Results for Sundsvall Arena Cup 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 1
Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvall Arena Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 13:31 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2014 |
Gren 9, 100m Medley Damer, Försök 10 år och yngre |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.46 | 1:26.78 | |||||
2 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.37 | 1:34.83 | |||||
3 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 44.79 | 1:35.90 | |||||
4 | Ebba Hann | 2004 | Simklubben Ägir | 47.22 | 1:39.42 | |||||
5 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.37 | 1:40.23 | |||||
6 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.83 | 1:41.05 | |||||
7 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 48.68 | 1:43.22 | |||||
8 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 46.87 | 1:45.38 | |||||
9 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 50.67 | 1:48.23 | |||||
10 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 52.66 | 1:48.25 | |||||
11 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 54.19 | 1:51.32 | |||||
12 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 56.54 | 1:56.28 | |||||
13 | Ida Nyberg | 2004 | Simklubben Ägir | 58.73 | 1:57.46 | |||||
14 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 58.54 | 2:02.49 | |||||
- | Frida Westman | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Cassandra Wörman | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hannah Granholm | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley Damer, Försök 11 - 12 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.52 | 1:15.97 | |||||
2 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.80 | 1:19.55 | |||||
3 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.82 | 1:19.62 | |||||
4 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.12 | 1:21.72 | |||||
5 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.74 | 1:22.36 | |||||
6 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.06 | 1:24.63 | |||||
7 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.08 | 1:25.84 | |||||
8 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.20 | 1:26.76 | |||||
9 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 41.52 | 1:27.07 | |||||
10 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.98 | 1:28.26 | |||||
11 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.70 | 1:28.70 | |||||
12 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.11 | 1:29.37 | |||||
13 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 40.52 | 1:29.51 | |||||
14 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.26 | 1:29.55 | |||||
15 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.70 | 1:30.36 | |||||
16 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 43.25 | 1:30.70 | |||||
17 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.61 | 1:30.95 | |||||
18 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 43.22 | 1:31.63 | |||||
19 | Greta Blücher | 2003 | Simklubben Ägir | 43.28 | 1:32.19 | |||||
20 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.19 | 1:32.60 | |||||
21 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.92 | 1:33.55 | |||||
22 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 44.68 | 1:33.83 | |||||
23 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 45.05 | 1:35.55 | |||||
24 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.39 | 1:36.00 | |||||
25 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.58 | 1:36.50 | |||||
26 | Wilma Fahlgren | 2003 | Njurunda Simsällskap | 46.25 | 1:36.96 | |||||
27 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 48.41 | 1:38.26 | |||||
28 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.63 | 1:38.69 | |||||
29 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.11 | 1:39.50 | |||||
30 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.58 | 1:39.64 | |||||
31 | Selma Zachrisson | 2003 | Simklubben Ägir | 48.49 | 1:39.69 | |||||
32 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.38 | 1:39.84 | |||||
33 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 49.83 | 1:40.24 | |||||
34 | Yannis Lundberg | 2002 | Simklubben Ägir | 47.04 | 1:40.28 | |||||
35 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 50.34 | 1:42.39 | |||||
36 | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 49.24 | 1:43.61 | |||||
37 | Olivia Johansson | 2002 | Simklubben Ägir | 49.44 | 1:43.68 | |||||
38 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 48.65 | 1:44.07 | |||||
39 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 54.69 | 1:57.70 | |||||
- | Felicia Sjöström | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Tove Olovsson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Tyra Rolandsen | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley Damer, Försök 13 - 14 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 33.77 | 1:13.19 | |||||
2 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.55 | 1:13.36 | |||||
3 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.66 | 1:17.91 | |||||
4 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 37.18 | 1:17.99 | |||||
5 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.41 | 1:18.19 | |||||
6 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 37.98 | 1:18.84 | |||||
7 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.05 | 1:18.89 | |||||
7 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.49 | 1:18.89 | |||||
9 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.18 | 1:20.61 | |||||
10 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.37 | 1:21.16 | |||||
11 | Amanda Sjöholm | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.91 | 1:22.22 | |||||
12 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.35 | 1:22.63 | |||||
13 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 39.89 | 1:23.28 | |||||
14 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.54 | 1:23.74 | |||||
15 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.92 | 1:23.78 | |||||
16 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 39.52 | 1:23.95 | |||||
17 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.45 | 1:24.49 | |||||
18 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 38.48 | 1:24.86 | |||||
19 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 38.06 | 1:25.07 | |||||
20 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 41.07 | 1:25.53 | |||||
21 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.63 | 1:25.87 | |||||
22 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 40.04 | 1:25.98 | |||||
23 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 40.03 | 1:26.99 | |||||
24 | Hanna Skårstedt | 2001 | Simklubben Ägir | 42.18 | 1:29.46 | |||||
25 | Fanny Genberg | 2000 | Hudiksvalls Simsällskap | 44.53 | 1:30.68 | |||||
26 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 42.88 | 1:31.10 | |||||
27 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.33 | 1:32.42 | |||||
28 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 44.95 | 1:33.27 | |||||
29 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.69 | 1:36.39 | |||||
30 | Saron Zemicael | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 45.43 | 1:36.70 | |||||
31 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.82 | 1:37.24 | |||||
32 | Sara Persson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 47.33 | 1:40.16 | |||||
33 | Anna Papp | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.53 | 1:41.37 | |||||
34 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 47.71 | 1:43.63 | |||||
35 | Tuva Englund | 2000 | Umeå Simsällskap | 51.44 | 1:47.71 | |||||
- | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley Damer, Försök 15 - 99 år |
Sponsor: Birstaverken AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 31.86 | 1:07.33 | |||||
2 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.56 | 1:09.51 | |||||
3 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.70 | 1:10.66 | |||||
4 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.24 | 1:11.06 | |||||
5 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.75 | 1:11.54 | |||||
6 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.25 | 1:11.68 | |||||
7 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.97 | 1:13.25 | |||||
8 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.09 | 1:13.33 | |||||
9 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.84 | 1:13.35 | |||||
10 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.17 | 1:13.94 | |||||
11 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.50 | 1:14.42 | |||||
12 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 33.93 | 1:14.85 | |||||
13 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 36.36 | 1:15.41 | |||||
14 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.74 | 1:15.42 | |||||
15 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 35.14 | 1:15.90 | |||||
16 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.63 | 1:16.45 | |||||
17 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.80 | 1:16.54 | |||||
18 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.28 | 1:16.76 | |||||
19 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 34.74 | 1:17.07 | |||||
20 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägen Simförening | 36.98 | 1:19.05 | |||||
21 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.71 | 1:19.10 | |||||
22 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.19 | 1:19.58 | |||||
23 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 35.73 | 1:19.71 | |||||
24 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.80 | 1:24.18 | |||||
25 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 38.45 | 1:25.26 | |||||
26 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 39.17 | 1:26.06 | |||||
27 | Olivia Månström | 1999 | Simklubben Ägir | 42.90 | 1:28.27 | |||||
28 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägen Simförening | 43.61 | 1:36.29 | |||||
29 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 45.63 | 1:38.58 | |||||
30 | Julia Grandin | 1998 | KFUK-KFUM Kometerna | 56.01 | 1:53.57 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 13:31 |