Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 06 december 2014 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 577 | 27.58 | 58.20 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 536 | 27.87 | 59.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | David Hjort | 2000 | 533 | 28.69 | 59.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 520 | 28.17 | 1:00.28 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | Mikkel Gade | 1999 | 508 | 29.77 | 1:00.73 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Oliver Broholm | 1999 | 505 | 28.71 | 1:00.85 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | 494 | 28.85 | 1:01.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Arnas Jefimanka | 1999 | 490 | 29.61 | 1:01.48 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 479 | 29.42 | 1:01.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus B. Høgild | 1999 | 468 | 30.67 | 1:02.44 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Stender Berg | 1999 | 454 | 29.52 | 1:03.07 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jakob Juul | 2000 | 447 | 30.52 | 1:03.37 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Rasmus Udbye | 2000 | 441 | 29.06 | 1:03.68 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | August Korsgaard | 1999 | 438 | 29.88 | 1:03.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Casper Christiansen | 2000 | 434 | 30.50 | 1:04.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 430 | 30.55 | 1:04.22 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 423 | 30.42 | 1:04.57 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Andreas Hansen | 2000 | 422 | 31.04 | 1:04.59 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Christian Mangaard | 1999 | 422 | 30.04 | 1:04.59 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 421 | 29.66 | 1:04.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Magnus Lerche | 1999 | 417 | 30.32 | 1:04.88 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Toke Michaelsen | 1999 | 409 | 30.64 | 1:05.27 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kasper Jørgensen | 2000 | 409 | 31.34 | 1:05.31 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Andreas Bui | 2000 | 395 | 31.05 | 1:06.06 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 392 | 31.71 | 1:06.20 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emil Knudsen | 1999 | 388 | 31.39 | 1:06.46 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
27 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 382 | 31.07 | 1:06.78 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 378 | 31.55 | 1:07.02 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
29 | Malthe Sielemann | 1999 | 374 | 31.58 | 1:07.23 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
30 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 372 | 31.74 | 1:07.40 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
31 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 362 | 31.17 | 1:07.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 361 | 31.63 | 1:08.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 361 | 31.64 | 1:08.06 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jakob Mose | 2000 | 356 | 32.42 | 1:08.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 347 | 31.36 | 1:08.96 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
36 | Søren Wolf | 2000 | 344 | 32.31 | 1:09.14 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
37 | Andreas Jørgensen | 2000 | 343 | 32.20 | 1:09.23 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
38 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 329 | 32.89 | 1:10.21 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
39 | Rune Nørgaard | 2000 | 326 | 32.19 | 1:10.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Christian Juul Jensen | 2000 | 312 | 32.99 | 1:11.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | 306 | 33.32 | 1:11.90 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
42 | Mads Alnor | 2000 | 302 | 33.19 | 1:12.24 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
43 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 297 | 34.01 | 1:12.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Oliver Frøsig | 2000 | 287 | 34.78 | 1:13.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Lasse Jensen | 2000 | 276 | 35.01 | 1:14.40 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 december 2014 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:44 |