Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Årgangsmesterskab Gr. 1 | Udskriftsdato | 18 januar 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 januar 2015 |
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 653 | 32.89 | 1:07.05 | 1:42.82 | 2:19.05 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Salmansen | 2000 | 603 | 32.59 | 1:08.55 | 1:45.24 | 2:22.78 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 586 | 32.45 | 1:08.88 | 1:46.29 | 2:24.18 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 583 | 33.33 | 1:10.16 | 1:47.09 | 2:24.43 | |||
Ringsted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Hyllested | 1999 | 573 | 33.60 | 1:10.86 | 1:48.11 | 2:25.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 573 | 32.80 | 1:10.41 | 1:48.10 | 2:25.26 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Emil Knudsen | 1999 | 573 | 33.39 | 1:10.54 | 1:48.24 | 2:25.27 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 555 | 33.72 | 1:11.27 | 1:48.44 | 2:26.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 528 | 33.89 | 1:11.43 | 1:49.74 | 2:29.24 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
10 | Casper Davidsen | 1999 | 518 | 35.32 | 1:12.96 | 1:50.96 | 2:30.19 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Lucas Hoffmann | 2000 | 516 | 33.95 | 1:12.23 | 1:51.62 | 2:30.42 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 498 | 33.59 | 1:11.06 | 1:51.27 | 2:32.18 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
13 | Oliver Christiansen | 1999 | 497 | 34.24 | 1:12.68 | 1:52.03 | 2:32.32 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Steenberg | 2000 | 496 | 34.70 | 1:13.04 | 1:52.79 | 2:32.40 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Oliver H. Andersen | 1999 | 491 | 33.73 | 1:12.37 | 1:52.14 | 2:32.95 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 490 | 33.91 | 1:13.11 | 1:53.21 | 2:33.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 485 | 35.04 | 1:14.07 | 1:53.54 | 2:33.50 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nikolai Hougaard | 1999 | 477 | 35.16 | 1:14.78 | 1:55.54 | 2:34.43 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Andreas Bui | 2000 | 473 | 34.91 | 1:15.05 | 1:55.27 | 2:34.77 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 473 | 34.27 | 1:13.67 | 1:55.07 | 2:34.80 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 466 | 34.63 | 1:13.76 | 1:54.21 | 2:35.64 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Johan Joensen | 2000 | 465 | 35.83 | 1:15.25 | 1:55.40 | 2:35.69 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Jonas Ejby | 2000 | 464 | 35.13 | 1:14.66 | 1:54.55 | 2:35.84 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Morten Due Nielsen | 1999 | 463 | 35.31 | 1:15.35 | 1:55.54 | 2:35.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Owais Hamid | 2000 | 461 | 34.79 | 1:14.91 | 1:56.01 | 2:36.14 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Andrej Jessen | 2000 | 456 | 35.05 | 1:14.96 | 1:55.27 | 2:36.72 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 443 | 35.13 | 1:15.41 | 1:56.79 | 2:38.29 | |||
Kolding SK | ||||||||||
28 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 442 | 37.05 | 1:16.23 | 1:57.48 | 2:38.36 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 438 | 35.73 | 1:16.41 | 1:58.01 | 2:38.83 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
30 | Andreas Hougaard | 2000 | 433 | 35.03 | 1:15.72 | 1:57.84 | 2:39.42 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 427 | 35.93 | 1:16.05 | 1:57.65 | 2:40.16 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
32 | Tobias K Jørgensen | 2000 | 426 | 36.09 | 1:16.94 | 1:58.39 | 2:40.27 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
33 | Jacob Holm | 2000 | 420 | 37.19 | 1:18.17 | 1:59.63 | 2:41.01 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Alexander Eggers | 1999 | 420 | 35.74 | 1:17.51 | 1:59.50 | 2:41.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
35 | Frederik Weiss | 1999 | 417 | 36.82 | 1:17.71 | 1:59.33 | 2:41.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
36 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 415 | 36.64 | 1:18.93 | 2:01.01 | 2:41.65 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Andreas Foverskov | 1999 | 413 | 37.27 | 1:18.10 | 1:59.60 | 2:41.93 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
38 | Emil Johansen | 1999 | 412 | 36.14 | 1:17.23 | 1:59.30 | 2:42.04 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
39 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 412 | 37.32 | 1:19.16 | 2:01.52 | 2:42.10 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
40 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 412 | 35.42 | 1:16.62 | 1:59.65 | 2:42.14 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
41 | Magnus Nygaard | 2000 | 411 | 37.39 | 1:17.66 | 1:59.31 | 2:42.22 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
42 | Magnus Gertz | 2000 | 409 | 35.13 | 1:16.13 | 1:58.92 | 2:42.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
43 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 405 | 37.09 | 1:19.30 | 2:01.60 | 2:43.08 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
44 | Andreas Norup | 1999 | 397 | 35.74 | 1:17.36 | 2:00.08 | 2:44.09 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
45 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 397 | 36.31 | 1:17.14 | 1:59.78 | 2:44.11 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
46 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 394 | 37.71 | 1:19.73 | 2:02.26 | 2:44.58 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
47 | Andreas L. Damgård | 2000 | 392 | 36.88 | 1:19.69 | 2:03.15 | 2:44.82 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
48 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 388 | 37.56 | 1:18.63 | 2:02.42 | 2:45.32 | |||
Auning Svømmeklub | ||||||||||
49 | Martin Szokody | 1999 | 385 | 36.86 | 1:19.81 | 2:02.32 | 2:45.75 | |||
Ringsted Svømmeklub | ||||||||||
50 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 371 | 36.93 | 1:19.30 | 2:03.33 | 2:47.87 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
51 | Jakob Forsberg | 2000 | 364 | 38.70 | 1:21.33 | 2:05.09 | 2:48.91 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
52 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 363 | 38.39 | 1:21.49 | 2:04.94 | 2:49.15 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
53 | Jacob Schultz | 1999 | 336 | 38.45 | 1:22.66 | 2:08.77 | 2:53.55 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Casper Christiansen | 2000 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | André Goldberg Ballerini | 1999 | DSQ | 2 flyben eft 25 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin Holst | 2000 | DSQ | flyben v50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Toke Michaelsen | 1999 | DSQ | ej samt berør v175 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 18 januar 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |