2019-11-17   00:27:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fyn Kval 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fyn Kval 1    Udskriftsdato  02 november 2014   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  16:30   
  Arrangør  STO95         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2014         
 
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Broholm  1999    562  29.25        1:01.13   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Lasse Lundstrøm  1999    364  34.34        1:10.67   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Anders Bruun-Petersen  1999    361  34.06        1:10.88   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Emil Teis Sietam  1999    328  34.94        1:13.14   
  O.S.L.F.                   
                     
Markus Simonsen  2001    319  35.52        1:13.81   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Emil Jøhnk Tramm  2002    318  36.02        1:13.91   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Gustav Stahl  2002    311  37.11        1:14.45   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Lukas Stæhr Bentsen  2003    236  39.98        1:21.56   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Marcus Sørensen  2000    200  42.65        1:26.27   
  Odense Svømme Klub                   
                     
10  Christian Landtved  2004    199  41.03        1:26.41   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
11  Mikkel Podiss Petersen  2002    194  42.69        1:27.17   
  Frem Odense                   
                     
12  Victor Christensen  2001    192  42.25        1:27.43   
  Frem Odense                   
                     
13  Christian Weidenmann  2001    190  44.63        1:27.76   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
14  Stefan Hansen  2002    160  46.85        1:32.82   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
15  Carl M Gadegaard  2001    160  45.71        1:32.93   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
16  Hjalte Flader Skov  2002    149  1:35.15        1:35.15   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
17  Alfred Feldskov  2003    147  1:35.50        1:35.50   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
18  Aksel Ellegaard Nielsen  2002    145  46.36        1:35.85   
  O.S.L.F.                   
                     
Magnus Dolleris Schroll  2002              DNS   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  02 november 2014 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark