2020-11-24   15:21:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for RSK International

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  29 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:36   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub    39.29        1:23.14   
Julie Martinussen  1997  Munkebo Svømme- og Kondiklub    42.15        1:28.55   
Sarah Thomsen  1997  Nyborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Mathilde Elkjær  1998  Berns Swim Team    36.36        1:17.59   
Pernille Luise Kellmann  1998  Berns Swim Team    36.27        1:18.57   
Silke Meyer  1998  Nyborg Svømmeklub    37.50        1:19.47   
Mia Jensen  1998  Berns Swim Team    39.02        1:21.79   
Laura Glerup Jensen  1998  Berns Swim Team    39.81        1:24.42   
Christina Larsen  1998  Tommerup Svømme Klub    54.25        1:58.68   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Signe Stærmose  1999  Nyborg Svømmeklub    46.45        1:36.07   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub    37.36        1:19.49   
Therese Hovgaard Jensen  2000  Nyborg Svømmeklub    38.32        1:21.34   
Freya Ellehus  2000  Svendborg Svømme Klub    40.65        1:25.25   
Emilie Madsen  2000  Svendborg Svømme Klub    42.51        1:29.66   
Camilla Vestergaard  2000  Nyborg Svømmeklub    44.78        1:35.79   
Eva Schousboe  2000  Munkebo Svømme- og Kondiklub    46.40        1:38.35   
Josefine Andersen  2000  Tommerup Svømme Klub    48.40        1:40.54   
Louise Lykke Hansen  2000  Nyborg Svømmeklub    48.62        1:43.61   
Camilla Breum Christensen  2000  Ringe Svømme Klub    49.71        1:44.56   
10  Stine Godtfredsen  2000  Tommerup Svømme Klub    57.31        2:02.36   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Larsen  2001  Ringe Svømme Klub    41.91        1:30.44   
Vivi Nguyen  2001  Frem Odense    47.49        1:36.65   
Cecilie Jensen  2001  Tommerup Svømme Klub    46.76        1:38.52   
Ida Lerche  2001  Tommerup Svømme Klub    48.22        1:39.10   
Emilie Gaarsler Grønborg  2001  Frem Odense    51.69        1:46.34   
Ellen Marie Vad Iversen  2001  Tommerup Svømme Klub    51.19        1:46.67   
Hilal Bagci  2001  Frem Odense    50.36        1:49.08   
Mille Sandberg  2001  Tommerup Svømme Klub    52.15        1:50.38   
Anna Lund Petersen  2001  Nyborg Svømmeklub    54.62        1:52.76   
10  Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub    53.24        1:52.86   
11  Cille Ingemann Halkjær  2001  Nyborg Svømmeklub    56.40        1:57.55   
12  Filippa Føns  2001  Svendborg Svømme Klub    54.36        1:58.06   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    40.80        1:24.88   
Julie Ejby  2002  Nyborg Svømmeklub    42.33        1:29.35   
Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub    42.14        1:29.92   
Julie Gregersen  2002  Ringe Svømme Klub    44.46        1:37.54   
Stine Vinter  2002  Ringe Svømme Klub    47.42        1:41.90   
Trine Johansen  2002  Ringe Svømme Klub    50.06        1:44.79   
Amalie Tolstrup Rasmussen  2002  Tommerup Svømme Klub    57.20        2:01.63   
Emma Christensen  2002  Tommerup Svømme Klub    1:02.27        2:11.75   
Klara Schier  2002  Ringe Svømme Klub    1:00.51        2:11.82   
10  Isabella Johansen  2002  Tommerup Svømme Klub    1:04.48        2:18.14   
Camilla Pedersen  2002  Ringe Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense    46.38        1:35.05   
Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub    50.06        1:44.78   
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub    50.24        1:47.09   
Barbara Ammentorp  2003  Nyborg Svømmeklub    50.92        1:47.51   
Thea Inge Madsen  2003  Ringe Svømme Klub    54.01        1:52.36   
Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    53.64        1:52.80   
Anna Dam Rasmussen  2003  Tommerup Svømme Klub    53.12        1:54.07   
Emma Uhrenholdt  2003  Svendborg Svømme Klub    58.83        2:04.74   
Freja Tscherning Hald  2003  Ringe Svømme Klub    1:00.37        2:07.60   
10  Maja Rasmussen  2003  Ringe Svømme Klub    1:01.02        2:09.88   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub    50.00        1:42.87   
Helga Bak  2004  Nyborg Svømmeklub    58.52        2:02.73   
Chelsea Nielsen  2004  Nyborg Svømmeklub    2:15.76        2:15.76   
Marinella Christiansen  2004  Ringe Svømme Klub    1:03.94        2:15.87   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub    1:05.09        2:16.06   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub    57.70        1:58.56   
Anna Ryet  2005  Ringe Svømme Klub    1:03.97        2:14.75   
Louise Horne Levin  2006  Ringe Svømme Klub    1:10.57        2:24.15   
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense    1:05.11        2:26.63   
Kaya Mathilde Lund  2006  Ringe Svømme Klub    1:16.22        2:40.75   
Freja Johansen  2006  Ringe Svømme Klub            DSQ  hænd.kryds 100m 
Rikke Bruun-Petersen  2005  Tommerup Svømme Klub            DSQ  crawltag udsv. 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  29 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark