2020-11-29   14:23:40
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-Uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  12:59   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  13 joulukuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Gregory Kask  2002    267  40.17        1:26.36   
  Audentese Sportclub                   
                     
Andre Otti  2002    247  41.52        1:28.63   
  Audentese Sportclub                   
                     
Sami Uusikumpu  2003    229  43.57        1:30.84   
  Simmis Wanda                   
                     
Christopher Palvadre  2003    221  43.18        1:31.93   
  Top Uimareura                   
                     
Erik Talts  2002    204  44.42        1:34.35   
  Top Uimareura                   
                     
Aapo Liljaniemi  2002    178  46.59        1:38.78   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Lauri Tolvanen  2003    175  47.04        1:39.38   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Onni Järvinen  2002    167  47.01        1:40.86   
  HTU Stadi                   
                     
Markku Khrishchenovich  2003    143  51.64        1:46.25   
  Stadin Delfiinit                   
                     
10  Santeri Kinnunen  2002    142  49.43        1:46.56   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
11  Nikita Batluk  2003    139  50.79        1:47.26   
  Stadin Delfiinit                   
                     
12  Jenson Lih Shan Li  2002    138  52.21        1:47.59   
  HTU Stadi                   
                     
13  Mathias Lindfors  2002    137  51.28        1:47.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
14  Heikki Väkeväinen  2002    136  53.49        1:47.97   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
15  Kirill Ivanov  2002    127  50.73        1:50.43   
  Helsingin Uimarit                   
                     
16  Mio Heinola  2005    121  55.26        1:52.21   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
17  Topias Hildén  2002    116  54.06        1:53.75   
  HTU Stadi                   
                     
18  Miko Muuri  2004    116  54.82        1:53.99   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
19  Osku Muuri  2002    115  55.25        1:54.20   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
20  Oscar Kullström  2002    113  54.48        1:54.75   
  Vanders                   
                     
21  Pyry Talvitie  2002    110  54.66        1:55.73   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
22  Olli Havia  2004    98  56.31        2:00.50   
  Salon Uimarit                   
                     
23  Otso Mäkivuokko  2003    89  58.60        2:04.41   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
24  Matti Penttinen  2006    86  59.91        2:05.97   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
25  Markus Reiman  2004    64  1:09.05        2:18.36   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
26  Tommi Myllynen  2004    61  1:07.12        2:20.75   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Aarne Hämäläinen  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Patrik Reiman  2005              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Isak Gramén  2001    344  37.75        1:19.34   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Aleks Kibin  2000    321  38.03        1:21.21   
  Audentese Sportclub                   
                     
Kalle Hyttinen  2001    319  38.02        1:21.38   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Lauri Krapf  2001    278  40.66        1:25.14   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Niklas Linnanen  2001    263  40.29        1:26.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Juho Laukkanen  2001    239  41.69        1:29.55   
  Simmis Wanda                   
                     
Kasper Uusitalo  2000    225  44.04        1:31.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Matias Jokilahti  2000    185  44.90        1:37.53   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Jani Alanen  2000    178  46.45        1:38.74   
  HTU Stadi                   
                     
10  Victor Vardeka  2001    170  46.54        1:40.33   
  Helsingin Uimarit                   
                     
11  Eeli Kytölä  2000    157  48.77        1:43.01   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
12  Kristoffer Kulju  2001    143  51.34        1:46.25   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
13  Joni Tähti  2001    125  52.30        1:51.12   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
14  Tuomas Jokilahti  2001    111  55.63        1:55.46   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Markus Mäkinen  2000              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henry Gerhard Uriko  1999    565  32.64        1:07.26   
  Audentese Sportclub                   
                     
Eerikki Rutanen  1972    492  32.13        1:10.41   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Artur Akulenko  1998    474  33.18        1:11.29   
  Audentese Sportclub                   
                     
Roberto Honni  1998    368  35.77        1:17.60   
  HTU Stadi                   
                     
Aarne Santamäki  1998    351  36.48        1:18.76   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Valtteri Virkki  1999    139  51.21        1:47.10   
  HTU Stadi                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  13 joulukuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  12:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner