2020-04-02   18:45:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fyn Kval 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fyn Kval 1    Udskriftsdato  02 november 2014   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  16:30   
  Arrangør  STO95         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2014         
 
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helene Grønnegaard  1998    632  32.80        1:06.98   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Andrea Aagaard  1996    567  33.89        1:09.46   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Louise Høyer-Nissen  2001    428  38.59        1:16.24   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Gry Floor  2000    414  37.48        1:17.11   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Camille Hertzog  2001    413  38.36        1:17.21   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Maria Mortensen  1999    405  38.19        1:17.66   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Alma Thrige Dyrehauge  2002    398  38.34        1:18.17   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Rikke Krebs  1999    385  39.11        1:19.01   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Anne Sofie Thrane  2000    377  38.97        1:19.55   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
10  Caroline Broholm  2003    348  40.19        1:21.71   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
11  Heidi Glintborg  2002    338  40.26        1:22.52   
  O.S.L.F.                   
                     
12  Julie Nellemose Nielsen  1999    303  41.39        1:25.60   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
13  Camilla Vestergaard  2000    298  41.94        1:26.07   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
14  Stine Vinter  2002    291          1:26.72   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
15  Anna Broe  2002    288  42.84        1:27.01   
  O.S.L.F.                   
                     
16  Christine Krogh  2003    280  42.83        1:27.81   
  O.S.L.F.                   
                     
17  Marie Lund Henriksen  2001    277  43.36        1:28.13   
  O.S.L.F.                   
                     
18  Josefine Andersen  2000    262  45.32        1:29.75   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
19  Victoria Bang  2001    247  44.99        1:31.63   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
20  Julie T. Sørensen  2003    246  45.41        1:31.71   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
21  Maria Lorenzen  2001    240  45.38        1:32.47   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
22  Liva Busk  2003    230  49.34        1:33.74   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
23  Anna Skovmand Rasmussen  2003    226  47.21        1:34.39   
  Frem Odense                   
                     
24  Renee Asbech  2000    220          1:35.14   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
25  Josefine Risum Jørgensen  2004    209  47.93        1:36.84   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Sofie A. Pedersen  1999              DNS   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  02 november 2014 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark