Tulokset Ruskauinnit 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
lauantaiaamu
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruskauinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:04 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 04 lokakuu 2014 |
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Maksim Moiseev | 2004 | 158 | 41.80 | ||||||
Kostamus | ||||||||||
2 | Markus Veckman | 2004 | 120 | 45.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Magnus Kuitunen | 2004 | 119 | 45.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Slava Pahomov | 2004 | 95 | 49.55 | ||||||
Kostamus | ||||||||||
5 | Cedu Decena | 2004 | 86 | 51.09 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Sisu Sorri | 2005 | 86 | 51.18 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Aleksanteri Nissinen | 2005 | 63 | 56.72 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Yufei Meng | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Paavo Erkinaro | 2003 | 235 | 36.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Leevi Sipilä | 2003 | 125 | 45.15 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Kasper Kankkunen | 2003 | 78 | 52.81 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Roope Hyvärinen | 2003 | 75 | 53.55 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Iiro Ervasti | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ahti Saarela | 2002 | 253 | 35.72 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Niklas Raesalmi | 2002 | 172 | 40.62 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Väinö-Pekka Niemelä | 2002 | 168 | 40.97 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Veeti Taimisto | 2002 | 156 | 41.92 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Oliver Kela | 2002 | 139 | 43.62 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Jaakko Hietikko | 2002 | 137 | 43.77 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 592 | 26.92 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Konsta Naumanen | 1996 | 446 | 29.58 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Roman Nemyshev | 1998 | 425 | 30.07 | ||||||
Kostamus | ||||||||||
4 | Juho Röytiö | 1998 | 424 | 30.08 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Juho Herva | 1998 | 421 | 30.16 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Adam Vik | 1996 | 419 | 30.21 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Aleksi Kanste | 1998 | 390 | 30.94 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
8 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 359 | 31.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Miikka Huotari | 2000 | 330 | 32.70 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
10 | Oskari Neuvonen | 2000 | 319 | 33.07 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Niko Blankenstein | 1996 | 319 | 33.09 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Topi Lukkarinen | 2000 | 316 | 33.16 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Onni Kartimo | 2000 | 284 | 34.37 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Valtteri Lieto | 1999 | 275 | 34.74 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Hugo Mattola | 2001 | 241 | 36.31 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
16 | Joonas Pulkkinen | 1999 | 238 | 36.44 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Joona Korhonen | 1999 | 232 | 36.75 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
18 | Elias Ruuska | 2000 | 229 | 36.94 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
19 | Eetu Elorinne | 2000 | 209 | 38.06 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
20 | Anton Ylihannu | 2001 | 198 | 38.75 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Janne Tyni | 2000 | 168 | 40.92 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Kaius Kejonen | 1998 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Santeri Teppola | 1994 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Juho Kivimaa | 2001 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:04 |