2018-10-22   01:38:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden Försök Eskilstuna

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    34.45  1:16.66  2:06.16    2:45.26   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    36.98  1:17.95  2:08.83    2:48.99   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    41.28  1:24.61  2:15.71    2:55.23   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    38.54  1:23.89  2:18.48    2:58.49   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    38.78  1:25.20  2:21.60    3:00.41   
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    38.48  1:22.32  2:20.29    3:01.66   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    46.19  1:33.61  2:22.53    3:02.29   
Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    39.23  1:28.54  2:23.16    3:02.38   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    39.62  1:28.74  2:22.24    3:02.83   
10  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    39.97  1:29.94  2:22.13    3:03.31   
11  Andrea Grabmüller  2002  Västerås Simsällskap    39.84  1:26.30  2:26.50    3:08.15   
12  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    44.80  1:34.44  2:29.64    3:11.50   
13  Tuva Andersson  2002  Strängnäs Simklubb    51.62  1:42.55  2:45.91    3:36.41   
Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    32.67  1:11.09  1:58.24    2:35.51   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    36.69  1:20.20  2:06.15    2:43.88   
Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb    36.09  1:19.67  2:10.24    2:48.36   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    37.18  1:20.17  2:09.83    2:49.01   
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    38.52  1:25.21  2:17.29    2:58.32   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    40.47  1:26.25  2:18.45    2:58.85   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    37.68  1:27.38  2:21.50    2:59.52   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    39.32  1:26.66  2:20.85    3:03.18   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    39.30  1:25.73  2:21.22    3:03.56   
10  Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    42.25  1:30.28  2:22.87    3:05.66   
11  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    40.78  1:28.38  2:24.99    3:08.39   
12  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    38.61  1:31.14  2:25.92    3:09.74   
13  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    41.98  1:31.99  2:28.09    3:10.03   
14  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    42.49  1:31.66  2:27.47    3:10.35   
15  Anna Idesten  2001  Strängnäs Simklubb    43.78  1:36.16  2:31.79    3:15.10   
16  Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb    44.34  1:35.25  2:34.92    3:25.45   
17  Åsa Svensson  2001  Strängnäs Simklubb    44.23  1:40.24  2:36.22    3:26.84   
18  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    46.78  1:39.55  2:38.83    3:27.85   
19  Klara Andersson  2001  Västerås Simsällskap    49.00  1:38.27  2:41.44    3:31.22   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb            DSQ   
Minna Billström  2001  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:33 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  10:34   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 2, 200m Medley P 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    38.07  1:24.54  2:22.54    3:01.95   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    41.57  1:23.61  2:22.58    3:03.23   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    46.69  1:41.96  2:38.97    3:22.99   
Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    47.05  1:38.93  2:47.87    3:34.45   
                     
 
Gren 2, 200m Medley P 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    35.66  1:18.89  2:10.36    2:44.31   
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap    37.54  1:19.13  2:08.38    2:44.56   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    38.61  1:23.11  2:16.77    2:56.00   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    43.98  1:33.87  2:29.52    3:13.29   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    45.99  1:34.21  2:36.46    3:17.54   
Jakob Meeker  2001  Eskilstuna Simklubb    56.78  1:50.55  2:59.15    3:49.99   
Pontus Sundström  2001  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:33 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  10:47   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 3, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    48.16        1:39.80   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    50.95        1:50.28   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    49.53        1:51.31   
Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb    1:01.38        2:01.77   
Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    1:01.31        2:02.98   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            DSQ   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    39.18        1:25.61   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    48.31        1:36.14   
Elise Ask  2003  Västerås Simsällskap    44.14        1:36.20   
Sara Svensson  2003  Strängnäs Simklubb    42.13        1:36.27   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    46.58        1:41.45   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    47.50        1:41.98   
Isabella Alfiero  2003  Västerås Simsällskap    47.28        1:45.13   
Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    50.66        1:47.09   
Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    51.86        1:54.19   
10  Adna Supukovic  2003  Strängnäs Simklubb    53.62        1:55.77   
11  Stina Lorenzoni Wadin  2003  Eskilstuna Simklubb    58.42        1:59.30   
Tuwa Wahlqvist  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:47 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  10:51   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 4, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    39.47        1:24.26   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    49.09        1:41.20   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb    47.91        1:44.74   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    45.94        1:45.92   
                     
 
Gren 4, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    39.78        1:24.47   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    41.83        1:32.37   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    42.70        1:33.00   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    45.43        1:34.12   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    46.22        1:38.12   
Olle Rydberg  2003  Västerås Simsällskap    46.04        1:38.34   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    48.71        1:39.36   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    47.62        1:41.88   
Markus Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    52.15        1:47.74   
10  Oktay Sheykholeslami  2003  Eskilstuna Simklubb    49.96        1:49.13   
11  Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb    51.46        1:51.25   
Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:51 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:17   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    46.83        1:37.66   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    51.72        1:48.13   
Louise Haglund  2003  Strängnäs Simklubb    51.91        1:48.53   
Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap    49.77        1:48.99   
Elise Ask  2003  Västerås Simsällskap    52.15        1:49.22   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    51.89        1:49.59   
Rebecka Jungstedt  2003  Köpings Simsällskap    53.45        1:50.76   
Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    52.15        1:52.11   
Sara Svensson  2003  Strängnäs Simklubb    50.58        1:57.29   
10  Adna Supukovic  2003  Strängnäs Simklubb    55.65        2:00.24   
11  Ida Chevalier  2003  Strängnäs Simklubb    55.69        2:00.61   
12  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    57.41        2:01.72   
13  Gabriella Kello  2003  Strängnäs Simklubb    55.56        2:03.35   
14  Stina Lorenzoni Wadin  2003  Eskilstuna Simklubb    1:00.66        2:06.52   
15  Agnes Halén  2003  Västerås Simsällskap    1:00.38        2:06.66   
16  Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb    1:01.51        2:10.74   
Alexandra Allert  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Ebba Södergren  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    42.13        1:27.53   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    42.60        1:28.48   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    42.20        1:28.60   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    42.92        1:30.57   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    43.13        1:31.08   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    44.72        1:33.61   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    45.74        1:35.02   
Emma Mirkhosravi  2002  Eskilstuna Simklubb    45.60        1:36.00   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    45.91        1:36.00   
10  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    48.84        1:42.67   
11  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    49.06        1:42.68   
12  Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    50.64        1:44.15   
13  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    50.41        1:45.92   
14  Lisa Hager  2002  Nyköpings Simsällskap    50.47        1:48.02   
15  Andrea Lindberg  2002  Västerås Simsällskap    51.54        1:50.44   
16  Matilda Undberg  2002  Katrineholms Simsällskap    54.73        1:51.54   
17  Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    53.89        1:53.63   
18  Tindra From  2002  Strängnäs Simklubb    51.62        1:54.55   
19  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    54.61        1:55.74   
20  Tuva Andersson  2002  Strängnäs Simklubb    55.24        1:56.21   
21  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    57.67        2:06.58   
Klara Hultgren  2002  Västerås Simsällskap            DNS   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            DSQ   
Ulrika Jansson  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    38.50        1:21.53   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    40.18        1:23.74   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    39.95        1:24.34   
Walda Jonsson  2001  Bålsta Simklubb    42.92        1:32.75   
Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    44.64        1:34.49   
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    45.78        1:35.18   
Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    45.32        1:36.07   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    46.44        1:37.83   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    46.91        1:38.54   
10  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    47.48        1:40.03   
11  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    47.55        1:41.06   
12  Minna Billström  2001  Strängnäs Simklubb    49.20        1:43.80   
13  Anna Idesten  2001  Strängnäs Simklubb    50.28        1:43.95   
14  Klara Andersson  2001  Västerås Simsällskap    54.10        1:52.98   
15  Stina Wallin  2001  Eskilstuna Simklubb    56.32        2:03.65   
Sara Jarnfeldt  2001  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Olivia Sjöberg  2001  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Åsa Svensson  2001  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:17 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:35   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    46.07        1:37.74   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap    48.03        1:41.71   
Olle Rydberg  2003  Västerås Simsällskap    49.17        1:43.37   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    50.28        1:43.44   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    49.88        1:45.27   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    49.94        1:46.16   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    49.15        1:46.21   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    53.74        1:49.74   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    56.21        1:57.21   
10  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    56.12        1:59.83   
11  Måns Rydergren  2003  Katrineholms Simsällskap    57.92        2:00.67   
12  Alexander Jansson  2003  Katrineholms Simsällskap    59.06        2:01.67   
13  Oktay Sheykholeslami  2003  Eskilstuna Simklubb    57.90        2:04.10   
14  Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    59.05        2:05.06   
15  Alvin Högman-Lindblom  2003  Eskilstuna Simklubb    59.26        2:09.49   
16  Martin Ahnlund  2003  Eskilstuna Simklubb    1:02.04        2:12.11   
Elias Fahlstedt  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Josef Qazi Wenngren  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    47.95        1:40.79   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    49.11        1:41.04   
Casper Trollsfjord  2002  Västerås Simsällskap    49.16        1:41.81   
Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    49.69        1:44.46   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    50.13        1:45.29   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    50.96        1:51.41   
Gustav Lindoff  2002  Eskilstuna Simklubb    54.32        1:58.96   
Oskar Jansson  2002  Eskilstuna Simklubb    56.32        2:00.25   
Anton Sanin  2002  Bålsta Simklubb    55.41        2:00.63   
10  Johannes Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb    1:05.03        2:20.69   
William Lahto  2002  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    38.93        1:23.12   
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap    43.12        1:32.88   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    44.59        1:35.45   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    45.64        1:37.02   
Jakob Granfors  2001  Västerås Simsällskap    49.70        1:42.08   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    50.28        1:42.90   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    49.82        1:45.26   
Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap    49.44        1:45.35   
Jonathan Jensen  2001  Eskilstuna Simklubb    51.90        1:53.55   
10  Muhammad Saad-Nawaz  2001  Västerås Simsällskap    1:00.05        2:11.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:35 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:46   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Karnehov  2005  Nyköpings Simsällskap            49.95   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb            51.39   
Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap            51.70   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap            52.29   
Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            53.10   
Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap            53.49   
Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap            55.11   
Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb            58.44   
Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb            58.80   
10  Fanny Andersson  2004  Västerås Simsällskap            1:00.81   
11  Gry Hallner  2004  Västerås Simsällskap            1:01.38   
12  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            1:01.41   
13  Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            1:02.35   
14  Sara von der Burg  2004  Västerås Simsällskap            1:02.36   
15  Natalie Szabó  2005  Eskilstuna Simklubb            1:02.52   
16  Marcel Gerges  2004  Eskilstuna Simklubb            1:03.00   
17  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb            1:04.87   
18  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            1:04.94   
19  Lova Eriksson  2004  Eskilstuna Simklubb            1:06.19   
20  Tilde Wennergren  2005  Katrineholms Simsällskap            1:07.02   
21  Olga Borbély  2004  Eskilstuna Simklubb            1:10.25   
Angelina Jonsson  2006  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Maja Brattberg  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            DSQ   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            DSQ   
Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:46 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  12:14   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            44.92   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            50.79   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb            51.07   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb            52.90   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap            55.67   
Simon Rydell  2004  Västerås Simsällskap            58.17   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap            59.30   
Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap            1:02.72   
Vincent Gerges  2004  Eskilstuna Simklubb            1:03.66   
10  Erik Andersson  2004  Eskilstuna Simklubb            1:12.46   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb            DNF   
Gino Bergström  2004  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
Max Lord  2004  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Max Wahlqvist  2005  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  12:14 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  12:40   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    36.64        1:15.78   
Sara Svensson  2003  Strängnäs Simklubb    38.79        1:23.31   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    41.16        1:26.58   
Elise Ask  2003  Västerås Simsällskap    41.77        1:29.02   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    41.96        1:29.70   
Isabella Alfiero  2003  Västerås Simsällskap    46.05        1:35.95   
Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    48.65        1:39.44   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    47.23        1:40.23   
Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    49.38        1:42.42   
10  Rebecka Jungstedt  2003  Köpings Simsällskap    50.39        1:43.04   
11  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    47.43        1:44.32   
12  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap    49.39        1:44.93   
13  Ida Chevalier  2003  Strängnäs Simklubb    49.90        1:47.48   
14  Stina Lorenzoni Wadin  2003  Eskilstuna Simklubb    53.81        1:52.15   
15  Johanna Uzelac  2003  Västerås Simsällskap            1:53.33   
Karolina Kruus  2003  Strängnäs Simklubb            DNS   
Tuwa Wahlqvist  2003  Katrineholms Simsällskap            DNF   
Gabriella Kello  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    31.67        1:05.99   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    33.97        1:10.60   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    33.55        1:10.72   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    34.55        1:11.04   
Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    33.50        1:11.33   
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    34.30        1:11.64   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    35.58        1:12.74   
Andrea Grabmüller  2002  Västerås Simsällskap    34.76        1:13.73   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    36.13        1:15.53   
10  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    36.08        1:16.34   
11  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    37.49        1:17.25   
12  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    38.02        1:17.90   
13  Klara Gustafson  2002  Strängnäs Simklubb    37.78        1:20.61   
14  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    38.59        1:20.91   
15  Emma Mirkhosravi  2002  Eskilstuna Simklubb    39.31        1:23.22   
16  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    40.04        1:23.31   
17  Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb    40.89        1:24.29   
18  Lisa Hager  2002  Nyköpings Simsällskap    38.40        1:25.06   
19  Tuva Andersson  2002  Strängnäs Simklubb    42.64        1:29.79   
20  Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    43.43        1:31.22   
21  Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    45.57        1:35.28   
22  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    44.48        1:35.42   
23  Andrea Lindberg  2002  Västerås Simsällskap    45.20        1:36.12   
24  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    46.84        1:36.44   
25  Ulrika Jansson  2002  Västerås Simsällskap    46.71        1:54.40   
Klara Hultgren  2002  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    31.20        1:04.47   
Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb    31.33        1:05.11   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    32.06        1:06.74   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    32.54        1:07.73   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    33.50        1:08.02   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    32.48        1:08.09   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    34.39        1:12.29   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    34.82        1:12.32   
Walda Jonsson  2001  Bålsta Simklubb    35.49        1:13.21   
10  Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    36.18        1:15.75   
11  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    36.12        1:15.88   
12  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    36.49        1:15.94   
13  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    36.14        1:16.12   
14  Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    36.06        1:16.79   
15  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    37.25        1:17.85   
16  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    37.04        1:17.99   
17  Anna Idesten  2001  Strängnäs Simklubb    39.50        1:18.75   
18  Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb    37.49        1:18.95   
19  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    37.98        1:21.76   
20  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    38.20        1:22.83   
21  Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb    41.64        1:26.62   
22  Klara Andersson  2001  Västerås Simsällskap    41.07        1:26.74   
23  Minna Billström  2001  Strängnäs Simklubb    41.92        1:27.88   
24  Åsa Svensson  2001  Strängnäs Simklubb    41.32        1:28.07   
25  Olivia Sjöberg  2001  Eskilstuna Simklubb    10.62        1:40.86   
Sara Jarnfeldt  2001  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  12:40 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  13:00   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    37.94        1:17.03   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    37.04        1:17.61   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    38.96        1:19.92   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    39.89        1:24.05   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    40.30        1:24.79   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap    42.45        1:26.25   
Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap    42.16        1:26.79   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    42.61        1:31.46   
Markus Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    46.07        1:35.24   
10  Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    44.86        1:35.88   
11  Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb    46.22        1:37.32   
12  Elias Fahlstedt  2003  Strängnäs Simklubb    46.56        1:38.75   
13  Måns Rydergren  2003  Katrineholms Simsällskap    47.29        1:39.16   
14  Oktay Sheykholeslami  2003  Eskilstuna Simklubb    45.95        1:40.35   
15  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    49.04        1:41.64   
16  Alexander Jansson  2003  Katrineholms Simsällskap    51.40        1:44.06   
17  Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    49.08        1:45.05   
18  Erik Aldrin  2003  Katrineholms Simsällskap    52.44        1:45.64   
19  Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    49.41        1:50.21   
20  Alvin Högman-Lindblom  2003  Eskilstuna Simklubb    51.52        1:52.34   
21  Josef Qazi Wenngren  2003  Eskilstuna Simklubb    55.61        1:58.69   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    34.04        1:10.52   
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    34.41        1:13.11   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    39.04        1:21.37   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    38.62        1:22.01   
Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    40.78        1:22.54   
Lucas Winberg  2002  Bålsta Simklubb    41.54        1:25.88   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    41.47        1:26.11   
Casper Trollsfjord  2002  Västerås Simsällskap    41.16        1:26.43   
Samuel Edebrink  2002  Strängnäs Simklubb    42.46        1:31.08   
10  William Lahto  2002  Strängnäs Simklubb    42.33        1:32.78   
11  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    47.74        1:36.70   
12  Anton Sanin  2002  Bålsta Simklubb    51.42        1:45.66   
13  Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    51.08        1:47.16   
14  Oskar Jansson  2002  Eskilstuna Simklubb    50.06        1:50.26   
15  Gustav Lindoff  2002  Eskilstuna Simklubb    48.03        1:51.60   
16  Johannes Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb    59.31        2:10.79   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    30.07        1:02.87   
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap    32.35        1:06.92   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    33.42        1:08.99   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    33.91        1:10.35   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    36.20        1:15.30   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    37.23        1:18.42   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    37.42        1:20.51   
Pontus Sundström  2001  Eskilstuna Simklubb    39.24        1:24.38   
Jakob Meeker  2001  Eskilstuna Simklubb    42.34        1:29.40   
10  Jakob Granfors  2001  Västerås Simsällskap    42.61        1:29.99   
11  Jonathan Jensen  2001  Eskilstuna Simklubb    42.76        1:30.34   
12  Muhammad Saad-Nawaz  2001  Västerås Simsällskap    49.35        1:41.32   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  13:00 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  13:10   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 11, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Karnehov  2005  Nyköpings Simsällskap            36.86   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            39.16   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb            39.32   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            39.53   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap            41.20   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            41.94   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb            41.97   
Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            42.49   
Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            43.06   
10  Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb            43.12   
11  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            43.42   
12  Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap            43.79   
13  Moa Westerberg  2004  Strängnäs Simklubb            45.34   
14  Linnéa Fredriksson  2004  Katrineholms Simsällskap            45.50   
15  Sara von der Burg  2004  Västerås Simsällskap            47.04   
16  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb            47.22   
17  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            47.52   
18  Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap            47.54   
19  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            47.73   
20  Gry Hallner  2004  Västerås Simsällskap            48.79   
21  Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            50.62   
22  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap            51.00   
23  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb            52.41   
24  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb            53.12   
25  Tilde Wennergren  2005  Katrineholms Simsällskap            53.63   
26  Natalie Szabó  2005  Eskilstuna Simklubb            57.37   
27  Fanny Andersson  2004  Västerås Simsällskap            57.38   
28  Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb            58.62   
29  Moa Widing  2005  Eskilstuna Simklubb            58.90   
30  Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb            59.07   
Angelina Jonsson  2006  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Wilma Zetterberg  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  13:10 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  13:15   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 12, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            37.11   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            38.76   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb            38.78   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb            40.99   
Max Lord  2004  Strängnäs Simklubb            42.88   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap            45.43   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb            45.62   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb            46.32   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap            46.77   
10  Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap            46.96   
11  Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap            48.48   
12  Erik Andersson  2004  Eskilstuna Simklubb            51.83   
13  Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap            52.05   
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Simon Rydell  2004  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  13:15 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  13:31   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 13, 4X50m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Lag 1  2001  Västerås Simsällskap            2:39.46   
  Edith Engström  2002      41.73        41.73   
  Sofia Båvenäs  2002      43.60        1:25.33   
  Karolin Holmberg  2001      36.88        2:02.21   
  Klara Andersson  2001      37.25        2:39.46   
                     
Eskilstuna Flickor 12-13  2001  Eskilstuna Simklubb            2:40.97   
  Ida Saikkonen Thelin  2002      43.70        43.70   
  Emma Mirkhosravi  2002      45.34        1:29.04   
  Cecilia Ahnlund  2001      35.23        2:04.27   
  Maja Gustafsson  2001      36.70        2:40.97   
                     
Nyköping Damer [2001]  2001  Nyköpings Simsällskap            2:46.21   
  Lisa Hager  2002      45.88        45.88   
  Elin Kårehagen  2001      44.28        1:30.16   
  Paula Wiberg-Jansson  2001      39.07        2:09.23   
  Ebba Karnehov  2005      36.98        2:46.21   
                     
Strängnäs Damer 2  2001  Strängnäs Simklubb            2:49.91   
  Anna Idesten  2001      41.65        41.65   
  Minna Billström  2001      48.36        1:30.01   
  Emelie Widhe  2001      43.15        2:13.16   
  Åsa Svensson  2001      36.75        2:49.91   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  13:31 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  13:40   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 14, 4X100m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås Lag 1  2001  Västerås Simsällskap            4:59.37   
  Edith Jernstedt  2002      36.61  1:16.41      1:16.41   
  Emelie Ångström  2001      38.14  1:21.43      2:37.84   
  Victoria Åberg  2001      33.18  1:11.11      3:48.95   
  Filippa Sterling  2002      33.08  1:10.42      4:59.37   
                     
Strängnäs Damer [2001]  2001  Strängnäs Simklubb            5:14.54   
  Maja Eriksson  2002      37.61  1:18.20      1:18.20   
  Clara Lönnberg  2001      39.79  1:25.22      2:43.42   
  Wilma Wennerberg  2001      35.92  1:18.98      4:02.40   
  Saga Bäckström  2002      34.45  1:12.14      5:14.54   
                     
Västerås Lag 2  2001  Västerås Simsällskap            5:39.17   
  Ebba Rydberg  2001      43.77  1:28.61      1:28.61   
  Julia Holmberg  2002      43.76  1:33.23      3:01.84   
  Lina Rehnman  2002      39.37  1:26.09      4:27.93   
  Andrea Grabmüller  2002      33.53  1:11.24      5:39.17   
                     
Bålsta SK Damer [2001]  2001  Bålsta Simklubb            5:45.26   
  Tova Magnusson  2002      42.21  1:28.02      1:28.02   
  Walda Jonsson  2001      42.98  1:32.42      3:00.44   
  Sandra Bergerstam  2001      38.87  1:28.12      4:28.56   
  Matilda Ardanius  2001      35.93  1:16.70      5:45.26   
                     
Eskilstuna Flickor 12-13  2001  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  13:40 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  13:43   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 15, 4X50m Medley P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Katrineholms Ss  2001  Katrineholms Simsällskap            2:31.21   
  Emil Kernen  2002      36.75        36.75   
  Anders Malmberg  2002      47.17        1:23.92   
  John Aldrin  2001      34.41        1:58.33   
  Filip Rautiainen  2001      32.88        2:31.21   
                     
Eskilstuna Herrar [2001]  2001  Eskilstuna Simklubb            2:37.10   
  Jonathan Jensen  2001      43.02        43.02   
  Arvid Heikinniemi  2001      37.40        1:20.42   
  Harry Chan  2001      41.10        2:01.52   
  Pontus Sundström  2001      35.58        2:37.10   
                     
Bålsta SK Herrar [2001]  2001  Bålsta Simklubb            2:54.06   
  Lucas Winberg  2002      44.32        44.32   
  Leo Jakobsson  2002      45.90        1:30.22   
  Anton Sjösten  2002      47.35        2:17.57   
  Hampus Frykman  2002      36.49        2:54.06   
                     
Västerås Herrar Lag 1  2001  Västerås Simsällskap            2:55.83   
  Casper Trollsfjord  2002      45.56        45.56   
  Alexander Rundgren  2001      45.44        1:31.00   
  Linus Björk  2002      45.29        2:16.29   
  Muhammad Saad-Nawaz  2001      39.54        2:55.83   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  13:43 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  13:51   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 16, 4X100m Medley P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås Herrar Lag 1  2001  Västerås Simsällskap            5:57.67   
  Gellert Szabo  2001      45.16  1:32.84      1:32.84   
  Jakob Granfors  2001      48.02  1:40.16      3:13.00   
  Anton Laxbäck  2001      37.65  1:25.01      4:38.01   
  Max Fahlén  2001      37.85  1:19.66      5:57.67   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  13:51 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  14:01   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 17, 4X50m Medley F-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Damer 2003 Lag 1  2003  Västerås Simsällskap            2:54.90   
  Isabella Alfiero  2003      46.76        46.76   
  Sofi Holmberg  2003      49.26        1:36.02   
  Elvira Mörtstrand  2003      38.51        2:14.53   
  Elise Ask  2003      40.37        2:54.90   
                     
Strängnäs Damer 1  2003  Strängnäs Simklubb            3:15.05   
  Sara Svensson  2003      48.51        48.51   
  Lovis Westman  2003      50.61        1:39.12   
  Elsa Staaf  2003      52.07        2:31.19   
  Emilia Tshibanda  2004      43.86        3:15.05   
                     
Eskilstuna Damer [2003]  2003  Eskilstuna Simklubb            3:22.00   
  Josefin Fundberg  2004      49.85        49.85   
  Isabelle Persson  2003      52.03        1:41.88   
  Alva Abrahamsson  2004      56.61        2:38.49   
  Madeleine Bengtsson  2005      43.51        3:22.00   
                     
Västerås Damer 2003 Lag 2  2003  Västerås Simsällskap            3:25.31   
  Tuva Sikström  2003      53.92        53.92   
  Agnes Halén  2003      59.04        1:52.96   
  Felicia Rogell  2003      49.75        2:42.71   
  Hanna Degerlund  2004      42.60        3:25.31   
                     
Bålsta SK Damer [2003]  2003  Bålsta Simklubb            3:28.49   
  Emily Sandberg  2004      48.90        48.90   
  Tea Persson  2004      55.56        1:44.46   
  Alicia Budden  2004      53.35        2:37.81   
  Sofia Ingemansson  2004      50.68        3:28.49   
                     
Katrinehol Damer [2003]  2003  Katrineholms Simsällskap            3:51.57   
  Filippa Karlsson  2004      56.25        56.25   
  Linnéa Fredriksson  2004      57.44        1:53.69   
  Tuwa Wahlqvist  2003      57.18        2:50.87   
  Tilde Wennergren  2005      1:00.70        3:51.57   
                     
Västerås Damer 2003 Lag 3  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:01 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  14:07   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 18, 4X50m Medley P-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Strängnäs Herrar [2003]  2003  Strängnäs Simklubb            3:09.08   
  Max Lord  2004      50.40        50.40   
  Eric Malmquist  2003      43.21        1:33.61   
  Erik Ankarling  2004      53.34        2:26.95   
  Elias Fahlstedt  2003      42.13        3:09.08   
                     
Katrinehol Herrar [2003]  2003  Katrineholms Simsällskap            3:11.68   
  Anton Rautiainen  2003      48.34        48.34   
  Måns Rydergren  2003      54.21        1:42.55   
  Kevin Grahn  2003      47.29        2:29.84   
  Erik Aldrin  2003      41.84        3:11.68   
                     
Bålsta SK Herrar [2003]  2003  Bålsta Simklubb            3:15.74   
  Joachim Carlsson  2003      49.21        49.21   
  Evert Jonsson  2003      55.69        1:44.90   
  Eskil Jonsson  2003      44.32        2:29.22   
  Marcus Ardanius  2003      46.52        3:15.74   
                     
Västerås Herrar 2003 Lag1  2003  Västerås Simsällskap            3:15.98   
  Olle Rydberg  2003      49.13        49.13   
  Simon Rydell  2004      57.54        1:46.67   
  Lucas Sterling  2004      42.32        2:28.99   
  Isak Rehnman  2004      46.99        3:15.98   
                     
Västerås Herrar 2003 Lag2  2003  Västerås Simsällskap            3:29.68   
  Tom Dijkhuizen  2003      51.87        51.87   
  Felix Skytt  2004      1:03.78        1:55.65   
  Vilgot Berglund  2003      46.71        2:42.36   
  Samuel Rundgren  2004      47.32        3:29.68   
                     
Eskilstuna Herrar [2003]  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
  Alex Ly  2003      41.57        41.57   
  Carl Roos  2004      52.75        1:34.32   
  Henrik Tran  2004      42.59        2:16.91   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:07 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  16:29   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 19, 400m Frisim F-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    1:08.19  2:21.96  3:37.84    4:52.76   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    1:11.73  2:30.43  3:48.15    5:04.13   
Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb    1:12.39  2:31.19  3:51.74    5:09.95   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    1:15.73  2:36.49  3:58.25    5:20.18   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    1:15.82  2:37.20  4:01.50    5:24.97   
Walda Jonsson  2001  Bålsta Simklubb    1:17.76  2:42.13  4:07.43    5:30.79   
Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    1:22.79  2:54.29  4:25.84    5:51.24   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    1:24.60  2:53.57  4:26.30    5:51.66   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    1:25.57  2:59.15  4:30.53    5:56.38   
10  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    1:25.96  2:58.74  4:30.37    5:56.94   
11  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    1:25.69  2:59.52  4:34.54    6:06.22   
12  Åsa Svensson  2001  Strängnäs Simklubb    1:32.35  3:16.11  5:00.24    6:38.65   
13  Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb    1:34.45  3:20.08  5:07.06    6:49.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  16:29 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  16:37   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 20, 400m Frisim P-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    1:10.43  2:28.52  3:47.04    5:04.45   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    1:13.43  2:33.50  3:54.52    5:15.29   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    1:20.53  2:47.64  4:16.51    5:39.52   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    1:23.22  2:55.16  4:28.28    5:56.74   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    1:27.28  3:09.95  4:56.31    6:38.94   
Pontus Sundström  2001  Eskilstuna Simklubb    1:32.62  3:20.85  5:12.78    6:58.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  16:37 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  16:53   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 21, 200m Frisim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    34.09  1:12.17  1:50.39    2:25.81   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    34.42  1:13.07  1:52.81    2:30.93   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    35.35  1:15.34  1:56.11    2:34.40   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    36.11  1:17.14  1:59.42    2:39.07   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    37.78  1:19.67  2:02.06    2:41.95   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    37.23  1:19.97  2:02.88    2:42.08   
Andrea Grabmüller  2002  Västerås Simsällskap    38.50  1:22.41  2:06.20    2:45.16   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    37.99  1:21.76  2:04.21    2:45.55   
Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    38.40  1:22.30  2:06.83    2:47.29   
10  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    39.67  1:24.28  2:08.14    2:50.26   
11  Emma Mirkhosravi  2002  Eskilstuna Simklubb    42.75  1:29.50  2:19.01    3:07.18   
12  Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb    42.85  1:32.17  2:25.13    3:13.89   
13  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    46.55  1:40.57  2:35.83    3:27.18   
14  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    46.62  1:43.29  2:40.88    3:39.82   
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:01   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 22, 200m Frisim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    37.53  1:16.95  1:56.05    2:35.59   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    35.54  1:15.28  1:57.29    2:39.33   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    40.54  1:26.77  2:14.54    2:58.47   
Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    42.30  1:30.16  2:19.57    3:03.74   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    43.24  1:33.04  2:23.23    3:10.19   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    43.63  1:34.79  2:24.62    3:10.20   
Lucas Winberg  2002  Bålsta Simklubb    45.52  1:37.68  2:29.23    3:16.48   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    45.62  1:40.57  2:38.64    3:32.34   
Oskar Jansson  2002  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:01 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:10   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    38.00        1:22.52   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    40.45        1:25.28   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    41.78        1:32.76   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    33.59        1:11.06   
Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb    36.32        1:18.22   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    38.24        1:24.57   
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    39.80        1:25.01   
Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb    39.41        1:25.35   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    39.13        1:25.82   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    40.15        1:27.18   
Walda Jonsson  2001  Bålsta Simklubb    40.34        1:28.22   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    39.96        1:28.26   
10  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    41.16        1:29.59   
11  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    40.75        1:32.43   
12  Anna Idesten  2001  Strängnäs Simklubb    47.93        1:40.68   
13  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    45.45        1:40.76   
14  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    45.64        1:43.56   
15  Minna Billström  2001  Strängnäs Simklubb    48.26        1:49.16   
16  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    49.03        1:53.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:10 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:12   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 24, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap    38.20        1:25.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:12 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:20   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap            36.58   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            48.33   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap            50.22   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb            53.94   
Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap            DNS   
Elise Ask  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
Sara Svensson  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb            33.47   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            37.79   
Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb            38.20   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            38.39   
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb            38.72   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb            39.66   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            40.15   
Emma Mirkhosravi  2002  Eskilstuna Simklubb            41.41   
Lisa Hager  2002  Nyköpings Simsällskap            41.74   
10  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap            44.87   
11  Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb            48.39   
12  Tuva Andersson  2002  Strängnäs Simklubb            53.61   
13  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap            56.40   
Andrea Grabmüller  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:20 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:38   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb            38.93   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb            43.17   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap            46.43   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb            46.86   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            47.12   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            47.16   
Olle Rydberg  2003  Västerås Simsällskap            51.40   
Oktay Sheykholeslami  2003  Eskilstuna Simklubb            54.00   
Måns Rydergren  2003  Katrineholms Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb            37.57   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap            42.58   
Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb            47.11   
Oskar Jansson  2002  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:38 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:43   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 27, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            19.45   
Ebba Karnehov  2005  Nyköpings Simsällskap            20.11   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            21.03   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            22.45   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb            22.64   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb            23.12   
Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb            23.14   
Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap            23.33   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            23.59   
10  Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb            23.71   
11  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            24.95   
12  Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            26.91   
13  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            27.68   
14  Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap            27.76   
15  Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            30.63   
16  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            33.41   
Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Sara von der Burg  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:43 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:48   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 28, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            16.87   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            19.06   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb            22.44   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb            22.89   
Erik Andersson  2004  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:48 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  18:11   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elise Ask  2003  Västerås Simsällskap    46.19        1:36.20   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    49.62        1:39.57   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    51.36        1:45.34   
Elsa Staaf  2003  Strängnäs Simklubb    53.95        1:47.68   
Sara Svensson  2003  Strängnäs Simklubb    52.36        1:49.85   
Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    55.31        1:52.42   
Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    55.51        1:53.70   
Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    54.58        1:55.19   
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
Isabella Alfiero  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
Karolina Kruus  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    36.33        1:15.91   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    39.28        1:19.76   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    39.15        1:20.35   
Andrea Grabmüller  2002  Västerås Simsällskap    42.29        1:26.54   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    44.16        1:26.84   
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    43.50        1:27.11   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    44.21        1:28.97   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    44.01        1:30.30   
Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    44.65        1:30.32   
10  Emma Carlsson  2002  Bålsta Simklubb    46.32        1:32.20   
11  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    45.00        1:33.36   
12  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    45.71        1:33.50   
13  Emma Mirkhosravi  2002  Eskilstuna Simklubb    46.85        1:35.37   
14  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    47.30        1:35.82   
15  Lisa Hager  2002  Nyköpings Simsällskap    46.49        1:41.74   
16  Andrea Lindberg  2002  Västerås Simsällskap    52.01        1:47.84   
17  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    55.03        1:52.29   
18  Linnea Ejlegård  2002  Västerås Simsällskap    55.86        1:58.35   
Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb            DNF   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            DSQ   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Tuva Andersson  2002  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    34.42        1:10.37   
Clara Lönnberg  2001  Strängnäs Simklubb    38.41        1:18.11   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    38.04        1:19.07   
Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb    39.51        1:19.93   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    39.90        1:21.98   
Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    39.96        1:22.53   
Walda Jonsson  2001  Bålsta Simklubb    41.73        1:23.68   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    41.97        1:24.90   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    43.57        1:28.90   
10  Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb    43.38        1:29.08   
11  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    43.61        1:29.96   
12  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    45.47        1:30.16   
13  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    43.60        1:31.53   
14  Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb    44.78        1:32.30   
15  Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    44.34        1:32.68   
16  Klara Andersson  2001  Västerås Simsällskap    45.28        1:33.12   
17  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    46.86        1:35.41   
18  Åsa Svensson  2001  Strängnäs Simklubb    47.95        1:42.65   
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Anna Idesten  2001  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:11 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  18:27   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    43.20        1:27.56   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    45.63        1:32.42   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    45.39        1:35.51   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    47.63        1:37.18   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap    48.01        1:37.54   
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    49.74        1:39.59   
Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap    51.68        1:42.13   
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    51.94        1:42.75   
Oktay Sheykholeslami  2003  Eskilstuna Simklubb    50.43        1:47.36   
10  Alvin Högman-Lindblom  2003  Eskilstuna Simklubb    52.52        1:49.51   
11  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    54.88        1:50.76   
12  Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    55.96        1:56.32   
13  Alexander Jansson  2003  Katrineholms Simsällskap    1:06.27        2:06.61   
Markus Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Olle Rydberg  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    38.52        1:18.93   
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    42.79        1:26.85   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    49.10        1:37.16   
Anton Sjösten  2002  Bålsta Simklubb    48.25        1:37.68   
Lucas Winberg  2002  Bålsta Simklubb    49.13        1:38.85   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    49.92        1:39.46   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    50.42        1:40.32   
Samuel Edebrink  2002  Strängnäs Simklubb    49.90        1:45.21   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    55.29        1:52.13   
10  Gustav Lindoff  2002  Eskilstuna Simklubb    54.47        1:57.18   
Anton Sanin  2002  Bålsta Simklubb            DNS   
William Lahto  2002  Strängnäs Simklubb            DNS   
Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
Casper Trollsfjord  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap    37.64        1:16.44   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    39.57        1:21.86   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    43.54        1:29.56   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    42.73        1:30.07   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    45.85        1:34.16   
Jonathan Jensen  2001  Eskilstuna Simklubb    45.37        1:36.35   
Jakob Meeker  2001  Eskilstuna Simklubb    48.82        1:42.12   
Muhammad Saad-Nawaz  2001  Västerås Simsällskap    55.68        1:52.19   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:27 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  18:35   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 31, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            43.93   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            46.47   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb            46.64   
Ebba Karnehov  2005  Nyköpings Simsällskap            47.43   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            47.76   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb            47.94   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap            48.98   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            50.13   
Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb            53.17   
10  Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            53.46   
11  Filippa Karlsson  2004  Katrineholms Simsällskap            55.93   
12  Natalie Szabó  2005  Eskilstuna Simklubb            56.36   
13  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb            58.20   
14  Fanny Andersson  2004  Västerås Simsällskap            58.45   
15  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            59.77   
16  Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap            1:00.76   
17  Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb            1:01.25   
18  Wilma Zetterberg  2005  Eskilstuna Simklubb            1:05.03   
Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Gry Hallner  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
Isabel Frykman  2005  Bålsta Simklubb            DSQ   
Maja Brattberg  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Sara von der Burg  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:35 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  18:40   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            40.79   
Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb            45.06   
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb            45.18   
Max Lord  2004  Strängnäs Simklubb            48.55   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            48.81   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap            55.81   
Ludvig Persson  2004  Nyköpings Simsällskap            55.91   
Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap            57.01   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap            57.26   
10  Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb            58.42   
11  Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap            58.84   
12  Erik Andersson  2004  Eskilstuna Simklubb            1:06.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:40 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  18:59   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 33, 4X50m Frisim F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bålsta SK Damer [2001]  2001  Bålsta Simklubb            2:13.64   
  Tova Magnusson  2002      33.73        33.73   
  Walda Jonsson  2001      32.94        1:06.67   
  Matilda Ardanius  2001      35.87        1:42.54   
  Sandra Bergerstam  2001      31.10        2:13.64   
                     
Nyköping Damer [2001]  2001  Nyköpings Simsällskap            2:24.47   
  Lisa Hager  2002      38.66        38.66   
  Paula Wiberg-Jansson  2001      34.53        1:13.19   
  Ebba Karnehov  2005      38.18        1:51.37   
  Elin Kårehagen  2001      33.10        2:24.47   
                     
Eskilstuna Damer [2001]  2001  Eskilstuna Simklubb            2:25.63   
  Cecilia Ahnlund  2001      35.64        35.64   
  Maja Gustafsson  2001      37.67        1:13.31   
  Emma Mirkhosravi  2002      36.81        1:50.12   
  Wendy Lam  2001      35.51        2:25.63   
                     
Västerås Lag 1  2001  Västerås Simsällskap            2:26.83   
  Lina Rehnman  2002      36.86        36.86   
  Linnea Ejlegård  2002      39.47        1:16.33   
  Klara Andersson  2001      37.50        1:53.83   
  Edith Engström  2002      33.00        2:26.83   
                     
Strängnäs Damer 2  2001  Strängnäs Simklubb            2:32.15   
  Anna Idesten  2001      36.32        36.32   
  Minna Billström  2001      40.52        1:16.84   
  Emelie Widhe  2001      37.07        1:53.91   
  Åsa Svensson  2001      38.24        2:32.15   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:59 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  19:08   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 34, 4X100m Frisim F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås Lag 1  2001  Västerås Simsällskap            4:29.40   
  Emelie Ångström  2001      32.31  1:07.65      1:07.65   
  Julia Holmberg  2002      33.68  1:10.99      2:18.64   
  Filippa Sterling  2002      32.35  1:09.09      3:27.73   
  Victoria Åberg  2001      29.64  1:01.67      4:29.40   
                     
Strängnäs Damer [2001]  2001  Strängnäs Simklubb            4:29.45   
  Maja Eriksson  2002      31.94  1:06.06      1:06.06   
  Clara Lönnberg  2001      31.83  1:07.06      2:13.12   
  Saga Bäckström  2002      34.54  1:12.55      3:25.67   
  Wilma Wennerberg  2001      30.08  1:03.78      4:29.45   
                     
Västerås Lag 2  2001  Västerås Simsällskap            5:00.75   
  Ebba Rydberg  2001      37.54  1:17.87      1:17.87   
  Karolin Holmberg  2001      35.10  1:15.80      2:33.67   
  Sofia Båvenäs  2002      34.11  1:13.48      3:47.15   
  Andrea Grabmüller  2002      34.36  1:13.60      5:00.75   
                     
Eskilstuna Flickor 12-13  2001  Eskilstuna Simklubb            5:04.96   
  Ida Fundberg  2002      34.05  1:12.78      1:12.78   
  Emelie Moroni  2001      36.89  1:18.23      2:31.01   
  Frida Gustafsson  2001      36.25  1:17.02      3:48.03   
  Frida Hammar  2002      36.22  1:16.93      5:04.96   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  19:08 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  19:11   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 35, 4X50m Frisim P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Katrineholms Ss  2001  Katrineholms Simsällskap            2:22.56   
  Emil Kernen  2002      33.83        33.83   
  Anders Malmberg  2002      46.65        1:20.48   
  Filip Rautiainen  2001      33.65        1:54.13   
  John Aldrin  2001      28.43        2:22.56   
                     
Bålsta SK Herrar [2001]  2001  Bålsta Simklubb            2:30.88   
  Hampus Frykman  2002      39.96        39.96   
  Lucas Winberg  2002      38.88        1:18.84   
  Anton Sjösten  2002      39.09        1:57.93   
  Leo Jakobsson  2002      32.95        2:30.88   
                     
Eskilstuna Lag 1  2001  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
  Arvid Heikinniemi  2001      30.12        30.12   
  Harry Chan  2001      34.94        1:05.06   
  Pontus Sundström  2001      37.88        1:42.94   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  19:11 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  19:18   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 36, 4X100m Frisim P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås Herrar Lag 1  2001  Västerås Simsällskap            5:24.26   
  Anton Laxbäck  2001      32.63  1:08.62      1:08.62   
  Gellert Szabo  2001      39.79  1:22.39      2:31.01   
  Linus Björk  2002      41.42  1:25.32      3:56.33   
  Casper Trollsfjord  2002      42.49  1:27.93      5:24.26   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  19:18 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  19:23   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 37, 4X50m Frisim F-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Damer 2003 Lag 1  2003  Västerås Simsällskap            2:34.54   
  Elvira Mörtstrand  2003      33.36        33.36   
  Elise Ask  2003      39.48        1:12.84   
  Isabella Alfiero  2003      43.30        1:56.14   
  Felicia Rogell  2003      38.40        2:34.54   
                     
Eskilstuna Damer [2003]  2003  Eskilstuna Simklubb            2:42.82   
  Josefin Fundberg  2004      40.00        40.00   
  Isabelle Persson  2003      37.84        1:17.84   
  Alva Abrahamsson  2004      41.33        1:59.17   
  Madeleine Bengtsson  2005      43.65        2:42.82   
                     
Strängnäs Damer 1  2003  Strängnäs Simklubb            2:45.97   
  Sara Svensson  2003      37.05        37.05   
  Lovis Westman  2003      45.07        1:22.12   
  Elsa Staaf  2003      39.58        2:01.70   
  Emilia Tshibanda  2004      44.27        2:45.97   
                     
Bålsta SK Damer [2003]  2003  Bålsta Simklubb            2:54.44   
  Alicia Budden  2004      42.85        42.85   
  Isabel Frykman  2005      46.66        1:29.51   
  Tea Persson  2004      43.41        2:12.92   
  Emily Sandberg  2004      41.52        2:54.44   
                     
Västerås Damer 2003 Lag 2  2003  Västerås Simsällskap            3:00.91   
  Sofi Holmberg  2003      42.28        42.28   
  Tuva Sikström  2003      45.96        1:28.24   
  Amelie Muhr  2003      47.13        2:15.37   
  Gry Hallner  2004      45.54        3:00.91   
                     
Eskilstuna Sk Lag 2  2003  Eskilstuna Simklubb            3:57.70   
  Eva Shahverdyan  2004      47.68        47.68   
  Wilma Zetterberg  2005      56.30        1:43.98   
  Maja Brattberg  2005      1:15.09        2:59.07   
  Emilia Widing  2005      58.63        3:57.70   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  19:23 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Eskilstuna    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  19:28   
  Arrangör  Eskilstuna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 38, 4X50m Frisim P-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eskilstuna Lag 1  2003  Eskilstuna Simklubb            2:31.55   
  Henrik Tran  2004      37.31        37.31   
  Alex Ly  2003      37.14        1:14.45   
  Carl Roos  2004      38.89        1:53.34   
  Markus Jonsson  2003      38.21        2:31.55   
                     
Västerås Herrar [2003]  2003  Västerås Simsällskap            2:36.44   
  Vilgot Berglund  2003      38.77        38.77   
  Olle Rydberg  2003      42.34        1:21.11   
  Tom Dijkhuizen  2003      40.76        2:01.87   
  Lucas Sterling  2004      34.57        2:36.44   
                     
Strängnäs Herrar [2003]  2003  Strängnäs Simklubb            2:40.25   
  Eric Malmquist  2003      35.16        35.16   
  Erik Ankarling  2004      40.63        1:15.79   
  Max Lord  2004      42.78        1:58.57   
  Elias Fahlstedt  2003      41.68        2:40.25   
                     
Bålsta SK Herrar [2003]  2003  Bålsta Simklubb            2:46.01   
  Evert Jonsson  2003      41.09        41.09   
  Marcus Ardanius  2003      45.99        1:27.08   
  Joachim Carlsson  2003      43.06        2:10.14   
  Eskil Jonsson  2003      35.87        2:46.01   
                     
Eskilstuna Sk Lag 2  2003  Eskilstuna Simklubb            2:57.56   
  Oktay Sheykholeslami  2003      44.42        44.42   
  Edvin Brattberg  2003      44.82        1:29.24   
  Edvin Heikinniemi  2003      41.61        2:10.85   
  Alvin Högman-Lindblom  2003      46.71        2:57.56   
                     
Katrinehol Herrar [2003]  2003  Katrineholms Simsällskap            3:00.30   
  Olle Pettersson  2004      54.20        54.20   
  Anton Rautiainen  2003      44.21        1:38.41   
  Alexander Jansson  2003      47.20        2:25.61   
  Kevin Grahn  2003      34.69        3:00.30   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  19:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner