2018-11-20   22:51:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Swedish Swim Games 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1 Saturday 18 Oct, 10.00

Resultat Gren 11 (Försök) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Försök) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Swedish Swim Games 2014    Utskriftsdatum  18 oktober 2014   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  16:25   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 oktober 2014         
 
 
Gren 11, 200m Ind Medley Women, Försök 
Sponsor: FREKER Sport 
Världsrekord Seniorer: Katinka Hosszu (1989) 2:03.20 2013-08-07 
SR: Sarah Sjöström (1993) 2:08.17 2012-01-27 
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 2:08.17 2012-01-27 
MR Senior: Sara Thydén (1989) 2:10.24 2011-10-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jaqueline Hippi  1996    760  29.66  1:04.70  1:45.03    2:16.53   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Julie Aglund Lauridsen  1996    727  30.44  1:04.14  1:44.92    2:18.51   
  Team Dsf                   
                     
Jowita Sienczyk  1997    702  29.92  1:05.24  1:46.07    2:20.17   
  Sms Krakow                   
                     
Klara Farkas  1996    697  30.21  1:06.85  1:49.00    2:20.48   
  Bærumsvømmerne                   
                     
Nadja Salomonsson  1992    697  30.23  1:07.79  1:48.91    2:20.51  Deltar ej i final 
  Väsby Simsällskap                   
                     
Alida Ramdén  1997    680  30.89  1:08.11  1:49.19    2:21.68   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Magdalena Sproska  1997    677  31.15  1:07.77  1:49.08    2:21.88   
  Sms Krakow                   
                     
Hanna Jörlund  1991    665  30.81  1:06.58  1:48.36    2:22.74   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Emelie Johansson  1996    637  31.67  1:09.69  1:51.12    2:24.80   
  Täby Sim                   
                     
10  Agata Magner  1997    633  31.76  1:07.19  1:51.37    2:25.07   
  Sms Krakow                   
                     
11  Elin Haugland  1996    629  30.60  1:08.31  1:51.35    2:25.36   
  Bergensvømmerne                   
                     
12  Christine Ekman  1994    628  32.68  1:09.34  1:52.41    2:25.50   
  Simklubben Neptun                   
                     
13  Josefine Almvret  1999    621  32.38  1:08.78  1:51.63    2:25.98   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
14  Josefin Hallman  1995    621  31.71  1:09.32  1:51.97    2:26.04   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
15  Tove Sparrman  1996    612  31.32  1:09.19  1:52.99    2:26.68   
  Väsby Simsällskap                   
                     
16  Emma Rotstam  1998    610  31.35  1:11.12  1:53.95    2:26.84   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
17  Oda Gjerde  1995    605  33.37  1:12.00  1:54.32    2:27.30   
  Bryne Symjeklubb                   
                     
18  Malin Wallén  1997    603  32.79  1:10.87  1:54.72    2:27.45   
  Spårvägen Simförening                   
                     
19  Lina Berggren  1998    599  33.08  1:12.35  1:52.95    2:27.73   
  Västerås Simsällskap                   
                     
20  Hannah Brunzell  2001    597  32.85  1:10.89  1:52.00    2:27.93   
  Västerås Simsällskap                   
                     
21  Emily Lane  2000    592  32.12  1:09.66  1:53.76    2:28.39   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
22  Alice Sundberg  1999    553  33.08  1:13.43  1:56.67    2:31.73   
  Täby Sim                   
                     
23  Marie Malvik  1997    550  35.17  1:13.74  1:56.06    2:32.00   
  SK Poseidon Porsgrunn                   
                     
24  Helene Baxter  2000    549  34.57  1:15.44  1:56.89    2:32.09   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
25  Andréa Persson  1999    548  33.61  1:14.33  1:56.34    2:32.19   
  Västerås Simsällskap                   
                     
26  Sara Hägglund-Björklund  1995    537  33.10  1:11.65  1:57.29    2:33.26   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
27  Lise Chevalier  2000    508  34.29  1:15.98  1:59.78    2:36.07   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
28  Agnes Fährlin  1998    505  33.83  1:15.05  1:59.21    2:36.44   
  Spårvägen Simförening                   
                     
29  Lovisa Malmgren  1997    476  36.44  1:17.20  2:02.85    2:39.51   
  Spårvägen Simförening                   
                     
30  Kristin Xin Öie  1999    470  34.55  1:17.36  2:04.19    2:40.17   
  Stavanger Svømme Club                   
                     
31  Maja Reichard  1991    297  39.77  1:32.16  2:23.59    3:06.60   
  Spårvägen Simförening                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  18 oktober 2014 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  16:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner