Results for Ikäkausimestaruusuinnit
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 heinäkuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:29 |
|
|
Järjestäjä |
AUi ja ÅSK |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 heinäkuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Pro Fashion Oy/ Boomerang |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
570 |
32.25 |
1:07.25 |
1:41.88 |
|
2:16.22 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Oura |
2001 |
|
540 |
32.15 |
1:07.32 |
1:43.32 |
|
2:18.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Tyven |
2001 |
|
532 |
31.96 |
1:07.97 |
1:44.71 |
|
2:19.38 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
|
525 |
32.33 |
1:07.74 |
1:44.27 |
|
2:20.02 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mila Manner |
2001 |
|
522 |
32.04 |
1:07.94 |
1:45.11 |
|
2:20.30 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
503 |
32.74 |
1:09.02 |
1:45.93 |
|
2:22.03 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
488 |
32.88 |
1:09.95 |
1:47.69 |
|
2:23.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nelle Ojakippola |
2001 |
|
483 |
33.05 |
1:09.44 |
1:47.51 |
|
2:23.95 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kiia Toikka |
2001 |
|
481 |
32.33 |
1:08.43 |
1:46.27 |
|
2:24.19 |
|
|
Uimaseura KoVe-Ve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lotta Auvinen |
2001 |
|
479 |
33.96 |
1:10.62 |
1:48.16 |
|
2:24.38 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
478 |
32.27 |
1:08.22 |
1:45.35 |
|
2:24.45 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
475 |
33.47 |
1:10.38 |
1:48.08 |
|
2:24.75 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
467 |
32.59 |
1:10.07 |
1:48.56 |
|
2:25.60 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Kotiranta |
2001 |
|
455 |
32.67 |
1:10.44 |
1:49.44 |
|
2:26.80 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
454 |
32.88 |
1:10.94 |
1:49.25 |
|
2:26.98 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
453 |
32.54 |
1:10.33 |
1:49.47 |
|
2:27.10 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sanna Putkonen |
2001 |
|
452 |
33.40 |
1:11.70 |
1:50.58 |
|
2:27.15 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Niina Roiko-Jokela |
2001 |
|
450 |
33.20 |
1:09.90 |
1:48.70 |
|
2:27.37 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aino Mononen |
2001 |
|
438 |
33.10 |
1:10.33 |
1:49.56 |
|
2:28.70 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
431 |
32.63 |
1:10.59 |
1:50.00 |
|
2:29.52 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Minea Bogdanoff |
2001 |
|
413 |
34.13 |
1:12.96 |
1:52.27 |
|
2:31.68 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henna Haipus |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Pro Fashion Oy/ Boomerang |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Konkka |
2000 |
|
603 |
30.11 |
1:03.22 |
1:38.58 |
|
2:13.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
582 |
31.18 |
1:05.46 |
1:40.94 |
|
2:15.27 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Saarikko |
2000 |
|
551 |
32.31 |
1:07.79 |
1:43.47 |
|
2:17.81 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
545 |
31.90 |
1:07.18 |
1:43.33 |
|
2:18.26 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
538 |
32.06 |
1:07.06 |
1:43.35 |
|
2:18.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amanda Saari |
2000 |
|
537 |
31.51 |
1:06.89 |
1:43.28 |
|
2:18.94 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
527 |
32.30 |
1:07.97 |
1:45.32 |
|
2:19.86 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
521 |
32.19 |
1:08.18 |
1:44.46 |
|
2:20.35 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roosa Rekola |
2000 |
|
519 |
31.73 |
1:07.10 |
1:43.88 |
|
2:20.50 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Wilma Andreasen |
2000 |
|
517 |
32.17 |
1:07.95 |
1:44.69 |
|
2:20.71 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mira Tarnanen |
2000 |
|
513 |
32.07 |
1:07.83 |
1:44.70 |
|
2:21.09 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Annika Karinkanta |
2000 |
|
501 |
33.64 |
1:09.84 |
1:46.10 |
|
2:22.17 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Millie Kuusniemi Fishwick |
2000 |
|
498 |
33.19 |
1:09.49 |
1:46.44 |
|
2:22.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Juuli Miettinen |
2000 |
|
497 |
32.65 |
1:08.46 |
1:45.36 |
|
2:22.55 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
495 |
33.15 |
1:09.79 |
1:47.91 |
|
2:22.82 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
494 |
32.39 |
1:08.94 |
1:46.56 |
|
2:22.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Gemma James |
2000 |
|
485 |
32.65 |
1:09.51 |
1:47.16 |
|
2:23.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Fanny Renvall |
2000 |
|
482 |
32.71 |
1:09.73 |
1:48.00 |
|
2:24.08 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
478 |
32.64 |
1:09.60 |
1:48.23 |
|
2:24.43 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Reetta-Maija Perätalo |
2000 |
|
476 |
32.56 |
1:09.22 |
1:47.98 |
|
2:24.64 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nea Tiesmäki |
2000 |
|
475 |
32.13 |
1:10.07 |
1:47.95 |
|
2:24.71 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Roosa Paukku |
2000 |
|
468 |
33.17 |
1:10.15 |
1:48.39 |
|
2:25.46 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Alexandra Kapanen |
2000 |
|
429 |
32.49 |
1:09.59 |
1:49.71 |
|
2:29.74 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emmiina Rautiainen |
2000 |
|
418 |
33.28 |
1:10.84 |
1:50.92 |
|
2:31.09 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Pro Fashion Oy/ Boomerang |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
636 |
31.09 |
1:05.04 |
1:39.51 |
|
2:11.32 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nina Haltia |
1999 |
|
630 |
30.39 |
1:03.68 |
1:37.96 |
|
2:11.75 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Melek Ayarci |
1999 |
|
616 |
30.72 |
1:04.59 |
1:39.05 |
|
2:12.76 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
|
607 |
30.73 |
1:04.71 |
1:39.66 |
|
2:13.41 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
598 |
30.80 |
1:04.86 |
1:39.86 |
|
2:14.03 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
596 |
31.10 |
1:05.34 |
1:40.54 |
|
2:14.20 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
588 |
31.20 |
1:05.16 |
1:40.73 |
|
2:14.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Susanna Ellonen |
1999 |
|
581 |
32.58 |
1:06.71 |
1:40.71 |
|
2:15.32 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vilma Havo |
1999 |
|
568 |
31.39 |
1:06.17 |
1:41.05 |
|
2:16.36 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sonja Pentti |
1999 |
|
566 |
30.67 |
1:04.80 |
1:40.20 |
|
2:16.53 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
558 |
32.32 |
1:05.87 |
1:41.83 |
|
2:17.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sara Kazi |
1999 |
|
558 |
31.47 |
1:06.84 |
1:42.36 |
|
2:17.17 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Annika Falk |
1999 |
|
557 |
31.47 |
1:06.59 |
1:42.88 |
|
2:17.25 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Heini Hammar |
1999 |
|
551 |
30.87 |
1:05.48 |
1:41.86 |
|
2:17.75 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Pinja Peippo |
1999 |
|
548 |
31.33 |
1:06.79 |
1:42.74 |
|
2:18.02 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rita Valkama |
1999 |
|
537 |
32.12 |
1:06.84 |
1:42.86 |
|
2:18.97 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anniina Perkiö |
1999 |
|
532 |
32.47 |
1:07.15 |
1:43.01 |
|
2:19.40 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Noora Kukkonen |
1999 |
|
509 |
31.45 |
1:07.84 |
1:45.31 |
|
2:21.45 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Heidi Manninen |
1999 |
|
492 |
31.96 |
1:08.01 |
1:46.02 |
|
2:23.10 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anni Halonen |
1999 |
|
490 |
32.50 |
1:08.05 |
1:45.64 |
|
2:23.24 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Milla Koskela |
1999 |
|
488 |
32.13 |
1:08.68 |
1:46.62 |
|
2:23.45 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Alma Lumio |
1999 |
|
488 |
32.37 |
1:08.78 |
1:46.11 |
|
2:23.48 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Rebekka Holma |
1999 |
|
450 |
32.61 |
1:08.62 |
1:47.48 |
|
2:27.39 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 |
Tulostuspäivämäärä |
13 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
16:29 |
|