Results for Lappi - Uinnit 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
14:37 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura & Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
195 |
45.19 |
|
|
|
1:35.88 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
189 |
47.28 |
|
|
|
1:36.75 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Siltari |
2002 |
|
185 |
46.94 |
|
|
|
1:37.57 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
176 |
48.02 |
|
|
|
1:39.20 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sergey Boduhin |
2002 |
|
153 |
49.44 |
|
|
|
1:43.94 |
|
|
Apatity |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elmeri Kuulasmaa |
2004 |
|
144 |
52.56 |
|
|
|
1:45.88 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Lytz |
2003 |
|
111 |
55.11 |
|
|
|
1:55.42 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aleksey Koriacho Johansen |
2003 |
|
92 |
1:00.05 |
|
|
|
2:03.17 |
|
|
Karasjok Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Dmitrii Hlivenko |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kovdor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joonas Kuitunen |
2000 |
|
336 |
37.88 |
|
|
|
1:19.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
287 |
38.94 |
|
|
|
1:24.29 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taneli Juutinen |
2000 |
|
255 |
41.46 |
|
|
|
1:27.61 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Severi Raunama |
2001 |
|
135 |
51.95 |
|
|
|
1:48.38 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eetu Viiri |
2001 |
|
126 |
52.38 |
|
|
|
1:50.77 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sami Saloranta |
2001 |
|
77 |
1:01.34 |
|
|
|
2:10.60 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Egeniy Sharikov |
1999 |
|
386 |
35.52 |
|
|
|
1:16.35 |
|
|
Apatity |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Dmitrii Shelemov |
1999 |
|
251 |
41.48 |
|
|
|
1:28.05 |
|
|
Kovdor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Larinen |
1999 |
|
226 |
43.19 |
|
|
|
1:31.27 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
18 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
14:37 |
|