2020-01-21   12:12:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for RSK International

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit

Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  RSK International 2014    Udskriftsdato  29 november 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:12   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2014         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Holst  1991  Nyborg Svømmeklub    28.08        1:02.07   
Adrian Bejan  1996  Waspo Nordhorn    1:02.65        1:02.65   
Frederik H Thomsen  1997  Ringe Svømme Klub    29.11        1:03.57   
Marc Nøhr Andersen  1996  Nyborg Svømmeklub    30.27        1:03.68   
Martin Dyrehøj  1988  Berns Swim Team    29.33        1:03.86  Deltager ikke i finalen 
Magnus Lundgren  1996  Berns Swim Team    30.01        1:03.91   
Anton Holten Lambert  1997  Nyborg Svømmeklub    28.83        1:04.47   
Reyk Rüger  1994  Waspo Nordhorn    30.00        1:05.83   
Kristian Ranghøj  1995  Berns Swim Team    31.42        1:07.30   
10  Alexander Riis  1993  Berns Swim Team    29.63        1:07.33   
11  Mikael Olsen  1992  Munkebo Svømme- og Kondiklub    34.35        1:11.96   
12  Jacob Terndrup Heiden  1996  Munkebo Svømme- og Kondiklub    32.08        1:12.24   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub    27.50        1:02.60   
Tais Andkjær Kristensen  1999  Nyborg Svømmeklub    30.06        1:04.47   
Christian Holm Jørgensen  1999  Berns Swim Team    31.00        1:05.08   
August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub    29.76        1:05.75   
Gustav Westerlin Larsen  1999  Svendborg Svømme Klub    30.97        1:06.01   
Magnus Lerche  1999  Berns Swim Team    30.33        1:06.58   
Lukas Portheine  1998  Waspo Nordhorn    31.63        1:06.78   
Søren Bisgaard  1998  Berns Swim Team    30.51        1:07.64   
Kasper Levring Andersen  1998  Berns Swim Team    30.86        1:07.71   
10  Oliver Phil Langsted  1999  Svendborg Svømme Klub    31.65        1:08.17   
11  Oliver Kramer Andersen  1999  Berns Swim Team    31.42        1:09.15   
12  Jannik S. Vilhelmsen  1999  Ringe Svømme Klub    30.78        1:09.27   
13  Kristoffer Østergaard  1999  Berns Swim Team    1:10.06        1:10.06   
14  Lasse Lundstrøm  1999  Ringe Svømme Klub    32.24        1:10.44   
15  Leon Müller  1998  Waspo Nordhorn    32.73        1:10.78   
16  Niels R. E. Sørensen  1999  Berns Swim Team    32.82        1:10.95   
17  Jacob Schøler  1998  Nyborg Svømmeklub    33.79        1:12.07   
18  Marvin Beckemper  1998  Waspo Nordhorn    37.27        1:14.44   
19  Karl-Emil Elnegaard  1999  Nyborg Svømmeklub    37.09        1:14.62   
20  Nicolai Andersen  1998  Nyborg Svømmeklub    34.64        1:15.99   
21  Cornelius Swain  1999  Munkebo Svømme- og Kondiklub    36.62        1:18.55   
22  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  Nyborg Svømmeklub    37.21        1:19.52   
23  Nikki Trustrup  1999  Nyborg Svømmeklub    38.77        1:27.82   
24  Jonas Kampp  1999  Ringe Svømme Klub    47.49        1:49.24   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Milan Monse  2000  Waspo Nordhorn    31.47        1:06.99   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    30.82        1:07.22   
Rasmus Grønnegaard  2000  Ringe Svømme Klub    32.34        1:11.01   
Markus Simonsen  2001  Ringe Svømme Klub    35.19        1:16.16   
Tim Sandner  2000  Waspo Nordhorn    36.86        1:17.06   
Hennes Nordbeck  2000  Waspo Nordhorn    37.03        1:17.10   
Lucas Vangsgård  2001  Tommerup Svømme Klub    36.33        1:17.48   
Jonas Vilhelmsen  2001  Ringe Svømme Klub    36.95        1:18.04   
Daniel Bak  2001  Ringe Svømme Klub    36.26        1:20.45   
10  Nikolaj Madsen  2000  Nyborg Svømmeklub    36.55        1:22.19   
11  Jacob Rønn  2000  Ringe Svømme Klub    39.00        1:22.39   
12  Christopher Plangemann  2000  Waspo Nordhorn    39.47        1:23.01   
13  Carl M Gadegaard  2001  Nyborg Svømmeklub    41.55        1:23.71   
14  Victor Christensen  2001  Frem Odense    39.49        1:25.70   
15  Rafael Vahala Hvass  2001  Svendborg Svømme Klub    41.19        1:26.47   
16  Thomas Kristensen  2000  Nyborg Svømmeklub    40.65        1:26.72   
17  Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense    43.27        1:31.99   
18  Nicolai Graff  2001  Nyborg Svømmeklub    45.52        1:35.54   
19  Hans-Ejnar Elnegaard  2001  Nyborg Svømmeklub    46.11        1:35.74   
20  Jan Vogelsang  2001  Waspo Nordhorn    48.96        1:36.56   
21  Lars Wollschläger  2000  Waspo Nordhorn    47.42        1:41.11   
22  Magnus Johs Hansen  2000  Frem Odense    50.03        1:41.24   
23  Lukas Bouwkamp  2001  Waspo Nordhorn    50.94        1:41.49   
24  Emil Aabo Andreasen  2001  Svendborg Svømme Klub    49.42        1:45.77   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    32.61        1:11.93   
Jacob Tietgen  2002  Frem Odense    35.90        1:15.78   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense    39.80        1:20.80   
Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub    41.25        1:25.27   
Felix Morshuis  2003  Waspo Nordhorn    40.17        1:25.60   
Stefan Hansen  2002  Svendborg Svømme Klub    39.70        1:27.81   
Lukas Stæhr Bentsen  2003  Nyborg Svømmeklub    41.51        1:27.96   
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    43.55        1:28.30   
Thobias Vilhelmsen  2003  Ringe Svømme Klub    40.63        1:28.64   
10  Philip Mundt  2002  Waspo Nordhorn    41.51        1:29.74   
11  Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    39.50        1:30.62   
12  Mingus Okkerholm  2002  Nyborg Svømmeklub    47.64        1:32.16   
13  Hjalte Flader Skov  2002  Svendborg Svømme Klub    45.87        1:35.56   
14  Alfred Feldskov  2003  Svendborg Svømme Klub    44.98        1:35.61   
15  Christoffer Hald  2003  Frem Odense    46.11        1:39.10   
16  Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg Svømmeklub    46.35        1:39.82   
17  Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    52.78        1:52.18   
18  Jacob Thomsen  2003  Nyborg Svømmeklub    1:53.61        1:53.61   
19  Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub    52.33        1:53.69   
20  Christian Andreasen  2004  Ringe Svømme Klub    55.88        1:54.11   
21  Lauritz Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub    56.52        1:56.87   
22  Louis Carl Aagaard Schou  2002  Svendborg Svømme Klub    58.82        2:00.78   
23  Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub    58.41        2:01.30   
24  Sebastian Emil Fuglsang K  2005  Frem Odense    1:00.79        2:06.74   
25  Ludvig Kajhøj Sørensen  2005  Svendborg Svømme Klub    1:02.61        2:10.85   
Kasper Hjernø Nielsen  2002  Frem Odense            DSQ  afslut mave 50m 
Lucas Thomhav  2003  Tommerup Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Peter Hansen  2002  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  29 november 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark