2018-10-19   17:26:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix Challenge

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantaiaamu

Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grad Prix Challenge    Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:46   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  03 heinäkuu 2014         
 
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    761  24.40        51.37   
  Cetus Espoo                   
                     
Tony Eriksson  1995    721  25.24        52.30   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    717  25.52        52.41   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Valtteri Halonen  1992    704  25.24        52.71   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Anton Herrala  1993    702  25.54        52.77   
  Uinti Tampere                   
                     
Teemu Vuorela  1994    700  25.92        52.82   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Andrei Tuomola  1989    699  25.83        52.84   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Sami Juopperi  1992    692  25.72        53.02   
  Cetus Espoo                   
                     
Jere Laukkanen  1993    688  25.82        53.12   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Tapio Junninen  1995    684  26.00        53.24   
  Poseidon                   
                     
11  Matias Tyry  1993    682  25.50        53.28   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Hannes Väre  1997    675  25.65        53.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
13  Kasper Nylund  1994    670  25.95        53.59   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
14  Gustav Carlsson  1993    668  25.80        53.65   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Ville Laine  1995    666  25.52        53.71   
  TaTu Tampere                   
                     
16  Miika Tolvanen  1996    664  26.28        53.75   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
17  Emil Kaidesoja  1995    663  25.73        53.79   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Janne Markkanen  1994    661  25.55        53.84   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
19  Tuukka Myller  1994    658  25.38        53.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Matti Myllyaho  1995    657  26.19        53.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Eetu Piiroinen  1995    650  26.04        54.14   
  Simmis Grani                   
                     
22  Christoffer Fredrikson  1997    643  26.62        54.34   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Miro Torola  1995    642  26.56        54.36   
  Vantaan Vesikot                   
                     
24  Juho Eerola  1995    641  26.13        54.38   
  TaTu Tampere                   
                     
25  Kalle Pyykkönen  1996    636  26.38        54.52   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Sami Pakarinen  1992    636  25.99        54.52   
  Vantaan Vesikot                   
                     
27  Jesse Laukkanen  1996    633  26.38        54.63   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
28  Antti Viilos  1989    632  26.00        54.65   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
28  Pontus Kaisti  1997    632  26.90        54.65   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Matias Suihkonen  1993    630  25.69        54.72   
  Octopus Lohja                   
                     
31  Samuli Jeskanen  1996    628  26.70        54.75   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Ville Ihalainen  1996    627  26.40        54.79   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
33  Teemu Aho  1994    623  26.23        54.90   
  Cetus Espoo                   
                     
34  Lauri Pilpola  1993    622  26.26        54.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
35  Elias Lampinen  1997    619  26.73        55.03   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
36  Pietari Virta  1997    616  26.82        55.12   
  TaTu Tampere                   
                     
37  Marko Vilpponen  1990    612  26.40        55.25   
  ORCA Helsinki                   
                     
38  Topias Vainio  1997    608  26.78        55.35   
  Cetus Espoo                   
                     
39  Konsta Naumanen  1996    605  26.91        55.46   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
40  Elmo Kiuru  1997    604  26.98        55.49   
  Keravan Uimarit                   
                     
41  Thomas Böckerman  1997    602  26.16        55.53   
  Cetus Espoo                   
                     
42  Anton Dobrzhanskiy  1992    602  26.96        55.55   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
43  Jari Schwarte  1990    601  26.60        55.58   
  Cetus Espoo                   
                     
44  Vladislav Vorobiev  1996    597  27.10        55.70   
  Cetus Espoo                   
                     
45  Jimi Kallio  1993    592  27.32        55.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
46  Miika Pentti  1997    579  26.87        56.26   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
47  Leevi Ruuttunen  1995    576  27.03        56.37   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
48  Lauri Leinonen  1992    575  27.30        56.39   
  Uinti Tampere                   
                     
49  Arttu Erkinaro  1992    575  26.88        56.40   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
50  Simo Laiho  1993    572  27.30        56.48   
  Raision Urheilijat                   
                     
51  Santeri Horst  1997    572  27.49        56.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
52  Sakari Rautalin  1991    572  27.70        56.50   
  Uinti Tampere                   
                     
53  Jere Kotomäki  1997    570  26.86        56.56   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
54  Joni Kitinoja  1996    566  27.41        56.69   
  Keravan Uimarit                   
                     
55  Samu Vuoriainen  1995    563  27.63        56.78   
  ORCA Helsinki                   
                     
56  Janne Kekkonen  1989    559  26.82        56.94   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
57  Tatu Mäkiaho  1995    558  27.61        56.97   
  Raision Urheilijat                   
                     
57  Tommi Wallenius  1994    558  27.29        56.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
59  Alex Nygård  1996    556  27.73        57.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
60  Miro Juvonen  1994    555  27.15        57.07   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
61  Oiva Lahtinen  1997    554  28.08        57.09   
  Keravan Uimarit                   
                     
62  Juho Hyrkkänen  1994    551  26.72        57.19   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
63  Henrik Rinkinen  1997    545  27.27        57.41   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
64  Rasmus Varjoranta  1997    534  27.15        57.80   
  Nokian Pyry                   
                     
65  Esa Paavilainen  1997    532  27.30        57.86   
  Cetus Espoo                   
                     
66  Jon Lundgren  1998    531  27.62        57.90   
  Simmis Wanda                   
                     
67  Elias Päivinen  1997    526  28.13        58.11   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
68  Aleksi Kurronen  1997    523  27.51        58.20   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
69  Daniel Zimmermann  1997    516  28.53        58.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
70  Juho Seppälä  1999    514  28.13        58.55   
  Simmis Wanda                   
                     
71  Ossi Airaksinen  1996    510  28.40        58.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
72  Tuomas Lohiniva  1997    507  27.87        58.82   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
73  Oula Soininen  1994    506  28.07        58.84   
  Cetus Espoo                   
                     
74  Antti Leiponen  1998    505  28.11        58.90   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
75  Oskari Mäkinen  1997    504  27.97        58.92   
  Uinti Tampere                   
                     
76  Robin Thodin  1995    503  28.79        58.97   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
77  Andrei Prytkov  1991    502  28.55        59.01   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
78  Jonni Aho  1999    502  28.03        59.02   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
79  Joona Kärkkäinen  1998    499  28.22        59.13   
  Heinolan Isku                   
                     
80  Arto Auri  1997    498  28.12        59.16   
  Uinti Tampere                   
                     
81  Roope Pakkanen  1997    496  28.49        59.26   
  Haminan Uimaseura                   
                     
82  Tomi Järvelä  1995    495  27.70        59.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
83  Olli Soramies  1998    491  28.34        59.46   
  Voikkaan Viesti                   
                     
84  Panu Sipilä  1996    490  28.99        59.47   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
85  Vesa Suominen  1979    485  27.79        59.67   
  ORCA Helsinki                   
                     
86  Santeri Huhtala  1998    485  28.18        59.68   
  Cetus Espoo                   
                     
87  Sami Kaipainen  1998    481  28.75        59.85   
  Salon Uimarit                   
                     
88  Andres Heinikangas  1995    476  28.57        1:00.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
89  Jami Heinilä  2000    474  29.26        1:00.14   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
90  Tim Kontturi  1996    467  29.04        1:00.44   
  Cetus Espoo                   
                     
91  Santeri Siiranen  1998    465  28.39        1:00.51   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  04 heinäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner