Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 10.00
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2014 |
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 25.44 | 52.45 | |||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.31 | 53.12 | |||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 26.51 | 54.64 | |||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 26.98 | 54.72 | |||||
5 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 26.94 | 54.81 | |||||
6 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 26.65 | 55.22 | |||||
7 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 26.79 | 55.25 | |||||
8 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 26.99 | 55.69 | |||||
9 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.93 | 55.80 | |||||
10 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 27.27 | 55.81 | |||||
11 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.56 | 55.90 | |||||
12 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 26.21 | 56.00 | |||||
13 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 27.20 | 56.05 | |||||
14 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 26.94 | 56.07 | |||||
15 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.34 | 56.35 | |||||
16 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 26.83 | 56.43 | |||||
17 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 26.97 | 56.54 | |||||
18 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.49 | 56.75 | |||||
19 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 27.42 | 57.03 | |||||
20 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.15 | 57.06 | |||||
21 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.33 | 57.07 | |||||
22 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.52 | 57.25 | |||||
23 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 27.42 | 57.31 | |||||
24 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 27.03 | 57.32 | |||||
25 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 27.60 | 57.39 | |||||
26 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 27.56 | 57.41 | |||||
27 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 27.55 | 57.50 | |||||
28 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.79 | 57.57 | |||||
29 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 27.72 | 57.66 | |||||
30 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 27.44 | 57.72 | |||||
31 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 28.26 | 57.75 | |||||
32 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.50 | 57.76 | |||||
33 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 27.87 | 57.91 | |||||
34 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.79 | 58.14 | |||||
35 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 28.31 | 58.25 | |||||
36 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 28.38 | 58.27 | |||||
37 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.63 | 58.53 | |||||
38 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 28.05 | 58.56 | |||||
39 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.40 | 58.62 | |||||
40 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.78 | 58.84 | |||||
41 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.30 | 58.93 | |||||
42 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.54 | 59.11 | |||||
43 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.58 | 59.51 | |||||
44 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 28.61 | 1:00.00 | |||||
45 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 28.69 | 1:00.14 | |||||
46 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 28.59 | 1:00.18 | |||||
47 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 29.13 | 1:00.24 | |||||
47 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømmeklub | 28.54 | 1:00.24 | |||||
49 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 28.97 | 1:00.30 | |||||
50 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 28.81 | 1:00.32 | |||||
51 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.95 | 1:00.53 | |||||
52 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømmeklub | 29.42 | 1:00.75 | |||||
53 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 29.10 | 1:00.81 | |||||
54 | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.17 | 1:00.96 | |||||
55 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 29.43 | 1:01.42 | |||||
- | Oliver Larsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | akut syg | ||||||
- | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:32 |