2019-12-06   23:59:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 26 juni 2014 kl. 09.00

Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2014    Utskriftsdatum  26 juni 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  10:54   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 juni 2014         
 
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Försök 14 år och yngre 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sara Wallberg 2:27.69 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sophie Hansson 2:24.45 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Jaqueline Hippi 2:20.58 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Palmkvist  2000  Simklubben Elfsborg    31.17  1:08.75  1:53.95    2:30.14   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    32.94  1:12.97  1:55.08    2:32.47   
Hannah Virgin  2000  Simklubben Neptun    32.32  1:12.05  1:55.96    2:33.07   
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap    30.90  1:09.95  1:58.65    2:34.06   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    34.24  1:14.72  1:58.73    2:34.40   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    33.34  1:15.47  1:58.89    2:34.52   
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    32.53  1:12.49  1:58.66    2:34.70   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    34.33  1:14.82  1:59.51    2:34.95   
Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun    32.71  1:12.76  1:57.56    2:35.64   
10  Moa Williamsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.82  1:13.88  1:58.07    2:35.66   
11  Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.88  1:12.63  2:00.07    2:36.26   
12  Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    32.87  1:14.57  1:59.66    2:37.10   
13  Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    32.58  1:13.93  1:59.98    2:37.65   
14  Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb    32.64  1:13.31  2:00.84    2:37.89   
15  Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    33.64  1:12.10  2:00.06    2:37.93   
16  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    34.98  1:17.72  2:01.61    2:38.29   
17  Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap    32.39  1:12.68  1:59.51    2:39.07   
18  Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.75  1:14.49  2:04.31    2:39.75   
19  Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    34.95  1:18.13  2:03.99    2:40.13   
20  Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.92  1:18.22  2:04.34    2:42.63   
21  Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    34.98  1:16.56  2:04.49    2:42.69   
22  Mathilda Eriksson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    33.19  1:14.26  2:05.19    2:43.95   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Försök 15 år 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sara Wallberg 2:27.69 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sophie Hansson 2:24.45 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Jaqueline Hippi 2:20.58 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.49  1:12.20  1:52.06    2:26.44   
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    32.45  1:11.73  1:56.70    2:31.93   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    31.82  1:11.57  1:55.94    2:32.86   
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    30.88  1:11.34  1:59.40    2:33.01   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.17  1:11.28  1:57.48    2:33.05   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    32.49  1:14.05  1:56.47    2:33.11   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    33.92  1:14.68  1:58.35    2:33.39   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    32.77  1:13.60  1:58.33    2:33.45   
Alice Sundberg  1999  Täby Sim    33.20  1:14.76  1:58.85    2:34.09   
10  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    32.60  1:11.85  1:59.13    2:34.90   
11  Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71    34.36  1:15.98  2:00.68    2:35.71   
12  Clara Wadsten  1999  Södertälje Simsällskap    33.64  1:13.29  2:35.87    2:35.87   
13  Elin Grenholm  1999  Spårvägen Simförening    33.48  1:12.53  1:58.81    2:35.90   
14  Ellen Sandberg  1999  S71    32.20  1:14.72  1:59.26    2:36.50   
15  Emma Garmelius  1999  Spårvägen Simförening    33.47  1:14.49  2:03.51    2:37.89   
16  Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    31.96  1:13.46  2:02.04    2:37.93   
17  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    32.67  1:12.56  2:01.91    2:38.30   
18  Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    30.88  1:14.60  2:01.22    2:38.63   
19  Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    34.30  1:14.92  2:02.63    2:38.77   
20  Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    33.31  1:14.83  2:01.41    2:38.92   
21  Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb    33.14  1:15.16  2:02.34    2:39.69   
22  Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    33.24  1:16.35  2:07.38    2:41.94   
23  Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    34.97  1:20.44  2:05.91    2:42.75   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Försök 16 - 17 år 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sara Wallberg 2:27.69 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Sophie Hansson 2:24.45 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Jaqueline Hippi 2:20.58 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Wiiand  1997  Väsby Simsällskap    30.40  1:08.17  1:52.54    2:26.45   
Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    31.06  1:09.77  1:52.53    2:26.53   
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.32  1:10.68  1:52.28    2:27.15   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    30.48  1:07.68  1:52.29    2:27.68   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    31.33  1:09.43  1:55.19    2:29.34   
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    32.25  1:10.45  2:29.95    2:29.95   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    31.45  1:10.34  1:55.47    2:29.98   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    32.49  1:14.29  1:55.74    2:30.57   
Olivia Berglund  1998  Simklubben Poseidon    32.73  1:14.12  2:30.91    2:30.91   
10  Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    32.32  1:11.21  1:57.18    2:30.93   
11  Sara Linné  1997  Göteborg Sim    32.78  1:10.97  1:55.12    2:31.13   
12  Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.87  1:13.21  1:57.64    2:31.34   
13  Lina Rosvall  1997  Helsingborgs Simsällskap    32.16  1:09.92  1:54.58    2:31.67   
14  Lovisa Malmgren  1997  Spårvägen Simförening    34.63  1:14.20  1:56.79    2:32.64   
15  Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    32.28  1:12.85  1:56.87    2:32.71   
16  Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    31.94  1:14.54  2:33.39    2:33.39   
17  Emma Varga  1997  Danderyds Sim    32.99  1:12.28  1:57.78    2:33.46   
18  Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen    32.48  1:14.58  1:56.81    2:33.78   
19  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    32.56  1:13.39  1:57.56    2:34.12   
20  Isabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    31.90  1:10.70  2:35.96    2:35.96   
21  Milana Salih  1997  Stockholmspolisens Sim IF    32.78  1:15.70  2:02.07    2:38.20   
22  Dinah Jönsson  1998  Simklubben Sydsim    31.46  1:11.88  2:01.42    2:43.26   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.15  Utskriftsdatum  26 juni 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner