Resultat för Swim Of Hope
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | SwimOfHope | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 oktober 2014 |
Gren 18, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 1:13.61 | ||||||
2 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 1:15.01 | ||||||
3 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 1:16.89 | ||||||
4 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 1:18.45 | ||||||
5 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 1:20.04 | ||||||
6 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:21.88 | ||||||
7 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 1:22.35 | ||||||
8 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 1:22.61 | ||||||
9 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:22.99 | ||||||
10 | Ebba Filipsson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:23.35 | ||||||
11 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 1:24.88 | ||||||
12 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 1:25.70 | ||||||
13 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:26.21 | ||||||
14 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:27.64 | ||||||
15 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 1:33.36 | ||||||
16 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 1:33.47 | ||||||
17 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 1:35.10 | ||||||
18 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 1:35.87 | ||||||
19 | Angelica Barkarö | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:37.63 | ||||||
20 | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | 1:39.04 | ||||||
21 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 1:39.47 | ||||||
22 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 1:39.83 | ||||||
23 | Hilda Lydahl | 2002 | Täby Sim | 1:42.79 | ||||||
- | Filippa Blomgren | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 1:25.35 | ||||||
2 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 1:28.80 | ||||||
3 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 1:29.35 | ||||||
4 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 1:30.13 | ||||||
5 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 1:33.41 | ||||||
6 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 1:36.93 | ||||||
7 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 1:38.67 | ||||||
8 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:41.17 | ||||||
9 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 1:44.99 | ||||||
10 | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:45.04 | ||||||
11 | Ebba Penker | 2003 | Täby Sim | 1:48.90 | ||||||
12 | Paulina Engvall | 2003 | Täby Sim | 2:00.56 | ||||||
13 | Saga Thyrberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 2:32.12 | ||||||
- | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emelie Bergwall | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:19 |