2020-05-28   00:49:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/JSM

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Onsdag 2/7 kl. 18.00

Resultat Gren 9 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  SM/JSM (50m)    Utskriftsdatum  02 juli 2014   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  19:29   
  Arrangör  SSF/SK Elfsborg         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 juli 2014         
 
 
Gren 9, 1500m Frisim Herrar, Finaler, Senior 
Sponsor: Elgiganten 
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 
MR: Stefan Persson (1967) 15:26.17 1998 FM: Oskar Nordstrand 16:01.55 
EM-kval: 15:32.81 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    58.38  2:01.55  3:04.98  4:08.91  15:58.12   
          5:12.71  6:16.88  7:21.29  8:26.36     
          9:30.50  10:35.13  11:39.82  12:44.61     
          13:49.66  14:55.59         
Christopher Jedel  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:00.48  2:03.86  3:07.89  4:12.40  16:08.40   
          5:17.35  6:22.32  7:27.52  8:32.99     
          9:38.14  10:43.43  11:48.87  12:54.34     
          14:00.13  15:04.94         
Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap    1:02.11  2:06.64  3:11.79  4:17.22  16:10.33   
          5:22.73  6:28.36  7:33.65  8:39.10     
          9:44.35  10:49.58  11:54.67  12:59.34     
          14:03.60  15:08.17         
Simon Plato  1993  Helsingborgs Simsällskap    1:02.58  2:07.77  3:13.52  4:19.01  16:11.06   
          5:24.39  6:29.15  7:33.99  8:38.81     
          9:44.02  10:49.41  11:54.51  12:59.94     
          14:04.87  15:09.95         
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:01.13  2:06.61  3:12.13  4:17.52  16:26.76   
          5:23.62  6:29.76  7:35.68  8:41.97     
          9:48.51  10:55.13  12:01.85  13:08.85     
          14:15.94  15:22.98         
Tim Arnesen  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:03.05  2:09.26  3:15.56  4:21.66  16:31.33   
          5:27.78  6:33.59  7:40.14  8:46.42     
          9:52.91  10:59.75  12:06.77  13:13.67     
          14:20.02  15:26.80         
Anton Björck-Teuscher  1993  Karlstads Simsällskap    1:01.48  2:07.26  3:13.35  4:19.44  16:36.45   
          5:26.34  6:32.78  7:39.56  8:46.39     
          9:54.32  11:02.12  12:09.17  13:16.84     
          14:24.85  15:32.22         
Anton Faberling  1994  Helsingborgs Simsällskap    1:02.35  2:08.40  3:14.33  4:20.46  16:38.76   
          5:26.63  6:32.61  7:39.08  8:45.55     
          9:52.21  10:58.52  12:05.37  13:13.61     
          14:22.43  15:31.29         
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    1:01.72  2:07.34  3:13.84  4:20.78  16:46.94   
          5:27.88  6:35.11  7:42.51  8:50.07     
          9:57.96  11:06.21  12:14.58  13:23.26     
          14:32.09  15:40.67         
10  Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran    1:00.40  2:06.48  3:12.84  4:19.62  16:50.93   
          5:26.42  6:33.57  7:40.64  8:48.59     
          9:56.73  11:05.63  12:14.96  13:24.58     
          14:33.96  15:43.52         
11  Erik Boström  1997  Höganäs Simsällskap    1:03.29  2:10.66  3:18.06  4:25.93  16:52.54   
          5:33.75  6:41.27  7:49.67  8:57.59     
          10:05.47  11:13.82  12:22.59  13:31.41     
          14:39.79  15:47.90         
12  Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    1:03.56  2:11.59  3:19.38  4:26.93  16:54.63   
          5:35.26  6:43.83  7:52.34  9:01.28     
          10:10.31  11:17.77  12:25.69  13:33.55     
          14:41.09  15:48.09         
13  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    1:02.71  2:09.83  3:17.53  4:25.53  16:58.00   
          5:34.01  6:42.89  7:51.55  9:00.12     
          10:08.59  11:17.84  12:27.32  13:36.46     
          14:45.21  15:54.09         
14  Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap    1:03.99  2:11.68  3:18.69  4:25.75  17:02.01   
          5:33.89  6:41.98  7:50.66  8:58.86     
          10:07.48  11:16.37  12:25.20  13:34.31     
          14:43.51  15:53.60         
15  David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:03.74  2:11.21  3:19.11  4:27.28  17:08.13   
          5:35.93  6:44.34  7:53.15  9:02.30     
          10:11.53  11:20.97  12:30.43  13:40.26     
          14:50.16  15:59.97         
16  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    1:00.63  2:07.43  3:15.22  4:23.81  17:15.79   
          5:32.35  6:41.19  7:51.07  9:00.86     
          10:10.59  11:21.23  12:32.00  13:44.30     
          14:56.13  16:07.56         
17  Cebastian Christensen  1998  Simklubben Triton    1:03.18  2:11.37  3:19.21  4:27.38  17:16.15   
          5:35.72  6:43.98  7:52.47  9:01.52     
          10:10.01  11:18.78  12:30.41  13:42.13     
          14:53.30  16:06.14         
18  Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.85  2:13.27  3:22.69  4:32.81  17:25.18   
          5:43.08  6:52.92  8:03.15  9:13.98     
          10:24.51  11:34.57  12:44.46  13:55.14     
          15:05.52  16:15.92         
19  Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    1:03.34  2:11.16  3:20.95  4:30.09  17:25.30   
          5:40.44  6:50.37  8:00.74  9:11.22     
          10:21.28  11:32.06  12:42.97  13:53.88     
          15:04.96  16:15.89         
20  Isak Wikström  1999  Umeå Simsällskap    1:03.09  2:10.78  3:19.76  4:29.61  17:30.14   
          5:40.63  6:51.58  8:02.95  9:13.50     
          10:24.44  11:35.83  12:46.82  13:58.16     
          15:10.17  16:21.03         
21  Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    1:04.72  2:13.63  3:23.04  4:33.05  17:31.75   
          5:44.18  6:53.67  8:06.40  9:18.44     
          10:28.78  11:39.97  12:52.47  14:03.40     
          15:15.38  16:26.45         
22  Johan Jönsson  1995  Simklubben Hajen    1:02.92  2:11.78  3:21.79  4:32.24  17:33.13   
          5:43.13  6:54.03  8:05.76  9:16.90     
          10:28.35  11:39.60  12:51.24  14:02.48     
          15:13.83  16:24.31         
23  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    1:02.75  2:12.02  3:21.87  4:32.92  17:38.86   
          5:45.60  6:56.69  8:08.85  9:20.77     
          10:33.11  11:44.13  12:55.65  14:07.33     
          15:19.01  16:29.81         
24  William Lindblom  1998  Malmö Kappsimningsklubb    1:04.28  2:15.18  3:27.52  4:40.93  17:52.68   
          5:54.06  7:06.84  8:19.67  9:32.14     
          10:44.63  11:57.43  13:09.54  14:22.34     
          15:33.80  16:43.87         
25  Oskar Persson  1995  Wisby Simsällskap    1:04.93  2:14.21  3:25.80  4:38.63  18:04.64   
          5:52.13  7:05.90  8:19.41  9:33.21     
          10:46.85  12:00.55  13:14.47  14:27.69     
          15:41.83  16:54.80         
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
                     
                     
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.16  Utskriftsdatum  02 juli 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  19:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner