2020-02-19   17:33:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:28   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 juni 2014         
 
 
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Finaler 14 år och yngre 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Johanna Palmkvist 4:39.63 
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Alba Forés 4:26.71 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Agnes Wiiand 4:26.94 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:05.16  2:15.64  3:26.44    4:37.44   
Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    1:06.02  2:16.99  3:28.83    4:41.05   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    1:06.99  2:19.10  3:31.39    4:42.95   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    1:06.73  2:19.17  3:33.05    4:45.41   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    1:06.46  2:19.06  3:33.38    4:47.02   
Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:08.16  2:21.51  3:35.30    4:48.27   
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    1:08.51  2:22.10  3:36.06    4:48.84   
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    1:07.69  2:22.47  3:37.73    4:54.85   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Finaler 15 år 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Johanna Palmkvist 4:39.63 
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Alba Forés 4:26.71 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Agnes Wiiand 4:26.94 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    1:05.21  2:14.03  3:24.22    4:33.07   
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    1:06.00  2:16.61  3:27.06    4:35.84   
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    1:06.76  2:16.75  3:27.57    4:37.75   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:07.06  2:17.76  3:28.86    4:37.76   
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    1:07.44  2:19.27  3:31.76    4:43.62   
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    1:08.06  2:21.19  3:35.03    4:45.65   
Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.57  2:19.70  3:32.44    4:46.00   
Frida Hedlund  1999  Sundsvalls Simsällskap    1:07.92  2:20.85  3:35.69    4:47.98   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Flickor, Finaler 16 - 17 år 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Johanna Palmkvist 4:39.63 
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Alba Forés 4:26.71 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Agnes Wiiand 4:26.94 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alba Forés  1998  Simklubben Triton    1:02.67  2:10.01  3:17.89    4:24.07   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:03.60  2:11.24  3:19.27    4:24.92   
Agnes Wiiand  1997  Väsby Simsällskap    1:03.63  2:11.35  3:19.79    4:25.81   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    1:05.00  2:13.29  3:21.41    4:30.25   
Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    1:05.75  2:15.57  3:25.75    4:33.80   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:05.16  2:15.37  3:25.59    4:35.04   
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap    1:05.37  2:15.18  3:26.25    4:36.89   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    1:05.76  2:16.09  3:26.93    4:37.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.15  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner