Tulokset Novo Nordisk Hillerød Cup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 2
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup 2014 | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 32.15 | ||||||
2 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 33.86 | ||||||
3 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 34.21 | ||||||
4 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.02 | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.70 | ||||||
2 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 33.13 | ||||||
3 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 33.30 | ||||||
4 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.71 | ||||||
5 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.11 | ||||||
6 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.86 | ||||||
7 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 35.72 | ||||||
8 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 37.72 | ||||||
9 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 38.03 | ||||||
10 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 38.84 | ||||||
11 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.64 | ||||||
12 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.90 | ||||||
13 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.68 | ||||||
14 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.95 | ||||||
15 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.04 | ||||||
- | Sofie Voss Thorsen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | DSQ | Afs. på maven | |||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 31.92 | ||||||
2 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 34.34 | ||||||
3 | Signe Salto Deleuran | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.77 | ||||||
4 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 38.88 | ||||||
5 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 41.88 | ||||||
6 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 42.47 | ||||||
7 | Minna Juul | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.60 | ||||||
8 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 50.33 | ||||||
9 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 53.85 | ||||||
- | Cecilia Nisgaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.21 | ||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 42.84 | ||||||
3 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.64 | ||||||
4 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 44.76 | ||||||
5 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 45.51 | ||||||
6 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 45.96 | ||||||
7 | Olivia Bierre | 2004 | Herlev Svømning | 46.12 | ||||||
8 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 47.39 | ||||||
8 | Maria Voss Winkler | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 47.39 | ||||||
10 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 48.91 | ||||||
11 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 49.90 | ||||||
12 | Laura Balbi | 2003 | Helsinge Skytte & IF | 49.95 | ||||||
13 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 50.69 | ||||||
14 | Elinor Markussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 53.40 | ||||||
15 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 54.63 | ||||||
16 | Amanda Egenæs Norup | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.71 | ||||||
- | Emma Nissen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Sv. på maven v 25m | |||||
- | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev. 25m | |||||
- | Mille Holbæk | 2004 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Ej berøring v 25m | |||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 55.51 | ||||||
2 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.72 | ||||||
3 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.99 | ||||||
- | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | Sv. på maven v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |