Tulokset Suomen mestaruusuinnit 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Keskiviikkoaamu 23.4.
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | SM ja NSM 2014 | Tulostuspäivämäärä | 25 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 10:03 | |||
Järjestäjä | ÅSK / AUi | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 23 huhtikuu 2014 |
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Nuori |
Sponsori: VitaeLab avd Finland |
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 |
EE: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 |
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 56.25 2001-06-29 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Mört | 1999 | 9 | 737 | 27.44 | 57.64 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Mira Palovuori | 1997 | 7 | 710 | 27.83 | 58.36 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
3 | Johanna Silventoinen | 1997 | 6 | 699 | 28.46 | 58.66 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Anna Kotonen | 1997 | 5 | 694 | 27.84 | 58.80 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 4 | 677 | 28.67 | 59.30 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Mirva Kallström | 1999 | 3 | 636 | 29.15 | 1:00.53 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Iida Reini | 2000 | 2 | 635 | 28.96 | 1:00.55 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Reetta Kanervo | 1999 | 1 | 628 | 29.55 | 1:00.79 | ||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Laura Oesch | 1997 | 626 | 28.95 | 1:00.84 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Melek Ayarci | 1999 | 625 | 29.16 | 1:00.87 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Veera Rinne | 1998 | 618 | 29.32 | 1:01.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Viivi Aliklaavu | 1998 | 617 | 29.71 | 1:01.15 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Sara Kazi | 1999 | 617 | 29.30 | 1:01.16 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Nina Haltia | 1999 | 616 | 29.28 | 1:01.17 | |||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Viola Kilpeläinen | 1998 | 615 | 29.52 | 1:01.20 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Veera Kallio | 1997 | 614 | 29.61 | 1:01.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Hanna Hammar | 1998 | 613 | 29.32 | 1:01.27 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Alma Lumio | 1999 | 612 | 29.10 | 1:01.31 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Ida Konkka | 2000 | 611 | 29.40 | 1:01.35 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Susanne Hirvonen | 1997 | 604 | 29.01 | 1:01.59 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Veera Kinnunen | 1997 | 602 | 29.42 | 1:01.65 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
22 | Salla Elovirta | 1997 | 601 | 29.56 | 1:01.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Milla Inkeroinen | 1998 | 597 | 29.33 | 1:01.82 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 592 | 30.19 | 1:02.00 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
25 | Alissa Eloranta | 1999 | 591 | 29.77 | 1:02.02 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Adelia Spångberg | 1999 | 587 | 30.07 | 1:02.18 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Saima Kivimäki | 1997 | 581 | 30.21 | 1:02.38 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
28 | Emma Suomio | 1998 | 575 | 29.50 | 1:02.59 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
29 | Saara Männistö | 2000 | 574 | 29.57 | 1:02.64 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
30 | Amanda Saari | 2000 | 574 | 29.30 | 1:02.65 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
31 | Suvi Karppinen | 1998 | 571 | 30.01 | 1:02.73 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
32 | Iida Koiranen | 2000 | 568 | 30.51 | 1:02.84 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Emma Lehtola | 1997 | 567 | 30.17 | 1:02.88 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
34 | Emma Männikkö | 1998 | 565 | 30.06 | 1:02.95 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Vera Lammi | 1998 | 562 | 30.34 | 1:03.09 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
36 | Sonja Pentti | 1999 | 561 | 29.77 | 1:03.10 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
37 | Claudia Åvist | 1997 | 559 | 30.18 | 1:03.18 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
38 | Nea Kontturi | 1998 | 555 | 30.36 | 1:03.34 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Ella Kurttila | 1998 | 554 | 30.57 | 1:03.38 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Sonja Portin | 1998 | 554 | 30.24 | 1:03.38 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
41 | Vilma Havo | 1999 | 553 | 30.45 | 1:03.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
42 | Onerva Lahtinen | 1998 | 552 | 30.50 | 1:03.45 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
43 | Ella Saarikko | 2000 | 552 | 30.55 | 1:03.46 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
44 | Anna Röytiö | 1998 | 547 | 30.47 | 1:03.65 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
45 | Alina Katajisto | 1998 | 547 | 30.96 | 1:03.66 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
46 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 545 | 30.82 | 1:03.73 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
47 | Mari Kausiala | 1997 | 545 | 30.68 | 1:03.74 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
48 | Sophia Lindeberg | 2000 | 543 | 30.97 | 1:03.79 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
49 | Fanni Pirhonen | 2000 | 537 | 30.60 | 1:04.05 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
50 | Hanna Kareinen | 2000 | 534 | 30.81 | 1:04.17 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
51 | Pinja Peippo | 1999 | 533 | 30.68 | 1:04.21 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
52 | Sanni Ikonen | 1998 | 530 | 31.08 | 1:04.32 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
53 | Annika Falk | 1999 | 526 | 31.28 | 1:04.49 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
53 | Heini Hammar | 1999 | 526 | 31.45 | 1:04.49 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
55 | Anna Jantunen | 1998 | 525 | 30.82 | 1:04.54 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
56 | Peppi Pohjalainen | 1997 | 523 | 31.18 | 1:04.62 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
57 | Ylva Sjölund | 1998 | 522 | 31.07 | 1:04.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
58 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | 520 | 30.75 | 1:04.75 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
59 | Tytti Karjalainen | 1998 | 504 | 30.98 | 1:05.41 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
60 | Vuokko Suomäki | 2001 | 503 | 30.88 | 1:05.45 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
61 | Rosalinda Vainio | 1997 | 498 | 31.11 | 1:05.69 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
62 | Tea Österlund | 1998 | 487 | 32.28 | 1:06.17 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
63 | Mona Kunnas | 1998 | 459 | 32.24 | 1:07.49 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Katariina Pihkamäki | 1998 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 25 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:03 |