2020-02-19   05:13:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 25 juni 2014 kl. 18.00

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2014    Utskriftsdatum  26 juni 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  15:05   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 juni 2014         
 
 
Gren 4, 4X200m Frisim F 16-17, Finaler 17 år och yngre 
Sponsor: Orkla 
17 år och yngre: Väsby SS 8:26.87 2013 FM: Väsby SS 8:26.87 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Järfälla S  1997  Järfälla Simsällskap            8:44.06   
  Emma Rotstam  1998      1:03.32  2:10.85      2:10.85   
  Josefine Almvret  1999      1:04.05  2:13.27      4:24.12   
  Ida Eriksen  1997      1:01.64  2:07.97      6:32.09   
  Isabelle Hanson  1998      1:03.29  2:11.97      8:44.06   
                     
Kalmar SS  1997  Kalmar Simsällskap            8:51.69   
  Linnea Wranå  1998      1:03.59  2:14.80      2:14.80   
  Miranda Arvidsson  1998      1:01.90  2:08.97      4:23.77   
  Isabella Hong  1998      1:04.66  2:16.06      6:39.83   
  Josefin Lewton  1997      1:02.92  2:11.86      8:51.69   
                     
SK Triton  1997  Simklubben Triton            8:52.25   
  Fanny Andersson  1997      1:05.03  2:14.87      2:14.87   
  Alba Forés  1998      59.61  2:05.44      4:20.31   
  Marie Hanson  1997      1:04.82  2:15.95      6:36.26   
  Ida Borg  1997      1:04.47  2:15.99      8:52.25   
                     
Helsingborgs S Lag 1  1997  Helsingborgs Simsällskap            8:53.61   
  Sophie Hansson  1998      1:03.88  2:10.24      2:10.24   
  Lina Rosvall  1997      1:05.92  2:17.17      4:27.41   
  Mari Louise Tran  1997      1:07.34  2:18.08      6:45.49   
  Matilda Weiler  1998      1:03.08  2:08.12      8:53.61   
                     
SK Sydsim  1997  Simklubben Sydsim            8:58.42   
  Sofia Heimsten  1997      1:01.82  2:09.65      2:09.65   
  My Grewell  1998      1:04.51  2:15.95      4:25.60   
  Frida Nordefell  2000      1:06.96  2:19.39      6:44.99   
  Malin Johansson  1997      1:03.55  2:13.43      8:58.42   
                     
Mass Damer  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:59.16   
  Linn Rehnberg  1998      1:03.91  2:13.97      2:13.97   
  Marta Qvirist  1998      1:05.12  2:16.08      4:30.05   
  Johanna Åberg  1997      1:04.94  2:14.96      6:45.01   
  My Janzén  1997      1:03.31  2:14.15      8:59.16   
                     
Södertälje SS  1997  Södertälje Simsällskap            9:00.62   
  Olivia Sjöblom  1997      1:04.06  2:15.21      2:15.21   
  Alida Ramdén  1997      1:01.48  2:10.92      4:26.13   
  Sandra Mattsson-Coll  1997      1:05.48  2:15.94      6:42.07   
  Hilma Ramdén  2000      1:05.17  2:18.55      9:00.62   
                     
Spårvägen SF  1997  Spårvägen Simförening            9:01.69   
  Emma Sundstedt  1998      1:03.56  2:10.67      2:10.67   
  Lovisa Malmgren  1997      1:04.21  2:16.00      4:26.67   
  Klara Wallenbro  1997      1:06.33  2:19.64      6:46.31   
  Malin Wallén  1997      1:04.90  2:15.38      9:01.69   
                     
Skuru IK  1999  Skuru Idrottsklubb            9:01.86   
  Marlene Pavlu Lewin  1997      1:00.97  2:10.33      2:10.33   
  Alexandra Engsoo  1998      1:04.31  2:17.26      4:27.59   
  Amanda Kimander  1997      1:04.73  2:18.46      6:46.05   
  Sofia von Sydow  1997      1:03.79  2:15.81      9:01.86   
                     
10  Stockholmsolisens Sif  1997  Stockholmspolisens Sim IF            9:03.37   
  Danute Kacinskas  1998      1:06.32  2:16.46      2:16.46   
  Milana Salih  1997      1:04.37  2:15.17      4:31.63   
  Ida Pettersson  1999      1:06.04  2:17.33      6:48.96   
  Ayleen Burt  1997      1:04.47  2:14.41      9:03.37   
                     
11  Väsby SS  1997  Väsby Simsällskap            9:09.38   
  Agnes Wiiand  1997      1:01.32  2:06.42      2:06.42   
  Vanessa Nordling  1998      1:06.71  2:26.21      4:32.63   
  Louise Halldén  1998      1:01.99  2:12.11      6:44.74   
  Emma Wahlund  1998      1:09.18  2:24.64      9:09.38   
                     
12  Mkk Damer  1997  Malmö Kappsimningsklubb            9:10.92   
  Jenny Thalin  1997      1:05.58  2:18.14      2:18.14   
  Hanna Liljegren  1998      1:05.02  2:17.04      4:35.18   
  Cecilia Laursen  1997      1:08.32  2:21.85      6:57.03   
  Cassandra Tran  1997      1:02.60  2:13.89      9:10.92   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.15  Utskriftsdatum  26 juni 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner