2020-11-30   06:35:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-Uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  11:04   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 joulukuu 2014         
 
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iida Nyman  2002    429  35.85        1:16.55   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
Nea Winqvist  2002    364  37.34        1:20.86   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Iiris Yli-Jama  2003    336  39.28        1:23.02   
  Salon Uimarit                   
                     
Mette Hyvärinen  2002    318  39.22        1:24.51   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Siiri Einiö  2003    310  41.25        1:25.28   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Viivi Sorri  2003    300  40.30        1:26.16   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Iida Koskiluoto  2002    292  40.21        1:26.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Ada Aartela  2002    290  40.17        1:27.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Matilda Saario  2003    280  40.68        1:28.22   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
10  Elisabeth Marie Salm  2002    275  43.21        1:28.70   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
11  Ada Salokannel  2002    268  41.30        1:29.54   
  Salon Uimarit                   
                     
12  Erin Ekroos  2002    257  43.62        1:30.80   
  Swimming Team Riksu                   
                     
13  Hanni Riikonen  2002    249  43.82        1:31.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
14  Ada Saarikko  2002    244  44.73        1:32.40   
  Salon Uimarit                   
                     
15  Aada Taiponen  2004    234  44.13        1:33.63   
  Swimming Team Riksu                   
                     
16  Aino Rantala  2004    201  48.98        1:38.51   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
17  Hanna Catalano  2003    197  46.81        1:39.22   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
18  Milla Järvenpää  2004    195  46.63        1:39.42   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
19  Sini Heikkilä  2003    192  46.81        1:40.04   
  Salon Uimarit                   
                     
20  Ulla Haarala  2004    167  52.41        1:44.65   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
21  Henna Saarela  2002    165  50.20        1:45.15   
  HTU Stadi                   
                     
22  Aava Aula  2004    165  53.18        1:45.24   
  Helsingin Uimarit                   
                     
23  Sini Salmi  2004    158  49.96        1:46.69   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
24  Liina-Milana Isotalo  2003    152  53.47        1:48.15   
  Salon Uimarit                   
                     
25  Tilla Saarentaus  2005    143  52.15        1:50.24   
  Helsingin Uimarit                   
                     
26  Esta Aitamurto  2004    131  52.97        1:53.44   
  Helsingin Uimarit                   
                     
27  Rauha Heikkinen  2005    119  57.11        1:57.32   
  Helsingin Uimarit                   
                     
28  Aleksandra Hiekka  2004    106  55.57        2:01.97   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
29  Ella Parviainen  2003    101  59.08        2:03.92   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marilla Parhiala  2000    501  32.85        1:12.68   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Jenni Rantanen  2001    428  35.41        1:16.61   
  HTU Stadi                   
                     
Ada Nyström  2001    411  38.85        1:17.60   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Petra Uusikumpu  2001    410  35.84        1:17.69   
  Simmis Wanda                   
                     
Aino Pajari  2001    372  37.50        1:20.22   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Anna Ketola  2001    367  38.58        1:20.63   
  HTU Stadi                   
                     
Wenla Laaksonen  2001    352  39.99        1:21.71   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Meri Ojala  2000    322  39.46        1:24.22   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Oona Ahinko  2001    318  40.56        1:24.57   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
10  Anna Hatunen  2000    310  41.57        1:25.27   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
11  Oona Saarikko  2001    297  39.74        1:26.52   
  Salon Uimarit                   
                     
12  Hilla Mäkivuokko  2001    263  41.54        1:30.10   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
13  Enni Kanerva  2000    251  45.19        1:31.46   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
14  Yasmin Laouari  2001    249  41.99        1:31.74   
  Vanders                   
                     
15  Martta Haarala  2001    213  45.84        1:36.66   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
16  Siiri Torniainen  2001    183  48.34        1:41.61   
  HTU Stadi                   
                     
17  Iida Honkanen  2001    178  46.11        1:42.62   
  HTU Stadi                   
                     
Aino Haarala  2001              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Aino Vepsäläinen  2001              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Merili Kallas  2001              DSQ   
  Nurmijärven Kunto                   
  SW 7.1 Perhosuinnin potku ennen käsivedon alkamista               
                     
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Fanny Nyström  1999    382  39.13        1:19.56   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Eevi Peltola  1997    366  37.93        1:20.67   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Vilma Ruulio  1999    337  37.78        1:22.96   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Julia Huhtala  1998    313  40.04        1:25.00   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Sirja Koutonen  1997    276  41.69        1:28.64   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Janette Qureshi  1999    96  57.71        2:05.93   
  Vanders                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  11:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner