2020-01-25   14:56:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for RSK International

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  29 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  12:40   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub    31.84        1:10.38   
Andrea Aagaard  1996  Ringe Svømme Klub    31.84        1:12.52   
Friderike Schiphorst  1996  Waspo Nordhorn    34.23        1:13.26   
Helene Jørgensen  1995  Berns Swim Team    34.03        1:14.38   
Catharina Mundt  1997  Waspo Nordhorn    36.21        1:16.24   
Julie Martinussen  1997  Munkebo Svømme- og Kondiklub    37.49        1:19.94   
Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub    36.60        1:20.67   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team    31.03        1:09.77   
Mia Jensen  1998  Berns Swim Team    33.30        1:10.04   
Helene Grønnegaard  1998  Ringe Svømme Klub    31.87        1:10.44   
Laura Mathilde Elkjær  1998  Berns Swim Team    33.23        1:10.82   
Silke Meyer  1998  Nyborg Svømmeklub    32.88        1:10.83   
Pernille Luise Kellmann  1998  Berns Swim Team    34.15        1:12.45   
Thea Lund Petersen  1998  Nyborg Svømmeklub    33.58        1:12.79   
Amalie Müller Lindemann  1999  Berns Swim Team    33.52        1:12.85   
Anna Hertzog  1999  Ringe Svømme Klub    33.24        1:13.30   
10  Clara Schiphorst  1999  Waspo Nordhorn    34.73        1:14.79   
11  Emma Hansen  1999  Odense Svømme Klub    34.26        1:15.75   
12  Frida Frydendal  1999  Svendborg Svømme Klub    35.84        1:16.33   
13  Camilla Puk Jensen  1998  Berns Swim Team    37.46        1:17.48   
14  Nicole Kristensen  1999  Berns Swim Team    36.03        1:17.77   
15  Mathilde Aagaard Hansen  1999  Frem Odense    36.69        1:19.28   
16  Maria Mortensen  1999  Ringe Svømme Klub    37.04        1:19.35   
17  Amalie Lange  1998  Berns Swim Team    36.06        1:19.50   
18  Petrine Stryhn  1998  Berns Swim Team    37.57        1:19.63   
19  Emma Jensen  1999  Frem Odense    36.74        1:21.44   
20  Rikke Krebs  1999  Ringe Svømme Klub    36.28        1:21.72   
21  Cecilie Ahrentsen  1998  Ringe Svømme Klub    36.33        1:22.14   
22  Birte Mundt  1998  Waspo Nordhorn    38.37        1:23.19   
23  Julie Nellemose Nielsen  1999  Ringe Svømme Klub    38.42        1:23.46   
24  Freja Linde  1999  Ringe Svømme Klub    38.96        1:23.78   
25  Signe Stærmose  1999  Nyborg Svømmeklub    40.91        1:24.79   
26  Julie Jørge Jensen  1999  Tommerup Svømme Klub    38.61        1:25.43   
27  Maren Deters  1999  Waspo Nordhorn    41.69        1:27.51   
28  Lea Eberhard  1998  Waspo Nordhorn    40.01        1:27.67   
29  Pia Harmsen  1999  Waspo Nordhorn    43.46        1:29.68   
30  Jasmin Ruhrig  1998  Waspo Nordhorn    48.04        1:30.61   
31  Kira Reineke  1998  Waspo Nordhorn    44.97        1:32.88   
32  Amalie Jensen  1998  Berns Swim Team    47.84        1:41.20   
33  Helena Aaskov  1999  Ringe Svømme Klub    50.08        1:49.62   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub    34.83        1:12.85   
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub    35.09        1:13.31   
Freya Ellehus  2000  Svendborg Svømme Klub    35.57        1:14.61   
Freja Nicholas  2000  Frem Odense    34.98        1:14.78   
Karoline Kjær  2001  Ringe Svømme Klub    34.40        1:15.65   
Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    37.03        1:17.16   
Camille Hertzog  2001  Ringe Svømme Klub    35.05        1:17.32   
Alina Bohlen  2001  Waspo Nordhorn    36.44        1:18.39   
Alberte Korsgaard  2001  Ringe Svømme Klub    36.85        1:20.08   
10  Line Bremer Mortensen  2000  Munkebo Svømme- og Kondiklub    35.80        1:20.31   
11  Anne Sofie Thrane  2000  Svendborg Svømme Klub    35.66        1:20.37   
12  Emilie Madsen  2000  Svendborg Svømme Klub    38.04        1:20.43   
13  Katharina Alsmeier  2001  Waspo Nordhorn    37.07        1:22.18   
14  Caroline Worrell  2001  Svendborg Svømme Klub    39.53        1:22.34   
15  Sofie B G Tolsøe  2001  Svendborg Svømme Klub    38.04        1:23.06   
16  Janni Martinussen  2001  Munkebo Svømme- og Kondiklub    38.45        1:23.18   
17  Ida Lerche  2001  Tommerup Svømme Klub    37.88        1:23.44   
18  Rahel Babic  2000  Waspo Nordhorn    38.93        1:24.88   
19  Victoria Bang  2001  Svendborg Svømme Klub    41.18        1:26.20   
20  Karoline Munch Hansen  2000  Svendborg Svømme Klub    43.02        1:27.45   
21  Laura Gyldenkærne  2000  Ringe Svømme Klub    39.93        1:28.66   
22  Martine Halling Olesen  2000  Ringe Svømme Klub    45.03        1:30.84   
23  Annalena Veltmaat  2000  Waspo Nordhorn    42.00        1:30.86   
24  Hanna Duhn  2001  Waspo Nordhorn    43.92        1:31.50   
25  Josefine Andersen  2000  Tommerup Svømme Klub    42.62        1:31.72   
26  Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub    43.13        1:33.80   
27  Vivi Nguyen  2001  Frem Odense    46.47        1:35.03   
28  Nele Bült  2001  Waspo Nordhorn    48.38        1:36.82   
29  Renee Asbech  2000  Ringe Svømme Klub    44.69        1:37.56   
30  Melina Ruhrig  2001  Waspo Nordhorn    47.67        1:37.59   
31  Cille Ingemann Halkjær  2001  Nyborg Svømmeklub    45.60        1:39.36   
32  Camilla Breum Christensen  2000  Ringe Svømme Klub    48.99        1:39.99   
33  Ellen Marie Vad Iversen  2001  Tommerup Svømme Klub    48.46        1:40.24   
34  Stine Godtfredsen  2000  Tommerup Svømme Klub    48.67        1:44.16   
35  Emilie Gaarsler Grønborg  2001  Frem Odense    51.57        1:44.33   
36  Anna Lund Petersen  2001  Nyborg Svømmeklub    52.27        1:46.00   
37  Hilal Bagci  2001  Frem Odense    55.91        1:51.54   
Cecilie Jensen  2001  Tommerup Svømme Klub            DSQ  afslut mave 50m 
Filippa Føns  2001  Svendborg Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    36.48        1:17.23   
Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub    35.76        1:18.12   
Katarina Holse  2002  Svendborg Svømme Klub    36.39        1:19.62   
Caroline Mogensen  2002  Ringe Svømme Klub    38.41        1:21.02   
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    37.11        1:21.69   
Julie Ejby  2002  Nyborg Svømmeklub    41.71        1:24.94   
Katrine B. Hansen  2002  Ringe Svømme Klub    39.64        1:25.99   
Julie Gregersen  2002  Ringe Svømme Klub    40.51        1:26.65   
Anna Portheine  2002  Waspo Nordhorn    39.51        1:26.74   
10  Johanne A Andersson  2003  Frem Odense    43.83        1:27.45   
11  Stine Vinter  2002  Ringe Svømme Klub    40.67        1:27.93   
12  Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub    42.67        1:30.41   
13  Randi Jørgensen  2002  Nyborg Svømmeklub    41.65        1:31.76   
14  Charlotte Weiß  2002  Waspo Nordhorn    45.43        1:32.21   
15  Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub    45.58        1:34.05   
16  Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub    44.67        1:34.43   
17  Liva Busk  2003  Svendborg Svømme Klub    45.30        1:35.05   
18  Anna Kaarill  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub    45.57        1:36.08   
19  Ghita Ross Rasmussen  2003  Svendborg Svømme Klub    44.01        1:36.27   
20  Fenna Popp  2002  Waspo Nordhorn    44.65        1:36.99   
21  Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub    50.00        1:37.57   
22  Lynn Harmsen  2002  Waspo Nordhorn    46.48        1:38.96   
23  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    49.35        1:41.47   
24  Emma Uhrenholdt  2003  Svendborg Svømme Klub    46.91        1:42.92   
25  Barbara Ammentorp  2003  Nyborg Svømmeklub    51.11        1:43.04   
26  Amanda Siomone Witte  2003  Ringe Svømme Klub    49.52        1:44.16   
27  Thea Inge Madsen  2003  Ringe Svømme Klub    52.83        1:46.62   
28  Sina Kamps  2004  Waspo Nordhorn    51.37        1:47.21   
29  Klara Anna Mathisen  2003  Ringe Svømme Klub    48.86        1:48.23   
30  Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub    53.07        1:49.88   
31  Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense    56.85        1:54.24   
32  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  Frem Odense    58.18        1:57.33   
33  Anna Ryet  2005  Ringe Svømme Klub    1:59.40        1:59.40   
34  Sina Duhn  2004  Waspo Nordhorn    1:01.18        2:02.04   
35  Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub    58.13        2:02.19   
36  Freja Johansen  2006  Ringe Svømme Klub    58.66        2:02.71   
37  Marinella Christiansen  2004  Ringe Svømme Klub    1:03.29        2:02.92   
38  Freja S. Falkenstrøm  2004  Nyborg Svømmeklub    58.50        2:05.22   
39  Emma Saby Hansen  2003  Frem Odense    1:00.33        2:06.67   
40  Louise Horne Levin  2006  Ringe Svømme Klub    1:05.31        2:08.63   
41  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense    1:03.89        2:08.77   
42  Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub    1:02.98        2:10.81   
43  Nikoline Kaae  2005  Frem Odense    56.43        2:18.16   
44  Freja Klithammer  2005  Nyborg Svømmeklub    1:09.92        2:21.08   
Isabella Olsen  2003  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Amalie Tolstrup Rasmussen  2002  Tommerup Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Chelsea Nielsen  2004  Nyborg Svømmeklub            DSQ  crawlarm i fly 
Helga Bak  2004  Nyborg Svømmeklub            DSQ  ej samlet indsl 75m 
Kathrine H Mackeprang  2004  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
Kaya Mathilde Lund  2006  Ringe Svømme Klub            DSQ  asyncron arm fly 
Nele Monse  2005  Waspo Nordhorn            DSQ  afslut ryg paa mave 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  29 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:40 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  29 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  19:50   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub    31.11        1:09.05   
Andrea Aagaard  1996  Ringe Svømme Klub    31.33        1:11.26   
Friderike Schiphorst  1996  Waspo Nordhorn    33.54        1:12.30   
Helene Jørgensen  1995  Berns Swim Team    33.73        1:13.06   
Catharina Mundt  1997  Waspo Nordhorn    36.00        1:17.45   
Julie Martinussen  1997  Munkebo Svømme- og Kondiklub    37.35        1:19.44   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team    30.82        1:08.52   
Mia Jensen  1998  Berns Swim Team    33.09        1:10.01   
Helene Grønnegaard  1998  Ringe Svømme Klub    31.83        1:10.08   
Silke Meyer  1998  Nyborg Svømmeklub    33.86        1:11.42   
Laura Mathilde Elkjær  1998  Berns Swim Team    33.11        1:11.61   
Pernille Luise Kellmann  1998  Berns Swim Team    34.34        1:12.54   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub    35.13        1:11.34   
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub    34.19        1:11.63   
Freya Ellehus  2000  Svendborg Svømme Klub    34.23        1:14.18   
Freja Nicholas  2000  Frem Odense    35.27        1:14.23   
Karoline Kjær  2001  Ringe Svømme Klub    34.46        1:14.46   
Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    36.52        1:20.34   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    35.69        1:16.31   
Katarina Holse  2002  Svendborg Svømme Klub    36.27        1:18.08   
Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub    37.00        1:18.40   
Caroline Mogensen  2002  Ringe Svømme Klub    37.42        1:19.92   
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    37.32        1:21.24   
Julie Ejby  2002  Nyborg Svømmeklub    40.26        1:23.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  29 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:50 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  29 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:12   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Holst  1991  Nyborg Svømmeklub    28.08        1:02.07   
Adrian Bejan  1996  Waspo Nordhorn    1:02.65        1:02.65   
Frederik H Thomsen  1997  Ringe Svømme Klub    29.11        1:03.57   
Marc Nøhr Andersen  1996  Nyborg Svømmeklub    30.27        1:03.68   
Martin Dyrehøj  1988  Berns Swim Team    29.33        1:03.86  Deltager ikke i finalen 
Magnus Lundgren  1996  Berns Swim Team    30.01        1:03.91   
Anton Holten Lambert  1997  Nyborg Svømmeklub    28.83        1:04.47   
Reyk Rüger  1994  Waspo Nordhorn    30.00        1:05.83   
Kristian Ranghøj  1995  Berns Swim Team    31.42        1:07.30   
10  Alexander Riis  1993  Berns Swim Team    29.63        1:07.33   
11  Mikael Olsen  1992  Munkebo Svømme- og Kondiklub    34.35        1:11.96   
12  Jacob Terndrup Heiden  1996  Munkebo Svømme- og Kondiklub    32.08        1:12.24   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub    27.50        1:02.60   
Tais Andkjær Kristensen  1999  Nyborg Svømmeklub    30.06        1:04.47   
Christian Holm Jørgensen  1999  Berns Swim Team    31.00        1:05.08   
August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub    29.76        1:05.75   
Gustav Westerlin Larsen  1999  Svendborg Svømme Klub    30.97        1:06.01   
Magnus Lerche  1999  Berns Swim Team    30.33        1:06.58   
Lukas Portheine  1998  Waspo Nordhorn    31.63        1:06.78   
Søren Bisgaard  1998  Berns Swim Team    30.51        1:07.64   
Kasper Levring Andersen  1998  Berns Swim Team    30.86        1:07.71   
10  Oliver Phil Langsted  1999  Svendborg Svømme Klub    31.65        1:08.17   
11  Oliver Kramer Andersen  1999  Berns Swim Team    31.42        1:09.15   
12  Jannik S. Vilhelmsen  1999  Ringe Svømme Klub    30.78        1:09.27   
13  Kristoffer Østergaard  1999  Berns Swim Team    1:10.06        1:10.06   
14  Lasse Lundstrøm  1999  Ringe Svømme Klub    32.24        1:10.44   
15  Leon Müller  1998  Waspo Nordhorn    32.73        1:10.78   
16  Niels R. E. Sørensen  1999  Berns Swim Team    32.82        1:10.95   
17  Jacob Schøler  1998  Nyborg Svømmeklub    33.79        1:12.07   
18  Marvin Beckemper  1998  Waspo Nordhorn    37.27        1:14.44   
19  Karl-Emil Elnegaard  1999  Nyborg Svømmeklub    37.09        1:14.62   
20  Nicolai Andersen  1998  Nyborg Svømmeklub    34.64        1:15.99   
21  Cornelius Swain  1999  Munkebo Svømme- og Kondiklub    36.62        1:18.55   
22  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  Nyborg Svømmeklub    37.21        1:19.52   
23  Nikki Trustrup  1999  Nyborg Svømmeklub    38.77        1:27.82   
24  Jonas Kampp  1999  Ringe Svømme Klub    47.49        1:49.24   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Milan Monse  2000  Waspo Nordhorn    31.47        1:06.99   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    30.82        1:07.22   
Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub    32.34        1:11.01   
Markus Simonsen  2001  Ringe Svømme Klub    35.19        1:16.16   
Tim Sandner  2000  Waspo Nordhorn    36.86        1:17.06   
Hennes Nordbeck  2000  Waspo Nordhorn    37.03        1:17.10   
Lucas Vangsgård  2001  Tommerup Svømme Klub    36.33        1:17.48   
Jonas Vilhelmsen  2001  Ringe Svømme Klub    36.95        1:18.04   
Daniel Bak  2001  Ringe Svømme Klub    36.26        1:20.45   
10  Nikolaj Madsen  2000  Nyborg Svømmeklub    36.55        1:22.19   
11  Jacob Rønn  2000  Ringe Svømme Klub    39.00        1:22.39   
12  Christopher Plangemann  2000  Waspo Nordhorn    39.47        1:23.01   
13  Carl M Gadegaard  2001  Nyborg Svømmeklub    41.55        1:23.71   
14  Victor Christensen  2001  Frem Odense    39.49        1:25.70   
15  Rafael Vahala Hvass  2001  Svendborg Svømme Klub    41.19        1:26.47   
16  Thomas Kristensen  2000  Nyborg Svømmeklub    40.65        1:26.72   
17  Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense    43.27        1:31.99   
18  Nicolai Graff  2001  Nyborg Svømmeklub    45.52        1:35.54   
19  Hans-Ejnar Elnegaard  2001  Nyborg Svømmeklub    46.11        1:35.74   
20  Jan Vogelsang  2001  Waspo Nordhorn    48.96        1:36.56   
21  Lars Wollschläger  2000  Waspo Nordhorn    47.42        1:41.11   
22  Magnus Johs Hansen  2000  Frem Odense    50.03        1:41.24   
23  Lukas Bouwkamp  2001  Waspo Nordhorn    50.94        1:41.49   
24  Emil Aabo Andreasen  2001  Svendborg Svømme Klub    49.42        1:45.77   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    32.61        1:11.93   
Jacob Tietgen  2002  Frem Odense    35.90        1:15.78   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense    39.80        1:20.80   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub    41.25        1:25.27   
Felix Morshuis  2003  Waspo Nordhorn    40.17        1:25.60   
Stefan Hansen  2002  Svendborg Svømme Klub    39.70        1:27.81   
Lukas Stæhr Bentsen  2003  Nyborg Svømmeklub    41.51        1:27.96   
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    43.55        1:28.30   
Thobias Vilhelmsen  2003  Ringe Svømme Klub    40.63        1:28.64   
10  Philip Mundt  2002  Waspo Nordhorn    41.51        1:29.74   
11  Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    39.50        1:30.62   
12  Mingus Okkerholm  2002  Nyborg Svømmeklub    47.64        1:32.16   
13  Hjalte Flader Skov  2002  Svendborg Svømme Klub    45.87        1:35.56   
14  Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub    44.98        1:35.61   
15  Christoffer Hald  2003  Frem Odense    46.11        1:39.10   
16  Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg Svømmeklub    46.35        1:39.82   
17  Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    52.78        1:52.18   
18  Jacob Thomsen  2003  Nyborg Svømmeklub    1:53.61        1:53.61   
19  Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub    52.33        1:53.69   
20  Christian Andreasen  2004  Ringe Svømme Klub    55.88        1:54.11   
21  Lauritz Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub    56.52        1:56.87   
22  Louis Carl Aagaard Schou  2002  Svendborg Svømme Klub    58.82        2:00.78   
23  Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub    58.41        2:01.30   
24  Sebastian Emil Fuglsang K  2005  Frem Odense    1:00.79        2:06.74   
25  Ludvig Kajhøj Sørensen  2005  Svendborg Svømme Klub    1:02.61        2:10.85   
Kasper Hjernø Nielsen  2002  Frem Odense            DSQ  afslut mave 50m 
Lucas Thomhav  2003  Tommerup Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Peter Hansen  2002  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  29 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  29 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  19:50   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Adrian Bejan  1996  Waspo Nordhorn    29.84        1:01.57   
Jacob Holst  1991  Nyborg Svømmeklub    28.18        1:02.56   
Marc Nøhr Andersen  1996  Nyborg Svømmeklub    29.99        1:03.15   
Frederik H Thomsen  1997  Ringe Svømme Klub    29.27        1:03.45   
Magnus Lundgren  1996  Berns Swim Team    30.35        1:03.96   
Anton Holten Lambert  1997  Nyborg Svømmeklub    30.02        1:06.46   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub    27.52        1:02.51   
Christian Holm Jørgensen  1999  Berns Swim Team    29.27        1:03.89   
Gustav Westerlin Larsen  1999  Svendborg Svømme Klub    29.22        1:04.30   
Tais Andkjær Kristensen  1999  Nyborg Svømmeklub    29.88        1:04.85   
Magnus Lerche  1999  Berns Swim Team    29.99        1:06.36   
August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub            DSQ  1 hånd i vend 75m 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    29.86        1:05.24   
Milan Monse  2000  Waspo Nordhorn    30.39        1:06.20   
Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub    30.09        1:07.43   
Markus Simonsen  2001  Ringe Svømme Klub    33.58        1:15.42   
Hennes Nordbeck  2000  Waspo Nordhorn    35.60        1:16.24   
Tim Sandner  2000  Waspo Nordhorn    36.72        1:16.61   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    32.99        1:12.08   
Jacob Tietgen  2002  Frem Odense    34.72        1:14.08   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense    37.81        1:21.83   
Felix Morshuis  2003  Waspo Nordhorn    40.22        1:25.11   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub    39.85        1:25.17   
Stefan Hansen  2002  Svendborg Svømme Klub    39.84        1:28.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  29 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:50 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  29 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:36   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub    39.29        1:23.14   
Julie Martinussen  1997  Munkebo Svømme- og Kondiklub    42.15        1:28.55   
Sarah Thomsen  1997  Nyborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Mathilde Elkjær  1998  Berns Swim Team    36.36        1:17.59   
Pernille Luise Kellmann  1998  Berns Swim Team    36.27        1:18.57   
Silke Meyer  1998  Nyborg Svømmeklub    37.50        1:19.47   
Mia Jensen  1998  Berns Swim Team    39.02        1:21.79   
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team    39.81        1:24.42   
Christina Larsen  1998  Tommerup Svømme Klub    54.25        1:58.68   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Signe Stærmose  1999  Nyborg Svømmeklub    46.45        1:36.07   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub    37.36        1:19.49   
Therese Hovgaard Jensen  2000  Nyborg Svømmeklub    38.32        1:21.34   
Freya Ellehus  2000  Svendborg Svømme Klub    40.65        1:25.25   
Emilie Madsen  2000  Svendborg Svømme Klub    42.51        1:29.66   
Camilla Vestergaard  2000  Nyborg Svømmeklub    44.78        1:35.79   
Eva Schousboe  2000  Munkebo Svømme- og Kondiklub    46.40        1:38.35   
Josefine Andersen  2000  Tommerup Svømme Klub    48.40        1:40.54   
Louise Lykke Hansen  2000  Nyborg Svømmeklub    48.62        1:43.61   
Camilla Breum Christensen  2000  Ringe Svømme Klub    49.71        1:44.56   
10  Stine Godtfredsen  2000  Tommerup Svømme Klub    57.31        2:02.36   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Larsen  2001  Ringe Svømme Klub    41.91        1:30.44   
Vivi Nguyen  2001  Frem Odense    47.49        1:36.65   
Cecilie Jensen  2001  Tommerup Svømme Klub    46.76        1:38.52   
Ida Lerche  2001  Tommerup Svømme Klub    48.22        1:39.10   
Emilie Gaarsler Grønborg  2001  Frem Odense    51.69        1:46.34   
Ellen Marie Vad Iversen  2001  Tommerup Svømme Klub    51.19        1:46.67   
Hilal Bagci  2001  Frem Odense    50.36        1:49.08   
Mille Sandberg  2001  Tommerup Svømme Klub    52.15        1:50.38   
Anna Lund Petersen  2001  Nyborg Svømmeklub    54.62        1:52.76   
10  Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub    53.24        1:52.86   
11  Cille Ingemann Halkjær  2001  Nyborg Svømmeklub    56.40        1:57.55   
12  Filippa Føns  2001  Svendborg Svømme Klub    54.36        1:58.06   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    40.80        1:24.88   
Julie Ejby  2002  Nyborg Svømmeklub    42.33        1:29.35   
Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub    42.14        1:29.92   
Julie Gregersen  2002  Ringe Svømme Klub    44.46        1:37.54   
Stine Vinter  2002  Ringe Svømme Klub    47.42        1:41.90   
Trine Johansen  2002  Ringe Svømme Klub    50.06        1:44.79   
Amalie Tolstrup Rasmussen  2002  Tommerup Svømme Klub    57.20        2:01.63   
Emma Christensen  2002  Tommerup Svømme Klub    1:02.27        2:11.75   
Klara Schier  2002  Ringe Svømme Klub    1:00.51        2:11.82   
10  Isabella Johansen  2002  Tommerup Svømme Klub    1:04.48        2:18.14   
Camilla Pedersen  2002  Ringe Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense    46.38        1:35.05   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub    50.06        1:44.78   
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub    50.24        1:47.09   
Barbara Ammentorp  2003  Nyborg Svømmeklub    50.92        1:47.51   
Thea Inge Madsen  2003  Ringe Svømme Klub    54.01        1:52.36   
Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    53.64        1:52.80   
Anna Dam Rasmussen  2003  Tommerup Svømme Klub    53.12        1:54.07   
Emma Uhrenholdt  2003  Svendborg Svømme Klub    58.83        2:04.74   
Freja Tscherning Hald  2003  Ringe Svømme Klub    1:00.37        2:07.60   
10  Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub    1:01.02        2:09.88   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub    50.00        1:42.87   
Helga Bak  2004  Nyborg Svømmeklub    58.52        2:02.73   
Chelsea Nielsen  2004  Nyborg Svømmeklub    2:15.76        2:15.76   
Marinella Christiansen  2004  Ringe Svømme Klub    1:03.94        2:15.87   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub    1:05.09        2:16.06   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub    57.70        1:58.56   
Anna Ryet  2005  Ringe Svømme Klub    1:03.97        2:14.75   
Louise Horne Levin  2006  Ringe Svømme Klub    1:10.57        2:24.15   
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense    1:05.11        2:26.63   
Kaya Mathilde Lund  2006  Ringe Svømme Klub    1:16.22        2:40.75   
Freja Johansen  2006  Ringe Svømme Klub            DSQ  hænd.kryds 100m 
Rikke Bruun-Petersen  2005  Tommerup Svømme Klub            DSQ  crawltag udsv. 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  29 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:36 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  29 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:51   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Ingeman Hansen  1997  Berns Swim Team    31.75        1:07.21   
Mikael Olsen  1992  Munkebo Svømme- og Kondiklub    34.36        1:13.07   
Magnus Lundgren  1996  Berns Swim Team    36.11        1:15.18   
Marc Nøhr Andersen  1996  Nyborg Svømmeklub    34.50        1:15.31   
Kristian Ranghøj  1995  Berns Swim Team    36.45        1:17.45   
Frederik H Thomsen  1997  Ringe Svømme Klub    37.26        1:17.89   
Nicolai Broner Jensen  1994  Munkebo Svømme- og Kondiklub    35.33        1:18.20   
Martin Dyrehøj  1988  Berns Swim Team            DNS   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lauritz Bech  1998  Ringe Svømme Klub    31.63        1:07.23   
Frederik Larsen  1998  Ringe Svømme Klub    34.90        1:17.48   
Søren Hald Olsen  1998  Berns Swim Team    36.10        1:19.14   
Jacob Schøler  1998  Nyborg Svømmeklub    41.05        1:26.27   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lasse Lundstrøm  1999  Ringe Svømme Klub    38.16        1:19.92   
Karl-Emil Elnegaard  1999  Nyborg Svømmeklub    37.41        1:21.90   
Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  Nyborg Svømmeklub    42.19        1:29.43   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Johs Hansen  2000  Frem Odense    52.49        1:53.48   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Markus Simonsen  2001  Ringe Svømme Klub    40.70        1:27.11   
Lucas Vangsgård  2001  Tommerup Svømme Klub    42.52        1:30.14   
Carl M Gadegaard  2001  Nyborg Svømmeklub    44.19        1:33.35   
Victor Christensen  2001  Frem Odense    46.29        1:39.04   
Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense    53.20        1:48.45   
Hans-Ejnar Elnegaard  2001  Nyborg Svømmeklub    52.66        1:50.80   
Nicolai Graff  2001  Nyborg Svømmeklub    53.65        1:53.34   
Emil Aabo Andreasen  2001  Svendborg Svømme Klub    57.50        2:02.20   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mingus Okkerholm  2002  Nyborg Svømmeklub    44.54        1:34.61   
Louis Carl Aagaard Schou  2002  Svendborg Svømme Klub    1:08.33        2:21.69   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lukas Stæhr Bentsen  2003  Nyborg Svømmeklub    49.02        1:40.74   
Lucas Thomhav  2003  Tommerup Svømme Klub    1:00.98        2:10.66   
Jacob Thomsen  2003  Nyborg Svømmeklub            DSQ  hænder v. hofter 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lauritz Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub    1:01.80        2:05.65   
Christian Andreasen  2004  Ringe Svømme Klub    1:02.70        2:13.84   
Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub    1:10.33        2:24.29   
Sebastian Graff  2004  Nyborg Svømmeklub            DSQ  arm.til.hofte 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Svensmark Jensen  2005  Tommerup Svømme Klub    55.03        2:04.00   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    1:00.14        2:04.49   
Kasper Duch  2005  Frem Odense            DSQ  tyvstart 
Ludvig Kajhøj Sørensen  2005  Svendborg Svømme Klub            DSQ  retter bukser 40m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  29 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:51 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  29 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:27   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Friderike Schiphorst  1996  Waspo Nordhorn            29.00   
Helene Jørgensen  1995  Berns Swim Team            29.30   
Andrea Aagaard  1996  Ringe Svømme Klub            29.32   
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub            29.40   
Catharina Mundt  1997  Waspo Nordhorn            30.39   
Lise Meng  1994  Munkebo Svømme- og Kondiklub            30.56   
Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub            30.90   
Sarah Thomsen  1997  Nyborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team            27.87   
Mia Jensen  1998  Berns Swim Team            28.67   
Anne Sofie Jørgensen  1998  Ringe Svømme Klub            28.87   
Pernille Luise Kellmann  1998  Berns Swim Team            28.89   
Helene Grønnegaard  1998  Ringe Svømme Klub            29.87   
Petrine Stryhn  1998  Berns Swim Team            30.62   
Camilla Puk Jensen  1998  Berns Swim Team            30.76   
Birte Mundt  1998  Waspo Nordhorn            32.10   
Cecilie Ahrentsen  1998  Ringe Svømme Klub            32.12   
10  Jasmin Koefoed Jacobsen  1998  Berns Swim Team            32.85   
11  Jasmin Ruhrig  1998  Waspo Nordhorn            32.87   
12  Lea Eberhard  1998  Waspo Nordhorn            34.81   
13  Amalie Lange  1998  Berns Swim Team            35.62   
14  Julie Pagh  1998  Berns Swim Team            36.97   
15  Kira Reineke  1998  Waspo Nordhorn            37.58   
16  Amalie Jensen  1998  Berns Swim Team            39.15   
17  Christina Larsen  1998  Tommerup Svømme Klub            44.23   
Silke Meyer  1998  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Schiphorst  1999  Waspo Nordhorn            28.55   
Amalie Müller Lindemann  1999  Berns Swim Team            28.72   
Anna Hertzog  1999  Ringe Svømme Klub            29.05   
Stine Madsen  1999  Ringe Svømme Klub            29.63   
Emma Hansen  1999  Odense Svømme Klub            29.82   
Frida Frydendal  1999  Svendborg Svømme Klub            30.55   
Mathilde Aagaard Hansen  1999  Frem Odense            30.73   
Nicole Kristensen  1999  Berns Swim Team            30.77   
Maria Mortensen  1999  Ringe Svømme Klub            32.09   
10  Freja Linde  1999  Ringe Svømme Klub            32.76   
11  Julie Jørge Jensen  1999  Tommerup Svømme Klub            32.94   
12  Signe Stærmose  1999  Nyborg Svømmeklub            33.30   
13  Julie Nellemose Nielsen  1999  Ringe Svømme Klub            33.42   
14  Maren Deters  1999  Waspo Nordhorn            33.68   
15  Pia Harmsen  1999  Waspo Nordhorn            34.31   
16  Helena Aaskov  1999  Ringe Svømme Klub            40.72   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub            29.19   
Therese Hovgaard Jensen  2000  Nyborg Svømmeklub            29.37   
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub            29.42   
Freja Nicholas  2000  Frem Odense            30.07   
Freya Ellehus  2000  Svendborg Svømme Klub            30.80   
Emilie Madsen  2000  Svendborg Svømme Klub            31.76   
Anne Sofie Thrane  2000  Svendborg Svømme Klub            32.34   
Rahel Babic  2000  Waspo Nordhorn            33.61   
Laura Gyldenkærne  2000  Ringe Svømme Klub            33.81   
10  Karoline Munch Hansen  2000  Svendborg Svømme Klub            34.18   
11  Annalena Veltmaat  2000  Waspo Nordhorn            34.25   
12  Martine Halling Olesen  2000  Ringe Svømme Klub            34.77   
13  Eva Schousboe  2000  Munkebo Svømme- og Kondiklub            35.00   
14  Josefine Andersen  2000  Tommerup Svømme Klub            35.31   
15  Camilla Vestergaard  2000  Nyborg Svømmeklub            35.81   
16  Louise Lykke Hansen  2000  Nyborg Svømmeklub            37.07   
17  Renee Asbech  2000  Ringe Svømme Klub            39.14   
18  Camilla Breum Christensen  2000  Ringe Svømme Klub            39.44   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karoline Kjær  2001  Ringe Svømme Klub            29.92   
Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub            30.37   
Alina Bohlen  2001  Waspo Nordhorn            31.31   
Caroline Worrell  2001  Svendborg Svømme Klub            31.70   
Camille Hertzog  2001  Ringe Svømme Klub            32.01   
Alberte Korsgaard  2001  Ringe Svømme Klub            32.29   
Caroline Larsen  2001  Ringe Svømme Klub            33.05   
Katharina Alsmeier  2001  Waspo Nordhorn            33.35   
Liv Persson  2001  Frem Odense            33.41   
10  Victoria Bang  2001  Svendborg Svømme Klub            33.52   
11  Ida Lerche  2001  Tommerup Svømme Klub            33.53   
12  Sofie B G Tolsøe  2001  Svendborg Svømme Klub            33.76   
13  Hanna Duhn  2001  Waspo Nordhorn            35.50   
14  Nele Bült  2001  Waspo Nordhorn            35.51   
15  Anna Lund Petersen  2001  Nyborg Svømmeklub            35.71   
16  Cecilie Jensen  2001  Tommerup Svømme Klub            35.80   
17  Melina Ruhrig  2001  Waspo Nordhorn            37.49   
18  Vivi Nguyen  2001  Frem Odense            38.29   
19  Mille Sandberg  2001  Tommerup Svømme Klub            39.12   
20  Filippa Føns  2001  Svendborg Svømme Klub            40.59   
21  Emilie Gaarsler Grønborg  2001  Frem Odense            43.16   
22  Hilal Bagci  2001  Frem Odense            48.67   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Mogensen  2002  Ringe Svømme Klub            31.59   
Katarina Holse  2002  Svendborg Svømme Klub            31.91   
Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub            32.19   
Anna Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub            32.46   
Anna Portheine  2002  Waspo Nordhorn            32.73   
Anna Kaarill  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub            34.81   
Julie Ejby  2002  Nyborg Svømmeklub            35.11   
Julie Gregersen  2002  Ringe Svømme Klub            35.34   
Stine Vinter  2002  Ringe Svømme Klub            35.56   
10  Randi Jørgensen  2002  Nyborg Svømmeklub            35.69   
11  Trine Johansen  2002  Ringe Svømme Klub            36.03   
12  Fenna Popp  2002  Waspo Nordhorn            36.62   
13  Charlotte Weiß  2002  Waspo Nordhorn            36.68   
14  Lynn Harmsen  2002  Waspo Nordhorn            40.24   
15  Isabella Johansen  2002  Tommerup Svømme Klub            42.26   
16  Emma Christensen  2002  Tommerup Svømme Klub            47.34   
17  Klara Schier  2002  Ringe Svømme Klub            50.34   
Camilla Pedersen  2002  Ringe Svømme Klub            DNS   
Amalie Tolstrup Rasmussen  2002  Tommerup Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub            33.99   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub            35.33   
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense            35.38   
Ghita Ross Rasmussen  2003  Svendborg Svømme Klub            37.01   
Liva Busk  2003  Svendborg Svømme Klub            37.40   
Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub            38.19   
Mai Jørgensen  2003  Frem Odense            38.74   
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub            40.23   
Emma Uhrenholdt  2003  Svendborg Svømme Klub            41.01   
10  Barbara Ammentorp  2003  Nyborg Svømmeklub            42.14   
11  Klara Anna Mathisen  2003  Ringe Svømme Klub            42.97   
12  Thea Inge Madsen  2003  Ringe Svømme Klub            43.37   
13  Freja Tscherning Hald  2003  Ringe Svømme Klub            44.68   
14  Emma Saby Hansen  2003  Frem Odense            45.08   
15  Anna Dam Rasmussen  2003  Tommerup Svømme Klub            48.20   
16  Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub            54.71   
Isabella Olsen  2003  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helga Bak  2004  Nyborg Svømmeklub            36.78   
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub            39.00   
Sina Kamps  2004  Waspo Nordhorn            41.13   
Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense            42.97   
Marinella Christiansen  2004  Ringe Svømme Klub            43.98   
Freja S. Falkenstrøm  2004  Nyborg Svømmeklub            45.40   
Caroline Raarup Rasmussen  2004  Ringe Svømme Klub            45.66   
Laura Schøler  2004  Nyborg Svømmeklub            47.36   
Sina Duhn  2004  Waspo Nordhorn            47.58   
10  Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub            48.26   
11  Laura Riber Memborg  2004  Nyborg Svømmeklub            48.49   
12  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense            51.06   
13  Frederikke R. Rasmussen  2004  Ringe Svømme Klub            51.46   
14  Chelsea Nielsen  2004  Nyborg Svømmeklub            53.25   
15  Cathrine Høst  2004  Nyborg Svømmeklub            58.50   
16  Katrine H. Kirkegaard  2004  Frem Odense            1:03.65   
Kathrine H Mackeprang  2004  Frem Odense            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg Svømmeklub            39.74   
Freja Johansen  2006  Ringe Svømme Klub            47.53   
Nele Monse  2005  Waspo Nordhorn            47.55   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  Frem Odense            47.73   
Anna Ryet  2005  Ringe Svømme Klub            48.32   
Rikke Bruun-Petersen  2005  Tommerup Svømme Klub            48.71   
Louise Horne Levin  2006  Ringe Svømme Klub            49.38   
Nikoline Kaae  2005  Frem Odense            51.34   
Kaya Mathilde Lund  2006  Ringe Svømme Klub            52.65   
10  Freja Klithammer  2005  Nyborg Svømmeklub            53.12   
11  Nicole Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub            54.39   
12  Mathilde Stilund  2005  Frem Odense            56.68   
13  Liv Rose Skaastrup Nielsen  2007  Ringe Svømme Klub            1:11.87   
Karoline Rt Rasmussen  2006  Ringe Svømme Klub            DNS   
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  29 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:27 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  29 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  20:43   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub            28.85   
Friderike Schiphorst  1996  Waspo Nordhorn            28.95   
Helene Jørgensen  1995  Berns Swim Team            29.48   
Andrea Aagaard  1996  Ringe Svømme Klub            29.62   
Catharina Mundt  1997  Waspo Nordhorn            30.42   
Lise Meng  1994  Munkebo Svømme- og Kondiklub            30.51   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team            28.25   
Mia Jensen  1998  Berns Swim Team            28.84   
Anne Sofie Jørgensen  1998  Ringe Svømme Klub            29.12   
Pernille Luise Kellmann  1998  Berns Swim Team            29.17   
Helene Grønnegaard  1998  Ringe Svømme Klub            29.46   
Petrine Stryhn  1998  Berns Swim Team            30.28   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Müller Lindemann  1999  Berns Swim Team            28.30   
Clara Schiphorst  1999  Waspo Nordhorn            28.44   
Anna Hertzog  1999  Ringe Svømme Klub            28.85   
Stine Madsen  1999  Ringe Svømme Klub            29.37   
Emma Hansen  1999  Odense Svømme Klub            29.43   
Frida Frydendal  1999  Svendborg Svømme Klub            30.33   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Therese Hovgaard Jensen  2000  Nyborg Svømmeklub            28.74   
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub            29.10   
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub            29.18   
Freja Nicholas  2000  Frem Odense            29.87   
Freya Ellehus  2000  Svendborg Svømme Klub            30.44   
Emilie Madsen  2000  Svendborg Svømme Klub            31.72   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karoline Kjær  2001  Ringe Svømme Klub            29.84   
Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub            30.24   
Alina Bohlen  2001  Waspo Nordhorn            30.62   
Alberte Korsgaard  2001  Ringe Svømme Klub            31.42   
Caroline Worrell  2001  Svendborg Svømme Klub            31.50   
Camille Hertzog  2001  Ringe Svømme Klub            32.24   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub            31.38   
Caroline Mogensen  2002  Ringe Svømme Klub            31.67   
Katarina Holse  2002  Svendborg Svømme Klub            32.10   
Anna Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub            32.26   
Anna Portheine  2002  Waspo Nordhorn            32.72   
Anna Kaarill  2002  Munkebo Svømme- og Kondiklub            33.75   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub            33.72   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub            34.39   
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense            35.05   
Ghita Ross Rasmussen  2003  Svendborg Svømme Klub            36.12   
Liva Busk  2003  Svendborg Svømme Klub            36.58   
Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub            37.10   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helga Bak  2004  Nyborg Svømmeklub            36.87   
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub            37.51   
Sina Kamps  2004  Waspo Nordhorn            39.57   
Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense            41.57   
Freja S. Falkenstrøm  2004  Nyborg Svømmeklub            42.25   
Marinella Christiansen  2004  Ringe Svømme Klub            44.56   
                     
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg Svømmeklub            38.81   
Nele Monse  2005  Waspo Nordhorn            44.19   
Rikke Bruun-Petersen  2005  Tommerup Svømme Klub            45.39   
Freja Johansen  2006  Ringe Svømme Klub            45.53   
Anna Ryet  2005  Ringe Svømme Klub            46.84   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  Frem Odense            47.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  29 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:43 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  29 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marc Nøhr Andersen  1996  Nyborg Svømmeklub            24.91   
Martin Dyrehøj  1988  Berns Swim Team            24.99   
Adrian Bejan  1996  Waspo Nordhorn            25.35   
Jacob Holst  1991  Nyborg Svømmeklub            25.35   
Mads Ingeman Hansen  1997  Berns Swim Team            25.45   
Anders Trab  1995  O.S.L.F.            26.21   
Magnus Lundgren  1996  Berns Swim Team            26.23   
Nicolai Broner Jensen  1994  Munkebo Svømme- og Kondiklub            26.35   
Anton Holten Lambert  1997  Nyborg Svømmeklub            26.57   
10  Alexander Riis  1993  Berns Swim Team            26.86   
11  Oliver Chodkiewicz  1996  Frem Odense            26.90   
12  Reyk Rüger  1994  Waspo Nordhorn            27.15   
13  Kristian Ranghøj  1995  Berns Swim Team            27.22   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lauritz Bech  1998  Ringe Svømme Klub            26.13   
Andreas E. Olsen  1998  Berns Swim Team            26.47   
Frederik Larsen  1998  Ringe Svømme Klub            26.94   
Søren Bisgaard  1998  Berns Swim Team            26.97   
Leon Müller  1998  Waspo Nordhorn            27.27   
Lukas Portheine  1998  Waspo Nordhorn            27.41   
Kasper Levring Andersen  1998  Berns Swim Team            27.57   
Jacob Schøler  1998  Nyborg Svømmeklub            27.97   
Søren Hald Olsen  1998  Berns Swim Team            28.28   
10  Marvin Beckemper  1998  Waspo Nordhorn            29.80   
11  Christoffer Lundgren  1998  Berns Swim Team            32.35   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Holm Jørgensen  1999  Berns Swim Team            24.95   
Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub            25.13   
August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub            25.73   
Gustav Westerlin Larsen  1999  Svendborg Svømme Klub            26.22   
Magnus Lerche  1999  Berns Swim Team            27.03   
Oliver Kramer Andersen  1999  Berns Swim Team            27.09   
Kristoffer Østergaard  1999  Berns Swim Team            27.45   
Niels R. E. Sørensen  1999  Berns Swim Team            27.59   
Oliver Phil Langsted  1999  Svendborg Svømme Klub            27.87   
10  Jannik S. Vilhelmsen  1999  Ringe Svømme Klub            28.13   
11  Cornelius Swain  1999  Munkebo Svømme- og Kondiklub            28.83   
12  Lasse Lundstrøm  1999  Ringe Svømme Klub            28.87   
13  Nikki Trustrup  1999  Nyborg Svømmeklub            31.88   
14  Jonas Kampp  1999  Ringe Svømme Klub            37.43   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Milan Monse  2000  Waspo Nordhorn            27.38   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub            27.47   
Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub            28.72   
Hennes Nordbeck  2000  Waspo Nordhorn            29.71   
Tim Sandner  2000  Waspo Nordhorn            30.71   
Nikolaj Madsen  2000  Nyborg Svømmeklub            30.98   
Christopher Plangemann  2000  Waspo Nordhorn            32.16   
Thomas Kristensen  2000  Nyborg Svømmeklub            33.21   
Lars Wollschläger  2000  Waspo Nordhorn            36.32   
10  Magnus Johs Hansen  2000  Frem Odense            41.26   
Jacob Rønn  2000  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Vilhelmsen  2001  Ringe Svømme Klub            29.78   
Lucas Vangsgård  2001  Tommerup Svømme Klub            30.70   
Daniel Bak  2001  Ringe Svømme Klub            31.71   
Rafael Vahala Hvass  2001  Svendborg Svømme Klub            33.07   
Victor Christensen  2001  Frem Odense            34.02   
Carl M Gadegaard  2001  Nyborg Svømmeklub            34.41   
Jan Vogelsang  2001  Waspo Nordhorn            35.60   
Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense            36.38   
Hans-Ejnar Elnegaard  2001  Nyborg Svømmeklub            36.97   
10  Nicolai Graff  2001  Nyborg Svømmeklub            37.73   
11  Lukas Bouwkamp  2001  Waspo Nordhorn            42.17   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub            28.53   
Jacob Tietgen  2002  Frem Odense            30.06   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense            31.05   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub            33.06   
Stefan Hansen  2002  Svendborg Svømme Klub            33.50   
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense            35.06   
Mingus Okkerholm  2002  Nyborg Svømmeklub            35.41   
Peter Hansen  2002  Ringe Svømme Klub            36.41   
Philip Mundt  2002  Waspo Nordhorn            36.59   
10  Hjalte Flader Skov  2002  Svendborg Svømme Klub            36.88   
11  Louis Carl Aagaard Schou  2002  Svendborg Svømme Klub            44.56   
Kasper Hjernø Nielsen  2002  Frem Odense            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Felix Morshuis  2003  Waspo Nordhorn            33.70   
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub            35.17   
Thobias Vilhelmsen  2003  Ringe Svømme Klub            35.38   
Lukas Stæhr Bentsen  2003  Nyborg Svømmeklub            35.90   
Omar El-Houri  2003  Frem Odense            38.83   
Lucas Thomhav  2003  Tommerup Svømme Klub            38.94   
Christoffer Hald  2003  Frem Odense            39.99   
Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub            41.28   
Jacob Thomsen  2003  Nyborg Svømmeklub            44.01   
10  Gustav Johs Hansen  2003  Frem Odense            48.95   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub            34.76   
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg Svømmeklub            37.52   
Lauritz Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub            45.33   
Christian Andreasen  2004  Ringe Svømme Klub            47.40   
Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub            48.54   
Ruben Riisom-Lytken  2004  Frem Odense            51.14   
Serkan Bagci  2004  Frem Odense            55.70   
Sebastian Graff  2004  Nyborg Svømmeklub            1:00.34   
Mark Kronbæk Nancke  2004  Nyborg Svømmeklub            1:00.93   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            43.51   
Sebastian Emil Fuglsang K  2005  Frem Odense            43.72   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense            47.04   
Kasper Duch  2005  Frem Odense            52.95   
Ludvig Kajhøj Sørensen  2005  Svendborg Svømme Klub            56.56   
Kristian Kaas Larsen  2005  Frem Odense            1:02.45   
Christoffer Rose Skaastrup Nielsen  2005  Ringe Svømme Klub            1:03.62   
Jonas Svensmark Jensen  2005  Tommerup Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  29 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  29 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  20:44   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marc Nøhr Andersen  1996  Nyborg Svømmeklub            24.69   
Martin Dyrehøj  1988  Berns Swim Team            24.70   
Mads Ingeman Hansen  1997  Berns Swim Team            25.24   
Adrian Bejan  1996  Waspo Nordhorn            25.35   
Jacob Holst  1991  Nyborg Svømmeklub            25.76   
Anders Trab  1995  O.S.L.F.            25.87   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lauritz Bech  1998  Ringe Svømme Klub            25.68   
Søren Bisgaard  1998  Berns Swim Team            26.80   
Frederik Larsen  1998  Ringe Svømme Klub            26.92   
Andreas E. Olsen  1998  Berns Swim Team            26.94   
Lukas Portheine  1998  Waspo Nordhorn            27.11   
Leon Müller  1998  Waspo Nordhorn            27.52   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Holm Jørgensen  1999  Berns Swim Team            24.78   
Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub            24.86   
August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub            25.28   
Gustav Westerlin Larsen  1999  Svendborg Svømme Klub            25.99   
Magnus Lerche  1999  Berns Swim Team            26.82   
Oliver Kramer Andersen  1999  Berns Swim Team            27.38   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Milan Monse  2000  Waspo Nordhorn            26.91   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub            27.06   
Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub            27.60   
Hennes Nordbeck  2000  Waspo Nordhorn            29.67   
Nikolaj Madsen  2000  Nyborg Svømmeklub            30.42   
Tim Sandner  2000  Waspo Nordhorn            30.57   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Vilhelmsen  2001  Ringe Svømme Klub            28.53   
Lucas Vangsgård  2001  Tommerup Svømme Klub            29.88   
Daniel Bak  2001  Ringe Svømme Klub            31.48   
Carl M Gadegaard  2001  Nyborg Svømmeklub            32.68   
Rafael Vahala Hvass  2001  Svendborg Svømme Klub            32.83   
Victor Christensen  2001  Frem Odense            32.98   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub            28.83   
Jacob Tietgen  2002  Frem Odense            29.75   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense            31.17   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub            32.30   
Stefan Hansen  2002  Svendborg Svømme Klub            32.87   
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense            34.66   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Felix Morshuis  2003  Waspo Nordhorn            33.33   
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub            34.37   
Lukas Stæhr Bentsen  2003  Nyborg Svømmeklub            34.60   
Thobias Vilhelmsen  2003  Ringe Svømme Klub            34.80   
Lucas Thomhav  2003  Tommerup Svømme Klub            38.59   
Omar El-Houri  2003  Frem Odense            47.29   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub            33.22   
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg Svømmeklub            36.68   
Lauritz Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub            42.87   
Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub            44.24   
Christian Andreasen  2004  Ringe Svømme Klub            44.79   
Ruben Riisom-Lytken  2004  Frem Odense            49.08   
                     
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Emil Fuglsang K  2005  Frem Odense            42.46   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense            45.44   
Ludvig Kajhøj Sørensen  2005  Svendborg Svømme Klub            48.72   
Kasper Duch  2005  Frem Odense            52.02   
Kristian Kaas Larsen  2005  Frem Odense            1:00.79   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  29 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:44 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  29 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:57   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub    34.16        1:10.63   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thea Lund Petersen  1998  Nyborg Svømmeklub    32.49        1:08.56   
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team    33.23        1:11.69   
Camilla Puk Jensen  1998  Berns Swim Team    36.27        1:18.06   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stine Madsen  1999  Ringe Svømme Klub    33.25        1:12.58   
Frida Frydendal  1999  Svendborg Svømme Klub    34.69        1:12.87   
Amalie Müller Lindemann  1999  Berns Swim Team    34.24        1:12.91   
Rikke Krebs  1999  Ringe Svømme Klub    37.90        1:24.81   
Emma Jensen  1999  Frem Odense            DNS   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Therese Hovgaard Jensen  2000  Nyborg Svømmeklub    33.96        1:12.45   
Line Bremer Mortensen  2000  Munkebo Svømme- og Kondiklub    35.51        1:16.61   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    35.86        1:15.69   
Alberte Korsgaard  2001  Ringe Svømme Klub    36.89        1:20.59   
Janni Martinussen  2001  Munkebo Svømme- og Kondiklub    37.44        1:22.49   
Liv Persson  2001  Frem Odense    41.73        1:29.67   
Cille Ingemann Halkjær  2001  Nyborg Svømmeklub    49.37        1:43.83   
Filippa Føns  2001  Svendborg Svømme Klub    55.38        2:03.51   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katrine B. Hansen  2002  Ringe Svømme Klub    41.12        1:28.08   
Caroline Mogensen  2002  Ringe Svømme Klub    39.09        1:28.86   
Randi Jørgensen  2002  Nyborg Svømmeklub    41.30        1:36.70   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub    40.43        1:31.28   
Ghita Ross Rasmussen  2003  Svendborg Svømme Klub    47.39        1:41.75   
Amanda Siomone Witte  2003  Ringe Svømme Klub    53.15        1:56.36   
Emma Uhrenholdt  2003  Svendborg Svømme Klub    1:02.43        2:14.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  29 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:57 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  29 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:03   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik H Thomsen  1997  Ringe Svømme Klub    29.14        1:00.77   
Anton Holten Lambert  1997  Nyborg Svømmeklub    29.29        1:04.70   
Magnus Lundgren  1996  Berns Swim Team    31.19        1:05.38   
Kristian Ranghøj  1995  Berns Swim Team    31.09        1:06.60   
Jacob Terndrup Heiden  1996  Munkebo Svømme- og Kondiklub    31.93        1:09.20   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicolai Andersen  1998  Nyborg Svømmeklub    33.25        1:11.49   
Jacob Schøler  1998  Nyborg Svømmeklub    33.73        1:12.21   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub    28.78        1:00.67   
Christian Holm Jørgensen  1999  Berns Swim Team    29.73        1:02.67   
Magnus Lerche  1999  Berns Swim Team    30.94        1:05.05   
Oliver Phil Langsted  1999  Svendborg Svømme Klub    31.73        1:08.77   
Nikki Trustrup  1999  Nyborg Svømmeklub    41.03        1:32.50   
Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  Nyborg Svømmeklub    40.81        1:34.34   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Kristensen  2000  Nyborg Svømmeklub    42.88        1:30.95   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carl M Gadegaard  2001  Nyborg Svømmeklub    45.92        1:40.28   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    33.22        1:09.98   
Jacob Tietgen  2002  Frem Odense    38.92        1:22.00   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense    42.26        1:29.91   
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    46.73        1:41.05   
Stefan Hansen  2002  Svendborg Svømme Klub    43.71        1:41.93   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Omar El-Houri  2003  Frem Odense            DNS   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    42.69        1:36.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  29 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:03 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  29 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  21:04   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Berns Swim Team 1  Berns Swim Team            2:04.10   
  Laura Glerup Jensen  1998      30.52        30.52   
  Pernille Luise Kellmann  1998      36.07        1:06.59   
  Laura Mathilde Elkjær  1998      30.02        1:36.61   
  Mia Jensen  1998      27.49        2:04.10   
                     
Nyborg Piger 1  Nyborg Svømmeklub            2:05.11   
  Stine Johansen  1997      31.97        31.97   
  Silke Meyer  1998      34.99        1:06.96   
  Thea Lund Petersen  1998      29.98        1:36.94   
  Therese Hovgaard Jensen  2000      28.17        2:05.11   
                     
Rsk Piger  Ringe Svømme Klub            2:05.61   
  Andrea Aagaard  1996      31.56        31.56   
  Nicoline Ahrentsen  2000      35.59        1:07.15   
  Anna Hertzog  1999      30.10        1:37.25   
  Anne Sofie Jørgensen  1998      28.36        2:05.61   
                     
Waspo 1  Waspo Nordhorn            2:13.25   
  Alina Bohlen  2001      35.00        35.00   
  Clara Schiphorst  1999      1:08.04        1:43.04   
  Friderike Schiphorst  1996      30.21        2:13.25   
  Catharina Mundt  1997              2:13.25   
                     
Berns Swim Team 2  Berns Swim Team            2:14.74   
  Nicole Kristensen  1999      35.03        35.03   
  Helene Jørgensen  1995      38.61        1:13.64   
  Amalie Müller Lindemann  1999      31.56        1:45.20   
  Petrine Stryhn  1998      29.54        2:14.74   
                     
Ssk Piger 1  1999  Svendborg Svømme Klub            2:18.28   
  Anne Sofie Thrane  2000      36.23        36.23   
  Freya Ellehus  2000      37.80        1:14.03   
  Frida Frydendal  1999      32.18        1:46.21   
  Emilie Madsen  2000      32.07        2:18.28   
                     
Frem Piger  Frem Odense            2:19.30   
  Emma Jensen  1999      38.39        38.39   
  Freja Nicholas  2000      36.93        1:15.32   
  Cecilie Lacour Brandstrup  1994      34.29        1:49.61   
  Mathilde Aagaard Hansen  1999      29.69        2:19.30   
                     
Munkebo Piger 1  1900  Munkebo Svømme- og Kondiklub            2:22.76   
  Lise Meng  1994      34.46        34.46   
  Julie Martinussen  1997      40.63        1:15.09   
  Janni Martinussen  2001      37.37        1:52.46   
  Line Bremer Mortensen  2000      30.30        2:22.76   
                     
Rsk K2  Ringe Svømme Klub            2:24.77   
  Alma Thrige Dyrehauge  2002      35.92        35.92   
  Julie Gregersen  2002      43.62        1:19.54   
  Alberte Korsgaard  2001      33.84        1:53.38   
  Caroline Mogensen  2002      31.39        2:24.77   
                     
10  Piger 1 Tommerup  Tommerup Svømme Klub            2:35.59   
  Josefine Andersen  2000      40.52        40.52   
  Cecilie Jensen  2001      45.95        1:26.47   
  Julie Jørge Jensen  1999      36.24        2:02.71   
  Ida Lerche  2001      32.88        2:35.59   
                     
11  Ssk Piger 2  2000  Svendborg Svømme Klub            2:48.42   
  Liva Busk  2003      44.67        44.67   
  Sofie B G Tolsøe  2001      43.49        1:28.16   
  Ghita Ross Rasmussen  2003      46.55        2:14.71   
  Karoline Munch Hansen  2000      33.71        2:48.42   
                     
12  Nyborg Piger 2  Nyborg Svømmeklub            2:53.84   
  Maja Johanne Pedersen  2005      45.94        45.94   
  Julie Ejby  2002      39.90        1:25.84   
  Randi Jørgensen  2002      41.08        2:06.92   
  Laura Riber Memborg  2004      46.92        2:53.84   
                     
13  Piger 2 Tommerup  Tommerup Svømme Klub            3:10.46   
  Amalie Tolstrup Rasmussen  2002      50.14        50.14   
  Mille Sandberg  2001      50.04        1:40.18   
  Ellen Marie Vad Iversen  2001      49.84        2:30.02   
  Isabella Johansen  2002      40.44        3:10.46   
                     
Frem Talent Piger  Frem Odense            DSQ  udsvøm.på.mave 25m 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  29 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  29 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  21:20   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rsk Drenge  Ringe Svømme Klub            1:50.99   
  Frederik H Thomsen  1997      29.47        29.47   
  Lauritz Bech  1998      29.96        59.43   
  Oliver Broholm  1999      26.38        1:25.81   
  August Korsgaard  1999      25.18        1:50.99   
                     
Berns Swim Team 1  Berns Swim Team            1:53.70   
  Søren Bisgaard  1998      30.47        30.47   
  Mads Ingeman Hansen  1997      30.25        1:00.72   
  Kasper Levring Andersen  1998      28.47        1:29.19   
  Christian Holm Jørgensen  1999      24.51        1:53.70   
                     
Nyborg Drenge 1  Nyborg Svømmeklub            1:54.72   
  Jacob Holst  1991      29.78        29.78   
  Tais Andkjær Kristensen  1999      33.31        1:03.09   
  Anton Holten Lambert  1997      27.58        1:30.67   
  Marc Nøhr Andersen  1996      24.05        1:54.72   
                     
Berns Swim Starts  Berns Swim Team            1:55.17   
  Kristian Ranghøj  1995      30.59        30.59   
  Magnus Lundgren  1996      33.25        1:03.84   
  Alexander Riis  1993      27.22        1:31.06   
  Martin Dyrehøj  1988      24.11        1:55.17   
                     
Waspo 1  Waspo Nordhorn            1:55.73   
  Milan Monse  2000      31.07        31.07   
  Adrian Bejan  1996      30.29        1:01.36   
  Reyk Rüger  1994      27.67        1:29.03   
  Leon Müller  1998      26.70        1:55.73   
                     
Ssk Drenge 1  1999  Svendborg Svømme Klub            1:59.52   
  Anders Bredal Storgaard  2002      33.98        33.98   
  Mads Christensen  1994      29.71        1:03.69   
  Oliver Phil Langsted  1999      29.88        1:33.57   
  Gustav Westerlin Larsen  1999      25.95        1:59.52   
                     
Berns Swim Team 2  Berns Swim Team            2:02.27   
  Andreas E. Olsen  1998      32.22        32.22   
  Søren Hald Olsen  1998      34.28        1:06.50   
  Magnus Lerche  1999      28.13        1:34.63   
  Oliver Kramer Andersen  1999      27.64        2:02.27   
                     
Munkebo Drenge 1  1900  Munkebo Svømme- og Kondiklub            2:05.35   
  Cornelius Swain  1999      36.22        36.22   
  Mikael Olsen  1992      32.79        1:09.01   
  Jacob Terndrup Heiden  1996      30.55        1:39.56   
  Nicolai Broner Jensen  1994      25.79        2:05.35   
                     
Nyborg Drenge 2  Nyborg Svømmeklub            2:21.79   
  Lukas Stæhr Bentsen  2003      38.32        38.32   
  Mingus Okkerholm  2002      44.31        1:22.63   
  Nicolai Andersen  1998      31.45        1:54.08   
  Jacob Schøler  1998      27.71        2:21.79   
                     
10  Rsk K2  Ringe Svømme Klub            2:28.80   
  Markus Simonsen  2001      34.93        34.93   
  Daniel Bak  2001      44.95        1:19.88   
  Sander Linde  2002      40.05        1:59.93   
  Jonas Vilhelmsen  2001      28.87        2:28.80   
                     
11  Frem Drenge  Frem Odense            2:32.84   
  Victor Christensen  2001      39.14        39.14   
  Mikkel Podiss Petersen  2002      47.70        1:26.84   
  Jacob Tietgen  2002      34.67        2:01.51   
  William Vig Stærmose  2002      31.33        2:32.84   
                     
12  Ssk Drenge 2  2000  Svendborg Svømme Klub            2:46.11   
  Hjalte Flader Skov  2002      43.54        43.54   
  Alfred Feldskov  2003      49.70        1:33.24   
  Stefan Hansen  2002      39.77        2:13.01   
  Rafael Vahala Hvass  2001      33.10        2:46.11   
                     
13  Frem Talent Drenge  Frem Odense            3:02.43   
  Christoffer Hald  2003      45.43        45.43   
  Magnus Johs Hansen  2000      48.90        1:34.33   
  Magnus Ipsen Pedersen  2001      43.26        2:17.59   
  Sebastian Emil Fuglsang K  2005      44.84        3:02.43   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  29 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:20 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  30 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  10:46   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Friderike Schiphorst  1996  Waspo Nordhorn            1:04.09   
Catharina Mundt  1997  Waspo Nordhorn            1:06.19   
Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub            1:09.04   
Lise Meng  1994  Munkebo Svømme- og Kondiklub            1:10.04   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team            1:01.05   
Laura Mathilde Elkjær  1998  Berns Swim Team            1:05.33   
Petrine Stryhn  1998  Berns Swim Team            1:06.89   
Birte Mundt  1998  Waspo Nordhorn            1:09.63   
Cecilie Ahrentsen  1998  Ringe Svømme Klub            1:12.29   
Jasmin Ruhrig  1998  Waspo Nordhorn            1:14.85   
Lea Eberhard  1998  Waspo Nordhorn            1:18.12   
Julie Pagh  1998  Berns Swim Team            1:23.01   
Kira Reineke  1998  Waspo Nordhorn            1:25.35   
10  Amalie Jensen  1998  Berns Swim Team            1:26.12   
Amalie Lange  1998  Berns Swim Team            DNS   
Helene Grønnegaard  1998  Ringe Svømme Klub            DNS   
Christina Larsen  1998  Tommerup Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Müller Lindemann  1999  Berns Swim Team            1:01.98   
Stine Madsen  1999  Ringe Svømme Klub            1:03.80   
Clara Schiphorst  1999  Waspo Nordhorn            1:04.17   
Anna Hertzog  1999  Ringe Svømme Klub            1:04.65   
Emma Hansen  1999  Odense Svømme Klub            1:05.52   
Frida Frydendal  1999  Svendborg Svømme Klub            1:06.59   
Nicole Kristensen  1999  Berns Swim Team            1:06.62   
Mathilde Aagaard Hansen  1999  Frem Odense            1:08.03   
Maria Mortensen  1999  Ringe Svømme Klub            1:11.07   
10  Freja Linde  1999  Ringe Svømme Klub            1:11.30   
11  Signe Stærmose  1999  Nyborg Svømmeklub            1:11.86   
12  Emma Jensen  1999  Frem Odense            1:12.86   
13  Julie Jørge Jensen  1999  Tommerup Svømme Klub            1:13.57   
14  Julie Nellemose Nielsen  1999  Ringe Svømme Klub            1:13.60   
15  Rikke Krebs  1999  Ringe Svømme Klub            1:13.90   
16  Maren Deters  1999  Waspo Nordhorn            1:15.76   
17  Pia Harmsen  1999  Waspo Nordhorn            1:16.96   
18  Helena Aaskov  1999  Ringe Svømme Klub            1:34.72   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Therese Hovgaard Jensen  2000  Nyborg Svømmeklub            1:02.95   
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub            1:05.10   
Freja Nicholas  2000  Frem Odense            1:05.92   
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub            1:06.11   
Freya Ellehus  2000  Svendborg Svømme Klub            1:07.23   
Emilie Madsen  2000  Svendborg Svømme Klub            1:10.47   
Anne Sofie Thrane  2000  Svendborg Svømme Klub            1:14.63   
Laura Gyldenkærne  2000  Ringe Svømme Klub            1:15.37   
Rahel Babic  2000  Waspo Nordhorn            1:16.43   
10  Eva Schousboe  2000  Munkebo Svømme- og Kondiklub            1:16.94   
11  Martine Halling Olesen  2000  Ringe Svømme Klub            1:18.01   
12  Annalena Veltmaat  2000  Waspo Nordhorn            1:18.89   
13  Josefine Andersen  2000  Tommerup Svømme Klub            1:19.59   
14  Camilla Vestergaard  2000  Nyborg Svømmeklub            1:20.11   
15  Louise Lykke Hansen  2000  Nyborg Svømmeklub            1:21.57   
16  Renee Asbech  2000  Ringe Svømme Klub            1:25.69   
17  Stine Godtfredsen  2000  Tommerup Svømme Klub            1:29.93   
18  Camilla Breum Christensen  2000  Ringe Svømme Klub            1:30.30   
Line Bremer Mortensen  2000  Munkebo Svømme- og Kondiklub            DNS   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub            1:06.44   
Karoline Kjær  2001  Ringe Svømme Klub            1:06.46   
Alina Bohlen  2001  Waspo Nordhorn            1:07.92   
Alberte Korsgaard  2001  Ringe Svømme Klub            1:10.98   
Caroline Worrell  2001  Svendborg Svømme Klub            1:11.12   
Katharina Alsmeier  2001  Waspo Nordhorn            1:11.80   
Camille Hertzog  2001  Ringe Svømme Klub            1:12.17   
Caroline Larsen  2001  Ringe Svømme Klub            1:12.75   
Victoria Bang  2001  Svendborg Svømme Klub            1:12.96   
10  Maria Lorenzen  2001  Nyborg Svømmeklub            1:14.03   
11  Liv Persson  2001  Frem Odense            1:15.05   
12  Amalie Lund  2001  Nyborg Svømmeklub            1:18.46   
13  Hanna Duhn  2001  Waspo Nordhorn            1:19.60   
14  Cecilie Jensen  2001  Tommerup Svømme Klub            1:20.00   
15  Anna Lund Petersen  2001  Nyborg Svømmeklub            1:20.14   
16  Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub            1:20.26   
17  Nele Bült  2001  Waspo Nordhorn            1:20.67   
18  Melina Ruhrig  2001  Waspo Nordhorn            1:23.83   
19  Cille Ingemann Halkjær  2001  Nyborg Svømmeklub            1:27.25   
20  Ellen Marie Vad Iversen  2001  Tommerup Svømme Klub            1:28.23   
21  Filippa Føns  2001  Svendborg Svømme Klub            1:28.82   
22  Mille Sandberg  2001  Tommerup Svømme Klub            1:29.69   
23  Vivi Nguyen  2001  Frem Odense            1:30.32   
24  Emilie Gaarsler Grønborg  2001  Frem Odense            1:35.73   
25  Hilal Bagci  2001  Frem Odense            1:51.86   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub            1:08.08   
Caroline Mogensen  2002  Ringe Svømme Klub            1:10.41   
Katarina Holse  2002  Svendborg Svømme Klub            1:10.51   
Anna Portheine  2002  Waspo Nordhorn            1:11.15   
Stine Vinter  2002  Ringe Svømme Klub            1:18.77   
Julie Gregersen  2002  Ringe Svømme Klub            1:19.50   
Trine Johansen  2002  Ringe Svømme Klub            1:20.39   
Charlotte Weiß  2002  Waspo Nordhorn            1:20.47   
Randi Jørgensen  2002  Nyborg Svømmeklub            1:20.49   
10  Fenna Popp  2002  Waspo Nordhorn            1:24.49   
11  Amalie Tolstrup Rasmussen  2002  Tommerup Svømme Klub            1:28.71   
12  Lynn Harmsen  2002  Waspo Nordhorn            1:30.87   
13  Isabella Johansen  2002  Tommerup Svømme Klub            1:39.41   
14  Camilla Pedersen  2002  Ringe Svømme Klub            1:40.11   
15  Klara Schier  2002  Ringe Svømme Klub            1:46.45   
16  Emma Christensen  2002  Tommerup Svømme Klub            1:48.45   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense            1:17.86   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub            1:19.10   
Liva Busk  2003  Svendborg Svømme Klub            1:22.47   
Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub            1:22.98   
Mai Jørgensen  2003  Frem Odense            1:23.10   
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub            1:28.86   
Amanda Siomone Witte  2003  Ringe Svømme Klub            1:30.15   
Emma Uhrenholdt  2003  Svendborg Svømme Klub            1:30.23   
Thea Inge Madsen  2003  Ringe Svømme Klub            1:39.08   
10  Emma Saby Hansen  2003  Frem Odense            1:44.14   
11  Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub            1:57.74   
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helga Bak  2004  Nyborg Svømmeklub            1:25.78   
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub            1:29.16   
Sina Kamps  2004  Waspo Nordhorn            1:37.47   
Freja S. Falkenstrøm  2004  Nyborg Svømmeklub            1:39.29   
Kathrine H Mackeprang  2004  Frem Odense            1:41.61   
Marinella Christiansen  2004  Ringe Svømme Klub            1:45.37   
Sina Duhn  2004  Waspo Nordhorn            1:49.05   
Laura Schøler  2004  Nyborg Svømmeklub            1:51.46   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub            1:52.29   
10  Laura Riber Memborg  2004  Nyborg Svømmeklub            1:52.76   
11  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense            1:52.99   
12  Chelsea Nielsen  2004  Nyborg Svømmeklub            1:54.85   
13  Katrine H. Kirkegaard  2004  Frem Odense            2:09.72   
14  Cathrine Høst  2004  Nyborg Svømmeklub            2:18.37   
Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg Svømmeklub            1:32.16   
Nele Monse  2005  Waspo Nordhorn            1:41.85   
Rikke Bruun-Petersen  2005  Tommerup Svømme Klub            1:44.62   
Anna Ryet  2005  Ringe Svømme Klub            1:48.72   
Freja Klithammer  2005  Nyborg Svømmeklub            1:53.54   
Louise Horne Levin  2006  Ringe Svømme Klub            1:54.33   
Nikoline Kaae  2005  Frem Odense            1:54.37   
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense            2:03.42   
Kaya Mathilde Lund  2006  Ringe Svømme Klub            2:05.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  30 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:46 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  30 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Lundgren  1996  Berns Swim Team            54.31   
Adrian Bejan  1996  Waspo Nordhorn            55.28   
Reyk Rüger  1994  Waspo Nordhorn            57.57   
Kristian Ranghøj  1995  Berns Swim Team            59.79   
Alexander Riis  1993  Berns Swim Team            59.99   
Nicolai Broner Jensen  1994  Munkebo Svømme- og Kondiklub            1:00.64   
Jacob Terndrup Heiden  1996  Munkebo Svømme- og Kondiklub            1:01.16   
Mikael Olsen  1992  Munkebo Svømme- og Kondiklub            1:01.33   
Oliver Chodkiewicz  1996  Frem Odense            1:05.63   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Søren Bisgaard  1998  Berns Swim Team            58.44   
Frederik Larsen  1998  Ringe Svømme Klub            58.53   
Lukas Portheine  1998  Waspo Nordhorn            58.59   
Andreas E. Olsen  1998  Berns Swim Team            59.89   
Kasper Levring Andersen  1998  Berns Swim Team            1:00.16   
Leon Müller  1998  Waspo Nordhorn            1:00.76   
Jacob Schøler  1998  Nyborg Svømmeklub            1:00.80   
Søren Hald Olsen  1998  Berns Swim Team            1:03.17   
Nicolai Andersen  1998  Nyborg Svømmeklub            1:04.72   
10  Marvin Beckemper  1998  Waspo Nordhorn            1:05.98   
11  Christoffer Lundgren  1998  Berns Swim Team            1:20.14   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub            54.71   
Christian Holm Jørgensen  1999  Berns Swim Team            55.49   
August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub            55.76   
Magnus Lerche  1999  Berns Swim Team            58.19   
Gustav Westerlin Larsen  1999  Svendborg Svømme Klub            58.47   
Kristoffer Østergaard  1999  Berns Swim Team            58.85   
Niels R. E. Sørensen  1999  Berns Swim Team            59.56   
Oliver Kramer Andersen  1999  Berns Swim Team            1:00.65   
Jannik S. Vilhelmsen  1999  Ringe Svømme Klub            1:01.16   
10  Lasse Lundstrøm  1999  Ringe Svømme Klub            1:03.17   
11  Cornelius Swain  1999  Munkebo Svømme- og Kondiklub            1:04.76   
12  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  Nyborg Svømmeklub            1:10.59   
13  Nikki Trustrup  1999  Nyborg Svømmeklub            1:13.01   
14  Jonas Kampp  1999  Ringe Svømme Klub            1:26.82   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Milan Monse  2000  Waspo Nordhorn            58.27   
Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub            1:01.80   
Hennes Nordbeck  2000  Waspo Nordhorn            1:05.63   
Tim Sandner  2000  Waspo Nordhorn            1:08.10   
Nikolaj Madsen  2000  Nyborg Svømmeklub            1:08.97   
Thomas Kristensen  2000  Nyborg Svømmeklub            1:10.87   
Christopher Plangemann  2000  Waspo Nordhorn            1:11.18   
Jacob Rønn  2000  Ringe Svømme Klub            1:12.03   
Lars Wollschläger  2000  Waspo Nordhorn            1:24.92   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Vilhelmsen  2001  Ringe Svømme Klub            1:05.40   
Lucas Vangsgård  2001  Tommerup Svømme Klub            1:09.23   
Daniel Bak  2001  Ringe Svømme Klub            1:10.79   
Rafael Vahala Hvass  2001  Svendborg Svømme Klub            1:13.46   
Victor Christensen  2001  Frem Odense            1:17.19   
Carl M Gadegaard  2001  Nyborg Svømmeklub            1:17.21   
Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense            1:20.95   
Jan Vogelsang  2001  Waspo Nordhorn            1:21.59   
Nicolai Graff  2001  Nyborg Svømmeklub            1:21.91   
10  Lukas Bouwkamp  2001  Waspo Nordhorn            1:31.12   
11  Emil Aabo Andreasen  2001  Svendborg Svømme Klub            1:33.48   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub            1:03.94   
Jacob Tietgen  2002  Frem Odense            1:04.88   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense            1:09.29   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub            1:10.70   
Philip Mundt  2002  Waspo Nordhorn            1:19.88   
Peter Hansen  2002  Ringe Svømme Klub            1:20.46   
Hjalte Flader Skov  2002  Svendborg Svømme Klub            1:20.63   
Louis Carl Aagaard Schou  2002  Svendborg Svømme Klub            1:41.79   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Felix Morshuis  2003  Waspo Nordhorn            1:15.48   
Lukas Stæhr Bentsen  2003  Nyborg Svømmeklub            1:15.96   
Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub            1:17.28   
Thobias Vilhelmsen  2003  Ringe Svømme Klub            1:17.30   
Christoffer Hald  2003  Frem Odense            1:28.12   
Lucas Thomhav  2003  Tommerup Svømme Klub            1:29.34   
Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub            1:35.85   
Jacob Thomsen  2003  Nyborg Svømmeklub            1:36.60   
Gustav Johs Hansen  2003  Frem Odense            1:50.82   
Omar El-Houri  2003  Frem Odense            DNF   
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub            1:15.60   
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg Svømmeklub            1:31.98   
Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub            1:43.17   
Lauritz Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub            1:43.25   
Christian Andreasen  2004  Ringe Svømme Klub            1:44.58   
Ruben Riisom-Lytken  2004  Frem Odense            1:56.83   
Sebastian Graff  2004  Nyborg Svømmeklub            2:08.89   
Serkan Bagci  2004  Frem Odense            2:09.10   
Mark Kronbæk Nancke  2004  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Svensmark Jensen  2005  Tommerup Svømme Klub            1:28.99   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            1:40.73   
Sebastian Emil Fuglsang K  2005  Frem Odense            1:41.94   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense            1:49.61   
Ludvig Kajhøj Sørensen  2005  Svendborg Svømme Klub            1:53.10   
Kasper Duch  2005  Frem Odense            1:58.80   
Kristian Kaas Larsen  2005  Frem Odense            2:25.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  30 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  30 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mia Jensen  1998  Berns Swim Team            30.02   
Laura Mathilde Elkjær  1998  Berns Swim Team            31.32   
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team            31.59   
Amalie Jensen  1998  Berns Swim Team            50.78   
Amalie Lange  1998  Berns Swim Team            DNS   
                     
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Hertzog  1999  Ringe Svømme Klub            31.05   
Stine Madsen  1999  Ringe Svømme Klub            31.10   
Amalie Müller Lindemann  1999  Berns Swim Team            32.47   
Emma Jensen  1999  Frem Odense            34.68   
Julie Jørge Jensen  1999  Tommerup Svømme Klub            35.88   
                     
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub            32.25   
Camilla Breum Christensen  2000  Ringe Svømme Klub            47.03   
                     
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camille Hertzog  2001  Ringe Svømme Klub            34.09   
Janni Martinussen  2001  Munkebo Svømme- og Kondiklub            35.58   
Sofie B G Tolsøe  2001  Svendborg Svømme Klub            37.33   
Liv Persson  2001  Frem Odense            38.95   
Maria Lorenzen  2001  Nyborg Svømmeklub            39.00   
Amalie Lund  2001  Nyborg Svømmeklub            45.85   
Ellen Marie Vad Iversen  2001  Tommerup Svømme Klub            46.73   
Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub            48.78   
Vivi Nguyen  2001  Frem Odense            50.36   
10  Emilie Gaarsler Grønborg  2001  Frem Odense            54.14   
                     
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine B. Hansen  2002  Ringe Svømme Klub            37.33   
Caroline Mogensen  2002  Ringe Svømme Klub            38.79   
Randi Jørgensen  2002  Nyborg Svømmeklub            41.36   
Julie Gregersen  2002  Ringe Svømme Klub            42.16   
Trine Johansen  2002  Ringe Svømme Klub            44.86   
Klara Schier  2002  Ringe Svømme Klub            55.27   
Amalie Tolstrup Rasmussen  2002  Tommerup Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Stine Vinter  2002  Ringe Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svømme Klub            37.69   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub            42.50   
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense            43.49   
Ghita Ross Rasmussen  2003  Svendborg Svømme Klub            43.85   
Barbara Ammentorp  2003  Nyborg Svømmeklub            49.35   
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub            49.89   
Klara Anna Mathisen  2003  Ringe Svømme Klub            52.15   
Mai Jørgensen  2003  Frem Odense            53.21   
                     
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub            47.53   
Freja S. Falkenstrøm  2004  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Asyncron arme 
                     
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  Frem Odense            52.66   
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub            55.56   
Kaya Mathilde Lund  2006  Ringe Svømme Klub            1:11.18   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  30 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  30 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Riis  1993  Berns Swim Team            28.12   
Frederik H Thomsen  1997  Ringe Svømme Klub            28.65   
Anders Trab  1995  O.S.L.F.            28.78   
Kristian Ranghøj  1995  Berns Swim Team            29.57   
Magnus Lundgren  1996  Berns Swim Team            29.92   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lauritz Bech  1998  Ringe Svømme Klub            28.00   
Andreas E. Olsen  1998  Berns Swim Team            29.06   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub            27.22   
Christian Holm Jørgensen  1999  Berns Swim Team            27.77   
Oliver Kramer Andersen  1999  Berns Swim Team            29.67   
Oliver Phil Langsted  1999  Svendborg Svømme Klub            30.53   
Kristoffer Østergaard  1999  Berns Swim Team            31.85   
Jonas Kampp  1999  Ringe Svømme Klub            48.34   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub            29.48   
Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub            29.95   
Thomas Kristensen  2000  Nyborg Svømmeklub            42.10   
Magnus Johs Hansen  2000  Frem Odense            DNS   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Markus Simonsen  2001  Ringe Svømme Klub            34.49   
Lucas Vangsgård  2001  Tommerup Svømme Klub            35.83   
Carl M Gadegaard  2001  Nyborg Svømmeklub            44.03   
Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense            45.93   
Emil Aabo Andreasen  2001  Svendborg Svømme Klub            55.17   
Nicolai Graff  2001  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jacob Tietgen  2002  Frem Odense            35.90   
Stefan Hansen  2002  Svendborg Svømme Klub            39.87   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense            40.43   
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense            44.84   
Peter Hansen  2002  Ringe Svømme Klub            45.56   
Mingus Okkerholm  2002  Nyborg Svømmeklub            51.26   
Louis Carl Aagaard Schou  2002  Svendborg Svømme Klub            59.57   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Asyncrob arme 
Omar El-Houri  2003  Frem Odense            DSQ  Asycron arme 
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub            40.03   
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg Svømmeklub            49.58   
Lauritz Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub            1:04.66   
Christian Andreasen  2004  Ringe Svømme Klub            1:06.53   
Ruben Riisom-Lytken  2004  Frem Odense            DSQ  Brystben v 35m 
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            58.25   
Sebastian Emil Fuglsang K  2005  Frem Odense            1:08.47   
Ludvig Kajhøj Sørensen  2005  Svendborg Svømme Klub            1:13.71   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  30 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:53 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  30 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lise Meng  1994  Munkebo Svømme- og Kondiklub    35.90        1:14.52   
Friderike Schiphorst  1996  Waspo Nordhorn    38.46        1:19.96   
Catharina Mundt  1997  Waspo Nordhorn    39.05        1:20.52   
Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub    40.95        1:25.06   
                     
 
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team    31.98        1:05.66   
Helene Grønnegaard  1998  Ringe Svømme Klub    32.56        1:07.26   
Anne Sofie Jørgensen  1998  Ringe Svømme Klub    33.45        1:08.17   
Silke Meyer