Tulokset Arvo uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Arvo uinnit | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Pori | Tulostusaika | 17:05 | |||
Järjestäjä | Porin Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2014 |
Laji 11, 50m Pu T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Siiri Einiö | 2003 | 241 | 40.28 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
2 | Ella Ekman | 2003 | 203 | 42.61 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Senni Mattila | 2003 | 182 | 44.23 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Viivi Sorri | 2003 | 173 | 44.96 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
5 | Kiia Kinnunen | 2003 | 161 | 46.01 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Areliina Manninen | 2003 | 157 | 46.43 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Helvi Hakkarainen | 2003 | 142 | 48.04 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Marjut Jussila | 2003 | 142 | 48.05 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
9 | Ronja Mäkelä | 2003 | 136 | 48.64 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Ilona Halima | 2003 | 126 | 49.95 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Tessa Kirjonen | 2003 | 126 | 49.95 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Henni Mustila | 2004 | 123 | 50.40 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Laura Heinonen | 2004 | 122 | 50.46 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
14 | Milla Järvenpää | 2004 | 115 | 51.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Jessika Liimatta | 2004 | 113 | 51.83 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Liisa Siikala | 2003 | 113 | 51.83 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Eevi-Leena Nyman | 2004 | 112 | 51.86 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Emmi Oja | 2003 | 111 | 52.05 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Sanna Pajula | 2003 | 105 | 53.05 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
20 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 100 | 53.87 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Aada Hakala | 2004 | 92 | 55.50 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Salla Rantala | 2004 | 89 | 56.03 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
23 | Veera Vahtolammi | 2004 | 88 | 56.16 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Nita Tenho | 2004 | 88 | 56.27 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
25 | Lotta Ruppa | 2003 | 87 | 56.50 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Inka Jämsen | 2004 | 84 | 57.08 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Teresa Pylväs | 2004 | 76 | 58.98 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Karen Valo | 2004 | 50 | 1:08.04 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Bettina Sandelin | 2005 | 46 | 1:09.89 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Aino Lepola | 2005 | DNS | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Sofia Martinkauppi | 2003 | DNS | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Emmi Manninen | 2004 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Siiri Arjanmaa | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
Laji 11, 50m Pu T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Rantala | 2002 | 338 | 35.97 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Anni Aro | 2001 | 326 | 36.39 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Saara Sojolin | 2001 | 303 | 37.31 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Josefiina Kause | 2002 | 290 | 37.84 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
5 | Julie Wiik | 2002 | 254 | 39.55 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Emma Vainio | 2001 | 240 | 40.34 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
7 | Viivi Niskasaari | 2002 | 218 | 41.63 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
8 | Iida Kuuva | 2001 | 199 | 42.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Nanette Wessman | 2001 | 159 | 46.26 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
10 | Aada-Maria Järvenpää | 2002 | 158 | 46.29 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
11 | Siiri Haanpää | 2001 | 139 | 48.38 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
12 | Emmi Tervaselkä | 2002 | 110 | 52.25 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
13 | Helmi Hara | 2001 | 106 | 52.87 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Veera Vittaniemi | 2002 | 98 | 54.35 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Kaisa Huttunen | 2002 | 97 | 54.51 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Viivi Nieminen | 2002 | 90 | 55.86 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Kiia Saari | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 11, 50m Pu T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 444 | 32.86 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Emmi Masti | 1999 | 400 | 34.01 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Pinja Tiainen | 1999 | 382 | 34.53 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Milja Mettinen | 2000 | 372 | 34.84 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Essi Laine | 2000 | 365 | 35.06 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Lotta Hamdi | 1999 | 307 | 37.15 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Tinka Markkinen | 2000 | 271 | 38.72 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Ulla Ylinen | 2000 | 263 | 39.12 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Nea Wirtanen | 2000 | 201 | 42.78 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
10 | Laura Jokiranta | 2000 | 188 | 43.74 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
11 | Danyela Tanke | 2000 | 161 | 46.06 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
12 | Enna Tenkilä | 1999 | 153 | 46.78 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Veera Järvinen | 2000 | 145 | 47.66 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Ida Heino | 2000 | 133 | 49.02 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 11, 50m Pu T-11 -13 -15 N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 533 | 30.92 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 461 | 32.45 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Tiina Soukka | 1996 | 440 | 32.94 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Jenita Liimatta | 1998 | 409 | 33.76 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Elli Kivelä | 1998 | 397 | 34.11 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
6 | Noora Rantanen | 1996 | 324 | 36.50 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Sinja Kanto | 1998 | 296 | 37.59 | ||||||
Kauhajoen Karhu | ||||||||||
8 | Heidi Huhdanmäki | 1996 | 283 | 38.16 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
9 | Saara Haapamäki | 1998 | 245 | 40.06 | ||||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
10 | Iina Aro | 1998 | 195 | 43.23 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura | Tulostusaika | 17:05 |