2020-12-02   04:05:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 och SUSS - 2015 Borlänge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 24/1 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.50)

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1 m SUSS 2015    Utskriftsdatum  24 januari 2015   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  12:32   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 januari 2015         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    33.31        1:19.96   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    50.03        1:50.21   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.74        1:12.89   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    33.86        1:14.29   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    33.96        1:14.55   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    36.05        1:17.43   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    35.12        1:18.45   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    37.62        1:23.63   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    40.19        1:26.12   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    31.00        1:05.22   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    30.94        1:06.85   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.59        1:10.63   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    33.41        1:12.46   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    33.80        1:14.58   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    35.56        1:17.78   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    36.17        1:21.98   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    39.31        1:22.05   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    34.38        1:22.32   
10  Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    35.58        1:22.61   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    29.24        1:02.70   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    29.64        1:04.35   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    30.90        1:04.61   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    30.80        1:06.74   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    30.81        1:07.53   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    32.54        1:10.55   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    32.37        1:10.73   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    32.94        1:11.25   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    32.09        1:11.43   
10  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    32.20        1:11.94   
11  Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.02        1:26.89   
12  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    36.69        1:28.35   
13  Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    41.33        1:30.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  24 januari 2015 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  12:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner