida Rödin | 2000 | 489 | 33.06 | 1:09.40 | 1:47.20 | 2:23.35 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Wilma Roloff | 2000 | 489 | 33.26 | 1:09.56 | 1:46.89 | 2:23.38 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
5 | Tova Olsson | 2001 | 488 | 33.47 | 1:09.24 | 1:46.73 | 2:23.41 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Emma Lundgren | 2000 | 471 | 33.04 | 1:09.48 | 1:47.30 | 2:25.19 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
7 | Elin Lokrantz | 2000 | 451 | 34.14 | 1:12.12 | 1:50.55 | 2:27.25 | |||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
8 | Emmy Jämtin | 2000 | 446 | 33.76 | 1:11.19 | 1:49.87 | 2:27.78 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
9 | Klara Tistrand | 2001 | 436 | 34.86 | 1:13.65 | 1:52.53 | 2:28.91 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
10 | Linnea Dunberg | 2000 | 424 | 34.38 | 1:12.21 | 1:50.97 | 2:30.37 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
11 | Liesel Williamsson | 2000 | 412 | 34.03 | 1:12.38 | 1:51.99 | 2:31.80 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
12 | Anna Lindberg | 2001 | 408 | 35.46 | 1:14.73 | 1:54.27 | 2:32.28 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
13 | Tuva Rosebrink | 2001 | 401 | 34.49 | 1:13.41 | 1:54.47 | 2:33.15 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
14 | Emma Elsius | 2000 | 399 | 35.52 | 1:14.56 | 1:55.07 | 2:33.34 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
15 | Michaela Johansson | 2000 | 395 | 35.71 | 1:15.02 | 1:55.19 | 2:33.97 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
16 | Rebecca Zerne | 2001 | 394 | 34.78 | 1:14.37 | 1:55.07 | 2:34.01 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
17 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 384 | 34.89 | 1:15.44 | 1:57.12 | 2:35.36 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
18 | Felicia Adamsson | 2000 | 381 | 35.28 | 1:15.41 | 1:56.34 | 2:35.73 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
19 | Fanny Odin | 2000 | 373 | 34.42 | 1:14.09 | 1:56.31 | 2:36.84 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
20 | Ebba Hultgren | 2000 | 363 | 35.66 | 1:16.69 | 1:58.85 | 2:38.34 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
21 | Sara Helgesson | 2000 | 353 | 35.92 | 1:17.25 | 1:59.03 | 2:39.86 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
22 | Elin Öberg | 2000 | 347 | 36.02 | 1:16.56 | 1:58.76 | 2:40.66 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
23 | Viktoria Sande | 2001 | 337 | 36.14 | 1:16.94 | 2:00.12 | 2:42.31 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
24 | Daniela Fredriksson | 2000 | 315 | 36.03 | 1:18.54 | 2:02.78 | 2:46.03 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
25 | Alicia Virgili | 2000 | 295 | 37.90 | 1:21.72 | 2:06.65 | 2:49.63 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Ida Larsson | 2002 | 421 | 35.14 | 1:14.13 | 1:54.05 | 2:30.73 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Johanna Andersson | 2002 | 419 | 34.94 | 1:13.18 | 1:53.00 | 2:30.89 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Linn Suchomel | 2003 | 391 | 35.23 | 1:14.12 | 1:54.90 | 2:34.46 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
4 | Lovisa Svensson | 2002 | 346 | 36.96 | 1:18.34 | 1:59.84 | 2:40.78 | |||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
5 | Cornelia Almqvist | 2002 | 309 | 36.92 | 1:18.91 | 2:03.19 | 2:47.10 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
6 | Emilia Karlberg | 2002 | 300 | 37.25 | 1:20.38 | 2:05.06 | 2:48.65 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Thea Carlsson | 2002 | 272 | 39.59 | 1:23.94 | 2:10.03 | 2:54.17 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
8 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 256 | 39.31 | 1:25.63 | 2:12.75 | 2:57.85 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 10:36 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Mattias Evaldsson | 1997 | 501 | 32.58 | 1:07.20 | 1:44.43 | 2:20.91 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
2 | Christopher Jedel | 1995 | 485 | 33.67 | 1:09.48 | 1:46.61 | 2:22.36 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Marcus Alexandersson | 1997 | 438 | 32.69 | 1:09.11 | 1:48.46 | 2:27.34 | |||
S77 Stenungsund | ||||||||||
4 | Niklas Sandberg | 1995 | 410 | 33.89 | 1:11.53 | 1:50.90 | 2:30.62 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 503 | 31.32 | 1:06.37 | 1:44.00 | 2:20.65 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Joel Eliasson | 1998 | 406 | 33.73 | 1:12.10 | 1:50.84 | 2:31.13 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Pontus Staudinger | 1998 | 393 | 35.22 | 1:13.67 | 1:53.80 | 2:32.71 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
4 | Marcus Wallén | 1999 | 364 | 37.00 | 1:16.59 | 1:57.46 | 2:36.67 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
5 | Johannes Andersson | 1999 | 357 | 36.41 | 1:16.69 | 1:58.10 | 2:37.66 | |||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
6 | Filip Schill-Örne | 1998 | 354 | 35.35 | 1:15.00 | 1:57.23 | 2:38.14 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Alexander Ekman | 1999 | 273 | 40.22 | 1:23.49 | 2:08.50 | 2:52.49 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Samuel Arvidsson | 1999 | 245 | 41.37 | 1:27.76 | 2:16.01 | 2:58.68 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | DSQ | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Robin Johansson | 2000 | 387 | 35.40 | 1:14.19 | 1:53.89 | 2:33.55 | |||
SK Stimmet | ||||||||||
2 | Robin Pettersson | 2000 | 373 | 35.68 | 1:15.54 | 1:56.02 | 2:35.44 | |||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
3 | Viktor Sjöström | 2001 | 324 | 38.09 | 1:19.39 | 2:02.26 | 2:42.89 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Sam Taheri | 2000 | 305 | 39.21 | 1:22.15 | 2:05.46 | 2:46.23 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | 296 | 39.21 | 1:21.44 | 2:05.05 | 2:47.82 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Harald Eriksson | 2000 | 290 | 39.54 | 1:23.15 | 2:07.01 | 2:48.92 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Kevin Norlin | 2000 | 269 | 40.08 | 1:23.96 | 2:09.53 | 2:53.35 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Balint Kis | 2001 | 259 | 41.37 | 1:26.25 | 2:11.14 | 2:55.52 | |||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
9 | Emil Tiger | 2000 | 231 | 42.88 | 1:29.68 | 2:15.70 | 3:02.20 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
10 | Jonatan Carlsson | 2001 | 230 | 42.22 | 1:30.12 | 2:17.92 | 3:02.45 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
11 | Jens Pettersson | 2001 | 224 | 43.77 | 1:30.69 | 2:18.95 | 3:04.26 | |||
S77 Stenungsund | ||||||||||
12 | Erik Josefson | 2000 | 202 | 44.93 | 1:34.08 | 2:22.55 | 3:10.63 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
13 | Eric Jigrup | 2000 | 178 | 44.92 | 1:37.58 | 2:30.22 | 3:18.62 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
- | Felix Schiöler | 2001 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
- | Gustav Vallin | 2001 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Erik Stensson | 2002 | 309 | 38.26 | 1:20.74 | 2:03.04 | 2:45.42 | |||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | 276 | 41.25 | 1:25.71 | 2:10.06 | 2:51.72 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Hugo Vaide | 2003 | 247 | 42.47 | 1:28.24 | 2:15.23 | 2:58.18 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | David Schuldt | 2002 | 198 | 45.24 | 1:35.25 | 2:27.35 | 3:11.89 | |||
SK Stimmet | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | 643 | 33.49 | 1:07.31 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Josefin Lewton | 1997 | 636 | 32.41 | 1:07.55 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
3 | Johanna Åberg | 1997 | 519 | 34.61 | 1:12.29 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Fanny Trollstad | 1997 | 497 | 35.24 | 1:13.35 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
5 | Saskia Kuhlins | 1996 | 476 | 35.31 | 1:14.43 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
6 | Elin Kvarnemar | 1995 | 434 | 36.54 | 1:16.73 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
7 | Mathilda Gärdesmed | 1994 | 394 | 38.05 | 1:19.26 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
8 | Sofie Jaensson | 1997 | 386 | 38.67 | 1:19.81 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
9 | Elvira Davidsson | 1996 | 374 | 39.10 | 1:20.60 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
10 | Aline Agnvall | 1997 | 337 | 40.13 | 1:23.49 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
11 | Elvira Trolltoft | 1997 | 336 | 39.66 | 1:23.52 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Jessica Wilson | 1996 | 335 | 38.72 | 1:23.61 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | 670 | 31.97 | 1:06.42 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
2 | Linnea Wranå | 1998 | 641 | 32.76 | 1:07.38 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
3 | Isabella Hong | 1998 | 567 | 34.12 | 1:10.21 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
4 | Elin Grenholm | 1999 | 514 | 35.09 | 1:12.52 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
5 | Ellen Lindeby | 1999 | 498 | 35.79 | 1:13.30 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
6 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 493 | 35.47 | 1:13.56 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Josefin Ossmyr | 1999 | 466 | 36.32 | 1:14.93 | |||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
8 | Matilda Klintberg | 1999 | 450 | 36.18 | 1:15.79 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Marta Qvirist | 1998 | 448 | 36.80 | 1:15.92 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
10 | Sara Olsson | 1999 | 447 | 36.41 | 1:16.00 | |||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
11 | Emma Taylor | 1998 | 403 | 38.12 | 1:18.66 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
12 | Gabriella Petersson | 1998 | 387 | 37.71 | 1:19.74 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
13 | Julia Virgili | 1998 | 384 | 38.14 | 1:19.93 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
14 | Emma Garmelius | 1999 | 374 | 39.75 | 1:20.64 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
15 | Wilma Hagmansson | 1999 | 368 | 39.65 | 1:21.04 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
16 | Sandra Lange | 1999 | 361 | 39.00 | 1:21.58 | |||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
17 | Namtip Bouklay | 1998 | 354 | 40.86 | 1:22.11 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
18 | Maja Karlsson | 1999 | 348 | 40.04 | 1:22.61 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
19 | Nathalie Johansson | 1999 | 344 | 40.03 | 1:22.87 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
20 | Carolina Borre | 1999 | 343 | 40.45 | 1:23.01 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
21 | Erica Staflund | 1999 | 340 | 40.49 | 1:23.23 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
22 | Matilda Larm | 1999 | 340 | 40.43 | 1:23.26 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
23 | Amanda Rinde | 1998 | 335 | 40.26 | 1:23.68 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
24 | Anna Reinholdz | 1999 | 332 | 40.37 | 1:23.86 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
25 | Matilda Pettersson | 1999 | 328 | 41.43 | 1:24.20 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
26 | Linnéa Ivansson | 1998 | 324 | 41.36 | 1:24.57 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
27 | Hanna Gertsson | 1999 | 307 | 41.21 | 1:26.12 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
28 | Kajsa Wensing | 1998 | 305 | 42.27 | 1:26.31 | |||||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
29 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 297 | 42.38 | 1:27.09 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
30 | Josefin Bering | 1999 | 296 | 42.80 | 1:27.13 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
31 | Wilma Ryrbo | 1999 | 281 | 42.66 | 1:28.73 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
32 | Julia Andersson Hult | 1998 | 274 | 43.84 | 1:29.42 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
33 | Josefin Sehmi | 1999 | 260 | 43.74 | 1:31.01 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
34 | Elin Andersson | 1999 | 230 | 45.81 | 1:34.81 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
- | Elin Gryte | 1999 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Tova Olsson | 2001 | 471 | 36.67 | 1:14.65 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Ida Swegmark | 2000 | 468 | 36.36 | 1:14.82 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Emmy Jämtin | 2000 | 450 | 36.45 | 1:15.80 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
4 | Wilma Roloff | 2000 | 433 | 37.84 | 1:16.80 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
5 | Frida Ljungberg | 2000 | 419 | 37.86 | 1:17.61 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
6 | Frida Rödin | 2000 | 401 | 37.34 | 1:18.76 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Klara Tistrand | 2001 | 400 | 39.13 | 1:18.84 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | Elin Lokrantz | 2000 | 390 | 37.98 | 1:19.50 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
8 | Kajsa Svensson | 2000 | 390 | 37.81 | 1:19.50 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
10 | Michaela Johansson | 2000 | 370 | 39.55 | 1:20.90 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
11 | Tuva Rosebrink | 2001 | 368 | 38.91 | 1:21.09 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
12 | Rebecka Dagberg | 2000 | 358 | 39.64 | 1:21.79 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
13 | Rebecca Zerne | 2001 | 351 | 40.06 | 1:22.35 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
14 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 349 | 40.95 | 1:22.50 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
15 | Fanny Odin | 2000 | 343 | 39.97 | 1:22.98 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
16 | Liesel Williamsson | 2000 | 337 | 40.43 | 1:23.48 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
17 | Klara Stigsson | 2001 | 329 | 41.33 | 1:24.11 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
18 | Maike Kuhlins | 2000 | 328 | 41.71 | 1:24.19 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
19 | Emma Lundgren | 2000 | 321 | 41.41 | 1:24.82 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
20 | Elin Gustafsson | 2000 | 315 | 42.13 | 1:25.37 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
21 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | 310 | 41.71 | 1:25.86 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
22 | Clara Sundqvist | 2001 | 309 | 42.35 | 1:25.92 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
23 | Elin Öberg | 2000 | 305 | 41.34 | 1:26.30 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
24 | Ida Hamberg | 2000 | 303 | 42.11 | 1:26.53 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
25 | Daniela Fredriksson | 2000 | 300 | 41.77 | 1:26.73 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
26 | Linnea Reuterberg | 2001 | 300 | 42.24 | 1:26.74 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
27 | Sara Helgesson | 2000 | 296 | 42.48 | 1:27.15 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
28 | Ebba Hultgren | 2000 | 290 | 42.33 | 1:27.72 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
29 | Alicia Virgili | 2000 | 283 | 42.29 | 1:28.46 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
30 | Emma Vileus | 2001 | 282 | 42.17 | 1:28.59 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
31 | Nathalie Grahn | 2000 | 269 | 43.49 | 1:29.96 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
32 | Ellen Premmert | 2001 | 268 | 42.23 | 1:30.05 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
33 | Sara Westholm | 2001 | 268 | 42.87 | 1:30.07 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
34 | Carolina Kvarnhäll | 2000 | 267 | 44.40 | 1:30.17 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
35 | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | 261 | 43.45 | 1:30.85 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
36 | Ellen Olofsson | 2000 | 253 | 45.44 | 1:31.78 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
37 | Maja Hedström | 2001 | 233 | 43.84 | 1:34.34 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
38 | Julia Hedström | 2000 | 231 | 45.77 | 1:34.71 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
39 | Therese Pålsson | 2001 | 229 | 47.50 | 1:34.90 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
40 | Emma Mickelsson | 2001 | 227 | 45.32 | 1:35.21 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
41 | Erika Grüneberger | 2001 | 213 | 47.03 | 1:37.20 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
42 | Yulia Smirnova | 2001 | 207 | 47.67 | 1:38.20 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
43 | Clara Balslev | 2001 | 203 | 45.30 | 1:38.73 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
44 | Tove Johansson | 2000 | 193 | 51.76 | 1:40.47 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
45 | Zabrina Lindblad | 2000 | 172 | 50.06 | 1:44.42 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Majja Vaara | 2000 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Emma Elsius | 2000 | DSQ | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Mellie Wijk | 2002 | 376 | 40.37 | 1:20.49 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Johanna Andersson | 2002 | 350 | 40.71 | 1:22.44 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Alexandra Schyum | 2002 | 329 | 42.16 | 1:24.14 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
4 | Tilde Morin | 2002 | 329 | 41.04 | 1:24.16 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Alva Back | 2002 | 303 | 42.30 | 1:26.53 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
6 | Lovisa Svensson | 2002 | 277 | 43.42 | 1:29.09 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
7 | Nora Lidbom | 2002 | 276 | 45.63 | 1:29.17 | |||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
8 | Ida Larsson | 2002 | 271 | 44.01 | 1:29.73 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Petronella Ottosson | 2002 | 270 | 44.90 | 1:29.90 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Cornelia Almqvist | 2002 | 261 | 44.02 | 1:30.94 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
11 | Wilma Bergman | 2002 | 256 | 45.47 | 1:31.49 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
12 | Hanna Lindström | 2002 | 231 | 46.89 | 1:34.68 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
13 | Karin Widerberg | 2003 | 229 | 46.69 | 1:34.88 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Hannah Fritz | 2003 | 226 | 47.94 | 1:35.38 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Thea Carlsson | 2002 | 222 | 47.64 | 1:35.88 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
16 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 207 | 47.21 | 1:38.20 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Matilda Bengtsson | 2002 | 201 | 47.55 | 1:39.08 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
18 | Erica Ivansson | 2003 | 190 | 50.36 | 1:40.97 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Ebba Davidsson | 2003 | 183 | 48.72 | 1:42.35 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
20 | Tuva Bjarme | 2002 | 141 | 52.76 | 1:51.44 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Clara Laurell | 2004 | 135 | 54.04 | 1:53.22 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Emilia Hedman | 2003 | 125 | 55.80 | 1:56.21 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Elsa Jonsson | 2004 | 123 | 55.55 | 1:56.83 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 115 | 57.02 | 1:59.48 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Zella Eklöv | 2002 | 114 | 59.81 | 1:59.82 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
26 | Ella Ljungdahl | 2004 | 104 | 1:00.78 | 2:03.52 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Ellen Gullberg | 2005 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Isabella Tudt | 2002 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Elsa Mossberger | 2002 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Elsa Wahlbeck | 2002 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 12:27 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Filip Holmqvist | 1994 | 593 | 29.90 | 1:06.18 | 1:45.92 | 2:15.62 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Robin Fröstberg | 1996 | 489 | 30.74 | 1:11.25 | 1:50.91 | 2:24.66 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
3 | Mathias Petrusson | 1993 | 463 | 28.37 | 1:06.73 | 1:52.92 | 2:27.32 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
4 | Niklas Sandberg | 1995 | 443 | 31.26 | 1:10.99 | 1:56.10 | 2:29.45 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | 393 | 31.14 | 1:12.44 | 2:02.42 | 2:35.54 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
6 | Daniel Ojaste | 1994 | 370 | 31.28 | 1:14.64 | 2:00.72 | 2:38.68 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
7 | Viktor Jändel | 1996 | 355 | 32.06 | 1:14.41 | 2:05.30 | 2:40.89 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
8 | Sean Jentz | 1996 | 341 | 32.47 | 1:15.81 | 2:05.85 | 2:43.07 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
9 | Arvid Lundgren | 1997 | 313 | 34.95 | 1:22.90 | 2:08.92 | 2:47.82 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
- | Jeremy Peter | 1988 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 575 | 29.41 | 1:05.25 | 1:45.78 | 2:17.03 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Tor Leander | 1999 | 502 | 31.27 | 1:08.14 | 1:51.83 | 2:23.37 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Alfred Löfgren | 1998 | 467 | 30.82 | 1:08.90 | 1:53.47 | 2:26.92 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Anton Dahlgren | 1999 | 460 | 33.03 | 1:12.53 | 1:54.60 | 2:27.64 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
5 | Pär Börjeson | 1998 | 438 | 31.31 | 1:12.53 | 1:53.65 | 2:30.05 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | 431 | 33.24 | 1:11.92 | 1:55.56 | 2:30.87 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
7 | Samuel Rudqvist | 1999 | 425 | 32.56 | 1:11.89 | 1:58.31 | 2:31.54 | |||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
8 | Philip Bergstedt | 1998 | 405 | 31.33 | 1:10.79 | 1:58.22 | 2:34.05 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
9 | Filip Schill-Örne | 1998 | 374 | 32.63 | 1:12.00 | 2:01.08 | 2:38.19 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
10 | Max Karlsson | 1999 | 365 | 33.44 | 1:16.77 | 2:04.76 | 2:39.43 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Erik Ottosson | 1999 | 363 | 33.47 | 1:15.11 | 2:04.08 | 2:39.76 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Marcus Wallén | 1999 | 350 | 35.31 | 1:15.89 | 2:05.87 | 2:41.71 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
13 | Gustav Johansson | 1999 | 298 | 36.70 | 1:22.49 | 2:15.52 | 2:50.61 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Erik Brink | 1999 | 295 | 38.61 | 1:27.23 | 2:11.41 | 2:51.15 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
15 | Karl Wallenberg | 1998 | 287 | 35.99 | 1:21.90 | 2:12.00 | 2:52.80 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
16 | Sebastian Svensson | 1999 | 262 | 38.87 | 1:25.96 | 2:18.09 | 2:58.00 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
17 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 235 | 37.31 | 1:25.88 | 2:21.57 | 3:04.57 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
18 | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | 232 | 39.91 | 1:26.66 | 2:26.08 | 3:05.38 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
19 | Hugo Bergman | 1999 | 228 | 43.75 | 1:35.77 | 2:26.45 | 3:06.57 | |||
S77 Stenungsund | ||||||||||
20 | Ludvig Sohlberg | 1999 | 227 | 43.03 | 1:33.94 | 2:29.24 | 3:06.86 | |||
Simklubben Götene | ||||||||||
- | Jacob Olsson | 1998 | DNS | |||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
- | David Manea | 1999 | DSQ | |||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
- | Johan Persson | 1998 | DSQ | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
- | Rickard Pettersson | 1998 | DSQ | |||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | David Wollersjö | 2000 | 434 | 33.53 | 1:14.44 | 1:57.50 | 2:30.54 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
2 | Tobias Åberg | 2000 | 420 | 31.97 | 1:12.44 | 1:55.44 | 2:32.13 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Sebastian Petersson | 2000 | 400 | 32.29 | 1:11.56 | 1:59.03 | 2:34.70 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | William Kerman | 2001 | 373 | 33.69 | 1:14.94 | 2:02.60 | 2:38.27 | |||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
5 | Daniel Någård | 2001 | 345 | 34.14 | 1:18.62 | 2:02.94 | 2:42.47 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Jonas Malmring | 2001 | 331 | 32.93 | 1:17.08 | 2:09.10 | 2:44.78 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
7 | Robin Johansson | 2000 | 327 | 37.88 | 1:17.98 | 2:07.96 | 2:45.34 | |||
SK Stimmet | ||||||||||
8 | Harald Eriksson | 2000 | 326 | 35.65 | 1:19.98 | 2:06.70 | 2:45.61 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Viktor Sjöström | 2001 | 317 | 36.98 | 1:18.63 | 2:10.76 | 2:47.12 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
10 | Elias Hyvönen | 2000 | 310 | 38.10 | 1:25.59 | 2:08.79 | 2:48.44 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
11 | Max Lundberg | 2001 | 297 | 37.86 | 1:22.32 | 2:15.38 | 2:50.85 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
12 | Filip Johansson | 2000 | 294 | 33.99 | 1:19.21 | 2:12.63 | 2:51.36 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
13 | Alexander Fredholm | 2001 | 292 | 35.64 | 1:20.83 | 2:12.35 | 2:51.72 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
14 | Axel Gustavsson | 2000 | 291 | 37.12 | 1:23.72 | 2:12.90 | 2:52.01 | |||
Simklubben Götene | ||||||||||
15 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | 257 | 34.12 | 1:20.34 | 2:17.94 | 2:59.13 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
16 | Alexander Berglund | 2000 | 257 | 38.32 | 1:26.43 | 2:19.37 | 2:59.18 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
17 | Carl Uddgren | 2001 | 253 | 42.83 | 1:30.51 | 2:21.08 | 3:00.20 | |||
SK Stimmet | ||||||||||
18 | Hampus Johannesson | 2000 | 243 | 40.49 | 1:29.81 | 2:22.99 | 3:02.67 | |||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
19 | Zacharias Olausson | 2000 | 230 | 41.08 | 1:32.87 | 2:23.87 | 3:05.98 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
20 | Leo Iséni | 2001 | 229 | 40.07 | 1:27.39 | 2:23.65 | 3:06.20 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
21 | Hampus Dahlgren | 2001 | 223 | 42.51 | 1:33.54 | 2:26.25 | 3:07.90 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
22 | Dennis Andersson | 2001 | 216 | 43.94 | 1:30.10 | 2:28.75 | 3:09.98 | |||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
23 | Balint Kis | 2001 | 193 | 45.03 | 1:34.52 | 2:31.71 | 3:16.96 | |||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
24 | Noah Gustafsson | 2000 | 188 | 45.84 | 1:39.89 | 2:36.30 | 3:18.69 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
25 | Jens Pettersson | 2001 | 187 | 45.54 | 1:35.41 | 2:36.48 | 3:19.29 | |||
S77 Stenungsund | ||||||||||
26 | Jonathan Einarsson | 2001 | 180 | 43.33 | 1:32.75 | 2:38.38 | 3:21.84 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
27 | Oliver Torbjörnsson | 2001 | 166 | 46.02 | 1:38.01 | 2:42.19 | 3:27.09 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Erik Storberg | 2000 | DNS | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 345 | 34.83 | 1:17.09 | 2:03.61 | 2:42.52 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | 262 | 40.36 | 1:26.69 | 2:22.26 | 2:58.06 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Elliot Nyström | 2002 | 261 | 37.76 | 1:25.24 | 2:21.70 | 2:58.24 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
4 | Finn Gaudenz | 2002 | 246 | 39.53 | 1:28.86 | 2:20.63 | 3:01.85 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Carl Storberg | 2002 | 178 | 46.28 | 1:39.13 | 2:39.53 | 3:22.55 | |||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
6 | David Schuldt | 2002 | 174 | 47.36 | 1:37.27 | 2:43.48 | 3:23.94 | |||
SK Stimmet | ||||||||||
7 | David Hultberg | 2002 | 174 | 45.99 | 1:36.45 | 2:38.45 | 3:23.95 | |||
SK Stimmet | ||||||||||
8 | Anton Swedblom | 2002 | 156 | 44.93 | 1:38.45 | 2:42.57 | 3:31.63 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Gustaf Jonsson | 2003 | 146 | 48.01 | 1:43.82 | 2:46.80 | 3:36.45 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Axel Vaide | 2005 | 136 | 49.04 | 1:48.40 | 2:53.91 | 3:41.64 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Simon Gunnarsson | 2002 | 119 | 1:00.28 | 1:59.58 | 3:00.21 | 3:51.30 | |||
SK Stimmet | ||||||||||
- | Walter Hero | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 12:27 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 12:41 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 8, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Sofia Lindholm | 1993 | 643 | 1:08.96 | 2:32.33 | 4:01.98 | 5:10.85 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Rebecca Håkansson | 1996 | 616 | 1:11.36 | 2:32.37 | 4:02.67 | 5:15.41 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Amanda Magnusson | 1999 | 523 | 1:13.75 | 2:39.25 | 4:16.20 | 5:32.98 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Gina Hvarfvenius | 1997 | 523 | 1:15.20 | 2:39.35 | 4:17.12 | 5:33.12 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Kamelia Gradinarska | 2001 | 508 | 1:13.11 | 2:39.78 | 4:19.73 | 5:36.37 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Lena Westerlund | 1998 | 392 | 1:25.91 | 2:58.61 | 4:45.17 | 6:06.58 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
7 | Wilma Andersson | 1998 | 371 | 1:28.56 | 3:03.72 | 4:48.20 | 6:13.47 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
8 | Linn Suchomel | 2003 | 369 | 1:26.72 | 3:01.52 | 4:51.51 | 6:14.08 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
9 | Anna Sjölund | 2000 | 365 | 1:19.00 | 2:55.77 | 4:46.33 | 6:15.30 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
10 | Molly Bengtsson | 2001 | 304 | 1:33.50 | 3:22.80 | 5:10.53 | 6:39.19 | |||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
11 | Sara Westholm | 2001 | 272 | 1:39.23 | 3:28.19 | 5:14.68 | 6:53.96 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
12 | Matilda Bengtsson | 2002 | 254 | 1:49.51 | 3:41.68 | 5:33.52 | 7:03.73 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
13 | Tilda Conradsson | 1999 | 251 | 1:37.68 | 3:33.12 | 5:33.91 | 7:05.37 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
14 | Clara Balslev | 2001 | 232 | 1:53.07 | 3:46.41 | 5:44.25 | 7:16.82 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Cornelia Almqvist | 2002 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Tilde Persson | 2001 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 12:41 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 13:10 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 9, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | Tid | Status | ||
Förening | ||||||||||
1 | Varberg 1 | 1995 | 3:56.51 | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Nike Kruners | 1996 | 28.76 | 59.78 | 59.78 | ||||||
Jakob Sundén | 1995 | 26.39 | 57.25 | 1:57.03 | ||||||
Mathilda Gärdesmed | 1994 | 29.22 | 1:02.15 | 2:59.18 | ||||||
Robin Sandgren | 1997 | 27.65 | 57.33 | 3:56.51 | ||||||
2 | Spårvägen 1 Mix [1998] | 1998 | 3:56.66 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Malin Wallén | 1997 | 30.64 | 1:03.08 | 1:03.08 | ||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 25.81 | 54.45 | 1:57.53 | ||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 29.01 | 1:00.78 | 2:58.31 | ||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 26.87 | 58.35 | 3:56.66 | ||||||
3 | Kalmar Sim Lag1 Mix | 0 | 3:59.77 | |||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Miranda Arvidsson | 1998 | 28.10 | 59.16 | 59.16 | ||||||
Mattias Evaldsson | 1997 | 27.41 | 59.00 | 1:58.16 | ||||||
Robin Fröstberg | 1996 | 28.05 | 1:00.15 | 2:58.31 | ||||||
Josefin Lewton | 1997 | 29.20 | 1:01.46 | 3:59.77 | ||||||
4 | Kungälv Mix | 0 | 4:01.27 | |||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
Johan Hildesson | 1992 | 26.98 | 55.31 | 55.31 | ||||||
Sebastian Pettersson | 1994 | 25.65 | 54.97 | 1:50.28 | ||||||
Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | 29.71 | 1:03.94 | 2:54.22 | ||||||
Isabella Brogren | 1999 | 31.54 | 1:07.05 | 4:01.27 | ||||||
5 | Spårvägen 2 Mix [1998] | 1998 | 4:06.30 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Kristoffer Wallenbro | 1997 | 29.37 | 1:01.13 | 1:01.13 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 29.45 | 1:02.30 | 2:03.43 | ||||||
Lovisa Malmgren | 1997 | 30.01 | 1:02.78 | 3:06.21 | ||||||
Daniel Ojaste | 1994 | 28.10 | 1:00.09 | 4:06.30 | ||||||
6 | Kalmar Sim Lag2 Mix | 0 | 4:08.97 | |||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Linnea Wranå | 1998 | 30.19 | 1:02.87 | 1:02.87 | ||||||
Anton Hong | 2000 | 29.57 | 1:02.72 | 2:05.59 | ||||||
Isabella Hong | 1998 | 29.90 | 1:03.19 | 3:08.78 | ||||||
Alexander Lundgren | 1997 | 29.20 | 1:00.19 | 4:08.97 | ||||||
7 | Alingsås Mix | 0 | 4:12.76 | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
Philip Bergstedt | 1998 | 29.37 | 1:00.77 | 1:00.77 | ||||||
Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 30.14 | 1:04.07 | 2:04.84 | ||||||
Sanna Lygnestrand | 1999 | 31.20 | 1:05.42 | 3:10.26 | ||||||
David Wollersjö | 2000 | 29.73 | 1:02.50 | 4:12.76 | ||||||
8 | Spårvägen 3 Mix [1998] | 1998 | 4:14.39 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 29.32 | 1:02.02 | 1:02.02 | ||||||
David Holm-Reise | 1997 | 29.20 | 1:02.11 | 2:04.13 | ||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 30.18 | 1:03.86 | 3:07.99 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 30.79 | 1:06.40 | 4:14.39 | ||||||
9 | Kbss Lag 2 | 1990 | 4:14.81 | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Oskar Örne | 1999 | 28.53 | 59.71 | 59.71 | ||||||
Filip Schill-Örne | 1998 | 29.58 | 1:03.48 | 2:03.19 | ||||||
Hanna Rostén | 1997 | 30.62 | 1:04.88 | 3:08.07 | ||||||
Amanda Rinde | 1998 | 31.51 | 1:06.74 | 4:14.81 | ||||||
10 | Kbss Lag 1 | 1990 | 4:14.98 | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gina Hvarfvenius | 1997 | 33.91 | 1:10.42 | 1:10.42 | ||||||
Malin Andersson | 1999 | 31.58 | 1:06.92 | 2:17.34 | ||||||
Anton Johansson | 1996 | 27.49 | 58.21 | 3:15.55 | ||||||
Niklas Sandberg | 1995 | 28.17 | 59.43 | 4:14.98 | ||||||
11 | Varberg 2 | 1999 | 4:15.74 | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Gustav Andersson | 1994 | 30.62 | 1:06.68 | 1:06.68 | ||||||
Elin Kvarnemar | 1995 | 28.45 | 1:01.79 | 2:08.47 | ||||||
Anton Dahlgren | 1999 | 29.46 | 1:01.39 | 3:09.86 | ||||||
Linnea Kobel | 1996 | 30.56 | 1:05.88 | 4:15.74 | ||||||
12 | Spårvägen 4 Mix [2000] | 2000 | 4:19.98 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Erik Ottosson | 1999 | 31.37 | 1:05.34 | 1:05.34 | ||||||
Elin Grenholm | 1999 | 31.15 | 1:05.66 | 2:11.00 | ||||||
Fredrik Voigt | 1998 | 30.70 | 1:03.28 | 3:14.28 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 30.70 | 1:05.70 | 4:19.98 | ||||||
13 | Vellinge-N Mix 2 | 0 | 4:22.21 | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Filip Henriksson | 1998 | 29.05 | 1:00.85 | 1:00.85 | ||||||
Matilda Klintberg | 1999 | 30.18 | 1:03.57 | 2:04.42 | ||||||
Johan Persson | 1998 | 33.14 | 1:09.01 | 3:13.43 | ||||||
Frida Rödin | 2000 | 32.00 | 1:08.78 | 4:22.21 | ||||||
14 | Skövde SS Mix 1 | 2001 | 4:23.25 | |||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
Pontus Staudinger | 1998 | 29.70 | 1:03.27 | 1:03.27 | ||||||
Emma Lundgren | 2000 | 31.89 | 1:06.71 | 2:09.98 | ||||||
Marcus Wallén | 1999 | 31.03 | 1:05.05 | 3:15.03 | ||||||
Erica Staflund | 1999 | 32.20 | 1:08.22 | 4:23.25 | ||||||
15 | Trollhätta Mix | 0 | 4:24.60 | |||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
Samuel Rudqvist | 1999 | 29.22 | 1:00.01 | 1:00.01 | ||||||
Hampus Johannesson | 2000 | 33.12 | 1:09.71 | 2:09.72 | ||||||
Kajsa Svensson | 2000 | 32.07 | 1:07.97 | 3:17.69 | ||||||
Elin Lokrantz | 2000 | 32.03 | 1:06.91 | 4:24.60 | ||||||
16 | Södertörn Mix | 1999 | 4:25.77 | |||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
Viktor Jändel | 1996 | 30.79 | 1:04.33 | 1:04.33 | ||||||
Felicia Adamsson | 2000 | 33.14 | 1:09.55 | 2:13.88 | ||||||
Karl Wallenberg | 1998 | 30.83 | 1:06.04 | 3:19.92 | ||||||
Rebecca Zerne | 2001 | 30.95 | 1:05.85 | 4:25.77 | ||||||
17 | Spårvägen 6 Mix [2000] | 2000 | 4:26.79 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Rikard Arnebjer | 2000 | 31.04 | 1:06.94 | 1:06.94 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 30.69 | 1:06.07 | 2:13.01 | ||||||
Caroline Adlerborn | 1998 | 31.60 | 1:07.36 | 3:20.37 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 31.24 | 1:06.42 | 4:26.79 | ||||||
18 | Falkenberg Mix 1 | 2000 | 4:39.67 | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Anton Berglund | 1995 | 31.34 | 1:08.13 | 1:08.13 | ||||||
Jelka Feldhusen | 1998 | 33.05 | 1:09.90 | 2:18.03 | ||||||
Nathalie Johansson | 1999 | 35.42 | 1:14.65 | 3:32.68 | ||||||
Johannes Andersson | 1999 | 31.49 | 1:06.99 | 4:39.67 | ||||||
19 | Varberg 3 | 2000 | 4:40.07 | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Daniel Andersson | 1999 | 33.51 | 1:10.97 | 1:10.97 | ||||||
Linnea Dunberg | 2000 | 30.91 | 1:06.33 | 2:17.30 | ||||||
Erik Josefson | 2000 | 33.47 | 1:10.40 | 3:27.70 | ||||||
Matilda Pettersson | 1999 | 34.45 | 1:12.37 | 4:40.07 | ||||||
20 | Spårvägen 5 Mix [2000] | 2000 | 4:40.67 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | 33.63 | 1:10.54 | 1:10.54 | ||||||
Julia Nilsson | 1999 | 32.10 | 1:09.41 | 2:19.95 | ||||||
Alexander Berglund | 2000 | 34.08 | 1:14.46 | 3:34.41 | ||||||
Saskia Kuhlins | 1996 | 31.06 | 1:06.26 | 4:40.67 | ||||||
21 | Värnamo Simsällskap | 1993 | 4:43.08 | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
Jessica Wilson | 1996 | 32.48 | 1:09.82 | 1:09.82 | ||||||
Lovisa Svensson | 2002 | 35.79 | 1:15.97 | 2:25.79 | ||||||
Erik Stensson | 2002 | 32.37 | 1:08.31 | 3:34.10 | ||||||
Noah Svensson | 1999 | 33.04 | 1:08.98 | 4:43.08 | ||||||
22 | SK Stimmet Mix | 2001 | 4:50.38 | |||||||
SK Stimmet | ||||||||||
Robin Johansson | 2000 | 32.26 | 1:06.72 | 1:06.72 | ||||||
Kinga Szczesniak | 2001 | 35.50 | 1:14.69 | 2:21.41 | ||||||
Carl Uddgren | 2001 | 35.88 | 1:17.32 | 3:38.73 | ||||||
Klara Stigsson | 2001 | 34.70 | 1:11.65 | 4:50.38 | ||||||
23 | Varberg 4 | 2001 | 4:51.79 | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Hampus Dahlgren | 2001 | 35.53 | 1:13.72 | 1:13.72 | ||||||
Ebba Hultgren | 2000 | 34.27 | 1:13.55 | 2:27.27 | ||||||
Erik Brink | 1999 | 34.38 | 1:13.08 | 3:40.35 | ||||||
Michaela Johansson | 2000 | 34.39 | 1:11.44 | 4:51.79 | ||||||
24 | Falkenberg Mix 2 | 1999 | 5:41.30 | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Martin Ettberger | 2001 | 37.17 | 1:22.81 | 1:22.81 | ||||||
Yulia Smirnova | 2001 | 41.30 | 1:29.42 | 2:52.23 | ||||||
Maja Feldhusen | 2003 | 42.79 | 1:32.84 | 4:25.07 | ||||||
Dennis Andersson | 2001 | 35.35 | 1:16.23 | 5:41.30 | ||||||
25 | Falkenberg Mix 3 | 2002 | 6:15.47 | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
David Polyushkin | 2002 | 40.94 | 1:27.32 | 1:27.32 | ||||||
Ebba Davidsson | 2003 | 46.36 | 1:42.43 | 3:09.75 | ||||||
Alma Larsson | 2004 | 45.12 | 1:40.06 | 4:49.81 | ||||||
Carl Storberg | 2002 | 40.53 | 1:25.66 | 6:15.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 13:10 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 10, 50m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Carolina Elvind | 1994 | 600 | 28.13 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
2 | Nike Kruners | 1996 | 595 | 28.21 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | 588 | 28.32 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
4 | Josefin Lewton | 1997 | 562 | 28.75 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
5 | Fanny Trollstad | 1997 | 550 | 28.95 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
6 | Mathilda Gärdesmed | 1994 | 543 | 29.07 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
7 | Rebecca Håkansson | 1996 | 541 | 29.12 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Johanna Åberg | 1997 | 516 | 29.58 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
8 | Klara Wallenbro | 1997 | 516 | 29.58 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
10 | Elin Kvarnemar | 1995 | 504 | 29.81 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
11 | Klara Ohlson | 1997 | 478 | 30.33 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
12 | Elvira Davidsson | 1996 | 473 | 30.44 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
13 | Linnea Kobel | 1996 | 472 | 30.47 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
14 | Saskia Kuhlins | 1996 | 448 | 30.99 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
15 | Sofie Jaensson | 1997 | 440 | 31.18 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
16 | Julia Karlsson | 1997 | 432 | 31.39 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
17 | Jessica Wilson | 1996 | 423 | 31.60 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
18 | Josefin Öster | 1997 | 421 | 31.66 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
19 | Amanda Johansson | 1997 | 413 | 31.84 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
20 | Aline Agnvall | 1997 | 391 | 32.45 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
21 | Benedicte Balslev | 1997 | 314 | 34.90 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Hanna Rostén | 1997 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Liz Hansson | 1988 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 10, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | 608 | 28.01 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
2 | Alice Lindhé | 1999 | 571 | 28.60 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Emma Sundstedt | 1998 | 555 | 28.87 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
4 | Linnea Wranå | 1998 | 542 | 29.09 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
5 | Josefin Ossmyr | 1999 | 539 | 29.15 | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
6 | Matilda Klintberg | 1999 | 529 | 29.34 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Sara Olsson | 1999 | 491 | 30.07 | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
8 | Amanda Rinde | 1998 | 484 | 30.22 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
9 | Isabella Brogren | 1999 | 447 | 31.03 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
10 | Matilda Larm | 1999 | 444 | 31.09 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
11 | Gabriella Petersson | 1998 | 412 | 31.87 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Josefin Bering | 1999 | 404 | 32.09 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
13 | Julia Virgili | 1998 | 389 | 32.49 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
14 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 387 | 32.56 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Moa Gustafsson | 1999 | 384 | 32.63 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
16 | Karolina Alvekrans | 1998 | 376 | 32.85 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
17 | Anna Reinholdz | 1999 | 374 | 32.93 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
18 | Emma Taylor | 1998 | 373 | 32.95 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
19 | Jelka Feldhusen | 1998 | 367 | 33.13 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
20 | Lovisa Faarinen | 1999 | 363 | 33.25 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
21 | Josefin Sehmi | 1999 | 359 | 33.37 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
22 | Nathalie Johansson | 1999 | 353 | 33.57 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
23 | Hanna Gertsson | 1999 | 325 | 34.50 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
24 | Wilma Ryrbo | 1999 | 324 | 34.55 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
25 | Carolina Borre | 1999 | 320 | 34.66 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
26 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 305 | 35.23 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
27 | Julia Andersson Hult | 1998 | 298 | 35.49 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
28 | Elin Andersson | 1999 | 285 | 36.03 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
Gren 10, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Katrine Stampe | 2000 | 533 | 29.25 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
2 | Tova Olsson | 2001 | 523 | 29.44 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Olivia Rudqvist | 2000 | 522 | 29.46 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | 489 | 30.11 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
5 | Rebecca Zerne | 2001 | 468 | 30.56 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
6 | Klara Tistrand | 2001 | 456 | 30.81 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Emma Lundgren | 2000 | 450 | 30.95 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
8 | Camille Erichsen | 2001 | 442 | 31.15 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
9 | Emmy Jämtin | 2000 | 438 | 31.24 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
10 | Emma Elsius | 2000 | 426 | 31.53 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Thit Bondo | 2000 | 423 | 31.61 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
12 | Elin Lokrantz | 2000 | 412 | 31.89 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
13 | Julie Stampe Meier | 2001 | 408 | 31.99 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
14 | Sara Westholm | 2001 | 403 | 32.11 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
15 | Anna Sjölund | 2000 | 401 | 32.16 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
16 | Klara Stigsson | 2001 | 395 | 32.34 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
17 | Frida Ljungberg | 2000 | 388 | 32.51 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
18 | Rebecka Dagberg | 2000 | 384 | 32.62 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
19 | Frida Rödin | 2000 | 382 | 32.70 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
19 | Tuva Rosebrink | 2001 | 382 | 32.70 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
21 | Line Hanghøj Kjeldgaard | 2000 | 379 | 32.78 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
22 | Clara Marie Juhlert | 2000 | 374 | 32.92 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
23 | Elsa Jörstam | 2001 | 372 | 32.98 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
24 | Fanny Odin | 2000 | 370 | 33.05 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
25 | Emma Vileus | 2001 | 365 | 33.18 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
26 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 363 | 33.26 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
27 | Ebba Hultgren | 2000 | 355 | 33.49 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
28 | Alicia Virgili | 2000 | 352 | 33.60 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
29 | Sara Helgesson | 2000 | 351 | 33.61 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
30 | Anna Hamrin | 2000 | 346 | 33.77 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
31 | Elin Gustafsson | 2000 | 343 | 33.90 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
32 | Daniela Fredriksson | 2000 | 342 | 33.91 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
33 | Maike Kuhlins | 2000 | 329 | 34.37 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
34 | Clara Sundqvist | 2001 | 327 | 34.42 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
35 | Viktoria Sande | 2001 | 324 | 34.52 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
36 | Ellen Premmert | 2001 | 321 | 34.64 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
37 | Clara Balslev | 2001 | 317 | 34.77 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
38 | Anna Lindberg | 2001 | 317 | 34.79 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
39 | Linnea Reuterberg | 2001 | 317 | 34.80 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
40 | Molly Bengtsson | 2001 | 314 | 34.91 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
41 | Therese Baltzarsson | 2001 | 312 | 34.96 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
42 | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | 311 | 35.01 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
43 | Ellen Olofsson | 2000 | 307 | 35.15 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
44 | Therese Pålsson | 2001 | 305 | 35.25 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
45 | Kinga Szczesniak | 2001 | 298 | 35.52 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
46 | Tove Johansson | 2000 | 295 | 35.63 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
47 | Emma Wetteskog | 2001 | 291 | 35.78 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
48 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | 286 | 35.99 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
49 | Julia Hedström | 2000 | 276 | 36.43 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
50 | Elsa Rehn | 2000 | 272 | 36.61 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
51 | Emma Mickelsson | 2001 | 262 | 37.04 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
52 | Carolina Kvarnhäll | 2000 | 260 | 37.14 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
53 | Maja Hedström | 2001 | 255 | 37.42 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
54 | Yulia Smirnova | 2001 | 237 | 38.32 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
55 | Zabrina Lindblad | 2000 | 192 | 41.11 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
56 | Linn Andersson | 2000 | 155 | 44.12 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Sophia Stickel | 2001 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 10, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Mellie Wijk | 2002 | 432 | 31.37 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Tilde Morin | 2002 | 428 | 31.47 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Ida Larsson | 2002 | 395 | 32.33 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Petronella Ottosson | 2002 | 343 | 33.90 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Alva Back | 2002 | 342 | 33.91 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
6 | Cornelia Almqvist | 2002 | 341 | 33.96 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
7 | Lisa Bergman | 2002 | 319 | 34.71 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
8 | Julia Wollentz | 2002 | 316 | 34.83 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 311 | 35.00 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Karin Widerberg | 2003 | 309 | 35.08 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Hanna Lindström | 2002 | 295 | 35.62 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
12 | Lovisa Svensson | 2002 | 294 | 35.66 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
13 | Molly Stranne | 2002 | 291 | 35.77 | ||||||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
14 | Thea Carlsson | 2002 | 283 | 36.13 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
15 | Hannah Fritz | 2003 | 283 | 36.14 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Nora Lidbom | 2002 | 283 | 36.14 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
17 | Matilda Bengtsson | 2002 | 275 | 36.46 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
18 | Wilma Bergman | 2002 | 266 | 36.89 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
19 | Clara Laurell | 2004 | 230 | 38.72 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Henna Kjaergaard | 2003 | 228 | 38.82 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Maja Feldhusen | 2003 | 225 | 38.97 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
22 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 208 | 39.99 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Tuva Bjarme | 2002 | 179 | 42.03 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Ella Ljungdahl | 2004 | 177 | 42.20 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Sofia Berander | 2003 | 177 | 42.20 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
26 | Elsa Mossberger | 2002 | 172 | 42.65 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Erica Ivansson | 2003 | 169 | 42.86 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | Emilia Hedman | 2003 | 164 | 43.32 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Ebba Davidsson | 2003 | 159 | 43.74 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
30 | Elsa Jonsson | 2004 | 159 | 43.76 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 154 | 44.20 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
32 | Matilda Waide | 2005 | 150 | 44.59 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
33 | Lina Dahlgren | 2005 | 146 | 45.02 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
34 | Alma Larsson | 2004 | 142 | 45.45 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
35 | Linnea Andersson | 2004 | 122 | 47.80 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
36 | Zella Eklöv | 2002 | 118 | 48.33 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
37 | Elma Christiansson | 2004 | 111 | 49.35 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Ellen Gullberg | 2005 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Marcus Alexandersson | 1997 | 555 | 29.25 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
2 | Sebastian Pettersson | 1994 | 505 | 30.17 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
3 | Julian Cöster | 1995 | 475 | 30.80 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Christopher Jedel | 1995 | 427 | 31.92 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Lars Sandberg | 1965 | 392 | 32.84 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Robin Fröstberg | 1996 | 370 | 33.46 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
7 | Oliver Freiholtz | 1997 | 342 | 34.36 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
8 | Jacob Alexandersson | 1995 | 340 | 34.44 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
9 | Gustav Andersson | 1994 | 330 | 34.78 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
10 | Cristian de Andrade | 1996 | 304 | 35.75 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
11 | Anton Berglund | 1995 | 220 | 39.77 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Jakob Sundén | 1995 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Jesper Kaudern | 1997 | DNS | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
- | Robin Sandgren | 1997 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Mattias Evaldsson | 1997 | DSQ | |||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Tor Leander | 1999 | 450 | 31.37 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Joel Eliasson | 1998 | 445 | 31.47 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Pontus Staudinger | 1998 | 431 | 31.82 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
4 | Aron Qvirist | 1998 | 415 | 32.21 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | 370 | 33.47 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
6 | Alex Kaufmann | 1999 | 369 | 33.50 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
7 | Johannes Andersson | 1999 | 353 | 34.00 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
8 | Anton Dahlgren | 1999 | 332 | 34.71 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
9 | Philip Bergstedt | 1998 | 327 | 34.88 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
10 | Samuel Rudqvist | 1999 | 315 | 35.30 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
11 | Marcus Wallén | 1999 | 312 | 35.44 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
12 | Filip Henriksson | 1998 | 307 | 35.60 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
13 | Alexander Ekman | 1999 | 294 | 36.13 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Samuel Arvidsson | 1999 | 286 | 36.48 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Robert Sjöberg | 1998 | 273 | 37.05 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
16 | Jesper Eriksson | 1999 | 263 | 37.48 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
17 | Daniel Andersson | 1999 | 260 | 37.64 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
18 | Ludvig Sohlberg | 1999 | 256 | 37.82 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
19 | Noah Svensson | 1999 | 251 | 38.09 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
20 | Jesper Lövgren | 1999 | 224 | 39.58 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
21 | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | 222 | 39.68 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
22 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 222 | 39.69 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
23 | David Manea | 1999 | 221 | 39.73 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
24 | Johan Persson | 1998 | 216 | 40.02 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
25 | Hugo Bergman | 1999 | 200 | 41.09 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
26 | Erik Brink | 1999 | 186 | 42.09 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
27 | Jonathan Karlsson | 1999 | 162 | 44.07 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
28 | Rickard Pettersson | 1998 | 155 | 44.67 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
- | Erik Ottosson | 1999 | DNS | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
- | Sebastian Svensson | 1999 | DSQ | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sebastian Petersson | 2000 | 398 | 32.66 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Robin Pettersson | 2000 | 372 | 33.42 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
3 | Robin Johansson | 2000 | 360 | 33.77 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
4 | Jonatan Carlsson | 2001 | 333 | 34.67 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
5 | Filip Johansson | 2000 | 325 | 34.93 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
6 | Viktor Sjöström | 2001 | 309 | 35.55 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Alexander Fredholm | 2001 | 303 | 35.79 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
8 | William Kerman | 2001 | 299 | 35.93 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
9 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | 293 | 36.18 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
10 | David Wollersjö | 2000 | 291 | 36.24 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
11 | Harald Eriksson | 2000 | 273 | 37.02 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Balint Kis | 2001 | 264 | 37.43 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
13 | Felix Schiöler | 2001 | 252 | 38.04 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
14 | Dennis Andersson | 2001 | 237 | 38.81 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
15 | Leo Iséni | 2001 | 229 | 39.27 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
16 | Axel Gustavsson | 2000 | 219 | 39.84 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
17 | Elias Hyvönen | 2000 | 212 | 40.29 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
18 | Jens Pettersson | 2001 | 208 | 40.55 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
19 | Emil Tiger | 2000 | 202 | 40.95 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
20 | Carl Uddgren | 2001 | 199 | 41.14 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
21 | Erik Josefson | 2000 | 194 | 41.49 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
22 | Sebastian Svensson | 2001 | 182 | 42.35 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
23 | Martin Ettberger | 2001 | 181 | 42.48 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
24 | Zacharias Olausson | 2000 | 181 | 42.49 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
25 | Elias Hedberg | 2001 | 177 | 42.75 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
26 | Eric Jigrup | 2000 | 174 | 43.00 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
27 | Hampus Johannesson | 2000 | 168 | 43.49 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
28 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 167 | 43.57 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Hampus Dahlgren | 2001 | 163 | 43.92 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
30 | Jonathan Einarsson | 2001 | 158 | 44.46 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
31 | Pontus Hake | 2001 | 131 | 47.29 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
32 | Filip Brink | 2001 | 121 | 48.56 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Anton Hong | 2000 | DNS | |||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | 293 | 36.16 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Erik Stensson | 2002 | 287 | 36.43 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
3 | Hugo Vaide | 2003 | 260 | 37.63 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Elliot Nyström | 2002 | 228 | 39.30 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
5 | David Schuldt | 2002 | 216 | 40.06 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
6 | David Hultberg | 2002 | 178 | 42.71 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
7 | Isac Johansson | 2002 | 153 | 44.90 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Anton Swedblom | 2002 | 153 | 44.91 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Albin Ekstrand | 2004 | 151 | 45.09 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Gustaf Jonsson | 2003 | 147 | 45.46 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Axel Vaide | 2005 | 146 | 45.60 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | David Polyushkin | 2002 | 134 | 46.88 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
13 | Rasmus Ripa | 2002 | 133 | 47.08 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Momir Reljanovic | 2002 | 133 | 47.09 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Carl Storberg | 2002 | 129 | 47.54 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
16 | Edward Björkman | 2002 | 129 | 47.55 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Lucas Nilsson | 2003 | 126 | 47.87 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | David Djuric | 2002 | 121 | 48.58 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Alexander Mcadam | 2004 | 112 | 49.81 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
20 | Simon Gunnarsson | 2002 | 112 | 49.85 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
21 | Simon Johansson | 2003 | 104 | 51.02 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
22 | Nils Gröndahl | 2004 | 98 | 52.08 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Lukas Waide | 2004 | 97 | 52.16 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Marcus Bjering | 2002 | 95 | 52.64 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Lucas Lundvall | 2002 | 87 | 54.06 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
26 | Axel Wahlbeck | 2004 | 83 | 54.94 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Michal Szczesniak | 2002 | 81 | 55.53 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
28 | Axel Gröndahl | 2004 | 78 | 56.04 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | William Silversten | 2003 | 78 | 56.04 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
30 | Oskar Ovik | 2003 | 62 | 1:00.63 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Erik Rexfelt | 2004 | 14 | 1:38.75 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 16:19 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 12, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sofia Lindholm | 1993 | 610 | 31.53 | 1:06.00 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 574 | 30.66 | 1:07.34 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
3 | Nike Kruners | 1996 | 557 | 32.12 | 1:08.00 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
4 | Ida Pettersson | 1993 | 540 | 32.42 | 1:08.73 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Mathilda Gärdesmed | 1994 | 514 | 32.31 | 1:09.84 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
6 | Josefin Lewton | 1997 | 511 | 32.09 | 1:10.02 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
7 | Klara Wallenbro | 1997 | 441 | 33.89 | 1:13.49 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
8 | Julia Karlsson | 1997 | 371 | 35.15 | 1:17.90 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Madeleine Andersson | 1997 | 239 | 40.47 | 1:30.10 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 12, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | 596 | 30.64 | 1:06.50 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
2 | Matilda Klintberg | 1999 | 537 | 31.85 | 1:08.83 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Isabella Hong | 1998 | 481 | 32.73 | 1:11.42 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
4 | Amanda Magnusson | 1999 | 479 | 33.03 | 1:11.53 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Ellen Lindeby | 1999 | 463 | 33.56 | 1:12.32 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
6 | Caroline Adlerborn | 1998 | 458 | 32.93 | 1:12.62 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
7 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 443 | 33.64 | 1:13.41 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | Alice Lindhé | 1999 | 441 | 33.71 | 1:13.53 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Sanna Lygnestrand | 1999 | 433 | 33.67 | 1:13.97 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
10 | Agnes Fährlin | 1998 | 431 | 34.58 | 1:14.09 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
11 | Matilda Flood | 1999 | 428 | 34.07 | 1:14.24 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Sandra Lange | 1999 | 380 | 35.28 | 1:17.27 | |||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
13 | Elin Grenholm | 1999 | 350 | 35.60 | 1:19.37 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
14 | Julia Nilsson | 1999 | 347 | 35.15 | 1:19.65 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
15 | Emma Taylor | 1998 | 345 | 36.40 | 1:19.74 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
16 | Emma Garmelius | 1999 | 335 | 36.86 | 1:20.58 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
17 | Matilda Larm | 1999 | 334 | 37.03 | 1:20.64 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
18 | Linnéa Ivansson | 1998 | 308 | 36.64 | 1:22.85 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Erica Staflund | 1999 | 295 | 38.12 | 1:24.07 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
20 | Jessica Hagström | 1999 | 280 | 38.33 | 1:25.49 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
21 | Amanda Kullander | 1999 | 280 | 39.19 | 1:25.56 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
22 | Gabriella Petersson | 1998 | 279 | 36.89 | 1:25.60 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
23 | Maja Karlsson | 1999 | 242 | 39.59 | 1:29.83 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
24 | Wilma Ryrbo | 1999 | 228 | 40.74 | 1:31.55 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
25 | Matilda Pettersson | 1999 | 216 | 41.19 | 1:33.17 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
26 | Elin Andersson | 1999 | 162 | 45.95 | 1:42.57 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
Gren 12, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Linnéa Lundborg | 2000 | 524 | 31.99 | 1:09.42 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Katrine Stampe | 2000 | 500 | 33.15 | 1:10.50 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
3 | Kamelia Gradinarska | 2001 | 482 | 32.91 | 1:11.38 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Ida Swegmark | 2000 | 464 | 34.11 | 1:12.27 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Linnea Dunberg | 2000 | 426 | 33.28 | 1:14.39 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
6 | Mia Steen Duus | 2001 | 394 | 35.12 | 1:16.35 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
7 | Anna Sjölund | 2000 | 374 | 35.25 | 1:17.63 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
8 | Ebba Hultgren | 2000 | 368 | 35.05 | 1:18.11 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
9 | Karina Garne Larsen | 2000 | 361 | 35.36 | 1:18.60 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
10 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 349 | 37.29 | 1:19.45 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
11 | Rebecka Dagberg | 2000 | 339 | 36.43 | 1:20.26 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 336 | 36.51 | 1:20.45 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
13 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 333 | 35.73 | 1:20.76 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
14 | Wilma Roloff | 2000 | 327 | 37.75 | 1:21.25 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
15 | Michaela Johansson | 2000 | 294 | 39.38 | 1:24.18 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
16 | Emma Lundgren | 2000 | 293 | 37.67 | 1:24.19 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
17 | Frida Rödin | 2000 | 279 | 38.78 | 1:25.62 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
18 | Kajsa Svensson | 2000 | 264 | 36.13 | 1:27.16 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
19 | Emma Vileus | 2001 | 263 | 38.82 | 1:27.33 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
20 | Camilla Taylor | 2000 | 261 | 39.61 | 1:27.49 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
21 | Klara Stigsson | 2001 | 247 | 41.01 | 1:29.13 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
22 | Elsa Jörstam | 2001 | 245 | 40.21 | 1:29.37 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
23 | Elin Gustafsson | 2000 | 242 | 39.89 | 1:29.73 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
24 | Molly Bengtsson | 2001 | 240 | 41.61 | 1:30.07 | |||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
25 | Elin Öberg | 2000 | 213 | 41.38 | 1:33.63 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
26 | Felicia Adamsson | 2000 | 202 | 39.73 | 1:35.26 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
27 | Therese Pålsson | 2001 | 198 | 43.44 | 1:35.96 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | Emma Wetteskog | 2001 | 174 | 45.36 | 1:40.10 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
29 | Ida Hamberg | 2000 | 138 | 50.85 | 1:48.15 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
- | Julie Stampe Meier | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
- | Lea Joensen | 2001 | DSQ | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Gren 12, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Linn Suchomel | 2003 | 376 | 36.48 | 1:17.50 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | 328 | 37.52 | 1:21.13 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Ida Larsson | 2002 | 276 | 39.99 | 1:25.97 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Alexandra Schyum | 2002 | 217 | 43.57 | 1:33.11 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Emilia Karlberg | 2002 | 200 | 40.91 | 1:35.67 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Nora Lidbom | 2002 | 150 | 53.18 | 1:45.28 | |||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 16:33 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 13, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Markus Malm | 1997 | 621 | 30.24 | 1:03.72 | 1:36.41 | 2:10.70 | |||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
2 | Edvin Qvirist | 1995 | 513 | 30.78 | 1:05.52 | 1:42.07 | 2:19.22 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Christopher Jedel | 1995 | 491 | 32.09 | 1:08.13 | 1:46.04 | 2:21.27 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Filip Holmqvist | 1994 | 487 | 30.53 | 1:05.80 | 1:43.44 | 2:21.72 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Anton Johansson | 1996 | 435 | 31.38 | 1:08.00 | 1:47.19 | 2:27.11 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Niklas Sandberg | 1995 | 376 | 31.65 | 1:10.30 | 1:51.64 | 2:34.45 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Alexander Lundgren | 1997 | 368 | 34.20 | 1:12.77 | 1:53.99 | 2:35.60 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
8 | Oscar Frankenfelt | 1994 | 355 | 30.87 | 1:07.84 | 1:48.98 | 2:37.39 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
9 | Sean Jentz | 1996 | 348 | 32.90 | 1:12.90 | 1:56.11 | 2:38.39 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
10 | David Holm-Reise | 1997 | 335 | 33.71 | 1:13.35 | 1:55.63 | 2:40.53 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
11 | Gustav Andersson | 1994 | 278 | 36.20 | 1:19.71 | 2:05.51 | 2:50.82 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
Gren 13, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 410 | 31.63 | 1:09.62 | 1:50.34 | 2:30.09 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
2 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 396 | 31.37 | 1:09.04 | 1:49.98 | 2:31.73 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
3 | Kasper Jeppsson | 1999 | 352 | 34.05 | 1:13.24 | 1:54.95 | 2:37.82 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
4 | Max Karlsson | 1999 | 331 | 34.25 | 1:13.84 | 1:57.10 | 2:41.08 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Marcus Wallén | 1999 | 286 | 35.78 | 1:18.38 | 2:04.20 | 2:49.22 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
6 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 244 | 35.36 | 1:19.17 | 2:08.49 | 2:58.30 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
Gren 13, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | William Kerman | 2001 | 308 | 35.25 | 1:17.44 | 2:02.78 | 2:45.02 | |||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
2 | Sam Taheri | 2000 | 298 | 35.86 | 1:17.83 | 2:03.08 | 2:46.83 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Max Lundberg | 2001 | 219 | 38.46 | 1:24.32 | 2:15.00 | 3:04.86 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
4 | Jonathan Einarsson | 2001 | 132 | 48.00 | 1:45.24 | 2:42.67 | 3:38.91 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 14, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Ulrika Krüger | 1996 | 514 | 39.02 | 1:21.96 | 2:07.53 | 2:54.17 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Lovisa Malmgren | 1997 | 500 | 39.21 | 1:23.13 | 2:08.84 | 2:55.86 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Annica Molin | 1996 | 457 | 41.40 | 1:28.68 | 2:15.65 | 3:01.10 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
4 | Elvira Davidsson | 1996 | 432 | 41.39 | 1:28.64 | 2:17.11 | 3:04.52 | |||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
5 | Saskia Kuhlins | 1996 | 429 | 40.81 | 1:27.66 | 2:16.52 | 3:04.95 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
6 | Elvira Trolltoft | 1997 | 397 | 41.88 | 1:30.04 | 2:19.62 | 3:09.81 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Amanda Johansson | 1997 | 347 | 44.68 | 1:35.91 | 2:27.47 | 3:18.63 | |||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
8 | Josefin Öster | 1997 | 341 | 43.09 | 1:34.24 | 2:26.86 | 3:19.61 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
9 | Benedicte Balslev | 1997 | 286 | 46.83 | 1:41.19 | 2:37.45 | 3:31.78 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
Gren 14, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Wilma Hagmansson | 1999 | 429 | 43.19 | 1:31.06 | 2:18.44 | 3:05.04 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Julia Nilsson | 1999 | 420 | 40.96 | 1:28.05 | 2:17.62 | 3:06.33 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Wilma Andersson | 1998 | 376 | 43.05 | 1:32.11 | 2:22.80 | 3:13.40 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
4 | Ida-Linn Silfors | 1999 | 345 | 46.09 | 1:36.53 | 2:27.35 | 3:18.98 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Amanda Kullander | 1999 | 335 | 45.95 | 1:37.34 | 2:29.67 | 3:20.79 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
6 | Nathalie Johansson | 1999 | 332 | 44.97 | 1:36.63 | 2:29.54 | 3:21.53 | |||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
7 | Moa Gustafsson | 1999 | 325 | 42.77 | 1:33.28 | 2:26.46 | 3:23.00 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Namtip Bouklay | 1998 | 324 | 45.43 | 1:37.35 | 2:30.27 | 3:23.03 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
9 | Karolina Alvekrans | 1998 | 322 | 45.72 | 1:37.79 | 2:30.25 | 3:23.64 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
10 | Hanna Gertsson | 1999 | 275 | 48.06 | 1:42.75 | 2:38.73 | 3:34.42 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
11 | Jelka Feldhusen | 1998 | 268 | 46.15 | 1:40.41 | 2:39.02 | 3:36.47 | |||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
12 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 244 | 51.37 | 1:48.86 | 2:46.53 | 3:43.33 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
Gren 14, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Linnea Dunberg | 2000 | 522 | 39.23 | 1:22.58 | 2:08.14 | 2:53.30 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
2 | Elsa Jörstam | 2001 | 407 | 41.89 | 1:30.09 | 2:19.56 | 3:08.35 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Tuva Rosebrink | 2001 | 403 | 43.42 | 1:32.48 | 2:21.12 | 3:08.87 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
4 | Liesel Williamsson | 2000 | 388 | 44.33 | 1:34.03 | 2:22.95 | 3:11.38 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
5 | Clara Sundqvist | 2001 | 366 | 44.98 | 1:34.48 | 2:24.50 | 3:15.13 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
6 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | 359 | 45.32 | 1:36.36 | 2:27.72 | 3:16.35 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
7 | Nathalie Grahn | 2000 | 355 | 45.78 | 1:36.09 | 2:26.94 | 3:17.09 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Emma Elsius | 2000 | 352 | 44.95 | 1:34.66 | 2:26.49 | 3:17.61 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 345 | 45.40 | 1:36.61 | 2:28.92 | 3:18.97 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
10 | Frida Ljungberg | 2000 | 343 | 46.10 | 1:37.62 | 2:29.35 | 3:19.29 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
11 | Emmy Jämtin | 2000 | 334 | 45.18 | 1:36.38 | 2:28.54 | 3:21.11 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
12 | Sara Westholm | 2001 | 330 | 44.59 | 1:37.67 | 2:29.65 | 3:21.85 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
13 | Alicia Virgili | 2000 | 328 | 45.77 | 1:37.67 | 2:30.47 | 3:22.21 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
14 | Daniela Fredriksson | 2000 | 312 | 46.81 | 1:40.19 | 2:33.17 | 3:25.71 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
15 | Maike Kuhlins | 2000 | 301 | 47.90 | 1:42.05 | 2:35.94 | 3:28.20 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
16 | Kinga Szczesniak | 2001 | 294 | 49.10 | 1:44.52 | 2:37.96 | 3:29.70 | |||
SK Stimmet | ||||||||||
17 | Anna Lindberg | 2001 | 289 | 49.02 | 1:44.06 | 2:38.53 | 3:30.92 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
18 | Molly Bengtsson | 2001 | 289 | 48.03 | 1:42.18 | 2:36.89 | 3:31.00 | |||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
19 | Erika Grüneberger | 2001 | 284 | 46.28 | 1:40.50 | 2:36.23 | 3:32.22 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Clara Balslev | 2001 | 256 | 49.55 | 1:46.87 | 2:45.13 | 3:39.63 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
21 | Therese Baltzarsson | 2001 | 236 | 48.48 | 1:46.39 | 2:47.88 | 3:45.78 | |||
SK Stimmet | ||||||||||
22 | Tove Johansson | 2000 | 204 | 51.87 | 1:52.23 | 2:56.13 | 3:56.86 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
- | Linnea Reuterberg | 2001 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
- | Sophia Stickel | 2001 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 14, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Johanna Andersson | 2002 | 364 | 44.81 | 1:35.12 | 2:24.76 | 3:15.46 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Alva Back | 2002 | 310 | 48.49 | 1:41.49 | 2:35.74 | 3:26.17 | |||
S77 Stenungsund | ||||||||||
3 | Cornelia Almqvist | 2002 | 307 | 46.53 | 1:40.21 | 2:34.55 | 3:26.77 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
4 | Julia Wollentz | 2002 | 301 | 48.77 | 1:43.58 | 2:36.63 | 3:28.14 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Lisa Bergman | 2002 | 285 | 48.19 | 1:43.48 | 2:38.30 | 3:31.93 | |||
S77 Stenungsund | ||||||||||
6 | Matilda Bengtsson | 2002 | 285 | 47.96 | 1:43.27 | 2:38.05 | 3:32.10 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
7 | Nathalie Barrington | 2002 | 275 | 47.34 | 1:43.92 | 2:39.96 | 3:34.59 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Thea Carlsson | 2002 | 208 | 54.12 | 1:55.14 | 2:55.97 | 3:55.57 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
9 | Zella Eklöv | 2002 | 168 | 58.58 | 2:05.57 | 3:10.09 | 4:12.65 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:16 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Felix Nilsson | 1990 | 675 | 30.78 | 1:06.64 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Robin Fröstberg | 1996 | 568 | 33.55 | 1:10.56 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
3 | Ludvig Hazard | 1995 | 526 | 34.08 | 1:12.42 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Daniel Andersson | 1997 | 478 | 34.63 | 1:14.76 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
5 | Jakob Sundén | 1995 | 476 | 33.85 | 1:14.83 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
6 | Filip Holmqvist | 1994 | 476 | 35.80 | 1:14.85 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Daniel Ojaste | 1994 | 421 | 35.25 | 1:18.00 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
8 | Tobias Josefsson | 1997 | 404 | 36.70 | 1:19.05 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
9 | Mattias Evaldsson | 1997 | 383 | 36.95 | 1:20.48 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
10 | Gustav Andersson | 1994 | 359 | 38.30 | 1:22.21 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
11 | Arvid Lundgren | 1997 | 349 | 38.86 | 1:23.01 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
12 | Alexander Lundgren | 1997 | 301 | 41.12 | 1:27.15 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
13 | Anton Berglund | 1995 | 288 | 40.37 | 1:28.52 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
14 | Sean Jentz | 1996 | 267 | 42.40 | 1:30.69 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
15 | Cristian de Andrade | 1996 | 247 | 44.26 | 1:33.12 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Pär Börjeson | 1998 | 541 | 33.59 | 1:11.71 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 501 | 34.56 | 1:13.56 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Anton Dahlgren | 1999 | 464 | 35.47 | 1:15.47 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
4 | Alfred Löfgren | 1998 | 426 | 37.07 | 1:17.68 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | 398 | 37.97 | 1:19.42 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Oscar Brohammer | 1998 | 395 | 37.80 | 1:19.61 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Filip Henriksson | 1998 | 371 | 37.72 | 1:21.29 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Erik Brink | 1999 | 346 | 38.63 | 1:23.27 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
9 | Robert Sjöberg | 1998 | 339 | 39.22 | 1:23.80 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
10 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | 331 | 39.24 | 1:24.46 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
11 | Alex Kaufmann | 1999 | 292 | 41.20 | 1:28.09 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Johan Persson | 1998 | 281 | 41.86 | 1:29.15 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
13 | Karl Wallenberg | 1998 | 261 | 42.70 | 1:31.40 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
14 | Kasper Jeppsson | 1999 | 259 | 44.05 | 1:31.64 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
15 | Jesper Eriksson | 1999 | 255 | 42.94 | 1:32.08 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
16 | Noah Svensson | 1999 | 253 | 43.91 | 1:32.42 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
17 | Alexander Ekman | 1999 | 245 | 43.63 | 1:33.42 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
18 | Ludvig Sohlberg | 1999 | 221 | 44.41 | 1:36.69 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
19 | Jesper Lövgren | 1999 | 217 | 47.23 | 1:37.27 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
20 | Hugo Bergman | 1999 | 212 | 45.84 | 1:37.90 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
21 | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | 175 | 49.63 | 1:44.41 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Tobias Åberg | 2000 | 443 | 36.38 | 1:16.63 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Erik Josefson | 2000 | 422 | 37.02 | 1:17.89 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Elias Hyvönen | 2000 | 414 | 36.76 | 1:18.38 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
4 | Daniel Någård | 2001 | 380 | 38.13 | 1:20.66 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Albin Edvardsson | 2000 | 377 | 37.70 | 1:20.90 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
6 | David Wollersjö | 2000 | 359 | 38.61 | 1:22.20 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
7 | Harald Eriksson | 2000 | 345 | 39.07 | 1:23.31 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
8 | Anton Hong | 2000 | 341 | 39.17 | 1:23.63 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
9 | Zacharias Olausson | 2000 | 308 | 37.82 | 1:26.50 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
10 | Rikard Arnebjer | 2000 | 295 | 41.31 | 1:27.79 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
11 | Hampus Dahlgren | 2001 | 295 | 40.36 | 1:27.80 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
12 | Nam Do | 2001 | 289 | 41.47 | 1:28.38 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
13 | Emil Tiger | 2000 | 287 | 41.48 | 1:28.61 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
14 | Viktor Sjöström | 2001 | 281 | 42.46 | 1:29.16 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
15 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | 280 | 41.21 | 1:29.35 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
16 | Robin Pettersson | 2000 | 268 | 43.12 | 1:30.61 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
17 | Axel Gustavsson | 2000 | 259 | 43.39 | 1:31.62 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
18 | Alexander Fredholm | 2001 | 256 | 42.24 | 1:31.95 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
19 | Robin Johansson | 2000 | 254 | 44.20 | 1:32.29 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
20 | Filip Johansson | 2000 | 251 | 42.57 | 1:32.61 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
21 | Carl Uddgren | 2001 | 249 | 44.70 | 1:32.91 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
22 | Alexander Berglund | 2000 | 237 | 44.87 | 1:34.44 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
23 | Kevin Norlin | 2000 | 223 | 45.83 | 1:36.36 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
24 | Jonatan Carlsson | 2001 | 219 | 44.78 | 1:36.96 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
25 | Leo Iséni | 2001 | 211 | 46.46 | 1:38.10 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
26 | Martin Ettberger | 2001 | 207 | 45.35 | 1:38.82 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
27 | Hampus Johannesson | 2000 | 200 | 45.43 | 1:39.87 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
28 | Eric Jigrup | 2000 | 196 | 46.44 | 1:40.55 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
29 | Sebastian Svensson | 2001 | 194 | 48.68 | 1:40.83 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
30 | Balint Kis | 2001 | 193 | 47.60 | 1:41.15 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
31 | Elias Hedberg | 2001 | 192 | 48.50 | 1:41.32 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
32 | Filip Brink | 2001 | 187 | 48.00 | 1:42.12 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
33 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 183 | 47.89 | 1:42.81 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
34 | Noah Gustafsson | 2000 | 179 | 49.80 | 1:43.55 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
35 | Dennis Andersson | 2001 | 170 | 49.10 | 1:45.49 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 310 | 40.91 | 1:26.34 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Finn Gaudenz | 2002 | 263 | 43.31 | 1:31.19 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Erik Stensson | 2002 | 255 | 44.17 | 1:32.08 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
4 | David Polyushkin | 2002 | 174 | 48.51 | 1:44.58 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
5 | Johannes Strömberg | 2002 | 171 | 50.00 | 1:45.15 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Viking Josefson | 2002 | 155 | 50.22 | 1:48.73 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
7 | Gustaf Jonsson | 2003 | 153 | 51.75 | 1:49.16 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Edward Björkman | 2002 | 151 | 50.65 | 1:49.69 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Carl Storberg | 2002 | 142 | 53.61 | 1:51.97 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
10 | David Hultberg | 2002 | 141 | 55.02 | 1:52.14 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
11 | Momir Reljanovic | 2002 | 141 | 52.85 | 1:52.17 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Simon Gunnarsson | 2002 | 137 | 54.67 | 1:53.40 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
13 | Axel Vaide | 2005 | 113 | 56.90 | 2:00.81 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | David Schuldt | 2002 | 106 | 59.19 | 2:03.22 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
15 | Lucas Nilsson | 2003 | 101 | 58.94 | 2:05.20 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Marcus Bjering | 2002 | 99 | 58.67 | 2:06.02 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Albin Ekstrand | 2004 | 87 | 1:01.83 | 2:11.81 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Michal Szczesniak | 2002 | 82 | 1:05.75 | 2:14.15 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
19 | Simon Johansson | 2003 | 73 | 1:05.29 | 2:19.85 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
- | Walter Hero | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Lukas Waide | 2004 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 18:02 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 18:23 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 16, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Sofia Lindholm | 1993 | 661 | 1:07.22 | 2:16.83 | 3:25.84 | 4:34.47 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Rebecca Håkansson | 1996 | 651 | 1:07.59 | 2:17.08 | 3:26.29 | 4:35.88 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Gina Hvarfvenius | 1997 | 569 | 1:09.40 | 2:23.15 | 3:37.36 | 4:48.54 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
4 | Marta Qvirist | 1998 | 569 | 1:09.04 | 2:22.07 | 3:35.73 | 4:48.57 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Linnea Wranå | 1998 | 565 | 1:09.40 | 2:22.43 | 3:36.89 | 4:49.16 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
6 | Fanny Trollstad | 1997 | 565 | 1:09.40 | 2:23.24 | 3:37.53 | 4:49.17 | |||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
7 | Nina Bring | 1999 | 561 | 1:09.34 | 2:23.51 | 3:36.91 | 4:49.92 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
8 | Malin Wallén | 1997 | 537 | 1:10.81 | 2:26.20 | 3:40.93 | 4:54.10 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
9 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 532 | 1:09.91 | 2:25.14 | 3:42.01 | 4:55.09 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
10 | Linnéa Lundborg | 2000 | 530 | 1:09.61 | 2:25.44 | 3:41.97 | 4:55.39 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Wilma Roloff | 2000 | 521 | 1:10.07 | 2:25.67 | 3:42.38 | 4:57.13 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
12 | Josefin Ossmyr | 1999 | 511 | 1:12.09 | 2:30.04 | 3:47.66 | 4:59.12 | |||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
13 | Frida Rödin | 2000 | 502 | 1:11.89 | 2:29.73 | 3:47.58 | 5:00.79 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
14 | Elin Grenholm | 1999 | 497 | 1:12.95 | 2:30.65 | 3:47.49 | 5:01.83 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
15 | Sanna Lygnestrand | 1999 | 490 | 1:11.06 | 2:29.04 | 3:47.78 | 5:03.23 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
16 | Isabella Brogren | 1999 | 485 | 1:11.57 | 2:29.09 | 3:48.21 | 5:04.38 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
17 | Katrine Stampe | 2000 | 476 | 1:11.98 | 2:30.55 | 3:49.81 | 5:06.13 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
18 | Emma Garmelius | 1999 | 467 | 1:13.46 | 2:33.51 | 3:51.63 | 5:08.09 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
19 | Tova Olsson | 2001 | 464 | 1:12.61 | 2:30.23 | 3:50.27 | 5:08.82 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
20 | Emma Taylor | 1998 | 462 | 1:11.26 | 2:30.00 | 3:50.57 | 5:09.21 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
21 | Malin Andersson | 1999 | 450 | 1:13.65 | 2:33.66 | 3:53.64 | 5:12.05 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
22 | Matilda Pettersson | 1999 | 422 | 1:16.23 | 2:37.40 | 3:59.28 | 5:18.60 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
23 | Kajsa Svensson | 2000 | 409 | 1:15.19 | 2:38.46 | 4:02.83 | 5:22.13 | |||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
24 | Ida Larsson | 2002 | 404 | 1:16.85 | 2:39.07 | 4:02.87 | 5:23.33 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
25 | Linn Suchomel | 2003 | 403 | 1:18.61 | 2:41.99 | 4:04.67 | 5:23.72 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
26 | Erica Staflund | 1999 | 401 | 1:16.82 | 2:39.34 | 4:02.03 | 5:24.07 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
27 | Johanna Andersson | 2002 | 398 | 1:17.92 | 2:41.69 | 4:05.30 | 5:24.94 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
28 | Liesel Williamsson | 2000 | 397 | 1:16.48 | 2:39.45 | 4:02.98 | 5:25.37 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
29 | Aline Agnvall | 1997 | 377 | 1:17.53 | 2:42.19 | 4:07.54 | 5:30.96 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
30 | Lena Westerlund | 1998 | 373 | 1:14.56 | 2:39.33 | 4:06.09 | 5:32.18 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
31 | Felicia Adamsson | 2000 | 367 | 1:16.08 | 2:41.61 | 4:09.49 | 5:33.80 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
- | Caroline Adlerborn | 1998 | DNS | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 18:23 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 18:43 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 17, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Christopher Jedel | 1995 | 706 | 1:02.27 | 2:07.07 | 3:12.25 | 4:17.92 | 16:18.03 | ||
Mölndals Allmänna Simsällskap | 5:23.52 | 6:28.92 | 7:34.33 | 8:39.88 | ||||||
9:45.47 | 10:50.96 | 11:56.56 | 13:02.39 | |||||||
14:08.14 | 15:14.12 | |||||||||
2 | Johan Hildesson | 1992 | 576 | 1:03.71 | 2:13.98 | 3:24.21 | 4:34.46 | 17:26.38 | ||
Kungälvs Simsällskap | 5:45.32 | 6:55.84 | 8:06.51 | 9:16.87 | ||||||
10:27.38 | 11:38.24 | 12:48.50 | 13:58.22 | |||||||
15:08.68 | 16:18.51 | |||||||||
3 | Tor Leander | 1999 | 568 | 1:06.47 | 2:17.02 | 3:27.53 | 4:38.43 | 17:31.58 | ||
Mölndals Allmänna Simsällskap | 5:49.37 | 6:59.66 | 8:10.10 | 9:20.17 | ||||||
10:30.59 | 11:41.06 | 12:50.91 | 14:01.27 | |||||||
15:12.01 | 16:22.68 | |||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 559 | 1:06.54 | 2:18.77 | 3:29.35 | 4:39.08 | 17:37.15 | ||
Sigma Swim | 5:49.94 | 7:00.83 | 8:12.09 | 9:23.33 | ||||||
10:33.92 | 11:45.60 | 12:55.48 | 14:07.45 | |||||||
15:16.59 | 16:29.19 | |||||||||
5 | Anton Johansson | 1996 | 540 | 1:06.49 | 2:17.44 | 3:28.25 | 4:40.10 | 17:49.24 | ||
Kungsbacka Simsällskap | 5:52.02 | 7:03.83 | 8:14.97 | 9:27.03 | ||||||
10:38.48 | 11:51.80 | 13:03.53 | 14:15.62 | |||||||
15:27.81 | 16:39.58 | |||||||||
6 | Edvin Qvirist | 1995 | 529 | 1:07.05 | 2:20.05 | 3:33.70 | 4:45.99 | 17:56.88 | ||
Mölndals Allmänna Simsällskap | 5:58.71 | 7:11.38 | 8:23.39 | 9:35.13 | ||||||
10:47.40 | 11:59.39 | 13:11.36 | 14:22.76 | |||||||
15:34.71 | 16:47.08 | |||||||||
7 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | 482 | 1:06.82 | 2:20.26 | 3:34.12 | 4:48.49 | 18:30.75 | ||
Spårvägens Simförening | 6:03.31 | 7:18.17 | 8:32.76 | 9:48.07 | ||||||
11:02.95 | 12:17.69 | 13:32.80 | 14:47.63 | |||||||
16:03.22 | 17:19.01 | |||||||||
8 | Samuel Rudqvist | 1999 | 471 | 1:10.54 | 2:25.13 | 3:40.36 | 4:55.46 | 18:39.31 | ||
Trollhättans Simsällskap | 6:10.63 | 7:26.03 | 8:41.48 | 9:57.54 | ||||||
11:13.57 | 12:28.75 | 13:44.29 | 14:59.25 | |||||||
16:14.43 | 17:27.83 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 18:43 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 19:02 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 18, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | Tid | Status | ||
Förening | ||||||||||
1 | Kalmar Sim Damer Lag 1 | 0 | 649 | 4:04.52 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Miranda Arvidsson | 1998 | 28.22 | 59.49 | 59.49 | ||||||
Linnea Wranå | 1998 | 29.18 | 1:00.85 | 2:00.34 | ||||||
Josefin Lewton | 1997 | 28.98 | 1:00.63 | 3:00.97 | ||||||
Klara Ohlson | 1997 | 30.56 | 1:03.55 | 4:04.52 | ||||||
2 | Mass Damer 1 | 1988 | 622 | 4:07.97 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Johanna Åberg | 1997 | 30.32 | 1:01.83 | 1:01.83 | ||||||
Sofia Lindholm | 1993 | 30.01 | 1:00.71 | 2:02.54 | ||||||
Tova Olsson | 2001 | 30.09 | 1:03.49 | 3:06.03 | ||||||
Alice Lindhé | 1999 | 30.44 | 1:01.94 | 4:07.97 | ||||||
3 | Varberg 1 | 1996 | 586 | 4:12.95 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Nike Kruners | 1996 | 29.41 | 1:00.66 | 1:00.66 | ||||||
Elin Kvarnemar | 1995 | 30.66 | 1:04.03 | 2:04.69 | ||||||
Mathilda Gärdesmed | 1994 | 29.12 | 1:01.99 | 3:06.68 | ||||||
Linnea Kobel | 1996 | 31.37 | 1:06.27 | 4:12.95 | ||||||
4 | Spårvägen Fl Lag 1 | 1999 | 568 | 4:15.56 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 31.07 | 1:04.74 | 1:04.74 | ||||||
Lovisa Malmgren | 1997 | 30.63 | 1:04.31 | 2:09.05 | ||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 29.64 | 1:02.21 | 3:11.26 | ||||||
Malin Wallén | 1997 | 30.73 | 1:04.30 | 4:15.56 | ||||||
5 | Mass Damer 2 | 1988 | 531 | 4:21.43 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Linnéa Lundborg | 2000 | 30.91 | 1:04.59 | 1:04.59 | ||||||
Amanda Magnusson | 1999 | 30.95 | 1:05.03 | 2:09.62 | ||||||
Marta Qvirist | 1998 | 30.94 | 1:04.79 | 3:14.41 | ||||||
Sophie Eliasson | 1998 | 31.08 | 1:07.02 | 4:21.43 | ||||||
6 | Spårvägen Fl Lag 2 | 2002 | 520 | 4:23.20 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 32.06 | 1:07.03 | 1:07.03 | ||||||
Elin Grenholm | 1999 | 30.91 | 1:06.04 | 2:13.07 | ||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 30.00 | 1:03.65 | 3:16.72 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 31.39 | 1:06.48 | 4:23.20 | ||||||
7 | Sigma Piger | 0 | 518 | 4:23.46 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 31.67 | 1:05.75 | 1:05.75 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 31.62 | 1:06.30 | 2:12.05 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 31.58 | 1:06.31 | 3:18.36 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 31.21 | 1:05.10 | 4:23.46 | ||||||
8 | Kalmar Sim Damer Lag 2 | 0 | 503 | 4:26.19 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Isabella Hong | 1998 | 30.82 | 1:04.18 | 1:04.18 | ||||||
Emmy Jämtin | 2000 | 32.57 | 1:08.07 | 2:12.25 | ||||||
Sofie Jaensson | 1997 | 32.39 | 1:08.76 | 3:21.01 | ||||||
Ellen Lindeby | 1999 | 31.26 | 1:05.18 | 4:26.19 | ||||||
9 | Sigma Piger 2 | 0 | 478 | 4:30.78 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Camille Erichsen | 2001 | 32.25 | 1:07.08 | 1:07.08 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 32.30 | 1:07.76 | 2:14.84 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 32.45 | 1:08.94 | 3:23.78 | ||||||
Lea Joensen | 2001 | 32.45 | 1:07.00 | 4:30.78 | ||||||
10 | Mass Damer 3 | 1988 | 471 | 4:31.99 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Ida Swegmark | 2000 | 31.69 | 1:05.53 | 1:05.53 | ||||||
Kamelia Gradinarska | 2001 | 30.80 | 1:06.46 | 2:11.99 | ||||||
Emma Elsius | 2000 | 31.59 | 1:07.65 | 3:19.64 | ||||||
Elsa Jörstam | 2001 | 34.09 | 1:12.35 | 4:31.99 | ||||||
11 | Trollhätta Damer | 0 | 471 | 4:32.10 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
Lovisa Faarinen | 1999 | 34.97 | 1:11.35 | 1:11.35 | ||||||
Elin Lokrantz | 2000 | 32.11 | 1:06.94 | 2:18.29 | ||||||
Olivia Rudqvist | 2000 | 30.72 | 1:04.37 | 3:22.66 | ||||||
Kajsa Svensson | 2000 | 33.12 | 1:09.44 | 4:32.10 | ||||||
12 | Värnamo SS Damer | 0 | 462 | 4:33.74 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
Elvira Davidsson | 1996 | 32.33 | 1:06.96 | 1:06.96 | ||||||
Jessica Wilson | 1996 | 32.61 | 1:10.18 | 2:17.14 | ||||||
Fanny Trollstad | 1997 | 29.33 | 1:00.66 | 3:17.80 | ||||||
Lovisa Svensson | 2002 | 35.82 | 1:15.94 | 4:33.74 | ||||||
13 | Spårvägen Fl Lag 3 | 2001 | 449 | 4:36.42 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Matilda Flood | 1999 | 32.06 | 1:08.72 | 1:08.72 | ||||||
Saskia Kuhlins | 1996 | 32.32 | 1:09.44 | 2:18.16 | ||||||
Julia Nilsson | 1999 | 33.86 | 1:11.36 | 3:29.52 | ||||||
Caroline Adlerborn | 1998 | 31.29 | 1:06.90 | 4:36.42 | ||||||
14 | Skövde SS Damer | 1998 | 428 | 4:40.91 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
Emma Lundgren | 2000 | 32.87 | 1:09.66 | 1:09.66 | ||||||
Tuva Rosebrink | 2001 | 33.34 | 1:10.14 | 2:19.80 | ||||||
Liesel Williamsson | 2000 | 33.68 | 1:10.82 | 3:30.62 | ||||||
Erica Staflund | 1999 | 33.49 | 1:10.29 | 4:40.91 | ||||||
15 | Sigma Piger 3 | 0 | 427 | 4:40.95 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | 33.15 | 1:08.55 | 1:08.55 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 31.43 | 1:07.19 | 2:15.74 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 32.30 | 1:08.41 | 3:24.15 | ||||||
Silje Thramkrongart | 2001 | 37.21 | 1:16.80 | 4:40.95 | ||||||
16 | Skövde SS Damer [2000] | 2000 | 405 | 4:46.15 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
Anna Lindberg | 2001 | 33.93 | 1:09.91 | 1:09.91 | ||||||
Namtip Bouklay | 1998 | 34.15 | 1:11.09 | 2:21.00 | ||||||
Linn Suchomel | 2003 | 35.00 | 1:12.54 | 3:33.54 | ||||||
Amanda Kullander | 1999 | 35.10 | 1:12.61 | 4:46.15 | ||||||
17 | Varberg 2 | 1999 | 404 | 4:46.32 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Linnea Dunberg | 2000 | 32.31 | 1:09.14 | 1:09.14 | ||||||
Michaela Johansson | 2000 | 34.22 | 1:11.70 | 2:20.84 | ||||||
Ebba Hultgren | 2000 | 34.17 | 1:12.85 | 3:33.69 | ||||||
Matilda Pettersson | 1999 | 34.63 | 1:12.63 | 4:46.32 | ||||||
18 | Södertörn Damer , Lag 1 | 1990 | 402 | 4:46.71 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
Wilma Roloff | 2000 | 33.59 | 1:09.71 | 1:09.71 | ||||||
Lena Westerlund | 1998 | 33.24 | 1:08.61 | 2:18.32 | ||||||
Josefin Sehmi | 1999 | 32.09 | 1:14.45 | 3:32.77 | ||||||
Viktoria Sande | 2001 | 35.19 | 1:13.94 | 4:46.71 | ||||||
19 | Spårvägen Fl Lag 4 | 2000 | 391 | 4:49.42 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 35.28 | 1:13.89 | 1:13.89 | ||||||
Wilma Andersson | 1998 | 33.56 | 1:12.51 | 2:26.40 | ||||||
Aline Agnvall | 1997 | 33.95 | 1:12.05 | 3:38.45 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 33.05 | 1:10.97 | 4:49.42 | ||||||
20 | Spårvägen Fl Lag 5 | 1998 | 357 | 4:58.23 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Rebecka Dagberg | 2000 | 34.91 | 1:13.73 | 1:13.73 | ||||||
Elin Öberg | 2000 | 35.12 | 1:14.17 | 2:27.90 | ||||||
Maike Kuhlins | 2000 | 1:15.32 | 1:50.34 | 4:18.24 | ||||||
Clara Sundqvist | 2001 | 39.99 | 39.99 | 4:58.23 | ||||||
21 | S 77 Damer | 0 | 323 | 5:08.28 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
Wilma Ryrbo | 1999 | 36.05 | 1:16.29 | 1:16.29 | ||||||
Ellen Olofsson | 2000 | 37.19 | 1:21.41 | 2:37.70 | ||||||
Alva Back | 2002 | 35.24 | 1:14.51 | 3:52.21 | ||||||
Lisa Bergman | 2002 | 35.54 | 1:16.07 | 5:08.28 | ||||||
22 | Varberg 3 | 2000 | 314 | 5:11.26 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Benedicte Balslev | 1997 | 35.77 | 1:16.76 | 1:16.76 | ||||||
Sara Westholm | 2001 | 33.88 | 1:14.27 | 2:31.03 | ||||||
Cornelia Almqvist | 2002 | 37.01 | 1:21.40 | 3:52.43 | ||||||
Clara Balslev | 2001 | 35.67 | 1:18.83 | 5:11.26 | ||||||
23 | Varberg 4 | 2001 | 266 | 5:29.08 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Linnéa Gustafsson | 1999 | 36.51 | 1:17.63 | 1:17.63 | ||||||
Maja Hedström | 2001 | 37.21 | 1:22.42 | 2:40.05 | ||||||
Julia Hedström | 2000 | 39.53 | 1:25.11 | 4:05.16 | ||||||
Matilda Bengtsson | 2002 | 37.57 | 1:23.92 | 5:29.08 | ||||||
24 | Falkenberg Damer | 1998 | 255 | 5:33.53 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Jelka Feldhusen | 1998 | 35.25 | 1:14.56 | 1:14.56 | ||||||
Yulia Smirnova | 2001 | 42.16 | 1:30.87 | 2:45.43 | ||||||
Maja Feldhusen | 2003 | 42.24 | 1:34.30 | 4:19.73 | ||||||
Nathalie Johansson | 1999 | 35.09 | 1:13.80 | 5:33.53 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 19:02 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 19:30 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 19, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | Tid | Status | ||
Förening | ||||||||||
1 | Kalmar Sim Herrar Lag 1 | 0 | 492 | 4:22.50 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Mattias Evaldsson | 1997 | 31.03 | 1:04.24 | 1:04.24 | ||||||
Robin Fröstberg | 1996 | 32.22 | 1:10.91 | 2:15.15 | ||||||
Alexander Lundgren | 1997 | 30.61 | 1:06.11 | 3:21.26 | ||||||
Anton Hong | 2000 | 29.00 | 1:01.24 | 4:22.50 | ||||||
2 | Kungälv Herrar 1 | 1992 | 491 | 4:22.71 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
Sebastian Pettersson | 1994 | 32.86 | 1:08.57 | 1:08.57 | ||||||
Daniel Andersson | 1997 | 35.39 | 1:15.91 | 2:24.48 | ||||||
Mathias Petrusson | 1993 | 28.56 | 1:02.27 | 3:26.75 | ||||||
Johan Hildesson | 1992 | 27.37 | 55.96 | 4:22.71 | ||||||
3 | Mass Herrar 1 | 1987 | 487 | 4:23.37 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Tor Leander | 1999 | 33.12 | 1:08.64 | 1:08.64 | ||||||
Filip Holmqvist | 1994 | 34.95 | 1:15.34 | 2:23.98 | ||||||
Edvin Qvirist | 1995 | 29.96 | 1:04.49 | 3:28.47 | ||||||
Julian Cöster | 1995 | 26.52 | 54.90 | 4:23.37 | ||||||
4 | Sigma Drenge | 0 | 463 | 4:27.85 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 31.81 | 1:06.10 | 1:06.10 | ||||||
Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 36.07 | 1:17.95 | 2:24.05 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 29.72 | 1:05.95 | 3:30.00 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 27.52 | 57.85 | 4:27.85 | ||||||
5 | Mass Herrar 2 | 1987 | 460 | 4:28.42 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Joel Eliasson | 1998 | 32.78 | 1:09.14 | 1:09.14 | ||||||
Pär Börjeson | 1998 | 33.75 | 1:13.89 | 2:23.03 | ||||||
Aron Qvirist | 1998 | 29.28 | 1:07.30 | 3:30.33 | ||||||
Oscar Brohammer | 1998 | 27.24 | 58.09 | 4:28.42 | ||||||
6 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 1996 | 445 | 4:31.33 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 31.59 | 1:04.84 | 1:04.84 | ||||||
Daniel Ojaste | 1994 | 34.50 | 1:16.04 | 2:20.88 | ||||||
Kristoffer Wallenbro | 1997 | 31.87 | 1:09.24 | 3:30.12 | ||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 28.48 | 1:01.21 | 4:31.33 | ||||||
7 | Mass Herrar 3 | 1987 | 442 | 4:32.10 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Sebastian Petersson | 2000 | 34.84 | 1:10.45 | 1:10.45 | ||||||
Ludvig Hazard | 1995 | 1:10.94 | 2:21.39 | |||||||
Christopher Jedel | 1995 | 1:05.83 | 3:27.22 | |||||||
Tobias Åberg | 2000 | 1:04.88 | 4:32.10 | |||||||
8 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 0 | 364 | 4:50.08 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 35.64 | 1:13.45 | 1:13.45 | ||||||
Rikard Arnebjer | 2000 | 41.03 | 1:28.60 | 2:42.05 | ||||||
David Holm-Reise | 1997 | 29.94 | 1:06.05 | 3:48.10 | ||||||
Fredrik Voigt | 1998 | 29.49 | 1:01.98 | 4:50.08 | ||||||
9 | Kungälv Herrar 2 | 1993 | 356 | 4:52.35 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
Fredrik Emanuelsson | 1999 | 36.00 | 1:14.67 | 1:14.67 | ||||||
Robert Sjöberg | 1998 | 36.84 | 1:22.37 | 2:37.04 | ||||||
Tobias Josefsson | 1997 | 30.58 | 1:09.96 | 3:47.00 | ||||||
Filip Johansson | 2000 | 30.26 | 1:05.35 | 4:52.35 | ||||||
10 | Varberg 1 | 1995 | 325 | 5:01.23 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Jakob Sundén | 1995 | 36.24 | 1:18.90 | 1:18.90 | ||||||
Anton Dahlgren | 1999 | 35.85 | 1:17.31 | 2:36.21 | ||||||
Gustav Andersson | 1994 | 32.84 | 1:11.69 | 3:47.90 | ||||||
Erik Josefson | 2000 | 34.10 | 1:13.33 | 5:01.23 | ||||||
11 | S 77 Herrar | 0 | 307 | 5:07.01 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
Marcus Alexandersson | 1997 | 31.42 | 1:05.93 | 1:05.93 | ||||||
Hugo Bergman | 1999 | 42.93 | 1:34.05 | 2:39.98 | ||||||
Jacob Alexandersson | 1995 | 30.12 | 1:08.21 | 3:48.19 | ||||||
Jens Pettersson | 2001 | 36.59 | 1:18.82 | 5:07.01 | ||||||
12 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 1996 | 293 | 5:11.86 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Erik Ottosson | 1999 | 36.40 | 1:14.78 | 1:14.78 | ||||||
Alexander Berglund | 2000 | 45.19 | 1:36.35 | 2:51.13 | ||||||
Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | 34.20 | 1:14.44 | 4:05.57 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 32.45 | 1:06.29 | 5:11.86 | ||||||
13 | Södertörn Herrar [2000] | 2000 | 262 | 5:23.92 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
David Manea | 1999 | 41.50 | 1:26.87 | 1:26.87 | ||||||
Cristian de Andrade | 1996 | 40.84 | 1:28.93 | 2:55.80 | ||||||
Max Lundberg | 2001 | 36.12 | 1:20.07 | 4:15.87 | ||||||
Elliot Nyström | 2002 | 32.18 | 1:08.05 | 5:23.92 | ||||||
14 | Trollhätta Herrar | 0 | 253 | 5:27.55 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
Balint Kis | 2001 | 42.24 | 1:27.07 | 1:27.07 | ||||||
Jesper Eriksson | 1999 | 40.36 | 1:27.89 | 2:54.96 | ||||||
Samuel Rudqvist | 1999 | 34.86 | 1:20.15 | 4:15.11 | ||||||
Hampus Johannesson | 2000 | 34.48 | 1:12.44 | 5:27.55 | ||||||
15 | SK Stimmet Herrar | 0 | 217 | 5:44.79 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
Robin Johansson | 2000 | 35.49 | 1:11.67 | 1:11.67 | ||||||
Carl Uddgren | 2001 | 45.54 | 1:31.66 | 2:43.33 | ||||||
David Schuldt | 2002 | 45.68 | 1:38.46 | 4:21.79 | ||||||
David Hultberg | 2002 | 39.15 | 1:23.00 | 5:44.79 | ||||||
- | Falkenberg Herrar | 0 | DSQ | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Dennis Andersson | 2001 | 41.99 | 1:29.55 | 1:29.55 | ||||||
- | Varberg 2 | 1999 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 12 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 19:30 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 09:18 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anna Kubicka | 1989 | 603 | 35.26 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Lovisa Malmgren | 1997 | 571 | 35.90 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Annica Molin | 1996 | 555 | 36.26 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
4 | Elvira Davidsson | 1996 | 474 | 38.21 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
5 | Mathilda Gärdesmed | 1994 | 426 | 39.60 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
6 | Ulrika Krüger | 1996 | 421 | 39.73 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Linnea Kobel | 1996 | 419 | 39.82 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
8 | Pernilla Lindberg | 1994 | 413 | 40.01 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
9 | Josefin Öster | 1997 | 406 | 40.23 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
10 | Elvira Trolltoft | 1997 | 400 | 40.42 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Klara Ohlson | 1997 | 397 | 40.53 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
12 | Amanda Johansson | 1997 | 374 | 41.34 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
13 | Sofie Jaensson | 1997 | 372 | 41.43 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
14 | Jessica Wilson | 1996 | 300 | 44.48 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
15 | Matilda Wendt | 1997 | 283 | 45.37 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Julia Nilsson | 1999 | 568 | 35.97 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Agnes Fährlin | 1998 | 542 | 36.53 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Sanna Lygnestrand | 1999 | 464 | 38.47 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
4 | Moa Gustafsson | 1999 | 415 | 39.95 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Wilma Andersson | 1998 | 405 | 40.27 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
6 | Wilma Hagmansson | 1999 | 381 | 41.08 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
7 | Nathalie Johansson | 1999 | 360 | 41.86 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
8 | Nina Rajovic | 1998 | 352 | 42.17 | ||||||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
9 | Ida-Linn Silfors | 1999 | 344 | 42.53 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
10 | Matilda Larm | 1999 | 337 | 42.80 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
11 | Jelka Feldhusen | 1998 | 336 | 42.86 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
12 | Regina Borg Wermäng | 1999 | 310 | 44.02 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
13 | Elin Wendt | 1999 | 295 | 44.74 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
14 | Lovisa Faarinen | 1999 | 292 | 44.87 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
15 | Louise Jensen | 1999 | 292 | 44.90 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
16 | Amanda Kullander | 1999 | 288 | 45.11 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
17 | Elin Andersson | 1999 | 287 | 45.13 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
18 | Hanna Gertsson | 1999 | 276 | 45.75 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
19 | Tilda Conradsson | 1999 | 271 | 46.04 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
20 | Jouline Svensson | 1999 | 265 | 46.38 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
21 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 257 | 46.85 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
22 | Julia Andersson Hult | 1998 | 242 | 47.77 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
- | Elin Gryte | 1999 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 563 | 36.07 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
2 | Linnea Dunberg | 2000 | 514 | 37.19 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Maja Engström | 2000 | 477 | 38.13 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
4 | Elsa Jörstam | 2001 | 426 | 39.60 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Katrine Stampe | 2000 | 421 | 39.74 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
6 | Lea Joensen | 2001 | 404 | 40.28 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
7 | Anna Sjölund | 2000 | 403 | 40.32 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
8 | Sara Westholm | 2001 | 394 | 40.62 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
9 | Thit Bondo | 2000 | 388 | 40.84 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
10 | Camille Erichsen | 2001 | 377 | 41.23 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
11 | Emma Elsius | 2000 | 351 | 42.22 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | 349 | 42.29 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
13 | Tuva Rosebrink | 2001 | 344 | 42.53 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
14 | Emma Vileus | 2001 | 341 | 42.62 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
15 | Frida Ljungberg | 2000 | 339 | 42.73 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
16 | Clara Balslev | 2001 | 338 | 42.76 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
17 | Liesel Williamsson | 2000 | 337 | 42.82 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
18 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 327 | 43.22 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
19 | Alicia Virgili | 2000 | 326 | 43.27 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
20 | Alice Aurell | 2001 | 325 | 43.30 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
20 | Clara Sundqvist | 2001 | 325 | 43.30 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
22 | Ebba Hultgren | 2000 | 320 | 43.54 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
23 | Daniela Fredriksson | 2000 | 312 | 43.91 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
24 | Nathalie Grahn | 2000 | 311 | 43.96 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Maike Kuhlins | 2000 | 308 | 44.11 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
26 | Molly Bengtsson | 2001 | 307 | 44.17 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
27 | Therese Baltzarsson | 2001 | 282 | 45.41 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
28 | Rebecka Dagberg | 2000 | 272 | 45.95 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
29 | Kinga Szczesniak | 2001 | 270 | 46.06 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
30 | Anna Lindberg | 2001 | 255 | 46.99 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
31 | Anna Lipatnikova | 2000 | 243 | 47.71 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
32 | Dagny Gustafsson | 2000 | 214 | 49.78 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
33 | Elsa Rehn | 2000 | 210 | 50.06 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
34 | Lejla Tahmiscija | 2001 | 208 | 50.23 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
35 | Yulia Smirnova | 2001 | 208 | 50.29 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
36 | Alva Knutsen-Rohman | 2000 | 184 | 52.38 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
37 | Linn Andersson | 2000 | 154 | 55.57 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Ellen Premmert | 2001 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
- | Linnea Reuterberg | 2001 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
- | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Tilde Morin | 2002 | 386 | 40.92 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Cornelia Almqvist | 2002 | 356 | 42.02 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Julia Wollentz | 2002 | 352 | 42.18 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Nathalie Barrington | 2002 | 317 | 43.69 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Matilda Bengtsson | 2002 | 257 | 46.83 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
6 | Ronja Berggren | 2003 | 252 | 47.17 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
7 | Petronella Ottosson | 2002 | 217 | 49.53 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Hilja Volmberg | 2003 | 215 | 49.67 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
9 | Thea Carlsson | 2002 | 206 | 50.40 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
10 | Karin Widerberg | 2003 | 206 | 50.43 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Alexandra Olausson | 2003 | 204 | 50.55 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
12 | Hanna Lindström | 2002 | 195 | 51.37 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
13 | Elsa Jonsson | 2004 | 187 | 52.05 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Lovisa Svensson | 2002 | 186 | 52.18 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
15 | Maja Feldhusen | 2003 | 179 | 52.80 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
16 | Ebba Davidsson | 2003 | 174 | 53.30 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
17 | Zella Eklöv | 2002 | 167 | 54.02 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
18 | Hedda Nicklasson | 2002 | 166 | 54.21 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
19 | Moa Bergdahl | 2003 | 164 | 54.37 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 161 | 54.75 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Lina Dahlgren | 2005 | 158 | 55.08 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
22 | Clara Laurell | 2004 | 140 | 57.32 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Ella Ljungdahl | 2004 | 122 | 1:00.03 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Elma Christiansson | 2004 | 117 | 1:00.77 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
25 | Linnea Andersson | 2004 | 116 | 1:00.94 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
26 | Moa Fagerström | 2003 | 102 | 1:03.62 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
27 | Matilda Waide | 2005 | 100 | 1:04.08 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Alma Larsson | 2004 | DNS | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Henna Kjaergaard | 2003 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Myra Airasmaa Storbjörk | 2002 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 09:18 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 09:31 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | 599 | 26.60 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Julian Cöster | 1995 | 564 | 27.14 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Viktor Hörndahl | 1995 | 562 | 27.17 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
4 | Sebastian Pettersson | 1994 | 552 | 27.33 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
5 | Mathias Petrusson | 1993 | 525 | 27.79 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
6 | Anton Johansson | 1996 | 518 | 27.92 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Mattias Evaldsson | 1997 | 510 | 28.07 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
8 | Edvin Qvirist | 1995 | 497 | 28.30 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Marcus Alexandersson | 1997 | 488 | 28.48 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
10 | Robin Fröstberg | 1996 | 475 | 28.74 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
11 | Elias Gausel | 1996 | 472 | 28.80 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
12 | Johan Hildesson | 1992 | 454 | 29.17 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
13 | Daniel Ojaste | 1994 | 437 | 29.54 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
14 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | 433 | 29.63 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
15 | David Holm-Reise | 1997 | 419 | 29.96 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
16 | Tobias Josefsson | 1997 | 410 | 30.18 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
17 | Alexander Lundgren | 1997 | 396 | 30.54 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
18 | Daniel Andersson | 1997 | 381 | 30.94 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
19 | Gustav Andersson | 1994 | 366 | 31.33 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
20 | Cristian de Andrade | 1996 | 361 | 31.50 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
21 | Sebastian Paling | 1997 | 353 | 31.73 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
22 | Rickard Thillman | 1997 | 331 | 32.42 | ||||||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
23 | Sean Jentz | 1996 | 326 | 32.59 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
24 | Anton Berglund | 1995 | 298 | 33.57 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Jacob Alexandersson | 1995 | DSQ | |||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
- | Oliver Freiholtz | 1997 | DSQ | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 537 | 27.59 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
2 | Aron Qvirist | 1998 | 468 | 28.88 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Alex Kaufmann | 1999 | 448 | 29.31 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
4 | Filip Henriksson | 1998 | 357 | 31.60 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Pontus Staudinger | 1998 | 353 | 31.72 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
6 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 345 | 31.98 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
7 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | 331 | 32.41 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | Johannes Andersson | 1999 | 308 | 33.18 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
9 | Marcus Wallén | 1999 | 292 | 33.79 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
10 | Daniel Andersson | 1999 | 281 | 34.22 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
11 | Johan Persson | 1998 | 277 | 34.37 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
12 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 258 | 35.19 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
13 | Jesper Eriksson | 1999 | 251 | 35.53 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
14 | Noah Svensson | 1999 | 233 | 36.40 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
15 | Erik Brink | 1999 | 231 | 36.52 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
16 | Ludvig Sohlberg | 1999 | 202 | 38.22 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
17 | Jesper Lövgren | 1999 | 148 | 42.40 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
18 | Jonathan Karlsson | 1999 | 143 | 42.89 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
19 | Rickard Pettersson | 1998 | 140 | 43.19 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
- | Albin Larsson | 1998 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Leo Vartoomian | 2000 | 410 | 30.18 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | 410 | 30.19 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Tobias Åberg | 2000 | 395 | 30.56 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Filip Johansson | 2000 | 375 | 31.08 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
5 | Robin Pettersson | 2000 | 353 | 31.72 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
5 | Sam Taheri | 2000 | 353 | 31.72 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | William Kerman | 2001 | 330 | 32.43 | ||||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
8 | Anton Hong | 2000 | 326 | 32.59 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
9 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | 320 | 32.76 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
10 | Daniel Någård | 2001 | 306 | 33.26 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Axel Gustavsson | 2000 | 282 | 34.20 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
12 | Robin Johansson | 2000 | 273 | 34.57 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
13 | Alexander Berglund | 2000 | 260 | 35.10 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
14 | David Engström | 2001 | 238 | 36.19 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
15 | Leo Iséni | 2001 | 225 | 36.84 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
16 | Nam Do | 2001 | 223 | 36.94 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Kevin Norlin | 2000 | 208 | 37.84 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
18 | Eric Jigrup | 2000 | 179 | 39.75 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
19 | Hampus Dahlgren | 2001 | 177 | 39.89 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
20 | Zacharias Olausson | 2000 | 177 | 39.92 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
21 | Ludwig Bjärudd | 2001 | 172 | 40.29 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Dennis Andersson | 2001 | 171 | 40.41 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
23 | Martin Ettberger | 2001 | 155 | 41.73 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
24 | Carl Uddgren | 2001 | 153 | 41.86 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
25 | Jonathan Einarsson | 2001 | 143 | 42.81 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
26 | Jens Pettersson | 2001 | 137 | 43.42 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
27 | Oliver Torbjörnsson | 2001 | 130 | 44.22 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | Filip Brink | 2001 | 94 | 49.19 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Jonatan Carlsson | 2001 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Stensson | 2002 | 325 | 32.61 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | 239 | 36.13 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Finn Gaudenz | 2002 | 217 | 37.32 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | David Schuldt | 2002 | 188 | 39.09 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
5 | Anton Swedblom | 2002 | 147 | 42.42 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | David Hultberg | 2002 | 141 | 43.00 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
7 | Axel Vaide | 2005 | 140 | 43.15 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Carl Storberg | 2002 | 130 | 44.18 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
9 | Aleksa Kovijanic | 2003 | 110 | 46.76 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Simon Gunnarsson | 2002 | 70 | 54.38 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 09:31 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 22, 100m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | 621 | 29.50 | 1:01.02 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 607 | 29.56 | 1:01.49 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
3 | Fanny Trollstad | 1997 | 595 | 29.80 | 1:01.90 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
4 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | 564 | 30.27 | 1:03.02 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
5 | Mathilda Gärdesmed | 1994 | 562 | 30.23 | 1:03.07 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
6 | Klara Wallenbro | 1997 | 546 | 30.28 | 1:03.70 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
7 | Klara Ohlson | 1997 | 531 | 30.59 | 1:04.29 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
8 | Hanna Rostén | 1997 | 485 | 31.95 | 1:06.27 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
9 | Pernilla Lindberg | 1994 | 477 | 32.38 | 1:06.61 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
10 | Julia Karlsson | 1997 | 468 | 32.46 | 1:07.02 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Saskia Kuhlins | 1996 | 458 | 31.92 | 1:07.52 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Sofie Jaensson | 1997 | 450 | 32.23 | 1:07.91 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
13 | Jessica Wilson | 1996 | 399 | 34.04 | 1:10.71 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
14 | Josefin Öster | 1997 | 390 | 33.27 | 1:11.25 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
15 | Aline Agnvall | 1997 | 387 | 33.97 | 1:11.45 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
16 | Amanda Johansson | 1997 | 373 | 34.90 | 1:12.31 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
17 | Linnea Kobel | 1996 | 352 | 32.44 | 1:13.70 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
18 | Madeleine Andersson | 1997 | 349 | 35.15 | 1:13.91 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Matilda Wendt | 1997 | 294 | 37.26 | 1:18.23 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
- | Liz Hansson | 1988 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 22, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | 597 | 29.83 | 1:01.81 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Alice Lindhé | 1999 | 571 | 30.11 | 1:02.75 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Emma Garmelius | 1999 | 545 | 30.35 | 1:03.71 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
4 | Josefin Ossmyr | 1999 | 543 | 30.56 | 1:03.81 | |||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
5 | Marta Qvirist | 1998 | 531 | 31.05 | 1:04.27 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Isabella Hong | 1998 | 516 | 31.04 | 1:04.89 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
7 | Nina Bring | 1999 | 509 | 31.28 | 1:05.21 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
8 | Elin Grenholm | 1999 | 500 | 31.46 | 1:05.58 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
9 | Sophie Eliasson | 1998 | 493 | 31.77 | 1:05.87 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
10 | Amanda Rinde | 1998 | 491 | 32.31 | 1:05.98 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Matilda Flood | 1999 | 474 | 31.97 | 1:06.75 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Sara Olsson | 1999 | 474 | 31.13 | 1:06.77 | |||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
13 | Caroline Adlerborn | 1998 | 472 | 31.91 | 1:06.84 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
14 | Julia Nilsson | 1999 | 471 | 32.15 | 1:06.91 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
15 | Sanna Lygnestrand | 1999 | 470 | 32.03 | 1:06.95 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
16 | Lena Westerlund | 1998 | 456 | 32.79 | 1:07.63 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
17 | Isabella Brogren | 1999 | 452 | 32.42 | 1:07.84 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
18 | Matilda Andersson | 1999 | 443 | 32.47 | 1:08.26 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
19 | Josefin Bering | 1999 | 425 | 33.62 | 1:09.24 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
20 | Matilda Larm | 1999 | 423 | 33.33 | 1:09.33 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
21 | Jessica Hagström | 1999 | 422 | 33.24 | 1:09.37 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
22 | Erica Staflund | 1999 | 420 | 33.68 | 1:09.49 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
23 | Emma Taylor | 1998 | 419 | 33.37 | 1:09.54 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
24 | Anna Reinholdz | 1999 | 411 | 34.48 | 1:10.01 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
24 | Felicia Hallingborn-Ask | 1999 | 411 | 33.65 | 1:10.01 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
26 | Gabriella Petersson | 1998 | 396 | 33.31 | 1:10.85 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
27 | Julia Virgili | 1998 | 395 | 33.35 | 1:10.91 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
28 | Namtip Bouklay | 1998 | 395 | 34.12 | 1:10.95 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
29 | Maja Karlsson | 1999 | 392 | 34.36 | 1:11.13 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
30 | Moa Gustafsson | 1999 | 388 | 33.61 | 1:11.39 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
31 | Josefin Sehmi | 1999 | 371 | 33.73 | 1:12.46 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
32 | Lovisa Faarinen | 1999 | 370 | 35.47 | 1:12.48 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
33 | Carolina Borre | 1999 | 361 | 34.80 | 1:13.12 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
34 | Wilma Hagmansson | 1999 | 360 | 35.44 | 1:13.15 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
35 | Jouline Svensson | 1999 | 354 | 34.38 | 1:13.57 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
36 | Amanda Kullander | 1999 | 350 | 36.17 | 1:13.83 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
37 | Hanna Gertsson | 1999 | 346 | 35.99 | 1:14.12 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
38 | Regina Borg Wermäng | 1999 | 331 | 35.49 | 1:15.20 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
39 | Tilda Conradsson | 1999 | 306 | 37.32 | 1:17.26 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
40 | Louise Jensen | 1999 | 302 | 37.63 | 1:17.55 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
41 | Elin Wendt | 1999 | 298 | 37.79 | 1:17.94 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
42 | Julia Andersson Hult | 1998 | 264 | 38.82 | 1:21.15 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
43 | Elin Andersson | 1999 | 261 | 38.63 | 1:21.40 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
Gren 22, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Olivia Rudqvist | 2000 | 538 | 30.95 | 1:03.99 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
2 | Ida Swegmark | 2000 | 532 | 31.08 | 1:04.25 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Tova Olsson | 2001 | 507 | 30.50 | 1:05.30 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Klara Tistrand | 2001 | 498 | 31.82 | 1:05.69 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
5 | Emma Lundgren | 2000 | 495 | 31.22 | 1:05.80 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
6 | Kamelia Gradinarska | 2001 | 485 | 31.22 | 1:06.26 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Lea Joensen | 2001 | 478 | 32.37 | 1:06.59 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
8 | Wilma Roloff | 2000 | 473 | 32.44 | 1:06.80 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
9 | Emmy Jämtin | 2000 | 472 | 32.50 | 1:06.87 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
10 | Elin Lokrantz | 2000 | 468 | 32.56 | 1:07.05 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
10 | Frida Rödin | 2000 | 468 | 32.15 | 1:07.05 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
12 | Kajsa Svensson | 2000 | 461 | 31.77 | 1:07.40 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
13 | Rebecca Zerne | 2001 | 453 | 32.72 | 1:07.77 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
14 | Emma Elsius | 2000 | 445 | 32.33 | 1:08.20 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
15 | Linnea Dunberg | 2000 | 436 | 32.46 | 1:08.65 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
16 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 434 | 33.35 | 1:08.74 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
17 | Camilla Taylor | 2000 | 433 | 32.54 | 1:08.78 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
18 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 425 | 33.23 | 1:09.25 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
19 | Klara Stigsson | 2001 | 419 | 33.77 | 1:09.54 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
20 | Anna Lindberg | 2001 | 416 | 33.86 | 1:09.71 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
21 | Felicia Adamsson | 2000 | 415 | 33.67 | 1:09.77 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
22 | Karina Garne Larsen | 2000 | 413 | 34.18 | 1:09.88 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
23 | Clara Marie Juhlert | 2000 | 393 | 33.76 | 1:11.07 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
24 | Fanny Odin | 2000 | 392 | 33.65 | 1:11.10 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
25 | Liesel Williamsson | 2000 | 390 | 34.12 | 1:11.21 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
26 | Alice Aurell | 2001 | 380 | 34.29 | 1:11.84 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
27 | Therese Carlsson | 2000 | 374 | 34.14 | 1:12.23 | |||||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
28 | Maike Kuhlins | 2000 | 371 | 35.10 | 1:12.41 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
28 | Sara Helgesson | 2000 | 371 | 34.06 | 1:12.41 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
30 | Ebba Hultgren | 2000 | 363 | 34.66 | 1:12.98 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
31 | Daniela Fredriksson | 2000 | 354 | 35.26 | 1:13.59 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
32 | Elsa Jörstam | 2001 | 353 | 34.64 | 1:13.65 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
33 | Sara Westholm | 2001 | 352 | 33.86 | 1:13.74 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
34 | Elin Gustafsson | 2000 | 351 | 35.38 | 1:13.75 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
35 | Emma Vileus | 2001 | 350 | 35.53 | 1:13.82 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
36 | Line Hanghøj Kjeldgaard | 2000 | 350 | 33.78 | 1:13.87 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
37 | Alice Götestam | 2001 | 344 | 34.30 | 1:14.30 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
38 | Viktoria Sande | 2001 | 340 | 35.57 | 1:14.55 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
39 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 340 | 35.29 | 1:14.59 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
40 | Kinga Szczesniak | 2001 | 337 | 36.38 | 1:14.78 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
41 | Alicia Virgili | 2000 | 330 | 35.64 | 1:15.29 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
42 | Emma Wetteskog | 2001 | 323 | 36.63 | 1:15.84 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
43 | Molly Bengtsson | 2001 | 321 | 36.67 | 1:16.04 | |||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
44 | Therese Baltzarsson | 2001 | 320 | 35.83 | 1:16.06 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
45 | Clara Balslev | 2001 | 311 | 36.40 | 1:16.80 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
46 | Silje Thramkrongart | 2001 | 308 | 37.50 | 1:17.06 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
47 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | 302 | 37.73 | 1:17.54 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
48 | Anna Lipatnikova | 2000 | 300 | 37.27 | 1:17.75 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
49 | Emma Mickelsson | 2001 | 285 | 37.69 | 1:19.12 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
50 | Nathalie Grahn | 2000 | 273 | 37.39 | 1:20.26 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
51 | Ellen Olofsson | 2000 | 249 | 39.55 | 1:22.71 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
52 | Alva Knutsen-Rohman | 2000 | 246 | 39.18 | 1:23.00 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
53 | Elsa Rehn | 2000 | 212 | 40.30 | 1:27.27 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
54 | Yulia Smirnova | 2001 | 199 | 40.95 | 1:29.08 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
55 | Zabrina Lindblad | 2000 | 182 | 43.86 | 1:31.79 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
56 | Lejla Tahmiscija | 2001 | 146 | 45.15 | 1:38.67 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Ellen Premmert | 2001 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
- | Ida Hamberg | 2000 | DNS | |||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
- | Linnea Reuterberg | 2001 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
- | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 22, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Ida Larsson | 2002 | 438 | 33.39 | 1:08.56 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | 434 | 33.98 | 1:08.73 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Linn Suchomel | 2003 | 415 | 34.18 | 1:09.80 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
4 | Johanna Andersson | 2002 | 373 | 35.12 | 1:12.32 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Petronella Ottosson | 2002 | 341 | 35.75 | 1:14.47 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Lovisa Svensson | 2002 | 331 | 36.26 | 1:15.20 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
7 | Cornelia Almqvist | 2002 | 328 | 35.99 | 1:15.44 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
8 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 289 | 37.31 | 1:18.72 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Karin Widerberg | 2003 | 289 | 38.51 | 1:18.74 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Thea Carlsson | 2002 | 286 | 38.69 | 1:19.02 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
11 | Hannah Fritz | 2003 | 284 | 38.71 | 1:19.19 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Nora Lidbom | 2002 | 281 | 39.20 | 1:19.48 | |||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
13 | Matilda Bengtsson | 2002 | 239 | 39.45 | 1:23.83 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
14 | Ronja Berggren | 2003 | 225 | 40.18 | 1:25.50 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
15 | Nathalie Barrington | 2002 | 224 | 39.14 | 1:25.71 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Henna Kjaergaard | 2003 | 212 | 41.34 | 1:27.28 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Maja Feldhusen | 2003 | 198 | 42.16 | 1:29.24 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
18 | Hilja Volmberg | 2003 | 187 | 40.87 | 1:30.99 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
19 | Clara Laurell | 2004 | 163 | 43.81 | 1:35.21 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 158 | 46.28 | 1:36.18 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Ella Ljungdahl | 2004 | 151 | 46.25 | 1:37.65 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Moa Bergdahl | 2003 | 150 | 44.54 | 1:37.89 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Alexandra Olausson | 2003 | 146 | 46.17 | 1:38.79 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
24 | Elsa Mossberger | 2002 | 130 | 45.64 | 1:42.63 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Ebba Davidsson | 2003 | 127 | 45.33 | 1:43.41 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
26 | Elsa Jonsson | 2004 | 125 | 48.84 | 1:44.05 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | Hedda Nicklasson | 2002 | 121 | 1:45.01 | 1:45.01 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
28 | Zella Eklöv | 2002 | 114 | 51.81 | 1:47.20 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
29 | Matilda Waide | 2005 | 109 | 49.89 | 1:48.97 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
30 | Moa Fagerström | 2003 | 101 | 52.53 | 1:51.66 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
- | Myra Airasmaa Storbjörk | 2002 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 23, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | 704 | 27.24 | 55.70 | 1:25.25 | 1:54.63 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Markus Malm | 1997 | 631 | 28.21 | 57.69 | 1:27.87 | 1:58.92 | |||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
3 | Christopher Jedel | 1995 | 622 | 28.76 | 58.64 | 1:29.65 | 1:59.48 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Johan Hildesson | 1992 | 533 | 28.97 | 1:00.92 | 1:33.86 | 2:05.77 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
5 | Edvin Qvirist | 1995 | 533 | 28.92 | 1:00.04 | 1:32.37 | 2:05.80 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Mathias Petrusson | 1993 | 491 | 31.09 | 1:04.36 | 1:37.97 | 2:09.23 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
7 | Tobias Josefsson | 1997 | 459 | 30.25 | 1:03.57 | 1:37.66 | 2:12.20 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | Robin Fröstberg | 1996 | 435 | 31.48 | 1:05.84 | 1:40.49 | 2:14.57 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
9 | Oliver Freiholtz | 1997 | 428 | 30.84 | 1:05.04 | 1:40.41 | 2:15.33 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
10 | Sebastian Pettersson | 1994 | 392 | 30.87 | 1:05.84 | 1:42.55 | 2:19.27 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
11 | David Holm-Reise | 1997 | 388 | 31.42 | 1:06.05 | 1:43.04 | 2:19.81 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Jakob Sundén | 1995 | 382 | 30.40 | 1:05.52 | 1:43.23 | 2:20.55 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
13 | Jacob Alexandersson | 1995 | 381 | 31.88 | 1:07.36 | 1:45.11 | 2:20.66 | |||
S77 Stenungsund | ||||||||||
14 | Sebastian Paling | 1997 | 378 | 32.10 | 1:07.24 | 1:44.48 | 2:20.97 | |||
Simklubben S 02 | ||||||||||
15 | Viktor Jändel | 1996 | 373 | 32.07 | 1:08.40 | 1:45.86 | 2:21.68 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
16 | Arvid Lundgren | 1997 | 334 | 32.19 | 1:09.13 | 1:48.32 | 2:27.01 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
17 | Cristian de Andrade | 1996 | 296 | 34.92 | 1:13.63 | 1:55.00 | 2:32.88 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
18 | Rickard Thillman | 1997 | 286 | 35.39 | 1:15.11 | 1:55.85 | 2:34.70 | |||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
Gren 23, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Anton Borring Andersen | 1999 | 565 | 28.72 | 1:00.35 | 1:32.57 | 2:03.34 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
2 | Tor Leander | 1999 | 562 | 29.16 | 1:00.78 | 1:33.00 | 2:03.55 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Samuel Rudqvist | 1999 | 489 | 29.56 | 1:02.49 | 1:36.74 | 2:09.43 | |||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
4 | Alfred Löfgren | 1998 | 476 | 29.84 | 1:02.92 | 1:37.63 | 2:10.58 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Oskar Örne | 1999 | 475 | 29.62 | 1:02.92 | 1:37.50 | 2:10.65 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Aron Qvirist | 1998 | 458 | 29.39 | 1:02.67 | 1:37.45 | 2:12.29 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Philip Bergstedt | 1998 | 451 | 30.54 | 1:04.24 | 1:39.04 | 2:12.94 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | Anton Dahlgren | 1999 | 428 | 31.27 | 1:05.17 | 1:40.36 | 2:15.26 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
9 | Oscar Brohammer | 1998 | 428 | 30.46 | 1:05.20 | 1:41.81 | 2:15.28 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
10 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | 403 | 30.93 | 1:06.06 | 1:42.20 | 2:18.07 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
11 | Max Karlsson | 1999 | 399 | 31.79 | 1:07.22 | 1:43.80 | 2:18.47 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
12 | Pontus Staudinger | 1998 | 392 | 29.78 | 1:04.43 | 1:41.65 | 2:19.34 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
13 | Pär Börjeson | 1998 | 386 | 31.50 | 1:06.58 | 1:43.33 | 2:20.00 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
14 | Gustav Johansson | 1999 | 382 | 32.37 | 1:08.52 | 1:45.71 | 2:20.46 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Marcus Wallén | 1999 | 373 | 32.40 | 1:07.90 | 1:45.67 | 2:21.69 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
16 | Erik Ottosson | 1999 | 371 | 32.52 | 1:08.59 | 1:45.75 | 2:21.86 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
17 | Samuel Arvidsson | 1999 | 357 | 32.33 | 1:09.04 | 1:46.63 | 2:23.70 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
18 | Filip Schill-Örne | 1998 | 347 | 32.05 | 1:07.48 | 1:46.30 | 2:25.13 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | David Manea | 1999 | 304 | 34.12 | 1:12.36 | 1:52.66 | 2:31.64 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
20 | Karl Wallenberg | 1998 | 303 | 33.46 | 1:12.37 | 1:53.23 | 2:31.79 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
21 | Alexander Ekman | 1999 | 301 | 33.03 | 1:11.96 | 1:53.17 | 2:32.07 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
22 | Jesper Eriksson | 1999 | 301 | 33.96 | 1:12.16 | 1:52.50 | 2:32.08 | |||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
23 | Johan Persson | 1998 | 301 | 34.36 | 1:12.90 | 1:53.08 | 2:32.11 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
24 | Sebastian Svensson | 1999 | 298 | 35.01 | 1:15.07 | 1:55.19 | 2:32.54 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
25 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | 288 | 33.08 | 1:13.90 | 1:56.09 | 2:34.45 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
26 | Erik Brink | 1999 | 272 | 35.20 | 1:16.31 | 1:58.32 | 2:37.31 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
27 | Noah Svensson | 1999 | 234 | 37.07 | 1:19.74 | 2:04.28 | 2:45.29 | |||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
- | August Bremander | 1999 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Jacob Olsson | 1998 | DNS | |||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Gren 23, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | David Wollersjö | 2000 | 462 | 30.35 | 1:04.11 | 1:38.15 | 2:11.88 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
2 | Sebastian Petersson | 2000 | 398 | 31.55 | 1:06.33 | 1:42.80 | 2:18.61 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Anton Hong | 2000 | 397 | 31.11 | 1:06.28 | 1:43.81 | 2:18.73 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
4 | William Kerman | 2001 | 385 | 32.23 | 1:07.46 | 1:44.54 | 2:20.12 | |||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
5 | Sam Taheri | 2000 | 357 | 32.53 | 1:09.18 | 1:47.73 | 2:23.77 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Elias Lidberg | 2000 | 348 | 32.79 | 1:09.66 | 1:48.37 | 2:24.90 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Elias Hyvönen | 2000 | 339 | 33.16 | 1:10.54 | 1:49.37 | 2:26.22 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | Harald Eriksson | 2000 | 334 | 33.18 | 1:11.10 | 1:50.42 | 2:26.87 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Jonas Malmring | 2001 | 332 | 33.55 | 1:12.48 | 1:52.35 | 2:27.18 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
10 | Daniel Någård | 2001 | 332 | 32.53 | 1:10.59 | 1:50.31 | 2:27.19 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Leo Vartoomian | 2000 | 331 | 33.12 | 1:09.87 | 1:49.11 | 2:27.35 | |||
Simklubben S 02 | ||||||||||
12 | Viktor Sjöström | 2001 | 324 | 33.73 | 1:12.40 | 1:50.91 | 2:28.40 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
13 | Filip Johansson | 2000 | 323 | 32.13 | 1:10.31 | 1:50.40 | 2:28.65 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
14 | Max Lundberg | 2001 | 322 | 33.78 | 1:11.42 | 1:50.79 | 2:28.73 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
15 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | 314 | 32.82 | 1:11.31 | 1:50.93 | 2:29.91 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
16 | Axel Gustavsson | 2000 | 311 | 33.68 | 1:12.75 | 1:53.39 | 2:30.51 | |||
Simklubben Götene | ||||||||||
17 | Alexander Fredholm | 2001 | 308 | 33.14 | 1:11.44 | 1:52.47 | 2:31.03 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
18 | Rikard Arnebjer | 2000 | 306 | 32.50 | 1:10.85 | 1:51.54 | 2:31.21 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
19 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | 283 | 34.59 | 1:14.02 | 1:55.06 | 2:35.22 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
20 | Hampus Dahlgren | 2001 | 275 | 35.78 | 1:15.08 | 1:56.76 | 2:36.73 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
21 | Erik Josefson | 2000 | 273 | 35.63 | 1:15.79 | 1:57.30 | 2:37.18 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
22 | Emil Tiger | 2000 | 262 | 35.65 | 1:16.37 | 1:58.30 | 2:39.29 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
23 | Leo Iséni | 2001 | 253 | 36.74 | 1:17.79 | 2:00.55 | 2:41.10 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
- | Erik Storberg | 2000 | DNS | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Pontus Hake | 2001 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 23, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 351 | 32.41 | 1:08.24 | 1:46.82 | 2:24.59 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Elliot Nyström | 2002 | 343 | 32.28 | 1:08.58 | 1:47.73 | 2:25.58 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
3 | Johannes Strömberg | 2002 | 290 | 35.46 | 1:16.25 | 1:56.83 | 2:33.97 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Hugo Vaide | 2003 | 233 | 35.84 | 1:18.03 | 2:02.49 | 2:45.69 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Isac Johansson | 2002 | 224 | 37.27 | 1:21.65 | 2:06.27 | 2:47.84 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Finn Gaudenz | 2002 | 211 | 37.71 | 1:21.71 | 2:07.54 | 2:51.20 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | David Schuldt | 2002 | 208 | 37.99 | 1:22.39 | 2:08.70 | 2:52.15 | |||
SK Stimmet | ||||||||||
8 | Carl Storberg | 2002 | 181 | 40.58 | 1:27.48 | 2:15.39 | 3:00.28 | |||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 24, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Josefin Lewton | 1997 | 610 | 34.37 | 1:10.47 | 1:48.23 | 2:26.27 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
2 | Rebecca Håkansson | 1996 | 587 | 35.54 | 1:12.90 | 1:50.34 | 2:28.10 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Tilde Lundmark | 1995 | 549 | 35.50 | 1:13.16 | 1:52.63 | 2:31.44 | |||
Simklubben S 02 | ||||||||||
4 | Gina Hvarfvenius | 1997 | 502 | 36.32 | 1:15.52 | 1:56.06 | 2:36.05 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Johanna Åberg | 1997 | 499 | 35.90 | 1:14.70 | 1:55.16 | 2:36.38 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Fanny Trollstad | 1997 | 494 | 37.47 | 1:17.73 | 1:57.93 | 2:36.88 | |||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
7 | Malin Wallén | 1997 | 472 | 37.59 | 1:17.97 | 1:59.07 | 2:39.32 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
8 | Aline Agnvall | 1997 | 356 | 41.91 | 1:26.35 | 2:11.95 | 2:54.89 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
9 | Elvira Trolltoft | 1997 | 352 | 40.09 | 1:25.00 | 2:10.70 | 2:55.58 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Gren 24, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | 675 | 33.77 | 1:08.75 | 1:45.74 | 2:21.42 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
2 | Linnea Wranå | 1998 | 566 | 34.04 | 1:11.59 | 1:51.44 | 2:29.89 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
3 | Ellen Lindeby | 1999 | 506 | 37.37 | 1:16.78 | 1:57.27 | 2:35.59 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
4 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 490 | 35.84 | 1:15.97 | 1:57.25 | 2:37.36 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
5 | Malin Andersson | 1999 | 415 | 39.40 | 1:21.62 | 2:04.12 | 2:46.21 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Emma Taylor | 1998 | 406 | 39.29 | 1:21.25 | 2:04.67 | 2:47.43 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
7 | Maja Karlsson | 1999 | 390 | 41.28 | 1:23.51 | 2:07.25 | 2:49.77 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Matilda Pettersson | 1999 | 381 | 40.41 | 1:23.63 | 2:07.50 | 2:51.01 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
9 | Wilma Andersson | 1998 | 377 | 41.07 | 1:25.46 | 2:08.54 | 2:51.72 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
10 | Erica Staflund | 1999 | 363 | 39.89 | 1:23.64 | 2:08.87 | 2:53.80 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
11 | Wilma Hagmansson | 1999 | 358 | 42.18 | 1:26.92 | 2:11.80 | 2:54.56 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Namtip Bouklay | 1998 | 357 | 42.32 | 1:26.72 | 2:12.39 | 2:54.72 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
13 | Sandra Lange | 1999 | 352 | 40.03 | 1:25.10 | 2:12.11 | 2:55.54 | |||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
14 | Anna Reinholdz | 1999 | 350 | 41.65 | 1:26.86 | 2:13.04 | 2:55.91 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
15 | Carolina Borre | 1999 | 341 | 42.43 | 1:28.07 | 2:13.07 | 2:57.51 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
16 | Nina Rajovic | 1998 | 339 | 41.75 | 1:27.89 | 2:14.38 | 2:57.75 | |||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
17 | Linnéa Ivansson | 1998 | 327 | 41.54 | 1:26.70 | 2:13.92 | 3:00.06 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
18 | Nathalie Johansson | 1999 | 321 | 41.67 | 1:28.22 | 2:16.49 | 3:01.11 | |||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
19 | Hanna Gertsson | 1999 | 299 | 43.05 | 1:30.37 | 2:18.55 | 3:05.39 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
20 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 298 | 44.02 | 1:31.86 | 2:21.16 | 3:05.68 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
21 | Julia Andersson Hult | 1998 | 271 | 45.81 | 1:35.18 | 2:24.43 | 3:11.70 | |||
Simklubben Götene | ||||||||||
22 | Louise Jensen | 1999 | 257 | 45.83 | 1:35.91 | 2:25.83 | 3:14.99 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
23 | Elin Andersson | 1999 | 188 | 50.29 | 1:45.84 | 2:42.22 | 3:36.34 | |||
Simklubben Götene | ||||||||||
- | Amanda Magnusson | 1999 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Gren 24, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Wilma Roloff | 2000 | 466 | 37.64 | 1:18.03 | 1:59.67 | 2:39.99 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
2 | Frida Rödin | 2000 | 422 | 38.42 | 1:20.14 | 2:03.04 | 2:45.30 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Tuva Rosebrink | 2001 | 402 | 38.52 | 1:21.77 | 2:05.86 | 2:48.00 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
4 | Frida Ljungberg | 2000 | 402 | 39.44 | 1:21.14 | 2:05.17 | 2:48.04 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
5 | Michaela Johansson | 2000 | 387 | 39.58 | 1:22.86 | 2:07.33 | 2:50.16 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
6 | Viktoria Sande | 2001 | 377 | 40.60 | 1:24.06 | 2:08.84 | 2:51.69 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
7 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 358 | 40.81 | 1:25.28 | 2:11.05 | 2:54.66 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
8 | Anna Sjölund | 2000 | 358 | 40.81 | 1:25.02 | 2:10.98 | 2:54.69 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
9 | Fanny Odin | 2000 | 345 | 40.43 | 1:25.67 | 2:11.79 | 2:56.80 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
10 | Clara Sundqvist | 2001 | 344 | 43.48 | 1:28.65 | 2:13.23 | 2:57.04 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
11 | Liesel Williamsson | 2000 | 342 | 41.65 | 1:27.42 | 2:12.82 | 2:57.25 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
12 | Elin Öberg | 2000 | 339 | 41.47 | 1:26.31 | 2:11.99 | 2:57.81 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
13 | Elin Gustafsson | 2000 | 327 | 42.14 | 1:28.35 | 2:14.80 | 2:59.97 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
14 | Maike Kuhlins | 2000 | 320 | 42.50 | 1:29.16 | 2:16.33 | 3:01.26 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
15 | Therese Carlsson | 2000 | 320 | 43.89 | 1:31.45 | 2:18.81 | 3:01.27 | |||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
16 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | 317 | 43.07 | 1:29.82 | 2:16.64 | 3:01.85 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
17 | Sara Helgesson | 2000 | 308 | 43.23 | 1:29.81 | 2:17.40 | 3:03.54 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
18 | Anna Hamrin | 2000 | 306 | 43.12 | 1:30.74 | 2:18.14 | 3:03.98 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Sara Westholm | 2001 | 299 | 44.18 | 1:32.17 | 2:20.84 | 3:05.35 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
20 | Emma Elsius | 2000 | 295 | 44.59 | 1:32.31 | 2:20.40 | 3:06.29 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
21 | Alice Götestam | 2001 | 284 | 44.07 | 1:33.86 | 2:23.88 | 3:08.66 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
22 | Silje Thramkrongart | 2001 | 282 | 45.96 | 1:33.52 | 2:22.30 | 3:09.02 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
23 | Ellen Olofsson | 2000 | 229 | 48.19 | 1:38.88 | 2:31.19 | 3:22.76 | |||
S77 Stenungsund | ||||||||||
24 | Zabrina Lindblad | 2000 | 173 | 52.11 | 1:49.00 | 2:46.49 | 3:42.48 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Daniela Fredriksson | 2000 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
- | Ellen Premmert | 2001 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
- | Lovisa Sturve Näslund | 2000 | DNS | |||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
Gren 24, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Johanna Andersson | 2002 | 386 | 41.67 | 1:24.56 | 2:08.40 | 2:50.24 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Alexandra Schyum | 2002 | 325 | 43.06 | 1:29.27 | 2:15.53 | 3:00.34 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
3 | Lovisa Svensson | 2002 | 317 | 42.54 | 1:29.49 | 2:16.16 | 3:01.87 | |||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
4 | Nora Lidbom | 2002 | 289 | 45.08 | 1:33.51 | 2:23.06 | 3:07.48 | |||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
5 | Emilia Karlberg | 2002 | 276 | 44.75 | 1:34.09 | 2:23.56 | 3:10.46 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Hannah Fritz | 2003 | 238 | 48.05 | 1:39.23 | 2:31.15 | 3:20.13 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 214 | 48.48 | 1:41.44 | 2:34.54 | 3:27.16 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Ronja Berggren | 2003 | 208 | 49.65 | 1:42.45 | 2:36.70 | 3:29.26 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Mattias Evaldsson | 1997 | 556 | 30.43 | 1:03.15 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
2 | Marcus Alexandersson | 1997 | 546 | 30.46 | 1:03.53 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
3 | Elias Gausel | 1996 | 463 | 32.01 | 1:07.10 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
4 | Johan Hildesson | 1992 | 404 | 34.19 | 1:10.24 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
5 | Jacob Alexandersson | 1995 | 315 | 36.39 | 1:16.31 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
6 | Sebastian Paling | 1997 | 271 | 38.39 | 1:20.25 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
7 | Rickard Thillman | 1997 | 252 | 39.49 | 1:22.17 | |||||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
8 | Anton Berglund | 1995 | 238 | 39.54 | 1:23.70 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 500 | 31.65 | 1:05.40 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Tor Leander | 1999 | 477 | 32.91 | 1:06.43 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Joel Eliasson | 1998 | 443 | 32.65 | 1:08.12 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Pontus Staudinger | 1998 | 414 | 33.48 | 1:09.67 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
5 | Johannes Andersson | 1999 | 406 | 34.45 | 1:10.14 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
6 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 386 | 34.67 | 1:11.29 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
7 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | 373 | 34.94 | 1:12.12 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | Oscar Brohammer | 1998 | 365 | 34.99 | 1:12.66 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Alex Kaufmann | 1999 | 356 | 35.44 | 1:13.27 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
10 | Marcus Wallén | 1999 | 354 | 35.95 | 1:13.39 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
11 | Filip Schill-Örne | 1998 | 352 | 35.09 | 1:13.52 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
12 | Kasper Jeppsson | 1999 | 347 | 35.38 | 1:13.90 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
13 | Erik Ottosson | 1999 | 333 | 37.21 | 1:14.93 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
14 | Alexander Ekman | 1999 | 280 | 38.17 | 1:19.31 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
15 | Samuel Arvidsson | 1999 | 278 | 36.10 | 1:19.56 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
16 | Daniel Andersson | 1999 | 265 | 39.54 | 1:20.83 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
17 | Ludvig Sohlberg | 1999 | 239 | 42.25 | 1:23.65 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
18 | Johan Persson | 1998 | 230 | 41.14 | 1:24.77 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
19 | Jesper Lövgren | 1999 | 227 | 43.16 | 1:25.10 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
20 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 212 | 42.28 | 1:26.98 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
21 | Erik Brink | 1999 | 183 | 44.29 | 1:31.34 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
22 | Jonathan Karlsson | 1999 | 160 | 45.47 | 1:35.53 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
23 | Rickard Pettersson | 1998 | 138 | 47.27 | 1:40.41 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
- | Albin Larsson | 1998 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Jacob Olsson | 1998 | DNS | |||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
- | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | DSQ | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sebastian Petersson | 2000 | 400 | 34.81 | 1:10.46 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Robin Johansson | 2000 | 390 | 34.75 | 1:11.09 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
3 | Robin Pettersson | 2000 | 383 | 34.37 | 1:11.48 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
4 | Viktor Sjöström | 2001 | 321 | 36.81 | 1:15.85 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Jonas Malmring | 2001 | 310 | 38.04 | 1:16.70 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
6 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | 292 | 37.42 | 1:18.28 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Albin Edvardsson | 2000 | 285 | 37.18 | 1:18.85 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | Leo Vartoomian | 2000 | 282 | 39.13 | 1:19.18 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
9 | Alexander Fredholm | 2001 | 278 | 37.68 | 1:19.53 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
10 | Harald Eriksson | 2000 | 276 | 38.22 | 1:19.74 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | 253 | 41.31 | 1:22.03 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Balint Kis | 2001 | 250 | 41.38 | 1:22.43 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
13 | Alexander Berglund | 2000 | 247 | 40.47 | 1:22.73 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
14 | Leo Iséni | 2001 | 245 | 41.14 | 1:22.90 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
15 | Felix Schiöler | 2001 | 240 | 39.31 | 1:23.56 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
16 | Rikard Arnebjer | 2000 | 226 | 41.28 | 1:25.22 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
17 | Jens Pettersson | 2001 | 225 | 41.38 | 1:25.33 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
18 | Dennis Andersson | 2001 | 224 | 41.00 | 1:25.49 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
19 | Emil Tiger | 2000 | 223 | 42.28 | 1:25.59 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
19 | Gustav Danielsson | 2000 | 223 | 41.66 | 1:25.59 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
21 | Carl Uddgren | 2001 | 206 | 43.34 | 1:27.85 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
22 | David Engström | 2001 | 187 | 44.93 | 1:30.82 | |||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
23 | Hampus Johannesson | 2000 | 185 | 43.91 | 1:31.04 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
24 | Erik Josefson | 2000 | 179 | 44.99 | 1:32.05 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
25 | Oliver Torbjörnsson | 2001 | 174 | 44.26 | 1:32.96 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
26 | Eric Jigrup | 2000 | 169 | 45.31 | 1:33.82 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
27 | Zacharias Olausson | 2000 | 167 | 43.96 | 1:34.16 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
28 | Jonathan Einarsson | 2001 | 164 | 46.34 | 1:34.86 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
29 | Sebastian Svensson | 2001 | 162 | 46.07 | 1:35.18 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
30 | Martin Ettberger | 2001 | 160 | 44.91 | 1:35.55 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
31 | Filip Brink | 2001 | 149 | 46.82 | 1:37.89 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Elias Lidberg | 2000 | DNS | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Jonatan Carlsson | 2001 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Stensson | 2002 | 299 | 37.38 | 1:17.63 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
2 | Julius Gustavsson | 2002 | 295 | 38.47 | 1:18.00 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Johannes Strömberg | 2002 | 272 | 39.09 | 1:20.09 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Elliot Nyström | 2002 | 258 | 39.40 | 1:21.56 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
5 | Hugo Vaide | 2003 | 252 | 40.68 | 1:22.18 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | David Schuldt | 2002 | 191 | 44.29 | 1:30.18 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
7 | David Hultberg | 2002 | 181 | 44.10 | 1:31.80 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
8 | Albin Ekstrand | 2004 | 147 | 47.50 | 1:38.35 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Axel Vaide | 2005 | 144 | 48.38 | 1:38.92 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Momir Reljanovic | 2002 | 140 | 48.33 | 1:40.02 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Carl Storberg | 2002 | 136 | 50.39 | 1:40.95 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
12 | David Polyushkin | 2002 | 134 | 50.01 | 1:41.46 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
13 | Rasmus Ripa | 2002 | 133 | 50.82 | 1:41.74 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Anton Swedblom | 2002 | 132 | 47.69 | 1:41.81 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Edward Björkman | 2002 | 129 | 49.45 | 1:42.79 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Simon Gunnarsson | 2002 | 114 | 52.11 | 1:47.08 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
17 | David Djuric | 2002 | 99 | 54.32 | 1:51.93 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Marcus Bjering | 2002 | 92 | 55.75 | 1:54.98 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Axel Gröndahl | 2004 | 87 | 57.50 | 1:56.83 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
20 | Lucas Lundvall | 2002 | 82 | 56.80 | 1:59.12 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
21 | Oskar Ovik | 2003 | 79 | 1:00.90 | 2:00.91 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Axel Wahlbeck | 2004 | 71 | 1:02.29 | 2:05.04 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Edmond Shala | 2004 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Nils Gröndahl | 2004 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | William Silversten | 2003 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 15:29 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 26, 200m Medley Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | 603 | 32.46 | 1:10.25 | 1:53.52 | 2:29.24 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Lovisa Malmgren | 1997 | 524 | 34.76 | 1:16.03 | 2:00.10 | 2:36.42 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Gina Hvarfvenius | 1997 | 511 | 33.47 | 1:14.51 | 2:01.78 | 2:37.72 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
4 | Malin Wallén | 1997 | 497 | 34.84 | 1:17.33 | 2:04.19 | 2:39.20 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
5 | Pernilla Lindberg | 1994 | 458 | 35.19 | 1:18.78 | 2:06.90 | 2:43.64 | |||
Simklubben S 02 | ||||||||||
6 | Elvira Davidsson | 1996 | 422 | 35.34 | 1:22.76 | 2:09.82 | 2:48.09 | |||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
7 | Saskia Kuhlins | 1996 | 420 | 34.70 | 1:17.01 | 2:08.31 | 2:48.44 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
8 | Linnea Kobel | 1996 | 416 | 34.68 | 1:23.70 | 2:07.75 | 2:48.94 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
9 | Julia Karlsson | 1997 | 414 | 34.73 | 1:20.50 | 2:11.39 | 2:49.17 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
10 | Ulrika Krüger | 1996 | 407 | 37.16 | 1:23.10 | 2:09.70 | 2:50.19 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Hanna Rostén | 1997 | 398 | 36.69 | 1:21.83 | 2:13.23 | 2:51.39 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
12 | Aline Agnvall | 1997 | 349 | 41.36 | 1:25.69 | 2:18.43 | 2:59.05 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
13 | Matilda Wendt | 1997 | 334 | 40.39 | 1:28.20 | 2:19.06 | 3:01.69 | |||
Simklubben S 02 | ||||||||||
14 | Madeleine Andersson | 1997 | 295 | 41.66 | 1:31.04 | 2:26.81 | 3:09.50 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Tilde Lundmark | 1995 | DSQ | |||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
Gren 26, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | 560 | 31.75 | 1:11.41 | 1:57.44 | 2:33.04 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Amanda Magnusson | 1999 | 525 | 33.05 | 1:12.37 | 2:00.11 | 2:36.37 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Isabella Hong | 1998 | 523 | 32.27 | 1:11.76 | 2:00.23 | 2:36.53 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
4 | Elin Grenholm | 1999 | 519 | 34.02 | 1:13.92 | 2:00.73 | 2:36.94 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
5 | Josefin Ossmyr | 1999 | 489 | 34.62 | 1:16.78 | 2:03.35 | 2:40.07 | |||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
6 | Agnes Fährlin | 1998 | 475 | 34.44 | 1:16.56 | 2:02.71 | 2:41.66 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
7 | Ellen Lindeby | 1999 | 458 | 34.15 | 1:16.00 | 2:07.30 | 2:43.56 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
8 | Nina Bring | 1999 | 434 | 35.33 | 1:19.40 | 2:10.74 | 2:46.61 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
9 | Emma Garmelius | 1999 | 425 | 35.27 | 1:19.55 | 2:10.33 | 2:47.77 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
10 | Matilda Larm | 1999 | 416 | 34.49 | 1:19.01 | 2:09.85 | 2:48.98 | |||
Simklubben Götene | ||||||||||
11 | Emma Taylor | 1998 | 404 | 37.34 | 1:21.09 | 2:11.57 | 2:50.61 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Malin Andersson | 1999 | 404 | 34.58 | 1:20.03 | 2:12.17 | 2:50.61 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
13 | Wilma Hagmansson | 1999 | 401 | 36.60 | 1:21.50 | 2:10.23 | 2:50.94 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
14 | Sophie Eliasson | 1998 | 396 | 34.91 | 1:22.05 | 2:11.94 | 2:51.66 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
15 | Matilda Flood | 1999 | 392 | 34.58 | 1:20.36 | 2:12.59 | 2:52.29 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
16 | Isabella Brogren | 1999 | 386 | 39.76 | 1:25.42 | 2:15.72 | 2:53.22 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
17 | Lena Westerlund | 1998 | 385 | 36.95 | 1:22.11 | 2:15.09 | 2:53.36 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
18 | Linnéa Ivansson | 1998 | 382 | 36.32 | 1:21.32 | 2:13.50 | 2:53.77 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Namtip Bouklay | 1998 | 381 | 40.98 | 1:25.93 | 2:15.80 | 2:53.93 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
20 | Julia Virgili | 1998 | 379 | 36.37 | 1:21.48 | 2:16.07 | 2:54.22 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
21 | Matilda Pettersson | 1999 | 379 | 41.30 | 1:26.17 | 2:16.29 | 2:54.25 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
22 | Nina Rajovic | 1998 | 357 | 38.74 | 1:26.07 | 2:17.15 | 2:57.76 | |||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
23 | Erica Staflund | 1999 | 351 | 39.20 | 1:26.26 | 2:20.06 | 2:58.83 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
24 | Maja Karlsson | 1999 | 339 | 39.56 | 1:24.03 | 2:19.65 | 3:00.82 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
25 | Amanda Kullander | 1999 | 335 | 39.49 | 1:29.31 | 2:21.65 | 3:01.48 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
26 | Jessica Hagström | 1999 | 334 | 37.56 | 1:24.36 | 2:24.04 | 3:01.73 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
27 | Ida-Linn Silfors | 1999 | 331 | 40.25 | 1:31.09 | 2:20.93 | 3:02.35 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
28 | Josefin Bering | 1999 | 321 | 40.25 | 1:28.88 | 2:24.41 | 3:04.16 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
29 | Tilda Conradsson | 1999 | 221 | 43.60 | 1:42.13 | 2:41.72 | 3:28.53 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Jelka Feldhusen | 1998 | DSQ | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Gren 26, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Kamelia Gradinarska | 2001 | 536 | 31.76 | 1:10.71 | 1:58.69 | 2:35.22 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 526 | 34.03 | 1:17.85 | 2:00.95 | 2:36.24 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
3 | Ida Swegmark | 2000 | 505 | 33.79 | 1:13.98 | 2:02.79 | 2:38.37 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 503 | 37.49 | 1:21.33 | 2:03.07 | 2:38.59 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
5 | Camille Erichsen | 2001 | 486 | 36.54 | 1:15.07 | 2:03.33 | 2:40.41 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
6 | Tova Olsson | 2001 | 462 | 34.47 | 1:16.31 | 2:05.53 | 2:43.17 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Thit Bondo | 2000 | 454 | 37.43 | 1:20.20 | 2:07.01 | 2:44.02 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
8 | Karina Garne Larsen | 2000 | 419 | 37.58 | 1:21.40 | 2:09.20 | 2:48.48 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
9 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 419 | 35.62 | 1:20.68 | 2:10.75 | 2:48.51 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
10 | Tuva Rosebrink | 2001 | 416 | 38.24 | 1:21.74 | 2:12.62 | 2:48.97 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
11 | Emmy Jämtin | 2000 | 408 | 36.90 | 1:21.70 | 2:11.69 | 2:50.06 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
12 | Emma Lundgren | 2000 | 393 | 37.20 | 1:21.64 | 2:15.79 | 2:52.13 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
13 | Camilla Taylor | 2000 | 392 | 38.80 | 1:21.38 | 2:12.57 | 2:52.25 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
14 | Frida Rödin | 2000 | 386 | 36.72 | 1:21.56 | 2:15.59 | 2:53.16 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
15 | Rebecka Dagberg | 2000 | 381 | 36.49 | 1:20.77 | 2:14.39 | 2:54.01 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
16 | Maja Engström | 2000 | 372 | 38.13 | 1:24.97 | 2:14.13 | 2:55.37 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
17 | Elsa Jörstam | 2001 | 371 | 37.50 | 1:24.79 | 2:13.67 | 2:55.51 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
18 | Ebba Hultgren | 2000 | 366 | 35.37 | 1:22.70 | 2:15.01 | 2:56.30 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
19 | Emma Vileus | 2001 | 358 | 38.14 | 1:27.82 | 2:18.20 | 2:57.65 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
20 | Sara Helgesson | 2000 | 330 | 41.30 | 1:29.98 | 2:21.73 | 3:02.48 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
21 | Elin Gustafsson | 2000 | 329 | 39.32 | 1:27.01 | 2:21.38 | 3:02.69 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
22 | Clara Sundqvist | 2001 | 328 | 42.99 | 1:29.37 | 2:21.02 | 3:02.82 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
23 | Michaela Johansson | 2000 | 323 | 40.60 | 1:26.15 | 2:25.37 | 3:03.80 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
24 | Elin Öberg | 2000 | 321 | 43.13 | 1:29.05 | 2:23.37 | 3:04.20 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
25 | Sara Westholm | 2001 | 314 | 41.36 | 1:31.81 | 2:24.37 | 3:05.43 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
26 | Klara Stigsson | 2001 | 313 | 40.75 | 1:27.08 | 2:25.96 | 3:05.75 | |||
SK Stimmet | ||||||||||
27 | Alicia Virgili | 2000 | 313 | 41.32 | 1:30.33 | 2:22.85 | 3:05.79 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Gren 26, 200m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Linn Suchomel | 2003 | 395 | 37.03 | 1:22.35 | 2:14.35 | 2:51.90 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | 393 | 38.14 | 1:24.26 | 2:15.24 | 2:52.09 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | Tilde Morin | 2002 | 392 | 37.51 | 1:22.58 | 2:13.41 | 2:52.35 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Johanna Andersson | 2002 | 389 | 40.80 | 1:25.31 | 2:14.32 | 2:52.68 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
5 | Ida Larsson | 2002 | 336 | 40.28 | 1:28.68 | 2:21.36 | 3:01.37 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 307 | 41.23 | 1:30.60 | 2:23.49 | 3:06.83 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Emilia Karlberg | 2002 | 289 | 40.79 | 1:31.58 | 2:25.85 | 3:10.72 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Cornelia Almqvist | 2002 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 12:47 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 27, 400m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 559 | 1:05.07 | 2:22.96 | 3:48.73 | 4:55.99 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Christopher Jedel | 1995 | 535 | 1:08.42 | 2:25.87 | 3:55.01 | 5:00.19 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Alfred Löfgren | 1998 | 500 | 1:08.09 | 2:27.85 | 3:58.53 | 5:07.10 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | David Wollersjö | 2000 | 416 | 1:18.29 | 2:44.41 | 4:14.00 | 5:26.42 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
5 | Alexander Lundgren | 1997 | 407 | 1:11.30 | 2:34.71 | 4:14.78 | 5:28.84 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
6 | Tobias Åberg | 2000 | 383 | 1:14.31 | 2:43.70 | 4:17.76 | 5:35.62 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Max Karlsson | 1999 | 360 | 1:16.16 | 2:47.19 | 4:27.52 | 5:42.48 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Sean Jentz | 1996 | 358 | 1:12.83 | 2:46.45 | 4:25.91 | 5:43.18 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
9 | Daniel Någård | 2001 | 331 | 1:19.03 | 2:53.96 | 4:28.81 | 5:52.45 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
10 | Viktor Jändel | 1996 | 319 | 1:21.88 | 2:54.64 | 4:42.19 | 5:56.76 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
11 | Viktor Sjöström | 2001 | 312 | 1:29.35 | 2:56.19 | 4:40.89 | 5:59.49 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Max Lundberg | 2001 | 292 | 1:24.84 | 2:59.16 | 4:48.46 | 6:07.54 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
13 | Sebastian Svensson | 1999 | 270 | 1:30.38 | 3:07.95 | 4:54.73 | 6:17.17 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
- | Jonathan Einarsson | 2001 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Anton Dahlgren | 1999 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 12:47 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 13:14 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 28, 4X100m Medley Mixed, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | Tid | Status | ||
Förening | ||||||||||
1 | Kalmar Sim Lag1 Mix | 0 | 4:18.77 | |||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Miranda Arvidsson | 1998 | 31.84 | 1:06.05 | 1:06.05 | ||||||
Robin Fröstberg | 1996 | 32.54 | 1:10.52 | 2:16.57 | ||||||
Mattias Evaldsson | 1997 | 28.31 | 1:01.74 | 3:18.31 | ||||||
Linnea Wranå | 1998 | 28.55 | 1:00.46 | 4:18.77 | ||||||
2 | Spårvägen 1 Mix [1998] | 1998 | 4:28.38 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 30.99 | 1:03.76 | 1:03.76 | ||||||
Lovisa Malmgren | 1997 | 35.45 | 1:17.32 | 2:21.08 | ||||||
David Holm-Reise | 1997 | 29.54 | 1:05.75 | 3:26.83 | ||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 29.36 | 1:01.55 | 4:28.38 | ||||||
3 | Sigma Mix 1 | 0 | 4:30.16 | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 31.63 | 1:04.65 | 1:04.65 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 37.24 | 1:19.55 | 2:24.20 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 32.77 | 1:09.49 | 3:33.69 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 27.12 | 56.47 | 4:30.16 | ||||||
4 | Sigma Mix 2 | 0 | 4:38.36 | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Camille Erichsen | 2001 | 35.72 | 1:12.63 | 1:12.63 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 37.15 | 1:18.80 | 2:31.43 | ||||||
Kasper Jeppsson | 1999 | 31.45 | 1:08.59 | 3:40.02 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 27.45 | 58.34 | 4:38.36 | ||||||
5 | Spårvägen 2 Mix [1998] | 1998 | 4:39.15 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Elin Grenholm | 1999 | 35.30 | 1:14.27 | 1:14.27 | ||||||
Daniel Ojaste | 1994 | 33.33 | 1:12.75 | 2:27.02 | ||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 33.00 | 1:12.84 | 3:39.86 | ||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 27.84 | 59.29 | 4:39.15 | ||||||
6 | Varberg 1 | 1995 | 4:42.08 | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Anton Dahlgren | 1999 | 36.38 | 1:15.56 | 1:15.56 | ||||||
Linnea Dunberg | 2000 | 37.20 | 1:20.50 | 2:36.06 | ||||||
Mathilda Gärdesmed | 1994 | 30.01 | 1:09.01 | 3:45.07 | ||||||
Jakob Sundén | 1995 | 26.56 | 57.01 | 4:42.08 | ||||||
7 | S02 Mix [1999] | 1999 | 4:42.63 | |||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
Tilde Lundmark | 1995 | 34.09 | 1:09.79 | 1:09.79 | ||||||
Pernilla Lindberg | 1994 | 39.53 | 1:24.31 | 2:34.10 | ||||||
Elias Gausel | 1996 | 29.70 | 1:06.08 | 3:40.18 | ||||||
Sebastian Paling | 1997 | 29.69 | 1:02.45 | 4:42.63 | ||||||
8 | Alingsås Mix | 0 | 4:43.00 | |||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 35.28 | 1:13.12 | 1:13.12 | ||||||
Elias Hyvönen | 2000 | 35.54 | 1:17.73 | 2:30.85 | ||||||
Sanna Lygnestrand | 1999 | 32.88 | 1:12.73 | 3:43.58 | ||||||
Philip Bergstedt | 1998 | 28.63 | 59.42 | 4:43.00 | ||||||
9 | Kungälv Mix | 0 | 4:46.31 | |||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | 36.08 | 1:16.91 | 1:16.91 | ||||||
Sebastian Pettersson | 1994 | 35.59 | 1:19.47 | 2:36.38 | ||||||
Johan Hildesson | 1992 | 28.85 | 1:02.39 | 3:38.77 | ||||||
Isabella Brogren | 1999 | 32.00 | 1:07.54 | 4:46.31 | ||||||
10 | Kalmar Sim Lag2 Mix | 0 | 4:47.85 | |||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Josefin Lewton | 1997 | 32.82 | 1:07.78 | 1:07.78 | ||||||
Anton Hong | 2000 | 39.88 | 1:26.34 | 2:34.12 | ||||||
Alexander Lundgren | 1997 | 31.91 | 1:09.06 | 3:43.18 | ||||||
Klara Ohlson | 1997 | 30.64 | 1:04.67 | 4:47.85 | ||||||
11 | Spårvägen 3 Mix [1998] | 1998 | 4:48.18 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 34.57 | 1:12.11 | 1:12.11 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 38.38 | 1:23.95 | 2:36.06 | ||||||
Caroline Adlerborn | 1998 | 32.03 | 1:12.39 | 3:48.45 | ||||||
Kristoffer Wallenbro | 1997 | 28.31 | 59.73 | 4:48.18 | ||||||
12 | Värnamo Simsällskap | 1993 | 4:54.33 | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
Robin Pettersson | 2000 | 34.47 | 1:11.87 | 1:11.87 | ||||||
Elvira Davidsson | 1996 | 38.78 | 1:23.65 | 2:35.52 | ||||||
Erik Stensson | 2002 | 35.33 | 1:17.61 | 3:53.13 | ||||||
Fanny Trollstad | 1997 | 29.05 | 1:01.20 | 4:54.33 | ||||||
13 | Vellinge-N Mix 2 | 0 | 4:54.81 | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Rebecca Håkansson | 1996 | 34.09 | 1:09.75 | 1:09.75 | ||||||
Filip Henriksson | 1998 | 36.96 | 1:19.21 | 2:28.96 | ||||||
Julia Karlsson | 1997 | 35.03 | 1:17.92 | 3:46.88 | ||||||
Johannes Strömberg | 2002 | 31.99 | 1:07.93 | 4:54.81 | ||||||
14 | Spårvägen 4 Mix [2000] | 2000 | 4:59.93 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Erik Ottosson | 1999 | 36.59 | 1:13.67 | 1:13.67 | ||||||
Julia Nilsson | 1999 | 37.97 | 1:26.16 | 2:39.83 | ||||||
Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | 33.63 | 1:14.79 | 3:54.62 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 31.11 | 1:05.31 | 4:59.93 | ||||||
15 | Spårvägen 5 Mix [2000] | 2000 | 5:00.66 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Saskia Kuhlins | 1996 | 36.74 | 1:17.38 | 1:17.38 | ||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 43.29 | 1:30.75 | 2:48.13 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 32.33 | 1:10.73 | 3:58.86 | ||||||
Fredrik Voigt | 1998 | 29.09 | 1:01.80 | 5:00.66 | ||||||
16 | Skövde SS Mix 1 | 2001 | 5:03.96 | |||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
Pontus Staudinger | 1998 | 33.49 | 1:10.53 | 1:10.53 | ||||||
Tuva Rosebrink | 2001 | 41.35 | 1:30.50 | 2:41.03 | ||||||
Marcus Wallén | 1999 | 33.93 | 1:15.07 | 3:56.10 | ||||||
Anna Lindberg | 2001 | 32.32 | 1:07.86 | 5:03.96 | ||||||
17 | Varberg 2 | 1999 | 5:06.53 | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Michaela Johansson | 2000 | 40.27 | 1:22.26 | 1:22.26 | ||||||
Erik Josefson | 2000 | 38.36 | 1:22.91 | 2:45.17 | ||||||
Gustav Andersson | 1994 | 32.43 | 1:09.63 | 3:54.80 | ||||||
Linnea Kobel | 1996 | 32.54 | 1:11.73 | 5:06.53 | ||||||
18 | Kbss Lag 1 | 1990 | 5:13.57 | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Alexander Lemos Thaler | 2000 | 37.47 | 1:19.78 | 1:19.78 | ||||||
Olle-Theodor Lyxell | 1999 | 36.66 | 1:19.42 | 2:39.20 | ||||||
Linnéa Ivansson | 1998 | 37.57 | 1:23.03 | 4:02.23 | ||||||
Ida-Linn Silfors | 1999 | 33.15 | 1:11.34 | 5:13.57 | ||||||
19 | Spårvägen 6 Mix [2000] | 2000 | 5:14.12 | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Alexander Berglund | 2000 | 40.61 | 1:24.27 | 1:24.27 | ||||||
Rikard Arnebjer | 2000 | 39.60 | 1:26.08 | 2:50.35 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 33.86 | 1:17.92 | 4:08.27 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 31.27 | 1:05.85 | 5:14.12 | ||||||
20 | Falkenberg Mix 1 | 1998 | 5:15.45 | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Johannes Andersson | 1999 | 36.15 | 1:14.59 | 1:14.59 | ||||||
Jelka Feldhusen | 1998 | 45.20 | 1:37.46 | 2:52.05 | ||||||
Jouline Svensson | 1999 | 37.21 | 1:23.83 | 4:15.88 | ||||||
Erik Storberg | 2000 | 28.87 | 59.57 | 5:15.45 | ||||||
21 | Varberg 3 | 2000 | 5:16.82 | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Daniel Andersson | 1999 | 38.82 | 1:20.86 | 1:20.86 | ||||||
Erik Brink | 1999 | 39.87 | 1:26.03 | 2:46.89 | ||||||
Ebba Hultgren | 2000 | 34.65 | 1:17.24 | 4:04.13 | ||||||
Matilda Pettersson | 1999 | 34.83 | 1:12.69 | 5:16.82 | ||||||
22 | Trollhätta Mix | 0 | 5:21.18 | |||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
Balint Kis | 2001 | 41.22 | 1:24.39 | 1:24.39 | ||||||
Jesper Eriksson | 1999 | 38.92 | 1:27.04 | 2:51.43 | ||||||
Amanda Johansson | 1997 | 37.18 | 1:24.01 | 4:15.44 | ||||||
Olivia Rudqvist | 2000 | 30.34 | 1:05.74 | 5:21.18 | ||||||
23 | Södertörn Mix | 1999 | 5:23.19 | |||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
Wilma Roloff | 2000 | 36.70 | 1:15.90 | 1:15.90 | ||||||
Cristian de Andrade | 1996 | 40.62 | 1:29.95 | 2:45.85 | ||||||
Elliot Nyström | 2002 | 38.52 | 1:27.98 | 4:13.83 | ||||||
Josefin Bering | 1999 | 32.67 | 1:09.36 | 5:23.19 | ||||||
24 | SK Stimmet Mix | 2001 | 5:34.60 | |||||||
SK Stimmet | ||||||||||
Klara Stigsson | 2001 | 41.43 | 1:24.76 | 1:24.76 | ||||||
Carl Uddgren | 2001 | 43.40 | 1:33.39 | 2:58.15 | ||||||
Robin Johansson | 2000 | 36.50 | 1:21.87 | 4:20.02 | ||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 34.79 | 1:14.58 | 5:34.60 | ||||||
25 | Varberg 4 | 2001 | 5:42.02 | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Maja Engström | 2000 | 41.28 | 1:25.92 | 1:25.92 | ||||||
Zacharias Olausson | 2000 | 39.83 | 1:27.77 | 2:53.69 | ||||||
Tilda Conradsson | 1999 | 44.10 | 1:35.96 | 4:29.65 | ||||||
Hampus Dahlgren | 2001 | 34.39 | 1:12.37 | 5:42.02 | ||||||
26 | Falkenberg Mix 2 | 1999 | 6:03.45 | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Dennis Andersson | 2001 | 42.74 | 1:31.05 | 1:31.05 | ||||||
Martin Ettberger | 2001 | 44.20 | 1:36.84 | 3:07.89 | ||||||
Nathalie Johansson | 1999 | 39.43 | 1:29.21 | 4:37.10 | ||||||
Maja Feldhusen | 2003 | 40.57 | 1:26.35 | 6:03.45 | ||||||
- | Kalmar Sim Lag3 Mix | 0 | DNS | |||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Ellen Lindeby | 1999 | |||||||||
Sara Rasmussen | 1997 | |||||||||
Alexander Lundgren | 1997 | |||||||||
Anton Hong | 2000 | DNS | ||||||||
- | Kbss Lag 2 | 1990 | DSQ | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 13:14 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 29, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | 653 | 24.10 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Sebastian Pettersson | 1994 | 603 | 24.75 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
3 | Viktor Hörndahl | 1995 | 598 | 24.81 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
4 | Elias Gausel | 1996 | 552 | 25.49 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
5 | Robin Sandgren | 1997 | 527 | 25.88 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
6 | Mathias Petrusson | 1993 | 524 | 25.93 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
7 | Johan Hildesson | 1992 | 491 | 26.49 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | Jakob Sundén | 1995 | 477 | 26.75 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
9 | Göran Gustavsson | 1968 | 474 | 26.81 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Marcus Alexandersson | 1997 | 468 | 26.92 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
11 | Fredrik Schriever-Abeln | 1971 | 467 | 26.94 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Daniel Ojaste | 1994 | 464 | 27.00 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
13 | Daniel Andersson | 1997 | 438 | 27.53 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
14 | Jacob Alexandersson | 1995 | 430 | 27.70 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
15 | Tobias Josefsson | 1997 | 425 | 27.81 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
16 | Alexander Lundgren | 1997 | 419 | 27.93 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
17 | Gustav Andersson | 1994 | 369 | 29.13 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
18 | Rickard Thillman | 1997 | 348 | 29.72 | ||||||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
19 | Sebastian Paling | 1997 | 327 | 30.35 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
20 | Anton Berglund | 1995 | 312 | 30.81 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
21 | Arvid Lundgren | 1997 | 310 | 30.88 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
Gren 29, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Aron Qvirist | 1998 | 485 | 26.60 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Tor Leander | 1999 | 479 | 26.72 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | 472 | 26.84 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
4 | Oscar Brohammer | 1998 | 468 | 26.93 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Oskar Örne | 1999 | 444 | 27.40 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 432 | 27.66 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
7 | Philip Bergstedt | 1998 | 422 | 27.86 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | Pontus Staudinger | 1998 | 414 | 28.04 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
9 | Filip Henriksson | 1998 | 413 | 28.06 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
10 | Alex Kaufmann | 1999 | 403 | 28.29 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
11 | Joel Eliasson | 1998 | 401 | 28.35 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
12 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | 399 | 28.39 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
13 | Johannes Andersson | 1999 | 375 | 28.98 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
14 | Kasper Jeppsson | 1999 | 369 | 29.15 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
15 | Robert Sjöberg | 1998 | 352 | 29.59 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
16 | Max Karlsson | 1999 | 349 | 29.68 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
17 | Karl Wallenberg | 1998 | 344 | 29.83 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
18 | Alexander Ekman | 1999 | 343 | 29.86 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Fredrik Voigt | 1998 | 337 | 30.02 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
20 | Jesper Eriksson | 1999 | 335 | 30.10 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
21 | Samuel Arvidsson | 1999 | 332 | 30.19 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
22 | Erik Ottosson | 1999 | 331 | 30.22 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
23 | Noah Svensson | 1999 | 313 | 30.78 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
24 | Johan Persson | 1998 | 311 | 30.84 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
25 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | 309 | 30.92 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
26 | Jonathan Karlsson | 1999 | 306 | 31.01 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
27 | Ludvig Sohlberg | 1999 | 290 | 31.57 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
28 | Daniel Andersson | 1999 | 285 | 31.76 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
29 | August Bremander | 1999 | 281 | 31.91 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
30 | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | 276 | 32.11 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
31 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 265 | 32.55 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
32 | David Manea | 1999 | 264 | 32.58 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
33 | Erik Brink | 1999 | 251 | 33.11 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
34 | Sebastian Svensson | 1999 | 243 | 33.50 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
35 | Jesper Lövgren | 1999 | 222 | 34.53 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
36 | Rickard Pettersson | 1998 | 164 | 38.13 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
Gren 29, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Erik Storberg | 2000 | 458 | 27.11 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | 392 | 28.56 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Filip Johansson | 2000 | 387 | 28.68 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
4 | Anton Hong | 2000 | 387 | 28.69 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
5 | David Wollersjö | 2000 | 374 | 29.00 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
6 | Leo Vartoomian | 2000 | 360 | 29.39 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
7 | Robin Pettersson | 2000 | 348 | 29.70 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
8 | Axel Gustavsson | 2000 | 343 | 29.87 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
9 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | 335 | 30.08 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
10 | Robin Johansson | 2000 | 328 | 30.30 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
11 | Albin Edvardsson | 2000 | 328 | 30.32 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
12 | Elias Lidberg | 2000 | 325 | 30.40 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
13 | Harald Eriksson | 2000 | 307 | 30.97 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
14 | Alexander Berglund | 2000 | 291 | 31.54 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
15 | Erik Josefson | 2000 | 288 | 31.63 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
16 | Alexander Fredholm | 2001 | 287 | 31.69 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
17 | Emil Tiger | 2000 | 286 | 31.71 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
18 | Zacharias Olausson | 2000 | 286 | 31.73 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
19 | Felix Schiöler | 2001 | 282 | 31.86 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
20 | Kevin Norlin | 2000 | 281 | 31.89 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
21 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | 278 | 32.02 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
22 | Dennis Andersson | 2001 | 257 | 32.88 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
23 | Gustav Danielsson | 2000 | 247 | 33.29 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
24 | Hampus Johannesson | 2000 | 247 | 33.32 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
25 | Hampus Dahlgren | 2001 | 246 | 33.37 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
26 | Carl Uddgren | 2001 | 239 | 33.67 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
27 | Martin Ettberger | 2001 | 233 | 33.96 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
28 | David Engström | 2001 | 228 | 34.22 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
29 | Eric Jigrup | 2000 | 217 | 34.76 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
30 | Oliver Torbjörnsson | 2001 | 216 | 34.82 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Nam Do | 2001 | 212 | 35.03 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
32 | Jonathan Einarsson | 2001 | 207 | 35.34 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
33 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 203 | 35.55 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Filip Brink | 2001 | 198 | 35.84 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
35 | Sebastian Svensson | 2001 | 197 | 35.90 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
36 | Jens Pettersson | 2001 | 196 | 35.94 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
37 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 139 | 40.28 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Gren 29, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | 354 | 29.55 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Erik Stensson | 2002 | 320 | 30.56 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
3 | Hugo Vaide | 2003 | 268 | 32.43 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Isac Johansson | 2002 | 236 | 33.80 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Gustaf Jonsson | 2003 | 210 | 35.15 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 199 | 35.78 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Anton Swedblom | 2002 | 198 | 35.85 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Momir Reljanovic | 2002 | 194 | 36.06 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | David Hultberg | 2002 | 189 | 36.38 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
10 | David Polyushkin | 2002 | 180 | 36.97 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
11 | Axel Vaide | 2005 | 179 | 37.07 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Carl Storberg | 2002 | 176 | 37.29 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
13 | Albin Ekstrand | 2004 | 174 | 37.45 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Rasmus Ripa | 2002 | 171 | 37.64 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
15 | Marcus Samson | 2003 | 162 | 38.28 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 157 | 38.71 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Teo Mravac | 2004 | 149 | 39.40 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
18 | David Djuric | 2002 | 147 | 39.54 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
19 | Viking Josefson | 2002 | 142 | 40.01 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
20 | Simon Gunnarsson | 2002 | 138 | 40.38 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
21 | Lukas Waide | 2004 | 137 | 40.48 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Aleksa Kovijanic | 2003 | 137 | 40.52 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
23 | Oskar Ovik | 2003 | 116 | 42.86 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Marcus Bjering | 2002 | 111 | 43.48 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Alexander Mcadam | 2004 | 107 | 43.91 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
26 | Nils Gröndahl | 2004 | 106 | 44.07 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
27 | William Silversten | 2003 | 91 | 46.37 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | Axel Wahlbeck | 2004 | 78 | 48.78 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
29 | Axel Gröndahl | 2004 | 63 | 52.44 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
30 | Junior Bäck | 2004 | 31 | 1:06.34 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Edmond Shala | 2004 | DNS | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | David Schuldt | 2002 | DSQ | |||||||
SK Stimmet | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 30, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Josefin Lewton | 1997 | 622 | 31.70 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
2 | Rebecca Håkansson | 1996 | 574 | 32.56 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Tilde Lundmark | 1995 | 543 | 33.16 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
4 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | 524 | 33.55 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
5 | Malin Wallén | 1997 | 515 | 33.74 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
6 | Fanny Trollstad | 1997 | 505 | 33.98 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
7 | Johanna Åberg | 1997 | 503 | 34.02 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
8 | Saskia Kuhlins | 1996 | 439 | 35.60 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
9 | Mathilda Gärdesmed | 1994 | 415 | 36.26 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
10 | Sofie Jaensson | 1997 | 414 | 36.29 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
11 | Klara Ohlson | 1997 | 383 | 37.25 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
12 | Pernilla Lindberg | 1994 | 381 | 37.31 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
13 | Elvira Davidsson | 1996 | 355 | 38.19 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
14 | Aline Agnvall | 1997 | 340 | 38.76 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
15 | Jessica Wilson | 1996 | 339 | 38.80 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
16 | Linnea Kobel | 1996 | 337 | 38.86 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
17 | Elvira Trolltoft | 1997 | 327 | 39.24 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
18 | Hanna Rostén | 1997 | 325 | 39.33 | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
19 | Matilda Wendt | 1997 | 260 | 42.35 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
Gren 30, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Linnea Wranå | 1998 | 640 | 31.40 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
2 | Isabella Hong | 1998 | 562 | 32.79 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
3 | Gabriella Petersson | 1998 | 474 | 34.69 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Sara Olsson | 1999 | 471 | 34.77 | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
5 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 464 | 34.95 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
6 | Anna Reinholdz | 1999 | 364 | 37.89 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
7 | Matilda Larm | 1999 | 361 | 37.98 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
8 | Julia Virgili | 1998 | 360 | 38.02 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Emma Taylor | 1998 | 353 | 38.26 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
10 | Nathalie Johansson | 1999 | 347 | 38.50 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
11 | Wilma Hagmansson | 1999 | 339 | 38.80 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Erica Staflund | 1999 | 333 | 39.02 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
13 | Carolina Borre | 1999 | 328 | 39.21 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
14 | Maja Karlsson | 1999 | 305 | 40.16 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
15 | Lena Westerlund | 1998 | 303 | 40.26 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
16 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 298 | 40.49 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
17 | Julia Andersson Hult | 1998 | 298 | 40.51 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
18 | Isabella Brogren | 1999 | 295 | 40.64 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
19 | Hanna Gertsson | 1999 | 286 | 41.03 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
20 | Jouline Svensson | 1999 | 274 | 41.64 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
21 | Regina Borg Wermäng | 1999 | 268 | 41.97 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
22 | Elin Andersson | 1999 | 251 | 42.86 | ||||||
Simklubben Götene | ||||||||||
23 | Amanda Kullander | 1999 | 231 | 44.08 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
24 | Tilda Conradsson | 1999 | 223 | 44.60 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
25 | Elin Wendt | 1999 | 203 | 46.04 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
Gren 30, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Camille Erichsen | 2001 | 549 | 33.03 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
2 | Julie Stampe Meier | 2001 | 529 | 33.44 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
3 | Kamelia Gradinarska | 2001 | 515 | 33.75 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Emmy Jämtin | 2000 | 484 | 34.46 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
5 | Ida Swegmark | 2000 | 448 | 35.36 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Tova Olsson | 2001 | 432 | 35.77 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Klara Tistrand | 2001 | 428 | 35.89 | ||||||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | Elin Lokrantz | 2000 | 404 | 36.58 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
9 | Frida Ljungberg | 2000 | 398 | 36.77 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
10 | Therese Carlsson | 2000 | 386 | 37.15 | ||||||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
11 | Camilla Taylor | 2000 | 383 | 37.23 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
12 | Thit Bondo | 2000 | 383 | 37.24 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
13 | Anna Sjölund | 2000 | 379 | 37.38 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
14 | Alice Aurell | 2001 | 372 | 37.62 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
15 | Linnea Dunberg | 2000 | 357 | 38.14 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
16 | Karina Garne Larsen | 2000 | 350 | 38.37 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
17 | Frida Rödin | 2000 | 350 | 38.38 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
18 | Tuva Rosebrink | 2001 | 349 | 38.41 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
19 | Michaela Johansson | 2000 | 340 | 38.76 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
20 | Viktoria Sande | 2001 | 336 | 38.91 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
21 | Emma Lundgren | 2000 | 335 | 38.96 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
22 | Alice Götestam | 2001 | 328 | 39.20 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
23 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 327 | 39.25 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
24 | Rebecka Dagberg | 2000 | 317 | 39.67 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
25 | Maja Engström | 2000 | 316 | 39.71 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
26 | Line Hanghøj Kjeldgaard | 2000 | 313 | 39.85 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
27 | Elin Gustafsson | 2000 | 311 | 39.92 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
28 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 309 | 39.99 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
29 | Daniela Fredriksson | 2000 | 308 | 40.06 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
29 | Klara Stigsson | 2001 | 308 | 40.06 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
31 | Maike Kuhlins | 2000 | 305 | 40.16 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
32 | Emma Vileus | 2001 | 302 | 40.32 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
33 | Emma Elsius | 2000 | 297 | 40.55 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
34 | Ebba Hultgren | 2000 | 296 | 40.59 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
35 | Sara Westholm | 2001 | 294 | 40.67 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
36 | Clara Marie Juhlert | 2000 | 287 | 40.98 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
37 | Sara Helgesson | 2000 | 285 | 41.08 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
38 | Alicia Virgili | 2000 | 285 | 41.10 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
39 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | 283 | 41.20 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
40 | Therese Baltzarsson | 2001 | 283 | 41.21 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
41 | Molly Bengtsson | 2001 | 273 | 41.68 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
42 | Kinga Szczesniak | 2001 | 272 | 41.74 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
43 | Ellen Olofsson | 2000 | 252 | 42.80 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
44 | Silje Thramkrongart | 2001 | 250 | 42.91 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
45 | Yulia Smirnova | 2001 | 250 | 42.95 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
46 | Emma Mickelsson | 2001 | 249 | 42.97 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
47 | Anna Lindberg | 2001 | 248 | 43.02 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
48 | Clara Balslev | 2001 | 222 | 44.64 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
49 | Elsa Rehn | 2000 | 206 | 45.76 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
50 | Alva Knutsen-Rohman | 2000 | 203 | 46.00 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
51 | Anna Lipatnikova | 2000 | 197 | 46.43 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
52 | Clara Emilie Kobbernagel | 2001 | 180 | 47.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
53 | Zabrina Lindblad | 2000 | 155 | 50.35 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
54 | Lejla Tahmiscija | 2001 | 148 | 51.08 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
55 | Linn Andersson | 2000 | 130 | 53.30 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Gren 30, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Johanna Andersson | 2002 | 361 | 37.99 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Ida Larsson | 2002 | 314 | 39.79 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Lovisa Svensson | 2002 | 300 | 40.41 | ||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
4 | Nora Lidbom | 2002 | 296 | 40.60 | ||||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
5 | Cornelia Almqvist | 2002 | 295 | 40.63 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
6 | Julia Wollentz | 2002 | 285 | 41.08 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 270 | 41.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Emilia Karlberg | 2002 | 251 | 42.89 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | Hanna Lindström | 2002 | 246 | 43.17 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
10 | Hannah Fritz | 2003 | 244 | 43.27 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 228 | 44.23 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Thea Carlsson | 2002 | 218 | 44.91 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
13 | Nathalie Barrington | 2002 | 210 | 45.52 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
14 | Ronja Berggren | 2003 | 209 | 45.55 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
15 | Caroline Meyer | 2002 | 207 | 45.72 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Astrid Thimmer | 2003 | 207 | 45.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Matilda Bengtsson | 2002 | 203 | 46.04 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
18 | Sofie Slotved | 2002 | 202 | 46.11 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 193 | 46.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Hilja Volmberg | 2003 | 184 | 47.54 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
21 | Ebba Davidsson | 2003 | 176 | 48.21 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
22 | Maja Feldhusen | 2003 | 172 | 48.59 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
23 | Clara Laurell | 2004 | 160 | 49.84 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
24 | Moa Bergdahl | 2003 | 149 | 50.98 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Ella Ljungdahl | 2004 | 146 | 51.31 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
26 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 144 | 51.51 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 132 | 53.14 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
28 | Zella Eklöv | 2002 | 131 | 53.20 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
29 | Hedda Nicklasson | 2002 | 130 | 53.39 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
30 | Elsa Jonsson | 2004 | 122 | 54.48 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Elsa Mossberger | 2002 | 118 | 55.03 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
32 | Elma Christiansson | 2004 | 114 | 55.69 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
33 | Lina Dahlgren | 2005 | 106 | 57.15 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
34 | Linnea Andersson | 2004 | 103 | 57.69 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
35 | Moa Fagerström | 2003 | 77 | 1:03.43 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
- | Alexandra Olausson | 2003 | DSQ | |||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Markus Malm | 1997 | 593 | 28.24 | 59.29 | |||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
2 | Edvin Qvirist | 1995 | 524 | 28.89 | 1:01.76 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Julian Cöster | 1995 | 524 | 28.45 | 1:01.77 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Anton Johansson | 1996 | 494 | 29.10 | 1:03.01 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
5 | Johan Hildesson | 1992 | 484 | 29.97 | 1:03.44 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
6 | Mathias Petrusson | 1993 | 471 | 29.70 | 1:03.99 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
7 | Mattias Evaldsson | 1997 | 471 | 29.73 | 1:04.00 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
8 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | 446 | 30.01 | 1:05.19 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
9 | Marcus Alexandersson | 1997 | 443 | 29.73 | 1:05.33 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
10 | David Holm-Reise | 1997 | 410 | 30.97 | 1:07.05 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
11 | Alexander Lundgren | 1997 | 402 | 31.47 | 1:07.48 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
12 | Elias Gausel | 1996 | 392 | 30.55 | 1:08.06 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
13 | Tobias Josefsson | 1997 | 375 | 31.11 | 1:09.05 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
14 | Jacob Alexandersson | 1995 | 361 | 31.84 | 1:09.94 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
15 | Sean Jentz | 1996 | 299 | 32.96 | 1:14.47 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
16 | Oliver Freiholtz | 1997 | 289 | 34.76 | 1:15.30 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
17 | Sebastian Paling | 1997 | 277 | 35.83 | 1:16.42 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
18 | Cristian de Andrade | 1996 | 265 | 35.26 | 1:17.54 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
19 | Rickard Thillman | 1997 | 228 | 36.44 | 1:21.49 | |||||
Föreningen Ale Simmarna | ||||||||||
- | Viktor Jändel | 1996 | DSQ | |||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 508 | 28.37 | 1:02.42 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
2 | Alfred Löfgren | 1998 | 436 | 30.62 | 1:05.69 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Alex Kaufmann | 1999 | 434 | 30.46 | 1:05.79 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
4 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 418 | 30.26 | 1:06.62 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
5 | Aron Qvirist | 1998 | 379 | 30.62 | 1:08.80 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Max Karlsson | 1999 | 357 | 32.62 | 1:10.17 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Erik Ottosson | 1999 | 340 | 32.72 | 1:11.38 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
8 | Pontus Staudinger | 1998 | 299 | 33.53 | 1:14.45 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
9 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 276 | 33.88 | 1:16.45 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
10 | Johan Persson | 1998 | 243 | 35.20 | 1:19.79 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Johannes Andersson | 1999 | 226 | 35.60 | 1:21.76 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
12 | Samuel Arvidsson | 1999 | 221 | 36.68 | 1:22.36 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
13 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | 188 | 39.50 | 1:26.91 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
14 | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | 185 | 39.96 | 1:27.34 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
15 | Noah Svensson | 1999 | 177 | 37.75 | 1:28.60 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
16 | Ludvig Sohlberg | 1999 | 124 | 46.75 | 1:39.80 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
17 | Jesper Lövgren | 1999 | 120 | 43.42 | 1:40.82 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
18 | Rickard Pettersson | 1998 | 97 | 50.01 | 1:48.20 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
- | August Bremander | 1999 | DSQ | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sebastian Petersson | 2000 | 387 | 32.14 | 1:08.34 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Leo Vartoomian | 2000 | 364 | 31.87 | 1:09.73 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
3 | Jonas Malmring | 2001 | 363 | 32.47 | 1:09.83 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
4 | Tobias Åberg | 2000 | 360 | 31.95 | 1:10.00 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | 333 | 33.68 | 1:11.87 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
6 | Sam Taheri | 2000 | 332 | 34.03 | 1:11.93 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Filip Johansson | 2000 | 312 | 32.89 | 1:13.43 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | William Kerman | 2001 | 304 | 33.57 | 1:14.04 | |||||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
9 | Anton Hong | 2000 | 303 | 33.60 | 1:14.10 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
10 | Daniel Någård | 2001 | 256 | 35.08 | 1:18.43 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Max Lundberg | 2001 | 243 | 36.02 | 1:19.78 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
12 | Alexander Fredholm | 2001 | 238 | 36.54 | 1:20.35 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
13 | Elias Lidberg | 2000 | 208 | 37.24 | 1:24.07 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
14 | Viktor Sjöström | 2001 | 193 | 38.17 | 1:26.19 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
15 | Axel Gustavsson | 2000 | 188 | 36.41 | 1:26.92 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
16 | Leo Iséni | 2001 | 159 | 40.30 | 1:31.90 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
17 | David Engström | 2001 | 146 | 42.27 | 1:34.42 | |||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
18 | Jens Pettersson | 2001 | 121 | 46.91 | 1:40.58 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
19 | Jonathan Einarsson | 2001 | 117 | 45.75 | 1:41.72 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Alexander Berglund | 2000 | DNF | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
- | Rikard Arnebjer | 2000 | DSQ | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | 215 | 38.49 | 1:23.10 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Finn Gaudenz | 2002 | 203 | 38.37 | 1:24.68 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
3 | David Schuldt | 2002 | 131 | 45.04 | 1:37.99 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
4 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 126 | 46.23 | 1:39.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Marcus Samson | 2003 | DSQ | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 32, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 516 | 34.01 | 1:13.18 | 1:51.76 | 2:31.83 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
2 | Klara Wallenbro | 1997 | 364 | 34.74 | 1:16.15 | 2:01.99 | 2:50.48 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
3 | Julia Karlsson | 1997 | 272 | 38.56 | 1:25.53 | 2:16.67 | 3:07.88 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Gren 32, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | 469 | 32.62 | 1:10.52 | 1:51.97 | 2:36.70 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
2 | Sanna Lygnestrand | 1999 | 382 | 35.52 | 1:19.22 | 2:05.98 | 2:47.79 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
3 | Caroline Adlerborn | 1998 | 363 | 34.76 | 1:16.58 | 2:05.17 | 2:50.61 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
4 | Ellen Lindeby | 1999 | 349 | 34.90 | 1:15.93 | 2:03.30 | 2:52.90 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
5 | Matilda Flood | 1999 | 312 | 37.01 | 1:21.82 | 2:10.42 | 2:59.53 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
6 | Matilda Larm | 1999 | 258 | 38.65 | 1:29.79 | 2:20.88 | 3:11.11 | |||
Simklubben Götene | ||||||||||
7 | Julia Nilsson | 1999 | 255 | 40.84 | 1:30.49 | 2:22.78 | 3:11.94 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
8 | Jouline Svensson | 1999 | 208 | 42.55 | 1:34.42 | 2:29.11 | 3:25.35 | |||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Gren 32, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 419 | 36.40 | 1:18.45 | 2:00.82 | 2:42.66 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
2 | Ebba Hultgren | 2000 | 312 | 35.75 | 1:18.71 | 2:09.32 | 2:59.48 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Lea Joensen | 2001 | 290 | 40.94 | 1:30.49 | 2:20.34 | 3:03.92 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
4 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 266 | 38.77 | 1:25.00 | 2:15.85 | 3:09.28 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
5 | Fanny Odin | 2000 | 214 | 40.32 | 1:31.90 | 2:29.12 | 3:23.49 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
6 | Molly Bengtsson | 2001 | 191 | 45.03 | 1:37.63 | 2:34.46 | 3:31.24 | |||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
7 | Clara Balslev | 2001 | 120 | 43.35 | 1:50.53 | 2:57.95 | 4:06.76 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
Gren 32, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Linn Suchomel | 2003 | 321 | 39.63 | 1:25.60 | 2:11.91 | 2:57.73 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
2 | Matilda Bengtsson | 2002 | 146 | 46.78 | 1:46.53 | 2:49.33 | 3:51.32 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 33, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Robin Fröstberg | 1996 | 522 | 36.13 | 1:16.29 | 1:57.10 | 2:37.74 | |||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
2 | Jakob Sundén | 1995 | 409 | 36.99 | 1:18.70 | 2:03.99 | 2:51.09 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Arvid Lundgren | 1997 | 336 | 39.69 | 1:26.05 | 2:14.61 | 3:02.68 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
4 | Anton Berglund | 1995 | 247 | 42.27 | 1:33.35 | 2:27.65 | 3:22.20 | |||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Gren 33, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Pär Börjeson | 1998 | 515 | 35.20 | 1:15.04 | 1:56.39 | 2:38.37 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 483 | 37.92 | 1:19.69 | 2:00.99 | 2:41.81 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
3 | Anton Dahlgren | 1999 | 461 | 37.27 | 1:18.65 | 2:01.50 | 2:44.36 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 405 | 39.08 | 1:22.82 | 2:07.14 | 2:51.56 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
5 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | 388 | 38.80 | 1:23.57 | 2:08.93 | 2:54.13 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
6 | Erik Brink | 1999 | 357 | 39.51 | 1:26.90 | 2:13.30 | 2:58.97 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
7 | Robert Sjöberg | 1998 | 307 | 39.81 | 1:29.00 | 2:19.35 | 3:08.11 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
8 | Ludvig Sohlberg | 1999 | 212 | 49.39 | 1:46.20 | 2:44.12 | 3:32.82 | |||
Simklubben Götene | ||||||||||
9 | Jonathan Karlsson | 1999 | 193 | 48.94 | 1:45.67 | 2:44.33 | 3:39.73 | |||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
- | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | DSQ | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Gren 33, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Tobias Åberg | 2000 | 437 | 37.73 | 1:21.48 | 2:04.78 | 2:47.32 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Erik Josefson | 2000 | 412 | 38.64 | 1:22.92 | 2:07.60 | 2:50.59 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Elias Hyvönen | 2000 | 394 | 37.41 | 1:21.37 | 2:06.80 | 2:53.15 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
4 | Daniel Någård | 2001 | 373 | 39.89 | 1:25.35 | 2:11.69 | 2:56.43 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Harald Eriksson | 2000 | 329 | 41.69 | 1:28.49 | 2:16.40 | 3:03.80 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | William Kerman | 2001 | 309 | 42.68 | 1:31.06 | 2:20.63 | 3:07.80 | |||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
7 | Hampus Dahlgren | 2001 | 307 | 42.91 | 1:31.79 | 2:21.73 | 3:08.25 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
8 | Emil Tiger | 2000 | 300 | 43.40 | 1:32.41 | 2:21.89 | 3:09.69 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Zacharias Olausson | 2000 | 299 | 41.33 | 1:30.04 | 2:20.25 | 3:09.91 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
10 | Viktor Sjöström | 2001 | 279 | 44.14 | 1:34.72 | 2:25.60 | 3:14.17 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Nam Do | 2001 | 268 | 45.57 | 1:37.55 | 2:27.46 | 3:16.84 | |||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Axel Gustavsson | 2000 | 264 | 45.17 | 1:36.23 | 2:28.41 | 3:17.79 | |||
Simklubben Götene | ||||||||||
13 | Carl Uddgren | 2001 | 253 | 44.89 | 1:36.58 | 2:28.90 | 3:20.63 | |||
SK Stimmet | ||||||||||
14 | Eric Jigrup | 2000 | 221 | 46.57 | 1:41.65 | 2:37.31 | 3:29.77 | |||
Göteborg Sim | ||||||||||
15 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 207 | 48.46 | 1:43.98 | 2:39.58 | 3:34.39 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Leo Vartoomian | 2000 | 205 | 46.13 | 1:40.76 | 2:37.90 | 3:35.27 | |||
Simklubben S 02 | ||||||||||
17 | Filip Brink | 2001 | 202 | 48.73 | 1:43.40 | 2:40.33 | 3:36.20 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
18 | Martin Ettberger | 2001 | 200 | 46.09 | 1:42.48 | 2:40.60 | 3:36.91 | |||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
19 | Balint Kis | 2001 | 199 | 49.61 | 1:45.40 | 2:42.22 | 3:37.39 | |||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
20 | Leo Iséni | 2001 | 197 | 48.14 | 1:44.70 | 2:41.39 | 3:38.24 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
21 | Hampus Johannesson | 2000 | 196 | 49.03 | 1:44.79 | 2:41.98 | 3:38.46 | |||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
22 | Sebastian Svensson | 2001 | 194 | 52.67 | 1:50.43 | 2:47.43 | 3:39.33 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
23 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 130 | 58.03 | 2:02.00 | 3:06.87 | 4:10.55 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Robin Pettersson | 2000 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
Gren 33, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Erik Stensson | 2002 | 272 | 44.97 | 1:35.38 | 2:25.83 | 3:15.88 | |||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
2 | Viking Josefson | 2002 | 167 | 51.38 | 1:51.14 | 2:52.89 | 3:50.39 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
3 | Simon Gunnarsson | 2002 | 161 | 56.00 | 1:55.50 | 2:56.46 | 3:53.12 | |||
SK Stimmet | ||||||||||
4 | David Hultberg | 2002 | 159 | 52.96 | 1:52.71 | 2:54.38 | 3:54.06 | |||
SK Stimmet | ||||||||||
5 | Teo Mravac | 2004 | 158 | 52.29 | 1:54.79 | 2:56.77 | 3:54.78 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
6 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 142 | 57.38 | 2:00.04 | 3:02.05 | 4:02.98 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Christoffer Hove | 2002 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | David Polyushkin | 2002 | DSQ | |||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 17:16 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 34, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Lovisa Malmgren | 1997 | 532 | 37.25 | 1:19.50 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Rebecca Håkansson | 1996 | 520 | 37.67 | 1:20.11 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Malin Wallén | 1997 | 492 | 39.10 | 1:21.61 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
4 | Anna Kubicka | 1989 | 489 | 37.86 | 1:21.76 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Annica Molin | 1996 | 486 | 37.98 | 1:21.93 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
6 | Ulrika Krüger | 1996 | 463 | 39.34 | 1:23.27 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Elvira Davidsson | 1996 | 435 | 39.32 | 1:25.00 | |||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
8 | Pernilla Lindberg | 1994 | 417 | 40.22 | 1:26.23 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
9 | Josefin Lewton | 1997 | 414 | 41.34 | 1:26.46 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
10 | Klara Ohlson | 1997 | 391 | 41.30 | 1:28.11 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
11 | Saskia Kuhlins | 1996 | 390 | 40.41 | 1:28.18 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Amanda Johansson | 1997 | 389 | 41.46 | 1:28.22 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
13 | Elvira Trolltoft | 1997 | 387 | 41.41 | 1:28.39 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
14 | Sofie Jaensson | 1997 | 361 | 42.17 | 1:30.50 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
15 | Aline Agnvall | 1997 | 321 | 43.93 | 1:34.07 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
16 | Josefin Öster | 1997 | 319 | 43.16 | 1:34.24 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
17 | Julia Karlsson | 1997 | 315 | 44.13 | 1:34.65 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
18 | Matilda Wendt | 1997 | 305 | 45.63 | 1:35.65 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
- | Fanny Trollstad | 1997 | DSQ | |||||||
Värnamo Simsällskap | ||||||||||
Gren 34, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Agnes Fährlin | 1998 | 493 | 38.08 | 1:21.58 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
2 | Josefin Ossmyr | 1999 | 468 | 37.68 | 1:22.97 | |||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
3 | Matilda Andersson | 1999 | 445 | 38.88 | 1:24.36 | |||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
4 | Julia Nilsson | 1999 | 442 | 38.50 | 1:24.55 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
5 | Sanna Lygnestrand | 1999 | 438 | 39.78 | 1:24.83 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
6 | Amanda Magnusson | 1999 | 433 | 39.95 | 1:25.19 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Amanda Rinde | 1998 | 431 | 39.41 | 1:25.27 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Elin Grenholm | 1999 | 425 | 40.79 | 1:25.69 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
9 | Wilma Hagmansson | 1999 | 411 | 41.31 | 1:26.63 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
10 | Moa Gustafsson | 1999 | 381 | 40.77 | 1:28.90 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Wilma Andersson | 1998 | 358 | 42.43 | 1:30.74 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
12 | Ida-Linn Silfors | 1999 | 344 | 43.40 | 1:31.98 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
13 | Namtip Bouklay | 1998 | 337 | 44.83 | 1:32.58 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
14 | Nathalie Johansson | 1999 | 322 | 44.21 | 1:34.01 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
15 | Jelka Feldhusen | 1998 | 309 | 43.56 | 1:35.28 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
16 | Amanda Kullander | 1999 | 302 | 45.39 | 1:36.03 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
17 | Lovisa Faarinen | 1999 | 295 | 46.05 | 1:36.79 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
18 | Josefin Bering | 1999 | 288 | 46.65 | 1:37.56 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
19 | Matilda Larm | 1999 | 286 | 46.27 | 1:37.75 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
20 | Elin Wendt | 1999 | 284 | 45.88 | 1:37.95 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
21 | Isabella Brogren | 1999 | 282 | 46.75 | 1:38.27 | |||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
22 | Hanna Gertsson | 1999 | 277 | 46.41 | 1:38.83 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
23 | Elin Andersson | 1999 | 268 | 46.78 | 1:39.95 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
24 | Regina Borg Wermäng | 1999 | 260 | 47.45 | 1:40.93 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
25 | Julia Andersson Hult | 1998 | 217 | 50.04 | 1:47.12 | |||||
Simklubben Götene | ||||||||||
26 | Tilda Conradsson | 1999 | 208 | 50.09 | 1:48.74 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
Gren 34, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Linnea Dunberg | 2000 | 543 | 37.29 | 1:18.99 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
2 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 515 | 39.27 | 1:20.39 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
3 | Maja Engström | 2000 | 454 | 39.61 | 1:23.85 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
4 | Tova Olsson | 2001 | 408 | 40.83 | 1:26.85 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
5 | Katrine Stampe | 2000 | 390 | 41.74 | 1:28.16 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
6 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 383 | 41.85 | 1:28.74 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
7 | Elsa Jörstam | 2001 | 381 | 40.92 | 1:28.88 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
8 | Tuva Rosebrink | 2001 | 380 | 41.89 | 1:28.91 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
9 | Liesel Williamsson | 2000 | 370 | 42.38 | 1:29.73 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
10 | Emma Elsius | 2000 | 361 | 41.88 | 1:30.48 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
11 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 343 | 43.82 | 1:32.05 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
12 | Tove Olsson Brandtvik | 2000 | 341 | 44.07 | 1:32.19 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
13 | Clara Sundqvist | 2001 | 339 | 44.07 | 1:32.40 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
14 | Emma Vileus | 2001 | 338 | 44.34 | 1:32.48 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
15 | Nathalie Grahn | 2000 | 333 | 44.68 | 1:32.96 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Sara Westholm | 2001 | 330 | 43.27 | 1:33.23 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
17 | Frida Ljungberg | 2000 | 326 | 44.73 | 1:33.60 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
18 | Anna Sjölund | 2000 | 324 | 43.47 | 1:33.75 | |||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
19 | Isabelle Asserståhl | 2000 | 324 | 44.75 | 1:33.76 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
20 | Rebecca Zerne | 2001 | 323 | 44.38 | 1:33.86 | |||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
21 | Alice Aurell | 2001 | 320 | 44.15 | 1:34.19 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
22 | Alicia Virgili | 2000 | 312 | 44.21 | 1:35.01 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
23 | Daniela Fredriksson | 2000 | 305 | 45.33 | 1:35.72 | |||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
24 | Maike Kuhlins | 2000 | 285 | 47.15 | 1:37.83 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
25 | Ebba Hultgren | 2000 | 284 | 45.68 | 1:37.98 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
26 | Kinga Szczesniak | 2001 | 278 | 46.92 | 1:38.67 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
27 | Silje Thramkrongart | 2001 | 277 | 46.92 | 1:38.84 | |||||
Sigma Swim | ||||||||||
28 | Anna Lindberg | 2001 | 266 | 48.11 | 1:40.09 | |||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
29 | Molly Bengtsson | 2001 | 264 | 47.75 | 1:40.40 | |||||
Skene Sim- och Idrottssällskap | ||||||||||
30 | Rebecka Dagberg | 2000 | 262 | 47.28 | 1:40.66 | |||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
31 | Therese Baltzarsson | 2001 | 256 | 46.21 | 1:41.50 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
32 | Elin Lokrantz | 2000 | 250 | 46.83 | 1:42.26 | |||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
33 | Clara Balslev | 2001 | 233 | 45.12 | 1:44.63 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
34 | Anna Lipatnikova | 2000 | 227 | 48.98 | 1:45.62 | |||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
35 | Klara Stigsson | 2001 | 213 | 50.95 | 1:47.78 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
36 | Dagny Gustafsson | 2000 | 195 | 53.14 | 1:51.00 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
37 | Yulia Smirnova | 2001 | 191 | 51.92 | 1:51.88 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
38 | Lejla Tahmiscija | 2001 | 189 | 51.98 | 1:52.16 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
39 | Elsa Rehn | 2000 | 174 | 52.94 | 1:55.34 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
40 | Clara Emilie Kobbernagel | 2001 | 158 | 56.87 | 1:59.12 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | DSQ | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Gren 34, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Johanna Andersson | 2002 | 366 | 42.84 | 1:30.04 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Ida Larsson | 2002 | 349 | 43.10 | 1:31.53 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Tilde Morin | 2002 | 338 | 43.21 | 1:32.47 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Cornelia Almqvist | 2002 | 301 | 46.15 | 1:36.08 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
5 | Julia Wollentz | 2002 | 294 | 46.59 | 1:36.83 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Alexandra Schyum | 2002 | 243 | 48.78 | 1:43.28 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
7 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 230 | 50.54 | 1:45.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Matilda Bengtsson | 2002 | 228 | 50.00 | 1:45.47 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
9 | Nathalie Barrington | 2002 | 227 | 48.28 | 1:45.54 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Caroline Meyer | 2002 | 216 | 50.97 | 1:47.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Karin Widerberg | 2003 | 215 | 52.38 | 1:47.51 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Hilja Volmberg | 2003 | 202 | 51.36 | 1:49.69 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
13 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 197 | 53.24 | 1:50.72 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Astrid Thimmer | 2003 | 197 | 53.28 | 1:50.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Moa Bergdahl | 2003 | 190 | 53.53 | 1:52.05 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Alexandra Olausson | 2003 | 189 | 53.61 | 1:52.14 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
17 | Thea Carlsson | 2002 | 186 | 53.62 | 1:52.76 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
18 | Ebba Davidsson | 2003 | 185 | 54.08 | 1:53.08 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
19 | Hedda Nicklasson | 2002 | 162 | 55.11 | 1:58.00 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
20 | Zella Eklöv | 2002 | 160 | 56.98 | 1:58.54 | |||||
Varberg Sim | ||||||||||
21 | Henna Kjaergaard | 2003 | 158 | 55.02 | 1:58.97 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Maja Feldhusen | 2003 | 156 | 57.07 | 1:59.62 | |||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
23 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 133 | 1:02.82 | 2:05.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Clara Laurell | 2004 | 124 | 59.86 | 2:09.19 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
25 | Ella Ljungdahl | 2004 | 113 | 1:02.59 | 2:12.96 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
26 | Moa Fagerström | 2003 | 79 | 1:10.26 | 2:29.82 | |||||
SK Stimmet | ||||||||||
- | Elsa Wahlbeck | 2002 | DSQ | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 18:09 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 18:32 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 35, 400m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | 663 | 1:00.44 | 2:04.80 | 3:09.32 | 4:12.30 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
2 | Christopher Jedel | 1995 | 648 | 1:00.98 | 2:05.55 | 3:10.26 | 4:14.22 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
3 | Markus Malm | 1997 | 580 | 1:02.62 | 2:10.29 | 3:19.62 | 4:23.76 | |||
Anderstorps Simsällskap | ||||||||||
4 | Johan Hildesson | 1992 | 574 | 1:03.24 | 2:13.18 | 3:21.75 | 4:24.65 | |||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
5 | Tor Leander | 1999 | 569 | 1:03.89 | 2:12.20 | 3:20.43 | 4:25.54 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
6 | Edvin Qvirist | 1995 | 536 | 1:02.73 | 2:11.19 | 3:21.74 | 4:30.78 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Anton Johansson | 1996 | 517 | 1:02.82 | 2:11.72 | 3:23.56 | 4:34.19 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
8 | Alfred Löfgren | 1998 | 504 | 1:05.42 | 2:17.00 | 3:28.07 | 4:36.40 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
9 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | 489 | 1:04.61 | 2:16.24 | 3:28.99 | 4:39.32 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
10 | Oskar Örne | 1999 | 488 | 1:04.93 | 2:16.61 | 3:29.07 | 4:39.46 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
11 | Samuel Rudqvist | 1999 | 458 | 1:05.47 | 2:17.88 | 3:32.23 | 4:45.38 | |||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
12 | David Wollersjö | 2000 | 456 | 1:07.29 | 2:20.90 | 3:34.71 | 4:45.74 | |||
Alingsås SLS | ||||||||||
13 | Anton Dahlgren | 1999 | 428 | 1:07.52 | 2:22.03 | 3:38.08 | 4:51.82 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
14 | Marcus Wallén | 1999 | 421 | 1:10.00 | 2:25.38 | 3:40.49 | 4:53.56 | |||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
15 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 383 | 1:13.77 | 2:31.16 | 3:47.43 | 5:02.93 | |||
Sigma Swim | ||||||||||
16 | Viktor Jändel | 1996 | 380 | 1:10.72 | 2:28.80 | 3:47.42 | 5:03.83 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
17 | Sam Taheri | 2000 | 374 | 1:12.56 | 2:32.01 | 3:50.97 | 5:05.18 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
18 | Oliver Freiholtz | 1997 | 374 | 1:11.26 | 2:28.44 | 3:48.03 | 5:05.29 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
19 | Jacob Alexandersson | 1995 | 371 | 1:07.73 | 2:25.96 | 3:48.96 | 5:06.07 | |||
S77 Stenungsund | ||||||||||
20 | Robin Johansson | 2000 | 356 | 1:11.91 | 2:31.37 | 3:51.91 | 5:10.44 | |||
SK Stimmet | ||||||||||
21 | Johannes Strömberg | 2002 | 336 | 1:15.14 | 2:36.98 | 4:00.05 | 5:16.53 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
22 | Viktor Sjöström | 2001 | 333 | 1:15.14 | 2:36.33 | 3:58.44 | 5:17.26 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
23 | Elliot Nyström | 2002 | 330 | 1:13.50 | 2:36.05 | 3:58.53 | 5:18.24 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
24 | Jonas Malmring | 2001 | 330 | 1:17.81 | 2:41.93 | 4:03.25 | 5:18.33 | |||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
25 | David Manea | 1999 | 327 | 1:14.82 | 2:35.91 | 3:58.67 | 5:19.13 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
26 | Sebastian Svensson | 1999 | 326 | 1:15.69 | 2:38.40 | 4:00.72 | 5:19.74 | |||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
27 | Karl Wallenberg | 1998 | 314 | 1:14.97 | 2:38.18 | 4:02.39 | 5:23.78 | |||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
28 | Alexander Fredholm | 2001 | 313 | 1:13.01 | 2:36.68 | 4:02.22 | 5:23.93 | |||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
29 | Hampus Johannesson | 2000 | 305 | 1:16.19 | 2:42.52 | 4:06.28 | 5:26.76 | |||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
30 | Zacharias Olausson | 2000 | 230 | 1:20.01 | 2:52.31 | 4:27.97 | 5:59.07 | |||
Varberg Sim | ||||||||||
- | Erik Ottosson | 1999 | DNS | |||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
- | Fredrick Castillo Karlsson | 1999 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 18:32 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 18:44 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 36, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status |
Förening | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | 612 | 1:07.54 | 2:20.72 | 3:34.87 | 4:49.19 | 9:41.96 | ||
Spårvägens Simförening | 6:02.60 | 7:16.23 | 8:29.60 | |||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 598 | 1:08.70 | 2:22.65 | 3:37.16 | 4:51.28 | 9:46.27 | ||
Sigma Swim | 6:05.29 | 7:19.60 | 8:33.41 | |||||||
3 | Tilde Lundmark | 1995 | 588 | 1:06.65 | 2:19.07 | 3:34.12 | 4:50.02 | 9:49.62 | ||
Simklubben S 02 | 6:06.68 | 7:22.87 | 8:38.48 | |||||||
4 | Gina Hvarfvenius | 1997 | 587 | 1:08.26 | 2:21.63 | 3:35.60 | 4:50.10 | 9:49.98 | ||
Kungsbacka Simsällskap | 6:05.26 | 7:21.35 | 8:37.34 | |||||||
5 | Nina Bring | 1999 | 561 | 1:09.82 | 2:24.78 | 3:40.72 | 4:56.82 | 9:58.93 | ||
Spårvägens Simförening | 6:13.14 | 7:29.71 | 8:46.46 | |||||||
6 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 519 | 1:13.15 | 2:30.94 | 3:49.00 | 5:06.37 | 10:14.63 | ||
Sigma Swim | 6:23.74 | 7:40.78 | 8:58.39 | |||||||
7 | Thit Bondo | 2000 | 501 | 1:12.96 | 2:30.48 | 3:48.75 | 5:07.47 | 10:21.89 | ||
Sigma Swim | 6:26.43 | 7:45.52 | 9:04.79 | |||||||
8 | Isabella Hong | 1998 | 490 | 1:12.00 | 2:29.93 | 3:49.27 | 5:09.50 | 10:26.68 | ||
Kalmar Simsällskap | 6:29.77 | 7:50.01 | 9:09.63 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 18:44 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 19:02 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 37, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | Tid | Status | ||
Förening | ||||||||||
1 | Mass Herrar 1 | 1987 | 617 | 3:41.08 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Robin Andréasson | 1988 | 25.92 | 52.53 | 52.53 | ||||||
Edvin Qvirist | 1995 | 26.77 | 56.08 | 1:48.61 | ||||||
Julian Cöster | 1995 | 26.93 | 56.16 | 2:44.77 | ||||||
Tor Leander | 1999 | 26.84 | 56.31 | 3:41.08 | ||||||
2 | Kungälv Herrar 1 | 1992 | 570 | 3:46.98 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
Daniel Andersson | 1997 | 28.79 | 1:01.05 | 1:01.05 | ||||||
Johan Hildesson | 1992 | 27.71 | 56.31 | 1:57.36 | ||||||
Mathias Petrusson | 1993 | 26.66 | 56.10 | 2:53.46 | ||||||
Sebastian Pettersson | 1994 | 24.95 | 53.52 | 3:46.98 | ||||||
3 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 1996 | 521 | 3:53.82 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Daniel Ojaste | 1994 | 28.21 | 59.50 | 59.50 | ||||||
Kristoffer Wallenbro | 1997 | 28.45 | 1:00.12 | 1:59.62 | ||||||
Oliver Freiholtz | 1997 | 28.68 | 59.79 | 2:59.41 | ||||||
Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | 25.68 | 54.41 | 3:53.82 | ||||||
4 | Mass Herrar 2 | 1987 | 496 | 3:57.71 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Aron Qvirist | 1998 | 28.17 | 59.26 | 59.26 | ||||||
Oscar Brohammer | 1998 | 26.89 | 57.07 | 1:56.33 | ||||||
Alfred Löfgren | 1998 | 28.75 | 1:00.78 | 2:57.11 | ||||||
Joel Eliasson | 1998 | 28.59 | 1:00.60 | 3:57.71 | ||||||
5 | Sigma Drenge | 0 | 488 | 3:59.04 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 27.42 | 57.81 | 57.81 | ||||||
Kasper Jeppsson | 1999 | 29.99 | 1:03.32 | 2:01.13 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 28.12 | 59.98 | 3:01.11 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 27.44 | 57.93 | 3:59.04 | ||||||
6 | Kalmar Sim Herrar Lag 1 | 0 | 474 | 4:01.40 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Alexander Lundgren | 1997 | 28.57 | 1:00.34 | 1:00.34 | ||||||
Mattias Evaldsson | 1997 | 27.78 | 58.29 | 1:58.63 | ||||||
Robin Fröstberg | 1996 | 28.23 | 1:00.26 | 2:58.89 | ||||||
Anton Hong | 2000 | 29.96 | 1:02.51 | 4:01.40 | ||||||
7 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 0 | 425 | 4:10.20 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Erik Ottosson | 1999 | 30.34 | 1:04.19 | 1:04.19 | ||||||
David Holm-Reise | 1997 | 29.50 | 1:02.42 | 2:06.61 | ||||||
Fredrik Voigt | 1998 | 30.13 | 1:03.05 | 3:09.66 | ||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 28.36 | 1:00.54 | 4:10.20 | ||||||
8 | S02 Herrar | 0 | 415 | 4:12.30 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
Elias Gausel | 1996 | 27.15 | 57.47 | 57.47 | ||||||
Sebastian Paling | 1997 | 30.56 | 1:04.37 | 2:01.84 | ||||||
Leo Vartoomian | 2000 | 30.61 | 1:06.02 | 3:07.86 | ||||||
Anders Johansson | 1969 | 30.11 | 1:04.44 | 4:12.30 | ||||||
9 | Mass Herrar 3 | 1987 | 400 | 4:15.33 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Sebastian Petersson | 2000 | 30.24 | 1:01.60 | 1:01.60 | ||||||
Pär Börjeson | 1998 | 28.79 | 1:01.90 | 2:03.50 | ||||||
Daniel Någård | 2001 | 31.54 | 1:06.78 | 3:10.28 | ||||||
Sam Taheri | 2000 | 31.33 | 1:05.05 | 4:15.33 | ||||||
10 | Varberg 2 | 1999 | 399 | 4:15.51 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Jakob Sundén | 1995 | 28.03 | 59.57 | 59.57 | ||||||
Anton Dahlgren | 1999 | 30.37 | 1:03.29 | 2:02.86 | ||||||
Gustav Andersson | 1994 | 29.69 | 1:03.70 | 3:06.56 | ||||||
Erik Josefson | 2000 | 32.70 | 1:08.95 | 4:15.51 | ||||||
11 | Kungälv Herrar 2 | 1993 | 387 | 4:18.15 | ||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
Tobias Josefsson | 1997 | 28.98 | 1:01.46 | 1:01.46 | ||||||
Robert Sjöberg | 1998 | 30.45 | 1:04.89 | 2:06.35 | ||||||
Fredrik Emanuelsson | 1999 | 29.77 | 1:04.63 | 3:10.98 | ||||||
Filip Johansson | 2000 | 30.61 | 1:07.17 | 4:18.15 | ||||||
12 | Södertörn Herrar [2000] | 2000 | 352 | 4:26.59 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
Max Lundberg | 2001 | 31.38 | 1:05.95 | 1:05.95 | ||||||
Karl Wallenberg | 1998 | 31.20 | 1:05.68 | 2:11.63 | ||||||
Viktor Jändel | 1996 | 30.08 | 1:03.34 | 3:14.97 | ||||||
David Manea | 1999 | 34.27 | 1:11.62 | 4:26.59 | ||||||
13 | Falkenberg Herrar 1 | 1999 | 335 | 4:30.89 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Erik Storberg | 2000 | 29.28 | 1:01.15 | 1:01.15 | ||||||
Dennis Andersson | 2001 | 33.65 | 1:13.62 | 2:14.77 | ||||||
Anton Berglund | 1995 | 30.91 | 1:08.61 | 3:23.38 | ||||||
Johannes Andersson | 1999 | 31.31 | 1:07.51 | 4:30.89 | ||||||
14 | Trollhätta Herrar | 0 | 326 | 4:33.27 | ||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
Samuel Rudqvist | 1999 | 28.93 | 59.79 | 59.79 | ||||||
Jesper Eriksson | 1999 | 31.21 | 1:06.29 | 2:06.08 | ||||||
Hampus Johannesson | 2000 | 33.77 | 1:12.09 | 3:18.17 | ||||||
Balint Kis | 2001 | 34.99 | 1:15.10 | 4:33.27 | ||||||
15 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 1996 | 309 | 4:38.39 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | 33.86 | 1:10.05 | 1:10.05 | ||||||
Alexander Berglund | 2000 | 33.28 | 1:13.77 | 2:23.82 | ||||||
Rikard Arnebjer | 2000 | 30.71 | 1:05.00 | 3:28.82 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 32.37 | 1:09.57 | 4:38.39 | ||||||
16 | Varberg 1 | 1995 | 256 | 4:56.34 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Daniel Andersson | 1999 | 33.67 | 1:14.08 | 1:14.08 | ||||||
Erik Brink | 1999 | 34.73 | 1:13.37 | 2:27.45 | ||||||
Hampus Dahlgren | 2001 | 34.96 | 1:13.88 | 3:41.33 | ||||||
Zacharias Olausson | 2000 | 34.67 | 1:15.01 | 4:56.34 | ||||||
17 | Falkenberg Herrar 2 | 2002 | 204 | 5:19.56 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Martin Ettberger | 2001 | 37.57 | 1:19.82 | 1:19.82 | ||||||
David Polyushkin | 2002 | 39.48 | 1:25.36 | 2:45.18 | ||||||
Jonathan Karlsson | 1999 | 33.86 | 1:12.36 | 3:57.54 | ||||||
Carl Storberg | 2002 | 39.38 | 1:22.02 | 5:19.56 | ||||||
18 | Hörsholm 3 Drenge | 0 | 186 | 5:29.26 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 38.37 | 1:18.92 | 1:18.92 | ||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 38.68 | 1:22.30 | 2:41.22 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 39.58 | 1:23.38 | 4:04.60 | ||||||
Marcus Samson | 2003 | 40.37 | 1:24.66 | 5:29.26 | ||||||
19 | SK Stimmet Herrar | 0 | 183 | 5:31.40 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
David Schuldt | 2002 | 39.17 | 1:22.17 | 1:22.17 | ||||||
Simon Gunnarsson | 2002 | 43.88 | 1:31.82 | 2:53.99 | ||||||
David Hultberg | 2002 | 39.02 | 1:23.15 | 4:17.14 | ||||||
Carl Uddgren | 2001 | 34.88 | 1:14.26 | 5:31.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 19:02 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2014 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 19:24 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 12 april 2014 |
Gren 38, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | Tid | Status | ||
Förening | ||||||||||
1 | Kalmar Sim Damer Lag 1 | 0 | 570 | 4:39.77 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Miranda Arvidsson | 1998 | 31.69 | 1:05.89 | 1:05.89 | ||||||
Josefin Lewton | 1997 | 39.55 | 1:23.27 | 2:29.16 | ||||||
Ellen Lindeby | 1999 | 32.29 | 1:10.54 | 3:39.70 | ||||||
Linnea Wranå | 1998 | 28.37 | 1:00.07 | 4:39.77 | ||||||
2 | Sigma Piger | 0 | 528 | 4:47.03 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Camille Erichsen | 2001 | 35.41 | 1:12.22 | 1:12.22 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 37.75 | 1:20.62 | 2:32.84 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 32.91 | 1:10.42 | 3:43.26 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 30.73 | 1:03.77 | 4:47.03 | ||||||
3 | Spårvägen Fl Lag 1 | 1999 | 525 | 4:47.59 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Malin Wallén | 1997 | 36.12 | 1:14.91 | 1:14.91 | ||||||
Lovisa Malmgren | 1997 | 36.75 | 1:19.47 | 2:34.38 | ||||||
Klara Wallenbro | 1997 | 32.62 | 1:11.57 | 3:45.95 | ||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 29.55 | 1:01.64 | 4:47.59 | ||||||
4 | Mass Damer 1 | 1988 | 508 | 4:50.73 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Johanna Åberg | 1997 | 34.65 | 1:12.11 | 1:12.11 | ||||||
Ulrika Krüger | 1996 | 38.86 | 1:23.65 | 2:35.76 | ||||||
Amanda Magnusson | 1999 | 32.11 | 1:11.18 | 3:46.94 | ||||||
Tova Olsson | 2001 | 29.99 | 1:03.79 | 4:50.73 | ||||||
5 | Mass Damer 2 | 1988 | 485 | 4:55.19 | ||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Kamelia Gradinarska | 2001 | 34.70 | 1:12.81 | 1:12.81 | ||||||
Elsa Jörstam | 2001 | 39.70 | 1:26.77 | 2:39.58 | ||||||
Ida Swegmark | 2000 | 32.34 | 1:11.58 | 3:51.16 | ||||||
Marta Qvirist | 1998 | 30.41 | 1:04.03 | 4:55.19 | ||||||
6 | Spårvägen Fl Lag 2 | 2002 | 466 | 4:59.13 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Elin Grenholm | 1999 | 36.30 | 1:15.04 | 1:15.04 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 40.21 | 1:27.69 | 2:42.73 | ||||||
Caroline Adlerborn | 1998 | 32.81 | 1:13.00 | 3:55.73 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 29.83 | 1:03.40 | 4:59.13 | ||||||
7 | Sigma Piger 2 | 0 | 437 | 5:05.73 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Julie Stampe Meier | 2001 | 34.93 | 1:13.93 | 1:13.93 | ||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | 40.72 | 1:27.12 | 2:41.05 | ||||||
Lea Joensen | 2001 | 34.51 | 1:17.42 | 3:58.47 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 31.99 | 1:07.26 | 5:05.73 | ||||||
8 | Varberg 1 | 1996 | 428 | 5:07.73 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Michaela Johansson | 2000 | 39.65 | 1:21.13 | 1:21.13 | ||||||
Linnea Dunberg | 2000 | 37.90 | 1:22.25 | 2:43.38 | ||||||
Ebba Hultgren | 2000 | 34.69 | 1:17.90 | 4:01.28 | ||||||
Linnea Kobel | 1996 | 31.07 | 1:06.45 | 5:07.73 | ||||||
9 | Kalmar Sim Damer Lag 2 | 0 | 425 | 5:08.43 | ||||||
Kalmar Simsällskap | ||||||||||
Emmy Jämtin | 2000 | 36.60 | 1:16.72 | 1:16.72 | ||||||
Anna Sjölund | 2000 | 42.44 | 1:32.98 | 2:49.70 | ||||||
Isabella Hong | 1998 | 32.71 | 1:14.92 | 4:04.62 | ||||||
Klara Ohlson | 1997 | 30.58 | 1:03.81 | 5:08.43 | ||||||
10 | Spårvägen Fl Lag 3 | 2001 | 425 | 5:08.55 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Saskia Kuhlins | 1996 | 37.21 | 1:19.03 | 1:19.03 | ||||||
Julia Nilsson | 1999 | 41.27 | 1:28.63 | 2:47.66 | ||||||
Matilda Flood | 1999 | 33.99 | 1:14.85 | 4:02.51 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 31.57 | 1:06.04 | 5:08.55 | ||||||
11 | Spårvägen Fl Lag 4 | 2000 | 375 | 5:21.72 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Wilma Andersson | 1998 | 38.31 | 1:20.35 | 1:20.35 | ||||||
Wilma Hagmansson | 1999 | 42.00 | 1:28.85 | 2:49.20 | ||||||
Rebecka Dagberg | 2000 | 36.29 | 1:21.50 | 4:10.70 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 32.90 | 1:11.02 | 5:21.72 | ||||||
12 | Skövde SS Damer | 1998 | 370 | 5:23.18 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
Namtip Bouklay | 1998 | 39.93 | 1:20.58 | 1:20.58 | ||||||
Tuva Rosebrink | 2001 | 42.95 | 1:34.06 | 2:54.64 | ||||||
Linn Suchomel | 2003 | 36.68 | 1:20.25 | 4:14.89 | ||||||
Anna Lindberg | 2001 | 32.64 | 1:08.29 | 5:23.18 | ||||||
13 | Södertörn Damer , Lag 1 | 1990 | 346 | 5:30.42 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
Anna Reinholdz | 1999 | 40.16 | 1:23.49 | 1:23.49 | ||||||
Josefin Öster | 1997 | 42.76 | 1:35.33 | 2:58.82 | ||||||
Jessica Hagström | 1999 | 37.83 | 1:24.02 | 4:22.84 | ||||||
Rebecca Zerne | 2001 | 32.75 | 1:07.58 | 5:30.42 | ||||||
14 | Skövde SS Damer [2000] | 2000 | 338 | 5:33.04 | ||||||
Skövde Simsällskap | ||||||||||
Hanna Gertsson | 1999 | 42.11 | 1:27.37 | 1:27.37 | ||||||
Amanda Kullander | 1999 | 44.58 | 1:35.09 | 3:02.46 | ||||||
Emma Lundgren | 2000 | 35.41 | 1:19.53 | 4:21.99 | ||||||
Sara Helgesson | 2000 | 33.16 | 1:11.05 | 5:33.04 | ||||||
15 | Varberg 2 | 1999 | 323 | 5:37.92 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Matilda Pettersson | 1999 | 39.54 | 1:21.43 | 1:21.43 | ||||||
Maja Engström | 2000 | 38.73 | 1:24.78 | 2:46.21 | ||||||
Tilda Conradsson | 1999 | 43.34 | 1:34.94 | 4:21.15 | ||||||
Cornelia Almqvist | 2002 | 35.67 | 1:16.77 | 5:37.92 | ||||||
16 | S02 Damer Lag 1 | 0 | 315 | 5:40.76 | ||||||
Simklubben S 02 | ||||||||||
Alice Aurell | 2001 | 38.66 | 1:20.91 | 1:20.91 | ||||||
Elin Wendt | 1999 | 45.27 | 1:37.26 | 2:58.17 | ||||||
Matilda Wendt | 1997 | 39.54 | 1:28.26 | 4:26.43 | ||||||
Regina Borg Wermäng | 1999 | 34.28 | 1:14.33 | 5:40.76 | ||||||
17 | Spårvägen Fl Lag 5 | 1998 | 290 | 5:50.33 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Elin Öberg | 2000 | 41.08 | 1:25.74 | 1:25.74 | ||||||
Clara Sundqvist | 2001 | 43.81 | 1:31.97 | 2:57.71 | ||||||
Maike Kuhlins | 2000 | 44.26 | 1:42.00 | 4:39.71 | ||||||
Aline Agnvall | 1997 | 33.52 | 1:10.62 | 5:50.33 | ||||||
18 | Falkenberg Damer | 1998 | 269 | 5:59.41 | ||||||
Falkenbergs Simklubb | ||||||||||
Nathalie Johansson | 1999 | 40.94 | 1:24.26 | 1:24.26 | ||||||
Jelka Feldhusen | 1998 | 45.18 | 1:38.44 | 3:02.70 | ||||||
Jouline Svensson | 1999 | 38.01 | 1:27.87 | 4:30.57 | ||||||
Elsa Rehn | 2000 | 41.96 | 1:28.84 | 5:59.41 | ||||||
19 | Varberg 3 | 2001 | 250 | 6:07.94 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Linnéa Gustafsson | 1999 | 42.45 | 1:27.23 | 1:27.23 | ||||||
Sara Westholm | 2001 | 43.05 | 1:34.01 | 3:01.24 | ||||||
Matilda Bengtsson | 2002 | 46.57 | 1:46.72 | 4:47.96 | ||||||
Clara Balslev | 2001 | 35.98 | 1:19.98 | 6:07.94 | ||||||
20 | Hörsholm 3 Piger | 0 | 236 | 6:15.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Julie Frisch Hoff | 2002 | 41.98 | 1:27.46 | 1:27.46 | ||||||
Caroline Meyer | 2002 | 49.56 | 1:43.51 | 3:10.97 | ||||||
Emma Hjort Kaas | 2002 | 49.81 | 1:46.99 | 4:57.96 | ||||||
Sofie Slotved | 2002 | 36.48 | 1:17.54 | 6:15.50 | ||||||
21 | SK Stimmet Damer | 0 | 216 | 6:26.35 | ||||||
SK Stimmet | ||||||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 43.26 | 1:29.30 | 1:29.30 | ||||||
Kinga Szczesniak | 2001 | 46.52 | 1:39.38 | 3:08.68 | ||||||
Klara Stigsson | 2001 | 42.83 | 1:36.21 | 4:44.89 | ||||||
Hedda Nicklasson | 2002 | 46.16 | 1:41.46 | 6:26.35 | ||||||
- | Kungälv Damer | 0 | DNS | |||||||
Kungälvs Simsällskap | ||||||||||
Alice Götestam | 2001 | |||||||||
Josephine Birath | 1997 | |||||||||
Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | |||||||||
Isabella Brogren | 1999 | DNS | ||||||||
- | Sigma Piger 3 | 0 | DSQ | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Camilla Taylor | 2000 | 37.58 | 1:18.50 | 1:18.50 | ||||||
- | Trollhätta Damer | 0 | DSQ | |||||||
Trollhättans Simsällskap | ||||||||||
Elin Lokrantz | 2000 | 39.54 | 1:23.88 | 1:23.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 13 april 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 19:24 |