Resultater for Vestkyst Cup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 08:19 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Keratech Wheels A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 603 | 28.84 | 1:00.35 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Mia Jensen | 1998 | 569 | 29.75 | 1:01.54 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 509 | 31.41 | 1:03.86 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 488 | 31.42 | 1:04.75 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 469 | 31.96 | 1:05.61 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 467 | 31.84 | 1:05.74 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Julie Henriksen | 2000 | 462 | 32.39 | 1:05.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 457 | 32.20 | 1:06.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Vicky Rohde | 1999 | 450 | 32.06 | 1:06.54 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 446 | 32.17 | 1:06.74 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Lykke Holm | 2000 | 444 | 32.26 | 1:06.86 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Liselotte Baxter | 1998 | 422 | 33.13 | 1:07.96 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Alberte Pedersen | 1998 | 422 | 33.05 | 1:08.00 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Camilla Veile | 2000 | 393 | 33.70 | 1:09.60 | |||||
Durup IF | ||||||||||
15 | Louise Buch Kjølby | 1999 | 387 | 33.28 | 1:09.99 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 383 | 33.38 | 1:10.24 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
17 | Stine Kromann | 1999 | 380 | 34.13 | 1:10.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 379 | 34.08 | 1:10.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mai Heilmann | 2000 | 352 | 34.98 | 1:12.24 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Sandra Kristensen | 1999 | 310 | 36.08 | 1:15.37 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Freja Møller | 1999 | 285 | 36.84 | 1:17.43 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
22 | Line Tinggaard | 2000 | 282 | 37.96 | 1:17.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Katrine E. Andersen | 1999 | 277 | 38.21 | 1:18.22 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
24 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 267 | 37.59 | 1:19.18 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 256 | 38.00 | 1:20.33 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
26 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | 214 | 41.09 | 1:25.17 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mie K. Svane | 2000 | 205 | 40.88 | 1:26.40 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
28 | Thorina Joy Schröder | 1999 | 166 | 44.55 | 1:32.76 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
- | Julie Illeborg Jensen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Keratech Wheels A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 569 | 29.30 | 1:01.55 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Ellen Nielsen | 2001 | 562 | 30.26 | 1:01.80 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 460 | 31.85 | 1:06.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Gadgaard | 2001 | 453 | 31.90 | 1:06.41 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Jørgensen | 2001 | 452 | 32.11 | 1:06.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jannie Eickhardt | 2001 | 426 | 32.80 | 1:07.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 384 | 34.52 | 1:10.17 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 379 | 33.25 | 1:10.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Astrid Nielsen | 2002 | 376 | 33.71 | 1:10.67 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Ester Helth Møller | 2001 | 366 | 33.61 | 1:11.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 348 | 35.46 | 1:12.52 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 336 | 35.58 | 1:13.32 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Jasmin Lykke | 2002 | 332 | 34.86 | 1:13.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Freja Winkler | 2001 | 331 | 35.50 | 1:13.73 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
15 | Kristine Hülsen | 2002 | 321 | 36.09 | 1:14.44 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 316 | 35.18 | 1:14.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Carli Mark | 2002 | 310 | 35.78 | 1:15.29 | |||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Emilie Eriksen | 2002 | 308 | 36.40 | 1:15.52 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Clara Støttrup | 2002 | 295 | 37.20 | 1:16.56 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 292 | 37.62 | 1:16.88 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Maja Johansen | 2002 | 291 | 36.73 | 1:16.92 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | 288 | 37.34 | 1:17.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Carina Bro | 2001 | 283 | 37.91 | 1:17.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Tenna Knigge | 2001 | 278 | 36.34 | 1:18.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Freja Sande | 2001 | 274 | 36.72 | 1:18.46 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
26 | Janni S Hansen | 2001 | 274 | 36.79 | 1:18.47 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
27 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 274 | 38.50 | 1:18.50 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Sif Rubæk | 2001 | 271 | 37.11 | 1:18.81 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
29 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 268 | 38.63 | 1:19.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Signe Schwartz | 2002 | 267 | 37.99 | 1:19.13 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
31 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | 254 | 38.54 | 1:20.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Clara Grønkjær | 2002 | 249 | 39.01 | 1:21.01 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Laura Damgaard | 2002 | 237 | 40.64 | 1:22.35 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
34 | Anika Andersen | 2001 | 232 | 38.86 | 1:22.97 | |||||
Durup IF | ||||||||||
35 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 224 | 39.24 | 1:23.96 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | 209 | 40.28 | 1:25.90 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
37 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 201 | 40.52 | 1:26.99 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
38 | Lærke Wittenberg | 2001 | 199 | 41.73 | 1:27.33 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
39 | Sofie Astrup | 2001 | 187 | 42.96 | 1:29.06 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
40 | Maja Nielsen | 2001 | 187 | 42.57 | 1:29.11 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
41 | Paulina Frandsen | 2001 | 185 | 41.43 | 1:29.52 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
42 | Josefine Gregersen | 2001 | 174 | 43.22 | 1:31.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Camille Klinge | 2002 | 127 | 48.07 | 1:41.30 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
44 | Thalita Sørensen | 2002 | 87 | 51.51 | 1:54.95 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Keratech Wheels A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 366 | 35.38 | 1:11.28 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 359 | 34.96 | 1:11.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 276 | 36.96 | 1:18.28 | |||||
NNGU - Team Blaabjerg | ||||||||||
4 | Mia Hvarre | 2004 | 263 | 37.77 | 1:19.59 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 257 | 39.10 | 1:20.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michelle Mølby | 2004 | 249 | 37.80 | 1:21.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Guldager Jensen | 2004 | 245 | 38.52 | 1:21.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 242 | 39.73 | 1:21.75 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 240 | 39.94 | 1:22.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 233 | 39.65 | 1:22.89 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Lea Pedersen | 2003 | 224 | 39.23 | 1:23.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karen Haahr | 2003 | 220 | 40.86 | 1:24.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Kjær | 2003 | 217 | 40.43 | 1:24.87 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Bang | 2003 | 213 | 40.21 | 1:25.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victoria Underbjerg | 2004 | 211 | 39.82 | 1:25.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 190 | 42.14 | 1:28.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Josephine Nielsen | 2003 | 186 | 42.03 | 1:29.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 179 | 42.77 | 1:30.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 177 | 41.88 | 1:30.83 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Maria Mathiesen | 2004 | 176 | 43.48 | 1:30.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 175 | 42.39 | 1:31.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 175 | 43.88 | 1:31.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 170 | 44.68 | 1:32.05 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kathrine Weide | 2004 | 167 | 44.60 | 1:32.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 159 | 43.98 | 1:34.01 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Benedicte Lumbye | 2003 | 158 | 43.88 | 1:34.30 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | 155 | 43.86 | 1:34.84 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Tilde Ølgaard | 2004 | 145 | 46.18 | 1:37.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | 131 | 48.48 | 1:40.27 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
30 | Rigmor Bæhrenz | 2004 | 118 | 50.44 | 1:43.79 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
31 | Stine Hansen | 2003 | 69 | 56.27 | 2:03.96 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
32 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | 58 | 1:02.19 | 2:11.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Sponsor: Keratech Wheels A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabell Rothgordt | 2005 | 149 | 43.70 | 1:36.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanne Heilmann | 2005 | 120 | 49.22 | 1:43.25 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Cecilie Linnet | 2005 | 78 | 57.15 | 1:59.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 74 | 57.13 | 2:00.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nanna Carlsson | 2005 | 69 | 57.73 | 2:04.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:19 |