Resultat för Sydsim Swim Meet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2014 |
|
Utskriftsdatum |
06 april 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:04 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 april 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Burlöv Bostäder |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petter Hellzén |
2000 |
Ängelholms Simsällskap |
|
35.88 |
1:13.58 |
1:52.22 |
|
2:30.32 |
|
2 |
Lars Hallberg |
2001 |
Trelleborg Sim |
|
35.53 |
1:14.49 |
1:54.39 |
|
2:33.19 |
|
3 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
Trelleborg Sim |
|
35.74 |
1:14.17 |
1:54.17 |
|
2:33.73 |
|
4 |
Isak Larsson |
2000 |
Sjöbo Simsällskap |
|
36.06 |
1:14.73 |
1:55.95 |
|
2:34.79 |
|
5 |
Victor Bergstrand |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
36.18 |
1:16.48 |
1:57.82 |
|
2:35.46 |
|
6 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Triton |
|
37.82 |
1:17.98 |
1:58.84 |
|
2:39.38 |
|
7 |
Andreas Aminoff |
2000 |
Simklubben Hajen |
|
36.29 |
1:16.65 |
1:59.38 |
|
2:40.37 |
|
8 |
Gustaf Hansson |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.43 |
1:19.34 |
2:01.21 |
|
2:40.44 |
|
9 |
Johannes Strömberg |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
40.48 |
1:23.50 |
2:06.20 |
|
2:46.31 |
|
10 |
Måns Segerlund |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
40.37 |
1:22.81 |
2:05.74 |
|
2:47.82 |
|
11 |
Daniel Fischer |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
40.08 |
1:23.80 |
2:08.03 |
|
2:49.66 |
|
12 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
Simsällskapet Iden |
|
41.59 |
1:25.19 |
2:09.83 |
|
2:51.70 |
|
13 |
Philip Andersson |
2001 |
Ängelholms Simsällskap |
|
40.64 |
1:25.69 |
2:09.59 |
|
2:53.03 |
|
14 |
Samuel Wiktor |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
41.65 |
1:26.77 |
2:13.94 |
|
2:55.56 |
|
15 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Poseidon |
|
41.82 |
1:26.49 |
2:12.69 |
|
2:57.04 |
|
16 |
Isac Lindén |
2001 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
45.83 |
1:32.80 |
2:21.17 |
|
3:06.56 |
|
17 |
Axel Ståhl |
2000 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
45.85 |
1:35.66 |
2:24.95 |
|
3:06.59 |
|
18 |
Lucas Örmon |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
49.56 |
1:44.63 |
2:40.94 |
|
3:33.74 |
|
- |
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Oscar Palmqvist |
2000 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Burlöv Bostäder |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Christiansson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
33.32 |
1:11.22 |
1:49.31 |
|
2:24.87 |
|
2 |
Oskar Hoff |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
33.34 |
1:11.07 |
1:50.17 |
|
2:25.58 |
|
3 |
Sten Ludvigsson |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.10 |
1:12.22 |
1:50.80 |
|
2:28.48 |
|
4 |
Alexander Hedre |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
33.64 |
1:11.46 |
1:51.83 |
|
2:30.12 |
|
5 |
Alexander Trudov |
1999 |
S71 |
|
34.87 |
1:14.38 |
1:54.16 |
|
2:33.98 |
|
6 |
Erik Kronkvist |
1999 |
Klippans Simsällskap |
|
37.62 |
1:19.07 |
2:03.01 |
|
2:46.67 |
|
7 |
Tim Hagerström |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.39 |
1:22.22 |
2:07.85 |
|
2:51.59 |
|
- |
Gustav Kroon |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Burlöv Bostäder |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
06 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:04 |
|