2018-04-24   12:59:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öppna Östsvenska GP

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Östsvenska GP    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:36   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    29.91        1:01.53   
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    31.02        1:04.78   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    32.01        1:05.31   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    31.75        1:06.48   
Vemund Hoset  2002  Ullensakersvømmerne    32.33        1:08.09   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    32.96        1:08.76   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    32.35        1:08.83   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    33.23        1:08.85   
Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap    33.84        1:10.14   
10  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    33.28        1:10.75   
11  Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    34.25        1:11.36   
12  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    34.71        1:12.02   
13  Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    34.26        1:12.26   
14  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    33.99        1:12.61   
15  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    34.29        1:12.62   
15  Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap    34.55        1:12.62   
17  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    34.96        1:13.48   
18  Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    34.39        1:13.74   
19  Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    35.65        1:15.17   
20  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    35.80        1:15.64   
21  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    35.78        1:16.05   
22  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    36.33        1:16.43   
23  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    37.54        1:17.54   
24  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    37.10        1:17.93   
25  Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    37.18        1:20.30   
26  Oskar Lindemalm  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    37.85        1:21.34   
27  Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap    40.62        1:23.88   
28  Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    39.08        1:27.53   
Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap            DNS   
Daniel Öhman  2002  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap    29.09        1:00.61   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    29.30        1:00.86   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    29.92        1:01.45   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    30.06        1:02.60   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    30.64        1:02.79   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    30.54        1:03.46   
Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap    31.27        1:05.05   
Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    31.22        1:05.49   
Sander Kristiansen  2001  Elverum Svømming    31.59        1:06.05   
10  Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim    32.91        1:08.46   
11  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    32.63        1:08.58   
12  Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap    33.62        1:09.45   
13  Sivert Høgevold  2001  Elverum Svømming    34.00        1:11.39   
14  Sondre Jakob Bratli  2001  Elverum Svømming    33.86        1:11.74   
15  Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    33.50        1:12.35   
16  Martin Aalstad Laakso  2001  Hamar IL    34.71        1:12.42   
17  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap    33.07        1:12.54   
18  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    34.91        1:12.68   
19  Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap    34.93        1:13.14   
20  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    35.77        1:16.42   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    27.85        57.24   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    28.17        57.77   
Mantas Laurusonis  2000  Ullensakersvømmerne    29.49        58.65   
Nickolai Fredheim  2000  Elverum Svømming    28.78        59.02   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    28.87        59.34   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    28.63        59.74   
Håkon Syrrist  2000  Ullensakersvømmerne    28.90        59.79   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    29.11        1:00.46   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    28.99        1:00.51   
10  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    29.10        1:01.70   
11  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    29.73        1:02.32   
12  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    29.58        1:02.42   
13  Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    29.85        1:03.12   
14  William Fernholm  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    29.97        1:03.49   
15  Snorre Myrvold Stener  2000  Elverum Svømming    31.90        1:04.14   
16  Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap    30.90        1:04.91   
17  Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    30.19        1:04.94   
18  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    30.94        1:05.03   
19  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    31.05        1:05.14   
20  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    30.49        1:05.71   
21  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    31.64        1:05.91   
22  Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    32.43        1:07.57   
23  Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    32.41        1:07.67   
24  Roberts Rostoks  2000  Elverum Svømming    33.03        1:09.41   
25  Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsällskap    32.86        1:09.80   
26  Bartosz Michno  2000  Jönköpings Simsällskap    37.43        1:16.85   
Victor Castenson  2000  Nässjö SLS            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap    25.60        52.01   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    25.58        52.24   
Jesper Jonsson  1993  Uddevalla Sim    25.74        52.64   
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS    25.95        53.26   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    26.17        53.45   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    26.31        54.20   
Joel Huth  1996  Södertörns Simsällskap    26.29        54.23   
Markus Malm  1997  Jönköpings Simsällskap    26.32        54.31   
Michail Papantoniou  1997  Väsby Simsällskap    26.44        54.47   
10  Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    26.66        54.61   
11  Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägen Simförening    26.64        54.63   
12  Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap    26.37        54.66   
13  Mattias Freiholtz  1996  Spårvägen Simförening    26.34        55.16   
14  Joakim Löfgren  1992  Simklubben Laxen    26.20        55.22   
15  Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.59        55.46   
16  Johannes Mariegaard  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.70        55.53   
17  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.02        55.55   
18  Anton Schough  1998  Örebro Simallians    26.54        55.60   
19  Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    27.24        55.77   
20  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    27.33        55.89   
21  Benjamin Lindberg  1995  Skellefte Simsällskap 34    26.75        55.98   
22  Filip Svedberg  1997  Skellefte Simsällskap 34    27.03        56.07   
23  Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    26.33        56.08   
24  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians    26.46        56.22   
25  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    27.18        56.23   
26  Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS    26.44        56.46   
27  Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.34        56.60   
28  David Kruthammar  1997  Täby Sim    27.37        56.61   
29  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    26.70        56.86   
30  Victor Zetterman  1995  Örebro Simallians    27.44        56.89   
31  Robin Sandgren  1997  Simklubben Laxen    27.39        56.91   
32  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    27.12        56.98   
33  Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    27.46        57.00   
34  Eirik Rugsveen  1996  Elverum Svømming    27.62        57.04   
35  Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    27.01        57.10   
36  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    27.06        57.19   
37  Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap    27.60        57.32   
38  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap    27.19        57.41   
38  David Lind  1994  Södertörns Simsällskap    27.55        57.41   
40  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    27.02        57.55   
41  Niclas Hvalgren  1995  Simklubben Laxen    27.36        57.63   
42  Anton Lüning  1996  Spårvägen Simförening    27.40        57.72   
43  Alfred Roos  1996  Nässjö SLS    27.52        57.73   
44  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    27.64        57.76   
45  Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    28.10        58.11   
46  Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    27.86        58.19   
47  André Gradin  1994  Örebro Simallians    27.76        58.22   
48  Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    28.27        58.40   
49  Henrik Dahl Østrøm  1998  Ullensakersvømmerne    27.96        58.47   
49  William Myrlander  1997  Nässjö SLS    27.32        58.47   
51  Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap    27.44        58.60   
52  Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap    28.27        58.72   
53  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    27.99        58.73   
54  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    28.30        58.74   
55  Isak Meding  1998  Örebro Simallians    27.91        58.87   
56  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    28.49        58.97   
57  David Schön Svensson  1993  Simklubben Laxen    28.42        59.25   
58  Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim    27.99        59.38   
59  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    28.53        59.44   
60  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    28.44        59.47   
61  Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsällskap    28.24        59.49   
62  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    28.76        59.51   
63  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim    27.42        59.56   
64  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    28.60        59.69   
65  Frederik Galving  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.16        59.72   
66  Philip Bergstedt  1998  Simklubben S 02    29.41        59.80   
67  Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    28.72        59.81   
68  Nikola Mackic  1999  Simklubben Laxen    29.14        59.84   
69  Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    27.91        59.96   
70  Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap    28.90        1:00.05   
71  Kevin Chong  1998  Södertörns Simsällskap    29.11        1:00.10   
72  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    28.57        1:00.25   
73  Steinar Melstein Johannes  1996  Ullensakersvømmerne    29.22        1:00.32   
74  Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsällskap    28.90        1:00.85   
75  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    28.55        1:00.86   
76  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    29.07        1:00.93   
77  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    29.03        1:01.89   
78  Oscar Al-Sudany  1997  Ljungby Simsällskap    29.31        1:01.98   
79  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    28.88        1:02.04   
80  Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim    29.76        1:02.40   
81  Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    30.27        1:02.42   
82  Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap    29.42        1:02.47   
83  Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap    29.64        1:02.81   
84  Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    29.99        1:03.16   
85  Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap    30.54        1:04.62   
86  Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    30.43        1:05.17   
87  Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    31.07        1:05.23   
88  William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap    31.25        1:05.72   
89  Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap    30.97        1:06.21   
90  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS    35.74        1:15.49   
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap            DNS   
Marcus Stridfäldt  1995  Södertörns Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:36 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Östsvenska GP    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  10:32   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    32.40  1:09.45  1:47.23    2:22.01   
Vår Granhaug Rotevatn  2002  Ullensakersvømmerne    32.69  1:09.54  1:46.58    2:22.14   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    33.10  1:09.78  1:47.99    2:24.11   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    32.81  1:09.63  1:47.48    2:24.13   
Oda Erikka Holberg  2002  Elverum Svømming    33.84  1:11.63  1:48.05    2:24.63   
Timea Aspegren  2002  Ullensakersvømmerne    33.97  1:11.89  1:48.79    2:25.82   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    33.85  1:10.96  1:50.38    2:29.12   
Matylda Koryl  2002  Hamar IL    33.81  1:12.53  1:52.91    2:30.07   
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    35.15  1:13.32  1:52.75    2:31.58   
10  Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    31.92  1:11.37  1:51.06    2:32.02   
11  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    35.10  1:14.06  1:55.42    2:35.11   
12  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    34.04  1:13.49  1:54.78    2:35.34   
13  Malin Vestman  2003  Skövde Simsällskap    36.13  1:16.77  1:57.45    2:35.87   
14  Nikita Kapron  2003  Skövde Simsällskap    36.13  1:16.87  1:57.92    2:36.24   
15  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    36.26  1:16.75  1:58.66    2:37.75   
16  Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    35.90  1:16.86  1:58.33    2:38.48   
17  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    35.43  1:16.10  1:59.26    2:41.34   
18  Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap    35.69  1:17.50  2:01.32    2:41.94   
19  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap    34.82  1:17.68  2:02.10    2:43.13   
20  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    36.70  1:18.64  2:01.23    2:43.82   
21  Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    37.61  1:19.73  2:04.42    2:43.89   
22  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    36.70  1:17.41  2:01.29    2:44.12   
23  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    39.72  1:23.97  2:08.91    2:50.47   
24  Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap    39.41  1:22.44  2:08.19    2:50.96   
25  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    38.40  1:22.37  2:07.19    2:52.28   
26  Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    39.59  1:25.67  2:10.84    2:53.24   
27  Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap    39.18  1:24.21  2:11.59    2:54.50   
28  Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap    38.93  1:24.95  2:12.92    2:55.10   
29  Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap    37.41  1:22.81  2:11.18    2:55.53   
30  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    39.73  1:25.83  2:12.35    2:55.96   
31  Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap    39.41  1:25.42  2:13.74    3:00.01   
32  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    41.19  1:28.00  2:16.25    3:02.43   
33  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    39.13  1:25.88  2:16.08    3:04.14   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    31.63  1:06.43  1:41.86    2:17.26   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    31.34  1:06.22  1:42.15    2:17.32   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    32.52  1:08.88  1:46.01    2:22.87   
Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap    31.99  1:08.13  1:46.01    2:23.76   
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap    33.55  1:10.40  1:48.19    2:24.74   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    33.67  1:10.60  1:49.07    2:25.12   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    33.42  1:10.93  1:50.01    2:26.75   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    33.64  1:11.87  1:52.03    2:29.10   
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap    33.55  1:10.91  1:51.14    2:29.64   
10  Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    33.37  1:12.31  1:52.79    2:30.94   
11  Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    34.71  1:13.13  1:52.43    2:30.97   
12  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    35.31  1:15.07  1:55.03    2:32.23   
13  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    35.73  1:16.17  1:57.53    2:34.32   
14  Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    34.39  1:13.77  1:56.00    2:36.45   
15  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    35.69  1:16.95  1:59.33    2:39.27   
16  Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    36.32  1:18.19  2:02.04    2:42.87   
17  Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap    34.94  1:14.78  2:00.38    2:43.39   
18  Ebba Wilhelmsson  2001  Jönköpings Simsällskap    38.49  1:21.74  2:05.92    2:50.03   
Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap            DNF   
Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Camilla Rimmereide  2000  Ullensakersvømmerne    31.50  1:05.74  1:40.24    2:13.16   
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap    31.65  1:05.86  1:40.80    2:14.10   
Sofie Kornbek  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.20  1:05.92  1:41.20    2:15.63   
Emilia Somogyi Hoseth  2000  Ullensakersvømmerne    32.53  1:07.41  1:42.81    2:17.31   
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    32.12  1:08.40  1:44.45    2:20.38   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    32.77  1:08.56  1:45.51    2:21.21   
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    31.99  1:07.74  1:44.75    2:21.22   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    33.92  1:10.70  1:46.59    2:21.96   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    31.72  1:07.48  1:44.42    2:22.25   
10  Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim    32.92  1:08.70  1:46.19    2:22.55   
11  Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    32.46  1:09.11  1:45.94    2:22.87   
12  Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    32.33  1:08.58  1:46.06    2:23.06   
13  Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    33.12  1:08.52  1:45.98    2:23.94   
14  Camilla Melstein Johannes  2000  Ullensakersvømmerne    34.52  1:11.78  1:49.49    2:24.17   
15  Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02    33.06  1:10.21  1:47.57    2:25.05   
16  Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    34.48  1:12.29  1:51.29    2:27.29   
17  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    33.30  1:10.66  1:49.26    2:28.52   
18  Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap    33.26  1:10.55  1:49.74    2:29.01   
19  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    35.54  1:13.93  1:52.98    2:29.90   
20  Clara Momats  2000  Örebro Simallians    33.63  1:12.14  1:51.42    2:30.01   
21  Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap    34.94  1:13.43  1:53.14    2:30.64   
22  Henriette Syrrist  2000  Ullensakersvømmerne    34.48  1:13.09  1:53.37    2:31.43   
23  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    34.66  1:13.17  1:53.53    2:33.41   
24  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    34.27  1:12.49  1:53.34    2:33.62   
25  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    35.71  1:15.60  1:56.84    2:36.42   
26  Hanna Hellström  2000  Gnosjö Simsällskap    36.00  1:16.75  1:58.71    2:37.69   
27  Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap    34.37  1:14.03  1:57.07    2:39.88   
28  Ida Frössberg  2000  Linköpings Allmänna SS    36.69  1:17.89  2:01.73    2:42.42   
29  Sanna Gildert  2000  Hvetlanda Simsällskap    36.79  1:17.44  2:01.67    2:42.56   
30  Julia Henrysson  2000  Hvetlanda Simsällskap    38.25  1:22.26  2:08.88    2:49.85   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jaqueline Hippi  1996  Väsby Simsällskap    29.33  1:01.36  1:34.12    2:05.55   
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap    29.74  1:02.27  1:35.59    2:07.58   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    30.03  1:02.38  1:35.46    2:08.04   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    30.41  1:03.20  1:35.88    2:08.75   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägen Simförening    30.43  1:03.41  1:37.09    2:08.95   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    30.46  1:03.27  1:36.65    2:09.49   
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    30.06  1:02.95  1:36.53    2:10.22   
Fanny D Lillieström  1989  Södertörns Simsällskap    30.60  1:03.40  1:37.05    2:10.38   
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    30.07  1:03.61  1:37.22    2:11.07   
10  Elsa Ericsson  1995  Täby Sim    31.19  1:04.93  1:38.15    2:11.46   
11  Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    31.87  1:05.19  1:38.50    2:12.25   
12  Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    30.42  1:03.91  1:38.26    2:12.39   
13  Sara Hägglund-Björklund  1995  Södertörns Simsällskap    30.27  1:03.76  1:38.33    2:12.72   
14  Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    31.41  1:04.77  1:39.50    2:12.87   
15  Tove Sparrman  1996  Väsby Simsällskap    30.79  1:04.79  1:39.30    2:13.16   
16  Alexandra Uusaro  1995  Täby Sim    31.62  1:05.72  1:40.08    2:13.26   
17  Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    31.05  1:05.23  1:39.78    2:13.28   
18  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    31.82  1:06.05  1:40.18    2:13.69   
18  Frida Berglund  1998  Täby Sim    31.56  1:05.72  1:40.07    2:13.69   
20  Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap    30.04  1:03.15  1:38.69    2:14.14   
21  Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap    30.91  1:05.89  1:40.55    2:15.17   
22  Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    31.78  1:05.96  1:40.99    2:15.27   
23  Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap    31.69  1:06.03  1:41.10    2:15.59   
24  Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim    31.42  1:05.55  1:41.09    2:16.35   
25  Antonia Prior  1999  Jönköpings Simsällskap    30.96  1:06.34  1:41.69    2:16.51   
26  Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    30.73  1:05.24  1:41.28    2:16.99   
27  Emily Brophy  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.76  1:06.67  1:42.14    2:17.56   
28  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    30.31  1:04.94  1:41.32    2:17.64   
29  Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    31.87  1:06.67  1:43.08    2:18.49   
30  Elin Grenholm  1999  Spårvägen Simförening    31.41  1:06.56  1:42.83    2:18.62   
31  Alice Sundberg  1999  Täby Sim    31.67  1:06.90  1:43.34    2:18.69   
32  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    31.01  1:06.50  1:42.24    2:18.92   
33  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    31.38  1:06.17  1:42.82    2:19.64   
34  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    31.65  1:06.90  1:43.70    2:19.75   
35  Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    31.91  1:07.34  1:44.13    2:20.76   
36  Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    32.98  1:09.41  1:46.20    2:21.41   
37  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    32.57  1:08.77  1:45.95    2:21.42   
38  Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    32.20  1:07.87  1:45.19    2:21.87   
39  Julia Farkas  1996  Ullensakersvømmerne    33.10  1:09.52  1:46.59    2:22.38   
40  Thea Skjæveland  1999  Ullensakersvømmerne    33.29  1:08.78  1:46.02    2:23.04   
41  Ine Haga Famestad  1997  Elverum Svømming    33.08  1:09.36  1:46.82    2:23.76   
42  Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    33.01  1:09.23  1:46.74    2:23.79   
43  Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    33.69  1:09.75  1:47.68    2:24.08   
44  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02    31.86  1:08.55  1:47.59    2:24.58   
45  Tea Olsen Lierstuen  1997  Elverum Svømming    33.32  1:09.75  1:47.70    2:25.74   
46  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    32.05  1:08.74  1:47.14    2:25.77   
47  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS    32.96  1:09.54  1:48.24    2:26.94   
48  Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    33.88  1:11.24  1:49.83    2:27.11   
49  Isabella Brogren  1999  Simklubben S 02    32.22  1:09.03  1:48.45    2:27.52   
50  Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap    33.64  1:10.61  1:49.51    2:27.76   
51  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    33.81  1:10.47  1:49.33    2:27.97   
52  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    33.04  1:10.01  1:49.12    2:28.02   
53  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap    34.56  1:12.44  1:52.16    2:30.64   
54  Agnete Hoset  1999  Ullensakersvømmerne    35.17  1:13.53  1:52.90    2:32.50   
55  Emma Sofie Almås  1999  Elverum Svømming    35.91  1:15.81  1:56.50    2:35.35   
56  Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    35.03  1:15.35  1:56.73    2:38.06   
57  Julia Beachell Myki  1998  Elverum Svømming    36.43  1:17.29  2:00.33    2:41.87   
58  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap    36.13  1:17.63  2:00.42    2:42.23   
59  Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    35.56  1:15.62  1:59.13    2:44.80   
60  Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    40.32  1:22.75  2:07.82    2:53.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:32 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Östsvenska GP    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  10:45   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            37.88   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap            39.13   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            39.80   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap            40.12   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            42.88   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap            44.44   
Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap            47.84   
Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap            47.93   
Oskar Lindemalm  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            48.09   
10  Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap            49.21   
11  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap            53.59   
Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap            34.01   
Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap            36.77   
Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap            38.41   
Sander Kristiansen  2001  Elverum Svømming            38.91   
Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap            39.34   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap            40.75   
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS            41.10   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            41.65   
Sivert Høgevold  2001  Elverum Svømming            42.98   
10  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap            43.44   
11  Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap            44.71   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            31.34   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap            32.40   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap            32.69   
Nickolai Fredheim  2000  Elverum Svømming            34.17   
Marcus Vilhelmsson  2000  Jönköpings Simsällskap            34.76   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap            35.41   
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            35.58   
William Fernholm  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            35.65   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap            36.29   
10  Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS            36.41   
11  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap            38.08   
12  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS            40.48   
13  Bartosz Michno  2000  Jönköpings Simsällskap            44.91   
Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            29.68   
Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap            29.86   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            30.05   
Andreas Fürst  1990  Väsby Simsällskap            30.17   
Felix Nilsson  1990  Simklubben Laxen            30.44   
Joakim Löfgren  1992  Simklubben Laxen            30.86   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap            31.17   
Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap            31.56   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap            31.65   
10  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            31.74   
11  Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap            31.77   
12  Benjamin Lindberg  1995  Skellefte Simsällskap 34            31.80   
13  Tom Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            32.13   
14  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            32.58   
15  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            32.75   
16  Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsällskap            32.91   
17  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians            33.08   
18  Jesper Eklund  1998  Västerås Simsällskap            33.14   
19  Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsällskap            33.27   
20  William Myrlander  1997  Nässjö SLS            33.40   
21  David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap            33.63   
22  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS            33.87   
23  Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap            33.89   
24  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim            34.27   
25  Alfred Roos  1996  Nässjö SLS            34.45   
26  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02            34.54   
27  Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim            34.69   
28  Henrik Dahl Østrøm  1998  Ullensakersvømmerne            34.89   
29  Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap            35.24   
30  Eivind Aalstad Laakso  1999  Hamar IL            35.38   
31  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim            35.89   
32  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap            36.48   
33  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap            37.02   
34  Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap            37.62   
35  Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap            38.21   
36  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS            40.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  10:45 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Östsvenska GP    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap    36.46        1:19.63   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    38.69        1:21.37   
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    38.57        1:22.32   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    40.17        1:24.73   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    40.85        1:25.61   
Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    40.27        1:25.74   
Malin Vestman  2003  Skövde Simsällskap    41.25        1:26.44   
Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    41.19        1:26.92   
Thea Helene Kristiansen  2002  Ullensakersvømmerne    41.67        1:27.20   
10  Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap    41.31        1:28.15   
11  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    42.22        1:28.58   
12  Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    43.56        1:32.43   
13  Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap    43.99        1:33.53   
14  Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    43.55        1:33.60   
15  Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsällskap    43.84        1:33.75   
16  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    44.69        1:34.75   
17  Sarah Dahl Østrøm  2002  Ullensakersvømmerne    46.51        1:35.84   
18  Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    46.12        1:37.44   
19  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    46.87        1:38.31   
20  Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap    49.59        1:40.98   
21  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    49.17        1:43.73   
22  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    50.00        1:45.94   
23  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    53.69        1:49.50   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    34.19        1:12.71   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    36.18        1:16.77   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    38.09        1:21.91   
Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    37.54        1:22.49   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    39.96        1:24.85   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    39.25        1:26.28   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    41.00        1:27.51   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    41.99        1:27.66   
Thyra Melander  2001  Jönköpings Simsällskap    41.27        1:27.85   
10  Clara Rönnäng  2001  Värnamo Simsällskap    42.93        1:30.96   
11  Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    42.83        1:31.63   
12  Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    43.99        1:32.49   
13  Karla Smoljan  2001  Anderstorps Simsällskap    44.96        1:35.41   
14  Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    49.96        1:46.22   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    36.35        1:17.59   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.70        1:18.21   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap    37.59        1:19.60   
Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    38.22        1:20.03   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    39.81        1:25.62   
Kamilla Kleppang  2000  Elverum Svømming    40.95        1:26.86   
Sanna Gildert  2000  Hvetlanda Simsällskap    42.60        1:30.54   
Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS    43.05        1:31.40   
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    44.40        1:35.46   
10  Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap    45.85        1:36.70   
Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jessica Billquist  1996  Spårvägen Simförening    33.69        1:11.93   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    33.67        1:12.46   
Fanny D Lillieström  1989  Södertörns Simsällskap    35.13        1:12.95   
Therése Bergström  1987  Linköpings Allmänna SS    34.31        1:13.78   
Emma Wahlund  1998  Väsby Simsällskap    35.33        1:14.13   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap    34.97        1:14.24   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    34.66        1:14.58   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    35.97        1:15.69   
Caroline Speiner  1994  Södertörns Simsällskap    35.96        1:15.86   
10  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    35.52        1:16.38   
11  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    35.84        1:16.70   
12  Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    36.44        1:17.89   
13  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    36.86        1:18.58   
14  Agnes Fährlin  1998  Spårvägen Simförening    36.73        1:19.42   
15  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    36.47        1:19.96   
16  Elise Skjæveland  1997  Ullensakersvømmerne    38.09        1:20.50   
17  Ebba Melin  1998  Hvetlanda Simsällskap    37.00        1:21.63   
18  Adina Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    38.68        1:21.95   
19  Elin Steindl  1998  Hvetlanda Simsällskap    38.54        1:22.16   
20  Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    38.52        1:22.71   
21  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    39.04        1:22.89   
22  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    39.57        1:23.15   
23  Millie Haga Famestad  1999  Elverum Svømming    40.13        1:24.01   
24  Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    38.90        1:24.03   
25  Denise Persson  1998  Simklubben S 02    39.46        1:25.13   
26  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    40.95        1:25.63   
27  Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap    40.37        1:25.82   
28  Wilma Rönnäng  1998  Värnamo Simsällskap    41.49        1:29.58   
29  Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    41.63        1:30.25   
30  Amanda Kullander  1999  Skövde Simsällskap    42.96        1:30.80   
31  Charlotte Norstad  1998  Elverum Svømming    43.49        1:31.42   
32  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS    42.49        1:31.65   
33  Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    41.86        1:31.71   
34  Karoline Holmestrand  1997  Ullensakersvømmerne    42.98        1:32.34   
35  Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap    41.64        1:32.76   
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Östsvenska GP    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  11:38   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 5, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    1:18.16  2:48.98  4:30.34    5:46.06   
Vemund Hoset  2002  Ullensakersvømmerne    1:21.74  2:55.38  4:32.42    5:48.27   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:13.36  2:42.39  4:17.64    5:33.07   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    1:03.67  2:18.66  3:51.35    5:04.81   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    1:06.70  2:28.45  3:59.84    5:14.91   
Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap    1:15.56  2:52.30  4:32.45    5:45.93   
Håkon Syrrist  2000  Ullensakersvømmerne    1:20.58  2:54.19  4:32.87    5:47.60   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    1:22.37  2:57.91  4:43.34    6:07.04   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:03.83  2:16.20  3:36.14    4:41.57   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    1:04.82  2:23.71  3:40.11    4:46.56   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    1:03.27  2:18.36  3:43.35    4:47.02   
Anton Björck-Teuscher  1993  Simklubben S 02    1:07.53  2:21.51  3:46.77    4:53.68   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägen Simförening    1:05.82  2:21.27  3:48.99    4:54.85   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:05.17  2:22.67  3:49.49    4:57.22   
Mikkel Handberg  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:07.22  2:23.65  3:48.92    4:58.35   
Henry Kerman  1997  Jönköpings Simsällskap    1:04.38  2:23.56  3:49.31    4:59.28   
David Kruthammar  1997  Täby Sim    1:08.32  2:28.73  3:54.01    5:03.31   
10  Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    1:06.57  2:27.67  3:55.53    5:03.49   
11  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    1:05.51  2:26.05  3:53.26    5:04.08   
12  Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    1:03.10  2:25.50  3:54.41    5:04.93   
13  Gustav P Henriksen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:06.91  2:27.59  3:57.27    5:09.50   
14  Henrik Aspegren  1999  Ullensakersvømmerne    1:06.55  2:26.09  3:58.93    5:10.49   
15  Filip Antlöv  1998  Södertörns Simsällskap    1:06.82  2:31.93  3:57.51    5:10.74   
16  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    1:06.03  2:26.91  3:58.86    5:11.67   
17  Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:06.12  2:31.94  4:03.82    5:15.25   
18  Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    1:09.45  2:36.20  4:06.68    5:21.19   
19  Philip Bergstedt  1998  Simklubben S 02    1:15.91  2:38.00  4:14.52    5:24.55   
20  Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    1:14.11  2:47.58  4:18.10    5:35.35   
21  Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    1:10.53  2:43.68  4:24.63    5:44.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  11:38 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Östsvenska GP    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  12:11   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    36.12        1:13.80   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    34.42        1:14.29   
Vår Granhaug Rotevatn  2002  Ullensakersvømmerne    34.10        1:14.48   
Oda Erikka Holberg  2002  Elverum Svømming    35.27        1:14.77   
Thea Helene Kristiansen  2002  Ullensakersvømmerne    35.13        1:15.84   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    35.53        1:16.72   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    35.93        1:17.03   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    32.99        1:17.46   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    36.56        1:19.14   
10  Matylda Koryl  2002  Hamar IL    35.83        1:21.74   
11  Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    37.89        1:21.86   
12  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    38.06        1:22.13   
13  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    36.43        1:22.75   
14  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    39.34        1:23.53   
15  Timea Aspegren  2002  Ullensakersvømmerne    38.81        1:23.59   
16  Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap    37.20        1:24.08   
17  Sarah Dahl Østrøm  2002  Ullensakersvømmerne    40.01        1:24.60   
18  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    40.32        1:24.69   
19  Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap    39.49        1:27.02   
20  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    38.84        1:31.46   
21  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    41.25        1:32.36   
22  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    44.43        1:33.79   
23  Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    43.27        1:39.88   
Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    32.06        1:08.27   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    32.92        1:09.39   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    35.00        1:13.19   
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    34.48        1:13.44   
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap    35.55        1:14.59   
Sirin Andrea Hamoudeh  2001  Elverum Svømming    35.24        1:18.03   
Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    37.51        1:21.62   
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    37.10        1:22.97   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    38.71        1:24.25   
10  Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    37.71        1:27.41   
11  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS    40.62        1:28.60   
12  Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    41.55        1:29.41   
13  Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap    41.23        1:30.54   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap    29.52        1:03.13   
Sofie Brogger  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.35        1:06.53   
Camilla Rimmereide  2000  Ullensakersvømmerne    32.03        1:09.22   
Maria Olsen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.40        1:09.81   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    33.31        1:10.26   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    32.07        1:10.50   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    33.97        1:12.67   
Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap    34.06        1:13.42   
Sofie Karlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    33.39        1:13.82   
10  Camilla Melstein Johannes  2000  Ullensakersvømmerne    34.77        1:13.97   
11  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    33.35        1:15.02   
12  Emilia Somogyi Hoseth  2000  Ullensakersvømmerne    35.38        1:16.72   
13  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS    34.39        1:17.63   
14  Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    35.29        1:17.67   
15  Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim    35.58        1:20.13   
16  Henriette Syrrist  2000  Ullensakersvømmerne    39.10        1:25.43   
17  Ida Frössberg  2000  Linköpings Allmänna SS    40.18        1:29.75   
18  Lovisa Persson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    40.78        1:31.54   
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap    29.12        1:02.35   
Jaqueline Hippi  1996  Väsby Simsällskap    29.62        1:02.83   
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    30.41        1:05.07   
Ebba Stillman  1996  Jönköpings Simsällskap    30.47        1:05.28   
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap    30.45        1:05.54   
Alexandra Uusaro  1995  Täby Sim    31.49        1:05.63   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägen Simförening    31.55        1:06.44   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    31.12        1:06.72   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    31.35        1:06.92   
10  Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap    31.43        1:07.36   
11  Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    31.05        1:07.48   
12  Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    31.14        1:07.62   
13  Lina Johansson  1994  Södertörns Simsällskap    30.59        1:07.92   
14  Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    31.58        1:08.10   
15  Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    31.42        1:08.17   
16  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    31.55        1:08.34   
17  Caroline Andersson-Ekström  1994  Simklubben Sydsim    30.98        1:08.51   
18  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    31.37        1:08.54   
19  Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    31.91        1:08.66   
20  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    31.69        1:08.69   
21  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    32.55        1:09.99   
22  Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    32.75        1:10.42   
23  Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    33.13        1:10.55   
24  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    33.02        1:10.90   
25  Sara Hägglund-Björklund  1995  Södertörns Simsällskap    32.97        1:10.92   
26  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    31.86        1:11.01   
27  Alice Sundberg  1999  Täby Sim    33.33        1:11.32   
28  Elise Skjæveland  1997  Ullensakersvømmerne    33.89        1:11.98   
29  Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    33.08        1:12.00   
30  Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    33.04        1:12.03   
31  Julia Farkas  1996  Ullensakersvømmerne    32.94        1:12.25   
32  Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    31.78        1:12.84   
33  Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    32.32        1:12.96   
34  Evelina Loftén  1996  Skuru Idrottsklubb    32.65        1:13.28   
35  Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    33.73        1:13.29   
36  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    33.68        1:13.40   
37  Agnes Fährlin  1998  Spårvägen Simförening    34.52        1:13.69   
38  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    34.18        1:14.15   
39  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    34.55        1:14.59   
40  Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    34.02        1:15.10   
41  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap    33.11        1:16.22   
42  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    34.54        1:16.23   
43  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    34.18        1:16.65   
44  Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap    36.05        1:18.56   
45  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    34.61        1:18.76   
46  Tea Olsen Lierstuen  1997  Elverum Svømming    36.66        1:19.10   
47  Agnete Hoset  1999  Ullensakersvømmerne    35.82        1:19.59   
48  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    37.14        1:21.76   
49  Adina Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    37.68        1:22.40   
50  Isabella Brogren  1999  Simklubben S 02    38.04        1:24.89   
51  Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    41.89        1:32.82   
Caroline Sevcik  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:11 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Östsvenska GP    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  12:37   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    36.27        1:14.05   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    36.07        1:14.49   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    39.38        1:19.99   
Daniel Öhman  2002  Skövde Simsällskap    38.83        1:20.10   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    39.48        1:20.27   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    39.47        1:20.89   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    40.56        1:21.93   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    40.13        1:22.38   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    40.31        1:23.50   
10  Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    41.15        1:23.56   
11  Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    41.51        1:24.75   
12  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    41.34        1:24.86   
13  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    41.86        1:26.88   
14  Anton Hegmegi  2005  Jönköpings Simsällskap    42.86        1:27.13   
15  Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    44.75        1:27.94   
16  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    43.03        1:28.36   
17  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    44.26        1:31.47   
18  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    45.58        1:31.96   
19  Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap    44.91        1:31.97   
20  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    44.30        1:32.03   
21  Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap    49.69        1:37.59   
22  Ossian Lagström  2003  Oskarshamns Simsällskap    48.84        1:39.29   
23  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    48.59        1:40.31   
24  Oskar Lindemalm  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    49.39        1:41.81   
25  Oscar Johnsson  2002  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    53.84        1:49.47   
Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap    33.21        1:09.01   
Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    34.52        1:10.29   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    34.75        1:11.61   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    35.75        1:12.89   
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    36.27        1:14.22   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    36.80        1:15.92   
Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim    38.50        1:17.70   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    39.53        1:20.41   
Sondre Jakob Bratli  2001  Elverum Svømming    39.21        1:21.56   
10  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    39.07        1:23.20   
11  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap    40.66        1:24.54   
12  Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap    40.98        1:24.83   
13  Sander Kristiansen  2001  Elverum Svømming    41.26        1:26.48   
14  Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    41.90        1:28.15   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
Martin Aalstad Laakso  2001  Hamar IL            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    31.14        1:03.06   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    31.29        1:03.21   
Daniel Karlsson  2000  Linköpings Allmänna SS    33.51        1:08.24   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    33.22        1:08.69   
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    33.48        1:10.20   
Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    34.45        1:12.55   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    35.57        1:13.11   
Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    35.75        1:13.39   
Roberts Rostoks  2000  Elverum Svømming    39.80        1:20.74   
10  Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    38.96        1:21.08   
11  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    40.05        1:21.37   
12  Marcus Vilhelmsson  2000  Jönköpings Simsällskap    39.49        1:21.85   
13  Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    39.16        1:22.09   
14  Jakob Werner  2000  Karlskrona Simsällskap    40.85        1:24.65   
Victor Castenson  2000  Nässjö SLS            DNS   
Bartosz Michno  2000  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
Gabriel Hansson  2000  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    29.22        59.17   
Pontus Palmqvist  1991  Linköpings Allmänna SS    29.20        59.45   
Michail Papantoniou  1997  Väsby Simsällskap    28.97        1:00.01   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    29.35        1:01.68   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    29.74        1:02.19   
Victor Zetterman  1995  Örebro Simallians    30.68        1:02.42   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians    30.43        1:02.92   
Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    30.70        1:04.05   
Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap    31.08        1:04.51   
10  Frederik Galving  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.23        1:04.78   
11  David Lind  1994  Södertörns Simsällskap    31.45        1:04.93   
12  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    30.80        1:05.07   
13  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    31.96        1:05.56   
14  Filip Svedberg  1997  Skellefte Simsällskap 34    31.88        1:05.79   
15  Anton Schough  1998  Örebro Simallians    32.24        1:06.05   
15  Mads Andersen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.02        1:06.05   
17  David Schön Svensson  1993  Simklubben Laxen    32.90        1:06.09   
18  Henrik Aspegren  1999  Ullensakersvømmerne    32.25        1:06.52   
19  Eirik Rugsveen  1996  Elverum Svømming    32.72        1:07.08   
20  Joel Huth  1996  Södertörns Simsällskap    33.87        1:08.05   
21  Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    33.42        1:08.40   
22  Stefan Phung  1997  Oskarshamns Simsällskap    33.44        1:08.66   
23  William Myrlander  1997  Nässjö SLS    32.96        1:09.14   
24  André Gradin  1994  Örebro Simallians    33.40        1:09.27   
25  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    34.19        1:09.37   
26  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    35.07        1:09.67   
27  Kristoffer Loo  1997  Kalmar Simsällskap    34.02        1:10.06   
28  Robin Sandgren  1997  Simklubben Laxen    33.85        1:10.31   
29  Henrik Dahl Østrøm  1998  Ullensakersvømmerne    34.64        1:11.14   
30  Oscar Al-Sudany  1997  Ljungby Simsällskap    34.18        1:11.27   
31  Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap    34.77        1:11.71   
32  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    33.79        1:12.00   
33  Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim    34.71        1:12.31   
34  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    35.09        1:12.81   
35  Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap    35.41        1:12.86   
36  Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    34.39        1:12.98   
37  Ademir Silic  1998  Västerviks Simsällskap    34.27        1:13.88   
38  Kevin Chong  1998  Södertörns Simsällskap    35.69        1:14.33   
39  Eivind Aalstad Laakso  1999  Hamar IL    35.81        1:15.53   
40  Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap    37.09        1:15.97   
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap            DNS   
Marcus Stridfäldt  1995  Södertörns Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  12:37 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Östsvenska GP    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  13:11   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vår Granhaug Rotevatn  2002  Ullensakersvømmerne            34.62   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            34.69   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            34.80   
Nikita Kapron  2003  Skövde Simsällskap            34.95   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            35.45   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap            35.71   
Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS            37.32   
Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap            37.39   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            37.50   
10  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS            37.61   
11  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap            37.94   
12  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            38.09   
13  Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS            38.53   
14  Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap            39.10   
15  Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap            39.20   
16  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap            39.32   
16  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            39.32   
18  Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap            39.81   
19  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap            39.86   
20  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            40.36   
21  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap            40.41   
22  Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsällskap            40.82   
23  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap            41.27   
24  Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap            41.34   
25  Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            42.51   
26  Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap            42.70   
27  Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap            43.45   
27  Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap            43.45   
29  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap            47.07   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            31.60   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            32.55   
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap            34.88   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            35.31   
Thyra Melander  2001  Jönköpings Simsällskap            36.27   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS            36.94   
Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap            37.12   
Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap            38.14   
Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS            39.03   
10  Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap            39.71   
11  Matilda Brink  2001  Jönköpings Simsällskap            39.83   
12  Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap            40.78   
12  Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap            40.78   
14  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            42.25   
15  Ebba Wilhelmsson  2001  Jönköpings Simsällskap            42.86   
16  Lisa Sommehed  2001  Gnosjö Simsällskap            43.82   
17  Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            46.89   
18  Karla Smoljan  2001  Anderstorps Simsällskap            48.15   
19  Clara Rönnäng  2001  Värnamo Simsällskap            48.34   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap            29.97   
Sofie Karlsson  2000  Karlskrona Simsällskap            33.56   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            33.64   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap            33.69   
Sofie Kornbek  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.09   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            34.72   
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            34.72   
Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            34.86   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians            35.09   
10  Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap            35.16   
11  Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap            35.77   
12  Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap            35.84   
13  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap            37.27   
14  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap            37.62   
15  Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            38.35   
16  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            38.61   
17  Hanna Hellström  2000  Gnosjö Simsällskap            38.69   
18  Vilde Bjørgo  2000  Hamar IL            38.78   
19  Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap            39.01   
20  Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap            39.21   
21  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS            39.30   
22  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap            39.99   
23  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap            40.20   
24  Lovisa Persson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            40.37   
25  Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap            40.49   
26  Julia Henrysson  2000  Hvetlanda Simsällskap            41.76   
27  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS            42.94   
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Åhlin  1991  Spårvägen Simförening            30.62   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            30.97   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim            31.15   
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim            31.16   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap            31.32   
Lina Edlund  1989  Jönköpings Simsällskap            31.49   
Elin Grenholm  1999  Spårvägen Simförening            31.55   
Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap            31.76   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            31.85   
10  Lina Johansson  1994  Södertörns Simsällskap            31.88   
11  Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap            32.19   
12  Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap            32.29   
13  Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap            32.35   
14  Ebba Stillman  1996  Jönköpings Simsällskap            32.58   
15  Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap            32.74   
16  Caroline Speiner  1994  Södertörns Simsällskap            33.23   
17  Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02            33.28   
18  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            33.63   
19  Emily Brophy  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.72   
20  Tove Sparrman  1996  Väsby Simsällskap            34.10   
21  Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap            34.28   
22  Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap            34.50   
23  Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap            34.53   
23  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            34.53   
25  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            34.63   
25  Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            34.63   
27  Frida Berglund  1998  Täby Sim            34.73   
28  Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap            34.76   
29  Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap            34.78   
30  Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            34.82   
31  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            34.98   
32  Antonia Prior  1999  Jönköpings Simsällskap            35.02   
33  Silke Christoffersen  1998  Elverum Svømming            35.20   
34  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap            35.22   
35  Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap            35.23   
35  Ine Haga Famestad  1997  Elverum Svømming            35.23   
37  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap            35.64   
38  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02            35.66   
39  Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap            36.53   
40  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap            36.60   
41  Thea Skjæveland  1999  Ullensakersvømmerne            36.74   
42  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            36.87   
43  Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim            37.10   
44  Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap            37.39   
45  Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            37.50   
46  Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap            37.85   
47  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            37.92   
48  Denise Persson  1998  Simklubben S 02            38.07   
49  Wilma Rönnäng  1998  Värnamo Simsällskap            38.26   
50  Charlotte Norstad  1998  Elverum Svømming            38.51   
51  Ebba Melin  1998  Hvetlanda Simsällskap            38.65   
52  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            38.66   
53  Emma Sofie Almås  1999  Elverum Svømming            38.77   
54  Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap            39.42   
55  Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            40.15   
56  Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            40.42   
57  Elin Steindl  1998  Hvetlanda Simsällskap            40.88   
58  Julia Beachell Myki  1998  Elverum Svømming            41.26   
59  Tea Pavicic  1999  Gnosjö Simsällskap            42.14   
Caroline Sevcik  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DNS   
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap            DNS   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  13:11 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Östsvenska GP    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  14:21   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 9, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:16.68  2:41.81  4:08.37  5:35.34  21:24.27   
          7:03.10  8:30.38  9:57.08  11:25.16     
          12:53.29  14:21.52  15:48.76  17:14.88     
          18:39.59  20:05.48         
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:16.44  2:43.80  4:13.32  5:43.69  21:57.90   
          7:13.71  8:43.26  10:13.23  11:43.55     
          13:12.29  14:42.23  16:11.80  17:38.86     
          19:06.66  20:34.59         
                     
 
Gren 9, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap    1:07.67  2:24.95  3:45.80  5:06.36  19:48.58   
          6:27.04  7:47.87  9:08.94  10:29.70     
          11:50.39  13:11.07  14:31.97  15:52.06     
          17:12.71  18:33.34         
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    1:13.75  2:32.84  3:54.26  5:16.59  20:11.98   
          6:39.42  8:02.16  9:24.23  10:46.92     
          12:09.77  13:32.58  14:52.79  16:14.37     
          17:35.75  18:57.12         
                     
 
Gren 9, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:07.32  2:19.25  3:31.74  4:43.66  17:53.78   
          5:55.60  7:07.64  8:19.96  9:31.93     
          10:43.82  11:55.73  13:07.52  14:19.73     
          15:31.66  16:44.28         
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:08.71  2:21.66  3:34.52  4:47.70  17:58.97   
          6:00.63  7:13.35  8:25.80  9:37.99     
          10:49.61  12:00.78  13:12.38  14:24.99     
          15:37.20  16:49.29         
Håkon Syrrist  2000  Ullensakersvømmerne    1:09.94  2:23.59  3:37.10  4:51.46  18:01.27   
          6:04.80  7:17.11  8:29.02  9:41.03     
          10:52.71  12:04.37  13:15.66  14:27.32     
          15:39.62  16:51.37         
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    1:07.86  2:20.12  3:32.22  4:44.22  18:07.04   
          5:57.03  7:10.07  8:22.37  9:35.40     
          10:48.34  12:01.09  13:14.90  14:28.80     
          15:43.28  16:56.21         
Nickolai Fredheim  2000  Elverum Svømming    1:08.48  2:21.54  3:34.76  4:48.29  18:09.61   
          6:01.63  7:14.05  8:26.98  9:39.97     
          10:53.09  12:06.31  13:19.94  14:33.70     
          15:47.09  16:59.60         
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:10.05  2:24.56  3:39.95  4:56.07  18:53.07   
          6:11.49  7:27.19  8:42.82  9:58.18     
          11:13.93  12:30.59  13:47.47  15:04.20     
          16:21.70  17:38.96         
Snorre Myrvold Stener  2000  Elverum Svømming    1:14.92  2:34.54  3:55.49  5:16.98  20:11.02   
          6:39.13  8:01.73  9:24.00  10:45.35     
          12:07.45  13:30.21  14:53.47  16:14.99     
          17:36.08  18:56.50         
                     
 
Gren 9, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Christopher Jedel  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:01.33  2:06.40  3:11.22  4:16.36  16:07.99   
          5:21.65  6:26.82  7:31.45  8:35.57     
          9:40.04  10:44.43  11:49.25  12:53.61     
          13:58.57  15:03.91         
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:01.23  2:06.07  3:11.09  4:16.13  16:17.98   
          5:21.11  6:26.19  7:31.12  8:36.21     
          9:41.77  10:47.74  11:53.83  13:00.41     
          14:07.31  15:13.93         
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    1:01.50  2:06.74  3:12.60  4:18.79  16:41.52   
          5:25.37  6:32.15  7:39.59  8:46.99     
          9:55.07  11:02.71  12:10.46  13:18.65     
          14:26.93  15:35.41         
Mads Midboll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:03.19  2:10.70  3:18.73  4:27.44  17:09.17   
          5:37.49  6:46.71  7:55.57  9:05.05     
          10:13.71  11:23.27  12:32.86  13:41.79     
          14:51.13  16:01.81         
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.88  2:12.93  3:21.68  4:29.99  17:15.62   
          5:38.40  6:47.11  7:56.42  9:05.55     
          10:14.96  11:24.70  12:34.60  13:45.21     
          14:55.99  16:06.64         
Anton Björck-Teuscher  1993  Simklubben S 02    1:01.60  2:08.29  3:15.67  4:26.04  17:26.78   
          5:36.61  6:46.12  7:57.47  9:06.86     
          10:17.69  11:29.11  12:40.26  13:52.03     
          15:04.07  16:15.75         
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    1:06.63  2:16.85  3:27.69  4:39.45  17:55.23   
          5:51.76  7:04.16  8:16.92  9:28.97     
          10:41.99  11:54.27  13:06.85  14:19.48     
          15:32.06  16:44.74         
Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    1:05.46  2:16.09  3:29.89  4:42.87  18:32.47   
          5:57.09  8:16.96  8:25.58  9:40.32     
          10:55.48  12:12.40  13:28.97  14:46.92     
          16:04.30  17:19.06         
Jesper Eklund  1998  Västerås Simsällskap    1:07.31  2:19.89  3:32.99  4:46.87  18:36.29   
          6:00.95  7:16.13  8:30.69  9:45.75     
          11:01.51  12:16.68  13:32.15  14:48.00     
          16:04.12  17:20.49         
10  Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim    1:08.77  2:21.99  3:36.06  4:50.97  18:57.46   
          6:06.71  7:22.96  8:39.48  9:56.58     
          11:13.71  12:31.44  13:49.41  15:08.03     
          16:25.87  17:42.84         
11  Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim    1:09.80  2:25.06  3:41.05  4:57.17  19:03.27   
          6:13.49  7:29.94  8:47.36  10:04.35     
          11:22.47  12:39.75  13:57.09  15:14.63     
          16:31.97  17:49.03         
12  William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap    1:12.88  2:31.41  3:50.45  5:10.47  20:00.83   
          6:30.35  7:50.14  9:10.50  10:32.03     
          11:53.37  13:15.17  14:36.67  15:59.10     
          17:20.95  18:42.25         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  14:21 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Östsvenska GP    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  15:18   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    37.97  1:21.91  2:07.85    2:52.61   
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    32.19  1:11.37  1:53.39    2:32.64   
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    30.49  1:06.02  1:42.72    2:19.83   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    30.52  1:05.27  1:42.36    2:20.43   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    33.40  1:13.60  2:00.70    2:41.96   
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Markus Malm  1997  Jönköpings Simsällskap    28.82  1:00.19  1:32.25    2:05.99   
Henry Kerman  1997  Jönköpings Simsällskap    29.38  1:03.20  1:37.40    2:10.32   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.76  1:03.19  1:37.71    2:11.62   
Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.16  1:04.15  1:39.21    2:13.56   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    30.07  1:04.17  1:39.20    2:13.99   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    29.56  1:03.75  1:39.55    2:16.27   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.22  1:04.46  1:39.91    2:16.61   
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    28.99  1:02.57  1:38.66    2:18.18   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    30.05  1:04.96  1:41.03    2:18.21   
10  Frederik Galving  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.30  1:06.88  1:43.73    2:18.43   
11  Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    30.41  1:05.86  1:42.48    2:18.55   
12  Niclas Hvalgren  1995  Simklubben Laxen    29.24  1:03.86  1:41.20    2:19.39   
13  Filip Svedberg  1997  Skellefte Simsällskap 34    29.83  1:04.42  1:41.33    2:19.46   
14  Henrik Aspegren  1999  Ullensakersvømmerne    31.34  1:07.37  1:44.24    2:20.84   
15  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    29.50  1:05.20  1:41.79    2:21.53   
16  Mikkel Handberg  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.16  1:07.48  1:44.62    2:21.55   
17  Gustav P Henriksen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.25  1:07.51  1:44.86    2:23.32   
18  Erik Nicklasson  1998  Jönköpings Simsällskap    31.12  1:06.69  1:44.61    2:23.83   
19  Nikola Mackic  1999  Simklubben Laxen    31.03  1:07.12  1:46.19    2:26.21   
20  Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim    31.92  1:09.46  1:47.76    2:26.49   
21  Filip Antlöv  1998  Södertörns Simsällskap    32.17  1:09.23  1:48.53    2:27.95   
22  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    30.87  1:07.82  1:46.95    2:29.07   
23  Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim    33.70  1:13.31  1:54.13    2:32.69   
24  Mads Andersen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.95  1:11.03  1:52.86    2:34.72   
25  Steinar Melstein Johannes  1996  Ullensakersvømmerne    33.86  1:13.27  1:55.83    2:38.88   
26  Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    32.22  1:12.08  1:55.28    2:40.65   
27  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS    37.80  1:21.70  2:12.71    3:07.65   
Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:18 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Östsvenska GP    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    35.36  1:16.68  2:00.29    2:36.77   
Thea Helene Kristiansen  2002  Ullensakersvømmerne    34.74  1:15.05  2:02.00    2:38.69   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    35.41  1:18.95  2:03.47    2:41.93   
Timea Aspegren  2002  Ullensakersvømmerne    36.57  1:19.41  2:08.94    2:45.52   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    35.83  1:18.57  2:09.44    2:45.98   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    36.83  1:20.21  2:08.21    2:46.19   
Nadija Sabic  2002  Jönköpings Simsällskap    35.98  1:21.87  2:10.03    2:47.87   
Nikita Kapron  2003  Skövde Simsällskap    36.33  1:18.82  2:08.67    2:48.00   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    36.84  1:22.38  2:11.24    2:50.34   
10  Annie Hegmegi  2003  Jönköpings Simsällskap    35.98  1:20.78  2:11.51    2:50.76   
11  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    38.24  1:23.58  2:12.53    2:51.61   
12  Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap    37.40  1:26.31  2:13.96    2:52.52   
13  Malin Vestman  2003  Skövde Simsällskap    39.02  1:29.09  2:16.51    2:55.53   
14  Wilma Holmertz  2003  Linköpings Allmänna SS    40.55  1:27.01  2:15.11    2:55.91   
15  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    37.65  1:24.29  2:15.00    2:56.31   
16  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap    36.63  1:25.27  2:16.38    2:56.38   
17  Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsällskap    37.17  1:22.76  2:19.52    2:58.66   
18  Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    39.28  1:29.15  2:21.57    3:02.21   
19  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    38.35  1:26.10  2:19.53    3:02.28   
20  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    43.20  1:35.91  2:23.43    3:05.13   
21  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap    40.88  1:31.27  2:26.55    3:06.25   
22  Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap    41.70  1:34.16  2:25.43    3:08.60   
23  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS    43.01  1:33.69  2:28.22    3:11.24   
24  Matilda Nilsson  2004  Jönköpings Simsällskap    42.23  1:32.36  2:30.04    3:11.76   
25  Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap    46.30  1:38.58  2:39.05    3:20.86   
26  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap    45.53  1:39.53  2:39.01    3:21.75   
27  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    53.98  1:48.55  2:44.33    3:30.11   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    32.72  1:12.03  1:53.63    2:28.89   
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap    33.66  1:15.46  1:58.60    2:34.06   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    33.86  1:14.71  2:01.10    2:36.66   
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    34.53  1:16.21  2:01.81    2:37.47   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    35.16  1:18.34  2:04.00    2:41.21   
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap    36.44  1:21.74  2:09.28    2:44.77   
Thyra Melander  2001  Jönköpings Simsällskap    36.07  1:20.51  2:10.72    2:49.89   
Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS    39.67  1:25.58  2:14.23    2:52.56   
Sirin Andrea Hamoudeh  2001  Elverum Svømming    34.17  1:19.50  2:11.25    2:52.78   
10  Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap    37.60  1:21.90  2:14.00    2:54.55   
11  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap    39.54  1:30.51  2:20.76    2:59.24   
12  Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    37.87  1:27.98  2:19.73    3:00.24   
13  Fanny Klasson  2001  Jönköpings Simsällskap    36.59  1:23.86  2:20.89    3:01.10   
14  Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    41.87  1:33.60  2:25.27    3:06.37   
15  Ebba Wilhelmsson  2001  Jönköpings Simsällskap    44.22  1:35.05  2:31.80    3:15.95   
Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Rosvall  2000  Ängelholms Simsällskap    29.68  1:08.69  1:55.27    2:30.43   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    31.17  1:13.34  1:58.04    2:33.71   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.18  1:14.73  1:58.20    2:34.33   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    33.64  1:14.98  1:58.79    2:35.64   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    34.47  1:15.49  2:00.04    2:35.85   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02    36.55  1:18.08  2:04.98    2:42.60   
Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim    34.35  1:20.05  2:07.57    2:42.62   
Maria Olsen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.66  1:16.90  2:06.18    2:43.17   
Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    34.85  1:21.05  2:08.45    2:45.48   
10  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    35.67  1:23.40  2:07.21    2:45.60   
11  Camilla Melstein Johannes  2000  Ullensakersvømmerne    36.13  1:22.34  2:09.57    2:46.27   
12  Clara Momats  2000  Örebro Simallians    36.29  1:19.17  2:08.36    2:46.40   
13  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    33.44  1:16.76  2:06.28    2:46.45   
14  Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    36.14  1:22.73  2:10.02    2:47.05   
15  Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    36.93  1:23.61  2:14.10    2:53.03   
16  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    35.56  1:20.26  2:15.73    2:53.65   
17  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS    38.67  1:26.07  2:17.61    2:55.46   
18  Sanna Gildert  2000  Hvetlanda Simsällskap    39.44  1:24.91  2:14.82    2:55.67   
19  Kamilla Kleppang  2000  Elverum Svømming    39.29  1:27.31  2:17.16    2:58.66   
20  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    39.50  1:25.58  2:20.59    2:59.59   
21  Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap    39.58  1:26.94  2:18.95    2:59.76   
22  Henriette Syrrist  2000  Ullensakersvømmerne    40.55  1:26.75  2:20.96    3:00.64   
23  Ida Frössberg  2000  Linköpings Allmänna SS    40.64  1:30.29  2:27.33    3:08.77   
24  Lovisa Persson  2000  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    42.32  1:30.52  2:28.10    3:14.72   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jaqueline Hippi  1996  Väsby Simsällskap    29.59  1:06.71  1:47.49    2:18.61   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    31.05  1:10.93  1:50.66    2:24.42   
Fanny D Lillieström  1989  Södertörns Simsällskap    32.32  1:10.95  1:52.06    2:26.05   
Jessica Billquist  1996  Spårvägen Simförening    30.17  1:10.69  1:51.33    2:26.59   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    32.30  1:12.39  1:52.66    2:27.32   
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap    29.99  1:07.48  1:52.27    2:27.38   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    31.42  1:10.85  1:52.90    2:28.19   
Sara Hägglund-Björklund  1995  Södertörns Simsällskap    32.92  1:10.69  1:54.40    2:28.83   
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    32.88  1:11.76  1:55.63    2:29.64   
10  Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    31.27  1:09.24  1:55.92    2:29.81   
11  Alice Müllern  1998  Jönköpings Simsällskap    31.78  1:13.03  1:55.72    2:30.13   
12  Emma Wahlund  1998  Väsby Simsällskap    32.90  1:12.68  1:53.37    2:30.16   
13  Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    31.82  1:10.35  1:56.81    2:30.56   
14  Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    32.53  1:11.14  1:56.74    2:31.17   
15  Elise Skjæveland  1997  Ullensakersvømmerne    34.01  1:12.30  1:56.69    2:31.69   
16  Caroline Speiner  1994  Södertörns Simsällskap    33.34  1:13.35  1:55.72    2:31.88   
17  Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    31.33  1:11.62  1:57.94    2:32.63   
18  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    30.39  1:09.84  2:00.15    2:32.65   
18  Tove Sparrman  1996  Väsby Simsällskap    32.37  1:12.26  1:58.55    2:32.65   
20  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    32.95  1:16.42  1:58.14    2:33.14   
21  Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    33.55  1:13.75  1:58.91    2:33.77   
22  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    31.80  1:12.60  1:59.18    2:34.41   
23  Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap    31.90  1:12.04  2:00.40    2:35.08   
24  Ebba Stillman  1996  Jönköpings Simsällskap    31.36  1:11.73  1:58.97    2:35.11   
25  Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    33.05  1:13.91  2:00.64    2:35.55   
26  Elin Grenholm  1999  Spårvägen Simförening    33.43  1:12.37  2:00.37    2:35.95   
27  Alice Sundberg  1999  Täby Sim    33.41  1:15.07  2:00.87    2:36.39   
28  Therése Bergström  1987  Linköpings Allmänna SS    32.65  1:15.47  1:59.12    2:36.50   
29  Emily Brophy  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.53  1:10.78  1:59.55    2:36.58   
30  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    31.64  1:13.16  2:01.59    2:37.59   
31  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    34.39  1:18.65  2:01.46    2:38.01   
32  Thea Skjæveland  1999  Ullensakersvømmerne    36.74  1:17.94  2:01.67    2:38.71   
33  Agnes Fährlin  1998  Spårvägen Simförening    33.45  1:16.30  2:00.79    2:38.76   
34  Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    34.28  1:16.16  2:03.50    2:40.37   
35  Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    33.93  1:15.69  2:04.31    2:40.62   
36  Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    32.27  1:14.55  2:02.94    2:41.79   
37  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    35.21  1:17.13  2:04.68    2:41.89   
38  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS    34.99  1:18.31  2:05.28    2:42.21   
39  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    34.32  1:19.37  2:05.59    2:42.54   
40  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    33.17  1:16.22  2:05.20    2:42.55   
41  Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap    33.44  1:18.95  2:07.38    2:42.57   
42  Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    34.69  1:20.43  2:06.20    2:42.87   
43  Emelie Gidlöf  1997  Linköpings Allmänna SS    34.90  1:20.59  2:05.78    2:44.05   
44  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    35.14  1:18.54  2:07.13    2:44.22   
45  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    33.96  1:17.09  2:07.61    2:44.76   
46  Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap    36.14  1:21.08  2:07.23    2:45.24   
47  Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap    34.36  1:16.77  2:07.71    2:45.56   
48  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS    34.38  1:18.27  2:07.72    2:47.80   
49  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap    33.01  1:16.90  2:08.30    2:49.00   
50  Karoline Holmestrand  1997  Ullensakersvømmerne    37.51  1:23.41  2:11.67    2:49.65   
51  Denise Persson  1998  Simklubben S 02    37.09  1:21.78  2:09.20    2:49.84   
52  Isabella Brogren  1999  Simklubben S 02    37.92  1:25.59  2:17.36    2:54.69   
53  Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap    37.81  1:26.99  2:16.30    2:54.99   
54  Wilma Rönnäng  1998  Värnamo Simsällskap    37.72  1:25.29  2:18.59    2:56.22   
55  Elin Nilsson  1999  Oskarshamns Simsällskap    40.04  1:25.85  2:19.34    2:58.87   
56  Amanda Kullander  1999  Skövde Simsällskap    39.57  1:29.45  2:20.17    2:59.99   
57  Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap    37.27  1:27.90  2:20.57    3:03.01   
58  Evelina Thollström  1999  Jönköpings Simsällskap    41.59  1:34.26  2:31.10    3:13.86   
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap            DNS   
Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            DSQ   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Östsvenska GP    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  17:07   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    1:06.28  2:19.52  3:33.54    4:45.81   
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    1:11.32  2:28.97  3:47.90    5:04.03   
Daniel Öhman  2002  Skövde Simsällskap    1:14.22  2:34.73  3:56.40    5:12.69   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    1:15.58  2:37.57  4:00.33    5:18.65   
Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:14.24  2:37.48  4:01.10    5:19.80   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    1:15.88  2:39.61  4:02.58    5:23.32   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    1:17.78  2:42.52  4:05.87    5:25.44   
Job Sanders  2003  Jönköpings Simsällskap    1:18.13  2:41.97  4:07.28    5:30.25   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:20.85  2:47.76  4:14.78    5:37.62   
10  Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap    1:17.81  2:45.76  4:13.71    5:40.18   
11  Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    1:19.52  2:47.45  4:16.70    5:42.01   
12  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    1:20.50  2:50.45  4:20.53    5:43.76   
13  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    1:20.81  2:49.52  4:19.54    5:44.49   
14  Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    1:17.04  2:45.87  4:15.76    5:46.11   
15  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    1:21.61  2:51.16  4:21.87    5:48.93   
16  Henrik Duong  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:20.93  2:51.87  4:24.80    5:53.68   
17  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    1:20.48  2:52.02  4:25.29    5:55.03   
18  Phille Andersson Sandwall  2003  Jönköpings Simsällskap    1:29.10  3:06.38  4:43.40    6:16.21   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    1:05.48  2:18.75  3:32.15    4:44.62   
Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    1:08.08  2:24.27  3:42.35    5:03.39   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    1:11.99  2:33.28  3:55.80    5:13.11   
Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim    1:13.05  2:33.24  3:55.01    5:13.46   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    1:16.06  2:38.86  3:59.58    5:15.15   
Sivert Høgevold  2001  Elverum Svømming    1:13.80  2:34.87  3:56.75    5:16.18   
Martin Aalstad Laakso  2001  Hamar IL    1:13.85  2:43.11  4:13.85    5:40.32   
Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap    1:23.39  2:56.05  4:29.10    5:59.20   
Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    1:03.10  2:12.16  3:19.94    4:24.57   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    1:03.18  2:12.50  3:20.43    4:25.11   
Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:03.95  2:13.97  3:25.41    4:36.22   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:04.02  2:15.38  3:27.48    4:37.54   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    1:05.92  2:18.17  3:30.36    4:43.09   
Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:06.87  2:19.65  3:33.92    4:45.23   
Mantas Laurusonis  2000  Ullensakersvømmerne    1:05.94  2:19.72  3:34.65    4:48.78   
Gabriel Hansson  2000  Uddevalla Sim    1:08.29  2:24.65  3:42.36    4:55.31   
Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    1:06.97  2:23.82  3:42.83    4:58.72   
10  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    1:07.73  2:25.97  3:45.18    5:01.74   
11  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    1:11.41  2:29.92  3:48.37    5:02.69   
12  Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap    1:10.63  2:27.90  3:48.43    5:08.58   
13  Jesper Jönsson  2000  Västerviks Simsällskap    1:12.73  2:34.73  3:56.91    5:13.06   
14  Herman Johansson  2000  Hultsfreds Simsällskap    1:10.47  2:32.91  3:58.21    5:20.98   
15  Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    1:15.95  2:40.71  4:02.91    5:22.22   
16  Bartosz Michno  2000  Jönköpings Simsällskap    1:31.56  3:22.27  5:08.60    6:53.04   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    58.52  2:01.11  3:02.96    4:02.09   
Victor Johansson  1998  Jönköpings Simsällskap    58.91  2:00.79  3:02.35    4:02.11   
Christopher Jedel  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    59.27  2:02.68  3:06.46    4:10.43   
Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap    1:00.15  2:05.20  3:09.61    4:12.86   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    1:00.82  2:05.88  3:11.67    4:15.79   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    1:02.02  2:07.03  3:12.77    4:16.64   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.46  2:08.69  3:15.06    4:16.93   
Mads Midboll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:01.50  2:07.77  3:14.33    4:16.95   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.42  2:08.81  3:16.11    4:21.65   
10  Mattias Freiholtz  1996  Spårvägen Simförening    1:01.85  2:10.48  3:19.66    4:26.73   
11  Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägen Simförening    1:00.51  2:09.44  3:19.76    4:27.15   
12  Anton Schough  1998  Örebro Simallians    1:02.44  2:10.84  3:21.00    4:27.29   
13  Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    1:02.27  2:11.00  3:21.01    4:28.85   
14  Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    1:02.94  2:10.41  3:20.36    4:28.93   
15  Anton Björck-Teuscher  1993  Simklubben S 02    58.90  2:08.35  3:18.39    4:29.14   
16  Eirik Rugsveen  1996  Elverum Svømming    1:03.17  2:11.54  3:21.11    4:29.60   
17  Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap    1:03.81  2:12.66  3:22.33    4:30.76   
18  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    1:02.89  2:11.03  3:22.53    4:33.31   
19  Alexander Löfqvist  1999  Oskarshamns Simsällskap    1:04.72  2:15.30  3:27.18    4:37.47   
20  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:02.56  2:12.87  3:25.11    4:38.33   
21  Philip Bergstedt  1998  Simklubben S 02    1:06.79  2:18.80  3:31.86    4:42.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  17:07 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Östsvenska GP    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  18:39   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS            29.36   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            29.80   
Vår Granhaug Rotevatn  2002  Ullensakersvømmerne            30.05   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            30.63   
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap            30.71   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap            30.95   
Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap            31.60   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            31.66   
Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap            31.80   
10  Matylda Koryl  2002  Hamar IL            31.90   
11  Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap            32.04   
12  Stina Pernius  2002  Oskarshamns Simsällskap            32.43   
13  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap            32.55   
14  Nikita Kapron  2003  Skövde Simsällskap            32.60   
15  Edith Axelsson-Wiesel  2002  Ljungby Simsällskap            32.69   
16  Sarah Dahl Østrøm  2002  Ullensakersvømmerne            32.99   
17  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap            33.84   
18  Emmie Davis  2002  Jönköpings Simsällskap            33.90   
19  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            34.16   
20  Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS            34.19   
21  Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsällskap            34.28   
22  Emelie Liljeblad  2002  Västerviks Simsällskap            34.31   
23  Tove Lindén  2002  Karlskrona Simsällskap            34.50   
24  Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap            34.83   
25  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            34.97   
26  Wilma Carlheim  2003  Jönköpings Simsällskap            35.43   
27  Ida Rudelius  2004  Jönköpings Simsällskap            35.88   
28  Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap            36.14   
29  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            36.18   
30  Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap            36.45   
31  Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap            36.80   
32  Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap            37.33   
33  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap            37.92   
34  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap            39.24   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Johansson  2001  Jönköpings Simsällskap            29.03   
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap            29.07   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            29.32   
Rebecca Zerne  2001  Södertörns Simsällskap            29.58   
Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim            30.07   
Felicia Claesén  2001  Västerviks Simsällskap            30.61   
Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap            30.88   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap            31.11   
Thyra Melander  2001  Jönköpings Simsällskap            31.21   
10  Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap            31.71   
11  Sandra Mokhtari  2001  Linköpings Allmänna SS            31.81   
12  Erika Tudegård  2001  Linköpings Allmänna SS            31.91   
13  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS            32.28   
14  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS            32.87   
15  Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap            32.92   
16  Thea Ekström  2001  Västerviks Simsällskap            33.01   
17  Mariam Istiphan  2001  Jönköpings Simsällskap            33.22   
18  Karla Smoljan  2001  Anderstorps Simsällskap            33.38   
19  Sirin Andrea Hamoudeh  2001  Elverum Svømming            34.05   
20  Matilda Johansson  2001  Oskarshamns Simsällskap            34.30   
21  Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap            34.75   
22  Clara Rönnäng  2001  Värnamo Simsällskap            35.49   
23  Lisa Sommehed  2001  Gnosjö Simsällskap            35.94   
24  Lisa Ullman  2001  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            38.91   
25  Rebecca Bramgren Abraham  2001  Värnamo Simsällskap            41.82   
Maria Duong  2001  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap            27.68   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap            27.87   
Sofie Brogger  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.14   
Sofie Kornbek  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.67   
Camilla Rimmereide  2000  Ullensakersvømmerne            29.01   
Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS            29.69   
Agnes Wedel  2000  Västerviks Simsällskap            29.91   
Emilia Somogyi Hoseth  2000  Ullensakersvømmerne            30.14   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap            30.22   
10  Sofie Karlsson  2000  Karlskrona Simsällskap            30.35   
11  Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap            30.38   
12  Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim            30.46   
13  Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim            30.48   
14  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap            30.53   
15  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap            30.75   
16  Emmy Jämtin  2000  Kalmar Simsällskap            30.77   
17  Vendela Bergdahl  2000  Linköpings Allmänna SS            31.22   
18  Hanna Hellström  2000  Gnosjö Simsällskap            31.29   
19  Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            31.34   
20  Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap            31.76   
21  Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS            31.85   
22  Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap            32.16   
23  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS            32.58   
24  Emma Ivarsson  2000  Linköpings Allmänna SS            32.71   
25  Sanna Gildert  2000  Hvetlanda Simsällskap            32.79   
26  Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap            33.16   
27  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap            33.83   
28  Julia Henrysson  2000  Hvetlanda Simsällskap            33.90   
29  Vilde Bjørgo  2000  Hamar IL            34.03   
30  Ida Frössberg  2000  Linköpings Allmänna SS            34.16   
Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS            DNS   
Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap            26.14   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap            26.87   
Klara Thormalm  1998  Jönköpings Simsällskap            26.93   
Lina Edlund  1989  Jönköpings Simsällskap            27.07   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim            27.45   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb            27.57   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS            27.63   
Anna Åhlin  1991  Spårvägen Simförening            27.76   
Antonia Prior  1999  Jönköpings Simsällskap            28.21   
Lina Johansson  1994  Södertörns Simsällskap            28.21   
11  Emma Sundstedt  1998  Spårvägen Simförening            28.24   
12  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            28.26   
13  Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap            28.31   
14  Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap            28.34   
15  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap            28.36   
16  Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap            28.58   
17  Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians            28.61   
18  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            28.68   
19  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            28.76   
20  Jessica Billquist  1996  Spårvägen Simförening            28.80   
21  Julia Farkas  1996  Ullensakersvømmerne            28.90   
22  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            29.00   
23  Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap            29.04   
23  Therése Bergström  1987  Linköpings Allmänna SS            29.04   
25  Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap            29.25   
26  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim            29.30   
26  Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            29.30   
28  Emma Roos  1999  Jönköpings Simsällskap            29.33   
29  Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap            29.64   
30  Lovisa Lampi  1999  Linköpings Allmänna SS            29.66   
31  Agnes Fährlin  1998  Spårvägen Simförening            29.67   
31  Caroline Andersson-Ekström  1994  Simklubben Sydsim            29.67   
33  Elin Ristl  1999  Jönköpings Simsällskap            29.71   
34  Lina Berg  1996  Simklubben S 02            29.72   
35  Linnea Waldemarsson  1996  Hultsfreds Simsällskap            29.76   
36  Emelie Fernholm  1998  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            29.90   
37  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            30.10   
38  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02            30.11   
39  Evelina Loftén  1996  Skuru Idrottsklubb            30.13   
40  Emma Hansson  1998  Jönköpings Simsällskap            30.21   
41  Millie Haga Famestad  1999  Elverum Svømming            30.24   
42  Ine Haga Famestad  1997  Elverum Svømming            30.53   
43  Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap            30.58   
44  Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap            30.65   
45  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS            30.74   
46  Ellen Carlsson  1999  Hultsfreds Simsällskap            30.82   
46  Wilma Rönnäng  1998  Värnamo Simsällskap            30.82   
48  Tea Olsen Lierstuen  1997  Elverum Svømming            30.85   
49  Beatrice Andersson  1998  Linköpings Allmänna SS            31.04   
50  Ebba Melin  1998  Hvetlanda Simsällskap            31.20   
51  Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            31.21   
52  Erika Rönnbäck  1998  Linköpings Allmänna SS            31.22   
53  Adina Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap            31.23   
54  Alma Fransson  1999  Linköpings Allmänna SS            31.26   
55  Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap            31.32   
56  Sofie Jaensson  1997  Kalmar Simsällskap            31.40   
57  Elin Steindl  1998  Hvetlanda Simsällskap            31.59   
58  Karoline Holmestrand  1997  Ullensakersvømmerne            31.62   
59  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim            31.64   
60  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap            31.72   
61  Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap            31.75   
62  Yara Waked  1998  Karlskrona Simsällskap            31.81   
63  Silke Christoffersen  1998  Elverum Svømming            31.96   
64  Emma Sofie Almås  1999  Elverum Svømming            32.02   
65  Agnete Hoset  1999  Ullensakersvømmerne            32.07   
66  Emma Juneskog  1998  Hultsfreds Simsällskap            32.14   
66  Maria Björnberg  1998  Västerviks Simsällskap            32.14   
68  Denise Persson  1998  Simklubben S 02            32.25   
69  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap            32.43   
70  Julia Beachell Myki  1998  Elverum Svømming            33.59   
71  Charlotte Norstad  1998  Elverum Svømming            33.92   
72  Tea Pavicic  1999  Gnosjö Simsällskap            34.70   
Caroline Sevcik  1999  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            DNS   
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  18:39 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Östsvenska GP    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  19:22   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vemund Hoset  2002  Ullensakersvømmerne    43.27  1:31.10  2:19.39    3:05.00   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    44.16  1:33.31  2:22.38    3:10.04   
Oscar Grönborg  2002  Ängelholms Simsällskap    43.59  1:34.35  2:24.30    3:13.27   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    47.45  1:43.43  2:41.72    3:38.58   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edvin Torlakovic  2001  Västerviks Simsällskap    35.33  1:16.96  1:59.69    2:41.76   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    38.91  1:23.74  2:10.38    2:56.36   
Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap    38.22  1:24.36  2:13.84    3:02.41   
Max Ekelund  2001  Ängelholms Simsällskap    40.32  1:26.63  2:15.82    3:04.17   
Sondre Jakob Bratli  2001  Elverum Svømming    42.65  1:30.52  2:19.75    3:09.76   
Filip Nilsson  2001  Ängelholms Simsällskap    44.06  1:33.44  2:23.45    3:10.59   
Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap    41.84  1:31.90  2:24.26    3:15.09   
Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    44.82  1:35.92  2:29.27    3:21.37   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    44.64  1:37.41  2:31.66    3:25.43   
10  Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    47.67  1:41.85  2:39.12    3:34.77   
11  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap    47.15  1:41.92  2:40.56    3:36.87   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    33.65  1:12.54  1:53.26    2:35.04   
Nickolai Fredheim  2000  Elverum Svømming    35.45  1:15.00  1:56.10    2:35.30   
Håkon Syrrist  2000  Ullensakersvømmerne    37.32  1:19.78  2:01.77    2:42.92   
Erik Ohlsén  2000  Västerviks Simsällskap    36.68  1:18.93  2:02.46    2:45.59   
Marcus Vilhelmsson  2000  Jönköpings Simsällskap    37.28  1:20.08  2:04.32    2:48.87   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    39.47  1:26.99  2:15.48    3:03.01   
Victor Castenson  2000  Nässjö SLS            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim    32.26  1:07.78  1:44.12    2:21.31   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    32.86  1:08.63  1:45.30