2020-02-19   18:05:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2014    Utskriftsdatum  29 juni 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  18:12   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 juni 2014         
 
 
Gren 37, 4X100m Frisim F 15 o y, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: MALMSTEN 
15 år och yngre: Väsby SS 4:00.58 2011 FM: Helsingborgs S 4:04.96 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Mass Tjejer  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:05.72   
  Alice Lindhé  1999      29.67  1:00.70      1:00.70   
  Tova Olsson  2001      28.96  1:00.57      2:01.27   
  Amanda Magnusson  1999      29.91  1:02.20      3:03.47   
  Ida Swegmark  2000      29.81  1:02.25      4:05.72   
                     
Helsingborgs S Lag 1  1999  Helsingborgs Simsällskap            4:09.31   
  Moa Holmkvist  1999      30.40  1:03.16      1:03.16   
  Johanna Söderberg  1999      29.68  1:02.30      2:05.46   
  Moa Williamsson  2000      30.35  1:03.97      3:09.43   
  Johanna Palmkvist  1999      28.67  59.88      4:09.31   
                     
Jönköpings SS  1999  Jönköpings Simsällskap            4:09.73   
  Antonia Prior  1999      29.77  1:02.21      1:02.21   
  Hanna Eriksson  1999      29.80  1:02.19      2:04.40   
  Angelica Stark  1999      29.92  1:03.32      3:07.72   
  Elin Ristl  1999      29.38  1:02.01      4:09.73   
                     
Sundsvalls SS  1999  Sundsvalls Simsällskap            4:13.41   
  Frida Hedlund  1999      29.42  1:00.59      1:00.59   
  Maja Bollbring  1999      30.15  1:03.99      2:04.58   
  Wilma Persson  2001      29.99  1:01.92      3:06.50   
  Hanna Öberg  2000      31.79  1:06.91      4:13.41   
                     
S 71  1999  S71            4:13.92   
  Victoria Jönsson  1999      30.59  1:04.99      1:04.99   
  Ellen Sandberg  1999      29.92  1:02.38      2:07.37   
  Micaela Jönsson  2001      30.53  1:05.38      3:12.75   
  Emilia Christiansen  1999      29.34  1:01.17      4:13.92   
                     
Stockholms KK  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            4:14.09   
  Hanna Reithner  2000      31.30  1:04.82      1:04.82   
  Alma Karlson  1999      29.02  1:00.87      2:05.69   
  Sofia Näslund  1999      30.37  1:03.66      3:09.35   
  Ebba Martin  2000      30.38  1:04.74      4:14.09   
                     
Strängnäs SK  1999  Strängnäs Simklubb            4:14.74   
  Emma Bergkvist  2000      30.17  1:03.38      1:03.38   
  Amanda Hyllbrant  1999      30.02  1:03.81      2:07.19   
  Wilma Wennerberg  2001      31.43  1:05.50      3:12.69   
  Anna Eriksson  1999      29.30  1:02.05      4:14.74   
                     
SS04  1999  Solna Sundbyberg SS 04            4:14.97   
  Tiffani Segerbrand  1999      30.18  1:02.41      1:02.41   
  Mathilda Eriksson  2001      31.04  1:05.85      2:08.26   
  Hanna Hargsten  1999      29.99  1:02.49      3:10.75   
  Alexandra Gordon  2000      31.62  1:04.22      4:14.97   
                     
Höganäs SS  2001  Höganäs Simsällskap            4:16.16   
  Maja Johansson  1999      30.61  1:05.85      1:05.85   
  Frida Taman  2001      29.42  1:04.04      2:09.89   
  Ida Liljeqvist  1999      28.78  1:01.32      3:11.21   
  Thelma Jöhncke  1999      30.82  1:04.95      4:16.16   
                     
10  Spårvägen SF  1999  Spårvägen Simförening            4:16.22   
  Emma Garmelius  1999      29.72  1:01.59      1:01.59   
  Nina Bring  1999      30.38  1:03.61      2:05.20   
  Matilda Flood  1999      31.32  1:07.32      3:12.52   
  Elin Grenholm  1999      30.51  1:03.70      4:16.22   
                     
11  SK Elfsborg  1999  Simklubben Elfsborg            4:17.65   
  Alice Palmkvist  2000      30.41  1:04.53      1:04.53   
  Tilda Öman  2000      30.42  1:04.36      2:08.89   
  Michelle Berntsson  2000      30.42  1:05.56      3:14.45   
  Sofie Wirfalk  2000      30.37  1:03.20      4:17.65   
                     
12  Täby S  1999  Täby Sim            4:17.87   
  Sofia Lennerthson  1999      31.51  1:07.42      1:07.42   
  Alice Sundberg  1999      30.05  1:03.78      2:11.20   
  Sigrid Loid  1999      30.97  1:05.26      3:16.46   
  Cornelia Jerresand  2000      28.82  1:01.41      4:17.87   
                     
13  Södertörns SS  1999  Södertörns Simsällskap            4:18.48   
  Rebecca Zerne  2001      30.76  1:05.44      1:05.44   
  Cassandra Engback  1999      29.09  1:00.33      2:05.77   
  Felicia Axelsson Eklund  2000      32.00  1:07.21      3:12.98   
  Wilma Roloff  2000      31.35  1:05.50      4:18.48   
                     
14  Malmö KK  1999  Malmö Kappsimningsklubb            4:19.19   
  Josephine Mikkelsen  2002      32.20  1:06.61      1:06.61   
  Anna Grahovac  1999      29.61  1:03.16      2:09.77   
  Amanda Granborg  1999      30.61  1:04.26      3:14.03   
  Tove Lennartsson  2000      30.55  1:05.16      4:19.19   
                     
15  SK Neptun  1999  Simklubben Neptun            4:19.79   
  Hannah Virgin  2000      30.87  1:05.18      1:05.18   
  Isabelle Wrejde  1999      30.80  1:04.46      2:09.64   
  Enya Zibell  2000      31.10  1:04.91      3:14.55   
  Rebecka Ehn  2000      31.66  1:05.24      4:19.79   
                     
16  Göteborg S  1999  Göteborg Sim            4:19.83   
  Alfhild Kristensson  1999      29.33  1:01.37      1:01.37   
  Daniella Fallenhag  2000      31.68  1:06.53      2:07.90   
  Olivia Dahlström  2001      31.04  1:06.29      3:14.19   
  Andrea Reinhold  2001      30.80  1:05.64      4:19.83   
                     
17  SK Lödde  1999  Simklubben Lödde            4:19.92   
  Louise Ranevi  1999      31.16  1:06.82      1:06.82   
  Julia Brinkhagen  1999      30.53  1:05.25      2:12.07   
  Emma Persson  1999      30.33  1:04.32      3:16.39   
  Elin Johannesson  1999      30.81  1:03.53      4:19.92   
                     
18  Södertälje SS  1999  Södertälje Simsällskap            4:20.41   
  Tina Huslid  2000      30.50  1:03.91      1:03.91   
  Emma Sundstrand  2001      29.85  1:02.54      2:06.45   
  Clara Wadsten  1999      30.45  1:05.08      3:11.53   
  Elin Jansmarker  1999      31.39  1:08.88      4:20.41   
                     
19  Skuru IK  1999  Skuru Idrottsklubb            4:22.04   
  Signe Nordegren  2000      30.77  1:03.40      1:03.40   
  Alba Croneborg  2000      30.57  1:05.66      2:09.06   
  Tilda Eklund  2000      32.10  1:06.74      3:15.80   
  Nelly Åkerblom  2000      31.08  1:06.24      4:22.04   
                     
20  Trelleborg S  1999  Trelleborg Sim            4:23.01   
  Sandra Lendt  2000      29.50  1:02.70      1:02.70   
  Davilda Lareva  2000      30.58  1:05.94      2:08.64   
  Nicola Parfitt  2000      30.81  1:05.94      3:14.58   
  Anna Svensson-Feher  2000      31.81  1:08.43      4:23.01   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.15  Utskriftsdatum  29 juni 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner