Results for Østdanske Kortbanemesterskaber 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 35 (Indledende) - Officiel |
Stvne navn | stdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stvne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion & Kvik Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 24 oktober 2014 |
Lb 35, 200m Brystsvmning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Mller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Srensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Rikke Mller Pedersen | 1989 | Herning Svmmeklub | 33.50 | 1:10.60 | 1:48.47 | 2:26.82 | |||
2 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 35.83 | 1:15.43 | 1:54.87 | 2:34.75 | |||
3 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.58 | 1:15.00 | 1:55.22 | 2:35.70 | |||
4 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerd | 36.08 | 1:16.21 | 1:56.50 | 2:36.45 | |||
5 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svmme Klub | 36.20 | 1:15.60 | 1:55.85 | 2:36.87 | |||
6 | Anna Puggaard | 1996 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 35.57 | 1:16.09 | 1:56.83 | 2:37.13 | |||
7 | Melanie Degner | 2000 | Kge Svmmeklub | 36.09 | 1:16.21 | 1:57.25 | 2:37.42 | |||
8 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbk IF Af 1939 | 36.15 | 1:16.09 | 1:56.72 | 2:37.56 | |||
9 | Ida Schtt | 1996 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.12 | 1:16.43 | 1:56.97 | 2:38.01 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Josefine Sgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 36.57 | 1:17.28 | 1:58.84 | 2:40.39 | |||
11 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svmmeklub | 37.46 | 1:18.31 | 1:59.62 | 2:41.19 | |||
12 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svmmeklub | 36.31 | 1:16.84 | 1:58.92 | 2:41.21 | |||
13 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 37.55 | 1:18.81 | 2:00.83 | 2:41.91 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Emma la Cour | 1999 | Sllerd Svmmeklub | 37.36 | 1:18.66 | 2:00.38 | 2:42.02 | |||
15 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 36.79 | 1:17.70 | 1:59.57 | 2:42.25 | |||
15 | Liva Schmid | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.85 | 1:17.41 | 1:59.36 | 2:42.25 | |||
17 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerd | 37.77 | 1:19.39 | 2:01.49 | 2:43.05 | |||
18 | Sofie Hansen | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 37.64 | 1:19.64 | 2:01.37 | 2:43.72 | |||
19 | Josephine Kruse | 2002 | Sllerd Svmmeklub | 38.04 | 1:19.68 | 2:02.30 | 2:44.37 | |||
20 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerd | 37.70 | 1:20.15 | 2:02.47 | 2:45.02 | |||
21 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerd | 38.00 | 1:19.86 | 2:02.43 | 2:45.09 | |||
22 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerd Svmmeklub | 38.28 | 1:20.16 | 2:02.76 | 2:45.91 | |||
23 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svmmeklub | 38.11 | 1:19.95 | 2:02.62 | 2:45.96 | |||
24 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svmme Klub | 37.58 | 1:18.85 | 2:02.11 | 2:46.80 | |||
25 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.60 | 1:20.05 | 2:03.30 | 2:47.11 | |||
26 | Rebecca Grnlund | 1998 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 37.65 | 1:19.63 | 2:02.87 | 2:47.29 | |||
27 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerd Svmmeklub | 37.59 | 1:19.95 | 2:03.56 | 2:47.62 | |||
28 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svmme Klub | 37.86 | 1:20.31 | 2:04.09 | 2:47.82 | |||
29 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svmmeklub | 38.99 | 1:21.35 | 2:04.31 | 2:48.04 | |||
30 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerd | 38.40 | 1:22.04 | 2:05.06 | 2:48.85 | |||
31 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 38.65 | 1:22.29 | 2:06.71 | 2:49.66 | |||
32 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Sllerd Svmmeklub | 39.49 | 1:23.19 | 2:06.82 | 2:50.82 | |||
33 | Sofie Strandby | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 38.98 | 1:22.11 | 2:05.93 | 2:51.06 | |||
34 | Amalie Bonnesen | 1999 | Nstved IF | 39.58 | 1:22.86 | 2:07.36 | 2:51.95 | |||
35 | Laura Andersen | 1997 | Kge Svmmeklub | 39.60 | 1:23.08 | 2:07.54 | 2:52.42 | |||
36 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svmmeklub | 38.22 | 1:21.99 | 2:07.06 | 2:53.41 | |||
37 | Helena Hjsted Eriksen | 2000 | Helsingr Svmmeklub | 39.03 | 1:23.69 | 2:09.91 | 2:54.99 | |||
38 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svmning | 39.84 | 1:24.13 | 2:09.92 | 2:55.78 | |||
39 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingr Svmmeklub | 40.02 | 1:24.33 | 2:09.91 | 2:56.10 | |||
40 | Anna Fiedler | 2001 | Hrsholm Svmmeforening | 39.81 | 1:24.45 | 2:11.09 | 2:57.33 | |||
41 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerd | 41.09 | 1:26.64 | 2:12.34 | 2:58.89 | |||
42 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hrsholm Svmmeforening | 41.34 | 1:27.48 | 2:13.58 | 2:59.36 | |||
43 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Kge Svmmeklub | 42.88 | 1:29.15 | 2:15.61 | 3:01.90 | |||
- | Katrine B. Hansen | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 2 fl b eft start | |||||
- | Maiken Jakobsen | 1999 | Herlev Svmning | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:19 |