Resultat för Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 07 december 2014 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 14:27 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 december 2014 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.47 | 1:02.66 | 1:40.81 | 2:13.09 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.86 | 1:04.75 | 1:45.15 | 2:16.59 | |||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 30.63 | 1:07.28 | 1:47.27 | 2:20.18 | |||
4 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 29.27 | 1:05.36 | 1:47.59 | 2:21.98 | |||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.71 | 1:08.02 | 1:51.92 | 2:26.03 | |||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 31.44 | 1:09.86 | 1:56.90 | 2:29.98 | |||
7 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.67 | 1:11.58 | 1:55.49 | 2:30.13 | |||
8 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 32.86 | 1:13.12 | 1:56.82 | 2:31.72 | |||
9 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.60 | 1:10.30 | 1:56.12 | 2:31.75 | |||
10 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.80 | 1:11.21 | 2:00.96 | 2:32.92 | |||
11 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 33.12 | 1:14.17 | 1:58.59 | 2:33.85 | |||
12 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 34.20 | 1:15.17 | 2:00.34 | 2:35.66 | |||
13 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.47 | 1:15.59 | 1:59.36 | 2:35.72 | |||
14 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.25 | 1:12.96 | 2:02.91 | 2:35.88 | |||
15 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 34.37 | 1:15.49 | 2:02.59 | 2:36.99 | |||
16 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.33 | 1:15.32 | 2:02.55 | 2:37.14 | |||
17 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.10 | 1:14.25 | 2:01.29 | 2:38.09 | |||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.59 | 1:08.15 | 1:52.44 | 2:26.57 | |||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.52 | 1:12.87 | 1:55.10 | 2:28.95 | |||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.77 | 1:11.09 | 1:57.24 | 2:33.12 | |||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.33 | 1:13.32 | 1:59.32 | 2:33.33 | |||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.29 | 1:13.85 | 1:57.97 | 2:34.30 | |||
6 | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.24 | 1:13.93 | 2:01.24 | 2:34.52 | |||
7 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.14 | 1:15.03 | 1:59.49 | 2:34.95 | |||
8 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.04 | 1:15.08 | 2:02.23 | 2:37.82 | |||
9 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.37 | 1:11.44 | 2:01.38 | 2:37.92 | |||
10 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 32.84 | 1:14.47 | 2:04.74 | 2:40.81 | |||
11 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 34.42 | 1:19.69 | 2:05.55 | 2:41.81 | |||
12 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.89 | 1:20.55 | 2:05.14 | 2:41.98 | |||
13 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.76 | 1:19.12 | 2:05.86 | 2:42.22 | |||
14 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 36.32 | 1:20.37 | 2:04.20 | 2:42.84 | |||
15 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.98 | 1:15.45 | 2:07.65 | 2:45.00 | |||
16 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.43 | 1:18.63 | 2:10.74 | 2:48.78 | |||
17 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.51 | 1:17.42 | 2:09.63 | 2:49.05 | |||
18 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.49 | 1:21.98 | 2:14.35 | 2:52.37 | |||
19 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.42 | 1:23.30 | 2:13.27 | 2:56.90 | |||
20 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.29 | 1:32.29 | 2:20.68 | 3:04.52 | |||
- | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Ej brystlig v/25m | |||||
- | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 december 2014 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 14:27 |