2020-05-31   07:07:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim region norr

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  09:07   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 1, 200m Medley P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Lindström  1998  Skellefte Simsällskap 34    27.57  1:01.10  1:41.38    2:12.96   
Erik Viklund  1998  Skellefte Simsällskap 34    31.05  1:12.78  1:57.36    2:32.31   
Isak Viklund  1998  Skellefte Simsällskap 34    31.65  1:11.53  2:00.01    2:37.61   
William Säfström  1998  Umeå Simsällskap    33.65  1:14.16  2:02.61    2:38.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  09:07 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  09:09   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 2, 200m Fjärilsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsällskap    33.18  1:15.25  2:02.22    2:47.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  09:09 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  09:17   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 3, 200m Frisim P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pontus Pettersson  2000  Simklubben Ägir    30.33  1:03.98  1:38.29    2:11.67   
Christopher Andrén  2000  Simklubben Ägir    29.79  1:03.24  1:38.17    2:12.30   
Alexander Sandin  2000  Simklubben Ägir    31.20  1:06.52  1:43.31    2:19.31   
Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsällskap    33.48  1:11.32  1:48.90    2:25.70   
Johan Bäcklund  2000  Sundsvalls Simsällskap    32.43  1:11.67  1:51.59    2:29.40   
Rasmus Andreasson  2000  Luleå Simsällskap    35.74  1:16.39  1:59.65    2:41.61   
Omar Almajarhi  2000  Sundsvalls Simsällskap    34.95  1:15.89  1:58.90    2:43.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  09:17 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  09:28   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 4, 200m Frisim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johannalouise Eriksson  2000  Umeå Simsällskap    31.85  1:08.12  1:45.58    2:20.73   
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap    31.57  1:07.54  1:45.65    2:21.98   
Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsällskap    35.35  1:15.07  1:56.62    2:36.55   
Ellen Näslund  2000  Njurunda Simsällskap    34.60  1:16.54  1:59.04    2:38.72   
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare    33.88  1:14.78  1:57.46    2:39.05   
Maja Jakobsson  2000  KFUK-KFUM Kometerna    35.64  1:15.36  1:57.99    2:39.27   
Stella Svedberg  2000  Umeå Simsällskap    35.48  1:16.63  1:59.45    2:40.01   
Emma Ferdèn  2000  Simklubben Ägir    35.48  1:17.17  1:58.61    2:40.29   
Femke Kranenbarg  2000  Härnösands Simsällskap    40.79  1:28.25  2:18.24    3:06.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  09:28 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  09:49   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 5, 1500m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap    1:02.81  2:10.93  3:19.33  4:28.00  17:09.64   
          5:37.01  6:46.31  7:55.30  9:04.94     
          10:14.98  11:24.60  12:34.35  13:43.80     
          14:54.68  16:05.26         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  09:49 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  10:01   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 6, 200m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Hedlund  1999  Sundsvalls Simsällskap    30.20  1:03.70  1:37.83    2:10.61   
Lina Bergqvist  1998  Sundsvalls Simsällskap    32.68  1:09.95  1:47.99    2:19.58   
Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsällskap    32.81  1:08.34  1:45.11    2:20.79   
Hanna Ekengren  1998  Sundsvalls Simsällskap    33.86  1:10.79  1:48.86    2:25.32   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap    32.73  1:09.48  1:47.79    2:26.33   
Victoria Öberg  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap    33.67  1:11.24  1:50.33    2:29.17   
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb    35.58  1:13.94  1:53.09    2:31.97   
Clara Hedman  1999  Umeå Simsällskap    34.38  1:12.57  1:52.70    2:32.66   
Olivia Månström  1999  Simklubben Ägir    34.80  1:15.09  1:58.07    2:39.19   
10  Julia Larsson-Nygren  1999  Luleå Simsällskap    34.32  1:14.88  1:58.26    2:39.85   
11  Julia Forsgren  1998  Skellefte Simsällskap 34    36.65  1:18.55  2:04.75    2:49.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:01 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  10:25   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 7, 400m Frisim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Viktor Näslund  2001  Sundsvalls Simsällskap    1:02.74  2:13.66  3:25.17    4:35.31   
Love Starrin  2001  Sundsvalls Simsällskap    1:06.11  2:17.57  3:28.74    4:40.95   
Elias Engström  2001  Njurunda Simsällskap    1:08.01  2:22.50  3:38.34    4:52.43   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap    1:10.20  2:26.22  3:42.71    4:56.15   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap    1:09.49  2:25.34  3:41.19    4:57.41   
Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap    1:12.00  2:30.63  3:50.67    5:07.61   
Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap    1:12.37  2:33.64  3:54.18    5:13.52   
David Eby  2001  Simklubben Ägir    1:11.46  2:31.61  3:55.19    5:14.38   
Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir    1:10.36  2:31.57  3:53.78    5:16.34   
10  Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    1:16.21  2:37.73  4:00.12    5:21.04   
11  Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34    1:13.00  2:36.25  4:01.95    5:26.67   
12  Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsällskap    1:19.53  2:43.74  4:10.00    5:31.79   
13  Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap    1:22.41  2:51.54  4:21.59    5:46.20   
14  Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34    1:23.89  2:57.05  4:31.96    6:00.24   
15  Felix Luthman  2004  Umeå Simsällskap    1:29.54  3:08.27  4:48.36    6:21.36   
16  Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34    1:31.48  3:10.14  4:46.16    6:22.72   
17  Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34    1:33.57  3:17.19  5:00.87    6:39.14   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:25 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  10:49   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 8, 200m Medley F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap    34.88  1:16.70  2:05.06    2:40.24   
Elise Öberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap    34.61  1:15.31  2:02.43    2:41.48   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsällskap    34.51  1:16.47  2:05.98    2:43.79   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsällskap    33.62  1:16.54  2:06.66    2:46.67   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap    35.29  1:19.87  2:07.58    2:47.57   
Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap    37.01  1:20.66  2:08.39    2:48.45   
Sara Brännström  2001  Luleå Simsällskap    37.79  1:20.58  2:12.55    2:50.76   
Tuva Orre Sandström  2001  Umeå Simsällskap    38.03  1:21.05  2:13.76    2:51.65   
Tuva Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap    36.80  1:25.13  2:13.80    2:54.43   
10  Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap    39.48  1:25.30  2:15.22    2:54.56   
11  Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap    37.73  1:23.14  2:15.32    2:56.97   
12  Tuva Sandström  2001  Umeå Simsällskap    39.52  1:26.00  2:15.88    2:57.05   
13  Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap    39.31  1:26.50  2:18.47    2:58.52   
14  Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsällskap    37.79  1:24.39  2:17.11    2:59.13   
15  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap    39.35  1:26.78  2:18.79    3:01.20   
16  Karoline Lundgren  2001  Sandviks Idrottsklubb    41.00  1:29.50  2:20.10    3:01.33   
17  Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap    41.17  1:30.53  2:20.86    3:01.93   
18  Ebba Lundström  2001  Skellefte Simsällskap 34    36.96  1:25.42  2:21.39    3:03.21   
19  Ellen Strandberg  2001  Sundsvalls Simsällskap    38.08  1:25.31  2:19.73    3:03.44   
20  Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Luleå Simsällskap    41.41  1:30.99  2:23.92    3:03.61   
21  Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsällskap    39.85  1:24.98  2:23.76    3:05.67   
22  Isa Forsberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap    41.98  1:32.67  2:26.44    3:07.53   
23  Hanna Skårstedt  2001  Simklubben Ägir    41.80  1:28.34  2:25.18    3:09.80   
24  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap    44.38  1:33.11  2:25.57    3:09.88   
25  Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    41.66  1:34.53  2:28.60    3:12.06   
26  Hanna Ferdèn  2001  Simklubben Ägir    43.76  1:35.54  2:30.84    3:16.19   
27  Emma Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap    41.44  1:34.40  2:30.61    3:17.51   
28  Sofia Lindkvist  2002  Sundsvalls Simsällskap    43.44  1:33.57  2:34.41    3:19.99   
29  Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap    45.34  1:35.77  2:33.76    3:20.06   
30  Isolde Svedjeland  2002  Umeå Simsällskap    49.12  1:40.97  2:37.95    3:20.54   
31  Wiktoria Poznanska  2001  Simklubben Ägir    44.56  1:33.32  2:35.00    3:21.60   
32  Hedda Ferm  2002  Umeå Simsällskap    46.48  1:42.87  2:39.63    3:25.02   
33  Lovisa Lindh  2001  Umeå Simsällskap    44.63  1:40.62  2:36.17    3:27.58   
34  Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare    40.66  1:38.01  2:39.52    3:28.15   
Lisa Drugge  2001  Umeå Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:49 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  10:56   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 9, 200m Bröstsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    33.96  1:12.18  1:51.20    2:30.50   
Tor Nicolaisen  1999  Sundsvalls Simsällskap    36.79  1:18.65  2:03.35    2:49.47   
Isak Viklund  1998  Skellefte Simsällskap 34    37.66  1:22.82  2:12.25    3:02.14   
William Säfström  1998  Umeå Simsällskap    41.31  1:27.69  2:14.84    3:02.35   
Filip Dahnelius  1998  Skellefte Simsällskap 34    41.32  1:30.26  2:22.77    3:16.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:56 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Sehlin  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap    33.91        1:09.94   
Wilma Persson  1999  Simklubben Ägir    34.81        1:12.50   
Paula Oscarsson  1999  Simklubben Ägir    35.23        1:13.19   
Sanna Stenberg  1999  Piteå Sim    36.04        1:14.36   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap    36.83        1:15.85   
Olivia Lindgren  1999  Sundsvalls Simsällskap    37.22        1:18.47   
Vilma Olsson  1999  Njurunda Simsällskap    39.21        1:21.63   
Catarina Edlund  1998  Sandviks Idrottsklubb    40.03        1:22.31   
Alva Hägglund-Larsson  1999  Skellefte Simsällskap 34    40.21        1:22.92   
10  Moa Dahlqvist  1999  Skellefte Simsällskap 34    42.07        1:27.35   
11  Julia Forsgren  1998  Skellefte Simsällskap 34    44.15        1:31.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 11, 100m Fjärilsim P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christopher Andrén  2000  Simklubben Ägir    29.88        1:04.51   
Pontus Pettersson  2000  Simklubben Ägir    31.56        1:06.06   
Rasmus Ulin  2000  Njurunda Simsällskap    31.36        1:07.47   
Alexander Sandin  2000  Simklubben Ägir    34.18        1:17.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 12, 100m Fjärilsim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap    33.48        1:15.85   
Julia Danielsson  2000  Sundsvalls Simsällskap    34.60        1:16.26   
Johannalouise Eriksson  2000  Umeå Simsällskap    36.73        1:22.70   
Emma Ferdèn  2000  Simklubben Ägir    38.31        1:23.82   
Stella Svedberg  2000  Umeå Simsällskap    38.71        1:26.47   
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare    38.68        1:27.60   
Maja Jakobsson  2000  KFUK-KFUM Kometerna    39.27        1:28.57   
Julia Johnsson  2000  Härjedalens Simklubb    39.76        1:33.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  11:27   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 13, 4X100m Medley P 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Skelleftesim Lag1  1998  Skellefte Simsällskap 34            4:44.34   
  Gustav Lindström  1998      30.11  1:01.46      1:01.46   
  Isak Viklund  1998      38.53  1:24.22      2:25.68   
  Erik Viklund  1998      30.45  1:07.84      3:33.52   
  Filip Dahnelius  1998      32.05  1:10.82      4:44.34   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:27 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  11:34   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 14, 4X100m Frisim F 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Sundsvall Lag 1  1998  Sundsvalls Simsällskap            4:04.88   
  Frida Hedlund  1999      29.28  1:00.60      1:00.60   
  Lina Bergqvist  1998      28.76  1:00.48      2:01.08   
  Wilma Persson  2001      29.54  1:01.12      3:02.20   
  Maja Bollbring  1999      29.64  1:02.68      4:04.88   
                     
Sundsvall Lag 2  1998  Sundsvalls Simsällskap            4:28.06   
  Hanna Mattsson  1998      31.82  1:05.87      1:05.87   
  Amelia Lundblom  1999      30.87  1:04.62      2:10.49   
  Hanna Ekengren  1998      32.57  1:07.65      3:18.14   
  Olivia Lindgren  1999      32.55  1:09.92      4:28.06   
                     
SK Ägir Lag 1  1999  Simklubben Ägir            4:31.69   
  Paula Oscarsson  1999      29.21  1:01.59      1:01.59   
  Emma Ferdèn  2000      33.11  1:11.49      2:13.08   
  Wilma Persson  1999      32.26  1:08.15      3:21.23   
  Olivia Månström  1999      32.95  1:10.46      4:31.69   
                     
Skelleftesim Lag1  1998  Skellefte Simsällskap 34            5:00.11   
  Moa Dahlqvist  1999      35.07  1:15.84      1:15.84   
  Julia Forsgren  1998      35.22  1:15.67      2:31.51   
  Fanny Forsberg  1998      35.41  1:16.74      3:48.25   
  Alva Hägglund-Larsson  1999      33.06  1:11.86      5:00.11   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:34 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  16:05   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 15, 200m Medley F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sanna Stenberg  1999  Piteå Sim    34.50  1:13.85  1:57.86    2:34.82   
Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsällskap    33.65  1:15.35  2:04.45    2:40.71   
Paula Oscarsson  1999  Simklubben Ägir    35.42  1:18.09  2:05.46    2:40.77   
Wilma Persson  1999  Simklubben Ägir    36.64  1:18.82  2:08.93    2:48.59   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap    35.54  1:20.73  2:14.70    2:54.51   
Olivia Lindgren  1999  Sundsvalls Simsällskap    39.45  1:23.97  2:15.63    2:57.40   
Vilma Olsson  1999  Njurunda Simsällskap    39.47  1:24.11  2:19.80    3:00.41   
Fanny Forsberg  1998  Skellefte Simsällskap 34    41.35  1:32.54  2:27.17    3:14.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:05 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 16, 200m Fjärilsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Björklund  1998  Njurunda Simsällskap    28.75  1:04.48  1:41.34    2:20.05   
William Säfström  1998  Umeå Simsällskap    35.32  1:17.63  2:02.79    2:49.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  16:28   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsällskap    29.88        1:00.93   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap    30.55        1:02.30   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsällskap    31.03        1:05.78   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap    31.59        1:06.65   
Sara Brännström  2001  Luleå Simsällskap    32.19        1:06.75   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsällskap    31.99        1:07.00   
Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap    32.17        1:07.24   
Tuva Orre Sandström  2001  Umeå Simsällskap    32.63        1:07.35   
Ella Pettersson  2001  Härnösands Simsällskap    32.88        1:07.61   
10  Tuva Sandström  2001  Umeå Simsällskap    32.95        1:08.36   
11  Tuva Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap    32.38        1:08.85   
12  Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap    33.54        1:09.35   
13  Elise Öberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap    33.54        1:09.70   
14  Elina Gullehag  2002  Sandviks Idrottsklubb    33.64        1:09.96   
15  Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap    33.23        1:10.16   
16  Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap    33.83        1:10.32   
17  Karoline Lundgren  2001  Sandviks Idrottsklubb    34.31        1:11.68   
18  Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Luleå Simsällskap    34.62        1:11.79   
19  Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap    35.04        1:12.43   
20  Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    34.89        1:12.83   
21  Ellen Strandberg  2001  Sundsvalls Simsällskap    34.80        1:13.72   
22  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap    35.26        1:13.88   
23  Iza Bergwall  2001  Piteå Sim    34.92        1:14.08   
24  Isa Forsberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap    35.88        1:14.24   
25  Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsällskap    36.01        1:14.36   
26  Lisa Drugge  2001  Umeå Simsällskap    35.58        1:15.10   
27  Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsällskap    35.90        1:15.47   
28  Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    35.43        1:15.68   
29  Hanna Skårstedt  2001  Simklubben Ägir    36.63        1:16.63   
30  Hanna Sahlin  2003  Sundsvalls Simsällskap    37.70        1:17.08   
31  Nicolina Heed  2001  Härnösands Simsällskap    35.06        1:17.11   
32  Wiktoria Poznanska  2001  Simklubben Ägir    36.97        1:17.32   
33  Tina Ylipää  2002  Luleå Simsällskap    36.22        1:17.68   
34  Sofia Lindkvist  2002  Sundsvalls Simsällskap    38.35        1:17.80   
35  Hanna Ferdèn  2001  Simklubben Ägir    36.97        1:18.37   
36  Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    38.18        1:19.81   
37  Sara Persson  2001  Härnösands Simsällskap    37.92        1:20.15   
38  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap    38.78        1:21.03   
39  Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare    37.86        1:21.71   
40  Emma Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap    39.68        1:22.24   
41  Alva Lundmark  2001  Bureå Simsällskap    39.91        1:22.93   
42  Tuva Larsson  2002  Luleå Simsällskap    38.38        1:23.15   
43  Tilde Wiborg  2003  Sundsvalls Simsällskap    39.76        1:24.02   
44  Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap    40.32        1:24.59   
45  Sanja Lind  2002  Sandviks Idrottsklubb    40.55        1:25.08   
46  Lovisa Lindh  2001  Umeå Simsällskap    40.55        1:26.87   
47  Hannah Lindqvist  2003  Bureå Simsällskap    41.62        1:28.89   
48  Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsällskap 34    41.86        1:31.33   
Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
Ebba Lundström  2001  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
Isolde Svedjeland  2002  Umeå Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:28 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  16:39   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Love Starrin  2001  Sundsvalls Simsällskap    32.76        1:07.23   
Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap    35.32        1:13.29   
David Eby  2001  Simklubben Ägir    35.80        1:14.63   
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34    38.32        1:18.07   
Filip Borgström  2001  Njurunda Simsällskap    38.44        1:19.47   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap    39.68        1:20.24   
Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir    38.11        1:20.66   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap    40.29        1:22.01   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    40.93        1:23.54   
10  Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsällskap    43.02        1:25.59   
11  Marios Johansson  2001  Piteå Sim    43.12        1:26.47   
12  Alfred Vikström  2001  Bureå Simsällskap    43.77        1:29.67   
13  Felix Luthman  2004  Umeå Simsällskap    43.47        1:30.44   
14  Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34    46.97        1:34.58   
15  Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34    47.62        1:36.22   
16  Lucas Devismes  2002  Skellefte Simsällskap 34    46.36        1:37.26   
17  Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34    46.73        1:38.82   
18  Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34    52.51        1:44.38   
19  Sam Lundgren  2003  Skellefte Simsällskap 34    58.44        2:01.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:39 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 19, 200m Bröstsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Ekengren  1998  Sundsvalls Simsällskap    38.10  1:21.32  2:06.67    2:52.87   
Sanna Stenberg  1999  Piteå Sim    40.50  1:25.06  2:09.84    2:54.86   
Victoria Öberg  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap    38.91  1:24.76  2:12.48    3:00.79   
Clara Hedman  1999  Umeå Simsällskap    42.22  1:30.10  2:19.61    3:09.31   
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb    43.97  1:31.17  2:22.25    3:15.23   
Fanny Forsberg  1998  Skellefte Simsällskap 34    45.36  1:38.37  2:33.60    3:28.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:48 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 20, 200m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Lindström  1998  Skellefte Simsällskap 34    27.10  56.66  1:27.68    1:59.04   
Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    28.21  58.60  1:29.44    2:00.27   
Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap    27.92  59.74  1:32.08    2:04.19   
Tor Nicolaisen  1999  Sundsvalls Simsällskap    29.00  1:01.28  1:35.18    2:09.28   
Erik Viklund  1998  Skellefte Simsällskap 34    28.89  1:02.02  1:36.85    2:10.65   
Konstantinos Johansson  1998  Piteå Sim    29.80  1:04.27  1:40.58    2:16.02   
William Säfström  1998  Umeå Simsällskap    30.49  1:04.43  1:40.13    2:16.10   
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim    29.60  1:03.68  1:40.37    2:18.68   
Mattias Jonsson  1999  Piteå Sim    32.79  1:10.39  1:49.97    2:28.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:56 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 21, 400m Medley F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Julia Johnsson  2000  Härjedalens Simklubb    1:27.69  3:04.36  4:46.37    6:14.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  17:15   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 22, 400m Medley P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Pontus Pettersson  2000  Simklubben Ägir    1:08.89  2:29.83  4:03.20    5:17.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:15 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  17:28   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsällskap    33.50        1:15.49   
Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap    37.55        1:22.22   
Sara Brännström  2001  Luleå Simsällskap    37.60        1:23.66   
Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap    37.74        1:23.72   
Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsällskap    40.13        1:27.06   
Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap    39.30        1:27.59   
Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap    41.26        1:28.78   
Lisa Drugge  2001  Umeå Simsällskap    39.65        1:30.85   
Isa Forsberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap    44.21        1:33.10   
10  Tina Ylipää  2002  Luleå Simsällskap    42.48        1:34.61   
11  Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    42.79        1:36.31   
12  Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare    42.35        1:37.49   
13  Iza Bergwall  2001  Piteå Sim    44.69        1:37.92   
14  Hanna Skårstedt  2001  Simklubben Ägir    44.94        1:38.00   
15  Hedda Ferm  2002  Umeå Simsällskap    47.08        1:38.06   
16  Lovisa Lindh  2001  Umeå Simsällskap    45.27        1:41.21   
Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap            DSQ   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap            DSQ   
Wiktoria Poznanska  2001  Simklubben Ägir            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:28 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  17:39   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 24, 100m Bröstsim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Engström  2001  Njurunda Simsällskap    34.24        1:15.61   
Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap    35.41        1:15.83   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    42.60        1:30.22   
Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap    41.64        1:31.42   
Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir    42.51        1:31.71   
Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34    44.02        1:32.18   
Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap    44.43        1:34.40   
Marios Johansson  2001  Piteå Sim    46.05        1:37.75   
Lucas Devismes  2002  Skellefte Simsällskap 34    47.51        1:41.18   
10  Felix Luthman  2004  Umeå Simsällskap    48.40        1:41.52   
11  Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsällskap    50.98        1:45.96   
12  Alfred Vikström  2001  Bureå Simsällskap    50.76        1:46.64   
13  Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34    52.23        1:48.08   
14  Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsällskap 34    52.27        1:48.72   
15  Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34    52.63        1:49.64   
16  Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34    52.31        1:51.31   
17  Sam Lundgren  2003  Skellefte Simsällskap 34    1:03.67        2:13.92   
18  William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34    1:03.41        2:14.05   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:39 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  18:07   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 25, 1500m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Julia Forsgren  1998  Skellefte Simsällskap 34    1:23.64  2:57.83  4:33.67  6:11.18  24:03.26   
          7:48.55  9:26.55  11:05.04  12:43.07     
          14:21.05  15:57.80  17:36.43  19:14.47     
          20:53.75  22:32.42         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  18:07 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  18:13   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    31.33        1:03.20   
Erik Björklund  1998  Njurunda Simsällskap    30.56        1:04.03   
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim    33.00        1:10.39   
Isak Viklund  1998  Skellefte Simsällskap 34    33.66        1:10.94   
Filip Dahnelius  1998  Skellefte Simsällskap 34    40.43        1:24.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  18:13 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  18:36   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 27, 4X100m Frisim F 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Umeå SS Lag 1  2000  Umeå Simsällskap            4:18.53   
  Saga Sandström  2000      29.86  1:02.97      1:02.97   
  Johannalouise Eriksson  2000      29.48  1:02.35      2:05.32   
  Tuva Orre Sandström  2001      31.37  1:06.70      3:12.02   
  Tuva Sandström  2001      31.34  1:06.51      4:18.53   
                     
Sundsvall Lag 1  2001  Sundsvalls Simsällskap            4:21.62   
  Joyce Muzito  2001      31.23  1:06.81      1:06.81   
  Sofie Tolf  2002      31.81  1:06.45      2:13.26   
  Gloria Muzito  2002      29.82  1:02.95      3:16.21   
  Sofia Mannela  2001      31.02  1:05.41      4:21.62   
                     
Luleå SS  2000  Luleå Simsällskap            4:33.71   
  Sarah Jonsson  2001      31.54  1:07.01      1:07.01   
  Moa Gustavsson  2001      33.33  1:10.62      2:17.63   
  Sara Brännström  2001      31.37  1:07.34      3:24.97   
  Hanna Lundberg  2002      32.20  1:08.74      4:33.71   
                     
Sundsvall Lag 2  2001  Sundsvalls Simsällskap            4:41.42   
  Tuva Balkerud  2001      32.27  1:07.88      1:07.88   
  Julia Danielsson  2000      32.05  1:08.12      2:16.00   
  Ellen Strandberg  2001      33.42  1:11.93      3:27.93   
  Emma Norlin  2002      34.66  1:13.49      4:41.42   
                     
Härnösand  2001  Härnösands Simsällskap            4:54.26   
  Ella Pettersson  2001      32.93  1:09.00      1:09.00   
  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001      36.15  1:15.75      2:24.75   
  Sara Persson  2001      37.51  1:19.89      3:44.64   
  Tove Wikström  2001      32.48  1:09.62      4:54.26   
                     
Sundsvall Lag 3  2001  Sundsvalls Simsällskap            5:10.13   
  Astrid Gustafsson  2002      36.24  1:15.89      1:15.89   
  Hanna Sahlin  2003      36.97  1:17.07      2:32.96   
  Sofia Lindkvist  2002      36.88  1:16.28      3:49.24   
  Emma Öberg  2003      37.86  1:20.89      5:10.13   
                     
Umeå SS Lag 2  2001  Umeå Simsällskap            5:10.23   
  Stella Svedberg  2000      34.26  1:12.25      1:12.25   
  Lisa Drugge  2001      36.50  1:17.85      2:30.10   
  Nellie Luthman  2002      39.09  1:22.92      3:53.02   
  Isolde Svedjeland  2002      36.00  1:17.21      5:10.23   
                     
Skelleftesim Lag1  2000  Skellefte Simsällskap 34            5:24.22   
  Ebba Lundström  2001      34.32  1:10.99      1:10.99   
  Märta Lindström  2002      37.60  1:19.57      2:30.56   
  Astrid Lövgren  2002      39.48  1:24.36      3:54.92   
  Ellen Larsson  2001      40.74  1:29.30      5:24.22   
                     
Sundsvall Lag 4  2001  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
        1:32.39           
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  18:36 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  18:46   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 28, 4X100m Medley P 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Ägir Lag 1  2000  Simklubben Ägir            4:30.77   
  Christopher Andrén  2000      31.94  1:07.22      1:07.22   
  Alexander Sandin  2000      36.52  1:19.44      2:26.66   
  Pontus Pettersson  2000      29.77  1:05.32      3:31.98   
  David Eby  2001      27.55  58.79      4:30.77   
                     
Sundsvall Lag 1  2001  Sundsvalls Simsällskap            4:32.45   
  Love Starrin  2001      32.48  1:07.51      1:07.51   
  Felix Balkerud  2001      34.56  1:14.73      2:22.24   
  Joel Berglund  2002      32.65  1:11.37      3:33.61   
  Viktor Näslund  2001      27.49  58.84      4:32.45   
                     
Njurunda  2001  Njurunda Simsällskap            4:41.42   
  Robin Björklund  2002      35.92  1:14.45      1:14.45   
  Elias Engström  2001      34.24  1:15.54      2:29.99   
  Rasmus Ulin  2000      30.69  1:06.42      3:36.41   
  Filip Borgström  2001      30.06  1:05.01      4:41.42   
                     
Sundsvall Lag 2  2001  Sundsvalls Simsällskap            5:12.24   
  Albin Hedlund  2003      40.43  1:22.53      1:22.53   
  Bruno Martinsson  2000      38.68  1:23.38      2:45.91   
  Johan Ekengren  2001      37.62  1:21.84      4:07.75   
  Johan Bäcklund  2000      30.16  1:04.49      5:12.24   
                     
Sundsvall Lag 3  2001  Sundsvalls Simsällskap            5:48.31   
  Jonathan Nilsson  2003      41.10  1:23.09      1:23.09   
  Markus Näsman  2003      46.33  1:38.47      3:01.56   
  Imre Arvidsson Lundblom  2003      41.22  1:32.61      4:34.17   
  Omar Almajarhi  2000      32.88  1:14.14      5:48.31   
                     
Skelleftesim Lag2  2000  Skellefte Simsällskap 34            7:29.34   
  Olle Ferm  2002      47.69  1:40.03      1:40.03   
  William Lundmark  2004      1:05.80  2:18.03      3:58.06   
  Marcus Lundmark  2002      45.06  1:37.65      5:35.71   
  Hubert Eriksson  2004      51.46  1:53.63      7:29.34   
                     
Skelleftesim Lag1  2000  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  18:46 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  09:07   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 29, 400m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Frida Hedlund  1999  Sundsvalls Simsällskap    1:08.15  2:21.08  3:34.00    4:42.50   
Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsällskap    1:08.41  2:23.07  3:38.40    4:53.11   
Sanna Stenberg  1999  Piteå Sim    1:12.01  2:30.36  3:50.09    5:06.45   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap    1:13.23  2:34.74  3:58.33    5:21.74   
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb    1:15.71  2:39.39  4:04.23    5:27.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  09:07 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  09:13   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 30, 100m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Björklund  1998  Njurunda Simsällskap    25.89        54.40   
Gustav Lindström  1998  Skellefte Simsällskap 34    26.46        54.85   
Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap    27.82        57.89   
Erik Viklund  1998  Skellefte Simsällskap 34    28.36        58.68   
Tor Nicolaisen  1999  Sundsvalls Simsällskap    28.59        59.57   
William Säfström  1998  Umeå Simsällskap    29.50        1:01.94   
Isak Viklund  1998  Skellefte Simsällskap 34    29.38        1:02.03   
Konstantinos Johansson  1998  Piteå Sim    29.73        1:02.89   
Mattias Jonsson  1999  Piteå Sim    32.18        1:07.45   
10  Filip Dahnelius  1998  Skellefte Simsällskap 34    31.65        1:10.53   
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  09:13 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  09:20   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 31, 200m Ryggsim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap    34.71  1:12.69  1:52.07    2:29.45   
Johannalouise Eriksson  2000  Umeå Simsällskap    34.46  1:12.78  1:53.31    2:32.68   
Ellen Näslund  2000  Njurunda Simsällskap    39.76  1:24.27  2:09.44    2:52.24   
Julia Johnsson  2000  Härjedalens Simklubb    41.54  1:27.42  2:14.57    3:00.20   
Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsällskap    1:29.22  2:17.55  3:03.72    3:03.72   
Femke Kranenbarg  2000  Härnösands Simsällskap    49.09  1:42.22  2:36.98    3:28.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  09:20 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  09:26   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 32, 200m Medley P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pontus Pettersson  2000  Simklubben Ägir    32.44  1:09.54  1:54.10    2:28.59   
Christopher Andrén  2000  Simklubben Ägir    31.04  1:11.25  1:56.53    2:32.61   
Rasmus Ulin  2000  Njurunda Simsällskap    32.45  1:15.61  2:01.98    2:38.37   
Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsällskap    37.33  1:20.90  2:10.07    2:48.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  09:26 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  09:34   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 33, 200m Ryggsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Persson  1999  Simklubben Ägir    36.62  1:15.53  1:56.05    2:34.67   
Linnea Sehlin  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap    36.61  1:16.83  1:56.90    2:35.09   
Olivia Lindgren  1999  Sundsvalls Simsällskap    39.53  1:23.03  2:07.96    2:52.60   
Catarina Edlund  1998  Sandviks Idrottsklubb    43.15  1:28.55  2:14.52    3:01.01   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  09:34 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 34, 100m Bröstsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    33.07        1:09.90   
Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap    35.81        1:15.01   
Tor Nicolaisen  1999  Sundsvalls Simsällskap    37.21        1:17.70   
William Säfström  1998  Umeå Simsällskap    39.95        1:24.31   
Filip Dahnelius  1998  Skellefte Simsällskap 34    41.26        1:29.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  10:07   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 35, 400m Frisim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap            4:52.32   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsällskap            5:06.23   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap            5:06.34   
Tuva Orre Sandström  2001  Umeå Simsällskap            5:09.03   
Sara Brännström  2001  Luleå Simsällskap            5:12.04   
Tuva Sandström  2001  Umeå Simsällskap            5:14.96   
Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap            5:19.35   
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap    1:17.38  2:41.53  4:07.09    5:29.79   
Ella Pettersson  2001  Härnösands Simsällskap    1:17.70  2:44.44  4:13.27    5:38.14   
10  Elina Gullehag  2002  Sandviks Idrottsklubb    1:17.74  2:44.93  4:13.72    5:39.63   
11  Isa Forsberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap    1:26.13  2:58.03  4:25.01    5:47.81   
12  Wiktoria Poznanska  2001  Simklubben Ägir    1:20.57  2:48.93  4:19.55    5:47.92   
13  Hanna Skårstedt  2001  Simklubben Ägir    1:20.90  2:48.81  4:20.08    5:49.86   
14  Ellen Strandberg  2001  Sundsvalls Simsällskap    1:21.85  2:53.60  4:24.08    5:52.16   
15  Ebba Lundström  2001  Skellefte Simsällskap 34    1:16.78  2:45.61  4:18.68    5:53.10   
16  Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    1:21.88  2:54.78  4:25.86    5:54.43   
17  Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap    1:22.57  2:56.01  4:29.11    5:58.30   
18  Tina Ylipää  2002  Luleå Simsällskap    1:23.31  2:56.34  4:28.59    5:58.81   
19  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap    1:29.08  3:05.20  4:41.38    6:15.03   
20  Emma Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap    1:28.33  3:06.24  4:47.68    6:29.95   
21  Lovisa Lindh  2001  Umeå Simsällskap    1:29.28  3:11.98  4:53.84    6:33.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  10:21   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 36, 200m Medley P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Love Starrin  2001  Sundsvalls Simsällskap    33.01  1:10.61  1:55.11    2:31.21   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap    34.33  1:16.33  2:04.34    2:40.37   
Elias Engström  2001  Njurunda Simsällskap    34.27  1:18.08  2:04.82    2:41.19   
David Eby  2001  Simklubben Ägir    35.47  1:18.03  2:06.67    2:41.25   
Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap    33.38  1:15.21  2:04.11    2:42.77   
Filip Borgström  2001  Njurunda Simsällskap    37.64  1:19.89  2:13.69    2:50.96   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    40.72  1:24.20  2:13.19    2:51.97   
Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir    36.33  1:20.56  2:12.76    2:53.42   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap    39.41  1:24.48  2:21.54    3:02.25   
10  Felix Luthman  2004  Umeå Simsällskap    43.42  1:35.43  2:31.06    3:19.50   
11  Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap    48.77  1:39.27  2:37.09    3:20.98   
12  Lucas Devismes  2002  Skellefte Simsällskap 34    50.73  1:45.42  2:44.66    3:34.10   
Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:21 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  10:25   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 37, 100m Fjärilsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsällskap    32.93        1:12.25   
Victoria Öberg  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap    34.29        1:15.89   
Clara Hedman  1999  Umeå Simsällskap    34.64        1:24.13   
Alva Hägglund-Larsson  1999  Skellefte Simsällskap 34    37.99        1:24.98   
Julia Larsson-Nygren  1999  Luleå Simsällskap    39.47        1:33.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:25 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  10:35   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 38, 400m Medley P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    1:09.15  2:23.56  3:47.17    4:58.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  10:46   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 39, 200m Bröstsim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap    38.81  1:24.69  2:12.26    2:59.05   
Julia Johnsson  2000  Härjedalens Simklubb    43.17  1:32.72  2:23.64    3:13.63   
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare    42.66  1:31.23  2:22.00    3:14.24   
Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsällskap    44.72  1:35.90  2:29.48    3:22.21   
Maja Jakobsson  2000  KFUK-KFUM Kometerna            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  10:46 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 41, 4X100m Medley F 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Ägir Lag 1  1999  Simklubben Ägir            5:06.70   
  Wilma Persson  1999      35.12  1:13.25      1:13.25   
  Paula Oscarsson  1999      36.63  1:21.47      2:34.72   
  Emma Ferdèn  2000      34.93  1:21.96      3:56.68   
  Olivia Månström  1999      32.41  1:10.02      5:06.70   
                     
Sundsvall Lag 2  1998  Sundsvalls Simsällskap            5:10.08   
  Olivia Lindgren  1999      37.45  1:18.18      1:18.18   
  Amelia Lundblom  1999      41.35  1:28.01      2:46.19   
  Hanna Mattsson  1998      34.56  1:21.95      4:08.14   
  Maja Bollbring  1999      29.23  1:01.94      5:10.08   
                     
Sundsvall Lag 1  1998  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
  Wilma Persson  2001      32.44        1:07.87   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  16:06   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 43, 400m Frisim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Lindström  1998  Skellefte Simsällskap 34    1:00.66  2:04.40  3:09.04    4:13.47   
Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap    1:01.30  2:06.59  3:12.66    4:19.35   
Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    1:02.38  2:08.83  3:15.26    4:20.30   
Tor Nicolaisen  1999  Sundsvalls Simsällskap    1:05.54  2:15.50  3:26.55    4:35.41   
William Säfström  1998  Umeå Simsällskap    1:07.37  2:21.17  3:37.48    4:52.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:06 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  16:12   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 44, 100m Frisim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Hedlund  1999  Sundsvalls Simsällskap    28.98        59.80   
Lina Bergqvist  1998  Sundsvalls Simsällskap    28.71        1:01.81   
Paula Oscarsson  1999  Simklubben Ägir    29.45        1:02.94   
Maja Bollbring  1999  Sundsvalls Simsällskap    30.48        1:03.37   
Sanna Stenberg  1999  Piteå Sim    30.45        1:03.87   
Linnea Sehlin  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap    31.17        1:05.73   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap    31.70        1:06.27   
Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsällskap    31.58        1:06.70   
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb    31.97        1:06.94   
10  Clara Hedman  1999  Umeå Simsällskap    33.32        1:08.30   
11  Wilma Persson  1999  Simklubben Ägir    33.50        1:10.89   
12  Olivia Månström  1999  Simklubben Ägir    33.50        1:11.86   
13  Julia Larsson-Nygren  1999  Luleå Simsällskap    33.56        1:11.96   
14  Catarina Edlund  1998  Sandviks Idrottsklubb    34.92        1:12.00   
15  Alva Hägglund-Larsson  1999  Skellefte Simsällskap 34    34.06        1:12.26   
16  Fanny Forsberg  1998  Skellefte Simsällskap 34    35.40        1:15.01   
Olivia Lindgren  1999  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:12 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 46, 200m Medley F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johannalouise Eriksson  2000  Umeå Simsällskap    35.04  1:13.59  1:59.90    2:36.51   
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap    34.44  1:14.33  2:00.93    2:36.71   
Julia Danielsson  2000  Sundsvalls Simsällskap    34.62  1:19.41  2:10.05    2:49.23   
Julia Johnsson  2000  Härjedalens Simklubb    39.82  1:26.59  2:16.27    2:55.69   
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare    38.45  1:26.18  2:16.21    2:56.62   
Maja Jakobsson  2000  KFUK-KFUM Kometerna    38.46  1:24.00  2:17.35    2:59.26   
Emma Ferdèn  2000  Simklubben Ägir    35.57  1:20.73  2:16.34    3:00.40   
Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsällskap    40.90  1:29.02  2:20.97    3:01.81   
Stella Svedberg  2000  Umeå Simsällskap    38.19  1:24.49  2:21.37    3:03.04   
10  Femke Kranenbarg  2000  Härnösands Simsällskap    51.80  1:45.50  2:49.55    3:38.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  16:36   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 47, 100m Frisim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Näslund  2001  Sundsvalls Simsällskap    28.84        59.84   
David Eby  2001  Simklubben Ägir    28.38        1:00.41   
Love Starrin  2001  Sundsvalls Simsällskap    30.24        1:01.83   
Elias Engström  2001  Njurunda Simsällskap    30.24        1:03.40   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap    31.31        1:05.06   
Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir    30.57        1:05.77   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap    31.57        1:05.99   
Filip Borgström  2001  Njurunda Simsällskap    31.43        1:06.49   
Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap    32.02        1:07.06   
10  Robin Ulander  2001  Skellefte Simsällskap 34    32.69        1:09.43   
11  Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap    32.82        1:11.39   
12  Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    34.44        1:11.56   
13  Marios Johansson  2001  Piteå Sim    34.74        1:13.06   
14  Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap    35.15        1:13.29   
15  Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap    34.86        1:14.24   
16  Alfred Vikström  2001  Bureå Simsällskap    37.13        1:17.07   
17  Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34    38.05        1:17.90   
18  Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34    37.59        1:18.14   
19  Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap    37.95        1:19.68   
20  Felix Luthman  2004  Umeå Simsällskap    39.21        1:21.26   
21  Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34    39.61        1:23.08   
22  Lucas Devismes  2002  Skellefte Simsällskap 34    40.44        1:26.73   
23  Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsällskap    40.80        1:27.31   
24  Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34    42.84        1:29.96   
25  William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34    46.33        1:37.17   
26  Sam Lundgren  2003  Skellefte Simsällskap 34    45.05        1:37.31   
27  Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsällskap 34    51.51        1:55.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:36 
 
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  16:53   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 48, 100m Ryggsim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsällskap    32.53        1:07.69   
Elise Öberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap    35.51        1:14.73   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsällskap    35.97        1:15.32   
Tuva Orre Sandström  2001  Umeå Simsällskap    37.45        1:18.34   
Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap    37.83        1:18.94   
Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap    39.39        1:20.37   
Sara Brännström  2001  Luleå Simsällskap    38.85        1:21.41   
Ellen Strandberg  2001  Sundsvalls Simsällskap    39.19        1:22.04   
Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap    40.06        1:22.86   
10  Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    39.59        1:24.19   
11  Tuva Sandström  2001  Umeå Simsällskap    41.50        1:24.36   
12  Ella Pettersson  2001  Härnösands Simsällskap    41.32        1:24.43   
13  Hanna Skårstedt  2001  Simklubben Ägir    41.20        1:25.04   
14  Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsällskap    41.36        1:25.60   
15  Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap    41.44        1:26.28   
16  Isa Forsberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap    42.44        1:26.69   
17  Hanna Sahlin  2003  Sundsvalls Simsällskap    42.44        1:26.80   
18  Wiktoria Poznanska  2001  Simklubben Ägir    42.34        1:27.01   
19  Tina Ylipää  2002  Luleå Simsällskap    42.22        1:27.38   
20  Elina Gullehag  2002  Sandviks Idrottsklubb    42.43        1:27.98   
21  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap    43.14        1:28.04   
22  Sofia Lindkvist  2002  Sundsvalls Simsällskap    43.21        1:28.32   
23  Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Luleå Simsällskap    43.42        1:28.77   
24  Lisa Drugge  2001  Umeå Simsällskap    42.23        1:29.17   
25  Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap    43.41        1:29.68   
26  Nicolina Heed  2001  Härnösands Simsällskap    43.95        1:31.66   
27  Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34    45.54        1:32.00   
28  Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    44.67        1:32.84   
29  Tilde Wiborg  2003  Sundsvalls Simsällskap    44.92        1:33.13   
30  Alva Lundmark  2001  Bureå Simsällskap    46.18        1:34.46   
31  Isolde Svedjeland  2002  Umeå Simsällskap    45.31        1:34.53   
32  Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    46.73        1:36.67   
33  Tuva Larsson  2002  Luleå Simsällskap    45.78        1:36.98   
34  Sara Persson  2001  Härnösands Simsällskap    46.88        1:37.44   
35  Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare    49.04        1:43.01   
36  Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsällskap 34    49.08        1:43.59   
Emma Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
Iza Bergwall  2001  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  16:59   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 49, 200m Ryggsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isak Viklund  1998  Skellefte Simsällskap 34    34.58  1:13.72  1:54.63    2:34.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  16:59 
 
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  17:07   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 50, 100m Bröstsim F 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Öberg  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap    37.12        1:21.32   
Hanna Ekengren  1998  Sundsvalls Simsällskap    38.60        1:21.36   
Sanna Stenberg  1999  Piteå Sim    39.47        1:23.34   
Clara Hedman  1999  Umeå Simsällskap    40.67        1:25.89   
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb    40.86        1:27.16   
Paula Oscarsson  1999  Simklubben Ägir    41.23        1:27.74   
Olivia Månström  1999  Simklubben Ägir    42.18        1:28.01   
Alva Hägglund-Larsson  1999  Skellefte Simsällskap 34    45.93        1:36.59   
Fanny Forsberg  1998  Skellefte Simsällskap 34    44.89        1:36.61   
Julia Forsgren  1998  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:07 
 
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  17:14   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 51, 200m Bröstsim P 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsällskap    42.65  1:31.02  2:19.77    3:07.72   
Omar Almajarhi  2000  Sundsvalls Simsällskap    44.13  1:34.08  2:27.08    3:20.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:14 
 
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  17:29   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 52, 800m Frisim F 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Johannalouise Eriksson  2000  Umeå Simsällskap    1:10.34  2:28.45  3:45.44  5:03.36  10:12.00   
          6:21.09  7:39.82  8:58.11       
Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap    1:10.12  2:27.12  3:46.13  5:05.20  10:19.58   
          6:24.62  7:43.80  9:03.31       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:29 
 
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  17:35   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 53, 100m Fjärilsim P 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap    33.74        1:13.75   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap    38.71        1:21.82   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    42.26        1:30.50   
Marios Johansson  2001  Piteå Sim    40.76        1:31.40   
Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsällskap    44.58        1:37.22   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34    45.53        1:37.26   
Felix Luthman  2004  Umeå Simsällskap    44.41        1:38.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:35 
 
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  17:50   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 54, 100m Bröstsim F 13 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap    38.04        1:20.34   
Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap    38.57        1:21.97   
Tuva Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap    40.58        1:25.74   
Elise Öberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap    41.21        1:25.83   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap    40.04        1:25.97   
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap    40.40        1:26.53   
Tuva Sandström  2001  Umeå Simsällskap    42.26        1:28.81   
Ella Pettersson  2001  Härnösands Simsällskap    42.62        1:29.80   
Ellen Strandberg  2001  Sundsvalls Simsällskap    42.34        1:30.44   
10  Tuva Orre Sandström  2001  Umeå Simsällskap    43.84        1:31.17   
11  Karoline Lundgren  2001  Sandviks Idrottsklubb    43.97        1:31.73   
12  Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap    42.62        1:31.89   
13  Sara Brännström  2001  Luleå Simsällskap    43.86        1:33.11   
14  Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    44.08        1:34.09   
15  Lovisa Lindh  2001  Umeå Simsällskap    43.74        1:34.35   
16  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap    44.99        1:34.69   
17  Hanna Sahlin  2003  Sundsvalls Simsällskap    45.25        1:34.79   
18  Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Luleå Simsällskap    44.66        1:34.83   
19  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap    45.20        1:34.99   
20  Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsällskap    45.69        1:36.45   
21  Hedda Ferm  2002  Umeå Simsällskap    46.45        1:37.59   
22  Sanja Lind  2002  Sandviks Idrottsklubb    46.63        1:37.70   
23  Isolde Svedjeland  2002  Umeå Simsällskap    46.57        1:38.26   
24  Astrid Lövgren  2002  Skellefte Simsällskap 34    46.53        1:39.19   
25  Isa Forsberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap    48.24        1:39.58   
26  Ebba Lundström  2001  Skellefte Simsällskap 34    45.96        1:39.63   
27  Hanna Ferdèn  2001  Simklubben Ägir    47.32        1:40.74   
28  Tina Ylipää  2002  Luleå Simsällskap    47.62        1:40.98   
29  Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    48.18        1:41.55   
30  Elina Gullehag  2002  Sandviks Idrottsklubb    48.35        1:42.22   
31  Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap    49.97        1:42.76   
32  Hanna Skårstedt  2001  Simklubben Ägir    49.75        1:43.37   
33  Tuva Larsson  2002  Luleå Simsällskap    48.90        1:43.64   
34  Emma Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap    49.41        1:44.36   
35  Tilde Wiborg  2003  Sundsvalls Simsällskap    50.45        1:45.88   
36  Sara Persson  2001  Härnösands Simsällskap    50.69        1:47.82   
37  Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare    49.04        1:50.37   
38  Alva Lundmark  2001  Bureå Simsällskap    53.73        1:54.54   
39  Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    55.29        1:57.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:50 
 
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  17:56   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 55, 100m Fjärilsim P 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Lindström  1998  Skellefte Simsällskap 34    27.02        59.11   
Erik Björklund  1998  Njurunda Simsällskap    27.59        1:00.71   
Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap    28.57        1:01.95   
Erik Viklund  1998  Skellefte Simsällskap 34    30.38        1:09.11   
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim    32.53        1:10.61   
Konstantinos Johansson  1998  Piteå Sim    31.94        1:11.59   
William Säfström  1998  Umeå Simsällskap    33.06        1:14.60   
Mattias Jonsson  1999  Piteå Sim    37.05        1:25.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  17:56 
 
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  18:20   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 57, 4X100m Frisim P 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Ägir Lag 1  2000  Simklubben Ägir            3:57.60   
  Pontus Pettersson  2000      28.78  1:00.31      1:00.31   
  Christopher Andrén  2000      26.20  56.11      1:56.42   
  Alexander Sandin  2000      28.86  28.96      2:25.38   
  David Eby  2001      32.48  1:32.22      3:57.60   
                     
Sundsvall Lag 1  2001  Sundsvalls Simsällskap            4:09.12   
  Love Starrin  2001      29.59  1:01.32      1:01.32   
  Viktor Näslund  2001      28.68  1:00.69      2:02.01   
  Joel Berglund  2002      29.86  1:03.22      3:05.23   
  Johan Bäcklund  2000      29.08  1:03.89      4:09.12   
                     
Njurunda  2001  Njurunda Simsällskap            4:20.55   
  Rasmus Ulin  2000      30.20  1:02.13      1:02.13   
  Elias Engström  2001      29.84  1:03.60      2:05.73   
  Filip Borgström  2001      30.91  1:06.26      3:11.99   
  Robin Björklund  2002      32.40  1:08.56      4:20.55   
                     
Sundsvall Lag 2  2001  Sundsvalls Simsällskap            4:31.59   
  Johan Ekengren  2001      31.04  1:04.43      1:04.43   
  Felix Balkerud  2001      32.45  1:08.16      2:12.59   
  Bruno Martinsson  2000      31.97  1:07.41      3:20.00   
  Jonathan Nilsson  2003      33.97  1:11.59      4:31.59   
                     
Sundsvall Lag 3  2001  Sundsvalls Simsällskap            5:04.38   
  Omar Almajarhi  2000      34.25  1:14.00      1:14.00   
  Albin Hedlund  2003      34.31  1:49.81      3:03.81   
  Imre Arvidsson Lundblom  2003      40.26  1:18.28      4:22.09   
  Markus Näsman  2003      42.29  42.29      5:04.38   
                     
Skelleftesim Lag1  2000  Skellefte Simsällskap 34            5:36.33   
  Robin Ulander  2001      34.08  1:11.67      1:11.67   
  Magnus Lindström  2004      38.68  1:22.32      2:33.99   
  Lucas Devismes  2002      40.96  1:30.94      4:04.93   
  Emil Ulander  2003      43.45  1:31.40      5:36.33   
                     
Skelleftesim Lag2  2000  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  18:20 
 
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region norr    Utskriftsdatum  09 november 2014   
  Tävlingsort      Utskriftstid  18:35   
  Arrangör  Skelleftesim S.34         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 58, 4X100m Medley F 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Sundsvall Lag 1  2001  Sundsvalls Simsällskap            4:53.64   
  Sofia Mannela  2001      35.74  1:15.31      1:15.31   
  Sofie Tolf  2002      38.09  1:21.42      2:36.73   
  Joyce Muzito  2001      32.68  1:15.23      3:51.96   
  Gloria Muzito  2002      29.76  1:01.68      4:53.64   
                     
Umeå SS Lag 1  2000  Umeå Simsällskap            4:55.73   
  Johannalouise Eriksson  2000      34.55  1:10.99      1:10.99   
  Tuva Sandström  2001      39.04  1:23.25      2:34.24   
  Saga Sandström  2000      33.95  1:15.92      3:50.16   
  Tuva Orre Sandström  2001      31.06  1:05.57      4:55.73   
                     
Sundsvall Lag 2  2001  Sundsvalls Simsällskap            5:19.21   
  Ellen Strandberg  2001      40.26  1:24.97      1:24.97   
  Tuva Balkerud  2001      40.04  1:25.16      2:50.13   
  Julia Danielsson  2000      35.22  1:16.77      4:06.90   
  Emma Norlin  2002      34.05  1:12.31      5:19.21   
                     
Luleå SS  2000  Luleå Simsällskap            5:24.93   
  Hanna Lundberg  2002      41.68  1:26.41      1:26.41   
  Moa Gustavsson  2001      40.50  1:27.99      2:54.40   
  Sara Brännström  2001      38.09  1:24.55      4:18.95   
  Sarah Jonsson  2001      30.86  1:05.98      5:24.93   
                     
Umeå SS Lag 2  2001  Umeå Simsällskap            5:50.24   
  Nellie Luthman  2002      45.40  1:32.59      1:32.59   
  Isolde Svedjeland  2002      46.62  1:39.56      3:12.15   
  Stella Svedberg  2000      37.27  1:26.50      4:38.65   
  Lisa Drugge  2001      32.64  1:11.59      5:50.24   
                     
Härnösand  2001  Härnösands Simsällskap            5:52.25   
  Femke Kranenbarg  2000      47.29  1:37.06      1:37.06   
  Tove Wikström  2001      40.23  1:26.06      3:03.12   
  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001      40.85  1:30.79      4:33.91   
  Nicolina Heed  2001      36.03  1:18.34      5:52.25   
                     
Sundsvall Lag 3  2001  Sundsvalls Simsällskap            5:58.55   
  Sofia Lindkvist  2002      43.92  1:28.38      1:28.38   
  Tilde Wiborg  2003      48.80  1:43.89      3:12.27   
  Astrid Gustafsson  2002      39.15  1:30.16      4:42.43   
  Hanna Sahlin  2003      36.34  1:16.12      5:58.55   
                     
Burträsk  2000  Burträsk Simpolare            DSQ   
                     
Skelleftesim Lag1  2000  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  09 november 2014 
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34  Utskriftstid  18:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner