2018-10-20   13:26:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix Challenge

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  05 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:53   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti M S1-S14, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leo Lähteenmäki  1991    808          29.20   
  Swimming Jyväskylä                   
Petri Koli  1986    396          36.86   
  Aurajoen Uinti                   
Manu Lahtinen  1991    391          37.04   
  Swimming Jyväskylä                   
Aleksi Kaidesoja  1997    345          38.60   
  Swimming Jyväskylä                   
Mikael Natunen  1992              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  05 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:53 
 
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:03   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Pöytäkivi  1993    758          24.59   
  Cetus Espoo                   
Valtteri Halonen  1992    725          24.96   
  Voikkaan Viesti                   
Tuomas Pokkinen  1995    717          25.06   
  Cetus Espoo                   
Niko Mäkelä  1998    705          25.20   
  Riihimäen Uimaseura                   
Tatu Waltari  1987    684          25.45   
  Cetus Espoo                   
Tony Eriksson  1995    678          25.52   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Tuomas Kiviluoma  1993    678          25.53   
  Cetus Espoo                   
Anton Herrala  1993    676          25.55   
  Uinti Tampere                   
Teemu Vuorela  1994    666          25.68   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Toni Kurkinen  1989    665          25.69   
  Cetus Espoo                   
11  Sergei Haukka  1989    658          25.78   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Janne Markkanen  1994    656          25.81   
  Swimming Jyväskylä                   
13  Miro Vasko  1993    648          25.92   
  TaTu Tampere                   
14  Severi Allonen  1991    642          26.00   
  Swimming Jyväskylä                   
15  Arttu Erkinaro  1992    640          26.02   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Kasper Nylund  1994    622          26.27   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
17  Adam Vik  1996    621          26.28   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Ville Laine  1995    611          26.43   
  TaTu Tampere                   
19  Nikita Saunonen  1997    605          26.52   
  Aurajoen Uinti                   
20  Lauri Leinonen  1992    597          26.63   
  Uinti Tampere                   
21  Juha Kollin  1993    594          26.67   
  Vantaan Vesikot                   
22  Miika Tolvanen  1996    590          26.74   
  Swimming Jyväskylä                   
23  Juho Eerola  1995    588          26.76   
  TaTu Tampere                   
24  Henri Heinonen  1996    587          26.78   
  Nummelan Kisaajat                   
25  Sergey Kuznetsov  2000    584          26.83   
  Cetus Espoo                   
26  Jussi Leinonen  1991    581          26.88   
  Uinti Tampere                   
27  Sakari Rautalin  1991    579          26.90   
  Uinti Tampere                   
28  Pontus Kaisti  1997    573          26.99   
  Cetus Espoo                   
29  Tatu Peltonen  1989    572          27.01   
  Jämsänkosken Jyry                   
30  Johannes Lindroos  1996    571          27.03   
  Raision Urheilijat                   
31  Valtteri Eloranta  1992    565          27.13   
  Cetus Espoo                   
32  Eetu Soini  1996    559          27.22   
  Raision Urheilijat                   
33  Marko Vilpponen  1990    557          27.26   
  ORCA Helsinki                   
34  Matti Mattsson  1993    555          27.29   
  Porin Uimaseura                   
35  Aleksanteri Järvinen  1996    554          27.31   
  Swimming Club Rovaniemi                   
35  Martin Kartau  1995    554          27.31   
  Simmis Grani                   
37  Oskari Soini  1997    553          27.32   
  Raision Urheilijat                   
37  Sami Aaltomaa  1992    553          27.32   
  Oulun Uinti 1906                   
39  Jari Schwarte  1990    549          27.38   
  Cetus Espoo                   
40  Leevi Ruuttunen  1995    547          27.41   
  Swimming Jyväskylä                   
40  Sami Pakarinen  1992    547          27.41   
  Vantaan Vesikot                   
40  Tommi Wallenius  1994    547          27.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
43  Topias Vainio  1997    546          27.44   
  Cetus Espoo                   
44  Oiva Lahtinen  1997    544          27.47   
  Keravan Uimarit                   
45  Miro Torola  1995    543          27.49   
  Vantaan Vesikot                   
46  Kasperi Kuulasmaa  1996    542          27.50   
  Swimming Club Rovaniemi                   
47  Saku Salo  1995    540          27.54   
  Uinti Tampere                   
48  Juho Hyrkkänen  1994    539          27.56   
  Swimming Jyväskylä                   
49  Lauri Pilpola  1993    537          27.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
50  Jaakko Löyttyniemi  1997    536          27.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
51  Pietari Virta  1997    535          27.62   
  TaTu Tampere                   
52  Kristian Johansson  1969    534          27.63   
  Cetus Espoo                   
53  Samuli Lahti  1995    534          27.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
54  Vesa Suominen  1979    531          27.69   
  ORCA Helsinki                   
55  Elias Hurskainen  1997    530          27.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
55  Oula Soininen  1994    530          27.70   
  Cetus Espoo                   
57  Alex Nygård  1996    529          27.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
57  Jaakko Poutamo  1994    529          27.73   
  Swimming Jyväskylä                   
57  Jyri Lähde  1996    529          27.73   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
60  Santeri Rantanen  1996    527          27.76   
  Nummelan Kisaajat                   
61  Elias Päivinen  1997    525          27.79   
  Swimming Jyväskylä                   
62  Ville Ihalainen  1996    524          27.82   
  Kuopion Uimaseura                   
63  Hannu Vilpponen  1991    522          27.85   
  ORCA Helsinki                   
63  Mikko Pesso  1997    522          27.85   
  Simmis Grani                   
65  Tatu Mäkiaho  1995    519          27.90   
  Raision Urheilijat                   
66  Jasper Järvelä  1996    518          27.92   
  Cetus Espoo                   
66  Jere Kotomäki  1997    518          27.92   
  Kokkolan Uimaseura                   
68  Arttu Vänttinen  1996    515          27.98   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
69  Janne Kekkonen  1989    514          27.99   
  Swimming Jyväskylä                   
70  Panu Laukkanen  1994    510          28.06   
  Kuopion Uimaseura                   
70  Simo Laiho  1993    510          28.06   
  Raision Urheilijat                   
72  Miro Juvonen  1994    509          28.09   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
73  Jani Hartikainen  1993    508          28.11   
  Swimming Jyväskylä                   
74  Henri Hellström  1997    506          28.14   
  Raision Urheilijat                   
75  Roope Lehtonen  1996    505          28.15   
  Raision Urheilijat                   
75  Tomi Järvelä  1995    505          28.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
77  Remi Tolppala  1997    504          28.17   
  Lahden Uimaseura                   
78  Santeri Horst  1997    498          28.28   
  Aurajoen Uinti                   
79  Samu Vuoriainen  1995    496          28.32   
  ORCA Helsinki                   
80  Juho Päivinen  1996    494          28.37   
  Järvenpään Uintiklubi                   
80  Samuli Korpi  1997    494          28.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
82  Robin Thodin  1995    493          28.39   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
83  Santeri Teppola  1994    487          28.49   
  Oulun Uinti 1906                   
84  Henri Kämäräinen  1997    486          28.51   
  Keravan Uimarit                   
84  Mikko Väänänen  1977    486          28.51   
  Cetus Espoo                   
86  Eeli Aavasalo  1996    486          28.52   
  Raision Urheilijat                   
87  Mitja Hyytiäinen  1996    483          28.58   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
88  Antti Leiponen  1998    481          28.61   
  Järvenpään Uintiklubi                   
88  Juuso Seppä  1997    481          28.61   
  Uinti Tampere                   
88  Rasmus Varjoranta  1997    481          28.61   
  Nokian Pyry                   
91  Antti Salo  1995    478          28.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
92  Niki Karlsson  2000    470          28.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
93  Kaarlo Seppänen  1999    467          28.89   
  Helsingfors Simsällskap                   
94  Elmo Kiuru  1997    466          28.92   
  Keravan Uimarit                   
95  Joona Kärkkäinen  1998    460          29.04   
  Heinolan Isku                   
96  Tuomas Lohiniva  1997    456          29.13   
  Oulun Uinti 1906                   
97  Jean-Mikael Avellán  1998    453          29.20   
  Cetus Espoo                   
98  Jon Lundgren  1998    451          29.24   
  Simmis Wanda                   
98  Ossi Airaksinen  1996    451          29.24   
  Aurajoen Uinti                   
100  Riku Raikio  1997    445          29.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
101  Arni Siline  1997    441          29.45   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
102  Leevi Suhonen  1999    440          29.49   
  Mikkelin Uimaseura                   
103  Joni Honkala  1995    438          29.53   
  Nummelan Kisaajat                   
104  Tuomas Luukinen  1996    435          29.60   
  Varkauden Uimarit                   
105  Vilppu Penttilä  1997    429          29.72   
  Raision Urheilijat                   
106  Aku Luukko  1997    425          29.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
107  Juha Hyvärinen  1998    424          29.84   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
108  Verneri Mattila  1999    422          29.89   
  ORCA Helsinki                   
109  Heikki Tervanen  1998    421          29.91   
  Järvenpään Uintiklubi                   
109  Oskari Mäkinen  1997    421          29.91   
  Uinti Tampere                   
111  Esa Paavilainen  1997    412          30.12   
  Cetus Espoo                   
112  Riku Soini  1997    408          30.24   
  Lahden Uimaseura                   
113  Andres Heinikangas  1995    406          30.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
113  Panu Sipilä  1996    406          30.27   
  Kouvolan Uimarit                   
115  Mikko Suova  1997    405          30.31   
  Uinti Tampere                   
116  Roope Pakkanen  1997    403          30.36   
  Haminan Uimaseura                   
117  Aake Nyrhinen  1997    402          30.39   
  Uinti Tampere                   
118  Joonatan Mustonen  1997    399          30.45   
  Lapuan Virkiä                   
119  Benjamin Paloniemi  1997    396          30.52   
  Swimming Club Rovaniemi                   
119  Valtteri Somero  1998    396          30.52   
  Poseidon                   
121  Jan Strömberg  1999    394          30.58   
  Cetus Espoo                   
122  Leo Renman  1997    393          30.60   
  IF Åland                   
123  Sami Kaipainen  1998    386          30.79   
  Salon Uimarit                   
124  Jami Heinilä  2000    376          31.06   
  Helsingfors Simsällskap                   
124  Jonas Fellman  1999    376          31.06   
  IF Åland                   
126  Artturi Kaarlenkaski  1997    374          31.12   
  Uinti Tampere                   
127  Artturi Rantala  1996    361          31.49   
  Swimming Club Rovaniemi                   
128  Elias Soukola  1999    359          31.55   
  Järvenpään Uintiklubi                   
129  Pietu Kinnunen  1996    356          31.62   
  Joensuun Uimaseura                   
130  Dmitry Nosov  1998    355          31.65   
  Gladius Kirkkonummi                   
131  Teemu Saarinen  1995    355          31.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
132  Jaakko Koivunen  1997    352          31.75   
  Lapuan Virkiä                   
133  Tuomas Herlevi  1999    339          32.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
134  Kevin Andersson  1998    330          32.43   
  Cetus Espoo                   
135  Ali Tahmasabi  1998    326          32.57   
  Salon Uimarit                   
Arto Auri  1997              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Jere Laukkanen  1993              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:03 
 
Tulokset Laji 3 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:08   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet, Välierät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Pöytäkivi  1993    774          24.42   
  Cetus Espoo                   
Valtteri Halonen  1992    737          24.83   
  Voikkaan Viesti                   
Tuomas Pokkinen  1995    730          24.90   
  Cetus Espoo                   
Tatu Waltari  1987    709          25.15   
  Cetus Espoo                   
Niko Mäkelä  1998    706          25.18   
  Riihimäen Uimaseura                   
Tony Eriksson  1995    700          25.26   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Anton Herrala  1993    692          25.35   
  Uinti Tampere                   
Tuomas Kiviluoma  1993    690          25.38   
  Cetus Espoo                   
Sergei Haukka  1989    689          25.39   
  Kouvolan Uimarit                   
Teemu Vuorela  1994    689          25.39   
  Swimming Jyväskylä                   
11  Janne Markkanen  1994    677          25.54   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Toni Kurkinen  1989    676          25.55   
  Cetus Espoo                   
13  Miro Vasko  1993    667          25.67   
  TaTu Tampere                   
14  Severi Allonen  1991    651          25.88   
  Swimming Jyväskylä                   
15  Arttu Erkinaro  1992    629          26.17   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Kasper Nylund  1994    617          26.34   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:08 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  05 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:55   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Pöytäkivi  1993    753          24.65   
  Cetus Espoo                   
Valtteri Halonen  1992    738          24.82   
  Voikkaan Viesti                   
Anton Herrala  1993    709          25.15   
  Uinti Tampere                   
Riku Pöytäkivi  1993    709          25.15   
  Cetus Espoo                   
Tatu Waltari  1987    709          25.15   
  Cetus Espoo                   
Tony Eriksson  1995    698          25.28   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Tuomas Kiviluoma  1993    696          25.31   
  Cetus Espoo                   
Tuomas Pokkinen  1995    694          25.33   
  Cetus Espoo                   
Anton Herrala  1993    688          25.40   
  Uinti Tampere                   
10  Niko Mäkelä  1998    681          25.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
11  Tony Eriksson  1995    673          25.59   
  Järvenpään Uintiklubi                   
12  Valtteri Halonen  1992    655          25.82   
  Voikkaan Viesti                   
13  Tuomas Kiviluoma  1993    654          25.83   
  Cetus Espoo                   
14  Valtteri Halonen  1992    624          26.24   
  Voikkaan Viesti                   
15  Tatu Waltari  1987    619          26.31   
  Cetus Espoo                   
16  Riku Pöytäkivi  1993    618          26.32   
  Cetus Espoo                   
17  Anton Herrala  1993    609          26.45   
  Uinti Tampere                   
18  Tony Eriksson  1995    602          26.55   
  Järvenpään Uintiklubi                   
19  Valtteri Halonen  1992    540          27.54   
  Voikkaan Viesti                   
20  Riku Pöytäkivi  1993    505          28.16   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  05 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:55 
 
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:22   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mimosa Jallow  1994    738          27.74   
  Swimming Jyväskylä                   
Noora Laukkanen  1993    721          27.95   
  Cetus Espoo                   
Susanne Hirvonen  1997    685          28.43   
  Helsingfors Simsällskap                   
Johanna Silventoinen  1997    684          28.44   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Riina Kaakkolammi  1994    679          28.51   
  Uinti Tampere                   
Nea Norismaa  1995    679          28.52   
  Joensuun Uimaseura                   
Laura Kurki  1994    678          28.53   
  Helsingfors Simsällskap                   
Kaisla Kollanus  1993    675          28.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
Reetta Kanervo  1999    674          28.59   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Anni Alitalo  1991    659          28.80   
  Cetus Espoo                   
11  Sohvi Nenonen  1999    658          28.81   
  Cetus Espoo                   
12  Petra Soininen  1992    654          28.88   
  Cetus Espoo                   
13  Fanny Teijonsalo  1996    644          29.03   
  Cetus Espoo                   
14  Nea Rinne  1995    630          29.23   
  Cetus Espoo                   
15  Anna Kotonen  1997    619          29.41   
  Helsingfors Simsällskap                   
16  Lotta Upanne  1998    613          29.51   
  Mikkelin Uimaseura                   
17  Salla Elovirta  1997    609          29.57   
  Cetus Espoo                   
18  Moona Koski  1999    598          29.75   
  Vuoksen Uimaseura                   
19  Sanna-Riikka Räihä  1998    595          29.80   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Fanni Riiho  1995    591          29.87   
  Uinti Tampere                   
21  Suvi Huhtanen  1999    589          29.90   
  Uinti Tampere                   
21  Yvonne Tollander  1997    589          29.90   
  Cetus Espoo                   
23  Alma Lumio  1999    585          29.97   
  Uinti Tampere                   
24  Janna Ovaska  1996    584          29.99   
  Raision Urheilijat                   
25  Hilla Kortetjärvi  1996    582          30.01   
  Raision Urheilijat                   
25  Jenni Lampi  2000    582          30.01   
  Swimming Jyväskylä                   
27  Nina Haltia  1999    581          30.03   
  Poseidon                   
28  Nea Kolu  1997    577          30.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
29  Marianne Pihkamäki  1996    576          30.13   
  Riihimäen Uimaseura                   
30  Tanja Ruohoniemi  1995    571          30.21   
  Vuoksen Uimaseura                   
31  Riina Strengell  1997    569          30.24   
  Cetus Espoo                   
32  Anna Mäkinen  1995    568          30.26   
  Uinti Tampere                   
33  Annika Karinkanta  2000    567          30.28   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
33  Claudia Åvist  1997    567          30.28   
  Lappeenrannan Uimarit                   
35  Ida Tahvanainen  1997    564          30.33   
  Uinti Tampere                   
36  Saara Ruti  1997    559          30.42   
  Swimming Club Vuokatti                   
37  Emma Männikkö  1998    559          30.43   
  Uinti Tampere                   
38  Erika Lappalainen  1996    546          30.66   
  Swimming Jyväskylä                   
39  Inka-Liisa Puttonen  1995    545          30.68   
  Mikkelin Uimaseura                   
40  Emma Nieminen  1996    540          30.77   
  Uinti Tampere                   
41  Saima Kivimäki  1997    540          30.78   
  Lappeenrannan Uimarit                   
42  Tea Österlund  1998    532          30.93   
  Swimming Jyväskylä                   
43  Selina Virkkunen  1997    530          30.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
44  Anna Röytiö  1998    528          31.00   
  Swimming Club Rovaniemi                   
45  Maria Ripatti  1987    527          31.02   
  Järvenpään Uintiklubi                   
46  Jenna Lehtinen  1995    525          31.06   
  Aurajoen Uinti                   
47  Elina Karinkanta  2000    525          31.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
48  Salla Puhtimäki  1998    522          31.13   
  Vesihelmen Uimaseura                   
48  Veera Venäläinen  1995    522          31.13   
  Poseidon                   
50  Wilma Jacobson  2000    521          31.14   
  Cetus Espoo                   
51  Emma Suomio  1998    517          31.22   
  Aurajoen Uinti                   
51  Selma Soininen  1999    517          31.22   
  Swimming Jyväskylä                   
53  Iida Koiranen  2000    513          31.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
54  Janette Karppinen  1996    507          31.43   
  Oulun Lohet                   
55  Ella Aalto  2000    494          31.71   
  Cetus Espoo                   
56  Henna Kainulainen  1998    491          31.77   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
57  Jessika Patjas  1997    490          31.79   
  Kouvolan Uimarit                   
58  Ksenia Egorova  2000    489          31.81   
  ORCA Helsinki                   
58  Vilma Venäläinen  1996    489          31.81   
  Vantaan Vesikot                   
60  Anniina Perkiö  1999    488          31.83   
  Vantaan Vesikot                   
61  Ronja Mehtonen  1999    486          31.88   
  Salon Uimarit                   
62  Saara Salokangas  1996    484          31.92   
  Kuopion Uimaseura                   
63  Kaisa Pulkkinen  2000    483          31.95   
  Tornion Uimaseura                   
64  Sini Niemi  1993    479          32.03   
  Tornion Uimaseura                   
65  Ella Kurttila  1998    476          32.09   
  Cetus Espoo                   
65  Enni Hukka  1997    476          32.09   
  Swimming Club Rovaniemi                   
65  Katja Malmi  1998    476          32.09   
  Vantaan Vesikot                   
65  Mia Pentti  2002    476          32.09   
  Swimming Jyväskylä                   
69  Emilia Lahtinen  1996    475          32.11   
  Uinti Tampere                   
70  Janina Viitanen  1997    473          32.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
71  Suvi Taskinen  1998    471          32.20   
  Simmis Wanda                   
72  Linda Luoma-Kyyny  1996    470          32.23   
  Swimming Club Rovaniemi                   
73  Vera Viitasuo  1995    466          32.32   
  Lahden Uimaseura                   
74  Nea Kontturi  1998    464          32.37   
  Cetus Espoo                   
75  Alina Katajisto  1998    464          32.38   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
76  Ida Mustonen  1998    458          32.51   
  Cetus Espoo                   
77  Hanna Kareinen  2000    456          32.55   
  Keravan Uimarit                   
78  Jenni Kukkonen  1999    456          32.56   
  Keravan Uimarit                   
79  Ylva Sjölund  1998    455          32.58   
  Cetus Espoo                   
80  Ninni Luoma  1998    454          32.61   
  Uinti Tampere                   
81  Eveliina Ala-Seppälä  1995    453          32.63   
  Lahden Uimaseura                   
82  Viivi Immonen  1996    452          32.65   
  Varkauden Uimarit                   
83  Katarina Korpinen  1993    451          32.67   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
84  Emilia Kokko  1999    450          32.70   
  Vantaan Vesikot                   
85  Tiina Soukka  1996    449          32.72   
  TaTu Tampere                   
86  Lumikki Lehtilä  1998    448          32.74   
  Uinti Tampere                   
87  Jenny Ek  1999    448          32.76   
  IF Åland                   
88  Lotta Räisänen  1999    444          32.84   
  Keravan Uimarit                   
89  Sanna Putkonen  2001    442          32.89   
  Cetus Espoo                   
90  Roosa Hyypiä  1997    439          32.98   
  Uinti Tampere                   
91  Peppi Päiviö  1999    438          33.00   
  Cetus Espoo                   
91  Roosa Nieminen  1999    438          33.00   
  Helsingfors Simsällskap                   
93  Sofia Rönkkö  1999    436          33.06   
  Kuopion Uimaseura                   
94  Rebekka Holma  1999    434          33.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
95  Ella Lumio  2000    434          33.10   
  Uinti Tampere                   
95  Emilia Lähteenmäki  1995    434          33.10   
  TaTu Tampere                   
97  Ada Alajääskö  1998    433          33.12   
  Nokian Pyry                   
98  Mari Kausiala  1997    432          33.15   
  TaTu Tampere                   
99  Ina Pollari  2002    431          33.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
100  Tiiariikka Vihko  1996    429          33.24   
  Cetus Espoo                   
101  Noora Saarinen  1996    427          33.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
102  Jonna Siilin  1997    426          33.30   
  Joensuun Uimaseura                   
103  Olivia Hellsten  2000    426          33.31   
  Helsingfors Simsällskap                   
104  Marie Tuominen  2000    420          33.45   
  Poseidon                   
105  Isabel Hagelin  2001    420          33.46   
  Simmis Wanda                   
106  Nelli Uusitalo  1999    418          33.51   
  Jämsänkosken Jyry                   
107  Noora Angelva  1999    410          33.73   
  Swimming Club Rovaniemi                   
108  Katri Pyhältö  2000    408          33.78   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
109  Emmi Kölhi  2000    406          33.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
110  Jenita Liimatta  1998    403          33.92   
  TaTu Tampere                   
111  Amanda Vilenius  1999    402          33.95   
  Lahden Uimaseura                   
112  Sini Sariola  1996    402          33.96   
  Joensuun Uimaseura                   
113  Sanni Malinen  1998    401          33.98   
  Cetus Espoo                   
114  Onerva Lahtinen  1998    396          34.13   
  Keravan Uimarit                   
115  Sara Lehtolainen  1996    393          34.20   
  Gladius Kirkkonummi                   
116  Anna Silventoinen  1994    389          34.34   
  Poseidon                   
117  Eveliina Perämäki  1997    380          34.61   
  Simmis Wanda                   
118  Hanni Pratsch  1999    378          34.65   
  Cetus Espoo                   
119  Aleksandra Ockenström  1998    363          35.12   
  Salon Uimarit                   
120  Toini Kempinen  1999    362          35.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
Iida Sihvonen  1998              DNS   
  Mikkelin Uimaseura                   
Sini Kuutamo  1995              DNS   
  Cetus Espoo                   
Aino Puomila  1992              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Amanda Suihkonen  1995              DSQ   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Karoliina Pulkkinen  1998              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Marianne Killström  1998              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:22 
 
Tulokset Laji 4 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  05 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:51   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Naiset, Välierät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Laukkanen  1993    762          27.44   
  Cetus Espoo                   
Mimosa Jallow  1994    744          27.66   
  Swimming Jyväskylä                   
Johanna Silventoinen  1997    717          28.00   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Laura Kurki  1994    692          28.33   
  Helsingfors Simsällskap                   
Fanny Teijonsalo  1996    692          28.34   
  Cetus Espoo                   
Kaisla Kollanus  1993    683          28.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
Susanne Hirvonen  1997    674          28.58  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap                   
Nea Norismaa  1995    674          28.59   
  Joensuun Uimaseura                   
Riina Kaakkolammi  1994    673          28.60  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Uinti Tampere                   
10  Nea Rinne  1995    672          28.61   
  Cetus Espoo                   
11  Anni Alitalo  1991    666          28.70   
  Cetus Espoo                   
12  Salla Elovirta  1997    665          28.72   
  Cetus Espoo                   
13  Petra Soininen  1992    663          28.74   
  Cetus Espoo                   
14  Anna Kotonen  1997    653          28.89   
  Helsingfors Simsällskap                   
15  Reetta Kanervo  1999    648          28.96   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Moona Koski  1999    597          29.77   
  Vuoksen Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  05 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:51 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  05 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:09   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Laukkanen  1993    734          27.79   
  Cetus Espoo                   
Mimosa Jallow  1994    733          27.80   
  Swimming Jyväskylä                   
Noora Laukkanen  1993    723          27.92   
  Cetus Espoo                   
Laura Kurki  1994    713          28.06   
  Helsingfors Simsällskap                   
Kaisla Kollanus  1993    704          28.17   
  Helsingfors Simsällskap                   
Johanna Silventoinen  1997    701          28.21   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Nea Rinne  1995    682          28.48   
  Cetus Espoo                   
Fanny Teijonsalo  1996    676          28.56   
  Cetus Espoo                   
Johanna Silventoinen  1997    668          28.67   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Nea Norismaa  1995    667          28.68   
  Joensuun Uimaseura                   
11  Laura Kurki  1994    665          28.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
12  Noora Laukkanen  1993    649          28.95   
  Cetus Espoo                   
13  Kaisla Kollanus  1993    646          28.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
14  Laura Kurki  1994    640          29.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
15  Laura Kurki  1994    625          29.32   
  Helsingfors Simsällskap                   
16  Kaisla Kollanus  1993    624          29.33   
  Helsingfors Simsällskap                   
17  Nea Rinne  1995    623          29.35   
  Cetus Espoo                   
18  Johanna Silventoinen  1997    608          29.58   
  Lappeenrannan Uimarit                   
19  Mimosa Jallow  1994    598          29.75   
  Swimming Jyväskylä                   
20  Noora Laukkanen  1993    563          30.35   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  05 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:09 
 
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:50   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Karvonen  1986    791          28.83   
  Uinti Tampere                   
Sami Myren  1991    781          28.95   
  Helsingfors Simsällskap                   
Lassi Ohtonen  1992    767          29.13   
  Cetus Espoo                   
Ari-Pekka Liukkonen  1989    765          29.15   
  Cetus Espoo                   
Sami Aaltomaa  1992    764          29.17   
  Oulun Uinti 1906                   
William Wihanto  1994    741          29.47   
  Raision Urheilijat                   
Miikka Ruohoniemi  1993    736          29.53   
  Swimming Jyväskylä                   
Miika Nuorinko  1996    723          29.71   
  Nummelan Kisaajat                   
Matti Mattsson  1993    694          30.11   
  Porin Uimaseura                   
10  Jesse Laukkanen  1996    682          30.29   
  Swimming Club Rovaniemi                   
11  Tapio Junninen  1995    681          30.30   
  Poseidon                   
12  Jaakko Poutamo  1994    668          30.50   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Severi Allonen  1991    668          30.50   
  Swimming Jyväskylä                   
14  Jussi Leinonen  1991    653          30.73   
  Uinti Tampere                   
15  Konsta Naumanen  1996    653          30.74   
  Joensuun Uimaseura                   
16  Lauri Tolvanen  1988    647          30.83  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
16  Mikael Laakso  1997    647          30.83   
  Riihimäen Uimaseura                   
18  Arttu Ristmeri  1992    646          30.84   
  Uinti Tampere                   
19  Bruce Clayhills  1997    645          30.86   
  Helsingfors Simsällskap                   
19  Miika Pentti  1997    645          30.86   
  Swimming Jyväskylä                   
21  Vladislav Vorobiev  1996    636          31.00   
  Cetus Espoo                   
22  Kalle Pyykkönen  1996    616          31.33   
  Uinti Tampere                   
23  Thomas Böckerman  1997    613          31.38   
  Cetus Espoo                   
24  Samuli Lahti  1995    609          31.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
25  Antti Kiviaho  1996    608          31.47   
  Swimming Club Rovaniemi                   
26  Werneri Koskinen  1998    600          31.61   
  Uinti Tampere                   
27  Lauri Hatunen  1998    589          31.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
28  Eetu Alitalo  1999    589          31.81   
  Cetus Espoo                   
29  Valtteri Kiiskinen  1998    578          32.00   
  ORCA Helsinki                   
30  Eerikki Rutanen  1972    576          32.04   
  Tuusulan Uimaseura                   
31  Juho Päivinen  1996    574          32.09   
  Järvenpään Uintiklubi                   
32  Konsta Nenonen  1998    568          32.19   
  Cetus Espoo                   
32  Santeri Siiranen  1998    568          32.19   
  Nokian Pyry                   
34  Arttu Mitrunen  1997    564          32.27   
  Cetus Espoo                   
35  Oskar Karjalainen  1995    553          32.48   
  ORCA Helsinki                   
36  Jaro Salo  1997    550          32.54   
  Cetus Espoo                   
37  Santeri Pigg  1996    545          32.65   
  Cetus Espoo                   
38  Jyri Lähde  1996    535          32.85   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
39  Juha Hyvärinen  1998    534          32.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
40  Mikko Pesso  1997    525          33.05   
  Simmis Grani                   
41  Aleksi Kurronen  1997    522          33.11   
  Mikkelin Uimaseura                   
42  Aku Luukko  1997    522          33.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
43  Tino Laine  1998    520          33.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
44  Adam Vik  1996    514          33.29   
  Oulun Uinti 1906                   
45  Olli Soramies  1998    492          33.77   
  Voikkaan Viesti                   
46  Andrei Prytkov  1991    490          33.82   
  Swimming Jyväskylä                   
46  Jonni Aho  1999    490          33.82   
  Gladius Kirkkonummi                   
48  Rafael Stenman  1997    489          33.83   
  Nokian Pyry                   
49  Antti Leiponen  1998    482          34.00   
  Järvenpään Uintiklubi                   
50  Aake Nyrhinen  1997    477          34.11   
  Uinti Tampere                   
51  Otto Kuittinen  1995    468          34.35   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
52  Joni Honkala  1995    465          34.42   
  Nummelan Kisaajat                   
53  Tim Kontturi  1996    447          34.86   
  Cetus Espoo                   
54  Antti Salo  1995    444          34.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
55  Leo Renman  1997    440          35.04   
  IF Åland                   
56  Matias Yritys  1997    436          35.15   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
57  Valtteri Somero  1998    434          35.21   
  Poseidon                   
58  Samuli Pellinen  1994    433          35.24   
  Swimming Jyväskylä                   
59  Jaakko Löyttyniemi  1997    432          35.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
59  Leevi Suhonen  1999    432          35.27   
  Mikkelin Uimaseura                   
61  Mikko Suova  1997    430          35.33   
  Uinti Tampere                   
62  Joonas Kotiranta  1998    427          35.41   
  Cetus Espoo                   
63  Joonatan Mustonen  1997    421          35.57   
  Lapuan Virkiä                   
64  Miko Koljonen  1998    414          35.76   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
65  Teemu Saarinen  1995    413          35.80   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
66  Lassi Ruohonen  1998    412          35.83   
  Simmis Grani                   
67  Olli Kapiainen  1997    408          35.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
68  Artturi Kaarlenkaski  1997    405          36.02   
  Uinti Tampere                   
69  Kirill Egorov  2000    399          36.22   
  ORCA Helsinki                   
70  Artturi Rantala  1996    396          36.30   
  Swimming Club Rovaniemi                   
71  Pietu Kinnunen  1996    389          36.51   
  Joensuun Uimaseura                   
72  Joonatan Saxberg  1997    389          36.53   
  Tuusulan Uimaseura                   
73  Markus Svanberg  1998    385          36.65   
  Oulun Uinti 1906                   
74  Jaakko Koivunen  1997    359          37.50   
  Lapuan Virkiä                   
75  Aarne Santamäki  1998    352          37.75   
  Gladius Kirkkonummi                   
76  Oskari Mäkinen  1997    351          37.80   
  Uinti Tampere                   
Lauri Tolvanen  1988              30.42  EXTRA 
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Mikael Laakso  1997              30.34  EXTRA 
  Riihimäen Uimaseura                   
Christofer Talvitie  1999              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:50 
 
Tulokset Laji 5 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:19   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Välierät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Karvonen  1986    817          28.52   
  Uinti Tampere                   
Ari-Pekka Liukkonen  1989    773          29.06   
  Cetus Espoo                   
Matti Mattsson  1993    771          29.08   
  Porin Uimaseura                   
William Wihanto  1994    764          29.17   
  Raision Urheilijat                   
Sami Myren  1991    762          29.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
Lassi Ohtonen  1992    754          29.29   
  Cetus Espoo                   
Sami Aaltomaa  1992    744          29.42   
  Oulun Uinti 1906                   
Miikka Ruohoniemi  1993    734          29.56   
  Swimming Jyväskylä                   
Jesse Laukkanen  1996    677          30.37   
  Swimming Club Rovaniemi                   
10  Miika Nuorinko  1996    673          30.43   
  Nummelan Kisaajat                   
11  Tapio Junninen  1995    666          30.53   
  Poseidon                   
12  Severi Allonen  1991    660          30.63   
  Swimming Jyväskylä                   
13  Mikael Laakso  1997    655          30.70   
  Riihimäen Uimaseura                   
14  Konsta Naumanen  1996    652          30.75   
  Joensuun Uimaseura                   
15  Jussi Leinonen  1991    650          30.78   
  Uinti Tampere                   
16  Jaakko Poutamo  1994    638          30.98   
  Swimming Jyväskylä                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:19 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  05 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:24   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Karvonen  1986    784          28.92   
  Uinti Tampere                   
William Wihanto  1994    779          28.98   
  Raision Urheilijat                   
Ari-Pekka Liukkonen  1989    776          29.02   
  Cetus Espoo                   
Sami Aaltomaa  1992    769          29.10   
  Oulun Uinti 1906                   
Sami Myren  1991    763          29.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
Lassi Ohtonen  1992    762          29.19   
  Cetus Espoo                   
Matti Mattsson  1993    761          29.20   
  Porin Uimaseura                   
Lassi Ohtonen  1992    749          29.36   
  Cetus Espoo                   
William Wihanto  1994    742          29.45   
  Raision Urheilijat                   
10  Eetu Karvonen  1986    734          29.56   
  Uinti Tampere                   
11  Ari-Pekka Liukkonen  1989    732          29.59   
  Cetus Espoo                   
12  Miikka Ruohoniemi  1993    731          29.60   
  Swimming Jyväskylä                   
13  Sami Myren  1991    729          29.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
14  Eetu Karvonen  1986    709          29.90   
  Uinti Tampere                   
15  Ari-Pekka Liukkonen  1989    707          29.93   
  Cetus Espoo                   
16  Lassi Ohtonen  1992    700          30.03   
  Cetus Espoo                   
17  Sami Aaltomaa  1992    694          30.12   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Eetu Karvonen  1986    674          30.41   
  Uinti Tampere                   
19  William Wihanto  1994    666          30.53   
  Raision Urheilijat                   
20  Ari-Pekka Liukkonen  1989    642          30.90   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  05 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:24 
 
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:46   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Kivirinta  1995    806          32.01   
  Oulun Uinti 1906                   
Silja Känsäkoski  1997    762          32.62   
  Oulun Uinti 1906                   
Jenna Laukkanen  1995    761          32.63   
  Swimming Club Vuokatti                   
Anna Mäkinen  1995    755          32.72   
  Uinti Tampere                   
Ida Hulkko  1998    736          33.00   
  Mikkelin Uimaseura                   
Emilia Eloranta  1997    706          33.46   
  Cetus Espoo                   
Alisa Ponomareva  1991    690          33.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Leena Koivusalo  1993    680          33.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
Maria Siiskonen  1997    680          33.88   
  Kuopion Uimaseura                   
10  Rebecca Wahlstedt  1997    669          34.06   
  Cetus Espoo                   
11  Emilia Flyckt  2001    652          34.36   
  Cetus Espoo                   
12  Lyydia Kalenius  2000    627          34.81   
  Cetus Espoo                   
13  Sonja Pentti  1999    609          35.14   
  Swimming Jyväskylä                   
14  Hanna Hammar  1998    605          35.23   
  Uinti Tampere                   
15  Lotta Hämäläinen  1998    590          35.53   
  Helsingfors Simsällskap                   
16  Janette Karppinen  1996    588          35.57   
  Oulun Lohet                   
17  Aura Lehtonen  1998    586          35.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
18  Sofia Risteelä  1993    577          35.78   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Veronica Wahlstedt  2000    577          35.78   
  Cetus Espoo                   
20  Julia Bruneau  1999    576          35.80   
  Lahden Uimaseura                   
21  Selina Virkkunen  1997    575          35.82   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
22  Lotta Räisänen  1999    573          35.86   
  Keravan Uimarit                   
23  Hanna Kareinen  2000    571          35.90   
  Keravan Uimarit                   
24  Reetta Pahkala  1997    569          35.95   
  Oulun Lohet                   
25  Inka-Liisa Puttonen  1995    569          35.96   
  Mikkelin Uimaseura                   
26  Kiia Karimaa  1996    562          36.09   
  Octopus Lohja                   
27  Melek Ayarci  1999    562          36.10   
  Lahden Uimaseura                   
28  Ella Varis  1998    560          36.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
29  Ada Alajääskö  1998    556          36.23   
  Nokian Pyry                   
30  Lotta Mielonen  1996    551          36.34   
  Vantaan Vesikot                   
31  Lotta Ruhala  1997    549          36.38   
  Riihimäen Uimaseura                   
31  Maija Hirvo  1997    549          36.38   
  Helsingfors Simsällskap                   
33  Henni Kangas-Kärki  2000    542          36.53   
  Cetus Espoo                   
34  Nadja Åman  1996    540          36.59   
  Oulun Lohet                   
35  Jonna Laukkanen  1998    536          36.68   
  Swimming Club Vuokatti                   
36  Aada Illikainen  1998    533          36.75   
  Oulun Uinti 1906                   
37  Ada Nyström  2001    528          36.86   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
38  Maria Ripatti  1987    521          37.02   
  Järvenpään Uintiklubi                   
39  Ida Tahvanainen  1997    512          37.24   
  Uinti Tampere                   
40  Emmi Kölhi  2000    506          37.38   
  Helsingfors Simsällskap                   
41  Alma Lumio  1999    503          37.46   
  Uinti Tampere                   
42  Emilia Potkonen  1998    502          37.49   
  Uinti Tampere                   
43  Ninni Luoma  1998    495          37.65   
  Uinti Tampere                   
44  Fanny Nyström  1999    489          37.82   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
45  Kiia Kagan  1997    487          37.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
46  Kerttu Koivuniemi  1998    481          38.01   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
46  Tea Österlund  1998    481          38.01   
  Swimming Jyväskylä                   
48  Kia Karike  1999    479          38.07   
  Cetus Espoo                   
49  Janina Pyrrö  1998    472          38.27   
  Kemijärven Kaiku                   
50  Malla Huusko  1999    469          38.34   
  Oulun Uinti 1906                   
50  Minttu Hörkkö  1997    469          38.34   
  Swimming Club Rovaniemi                   
50  Salla Puhtimäki  1998    469          38.34   
  Vesihelmen Uimaseura                   
53  Iida Nyman  2002    457          38.67   
  Vesihelmen Uimaseura                   
54  Helena Knaapi  1999    455          38.72   
  Cetus Espoo                   
55  Elli Ylinen  1996    449          38.90   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
56  Roosa Nieminen  1999    449          38.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
57  Kiia Korsu  1999    445          39.02   
  Nokian Pyry                   
58  Ella Lumio  2000    438          39.21   
  Uinti Tampere                   
59  Emilia Lähteenmäki  1995    432          39.41   
  TaTu Tampere                   
60  Aino Räike  1999    429          39.49   
  Salon Uimarit                   
61  Satu-Lotta Pitko  1998    425          39.61   
  Kemin Uimaseura                   
62  Emilia Riipinen  2000    425          39.62   
  Tuusulan Uimaseura                   
63  Ksenia Egorova  2000    420          39.77   
  ORCA Helsinki                   
64  Nora Ijäs  1999    419          39.80   
  Oulun Uinti 1906                   
65  Pinja Partinen  1999    415          39.92   
  Joensuun Uimaseura                   
66  Tytti Karjalainen  1998    414          39.96   
  Oulun Lohet                   
67  Aino Puomila  1992    413          39.99   
  TaTu Tampere                   
68  Ida Grundström  2002    410          40.09   
  Poseidon                   
69  Sofia Lindfors  1999    405          40.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
70  Saara Vesa  1999    402          40.36   
  ORCA Helsinki                   
71  Marianne Killström  1998    395          40.59   
  Salon Uimarit                   
72  Emilia Kokko  1999    394          40.62   
  Vantaan Vesikot                   
73  Jenita Liimatta  1998    382          41.06   
  TaTu Tampere                   
74  Tiina Soukka  1996    381          41.10   
  TaTu Tampere                   
75  Noora Saarinen  1996    364          41.73   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
76  Roosa Hjelm  1997    360          41.88   
  Poseidon                   
Ida Metsämäki  1998              DNS   
  Salon Uimarit                   
Emma Kotiranta  2001              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Micaela Orellana  1999              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:46 
 
Tulokset Laji 6 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:25   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Välierät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Kivirinta  1995    803          32.06   
  Oulun Uinti 1906                   
Silja Känsäkoski  1997    775          32.44   
  Oulun Uinti 1906                   
Jenna Laukkanen  1995    774          32.45   
  Swimming Club Vuokatti                   
Anna Mäkinen  1995    770          32.50   
  Uinti Tampere                   
Maria Siiskonen  1997    710          33.40   
  Kuopion Uimaseura                   
Alisa Ponomareva  1991    698          33.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Emilia Eloranta  1997    695          33.64   
  Cetus Espoo                   
Ida Hulkko  1998    694          33.65   
  Mikkelin Uimaseura                   
Leena Koivusalo  1993    682          33.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
10  Rebecca Wahlstedt  1997    676          33.95   
  Cetus Espoo                   
11  Emilia Flyckt  2001    654          34.32   
  Cetus Espoo                   
12  Lyydia Kalenius  2000    631          34.74   
  Cetus Espoo                   
13  Hanna Hammar  1998    624          34.87   
  Uinti Tampere                   
14  Janette Karppinen  1996    609          35.14   
  Oulun Lohet                   
15  Sonja Pentti  1999    602          35.28   
  Swimming Jyväskylä                   
16  Lotta Hämäläinen  1998    575          35.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:25 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  05 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  19:41   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Laukkanen  1995    837          31.62   
  Swimming Club Vuokatti                   
Jenna Laukkanen  1995    826          31.75   
  Swimming Club Vuokatti                   
Veera Kivirinta  1995    777          32.41   
  Oulun Uinti 1906                   
Jenna Laukkanen  1995    773          32.47   
  Swimming Club Vuokatti                   
Jenna Laukkanen  1995    772          32.48   
  Swimming Club Vuokatti                   
Veera Kivirinta  1995    771          32.49   
  Oulun Uinti 1906                   
Silja Känsäkoski  1997    737          32.98   
  Oulun Uinti 1906                   
Veera Kivirinta  1995    737          32.99   
  Oulun Uinti 1906                   
Ida Hulkko  1998    716          33.30   
  Mikkelin Uimaseura                   
10  Ida Hulkko  1998    712          33.37   
  Mikkelin Uimaseura                   
11  Silja Känsäkoski  1997    704          33.49   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Silja Känsäkoski  1997    704          33.49   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Alisa Ponomareva  1991    703          33.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Maria Siiskonen  1997    701          33.54   
  Kuopion Uimaseura                   
15  Leena Koivusalo  1993    698          33.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
16  Emilia Eloranta  1997    686          33.78   
  Cetus Espoo                   
17  Veera Kivirinta  1995    684          33.82   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Ida Hulkko  1998    635          34.67   
  Mikkelin Uimaseura                   
19  Alisa Ponomareva  1991    614          35.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Maria Siiskonen  1997    607          35.18   
  Kuopion Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  05 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:41 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:52   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 7, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Aleksi Eskelinen  1988    687  1:02.34  2:08.45  3:14.37  4:20.13  16:30.76   
  Cetus Espoo        5:25.97  6:31.89  7:38.26  8:44.46     
          9:50.42  10:57.24  12:04.01  13:10.96     
          14:17.95  15:25.21         
                     
Joni Kitinoja  1996    579  1:05.34  2:15.71  3:26.87  4:37.80  17:29.09   
  Keravan Uimarit        5:48.60  6:59.68  8:10.85  9:22.16     
          10:32.74  11:43.16  12:53.66  14:04.24     
          15:14.09  16:23.22         
                     
Jimi Kallio  1993    560  1:03.86  2:13.66  3:25.13  4:36.38  17:40.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        5:48.23  7:00.24  8:12.18  9:24.02     
          10:36.30  11:48.85  12:59.57  14:11.09     
          15:22.32  16:32.50         
                     
Aaro Tähtivuori  1998    549  1:04.82  2:14.39  3:25.26  4:36.41  17:47.67   
  Helsingfors Simsällskap        5:48.29  7:00.45  8:12.61  9:25.19     
          10:37.75  11:49.26  13:00.85  14:13.29     
          15:25.67  16:36.07         
                     
Anton Kallio  1996    548  1:05.29  2:16.47  3:28.10  4:40.83  17:48.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        5:53.23  7:05.88  8:18.18  9:30.66     
          10:43.00  11:55.42  13:07.51  14:18.57     
          15:30.05  16:40.63         
                     
Jani Hartikainen  1993    471  1:07.10  2:19.34  3:32.34  4:46.68  18:43.32   
  Swimming Jyväskylä        6:01.14  7:16.30  8:32.34  9:48.38     
          11:04.66  12:21.57  13:38.55  14:54.95     
          16:11.22  17:27.61         
                     
Elias Soukola  1999    458  1:10.20  2:25.52  3:41.97  4:59.03  18:54.24   
  Järvenpään Uintiklubi        6:14.97  7:31.16  8:47.37  10:03.44     
          11:19.28  12:35.88  13:51.58  15:08.01     
          16:24.40  17:40.35         
                     
Juho Röytiö  1998              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
                     
  SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:52 
 
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:26   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 8, 800m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Millie Kuusniemi Fishwick  2000      1:10.49  2:26.77  3:43.53  5:00.59  10:10.17   
  Helsingfors Simsällskap        6:18.32  7:37.36  8:55.30       
                     
Iida-Maria Rantanen  1998      1:10.38  2:26.97  3:44.97  5:04.01  10:13.69   
  Uinti Tampere        6:21.51  7:39.74  8:57.63       
                     
Reetta Schroderus  1997      1:13.49  2:31.59  3:49.29  5:07.27  10:16.57   
  Järvenpään Uintiklubi        6:25.06  7:42.85  9:00.24       
                     
Sanna Saarinen  1998      1:10.50  2:27.39  3:44.66  5:03.45  10:17.51   
  Simmis Wanda        6:21.20  7:40.89  8:59.29       
                     
Annika Laihonen  1997      1:09.53  2:25.98  3:43.08  5:01.37  10:20.62   
  Nummelan Kisaajat        6:20.79  7:40.89  9:00.83       
                     
Jenni Kukkonen  1999      1:12.50  2:31.26  3:50.48  5:09.54  10:20.72   
  Keravan Uimarit        6:28.28  7:46.78  9:04.77       
                     
Susanna Ellonen  1999      1:10.72  2:29.61  3:48.53  5:08.15  10:20.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        6:28.05  7:47.50  9:05.86       
                     
Kiia Kagan  1997      1:09.73  2:26.51  3:45.28  5:04.03  10:20.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:24.28  7:44.38  9:04.38       
                     
Henna Turunen  1999      1:12.45  2:31.73  3:50.95  5:10.70  10:23.45   
  Lahden Uimaseura        6:30.48  7:48.69  9:06.94       
                     
10  Katariina Räsänen  1999      1:11.89  2:30.53  3:50.38  5:10.54  10:27.32   
  Oulun Uinti 1906        6:30.62  7:50.89  9:10.54       
                     
11  Toini Kempinen  1999      1:14.83  2:35.17  3:56.54  5:18.55  10:34.56   
  Helsingfors Simsällskap        6:39.00  7:58.72  9:18.42       
                     
12  Katarina Korpinen  1993      1:15.93  2:35.22  3:54.94  5:15.21  10:34.71   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        6:35.80  7:57.16  9:19.01       
                     
13  Hertta Pieniniemi  1998      1:12.99  2:31.70  3:50.16  5:10.63  10:35.31   
  Aurajoen Uinti        6:31.27  7:52.68  9:14.87       
                     
14  Kristina Mustonen  1999      1:10.17  2:29.15  3:49.94  5:11.76  10:35.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura        6:33.08  7:55.12  9:17.04       
                     
15  Marilla Parhiala  2000      1:11.88  2:31.89  3:53.03  5:15.25  10:36.13   
  Gladius Kirkkonummi        6:36.77  7:57.46  9:18.69       
                     
16  Marika Kajander  1997      1:11.94  2:31.33  3:52.17  5:13.26  10:37.52   
  Uimaseura KoVe-Ve        6:35.40  7:57.57  9:19.12       
                     
17  Noora Koponen  1996      1:11.90  2:32.33  3:54.21  5:17.04  10:44.78   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        6:39.86  8:02.48  9:25.34       
                     
18  Aino Räike  1999      1:14.20  2:33.73  3:55.70  5:17.93  10:54.91   
  Salon Uimarit        6:41.88  8:06.86  9:30.94       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:26 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:07   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 8, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Anniina Ala-Seppälä  1993    748  1:07.25  2:17.47  3:26.14  4:34.60  9:04.25   
  Lahden Uimaseura        5:42.34  6:50.65  7:58.04       
                     
Lotta Jacobson  1998    634  1:07.91  2:18.95  3:31.38  4:44.64  9:34.92   
  Helsingfors Simsällskap        5:58.34  7:11.47  8:23.98       
                     
Aada Alastalo  1998    629  1:07.69  2:19.73  3:32.57  4:46.03  9:36.48   
  Helsingfors Simsällskap        5:58.95  7:12.27  8:25.50       
                     
Veera Pellinen  1997    603  1:08.24  2:20.49  3:34.42  4:49.03  9:44.58   
  Swimming Jyväskylä        6:03.93  7:19.15  8:34.41       
                     
Anna Silventoinen  1994    585  1:09.34  2:21.84  3:35.32  4:49.79  9:50.63   
  Poseidon        6:05.71  7:20.72  8:36.35       
                     
Saara Ruti  1997    569  1:11.44  2:27.10  3:42.10  4:57.75  9:56.25   
  Swimming Club Vuokatti        6:12.71  7:27.44  8:43.39       
                     
Niina Korhonen  1996    548  1:11.47  2:26.53  3:42.72  4:58.77  10:03.79   
  Cetus Espoo        6:15.43  7:32.15  8:48.77       
                     
Millie Kuusniemi Fishwick  2000    530  1:10.49  2:26.77  3:43.53  5:00.59  10:10.17   
  Helsingfors Simsällskap        6:18.32  7:37.36  8:55.30       
                     
Iida-Maria Rantanen  1998    521  1:10.38  2:26.97  3:44.97  5:04.01  10:13.69   
  Uinti Tampere        6:21.51  7:39.74  8:57.63       
                     
10  Reetta Schroderus  1997    514  1:13.49  2:31.59  3:49.29  5:07.27  10:16.57   
  Järvenpään Uintiklubi        6:25.06  7:42.85  9:00.24       
                     
11  Sanna Saarinen  1998    512  1:10.50  2:27.39  3:44.66  5:03.45  10:17.51   
  Simmis Wanda        6:21.20  7:40.89  8:59.29       
                     
12  Annika Laihonen  1997    504  1:09.53  2:25.98  3:43.08  5:01.37  10:20.62   
  Nummelan Kisaajat        6:20.79  7:40.89  9:00.83       
                     
13  Jenni Kukkonen  1999    504  1:12.50  2:31.26  3:50.48  5:09.54  10:20.72   
  Keravan Uimarit        6:28.28  7:46.78  9:04.77       
                     
14  Susanna Ellonen  1999    503  1:10.72  2:29.61  3:48.53  5:08.15  10:20.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        6:28.05  7:47.50  9:05.86       
                     
15  Kiia Kagan  1997    503  1:09.73  2:26.51  3:45.28  5:04.03  10:20.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku        6:24.28  7:44.38  9:04.38       
                     
16  Sini Niemi  1993    501  1:12.00  2:28.52  3:47.01  5:05.68  10:21.90   
  Tornion Uimaseura        6:25.34  7:44.75  9:03.90       
                     
17  Henna Turunen  1999    497  1:12.45  2:31.73  3:50.95  5:10.70  10:23.45   
  Lahden Uimaseura        6:30.48  7:48.69  9:06.94       
                     
18  Katariina Räsänen  1999    488  1:11.89  2:30.53  3:50.38  5:10.54  10:27.32   
  Oulun Uinti 1906        6:30.62  7:50.89  9:10.54       
                     
19  Toini Kempinen  1999    472  1:14.83  2:35.17  3:56.54  5:18.55  10:34.56   
  Helsingfors Simsällskap        6:39.00  7:58.72  9:18.42       
                     
20  Katarina Korpinen  1993    471  1:15.93  2:35.22  3:54.94  5:15.21  10:34.71   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        6:35.80  7:57.16  9:19.01       
                     
21  Hertta Pieniniemi  1998    470  1:12.99  2:31.70  3:50.16  5:10.63  10:35.31   
  Aurajoen Uinti        6:31.27  7:52.68  9:14.87       
                     
22  Kristina Mustonen  1999    469  1:10.17  2:29.15  3:49.94  5:11.76  10:35.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura        6:33.08  7:55.12  9:17.04       
                     
23  Marilla Parhiala  2000    468  1:11.88  2:31.89  3:53.03  5:15.25  10:36.13   
  Gladius Kirkkonummi        6:36.77  7:57.46  9:18.69       
                     
24  Marika Kajander  1997    465  1:11.94  2:31.33  3:52.17  5:13.26  10:37.52   
  Uimaseura KoVe-Ve        6:35.40  7:57.57  9:19.12       
                     
25  Noora Koponen  1996    449  1:11.90  2:32.33  3:54.21  5:17.04  10:44.78   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        6:39.86  8:02.48  9:25.34       
                     
26  Aino Räike  1999    429  1:14.20  2:33.73  3:55.70  5:17.93  10:54.91   
  Salon Uimarit        6:41.88  8:06.86  9:30.94       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:07 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  05 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:52   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 9, 200m Sekauinti M S1-S14, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petri Koli  1986    306  37.21  1:31.79  2:27.93    3:15.70   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Manu Lahtinen  1991              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  05 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:52 
 
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:46   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    761  24.40        51.37   
  Cetus Espoo                   
                     
Tony Eriksson  1995    721  25.24        52.30   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    717  25.52        52.41   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Valtteri Halonen  1992    704  25.24        52.71   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Anton Herrala  1993    702  25.54        52.77   
  Uinti Tampere                   
                     
Teemu Vuorela  1994    700  25.92        52.82   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Andrei Tuomola  1989    699  25.83        52.84   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Sami Juopperi  1992    692  25.72        53.02   
  Cetus Espoo                   
                     
Jere Laukkanen  1993    688  25.82        53.12   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Tapio Junninen  1995    684  26.00        53.24   
  Poseidon                   
                     
11  Matias Tyry  1993    682  25.50        53.28   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Hannes Väre  1997    675  25.65        53.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
13  Kasper Nylund  1994    670  25.95        53.59   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
14  Gustav Carlsson  1993    668  25.80        53.65   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Ville Laine  1995    666  25.52        53.71   
  TaTu Tampere                   
                     
16  Miika Tolvanen  1996    664  26.28        53.75   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
17  Emil Kaidesoja  1995    663  25.73        53.79   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Janne Markkanen  1994    661  25.55        53.84   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
19  Tuukka Myller  1994    658  25.38        53.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Matti Myllyaho  1995    657  26.19        53.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Eetu Piiroinen  1995    650  26.04        54.14   
  Simmis Grani                   
                     
22  Christoffer Fredrikson  1997    643  26.62        54.34   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Miro Torola  1995    642  26.56        54.36   
  Vantaan Vesikot                   
                     
24  Juho Eerola  1995    641  26.13        54.38   
  TaTu Tampere                   
                     
25  Kalle Pyykkönen  1996    636  26.38        54.52   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Sami Pakarinen  1992    636  25.99        54.52   
  Vantaan Vesikot                   
                     
27  Jesse Laukkanen  1996    633  26.38        54.63   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
28  Antti Viilos  1989    632  26.00        54.65   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
28  Pontus Kaisti  1997    632  26.90        54.65   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Matias Suihkonen  1993    630  25.69        54.72   
  Octopus Lohja                   
                     
31  Samuli Jeskanen  1996    628  26.70        54.75   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Ville Ihalainen  1996    627  26.40        54.79   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
33  Teemu Aho  1994    623  26.23        54.90   
  Cetus Espoo                   
                     
34  Lauri Pilpola  1993    622  26.26        54.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
35  Elias Lampinen  1997    619  26.73        55.03   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
36  Pietari Virta  1997    616  26.82        55.12   
  TaTu Tampere                   
                     
37  Marko Vilpponen  1990    612  26.40        55.25   
  ORCA Helsinki                   
                     
38  Topias Vainio  1997    608  26.78        55.35   
  Cetus Espoo                   
                     
39  Konsta Naumanen  1996    605  26.91        55.46   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
40  Elmo Kiuru  1997    604  26.98        55.49   
  Keravan Uimarit                   
                     
41  Thomas Böckerman  1997    602  26.16        55.53   
  Cetus Espoo                   
                     
42  Anton Dobrzhanskiy  1992    602  26.96        55.55   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
43  Jari Schwarte  1990    601  26.60        55.58   
  Cetus Espoo                   
                     
44  Vladislav Vorobiev  1996    597  27.10        55.70   
  Cetus Espoo                   
                     
45  Jimi Kallio  1993    592  27.32        55.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
46  Miika Pentti  1997    579  26.87        56.26   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
47  Leevi Ruuttunen  1995    576  27.03        56.37   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
48  Lauri Leinonen  1992    575  27.30        56.39   
  Uinti Tampere                   
                     
49  Arttu Erkinaro  1992    575  26.88        56.40   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
50  Simo Laiho  1993    572  27.30        56.48   
  Raision Urheilijat                   
                     
51  Santeri Horst  1997    572  27.49        56.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
52  Sakari Rautalin  1991    572  27.70        56.50   
  Uinti Tampere                   
                     
53  Jere Kotomäki  1997    570  26.86        56.56   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
54  Joni Kitinoja  1996    566  27.41        56.69   
  Keravan Uimarit                   
                     
55  Samu Vuoriainen  1995    563  27.63        56.78   
  ORCA Helsinki                   
                     
56  Janne Kekkonen  1989    559  26.82        56.94   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
57  Tatu Mäkiaho  1995    558  27.61        56.97   
  Raision Urheilijat                   
                     
57  Tommi Wallenius  1994    558  27.29        56.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
59  Alex Nygård  1996    556  27.73        57.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
60  Miro Juvonen  1994    555  27.15        57.07   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
61  Oiva Lahtinen  1997    554  28.08        57.09   
  Keravan Uimarit                   
                     
62  Juho Hyrkkänen  1994    551  26.72        57.19   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
63  Henrik Rinkinen  1997    545  27.27        57.41   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
64  Rasmus Varjoranta  1997    534  27.15        57.80   
  Nokian Pyry                   
                     
65  Esa Paavilainen  1997    532  27.30        57.86   
  Cetus Espoo                   
                     
66  Jon Lundgren  1998    531  27.62        57.90   
  Simmis Wanda                   
                     
67  Elias Päivinen  1997    526  28.13        58.11   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
68  Aleksi Kurronen  1997    523  27.51        58.20   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
69  Daniel Zimmermann  1997    516  28.53        58.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
70  Juho Seppälä  1999    514  28.13        58.55   
  Simmis Wanda                   
                     
71  Ossi Airaksinen  1996    510  28.40        58.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
72  Tuomas Lohiniva  1997    507  27.87        58.82   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
73  Oula Soininen  1994    506  28.07        58.84   
  Cetus Espoo                   
                     
74  Antti Leiponen  1998    505  28.11        58.90   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
75  Oskari Mäkinen  1997    504  27.97        58.92   
  Uinti Tampere                   
                     
76  Robin Thodin  1995    503  28.79        58.97   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
77  Andrei Prytkov  1991    502  28.55        59.01   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
78  Jonni Aho  1999    502  28.03        59.02   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
79  Joona Kärkkäinen  1998    499  28.22        59.13   
  Heinolan Isku                   
                     
80  Arto Auri  1997    498  28.12        59.16   
  Uinti Tampere                   
                     
81  Roope Pakkanen  1997    496  28.49        59.26   
  Haminan Uimaseura                   
                     
82  Tomi Järvelä  1995    495  27.70        59.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
83  Olli Soramies  1998    491  28.34        59.46   
  Voikkaan Viesti                   
                     
84  Panu Sipilä  1996    490  28.99        59.47   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
85  Vesa Suominen  1979    485  27.79        59.67   
  ORCA Helsinki                   
                     
86  Santeri Huhtala  1998    485  28.18        59.68   
  Cetus Espoo                   
                     
87  Sami Kaipainen  1998    481  28.75        59.85   
  Salon Uimarit                   
                     
88  Andres Heinikangas  1995    476  28.57        1:00.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
89  Jami Heinilä  2000    474  29.26        1:00.14   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
90  Tim Kontturi  1996    467  29.04        1:00.44   
  Cetus Espoo                   
                     
91  Santeri Siiranen  1998    465  28.39        1:00.51   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:46 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:12   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andrei Tuomola  1989    741  24.55        51.83   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Anton Herrala  1993    740  25.13        51.84   
  Uinti Tampere                   
                     
Teemu Vuorela  1994    727  25.02        52.15   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    725  25.09        52.21   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tony Eriksson  1995    715  25.22        52.44   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Valtteri Halonen  1992    704  25.12        52.71   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Sami Juopperi  1992    688  25.21        53.12   
  Cetus Espoo                   
                     
Jere Laukkanen  1993    683  25.58        53.26   
  Cetus Espoo                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:12 
 
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:08   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mira Palovuori  1997    698  28.13        58.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Kaisla Kollanus  1993    694  28.63        58.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998    672  28.79        59.42   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Johanna Silventoinen  1997    651  29.02        1:00.06   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Anniina Ala-Seppälä  1993    650  29.62        1:00.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veera Venäläinen  1995    641  28.87        1:00.37   
  Poseidon                   
                     
Erika Lappalainen  1996    641  29.51        1:00.38   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Nea Virta  1996    634  29.41        1:00.60   
  Uinti Tampere