Resultat för UGP1-Södertörn
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
25 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
12:21 |
|
|
Arrangör |
Södertörns SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.46 |
2:25.16 |
3:39.45 |
4:53.92 |
18:37.88 |
|
|
|
|
|
|
6:08.49 |
7:21.60 |
8:35.80 |
9:50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
11:05.05 |
12:20.49 |
13:36.27 |
14:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
16:09.31 |
17:25.59 |
|
|
|
|
2 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:11.89 |
2:31.23 |
3:50.59 |
5:09.17 |
19:37.31 |
|
|
|
|
|
|
6:28.62 |
7:48.74 |
9:08.48 |
10:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
11:47.51 |
13:07.15 |
14:27.53 |
15:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
17:05.34 |
18:23.16 |
|
|
|
|
3 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.36 |
2:29.04 |
3:46.00 |
5:04.06 |
19:45.43 |
|
|
|
|
|
|
6:22.18 |
7:41.18 |
9:00.03 |
10:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
11:40.20 |
13:00.97 |
14:22.90 |
15:42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
17:04.59 |
18:26.12 |
|
|
|
|
4 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:13.63 |
2:33.29 |
3:54.27 |
5:15.02 |
20:17.18 |
|
|
|
|
|
|
6:35.80 |
7:57.26 |
9:19.37 |
10:42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
12:04.52 |
13:27.29 |
14:50.40 |
16:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
17:35.97 |
18:58.23 |
|
|
|
|
5 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.52 |
2:38.21 |
4:00.64 |
5:24.20 |
20:36.90 |
|
|
|
|
|
|
6:47.23 |
8:10.86 |
9:34.89 |
10:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
12:22.49 |
13:45.62 |
15:08.51 |
16:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
17:52.70 |
19:15.07 |
|
|
|
|
6 |
Ebba Bjurman |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:14.04 |
2:35.70 |
3:59.02 |
5:23.64 |
21:02.56 |
|
|
|
|
|
|
6:46.22 |
8:10.56 |
9:36.66 |
11:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
12:29.61 |
13:55.55 |
15:21.89 |
16:48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
18:15.43 |
19:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:08.77 |
2:22.43 |
3:36.98 |
4:51.63 |
18:43.21 |
|
|
|
|
|
|
6:06.65 |
7:21.10 |
8:35.84 |
9:51.07 |
|
|
|
|
|
|
|
11:07.49 |
12:23.58 |
13:40.19 |
14:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
16:14.10 |
17:29.69 |
|
|
|
|
2 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
1:10.97 |
2:26.87 |
3:42.96 |
4:58.74 |
18:52.53 |
|
|
|
|
|
|
6:14.52 |
7:30.87 |
8:47.75 |
10:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
11:20.99 |
12:36.74 |
13:52.29 |
15:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
16:22.45 |
17:38.51 |
|
|
|
|
3 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:11.82 |
2:29.75 |
3:48.01 |
5:08.11 |
20:02.17 |
|
|
|
|
|
|
6:29.69 |
7:51.93 |
9:13.96 |
10:34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
11:55.36 |
13:16.97 |
14:39.43 |
16:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
17:22.73 |
18:44.52 |
|
|
|
|
4 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.19 |
2:34.12 |
3:54.50 |
5:15.51 |
20:18.69 |
|
|
|
|
|
|
6:37.23 |
7:59.23 |
9:21.66 |
10:44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
12:06.68 |
13:29.12 |
14:51.93 |
16:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
17:35.70 |
18:57.83 |
|
|
|
|
5 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:11.29 |
2:26.82 |
3:44.35 |
5:03.57 |
20:30.35 |
|
|
|
|
|
|
6:25.22 |
7:47.83 |
9:11.74 |
10:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
11:59.69 |
13:24.60 |
14:50.00 |
16:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
17:40.90 |
19:06.07 |
|
|
|
|
6 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:14.07 |
2:34.44 |
3:57.08 |
5:20.48 |
20:57.28 |
|
|
|
|
|
|
6:44.84 |
8:09.31 |
9:34.42 |
11:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
12:26.25 |
13:52.52 |
15:18.54 |
16:45.48 |
|
|
|
|
|
|
|
18:10.94 |
19:35.37 |
|
|
|
|
7 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.64 |
2:38.48 |
4:04.26 |
5:29.91 |
20:57.90 |
|
|
|
|
|
|
6:55.58 |
8:21.97 |
9:47.06 |
11:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
12:37.44 |
14:03.26 |
15:27.53 |
16:52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
18:15.36 |
19:37.53 |
|
|
|
|
8 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.16 |
2:40.56 |
4:05.86 |
5:30.73 |
21:12.66 |
|
|
|
|
|
|
6:56.72 |
8:22.85 |
9:48.98 |
11:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
12:39.56 |
14:06.08 |
15:31.66 |
16:57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
18:23.41 |
19:49.01 |
|
|
|
|
9 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:16.40 |
2:40.18 |
4:05.81 |
5:31.87 |
21:46.58 |
|
|
|
|
|
|
6:58.32 |
8:24.96 |
9:53.26 |
11:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
12:50.28 |
14:19.99 |
15:49.91 |
17:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
18:51.81 |
20:19.57 |
|
|
|
|
10 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.77 |
2:46.92 |
4:17.28 |
5:47.63 |
22:31.26 |
|
|
|
|
|
|
7:19.12 |
8:50.92 |
10:23.50 |
11:55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
13:27.78 |
15:00.39 |
16:31.69 |
18:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
19:34.90 |
21:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:14.16 |
2:33.07 |
3:54.12 |
5:15.72 |
20:04.62 |
|
|
|
|
|
|
6:37.11 |
7:58.04 |
9:19.47 |
10:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
12:00.75 |
13:21.47 |
14:43.36 |
16:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
17:27.43 |
18:48.20 |
|
|
|
|
2 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.15 |
2:37.76 |
4:00.81 |
5:24.30 |
20:19.81 |
|
|
|
|
|
|
6:48.05 |
8:11.35 |
9:33.98 |
10:57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
12:19.41 |
13:41.00 |
15:01.47 |
16:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
17:43.17 |
19:02.98 |
|
|
|
|
3 |
Louise Ericsson |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:15.78 |
2:38.32 |
4:00.77 |
5:24.86 |
20:32.50 |
|
|
|
|
|
|
6:46.61 |
8:09.51 |
9:32.54 |
10:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
12:18.25 |
13:41.82 |
15:05.03 |
16:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
17:49.64 |
19:12.87 |
|
|
|
|
4 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.02 |
2:36.44 |
4:00.52 |
5:24.38 |
21:00.79 |
|
|
|
|
|
|
6:49.50 |
8:13.62 |
9:38.54 |
11:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
12:29.33 |
13:56.01 |
15:21.89 |
16:47.56 |
|
|
|
|
|
|
|
18:13.55 |
19:38.40 |
|
|
|
|
5 |
Lisa Schubert |
2001 |
Täby Sim |
|
1:20.29 |
2:45.81 |
4:11.75 |
5:37.79 |
21:19.48 |
|
|
|
|
|
|
7:03.66 |
8:30.17 |
9:56.50 |
11:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
12:49.02 |
14:15.24 |
15:41.91 |
17:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
18:33.15 |
19:59.35 |
|
|
|
|
6 |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.84 |
2:44.13 |
4:11.10 |
5:38.42 |
21:44.51 |
|
|
|
|
|
|
7:05.70 |
8:32.86 |
10:01.11 |
11:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
12:59.02 |
14:26.61 |
15:55.37 |
17:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
18:52.00 |
20:19.21 |
|
|
|
|
7 |
Kristin Jansson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:21.98 |
2:53.29 |
4:24.69 |
5:56.48 |
22:37.37 |
|
|
|
|
|
|
7:30.04 |
9:01.36 |
10:33.63 |
12:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
13:37.51 |
15:08.94 |
16:38.90 |
18:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
19:43.02 |
21:12.53 |
|
|
|
|
8 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:18.45 |
2:48.88 |
4:19.84 |
5:51.74 |
23:17.63 |
|
|
|
|
|
|
7:25.15 |
8:59.35 |
10:32.96 |
12:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
13:39.61 |
15:14.64 |
16:52.49 |
18:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
20:08.84 |
21:44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:10.77 |
2:26.87 |
3:43.85 |
5:01.83 |
19:11.65 |
|
|
|
|
|
|
6:19.92 |
7:37.70 |
8:55.32 |
10:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
11:30.73 |
12:48.12 |
14:06.13 |
15:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
16:40.48 |
17:57.05 |
|
|
|
|
2 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:11.94 |
2:28.83 |
3:46.06 |
5:03.24 |
19:26.40 |
|
|
|
|
|
|
6:20.99 |
7:39.38 |
8:57.97 |
10:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
11:36.18 |
12:55.00 |
14:13.96 |
15:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
16:51.64 |
18:10.28 |
|
|
|
|
3 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:16.15 |
2:39.96 |
4:04.47 |
5:29.19 |
21:28.35 |
|
|
|
|
|
|
6:56.59 |
8:24.76 |
9:52.90 |
11:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
12:48.71 |
14:17.16 |
15:44.60 |
17:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
18:39.27 |
20:04.87 |
|
|
|
|
4 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.31 |
2:41.46 |
4:05.79 |
5:31.45 |
21:29.62 |
|
|
|
|
|
|
6:57.12 |
8:23.13 |
9:49.24 |
11:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
12:43.03 |
14:11.73 |
15:39.92 |
17:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
18:36.79 |
20:06.09 |
|
|
|
|
5 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:16.62 |
2:42.37 |
4:10.99 |
5:41.46 |
21:49.73 |
|
|
|
|
|
|
7:10.14 |
8:40.02 |
10:10.35 |
11:39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
13:10.08 |
14:39.65 |
16:08.42 |
17:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
19:01.32 |
20:27.16 |
|
|
|
|
6 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:22.85 |
2:55.22 |
4:27.19 |
5:59.37 |
22:40.02 |
|
|
|
|
|
|
7:31.13 |
9:02.23 |
10:33.35 |
12:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
13:35.70 |
15:06.65 |
16:36.96 |
18:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
19:38.91 |
21:10.66 |
|
|
|
|
7 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:22.24 |
2:52.85 |
4:26.82 |
6:01.52 |
23:20.06 |
|
|
|
|
|
|
7:35.94 |
9:10.83 |
10:45.37 |
12:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
13:55.86 |
15:31.18 |
17:06.49 |
18:40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
20:15.69 |
22:37.18 |
|
|
|
|
8 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:25.57 |
2:58.59 |
4:33.54 |
6:08.49 |
23:25.28 |
|
|
|
|
|
|
7:43.03 |
9:17.81 |
10:53.03 |
12:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
14:02.37 |
15:37.07 |
17:13.08 |
18:48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
20:23.21 |
21:56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
25 januari 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
12:21 |
|