2018-09-24   09:33:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tomte Cupen

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:51   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap            16.68   
Jenny Hed  1987  Hultsfreds Simsällskap            17.25   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            18.00   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            18.17   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            19.19   
Elsa Engberg  2002  Nässjö SLS            21.78   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            22.07   
Matilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            22.53   
Angelina Lind  2005  Nässjö SLS            25.32   
Julia Dijkerman  2006  Nässjö SLS            25.71   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            26.02   
Matilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            28.25   
Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            30.59   
Maja Öijerstedt  2006  Nässjö SLS            31.66   
Lilith Galstian  2004  Nässjö SLS            32.21   
10  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap            34.63   
11  Nora Öijerstedt  2005  Nässjö SLS            36.78   
12  Julia Larsson  2004  Nässjö SLS            36.99   
13  Linnea Olsson Äng  2006  Nässjö SLS            40.93   
Kajsa Törnkvist  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Tyra Almhill  2006  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:51 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:52   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 2, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            13.65   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Castenson  2000  Nässjö SLS            15.96   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap            16.01   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            18.41   
Isak Öijerstedt  2003  Nässjö SLS            23.23   
Sebastian Mörk  2003  Nässjö SLS            23.46   
Daniel Kljajic  2003  Nässjö SLS            23.78   
Filip Johansson  2003  Nässjö SLS            28.03   
Nagm Mansour  2003  Nässjö SLS            33.48   
Hannes Nyström Abrahamsson  2003  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            22.08   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap            23.38   
Herman Franke  2004  Jönköpings Simsällskap            24.58   
Gabriel Kvist  2004  Nässjö SLS            25.47   
Emil Freij  2005  Jönköpings Simsällskap            26.35   
Elis Tvingsjö  2006  Oskarshamns Simsällskap            26.47   
Johan Wall  2005  Hultsfreds Simsällskap            28.18   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap            29.88   
Melker Franke  2004  Jönköpings Simsällskap            29.99   
10  Linus Wilander  2006  Oskarshamns Simsällskap            31.98   
11  Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            32.49   
12  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            32.87   
13  Victor Holgersson  2004  Nässjö SLS            34.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:52 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:53   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            32.99   
Ebba Engberg  1999  Nässjö SLS            41.04   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap            40.94   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap            41.88   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            40.70   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap            40.83   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            41.91   
Filippa Laurelii  2002  Jönköpings Simsällskap            41.94   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            42.19   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            44.32   
Filippa Ekholm  2002  Nässjö SLS            45.68   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap            47.85   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            54.83   
10  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap            55.12   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap            44.53   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap            45.64   
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap            45.77   
Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            45.98   
Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap            46.45   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            47.92   
Matilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            49.71   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            50.71   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            52.21   
10  Elin Swenning  2004  Jönköpings Simsällskap            54.47   
11  Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap            55.60   
12  Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap            58.76   
13  Ella Schön  2004  Jönköpings Simsällskap            1:04.22   
14  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap            1:06.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:53 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:53   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            30.05   
Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap            43.23   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Castenson  2000  Nässjö SLS            34.42   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap            39.87   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            38.45   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            39.05   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            42.26   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap            42.37   
Phillip Johansson  2002  Nässjö SLS            42.73   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap            43.52   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            44.54   
Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap            50.53   
Isak Öijerstedt  2003  Nässjö SLS            51.49   
10  Sebastian Mörk  2003  Nässjö SLS            52.66   
11  Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap            59.21   
12  Filip Johansson  2003  Nässjö SLS            1:10.37   
Viktor Zelic  2003  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS            43.15   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            44.28   
Jonathan Toppe  2005  Jönköpings Simsällskap            46.07   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            51.58   
Algot Redborn  2004  Oskarshamns Simsällskap            56.22   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            56.42   
Jakob Schön  2005  Jönköpings Simsällskap            57.58   
Oscar Helander  2004  Hultsfreds Simsällskap            59.04   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            1:02.73   
10  Johan Wall  2005  Hultsfreds Simsällskap            1:03.62   
11  Jakob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap            1:07.68   
12  Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            1:08.22   
Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:53 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            17.44   
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap            17.60   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            18.07   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            19.83   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            22.86   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            23.58   
Filippa Ekholm  2002  Nässjö SLS            25.77   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap            26.39   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            26.39   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            28.81   
Matilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            29.71   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            30.93   
Kajsa Törnkvist  2006  Jönköpings Simsällskap            31.94   
Tyra Almhill  2006  Jönköpings Simsällskap            32.15   
Julia Larsson  2004  Nässjö SLS            33.24   
Lilith Galstian  2004  Nässjö SLS            35.53   
10  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            39.36   
11  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap            39.93   
Julia Dijkerman  2006  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            14.35   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap            16.32   
Victor Castenson  2000  Nässjö SLS            17.63   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Nyström Abrahamsson  2003  Nässjö SLS            30.43   
Nagm Mansour  2003  Nässjö SLS            30.78   
Filip Johansson  2003  Nässjö SLS            31.69   
Sebastian Mörk  2003  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap            27.38   
Victor Holgersson  2004  Nässjö SLS            28.28   
Gabriel Kvist  2004  Nässjö SLS            28.56   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap            28.64   
Oscar Helander  2004  Hultsfreds Simsällskap            29.34   
Johan Wall  2005  Hultsfreds Simsällskap            34.94   
Elis Tvingsjö  2006  Oskarshamns Simsällskap            35.91   
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            37.06   
Emil Freij  2005  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Linus Wilander  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  12:16   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            39.44   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            40.16   
Ebba Engberg  1999  Nässjö SLS            46.01   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap            42.04   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap            44.99   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            43.69   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            44.15   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap            45.02   
Filippa Laurelii  2002  Jönköpings Simsällskap            45.20   
Elsa Engberg  2002  Nässjö SLS            46.89   
Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap            50.86   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            53.22   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            53.30   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap            56.01   
10  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:06.78   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            48.17   
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap            48.19   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            50.91   
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap            51.13   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            51.30   
Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap            51.62   
Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap            51.75   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            59.24   
Ella Schön  2004  Jönköpings Simsällskap            59.44   
10  Elin Swenning  2004  Jönköpings Simsällskap            59.47   
11  Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap            1:02.44   
12  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap            1:16.15   
Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  12:16 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            31.59   
Andreas Fransson  1998  Nässjö SLS            37.47   
Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap            48.96   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Castenson  2000  Nässjö SLS            39.44   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap            44.46   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            43.88   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            44.23   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            48.67   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap            49.66   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap            52.88   
Daniel Kljajic  2003  Nässjö SLS            55.82   
Viktor Zelic  2003  Jönköpings Simsällskap            1:04.21   
Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap            1:04.96   
Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:06.78   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            48.62   
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS            52.37   
Jonathan Toppe  2005  Jönköpings Simsällskap            52.99   
Algot Redborn  2004  Oskarshamns Simsällskap            53.74   
Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap            59.72   
Jakob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap            1:01.73   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            1:02.29   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            1:05.07   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            1:06.13   
10  Oscar Helander  2004  Hultsfreds Simsällskap            1:07.41   
Herman Franke  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Jakob Schön  2005  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Melker Franke  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap            14.69   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            15.58   
Jenny Hed  1987  Hultsfreds Simsällskap            15.94   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            15.98   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Ekholm  2002  Nässjö SLS            18.53   
Elsa Engberg  2002  Nässjö SLS            18.74   
Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap            24.66   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            20.89   
Matilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            23.52   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            24.05   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            27.86   
Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap            36.54   
Ella Schön  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            11.94   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap            13.93   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            17.84   
Viktor Zelic  2003  Jönköpings Simsällskap            25.86   
Daniel Kljajic  2003  Nässjö SLS            DSQ   
Hannes Nyström Abrahamsson  2003  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Algot Redborn  2004  Oskarshamns Simsällskap            24.64   
Gabriel Kvist  2004  Nässjö SLS            25.47   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            28.46   
Jakob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap            37.79   
Jakob Schön  2005  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Jonathan Toppe  2005  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:55   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            30.96   
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap            32.16   
Ebba Engberg  1999  Nässjö SLS            39.47   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap            41.42   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap            44.22   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap            36.88   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            39.32   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            40.42   
Filippa Laurelii  2002  Jönköpings Simsällskap            40.56   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            44.50   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            46.06   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap            58.45   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            1:06.03   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap            45.42   
Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap            46.02   
Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            48.05   
Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap            48.48   
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap            57.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:55 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:55   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            27.07   
Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap            40.79   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap            33.10   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap            42.66   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            38.89   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            39.44   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            41.00   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap            43.81   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            44.96   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap            47.89   
Filip Johansson  2003  Nässjö SLS            DNS   
Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Phillip Johansson  2002  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS            49.45   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            56.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:55 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:55   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 13, 25m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            13.06   
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap            13.27   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            14.27   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            14.32   
Jenny Hed  1987  Hultsfreds Simsällskap            14.40   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap            16.63   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            18.39   
Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap            19.55   
Matilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            19.92   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            23.21   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            23.87   
Kajsa Törnkvist  2006  Jönköpings Simsällskap            24.13   
Julia Dijkerman  2006  Nässjö SLS            24.17   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            24.69   
10  Angelina Lind  2005  Nässjö SLS            24.70   
11  Tyra Almhill  2006  Jönköpings Simsällskap            25.35   
12  Matilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            25.37   
13  Ella Jansson  2007  Nässjö SLS            28.42   
14  Lilith Galstian  2004  Nässjö SLS            30.72   
15  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap            33.37   
16  Julia Larsson  2004  Nässjö SLS            37.30   
17  Nora Öijerstedt  2005  Nässjö SLS            39.17   
18  Maja Öijerstedt  2006  Nässjö SLS            39.37   
19  Linnea Olsson Äng  2006  Nässjö SLS            40.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:55 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  13:23   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 14, 25m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            11.47   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            12.92   
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap            12.95   
Victor Castenson  2000  Nässjö SLS            13.53   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            16.29   
Isak Öijerstedt  2003  Nässjö SLS            19.02   
Sebastian Mörk  2003  Nässjö SLS            19.76   
Hannes Nyström Abrahamsson  2003  Nässjö SLS            24.42   
Nagm Mansour  2003  Nässjö SLS            27.67   
Filip Johansson  2003  Nässjö SLS            29.89   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            16.82   
Gabriel Kvist  2004  Nässjö SLS            18.37   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap            22.14   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap            24.00   
Emil Freij  2005  Jönköpings Simsällskap            24.15   
Elis Tvingsjö  2006  Oskarshamns Simsällskap            25.12   
Linus Wilander  2006  Oskarshamns Simsällskap            26.40   
Victor Holgersson  2004  Nässjö SLS            28.92   
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  13:23 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:55   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            28.28   
Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap            28.98   
Jenny Hed  1987  Hultsfreds Simsällskap            30.94   
Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            31.24   
Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            31.71   
Ebba Engberg  1999  Nässjö SLS            35.08   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap            34.05   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap            34.71   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap            33.24   
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            34.20   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            34.54   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            36.48   
Elsa Engberg  2002  Nässjö SLS            36.74   
Filippa Laurelii  2002  Jönköpings Simsällskap            38.64   
Filippa Ekholm  2002  Nässjö SLS            39.35   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            39.53   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap            45.53   
10  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap            47.18   
11  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            48.36   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap            36.10   
Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap            37.34   
Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap            39.13   
Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS            39.20   
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap            41.13   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            42.22   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS            43.72   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            43.75   
Matilda Rångeby  2007  Nässjö SLS            44.92   
10  Elin Swenning  2004  Jönköpings Simsällskap            46.90   
11  Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap            50.76   
12  Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap            51.11   
13  Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap            52.47   
14  Ella Schön  2004  Jönköpings Simsällskap            54.70   
15  Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap            1:09.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:55 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:55   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            25.51   
Andreas Fransson  1998  Nässjö SLS            27.66   
Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap            35.29   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap            27.97   
Victor Castenson  2000  Nässjö SLS            29.34   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap            31.71   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            34.15   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap            34.99   
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap            35.08   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap            36.80   
William Axelsson  2002  Hultsfreds Simsällskap            37.01   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap            37.91   
Phillip Johansson  2002  Nässjö SLS            38.18   
Isak Öijerstedt  2003  Nässjö SLS            43.31   
Daniel Kljajic  2003  Nässjö SLS            44.78   
10  Sebastian Mörk  2003  Nässjö SLS            46.27   
11  Philip Oscarsson  2002  Jönköpings Simsällskap            46.52   
12  Viktor Zelic  2003  Jönköpings Simsällskap            49.51   
13  Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap            49.59   
14  Hannes Nyström Abrahamsson  2003  Nässjö SLS            53.77   
15  Filip Johansson  2003  Nässjö SLS            1:10.16   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS            35.33   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap            36.16   
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap            39.73   
Algot Redborn  2004  Oskarshamns Simsällskap            41.33   
Jonathan Toppe  2005  Jönköpings Simsällskap            45.43   
Herman Franke  2004  Jönköpings Simsällskap            46.72   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            50.95   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            52.03   
Oscar Helander  2004  Hultsfreds Simsällskap            52.28   
10  Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            52.51   
11  Jakob Lindström  2005  Jönköpings Simsällskap            59.75   
12  Melker Franke  2004  Jönköpings Simsällskap            1:01.79   
13  Jakob Schön  2005  Jönköpings Simsällskap            1:03.98   
14  Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap            1:04.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:55 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:55   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 17, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Engberg  1999  Nässjö SLS    40.92        1:26.90   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap    44.31        1:27.87   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap    43.29        1:30.34   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    39.93        1:24.58   
Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    41.42        1:26.98   
Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    41.42        1:29.41   
Filippa Laurelii  2002  Jönköpings Simsällskap    42.15        1:30.53   
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS    43.29        1:35.16   
Elsa Engberg  2002  Nässjö SLS    47.29        1:37.30   
Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS    48.00        1:39.66   
Filippa Ekholm  2002  Nässjö SLS    47.92        1:47.06   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    51.78        1:53.35   
10  Jonna Starkenberg  2002  Jönköpings Simsällskap    59.41        1:56.67   
11  Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:00.19        2:02.61   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    44.67        1:33.42   
Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap    46.61        1:34.77   
Lisa Wretling  2004  Jönköpings Simsällskap    47.06        1:38.42   
Nathalie Rahm  2004  Nässjö SLS    47.90        1:41.02   
Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    52.81        1:41.33   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    48.79        1:41.99   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    55.07        1:56.53   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:00.66        1:56.53   
Malin Flaa  2004  Nässjö SLS    55.06        1:57.77   
10  Ella Schön  2004  Jönköpings Simsällskap    1:05.88        2:10.81   
11  Ida Jonsson  2005  Jönköpings Simsällskap    1:08.75        2:16.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:55 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    29.76        1:04.02   
Andreas Fransson  1998  Nässjö SLS    33.88        1:14.66   
Ivan Rabljenovic  1998  Oskarshamns Simsällskap    42.18        1:32.21   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    42.01        1:26.48   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    39.53        1:26.04   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    43.94        1:28.89   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    41.73        1:31.64   
Ricky Bergwall  2002  Jönköpings Simsällskap    43.94        1:36.71   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    48.11        1:38.97   
Phillip Johansson  2002  Nässjö SLS    47.44        1:40.97   
Viktor Zelic  2003  Jönköpings Simsällskap    1:03.12        2:08.31   
Daniel Kljajic  2003  Nässjö SLS            DSQ   
Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    51.21        1:39.74   
Jakob Ribe  2004  Nässjö SLS    46.13        1:42.53   
Jonathan Toppe  2005  Jönköpings Simsällskap    51.89        1:46.50   
Algot Redborn  2004  Oskarshamns Simsällskap    59.23        1:56.49   
Gabriel Kvist  2004  Nässjö SLS    54.81        2:01.94   
Victor Ekblad  2004  Jönköpings Simsällskap            DNF   
Jakob Schön  2005  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Jakob Starkenberg  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:56 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TomteCupen    Utskriftsdatum  06 december 2014   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  15:14   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 december 2014         
 
 
Gren 19, Egen definierad Mixed12oy, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskarshamn SS Lag 1  2002  Oskarshamns Simsällskap    31.53  1:03.17      1:03.17   
Nässjö SLS Lag 1  2002  Nässjö SLS    31.43  1:04.45      1:04.45   
Jönköping SS Lag 2  2002  Jönköpings Simsällskap    33.52  1:08.09      1:08.09   
Nässjö SLS Lag 2  2002  Nässjö SLS    32.96  1:08.41      1:08.41   
Jönköping SS Lag 1  2004  Jönköpings Simsällskap    34.04  1:10.42      1:10.42   
Hultsfreds SS Lag 1  2002  Hultsfreds Simsällskap    34.61  1:14.51      1:14.51   
Oskarshamn SS Lag 3  2002  Oskarshamns Simsällskap    39.32  1:21.65      1:21.65   
Oskarshamn SS Lag 2  2003  Oskarshamns Simsällskap    43.93  1:24.66      1:24.66   
Jönköping SS Lag 3  2002  Jönköpings Simsällskap    41.84  1:30.31      1:30.31   
10  Jönköping SS Lag 5  2004  Jönköpings Simsällskap    49.94  1:34.55      1:34.55   
11  Nässjö SLS Lag 6  2002  Nässjö SLS            1:38.12   
12  Oskarshamn SS Lag 4  2002  Oskarshamns Simsällskap    45.70  1:44.71      1:44.71   
13  Oskarshamn SS Lag 5  2002  Oskarshamns Simsällskap    54.32  1:45.58      1:45.58   
14  Nässjö SLS Lag 4  2002  Nässjö SLS    52.66  1:08.71      1:47.13   
15  Nässjö SLS Lag 5  2002  Nässjö SLS    58.17  1:44.11      1:56.65   
Jönköping SS Lag 4  2004  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Nässjö SLS Lag 3  2002  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  06 december 2014 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  15:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner